J Heren Red Stars onderuit JfÉ L.R. Eldorado uit Soest op dreef in Houten INTERTZff Bergoss ffi ^boztkuifien Sterk B.D.C. pakt eerste competitiepunten Weer winst op alle fronten bij Papillon basketbal Shot 1 en 2 blijven concurrentie voor 1 in o/éeb! PARADE "FTT heuga iLj Damvereniging Soest wint opnieuw 1 J. P. de Rond 9Ü BASKETBAL p.v. „De Vriendschap" Uitslag klaverjassen 30-9-1982. Uitslag 14-10-1982 Crossmotoren in beslag genomen BASKETBAL /Ja TAFELTENNIS MOTORCROSS Uitslagen motorcross Restaurant 4 Kegelbanen Ook: plateservice lunches en uitgebreide keuze a la carte RUITERSPORT DAMMEN Het Sportprogramma staat op pag. 9 Zaalprogramma Handbal vereniging BDC HANDBAL Hellas 2 te sterk voor dames BDC 17 16 Soeater Courant van woensdag: 20 oktober 1982 17 Afgelopen weekeinde moesten drie teams in actie komen en op alle drie de fronten werd de strijd zegevierd af gesloten. werd de strijd zegevierend afgestoten. Maar nog veel belangrijker is dat iedereen er weer ouderwets zin In heeft. Er wordt elke week hard ge traind. Damesl-Woodpeckersü: 37-19 De Papillon-dames hebben zich weer uitstekend hersteld van de onnodige nederlaag met klein verschil, vorige week in Zeist tegen Quidam. In De Bunt lieten de Papillon-dames duide lijk merken deze wedstrijd te willen winnen en met een goede schietende Angelique van den Dijssel stevende het team in de eerste helft naar een 20-8 ruststand. Coach Peter Hellinga kon tevreden zijn, want de opdrachten werden goed uitgevoerd en ook in de tweede helft werd er geconcentreerd doorgespeeld. Onder leiding van de felle Jannet Groenewoud en een jagende Judith Wagenaar werd de score nog verder opgevoerd en won Papillon deze ont moeting met 37-19. Papillon blijft zo- zoende een zeer fraaie positie innemen op de ranglijst, Papillon 1 - Cracker jacks (heren): 58-51 In een overvolle Buntzaal speelde het herenteam tegen Crackerjacks. Ver wacht was dat het een zware en kei harde wedstrijd zou gaan worden. Pa- 1. Mevr. v. 't Klooster 5212 pnt. 2. Mevr. v. Velzen 5046 pnt. 3. Mevr. Schimmel 6041 pnt. 4. Hr. Klarenbeek 5033 pnt. 5. Hr. Onwezen 4996 pnt. 6. Mevr. Meesters 4909 pnt. 7. Mevr. Beyer 4799 pnt. 8. Hr. Schalkwijk 4941 pnt. 9. Hr. Rauch 4940 pnt. 10. Mevr. Altenaar 4938 pnt. 1. Hr. Blokland 5846 pnt. 2. Hr. Ouwerkerk 5366 pnt. 3. Mevr. Veenendaal 5348 pnt. 4. Mevr. Westeneng 5136 pnt. 5. Hr. C. Jak 5101 pnt. 6. Hr. van Nunen 5053 pnt. 7. Hr. Kruitbos 4973 pnt. 8. Hr. Schalkwijk 4941 pnt. 9. Hr. Rauch 4940 pnt. 10. Mevr. Altenaar 4938 pnt. Eerstvolgende kaartavond: donderdag 28 oktober, aanvang 20.00 uur. plllon was technisch sterker, maar het Crackerjacksteam, was veel langer waar de Soes te na ren duidelijk moeite mee hadden. In de eerste helft bleek dat ook wel en kon Papillon maar geen grip op de wedstrijd krijgen. De Crackerjacks maakten goed gebruik van hun lengte voordeel. Zij stonden daardoor aan het einde van de eerste helft met 32-27 voor. Coach Henk v.d. Neut stuurde het team de tweede helft het veld in met de opdracht vooral de achterste lijn goed in de gaten te houden. Na tien minuten spelen was de stand nog steeds in het voordeel van Cracker- jacks: 45-39, doch toen kwam de om mekeer. Een score van Peter Hellinga bracht de stand op 45-41, waarna Ar- noud Klarenbeek een vrije worp benut te: 45-42. Toen