Meningen van lezers Top disco formatie Fruit Cake zaterdag a.s. in Molensoos Filmhuis: Golven Tentoonstelling André Spruit Kinderkursussen kreatief centrum Artishock Artishock in de lift SOESTDIJK VVV Nieuws Gemeentebestuur onverant woordelijk bezig Verslag van een ontruiming CAFÉ-RESTAURANT BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Donderdag 21 oktober Tot en met 29 oktober: Artishock is gestart met allerlei kin- de rcursussen; onder het motto Van alles wat zijn er vanaf 16.00 uur op de woensdagmiddag allerlei losse activi teiten. De kinderen doen elke week iets anders. Op het programma staat voor lopig; 27 oktober mandjes van pitriet maken (8 t/m 13 jaar) en op 3 novem ber: schilderen op en achter glas (a.1. De kruisvereniging Soest organiseert op 30 oktober een gezondheidsmarkt op het terrein van het kruisgebouw aan de Nieuweweg onder de naam ,,Op uw gezondheid". In het gebouw is een kleine tentoonstelling ingericht waarin één onderdeel veel aandacht krijgt n.1. .Veiligheid in en om het huis". Iets verder van huis en wel in Hoorn worden op 23 en 24 oktober open dagen gehouden in en om het de pot/werk plaats van de Museum stoomtram Hoorn-Medemblik, gevestigd op het emplacement van de NS Station Hoorn. Er kunnen diverse ritten worden ge maakt met stoomlocomotieven, terwijl op 23 oktober een veiling wordt gehou den van spoorwegattributen. Vanaf heden hebben wij weer Pro Juventute kalenders te koop. Prijs ƒ9.-. Tevens zijn er kalenders van de Uni cef. De prijs hiervan is 16,-. Voor de wandelaars onder U, op 23 en 24 oktober heeft de A.N.W.B. weer diverse wandelingen in petto, o.a. in Gorssel. Dit is de Haar- en Joppewan- deling. Gestart kan worden op de Camping Jong Amelte aan de Kweke- rijweg 4 te Gorssel en de afstanden zijn ca. 6^, 10 en 15V6 Km. U loopt tussen een grote afwisseling van bossen, la nen, landgoederen, heidevelden en cul tuurgrond. Van 21 oktober - 16 november wordt in het gebouw van de Zwolsche Algemene Verzekeringen, Oudenoord 33 Utrecht, een tentoonstelling gehouden van de schilder Hans Bayens. U kunt hier zijn schilderijen, pastels en tekeningen be zichtigen. De toegang is gratis en de openingstijden zijn van ma. t/m. vr. 9.30 - 17.00 uur, op zaterdag van 11.00 - 16.00 uur. In de St. Aegtenkapel, 't Zand 37 te Amersfoort speelt Kees Smit werken van Weiss, Bach, Sor, Diabelli, Villa- Lobos en Eigen werken. Op zondag 24 oktober, aanvang 15.00 uur. De toe gangskaarten a 7,50 zijn verkrijg baar vanaf 11 oktober bij het VW kantoor te Amersfoort en op 24 oktober vanaf 14.00 uur aan de zaal. De 11e Pijnenburgcross wordt zondag 24 oktober gehouden. Om 11.30 uur is de start van de 2km., om 12.00 uur vertrekken de 21 km. lopers en 5 min. later gaan de lopers voor de 5 km. en 10 km. op weg. Vanaf 10.30 uur kan jong en oud zijn inschrijven in de kantine van S.O. Soest. De 21 km. lopers dienen zich in te schrijven in de kantine van SEC. Het parkoers voert de lopers en loop sters weer door de mooiste plekjes van Pijnenburg en het landgoed van de WA stichting. In de Speeldoos te Baarn komt donder dag 21 oktober om 20.30 uur; Theater groep Hare Majesteit met „De aanste ker", toegangsprijs 10,-, Pas 65/CJP ƒ8,-. Op donderdag 28 oktober, aanvang. 20.30 uur is er het Cabaret „Purper", toegangsprijs 12,50 Pas 65/CJP 10,-. Voor de jeugd is er in De Speeldoos op zaterdag 23 oktober om 14.00 uur „Jo- pie en de dromendief", door het PRO- Theater. Leeftijd 5-10 jaar, toegangs prijs is 10,-. In het Filmhuis van Artishock is don derdag 21 oktober de film Golven van Anette Apon. De film is gebaseerd op het boek ..Waves" van de Engelse schijfster Virginia Woolf. Op 28 oktober komt de film Het zeven de zegel van Ingmar Bergman, aan vang 21.00 uur en de entreeprijs is ƒ5,-, CJP ƒ4,-. In 't Spant te Bussum komt op 1 november de meest exotische show ter wereld „Brasil Tropical met Carnaval in Rio. Op zaterdag 30 oktober is er in het Griftlandcollege op de Noorderweg te Soest een Muziekfestival, verzorgd door de Gospelgroep The Messengere; o.l.v. Peter