Eerste aanzet voor ruim 200 woningen in O verhees III Drie dagen lachen op uw eigen T.V. voor maar 10,- Nu ook VCC (Philips 2000) 795 50 Jaar geleden in Soest wp pmT 15 vraagt uw voor: (IrMadhoudt jïïjjp nppprn j BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM -r GEMEENTE Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Hinderwet-ontwerp beschikking Te koop Te koop Openbare commissievergadering Gemeente wil in augustus gaan bouwen: ff :r1 IjpÉSIp BirWÜ ]foto-film-uideoc SOE&T. Ss&ts? °l 'ymTS'wr (V fj Nieuw!! TRUIEN met bijpassende BEEN WARMERS vrijetijdskleding j I! h' l I jh imlLiT1 h fh-. Ring van 4.000,- gestolen Herfstvakantie - programma kinderboerderij De Vrije Teugel 21 October 1932 I; fj j!j!^ :r. n: Soester Courant van woensdag 20 oktober 1982 Gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersre gels en Verkeerstekens, maken burgemeester en wethouders bekend dat hun college op 28 september 1982 heeft besloten a. de kruising Industrieweg-Kostverlorenweg zodanig in te richten dat het verkeer op de Kostverlorenweg voorrang dient te geven aan het ver keer op de Industrieweg; b. dat het verkeer aan beide zijden van de kruising op de Kostverlorenweg verplicht is te stoppen; c. dat daarvoor de benodigde borden en markeringen zullen worden aan gebracht. Van dit besluit staat voor iedere belanghebbende beroep open tot het ein de van een termijn van 30 dagen vanaf heden. Het adres van het beroep schrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend bij de commissaris van de Koningin van de provincie te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan Gedeputeerde Staten der provin cie te Utrecht, de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, de Koninklijke Nederlandse Automobielclub K.N.A.C. te 's-Gravenhage, de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B. te 's-Gravenhage, de Koninklijke Nederlandse Motorrijdersvereniging te Arnhem, de commissaris van politie te Soest en de directeur van gemeentewerken te Soest. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van A. M. C. van Homoet, Soesterbergsestraat 6a te Soest om een vergun ning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een reparatie-inrichting voor crossmotoren op het perceel Soester bergsestraat 6a te Soest (kad. gem. Soest, sectie K., nr. 2473). De strekking van het ontwerp van de beschikking luidt: „positieve beslissing op ontwerp-beschikking onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe". Caravancentrum M.N.S., Amersfoortsestraat 74 te Soesterberg voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een reparatiewerkplaats voor caravans annex op slag van gasflessen op het perceel Amersfoortsestraat 74 te Soester berg (kad. gem. Soest, sectie E., nr. 2908). De strekking van de ontwerp van de beschikking luidt: „positieve be slissing op ontwerp-beschikking onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe! (Dit verzoek ligt ook ter inzage in hulpsecretarie Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schrifte lijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schrifte lijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om ver gunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn ge weest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 4 november 1982. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeente bestuur worden ingediend. I. De voormalige boerderij met bijgebouwen en agrarische grond, Koninginnelaan 64 te Soest Kad. bekend gem. Soest, sectie K., nr. 74ged., groot ongeveer 4800 m2. Bestemming: woon- en agrarische doeleinden (agrarische en semi-agrarische bedrijven). II. De volgende agrarische percelen: a. een perceel gelegen tussen de woningen Wieksloterweg W.Z. 3a en de Koningsweg 17 te Soest kad. bekend gem. Soest, sectie G., nrs. 6775 en 7712 ged., groot ongeveer 10.22.50 ha. b. een perceel gelegen aan de Eemweg tegenover de sport velden van V.V.Z. kad. bekend gem. Soest, sectie A., nr. 4194 ged., groot ongeveer 1.51.50 ha. Soester ingezetenen, die praktiserende agrariërs zijn, genie ten de voorkeur bij gelijke of ongeveer gelijke prijsaanbieding. Het onder I