Rinus Valk tweemaal een intercept goed afrondde kwam Papillon voor te staan, 46-45, en ging men zich opmaken voor de laatste zware vijf minuten. Het werd toen ook meer spannend dan goed basketbal. Nog even kon Crackerjacks terug komen tot 52-51 in de achttiende mi nuut, maar daarna had Papillon toch de langste adem en won deze harde wedstrijd met 58-51. Papillon 2 Crackerjacks 3 (heren 35-23 Papillon 2 blijft in zijn eerste competi tiejaar uitstekend presteren en staat momenteel samen met Red Stars 3 op een gedeelde eerste plaats. Ongetwij feld zal de ontmoeting tussen deze twee teams straks gaan uitmaken wie zich de echte leider mag gaan noemen. Zondagmiddag gingen de Soestenaren naar Amersfoort waar het tegen Crac kerjacks 3 moest optornen. Het Soester team was de betere ploeg en bij de rust stonden de Papillon-heren al met 18-4 voor, waarna zij in de tweede helft het karwei gewoon afmaakten en verdiend wonnen met 35-23. Wedstrijden komend weekeinde: Aanstaand weekeinde speelt alleen het jongens-juniorenteam thuis. Deze wed strijd tegen het Amerongse SVA staat gepland op zaterdagavond 21.00 uur, maar zal waarschijnlijk verschoven worden naar 's middags 14.00 uur. Het eerste herenteam speelt zaterdag avond om 18.00 uur in Hoevelaken tegen de gelijknamige club en de eerste confrontatie tussen de twee Soester vereniging Red Stars en Papil lon staat ook in het weekeinde op de rol, want zaterdagavond gaat het damesteam van Papillon het opnemen tegen de reservedames van Red Stars om 20.30 uur in Beukendal. Gealarmeerd door omwonenden kon de politie in het afgelopen weekend een vijftal jeugdige Amersfoorters aanhou den, die met hun motorfietsen aan het crossen waren op een terrein in Soest- duinen. De motorfietsen werden in beslag genomen, in afwachting van de beslissing van de Officier van Justitie. SPORT Het herenteam van Red Stars moest na een slechte seizoenstart zaterdag j.1. in Beukendal uitkomen tegen het heren- team van Rabobank uit Gouda. Voor de wedstrijd heerste er gematigd optimis me, vanwege de komst van de Ameri kaanse forward Victor Preyer (1.92) naar Soest. De verwachtingen waren dan ook hoog gespannen en de tribunes waren met een enthousiast publiek ge vuld. Na een onwennig begin van het ver nieuwde team van Red Stars bewees de nieuwe aanwinst z'n waarde door de score gelijk te trekken. Bij het ingaan van de 11e minuut leidde het team uit Soest met 3 punten. Vanaf dat moment waren de beide ploegen aan elkaar gewaagd, maar in de 15e minuut bles seerde de Amerikaan zich en moest het veld verlaten. Op dat moment was hij topscorer met 16 punten. Door dit verlies gingen de Soesters de rust in met 9 punten achterstand. De 2e helft begonnen de thuisspelers erg voortvarend, maar het was de kracht van de ploeg uit Gouda dat zij haar voorsprong kon handhaven. Na dat Dick van der Hammen en Arnout van der Wurf met foutenlast het veld moesten verlaten ontstond er een ge brek aan Soester wisselspelers, met vermoeidheidsverschijnselen als ge volg. Daarom zag het publiek de ach terstand groeien, tot een eindstand van 80-101 was bereikt. Thuis-coach John van Ommeren over de wedstrijd: „We hebben er hard voor gewerkt, maar de spelers zijn duidelijk nog niet op elkaar ingespeeld. Het individualisme moet er nog uit. We moeten een eenheid