Houtzager, m.m.v. Dixie- veen. Aanvang 20.15 uur en de en tree-prijzen zijn 7,50 en 65 CJP 5,-. Kaartverkoop via WV kantoor Soest, sigarenmagazijn Meyering, Soester- bergsestraat 11, bij de leden en aan de zaal. In het Muziekcentrum Vredenburg is zondag 24 oktober om 14.00 uur een Familie-matinee, met David Shallon, dirigent. Daniël Wayenberg, piano. Joost Prinsen, verteller. Jan Bouws, scènische realisatie. Er zijn werken van; Liszt, Loevendie (Het sprookje van de Nachtegaal). De kaarten zijn 11,-, 65+ 8,50 en kinderen t/m 14 jaar 5,50. In het Concertgebouw te Amsterdam komt op 8 november Charles Aznavour om 20.15 uur. De prijzen zijn 20,-, 30,-, 40,- en 50,-, de voorverkoop is al gestart. In Carré komt op 1 november Millie Jackson om 20.15 uur en de prijzen zijn 35,-, 30,- en 25,-. De voorverkoop ook via VW. In Sportpaleis Ahoy' is op 15 november Europees kampioenschap boksen met Rudie Koopmans en Alex Blanchard. Verder nog diverse profpartijen met Nederlandse boksers. Aanvang voor verkoop 18 oktober via VW. De toe gangsprijzen zijn 150,-, 100,-, 75,-, 60,- 40,- en 30,-. Eveneens in Ahoy' is het Internatio naal Motor sportgala op 5, 6 en 7 no vember. Verder inlichtingen en reser vering ook via het WV. Wilt U een Soester kadobon geven dan kunt U er een kopen bij Uw WV- kantoor te Soest. Ze zijn er In diverse prijsklassen en in veel winkels in Soest en Soesterberg te besteden. Autoband vernield Een bewoner van de Veenbesstraat deed vorige week bij de politie aangifte van de vernieling van een van de banden van zijn auto. De wagen had op de parkeerplaats voor de woning van de eigenaar gestaan. Te jong voor de brommer Op de Braamweg hield de politie vori ge week een jongeman aan, die zich per bromfiets voortbewoog. Bij aan houding bleek de jongeman de vereiste leeftijd van 16 jaar nog niet te hebben bereikt. Bovendien was de bromfiets onverzekerd. Vrouwen blijven staan voor vrede! „Vrouwen blijven staan voor vrede!" Dit stond op een spandoek dat wij, voorlopig voor de laatste keer, in de grond prikten op de plek van het vrouwenvredeskamp in Soesterberg. Dat dit geen loze kreet is bleek uit de vele akties die zaterdag in het hele land waren gevoerd en uit de plannen die wij hebben om verder te werken aan vrede. Wij hadden in augustus al het weekend van 16 en 17 oktober gepland als landelijk aktieweekend van vrou wen tegen militarisme en voor vrede. De dag was lekker zonnig en de vrou wen die allemaal hun akties achter de rug hadden deden enthousiast verslag. In Groningen was een kampje midden in de stad opgezet, waar informatie werd versterkt. In Abcoude was ook zoiets opgezet; de kerk had toestem ming gegevens op het kerkplein te gaan staan en van de kerk gebruik te maken. Hoewel er daar niet zoveel direkt kontakt met de mensen was, gonsde het plaatsje van de geruchten over het kampje. In de buurt van Den Bosch hadden vrouwen de kommuni- katietoren van een kazerne bezet. De militairen probeerden hen tegen te houden door te zeggen dat het levens gevaarlijk was - de toren zou onder stroom staan en dergelijke - maar de vrouwen lieten zich niet intimideren en zijn twee uur lang in de toren blijven zitten. Daarna zijn er in Den Bosch stencils uitgedeeld. In Delft vond een schijnbezetting plaats van het gebouw waar militairen worden gekeurd. De sloten waren met lijm dichtgemaakt en de vrouwen bleven beweren dat het gebouw vol vrouwen zat. Tot het eind toe werd dit geloofd en kwamen er paniekerige berichten over de politie- radio. Zo waren er overal in het land kleine- en grote akties die wezen op de kwa lijke aspekten van het militarisme: het is geldverslindend, het is levensge vaarlijk en vooral vrouwenonderdruk- kend. In één van de stencils was dit laatste deel goed getypeerd; „Niet voor niets worden er in kazerne porno films gedraaid, niet voor niets worden foto's van naakte vrouwen als schiet schijf gebruikt, niet voor niets werden de vrouwen in de Palestijnse kampen vaak verkracht voordat zij werden vermoord". Na de verslagen - het voorgaande is slechts