1 i Marathontop van S.O. Soest klaar voor internationale marathon - Essen (Dld.) S.O. Soest Pijnenburgcross Verlies en winst bij SVV/Stam Duinkikkers heren 1 moeizaam langs de Futen 1 4-3 Dames Olympia/Parade pakken eerste punt! Eerste Ed Mijnders Bowling Toernooi in „De Borg sufiway ATLETIEK VOLLEYBAL WATERPOLO RUITERSPORT Heren reserves blijven op winst: VOLLEYBAL BOWLING ATLETIEK 13 Soester Courant van woensdag 20 oktober 1983 13 iisnway.. r vunw&l 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 Op zondag 24 oktober a.s. organiseert de afdeling rekreaticsport van de sok- tie Atletiek van de Sport Organisatie Soest de ile Pijnenburgcross. Het par cours van deze loop, waaraan een dui zendtal rekreatiesporters en atleten deelnemen, is weer uitgezet door de prachtige bossen van het Landgoed Pijnburg. Goede begaanbare paden en een auto vrij parcours zorgen hier voor een optimaal loopgenot. Gezien het grote aantal deelnemers raden wij U aan tijdig aanwezig te zijn om te kunnen inschrijven. Voor de 2V* km kan men vanaf 10.80 uur inschrijven in de kantine van S.O. Soest aan de Bosstraat. Start loop 11.30 uur. Ook de deelnemers aan de 5- en 10 km moeten inschrijven in de kantine van S.O. Soest. Start loop 12.05 uur. De inschrijving van de halve Marathon vindt plaats in de kantine van SEC'. Start loop 12.00 uur. Voor de diverse afstanden zijn ver schillende ronden vun 2%-, 5-, en 10V6 km uitgezet en alle deelnemers ont vangen na afloop een speciaal voor deze loop ontworpen en vervaardigde herinnering. Zowel dames SVV 1, SVV 2 als heren SVV 1 kwamen er, ondanks goede inzet, en leuk spel, niet tot winst. De lagere teams van SVV deden het afgelopen donderdag in Beukendal beter. Door goed en bekeken te spelen itehaalden, deze teams winst. Ie divisie dames: SVV 1 - Oikos 1-3 De dames van SVV moesten hun meer dere. Oikos, de winst laten. Een Oi kos dat met veel lef en durf speelde, maar SVV was toch zeker niet bang, waardoor er een leuke wedstrijd te zien was. In het begin deden de teams weinig voor elkaar onder. Het zat SVV echter niet mee. De bedoeling en inzet was goed, maar het ging niet zoals de dames het wel zouden willen. SVV bleef ook de laatste twee sets goed tegenstand bieden, maar ook dat kon niet voorkomen dat de dames versla gen van het veld kwamen. Setstanden: 10-15,15-7,12-15,13-15. 2e divisie dames: SW 2 - Allides 2-3 Ook dames SVV 2 kon niet alle pun ten binnen halen. Tot en met de vierde set was SVV opgewassen tegen een snel spelend Allides. In de vijfde en laatste set stond SVV zelfs voor met 8-2, doch de dames van SVV kregen een in zinking waar de tegenstander gretig gebruik van maakte en daardoor de ze laatste beslissende set met 9-15 won. Jammer voor de dames van SVV, die duidelijk beter speelden dan vorige week. Setstanden: 11-15, 15-9,12-15, 15-13, 9-15. 2e klasse dames: SW 6 - Huizen 3 3-0 De dames van SVV 6 speelden een goe de wedstrijd zonder ook maar een mo ment te verzwakken. Het hele team speelde erg ontspannen en was zeker van elkaar. Goede opvang, paso en aanval aan de kant van SVV en min der aan de kant van Huizen. Ook de bekende Inzinking van SVV 6 bleef gelukkig achterwege. Dit alles leidde tot een overwinning voor SVV. Setstanden: 15-8,15-3,15-6. 3e klasse dames: SW 7-Spirit 4 3-0 Ook het 7e team van SVV behaalde een volledige winst. In de eerste twee sets hadden de dames geen moeite met het zwakke Spirit. Er kwam wei nig terug. De derde set liep in het begin wat stroever, waardoor Spirit wat beter in haar spel kwam. Setstanden: 15-4,15-1,15-9. 