smeden, dan ko men er resultaten. Wij zijn een team in opbouw". Red Stars Dl - Argus: 43-41 Tot nu toe hadden de dames drie com petitiewedstrijden gespeeld, waarvan er twee winnend werden afgesloten. Tussendoor werd ook nog „gebekerd" tegen het Rotterdamse Vent-Axia La- kers. De eerste ontmoeting eindigde in een 19 punten zege, zodat vorige week dinsdag de tweede ontmoeting een formaliteit zou moeten zijn. Dat pakte Herman van Dam Een aanval van Red Stars op de basket van Rabobank Gouda. echter anders uit. Lakers won de wedstrijd met 15 punten verschil. Zo kwamen de 'dames dus niet overtui gend een ronde verder. Met negen speelsters vertrok het eerste damesteam naar Den Haag, waar zij uit kwamen tegen Argus. In de eerste helft bleek al dat er nauwelijks krachtsverschil was tussen beide teams. De ruststand was dan ook 26-26. Vlak voor rust moest Martine Fagel echter met een ernstige enkelblessure het veld verlaten. Ze is inmiddels geopereerd aan haar enkelbanden. Ondanks dit verlies ging de tweede helft ook weer gelijk op. De slotfase was bijzonder spannend. Met nog 16 seconden te spelen bij een gelijke stand benutte José Koster feilloos de aan haar toegekende vrije worpen: 43-41 werd de eindstand, in het voordeel van Red Stars. Topscorester in de wed strijd was Elly van de Brink. Programma Beukendal 23 oktober 15.45 uur JC 1 en MCI 17.00 uur MA1 en MB1 18.45 uur Dames 1 20.15 uur H3 en D2 21.30 uur Heren 2 De afgelopen week is voor Shot een zeer belangrijke en een zeer succes volle geweest. Shot 1 versloeg in Roden haar enige concurrent V&L met 7-3 en staat nu met één been in de 3e divisie. Shot 2 zette haar successen reeks voort door koploper SVE 1 met 7-3 te slaan, waardoor men nu bovenaan staat in de 5e divisie. Somber is ondertussen wel de toekomst voor de Shotdames na het 6-4 verlies tegen Onkyo uit Haarlem. Op afdelingsniveau waren er nederla gen voor Shot 3 en 4. Het landelijke jeugdteam van Shot bleef HTC uit Hoofddorp met 6-4 de baas. Het Drentse plaatsje Roden was het toneel van een boeiend gevecht om de koppositie in de 4e Divisie tussen de plaatselijke vereniging V&L en Shot uit Soest. V&L moest voor eigen publiek winnen, Shot was naar Drente gereisd om minimaal een gelijkspel uit het vuur te slepen. De start van Shot was boven verwachting, want ondermeer door een zeer sterk gespeeld dubbel werd een 3-1 voorsprong opgebouwd. Hierna kwam V&L echter terug tot 3-3 en begon het er voor Shot toch nog even benauwd uit te zien. Dirk Schuiling zette Shot echter weer op het goede spoor (4-3), waarna Harry Maassen een zeer knappe prestatie leverde door de Drentse kopman. Jan Douma, in drie games af te troeven5-3. René Daselaar en Dirk Schuiling maakten vervolgens het karwei professioneel af, zodat Shot deze belangrijke wedstrijd met een 7-3 overwinning afsloot. Minstens even hoog moet de prestatie van Shot 2 aangeslagen worden, dat afgelopen zaterdag bezoek kreeg van de ongeslagen koploper SVE uit Utrecht. Weinigen zullen vooraf ge loofd hebben in een overwinning voor de Soesters, maar de spelers van Shot 2 dachten daar duidelijk anders over. Een 0-1 achterstand werd door Shot 2 omgebogen in een 2-1 voorsprong, waarna het taktisch geformeerde dub bel van Gerhard Busch en Edwin Luyben deze voorsprong uitbouwde naar 3-1. Een volgende belangrijke