een greep - zijn wij, zoals elke zondag in de afgelopen vijf maanden, in stilte naar de ingang van de basis gegaan. Weer is er een plantje in onze vredestuin geplaatst, dit keer een heel mooie paddestoel. Daarna hebben wij ons enthousiasme, onze droefheid, onze kracht en onze liefde, ons enig werke lijk bezit, eruit gezongen. Nederland is niet het enige land waarin veel gebeurt. In Comiso (Sicilië), de plaats waar het eerst in Europa kruis raketten zullen worden geplaatst, is een kamp opgericht en gaan de mensen vanaf 11 november in hongerstaking. In Engeland gaat het vrouwenvredes kamp van Greenham Common door tegen het plaatsen van kruisraketten. Na de ontruiming leven de vrouwen in tenten of liggen zij in plastic zakken bij de hekken van de basis. Ja, ons kamp is ontruimd. Het is triest op de ons zo vertrouwde plek de leegte te zien. Het blijft pijnlijk te ervaren dat je blijkbaar niet wordt geduld in je protest, niet door de overheid en nau welijks door de bevolking. Zij kunnen ons veel afpakken: onze tenten, onze spullen en onze plek, maar zij kunnen ons ons gevoel niet afnemen en ons evenmin stoppen in de strijd voor een leefbare wereld waarin wij elkaar niet meer met moordwapens om de oren slaan. Wij, vrouwén, wij gaan door. Wij blijven staan voor de vrede. En u? Vrouwen van het Vrouwenvredeskamp (naam en adres van de inzendsters zijn bij de redactie bekend). Dinsdagmiddag 12 oktober hoorde ik op de radio dat het vrouwenvredes kamp ontruimd was. Het gemeentebe stuur van Soest vond de „overtreding" van de kampeerwet belangrijker dan een blijvend protest tegen de kernbe wapening. Het typeert het gemeente bestuur om op deze wijze met de kernwapenproblematiek om te gaan. De verantwoordelijkheid die elke in woner van Nederland en dus ook het gemeentebestuur van Soest, heeft t.o.v. de kernwapenwedloop wordt doodgewoon ontkend. Het vrouwenvre deskamp wordt ontruimd. De motie van Jan Visser om van Soest een kern- Het vrouwenvredeskamp is weg. Het is verdrietig dat vrouwen, die daar vreedzaam demonstreren tegen het ge weld van de vernietigende kernwa pens, moeten wijken voor het geweld van onze maatschappij. Maar wat ook zo in en in triest is, is de manier waarop het kamp ontruimd is. Ik was ter plekke aanwezig. De vrou wen waren rustig aan het inpakken, want ze hadden het gerucht gehoord, dat de uitspraak van de Raad van Sta te negatief voor hen was uitgevallen. Om 11 uur die morgen had de burge meester van Soest een delegatie van Vrouwen voor Vrede, afd. Soest - die kwamen met 450 handtekeningen om adhesie te betuigen met het vredes- kamp - laten weten dat de vrouwen spoedig wegmoesten. De vrouwen op het kamp wachtten de uitspraak van de Raad van State en het officiële bevel tot ontruiming af. Intussen gingen zij alvast dingen bij elkaar zoeken en inpakken; de kin deren die aanwezig waren werden al vast naar huis gebracht. Alle kleine tenten waren al weggehaald en er werden auto's opgehaald, waaraan ook een trekhaak zat, om ook de cara vans weg te halen. We hadden afgesproken: als van de gemeente het officiële bevel tot ont ruiming komt, dan gaan we rustig weg... De afspraak was gemaakt, dat de caravans bij een particulier moch ten staan, vlak in de buurt. Overdag zouden we gewoon doorgaan met de demonstratie; de discussies konden gehouden worden in twee tenten, die volgens de uitspraak van de Raad van State mochten blijven staan. Plotseling kwam om 2 uur 40 man politie; naar later bleek 20 man ge meentepolitie, incl. recherche, en 20 man van de politieschool. Al deze politie was, volgens de burgemeester, nodig om 25 volwassen mannen van gemeentewerken met 5 grote takelwa gens te beschermen tegen 10 vrouwen. Men begon meteen de zelf gebouwde keuken in elkaar te hakken, de tenten in elkaar te gooien en de caravans weg te slepen. Ik heb de burgemeester als hoofd van de politie en dus verantwoordelijk her haaldelijk gevraagd dit geweld te stop pen. Ik heb hem gezegd dat de vrou wen op een officieel bevel wachtten en uit zichzelf wilden weggaan. Discussie