genoemde objekt is te bezichtigen op dinsdag 26 ok- tobera.s. van 10.00-12.00 uur. De inschrijving staat open van 20 oktober 1982 tot en met 1 no vember 1982. Inschrijfformulieren, alsmede nadere inlichtingen terzake zijn verkrijgbaar bij de afdeling grondzaken van de dienst gemeen tewerken van Soest, Lange Brinkweg 77, dagelijks van maan dag tot en met vrijdag van 9.00-12.00 uur. Bekendmaking van de inschrijving zal plaatsvinden op dinsdag 2 november 1982 in het gebouw van de dienst gemeentewer ken, Lange Brinkweg 77 te Soest om 16.00 uur van I. en om 16.30 uur van II. De gemeente Soest biedt bij inschrijving te koop aan: De woning Kampdwarsweg 3 te Zeist, gelegen nabij de kom van Soesterberg, kad. bekend gem. Zeist, sectie C., nr. 851 ged., groot ongeveer 245 m2. Ingezetenen van de gemeente Zeist of economisch gebondenen aan deze gemeente genieten de voorkeur bij gelijke of onge veer gelijke prijsaanbieding. Het objekt is te bezichtigen op woensdag 27 oktober a.s. van 10.00-12.00 uur. De inschrijving staat open van 20 oktober tot en met 1 novem ber 1982. Inschrijfformulieren, alsmede nadere inlichtingen terzake zijn verkrijgbaar bij de afdeling grondzaken van de dienst gemeente werken van Soest, Lange Brinkweg 77, dagelijks van maandag toten met vrijdag van 9.00-12.00 uur. Bekendmaking van de inschrijving zal plaatsvinden op dinsdag 2 november 1982 in het gebouw van de dienst gemeentewerken, Lange Brinkweg 77 te Soest om 17.00 uur. dinsdag 26 oktober - 19.30 uur - commissiekamer gebouw gemeente werken, Lange Brinkweg: stichting l.o. en sport De agenda vermeldt o.m. Bespreking toekomstige bestemming kleed/clubgebouw tennis park Schrikslaan. Voorstel te beslissen op het verzoek van de R.K. Jeugd- en Sport vereniging „Laetitia" om voor het gebruik van de gymzaal Caro- lusschool een bijzonder tarief te bepalen. Idem van de heer A. R. L. M. Smit voor het gebruik van een gym zaal voor recreatief volleybal. Voorstel medewerking te verlenen aan het verzoek van de Algemene Kunstskibaan Beheer- en Exploitatie Maatschappij om aansluiting op de bestaande riolering. De stukken welke op de agenda betrekking hebben liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. Do gemeente streeft ernaar om vol gend jaar augustus in Overhees ELI te beujnnen met de bouw van ruim twee honderd woningen, die zowel in de huur- als in de verkoopseetor gebouwd zullen worden. Het is de bedoeling dat de eerste woningen in de zomer van 1984 gereed zullen zijn. In het gemeentelijk Informatiecentrum hangen de teke ningen van de te bouwen woningen. Men kan daar ook alle verdere infor matie verkrijgen over de bouwplannen en de toekomstige mogelijkheden van inschrijving. De eerste sectie van Overhees III geeft ruimte aan 226 woningen. De premie koopwoningen worden gerealiseerd door net Bouwfonds Nederlandse Ge meente. Het architectenbureau Van den Dikkenberg uit Veenendaal heeft de tekeningen gemaakt voor 38 premie A-koopwoningen, die elk om en nabij de 145.000,- gaan kosten. Het worden BETAMAX Spreekrecht publiek 1. Vanaf èén kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commis sie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a. TELEFOON 02155 -22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 - 12.30 - 13.30 17.00 UUR Een impressie van het ontwerp van de huurwoningen in Overhees III. twee typen woningen. Van het type „tuinkamer" worden er 32 gebouwd; van het type „straatkant" 6. De wonin gen krijgen een uitpandige berging. „Straatkant" en „tuinkamer" wil zeg gen dat de woonkamer aan respectieve lijk de straatzijde of de tuinzijde komt te liggen. De afmetingen van deze woningen zijn 8.94 m x 5.40 m. Er komen drie slaapkamers in en de zolder is via een vaste trap te bereiken. Verder komen in deze eerste sectie 54 door architect Chr. Smit uit Leusden ontworpen woningen. De afmetingen van deze premie A-koopwoningen, die ongeveer 140.000,- gulden gaan kosten, zijn 7.10 x 5.10 m. Ook hier zijn weer twee typen te onderscheidende woon kamer aan de straatzijde. Ook deze premiekoopwoningen heb ben eveneens drie slaapkamers en een vaste trap naar de zolder. De woningen