partije was de 7e wedstrijd, waarin Edwin Luyben de 4-2 voorsprong van Shot uitbouwde naar 5-2 via een 26-4 overwinning in de derde game. Het werd uiteindelijk 7-3 voor Shot, doordat Gerhard Busch, Edwin Luyben en Bert van Velzen alle drie twee partijen wonnen en ook het dubbel. Shot 2 staat nu halverwege de competitie op de le plaats in de 5e Divisie met één punt voorsprong op SVE. Minder voorspoedig verloopt de com petitie voor het landelijke damesteam van Shot. Afgelopen zaterdag moest men winnen van Onkyo uit Haarlem, om niet in degradatieproblemen te geraken. Helaas was het resultaat een 6-4 nederlaag. Tot 4-4 kon men de Haarlemse dames nog bijbenen, daar na werd de strijd in het nadeel van Shot beslist. Aan Shotzijde was José Dase laar het beste op dreef met twee persoonlijke overwinningen. Shot 3 leed in Hilversum een verwachte nederlaag tegen het sterke Quick 6. Het werd 7-3 voor Quick, waarbij de Shot- punten werden gescoord via enkel spelzeges van Willem Onrust en Chris Sondaar en een overwinning van het dubbelspel. Shot 4 dat deze competitie zo uitste kend was begonnen, stelde nu hevig teleur door in Blaricum geheel onver wacht van hekkesluiter Vitus 1 te verliezen. Eddy Gaytant hoeft zich deze nederlaag niet aan te trekken, want hij wist twee keer tot winst te komen. Het landelijke jeugdteam van Shot kwam afgelopen zondag na een wat mindere periode nu weer tot winst. HTC uit Hoofddorp werd na een 1-4 achterstand toch nog met 6-4 versla gen, door het uitstekende spel van invaller Ronald Busch, die drie keer tot winst kwam. De andere Shotpunten kwamen via twee overwinningen van Edi Fransen en één zege van Remi Balvers. Overige uitslagen senioren: Shot 6-Vitus 4: 6-4, Niké 6-Shot7: 3-7, de Furs 2-Shot 8: 0-10, Shot 9-Hoogerheide 6: 8-2, Shot 10-Elan 8: 5-5, Shot 11-Bun- shot 5: 9-1, Shot 12-de Hilt 6: 6-4, Shot 14-Bunshot9: 8-2. Overige uitslagen jeugd Bunshot 1-Shot 2: 6-4, Huizen 6-Shot 3: 1-9, Shot 4-Huizen 9: 7-3, Sukses l-Shot 5: 3-7, Shot 6-Buna 2: 8-2, Shot 7-Bun- shot 4: 8-2, Shot 8-Good Luck 6: 5-5, Vitus 2-Shot 9: 4-6, Huizen 12-Shot 10: 4-6, Shot 11-VEV 3: 3-7, Shot 13-Huizen 14: 0-10, Quick 10-Shot 14: 6-4. N.M.B. Jeugd-cross Lierop. 50 cc Mini. B. Marco Smit 5. 50 cc Mini. A. Henk-Jan Wolfsen 11. 80 cc. B. Richard Muis 4. 80 cc. Promotie Pim Kerkdijk 16. 125 cc. B. Hans Reyerse 3. Prins Hendriklaan 1 Soest Telefoon 02155-13807 JLT startte als tweede, middelste, en reed Afgelopen zaterdag was het weer zover voor de amazones van de L. R. Eldora do uit Soest. Er moest worden aange treden in Houten, in het fraaie complex van de manege „De verende wagen". Het publiek kreeg een bijzonder lang programma voorgeschoteld, want om 09.00 uur 's morgens traden de B- dressuur-ruiters en amazones al aan. Bij dit onderdeel trad Eldorado niet aan, omdat niemand van de leden nog in de B-dressuur rijdt. Pas om 14.15 uur trad het eerste lid van het Eldorado-team aan, Marcelle van Tol, met haar paard Olga. De dres- stuurproef die men in Houten rijdt wordt tegelijkertijd door 3 ruiters of amazones gereden. Marcelle van Tol Interieurverzorging Laanstraat 37 Soest-Tel. 13284 startte i. een bijzonder nette, rustige proef. Zij hield de afstand tussen haar en haar voorgangster in de gaten: 25 m. Olga bewoog zich bijzonder gracieus door de „bak". Marcelle voelde het paard goed aan en liet het paard, rustig, zonder het te vrij te laten, de proef beëindigen, waarbij opviel hoe fraai deze combinatie overkomt. Een prachtig gezicht en zeker waard om binnenkort door te stoten naar de L 2-klasse. De proef werd door de jury gewaar deerd met 117 punten, 3 punten te weinig voor het befaamde „winst punt", maar als deze amazone zo door gaat dan zullen de winstpunten niet lang meer uit kunnen blijven. Na Marcelle van Tol was de beurt aan Jeanette v.d. Velde. Jeanette trad aan met haar paard Scylla in de L 1-klasse. Ook deze combinatie, een bijzonder plezierige, Het zich van haar beste kant zien Om 17.30 uur was de beurt aan Gerda van Essen met Pascal. Ook Gerda, die trouwens werkzaam is als bestuursHd van de L.R. en P.C. Eldorado, had zich intensief op deze wedstrijden voorbe reid. De proef werd door Gerda zeer rustig gereden, waarbij het paard zich af en toe even verslikte. Als men nagaat hoe snel deze amazone uit de onbekendheid van de B-dressuur is doorgestoten naar de L 2-dressuur, dan zal zij de volgende maal weer bijzonder hoge ogen gooien. Bij de prijsuitreiking bleek dat Marcel le van Tol met haar 117 punten toch nog een 6e prijs had behaald, dus deze Jeanette v.d. Velden eindigde met 116 punten, zeker geen slecht resultaat, en Gerda van Essen eindigde in het L 2-gebeuren op 103 punten, waarbij gezegd dient te worden dat de jurering uiterst streng maar rechtvaardig ge schiedde. Al met al een geslaagde dag voor Eldorado, Claudia de Borst trad op deze dag aan op wedstrijden in „Het Gouden Ei" te Barneveld, voor de eerste maal in de Z-dressuur. Zij eindigde met 103 punten, wat zeker een bijzonder goede prestatie genoemd mag worden, als men ervan uitgaat dat enkele ama zones die al een redelijke bekendheid genieten en die ook in de Z-dressuur uitkomen aüen onder de 100 punten bleven. Maandagavond j.1. speelde D.V.S. haar 3e bondscompetitiewedstrijd voor de U.P.D.B. De rel» ging naar Woudenberg waar tegen het 3e tiental werd gespeeld. Ook in deze wedstrijd waren de dam mers van Soest weer volledig en de eerste punten waren snel binnen. Wou denberg beschikte over maar 9 spelers zodat Den Os de twee winstpunten snel binnen had. Door vervolgens winstpar tijen voor Veerman en Lambrechts kwam D.V.S. op 6-0. Door verlies voor Luttik kwam Woudenberg enigszins terug doch toen Riewald en Rommens hun partijen in winst omzetten, wa ren de kansen op een grote overwin ning aanwezig. De heren Damen, Da- velaar, Dassen en v.d. Meer Heten remise aantekenen, zodat de einduit slag 14-6 voor D.V.S. werd. Na 3 wedstrijden is D.V.S. nog onge slagen, de eerstvolgende wedstrijd wordt thuis gespeeld tegen Veenen daal n op maandag 25 oktober a.s. Uitslag Bondswedstrijd Woudenberg IU Soest I J. Knevel - J. J. de Os Boelsma - M. Lambrechts Alblas - J. Riewald Donselaar R. Damen Westerheide - T. v.d. Meer Moesbergen - J. Dassen Tetenburg - P. Rommens Dekker - E. Veerman Peut - E. Davelaar Ravenhorst - IJ. Luttik 0-2 0-2 0-2 1-1 1-1 1-1 0-2 0-2 1-1 2-0 6-14 Voor de onderlinge competitie werden afgelopen week nog de volgende wed strijden gespeeld: Groep A: M. A. N. Heiningen - J. Dassen 1-1 W. E. Meijerink - T. A. V. Dasselaar 2-0 Groep B: Mevr. Leeuwenkamp - E. v.h. Klooster 2-0. A. M. Witte - W. v.d. Meij 2-0 