was niet mogelijk. Ik hoop dat mensen kunnen begrijpen wat voor fouten hier gemaakt zijn, hoeveel onnodig geweld is ingezet te gen 10 vrouwen, die bezig waren in te pakken om vrijwillig te vertrekken. Wat er in je om gaat, is haast niet te beschrijven. Verdriet vooral, machteloosheid, om zoveel dom onbegrip. A. D. Tomassen-Holsheimer, Emmalaan 6 te Soest. wapenvrije gemeente te maken, wordt weggestemd met als argument dat plaatselijke overheden daartoe niet be voegd zijn, daarmee doelbewust voor bijgaand aan de invloed die een derge lijk besluit als signaal zou hebben op de regering. En er wordt besloten tot de bouw van een openbare schuilkel der aan de Birkstraat: een poging om de bevolking in slaap te sussen, de illusie wekkend dat een kernoorlog te overleven zou zijn, terwijl iedereen weet, dat Soest, met de vliegbasis Soesterberg, een zeker doelwit is en zelfs de „lichtste" atoombom heel Soest wegvaagt, schuilkelder incluis. Het wordt tijd dat het gemeentebe stuur eindelijk de verantwoordelijk heid neemt die het nemen moet, na melijk zorg dragen voor haar bevol king. Niet door op een kinderachtige manier wetten na te pluizen op offi ciële bevoegdheden en regeltjes, maar door haar steentje bij te dragen aan de vermindering van de kernwapens in Nederland en de hele wereld en op die manier werkelijk zorg te dragen voor haar bevolking. Eric Boor, lid IKV-Soest. Over milieu gesproken! We hebben er weer een milieu-hobby club bij in Soest. Dat merkte ik toen een artikel over hen in de Soester Courant verscheen, waarin vermeld stond dat de Milieugroep Soest aan de Gemeenteraad gevraagd heeft om de oude regeling voor grof huisvuil opha len weer in te voeren. Als genoemde milieuclub zich eerst eens goed had laten informeren over de gevolgen voor het leefmilieu voor de inwoners van Soest ten tijde dat de oude regeling van kracht was, zouden zij zich wel tien maal bedacht hebben, alvorens te vragen om de huidige regeling weer terug te draaien. Wat gebeurde er toen zoal? 1. Wegens gebrek aan discipline wierp men het grof vuil soms dagen van te voren op de stoep, i.p.v. op de morgen van de ophaaldag. 2. Was het" bijvoorbeeld ophaaldag in 't Veen, dan werd ook uit Soest-Noord en Soest-Zuid grof vuil bijgegooid. Het is zelfs mogelijk, dat men uit andere plaatsen naar Soest kwam om zich te ontdoen van z'n rommel. 3. Men wierp rustig bijtende-giftige stoffen bij het grof vuil. 4. Ook gevaarlijke medicijnen waren in de afvalbergen geen uitzonderingen. 5. TV-toestellen met de beeldhuis uit nodigend voor de kinderen om onwe tend van het gevaar deze stuk te slaan. 6. Het graaien van de kinderen in deze levensgevaarlijke rommel kon dus niet langer voortduren. Bovendien ver spreidden de kinderen de rommel door de hele wijk, zodat personeel van Ge meentewerken de hele wijk uit kon kammen om alles weer bijeen te graaien, hetgeen een einde maakte aan de nodeloze vervuiling. 7. Bij storm en harde wind vloog heel wat rommel op de rijweg, zodat de weggebruikers in gevaar gebracht werden. 8. Tot in de nacht kwamen lieden in de afvalbergen graaien, hetgeen overlast voor de bewoners betekende vanwege de schijnwerpers die op de hopen ge richt werden en het motorgeronk van bromfietsen en auto's. 9. De vuilbergen lagen op 't laatst voor de ingangen van de flats, zodat politie, brandweer en G.G.D.-personeel nau welijks naar binnen konden. Bewoners en bezoekers hadden er natuurlijk ook last van, dat begrijpt U wel. 10. De ratten waren met de oude ophaalregel zeer ingenomen. Iedereen zal toch wel met mij eens zijn dat de oude ophaalregeling onder geen enkele voorwaarde opnieuw ingevoerd mag worden Spullenhulp kan zich ook laten bellen en dan het spul bij de bewoners thuis ophalen. Dit laatste kon de Milieugroep Soest blijkbaar niet bedenken. J. H. R. v. 