van Van den Dikkenberg hebben grotere kamers. De mogelijkheid wordt nog onderzocht om een tiental woningen te bouwen als premie B-koopwoningen. Dit zullen dan twee-onder-één-kap woningen wor den, met een garage. De prijs zal komen te liggen tussen de 160.000,- en 170.000,-. Onder auspiciën van de Woningbouw- Steeds meer mensen ontdekken dé goedkope boeken kelder met meer dan 2000 in prijs verlaagde (^JS^boeken O O BOEKEN - TIJDSCHRIFTEN - KADOHOEK EN DE GOEDKOPE BOEKENKELDER VAN WEEDESTRAAT STADHOUDERSLAAN Gerth-TEL. 17699 w traaf 11° tel.12424 Soest iUifif! fili <il iLi J,jJiaaiJtI iJ L ïs.i- vereniging Soest worden 130 eenge zinswoningen in de huursector ge bouwd. Deze woningen zijn ontworpen door architectenbureau Inbo uit Wou denberg. De woningen worden in car rés gebouwd, waarbij in de hoeken de woningen in twee woonlagen gestapeld zullen zijn. Dit worden bejaardenwo ningen met twee slaapkamers. De af metingen zijn 10.40 m. bij 5.70 m., waarbij de oppervlakte de woonkamer 24 m2 zal bedragen. De twee andere typen zijn weer voorzien van respectie velijk een woonkamer aan de tuinzijde of een woonkamer aan de straatzijde. De afmetingen zijn hetzelfde: 7.80 m x 5.40 m. Het tuinkamertype heeft een woonkamer van 31 m2 en het straat- kamertype een woonkamer van 20 M2. Het verschil is gelegen in het feit dat de berging bij het tuinkamertype uitpan- dig is. Op de eerste verdieping komen twee slaapkamers en een badkamer en op de via een vaste trap te bereiken zolder één slaapkamer. Alle woningen zullen worden geïsoleerd. Het ligt in de bedoeling dat het Bouw fonds in samenwerking met de ge meente in maart/april 1983 een infor matiedag zal houden, waarbij alle plannen tot in de finesses geëxposeerd zullen worden. Vanaf die tijd begint ook dè inschrijving. In het gemeente lijk Informatiecentrum kan men er alles over vertellen. Voor de huurwoningen kan men zich niet inschrijven. Deze huizen worden toegewezen door de gemeente, aan de hand van het systeem dat gebruikt wordt bij de inschrijving als woning zoekende. Een juwelier aan de Van Weedestraat deed in het weekeinde aangifte van de diefstal van een witgouden rind met briljant, ter waarde van 4.000,-. De daders hebben het sieraad ver moedelijk weggenomen uit de etalage, terwijl zij zich in de winkel ophielden. Even tevoren was de winkel bezocht door twee mannen die zich nogal vreemd gedroegen. Pas na hun vertrek werd de vermissing van de ring vast gesteld. Van de mannen was inmiddels geen spoor meer te vinden. Woensdag 20 oktober: 13.30 - 15.00: Film in De Borg, in samenwerking met de wijkvereniging. Een Nederlands gesproken sprookje voor kinderen van 0 tot 8 jaar. Toegang 1,50, incl. limonade. 15.00 -17.30 uur: Een komische western voor kinderen vanaf 8 jaar. Toegang 1,50, incl. limonade. Donderdag 21 oktober: 10.30 - 13.00 uur: Vliegers maken. 14.00 - 17.00 uur: Excursie naar de Paardenkamp. Alle kinderen moeten een goede fiets meenemen. (Als dit on mogelijk is, contact opnemen met de leiding). Vrijdag 22 oktober: 14.00 - 17.00 uur: Ouderwetse dingen maken, zoals kaarsen, blakers, houten bootjes (als je een oude houten klomp hebt, neem die dan mee). Zaterdag 23 oktober: 12.00 - 17.00 uur: „Ouderwetse dag". Van twaalf tot twee Modeshow van/ met oude kleding. Probeer zelf kleding mee te nemen van huis. Van 14.00 tot 15.00 uur pauze met kinderen en leiding (meegebrachte) boterhammen en thee. Van 15.00 uur ouderwetse spelletjes: steltlopen, tollen, hoepelen, zang spelletjes... Alle kinderen van 4 tot en met 12 jaar zijn van harte welkom. De seizoensbijdrage is 30,- per gezin (september '82- augustus '83). Komt uw kind alleen tijdens de herfstvakan tie dan is onze richtlijn 1,- per dag per kind. Voor meer informatie: kinderboerde rij de Vrije Teugel, Vedelaarpad 53, tel. 18136. iMPRCTE 3TRA£J$t-:V::l De koopwoningen in Overhees III zullen t.z.t. deze aanblik geven. PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552. Hulde Dezer dagen herdacht de agent van politie Kareisen den dag, dat hij 30 jaren in politiedienst was, eerst als jachtopziener, daarna als nacht wacht en thans als agent. Van het politiecorps werd hem bij deze gelegenheid een fraai bloemstuk aangeboden. Familietwist? Zaterdag werd de politie telefonisch bericht, dat in een gezin, wonende aan den Schoutenkampweg, een hevige familietwist heerschte. In een minimum van tijd was een agent ter plaatse om de gemoederen te kalmeeren. 