3e klasse dames: PSVA -8VV9 2-2 Ook het uitspelende SVV verweerde zich kranig, al kon dat niet gezegd worden in de eerste set. Deze was al verloren met 15-0 voordat de dames van SVV het in de gaten hadden. Na deze grote klap werd het de dames duidelijk dat er wel meegespeeld moest worden, wat ze dan ook met veel inzet deden. Deze te late ge dachte werd beloond met een gelijk spel. Setstanden: 15-0, 10-15,11-15,15-13. Districtsklasse heren SW 1 Olympla 21 -3 De heren van SVV kwamen er niet beter af dan de dames. I>e start was nerveus en SVV kwam al snel achter te staan. Daarna een verdiende voor sprong, die echter snel ingehaald werd. De strijd ging gelijk op tot 13-13. Olym pla bleek toen sterker te zijn en won deze eerste set. De 2e set was zeer matig aan de kant van SVV. Ook de ze werd gewonnen door Olympla. De derde set speelde SVV naar behoren en won met 15-6. De vierde set bracht voor SVV een 0-7 achterstand, die niet meer goed gemaakt kon worden, waardoor SVV verloor. Setstanden: 13-15, 4-15,15-6, 8-15. Ie klasse heren: SVV 2 - Lovoc 3-0 Het tweede herenteam won deze thuis wedstrijd na een moeizaam begin. In de eerste set werd door SVV een 1-9 achterstand omgezet in setwinst. Geruggesteund door dit succes wist dit net gepromoveerde team de tweede set gemakkelijk te winnen. Door onder schatting werd in de derde set al snel tegen een achterstand van weer 1-9 aangekeken. Toen echter begon de aanval van SVV beter te lopen. Lovoc kwam er niet meer aan te pas en moest het hoofd buigen voor de betere SVV- reserves. Setstanden: 15-9,15-7,15-13. Wedstrijden 21 oktober, dames: SVV 5 - Volkei 5 in Beukendai. SW 9 - BG&SV 3 ln Beukendal. SW 10 - Volkei 13 ln Beukendal. Heren: S W 5 - Lovoc 2 in Beukendal. Zaterdag 23 oktober: Dames: Gemini/K - SVV 2 in Voorschoten. Het eerste herenteam van de iSoester Zwemvereniging De Duinkikkers heeft het afgelopen weekend haar eerste punten behaald. Tegenstander was het Amstelveens De Futen. Na een moeizaam begin, waarin de Duinkikkers tegen een 0-2 achterstand aankeken, knokten de Soestenaren zich via twee doelpunten naast de Amstel- veners. De vierde periode werd in gegaan met een 3-2 voorsprong. In deze periode werd uitgelopen naar 4-2. Hoewel de Futen nog tot 4-3 wisten terug te komen, konden de Duinkikkers deze stand in een chaotisch einde, waarin de Futen tweemaal een-man- meer-situatie onbenut lieten, op het scorebord te handhaven. Duinkikkers heren 2 8waenen 2 9-5 Een zwakke start bezorgde het heren 2 team een 0-1 achterstand na het eerste partje. Deze stand werd niet veront rustend beschouwd, gezien de eerste partjes in de voorgaande wedstrijden Toch bracht ook het tweede partje niet wat we verwacht hadden. Doelpunten van Hans Verneij en Wim Hengeveld brachten een 2-1 voorsprong. In het derde partje brak het heren-2-ge- weld los. Via Hans Vermeij (driemaal) en Wim Hengeveld (driemaal) werd de stand op 8-3 gebracht. Het vierde partje verliep wat rustiger, zodat de tegenstander tweemaal en het heren 2 team slechts eenmaal tot scoren kon komen. Derhalve een eind stand van 9-5. Door dit resultaat heeft het heren 2 team nu 8 punten uit 4 wedstrijden. Aquafit 1 - Duinkikkers dames 1 7-13 De Duinkikkers moesten zaterdag avond aantreden tegen de hun onbe kende dames van Aquafit uit Castri- cum. Er werd flitsend gestart. Het eerste doelpunt viel al naar 23 secon den. Daarna ging de strijd gelijk op door zowel goede acties van de aanval lende dames als enkele missers van de verdediging, ln het tweede partje ging het spel gelijk op. hetgeen duide lijk blijkt uit de stand 5-5. In het derde partje liepen de Duinkikkers iets uit Door een paar goede