A. Bon - A. ter Rele 1-1 H. Hulsman - A. Breukel 2-0 Bonneau - T. Spilker 0*2 A. Middendorp - L. Middendorp 2-0 H. v.d. Heiden - Mevr. Vorderhake 1-1 O Uitwedstrijden zat. 23 oktober. Meisjes pup. I 13.45 uur Voice - B.D.C. I Jongens pup. I 14.30 uur Voice - B.D.C. I Meisjes adsp. 2 15.15 uur Impala - B.D.C. 2 Dames sen. 4 19.40 uur S.H.V.U. - B.D.C. 4 SPORTHAL BEUKENDAL Thuiswedstrijden zon. 24 oktober. Meisjes pup. 3 10.00 uur B.D.C. 3 - St/H.M.S. 3 Meisjes adsp. 3 10.45 uur B.D.C. 3 - Nederhorst 2 Meisjes adsp, I 11.30 uur B.D.C. I-U.D. Dames jun. I 12.20 uur B.D.C.I - Aclülles '28 Meisjes pup. 2 13.20 uur B.D.C. 2 - Sport Vereent Dames sen. 14.05 uur B.D.C. 2 - Sport Vereent Dames jun. 15.10 uur B.D.C. 2 - Fortissimo Heren jun. I 16.00 uur B.D.C. I-U.D. Heren sen. 2 16.55 uur B.D.C. 2 - Laren 2 Uitwedstrijden zon. 24 oktober. Welpen 10.00 uur E.M.M. - B.D.C. Dames jun. 3 12.20 uur A.S. V.'65 - B.D.C. 3 Heren jun. 2 12.40 uur Sport Ver. 2 - B.D.C. 2 Heren sen. 3 12.50 uur Vianen - B.D.C. 3 Dames sen. I 13.00 uur Pl/Forholte - D.D.C. Dames sen. 3 13.10 uur A.S.V. '652 - B.D.C. 3 Heren sen. I 15.00 uur Hurry-Up - B.D.C. Vrij zijn Jongens adsp. en Jongens pup. 2. Foto: Herman van Dam B.D.C. - Sport Vereent 23-15. Na het teleurstellende verlies van vo rige week in Den Haag, hebben de Soestenaren afgelopen zondag duide lijk revanche genomen. In een aantrek kelijke en soms hoogstaande handbal wedstrijd hebben zij het Soester pu- bHek getoond wat hun bedoelingen voor dit seizoen zijn. Gesteund door een goed gevulde tri bune begon B.D.C. allerminst nerveus. Trainer Piet Diemei had in zijn begin opstelling gekozen voor de routine van de „oude garde". Hiermee werd oppo nent Sport Vereent uit Utrecht duide lijk overbluft. Met als belangrijkste opdracht om de spelbepaler Heinko de Jonge van de Utrechtenaren aan banden te leggen, togen de gastheren in de eerste 10 min. onverschrokken hun tegenstander te gemoet. Dit resulteerde in maar liefst 7 doelpunten op rij, van o.a. Sjaak Smeeing, Jan Bunt, Cleem Diemers, Ralph Christaini en Paul v.d. Dijsel. Hun tegenstander kwam niet tot sco ren. De verdediging van Sport Vereent werd opengetrokken. Dat de gastheren in hun eigen verdediging soms iets te fanatiek waren bleek wel uit de 3x2 minuten straf die de Soestenaren kregen. De Utrechtenaren wisten na 12 minu ten eindelijk hun eerste doelpunt via de rechterkant te scoren. De concen tratie bij de gastheren liep wat terug en dit resulteerde in te veel gemiste kansen. De strijd laaide op en het spel ging nu over en weer. Nu waren het de spelers uit Utrecht die de uitste kend keepende doelman Geert Zoete lief passeerden. Dan weer waren het o.a. Cleem Diemers, Paul v.d. Dijsel en Sjaak Smeeing, via een straf worp, die de score voor B.D.C. recht trokken. Toch was het Sport Vereent dat in de slotfase van de eerste helft het spel weer naar zich toe kon trekken. Door een aantal fraaie akties van hun lin ker hoekspeler wisten zij het gat van 7 doelpunten terug te brengen tot 4, zodat B.D.C. met een voorsprong van 11-7 de rust inging. In de rust wees trainer Diemei nog maals op de vorige week gemaakte fout toen B.D.C. een voorsprong van 3 doelpunten veel te makkelijk uit han den gaf. Heel even leek het erop dat zij opnieuw in die fout zouden verval len. Gelukkig