't Bleek echter niet noodig. Moeder de vrouw was wat overspannen en raasde en tierde tegen haar kroost. Van dergelijk overdreven geruchten hoopt onze politie in den vervolge verschoond te blijven. Diefstal Zondagmorgen werd op het politiebureau aangifte gedaan door Z., hoenderparkhouder alhier, dat uit zijn hokken een groot aantal hoenders waren ontvreemd. Een hondenhok gestolen Achter het groote, nieuwe blok huizen, gelegen aan de B. Grothestraat, stond een hondenhok. Men kwam Zondag tot de ontdekking, dat deze hondenwoning spoorloos verdwenen was en men deed natuurlijk van een en ander aangifte bij de politie. Druiven uit een kas ontvreemd De heer W„ wonende aan de Molenstraat, heeft een druivenkas in zijn tuin. De saprijke vruchten zien er thans op zijn voordeeligst uit en zijn voor menigeen een echte lekkernij. Zoo dachten ook eenige jongens, die zich niet ontzagen om, toen ze bemerkten, dat de deur van de kas was gesloten, onder het fundament door te graven, om zoodoende de begeerde vruchten te kunnen kapen. Glasruit ingeworpen Terwijl de familie P. des avonds kwart vóór 10 rustig aan tafel zat, werden ze plotseling opgeschrikt door een harde knal. Door baldadige jongens was een groote spiegelruit ingeworpen. Pluimveefokkers vereen, ontbonden De Pluimveefokkers-Ver., welke een paar jaar geleden op initiatief van den heer Van der Wiel alhier werd opgericht, is deze dagen weer ontbonden. Tramontsporing Vrijdagmiddag tegen half twee is de motorwagen der electrische tram der N. B. M., komende uit de richting Amersfoort, ter hoogte van de vacantiekolonie alhier uit de rails geloopen tengevolge van den zwaren regenval, waardoor het van hoogere gedeelten afstroomende water aldaar het zand had opgespoeld. Passagiers en personeel kwamen gelukkig met den schrik vrij. De dienst was echter gedurende enkele uren danig in de war. Intusschen mocht men erin slagen, om tegen vier uur den gederailleerden wagen weer in 't spoor te brengen, zoodat de baan weer vrij werd. Inbraak in de Ned. Herv. Kerk In den nacht van Woensdag op Donderdag, vorige week, is ingebroken in de Ned. Herv. Kerk alhier. Waarschijnlijk met een groot breekijzer hebben de dieven de deur, die naar de Consistorie leidt, geforceerd en open gebroken. In de consistoriekamer zijn een tweetal brandkasten opengebroken, eveneens ongetwijfeld met een groot breekijzer. Alles is doorgesnuffeld en een hopeloze chaos hebben de dieven achter gelaten. Allerlei boeken en archieven, die in de kasten waren geborgen, lagen over den grond verspreid. Voor zoover kon worden nagegaan, is daaruit niets vermist. Het had trouwens ook geen zin voor de dieven iets daarvan mede te nemen, daar geldswaarden niet aanwezig waren. Korten tijd geleden waren de papieren van waarde, ten bedrage van 20 a 30 duizend gulden bij een bankinstelling ondergebracht. Ook in de kerk hebben de dieven gezocht en een paar busjes geledigd, o.a. voor de zending en voor de restauratie van de „Oude Kerk". De bedragen, die buit zijn gemaakt, zijn evenwel uiterst gering geweest. De togakast is zelfs nauwkeurig nagesnuffeld. Een busje daaruit, waarin vreemde munten waren geborgen, is medegenomen. De catechisatiebus is blijven staan. De kast waar deze geborgen was, hebben de dieven niet opgemerkt. Het zilveren Avondmaalstel was niet in de kerk aanwezig. De buit is dus gering geweest. De politie heeft de zaafc in onderzoek. Doordat echter niet direct aangifte bij de politie is gedaan, is het onderzoek niet weinig bemoeilijkt. Examen Voor het examen schoolraad zijn te Utrecht geslaagd mej. T. W: Koopmans en de heer J. W. v.d. Heuvel, alhier. Wijnzaak Zooals uit eèn in ons blad voorkomende advertentie blijkt, heeft de heer Gravemaker aan de Vredehofstraat, aan zijn Café en Lunchroom, thans ook een Wijnzaak verbonden.

Soester Courant | 1982 | | pagina 5