combinaties van de aanvallende dames werd de stand op 6-10 gebracht. Ook in het laatste partje werd er nog hard tegenaan gegaan. Mede doordat de Soester ver dediging het achter goed dicht hield, kon er een eindstand van 7-13 op het scorebord genoteerd worden. De doelpuntmakers waren: Karin van Breukeien (4x Qiristine Buist (3* Ada Kievit (3x )t Ans Egbers (2x en Christa Dooremaal (lx). Watervlo 3 - Duinkikkers heren 3 8-4 Voor de derde maal op rij moest het heren 3 zijn meerdere erkennen. Dit maal was het Watervlo uit Vleuten/De Meern dat de bij vlagen goed spelende Soesters versloeg. De eerste periode werd met 3-0 ver loren. Dat het niet meer werd, was voornamelijk te danken aan de keeper Jan-Carel Bast. Na door de coach, Ronald Bast, te zijn toegesproken werd er beter spel geleverd. Ondanks dat werd de tweede periode verloren met 2-1. In de derde periode begon de condi tie een woordje mee te spreken. Dit re sulteerde dan ook ln een 3-1 nederlaag. In de vierde periode werd er rustiger en meer doordacht gespeeld. Een 0-2 overwinning was hiervan het gevolg. Helaas was dit niet voldoende om de eindoverwinning te behalen. De doel puntmakers waren: Peter-Alexander Nauta, Wilfred Egbers, Steffan Land en Robin Breij. Programma komend weekend: Zaterdag 23 oktober 19.40 uur Duinkikkers dames l-Nereus 2 te Baarn (De trits) 20.20 uur Duinkikkers dames 2-U.W.V. 1 te Baarn (De Trits) 21.00 uur Duinkikkers heren 2-Kroos- duikers 2 te Baarn (De Trits) 21.45 uur Dulnkikkers heren 3-Aquarijn 2 te Baarn (De Trits) 17.45 uur Albatros-Duinklkkers meisjes aspiranten te Vlanen (Hels- dingen) 19.30 uur De KwakeJ-DulnkJkkers jon gens aspiranten te Utrecht (De Kwa- kel) 20.15 uur Meeuwen/Dlemen 1-Dulnklk- kers heren 1 te Dlemen (Weth. Dureln) Diefstal uit kleedkamer In de kleedruimte van een plaatselijke sportvereniging werd uit de broekzak van een sportende inwoner van Soest een bedrag van 350,- weggenomen. De gedupeerde deed aangifte bij de politie. Hersenschudding na val van paard Een 28-jarige Inwoonster van Amster dam kwam op het 2e Heeserlaantje door onbekende oorzaak van haar paard te vallen. Per ambulance werd zij naar Zonnegloren overgebracht, waar een lichte hersenschudding werd geconstateerd. De dames i van Oiympia hennen af gelopen weekeinde hun eerste punt mee naar huis genomen. Het werd be haalt tegen Spirit AC uit Enschede. Het eerste herenteam van Olympia daarentegen stelde teleur door van een luid aangemoedigd Shot te verliezen. Heren 2 en 3 zijn nog steeds onge slagen zodat ze zich nog steeds boven in de ranglijst bevinden. Heren Shot - Olympia 13-1 De heren moesten in Culemborg aan treden tegen Shot. De wedstrijd begon slecht voor de Soesters. Er werd non chalant gespeeld, waardoor de eers te set met 15-12 verloren ging. Wak ker geschud door de eerste set werd er nu een beetje beter gevolleybald. De opgebouwde voorsprong werd vast gehouden en Olympia won simpel met 15-10. In de derde en vierde set beging Olym pia weer dezelfde fout. Door onge concentreerd spel en nonchalance klopte er niets van de organisatie ach terin. Deze sets gingen terecht verlo ren met 15-11 en J6-14. Dit betekende de eerste nederlaag voor de debutant in de derde divisie. Heren SVV 1 - Olympia 2 1-3 De plaatselijke derby tussen de heren teams van SVV en Olympia 2 in de promotieklasse heren heeft een ver diende overwinning opgeleverd voor Olympia 2. In de aanvang van de wedstrijd zag het er niet naar uit dat Olympia 2 aan het langste eind zou trekken. SVV nam in de eerste set een 13-9 voor sprong. Olympia 2 vocht zich terug en wist door een goede spreiding in