bleven de Soestenaren het spel onder kontrole houden. Ondanks 3 doelpunten van Sport Ver eent in de eerste 10 minuten bleven de gastheren duidelijk aan de leiding door doelpunten van o.a. Cleem Diemers 2x en Paul v.d. Dijsel 2x (stand 16-11). Het beeld van de le helft her haalde zich weer enigszins en er volg de een fase waarin de strijd gelijk op ging. Via enkele break-outs en door uitgespeelde kansen wisten de gast heren de voorsprong zelfs nog te ver groten door o.a. doelpunten van Hans Hom en Ralph Christaini 2 xDe gas ten wisten een 20-11 stand niet meer te overbruggen. Een verschil van 9 doelpunten vonden zij teveel en met verwoede pogingen probeerde men verbetering in de stand te brengen. Dat dit niet altijd volgens de regels van het spel ging werd uitstekend onderkend door het goed leidende kop pel. Door enkele rommelige doelpun ten in de eindfase wist BDC de eind stand te bepalen op 23-15. Als B.D.C. dit spel van afgelopen zondag weet te continueren, dan moet het mogelijk zijn dat men volgende week twee punten uit Klazienaveen meeneemt naar Soest. Belangrijk is dan echter wel dat men opnieuw zijn verdediging sluit voor de aanval van het debuterende Hurry-Up. Afgelopen zondag moest het eerste da mesteam van BDC de strijd opnemen tegen HeUas 2 uit Den Haag. Een ge routineerde ploeg met goede afstand- schutsters. Dit bleek dan ook in de eerste 25 minuten van de wedstrijd waarin BDC maar Uefst acht doelpun ten tegen kreeg en er zelf maar één BDC verhoogt de score met een on stuitbare aanval op het doel van Sport Vereent. wist te scoren. Dit kwam voorname lijk door zwak verdedigen en weinig initiatief in de aanval. Ook in de vorige wedstrijd tegen HVS Het BDC het er in de eerste 15 mi nuten bij zitten. Daarna werd het spel attractiever. Ook door BDC werden kansen gecreërd en benut, zodat aan het einde van de eerste helft de stand 4-8 op het score bord stond. De doelpunten voor BDC kwamen op naam van Marijke Hoek stra en Grè Leverink. In de tweede helft kreeg BDC gelijk weer twee doelpunten om de oren, maar kwam goed terug door zelf ook 2 doelpunten te maken d.m.v. 2 benutte penalty's van Dinie v.d. Heiden en Ria v. Dijk. Eerstgenoemde wist later nog een penalty te benutten. Bij Hellas draaide het erg goed, waar door er weer snel vier doelpunten ach ter elkaar gemaakt werden. De Soester dames kregen toen meer grip op het spel van HeUas wat re sulteerde in verschillende mooie ac ties. Marijke Hoekstra schoot van afstand raak en maakte er 8-14 van en Thea Pronk met een passeerbeweging uit de linkerhoek 9-14. Ook de break-out, het oude wapen van BDC, kwam er weer uit en door mooi aanspelen van Marijke Hoekstra kon Gré Leverink vanuit de rechterhoek de stand op 10-14 brengen. Hellas en BDC wisten allebei nog één keer te scoren, wat de eindstand bracht op 11-15. Ondanks het feit dat BDC verloren heeft, wat geen schande is tegen dit goed draaiende Hellas, was het voor het publiek een boeiende wedstrijd met redelijk goed handbal. Volgende week hoeven de dames van BDC niet in aktie te komen, maar het weekend van 31 oktober spelen ze uit tegen Pl/Foreholte in Voorhout (13.00 uur). Een goede ploeg, die vorig jaar hoog geëindigd is in de eerste divisie. Reden voor de BDC-dames om er nog een schepje op te doen.

Soester Courant | 1982 | | pagina 17