de aanval de set alsnog naar zich toe te halen (13-15). De tweede set toon de een in alle opzichten oppermachtig Olympia 2. (4-15). Geschrokken van de 2-0 achterstand zette SVV een offensief in. Vechtend voor ieder punt besliste SVV de set in haar voordeel 15-6 In de vierde en beslissende set stel de Olympia 2 orde op zaken. Aange moedigd door het fanatieke publek triomfeerde de ploeg met 15-8. Door deze winst is Olympia zeer ver rassend aan de kop van de ranglijst gekomen. Servio - Olympia 31-3 Aangemoedigd door een grote suppor- tersschare begon het jeugdige en ta lentvolle Olympia tegen het sterke team uit Hilversum. De eerste set stond Olympla al snel op een 11-2 achterstand hoewel er toch wel goed gespeeld werd. De Oranje-zwarten kwamen prima te rug tot een 13-11 stand. De set ging toch nog met 15-11 verloren. Aangemoedigd door de trouwe aan hang werd de tweede set na een span nende eindstrijd met 16-14 gewonnen. De derde was een kopie van de twee de. Er werd na een spannende strijd verdiend gewonnen met ^6-14. De" vier de en beslissende set werd ook ge wonnen met 17-15. Al met al een uitstekend resultaat voor de debutant. Olympia 4 - Salvo 2 Na een wat trage kompetitiestart komt Olympia 4 toch op gang. In een zeer boeiende en spannende wedstrijd werd er verdiend gewonnen van SALVO 2. De eerste set liep goed door het aan- valspel. Er werd geregeld gebruik ge maakt van de middenaanval en zo werd via 5-0 en 10-5 zeer eenvoudig 15-8 voor Olympia 4. De tweede set gaf vlagen goed aan- valspel en een goede verdediging deed de weegschaal naar Olympia 4 door slaan. Ondanks waarschuwingen van de bank werd er te nonchalant begon nen aan de derde set en voor dat Olympia 4 er erg in had was het 0-15 voor Salvo 2. Aanvankelijk leek dit ook te gebeuren in de 4e set. Via 5-0 werd het 10-5 maar toen stok te de Olympia-machine even en werd het 13-13 en ook nog 13-14 maar op tijd wist Olympia 4 zich via 14-14 toch nog 16-14 te scoren. Olympia 5 - Surf 3 2-2 Olympia trad aan tegen het derde he renteam van Surf. Ondanks een moei zaam begin van de eerste set wisten de Soestenaren deze toch te winnen met 15-U. De volgende sets kenmerk ten zich door rommelig en op-en-neer- gaand spel. Alleen ln de laatste c hervonden de Olympianen hun eigen stijl. Na bijna twee uur spelen op de zeer late donderdagavond was een gelijk spel het juiste resultaat. Setstanden: 15-11,13-15,14-16,15-10. Olympia 8 - Vollkei 9 1-3 Olympia 8 speelde een rommelige wed strijd. Dat kwam niet alleen door het eigen chaotische spel, maar ook door voortdurende verwarring rondom tel ling en opstelling op het wedstrijdfor mulier. Dat werkte vooral de eerste twee sets erg wanordelijk. In de der de en vierde set was de rust hervon den, d.w.z. tot aan een 6-0 stand in de vierde set. Het ging toen weer berg afwaarts, maar nu vooral door eigen onzeker spel. De voorsprong verdween en na 10-10 werd het nog 13-12. Toch ging de set verloren. Er was natuurlijk ook onrust en lus teloosheid in het team vanwege de strafpunten. Dames Spirit A/C - Olympia 1 3-2: De dames zetten de stijgende lijn van vorige week voort. Zij begonnen in Enschede zeer fanatiek aan de eerste set en wonnen deze door een goede opslag in negen minuten met 3-15. De tweede set werd door ongeconcen treerd spel verloren met 15-9. De derde set kwam Olympia met 7-0 achter maar door goed aanvalswerk werd deze set gewonnen met 14-16. Ondanks een goede vechtlust en aan vallen van uitblinker Monica van der Wal gingen de vierde en vijfde set ver loren. 15-12 en 15-6. Olympia 5 - Olympia 3 0-3 Het was voor dames 3 een vrij gemak kelijke wedstrijd. De eerste set werd door dames 5 goed verdedigd en had dames 3 alle moeite om tot scoren te komen. De tweede en derde set werden erg ge makkelijk gewonnen door dames 3. Twee verdiende punten voor dames 3. Olympia 4 - Keizer Otto 2 3-1 In de uitwedstrijd tegen het Naarden- se Keizer Otto 2 wisten de dames van Olympia 4 een 3-1 overwinning te beha len. Aanvankelijk zag het er naar uit dat deze wedstrijd niet lang zou duren, daar de tegenstander erg slordig speel de en daardoor weinig punten kon sco ren. Bij Olympia verliep de aanval goed. En via 8-2 en 12-4 wonnen de dames met 15-8. Het slordige spel van Keizer Otto beïn vloedde in de tweede set het spel van de Soester dames, maar zij wisten de set toch te winnen met 15-7. Een spannende duel ontwikkelde zich toen in de derde set de concentratie bij Olympia iets minder werd en de tegenstander gelijk wist te komen. Vanaf 9-9 ging de strijd gelijk op en via 14-14 werd de set uiteindelijk toch nog verloren met 15-17. In de laatste set wist Keizer Otto een 11-5 voorsprong te behalen, maar de oranje-zwarten lieten het niet op zich zitten en wisten door prima surf de stand op te voeren van 9-11 naar 15-11. Jeugd jongens Olympia a 1 - Olympia a 2 3-0 A2 had een goede kans om deze wed strijd te winnen, maar verloor met 3-0. In de eerste set werd a 2 al snel weg gespeeld met 15-2. Ondanks slordig spel won Al de twee de set met 15-6. De derde set begon a 2 sterk, maar desondanks verloren ze deze set met 16-14. Programma Dames 21-10 20.15 uur Beukendal Olympia 5 - Limvio. 23-10 15.00 uur Dorpshuis Soesterberg AGAVS 2 - Olympia 6. 21-10 19.00 uur Beukendal Olympia 8 Leos 8. Ét 21-10 21.30 uur Beukendal Dlympia 9 Vollkei 12. Heren 21-10 21.30 uur Beukendal Olympia 5 - Devu. 23-10 16.15 uur Dorpshuis Soesterberg AGAVS 2 - Olympia 6. 21-10 19.00 uur Beukendal Olympia J Leos 6. Het afgelopen weekend heeft de Soes ter Bowling Bond een uitstekend ge slaagd ,.handicap"-toernooi gehouden. Dit toernooi bestond uit 5 series, ver deeld over zaterdag en zondag, met een dames- en herenfinale aan het slot. De handicap van de spelers was geba seerd op het gemiddelde dat zij ge speeld hebben in het afgelopen seizoen. Zo had ieder van de 60 deelnemers een gelijke kans op de overwinning. De eerste serie (een serie bestond uit 4 games) werd gespeeld op zaterdag. H. Kantors scoorde direkt al erg hoog met een game van 195. Hij was bij de heren uit de eerste serie met een totale score van 663 nummer één. Bij de dames opende M. v. Hornsveld met 844 punten en A. Brehler met 637 punten de strijd. In de tweede serie, die op zondag werd gespeeld, pakte H. Duyst jr. de leiding met een score van 689. De hoogste game van 180 ging in deze serie naar F. Sc ha gen. die met een score van 676 tweede bij de heren werd. Bij de dames werd L. v.d. Bor met een hoogste game van 173 en een totaal van 628 eerste. Zij deelde deze plaats met R. Vermeiden. In de derde serie werd H. Keers met 727 eerste en pakte H. Duyst sr. de tweede plaats met 658 punten. Boven dien gooide hij de hoogste game uit de derde serie. 1S0 punten. Bij de dames werd A. Keers nummer 1 met een totaal score van 613. De vierde serie bestond toevalliger wijze alleen uit dames. M. Tervooren pakte de hoogte game met 192 punten en daarmee ook de eerste plaats met 700 punten, op de voet gevolgd door A. van Ede (690>. E. te Pas (643) en J. Karei (642). De vijfde en laatste serie zou weinig te betekenen hebben gehad ware het niet dat M. Prinz hierin meespeelde. Hij doorbrak als enige in dit toernooi de magische 200 grens met een game van 201 punten. Hij werd daarmee eerste in de vijfde serie met een score van 714; tweede werd F. Duyst met 6 punten. Bij de dames kwam I. Brand met 610 punten als eerste uit de strijd. Zes dames en zes heren gingen de finales in en deze waren tot op het laatste moment vol spanning. Bij de heren was het zelfs zó spannend, dat de laatste bal gegooid door M. Prinz nog géén beslissing bracht. Na meer dan 150 worpen was hij samen met H. Duyst jr. op precies hetzelfde eindto- taal van 1394 gekomen. Uiteindelijk moest het verschil tussen de hoogste en de laagste game de winnaar van dit toernooi bij de heren aanwijzen. Slechts met een verschil van één punt in zijn voordeel mocht M. Prinz zich de gelukkige winnaar noemen. De finale uitslagen zijn als volgt: Dames 1. M. Tervooren 1404 2. A. van Ede 1380 3. A. Brehler 1298 4. E. te Pas 1297 5. J Karei 1239 6. M. v. Hornsveld 1220 Heren 1. M. Prinz 1394 2. H. Duyst jr. 1394 3. F. Schagen 1366 4. H. Keers 1299 5. H. Kantors 1297 6. H. Duyst sr. 1267 Hierna werd door de heer Ed Mijnders de door hem beschikbaar gestolde wisselbeker uitgereikt aan de twee winnaars M. Tervooren en M. Prinz. 1 SPORT Op zaterdag 23 oktober a.s. is het zo ver. Dan valt het startschot voor de 20ste internationale marathon „Rund urn den Baldeneysee" om precies 2 uur. Het parkoers over de bekende klassieke afstand van 42 km en 195 meter ligt, zoals de naam van de wed strijd reeds doet vermoeden, rondom de Baldeneysee, is geheel vlak en vrij goed beschut, waardoor tevens ge schikt voor redelijk snelle tijden. Hier zal blijken welke resultaten de speciaal hierop afgestemde trainingen van trainer Ron van Duuren zullen hebben. Er is alles aan gedaan om de S.O.-afvaardiging zo goed Er is maar één uitspraak die hij kwijt wil: „Tempo blijven houden tot onder het finishdoek" Eef van den Brink, 28 jaar Overdag onderwijzer van beroep. Be gon twee jaar geleden met atletiek op advies van 's werelds snelste ve teraan op de middenafstand, onze ei gen Soester Piet Majoor. Hij kwam op bijzonder snelle wijze op een niveau, dat normaal na 2 of 3 jaar haalbaar is, hetgeen inmiddels uitmondde in het veroveren van de Soester records op de 20 en 25 km. alsmede op de ma rathon. Deze talentvolle atleet, die momenteel naar zijn zeggen nog niet in die vorm verkeert die hij zich zou wensen, moet toch in staat worden ge acht een van de snelste tijden neer te zetten. Hij ziet zelf de uitslag niet als het allerbelangrijkste, maar stelt voorop, dat hij zijn marathonrecord niet uit handen wil geven. Vandaar dat hij laat weten: ..Ik zal strijd moeten le veren". Joop van Leijenhorst, 35 jaar Van beroep voorman leidingaanleg nieuwbouw. Na enige jaren ervaring in trimlopen opgedaan te hebben, stapte hij enkele jaren geleden over naar de rijen der wedstrijdatleten, dit bij gebrek aan weerstand in de cate gorie trimlopers. Wist daarna snel door te dringen tot de betere lopers in de regio en is momenteel onbe twist de snelste man in 10 en 15 km wedstrijden, al moet hierbij de aante kening worden gemaakt, dat zijn club genoten het hem niet meer zo gemak kelijk cadeau geven. Hij mag terug zien op een ervaring van 5 marathons en in staat worden geacht thans een goede tijd te realiseren in zijn 6e marathon. Zijn goede optreden in het Nederlands Kampioenschap 25 km wijst in die richting. Hij blijft beschei den en zegt: „Ik hoop op een goe de tijd". Henk Hooyberg, 36 jaar Overdag bezig met de leiding van een reisbureau. Koos een paar jaar gele den voor de loopsport als tegenhanger en uitlaatklep voor zijn zeer drukke dagelijkse bezigheden. Wist zich in dit voorjaar tijdens de marathon van Am sterdam met overtuiging een plaats te veroveren ln de categorie lopers onder de 3-uurgrens. Zijn prestaties zijn een bewijs voor wat iemand met een ster ke wil en groot doorzettingsvermogen in korte tijd kan bereiken. Hij gaat ook nu weer zijn 4e marathon met vertrouwen tegemoet en zal een poging doen om zijn beste tijd nog wat aan te scherpen. Van hem een goede raad, die voor iedereen geldt: „Een goede verdeling van krachten staat garant voor het beste resultaat". De atleten hebben hiervoor een stevig en gevarieerd schema opgelegd gekre gen, bestaande uit 6 tot 7 trainingen per week, waarbij snelheids- en duur- trainingen de hoofdmoot vormden, maar waarbij conditie- en andere trai- ningsvormen zeker niet ontbraken. De leden van deze lange afstandsgroep zijn thans klaar voor het grote werk aan het einde van een reeds bijzonder succesvol wegseizoen. De successen van deze groep zijn in Soest niet onop gemerkt gebleven, hetgeen blijkt uit de groei, die deze groep momen teel doormaakt zowel in prestatieni veau in de breedte als in leden tal. Dit door toetreding van nieuwe enthousiaste sportmensen, die zich aangetrokken voelen om ook eens te kijken waar nu eigenlijk de grens van hun persoonlijk kunnen ligt. Omtrent de volgorde van binnenkomst is er voor deze marathon geen enkele voorspelling te doen, daar de onderlin ge verschillen minimaal zijn. De concurrentie onder elkaar is groot maar zeer sportief, terwijl de stem ming opperbest is. Zij zullen zich sterk weten te weren in het sterke lopersveld met vele vedetten uit ver scheidene landen. Een opmerkelijke zaak is het feit, dat de leeftijden van deze lange-afstands- atleten niet zo laag zijn, maar dat zij in prestatie gemiddeld ver boven hun leeftijdgenoten uitsteken. Dit is waar schijnlijk terug te voeren de voor gaande vorm van sport, die zij bedre ven, o.a. wielren- en schaatsachter- grond, waarbij afzien geen onbekend verschijnsel is. Hoewel de mensen hun sporen in de sport reeds verdienden, zijn zij thans wederom bereid om met grote inzet en zeer gemotiveerd voor een goede uitslag te strijden. Het zijn de volgende jongens, die voor deze zware opgave staan. Harry van Brummelen, 35 jaar In het dagelijks leven slager van be roep. Begon een paar jaar geleden door een weddenschap met hardlopen. Zijn wekelijkse trainingsrondje veran derde in flinke dagelijkse trainingen, de prestaties groeiden en hij staat nu aan de vooravond van alweer zijn 4e marathon. Van hem zagen we dit jaar zeer ster ke wedstrijden, waarbij hij o.a. de snelste seizoentijd op de 10 Engelse Mijl realiseerde. Gezien zijn goede vorm van de laatste tijd en zijn se rieuze voorbéreiding wordt van hem een sterk gelopen race verwacht. Hoe wel hij het niet wil erkennen, is hem toch een beetje de favdrietenrol toege schoven. Voor hem zelf geldt: „Ge woon kijken wat er in zit' Rob de Haas, 39 jaar Dagelijkse bezigheid: calculator. Kwam toevallig in aanraking met deze sport door deelname aan een trimloopje en keek met veel bewonde ring naar mensen die een halve mara thon wisten te volbrengen. Deze eerste kennismaking verleidde hem tot meer loopactiviteit. Hij werd twee jaar geleden opgenomen in de S.O. Soest-gelederen. Thans is hij be zitter van het Soester record op de 30 km en op één na snelste Soester op de marathon. Weliswaar niet de jongste van het gezelschap maar toch goed geacht voor een van de snellere tijden. Wat precies zijn doel is tijdens zijn 4e marathon is niet bekend, maar een aanval op zijn persoonlijk record ligt in ieder geval in de bedoeling.

Soester Courant | 1982 | | pagina 13