't Land, Soest. BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw In ou d-hollandse stijl ingerichte zaal Tekening van verkeersafwikkeling N assauplantsoen in INFOcentrum In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum hangt een tekening van de ver keersafwikkeling rondom het nieuwe winkelpand aan het Nassauplantsoen, zoals die eruit zal zien na realisatie van het pand. Verkeerslichten beschadigd Onbekende daders hebben een aantal malen achter elkaar schade toege bracht aan de verkeerslichten op de kruising Van Weedestraat-Stadhou- derslaan. Van sommige lichten werden de zonnekappen vernield. Elk seizoen tracht het jongerencen trum De Molensoos een topact op het gebied van popgroepen naar Soest te krijgen. Iets dat niet regelmatig ge beurt in het jongerencentrum omdat de groepen veelal te duur zijn en dit zou inhoudend»! er entreegelden van rond de vijfentwintig gulden zouden moeten worden betaald. Door onderhandelen lukt het de mensen van De Molensoos af en toe een topgroep naar Soest te laten komen. Dit waren in het verleden o.a. Long Tall Ernie The Shakers, Bintangs, Livin Blues en de Rubberen Robbie- band. Nu voor het eerst in De Molensoos een groep die zich speciaal bezighoudt met het disco- en funkgeweld in de pop muziek. De succesvolle formatie Fruit Cake. Een groep die op rudio, t.v. m heel Europa vanaf 1980 erg aktief is. Met in het begin al gelijk een knaller van een hit „My feet won't move". Fruit Cake is een groep geworden, die in het wereldje van de popmuziek bekend staat als een steengoeie live band, die op de diverse hitlijsten hoog genoteerd staat met de single „Ik like the way". Voor de jongeren van Soest eindelijk weer eens de gelegenheid om een topband zoals Fruit Cake live te zien in De Molensoos. De Molensoos is zaterdag a.s. open vanaf 20.00 uur met de eigen disco theek. Het optreden van Fruit Cake begint om 21.15 uur. Let opjer is geen voorverkoop voor dit optreden van Fruit Cake. SSS5S '.feenhoffstraat 46 telefoon 03156 195 77 Regie: Anette Apon. Nederland 1982. GOLVEN is gemaakt door Anette Apon, die al zo'n tien jaar medewerkster is van het Amsterdams Stadsjournaal en het filmblad Skrien. Zij koos voor haar speelfilmdebuut het boek „The Waves" van de Engelse schrijfster Virginia Woolf, die nog het meest be kend is uit de titel van Edward Al- bee's toneelstuk „Who is afraid of Vir ginia Woolf?". Weinigen weten dat zij, naast vele literaire kritieken, een aan tal boeken schreef die een bijzondere constructie hebben. Zoals „The Wa ves", welke als haar belangrijkste li teraire werk wordt beschouwd. Deze literaire constructie heeft Anet te Apon in beelden vertaald. Het resul taat is een ingenieus opgebouwde film waarin stukje bij beetje het verhaal wordt onthuld van zeven mensen, die als kinderen met elkaar optrokken. In een Londens restaurant nemen zij afscheid van één van hen, Percival. Het is het jaar 1920, hij vertrekt naar India. Om beurten komen de personen, of eigenlijk hun gedachtenstemmen, aan het woord. Ze proberen steeds het gevoel van har monie dat ze ais kleine kinderen ge. kend hebben terug te vinden. Via hun gedachten wordt de intensiteit van hun kinderjaren, het optimisme van hun jeugd en de desillusie bij het ouder worden beschreven. De waarnemingen en emoties van de zeven personen be wegen zich in de loop van de vertel- ling als golven heen en weer. Vele films, die zoals GOLVEN van het standaardverhaal afwijken, blijven steken in het experiment. In GOLVEN wordt echter met ongebruikelijke mid delen een afgerond verhaal van be wondering, vriendschap en wantrou wen verteld. De muziek van GOLVEN is speciaal gecomponeerd door de Ne derlandse componist Louis Andries- sen. Als rode draad door de filmhuispro grammering van dit seizoen, wordt op iedere laatste donderdag van de maand een Filmliga-film gedraaid. Zo ook volgende week donderdag 28 okto ber, n.1. HET ZEVENDE ZEGEL van Ingrid Bergman. Door deze film uit 1957 kreeg Ingrid Bergman interna tionale bekendheid. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 5,-/leden en CJP 4,-. De Amersfoortse kunstschilder André Spruit maakt voornamelijk grote schilderijen, die opvallen door uitver grote details van de werkelijkheid om ons heen. Vakkundig opgezet in zo wei nig mogelijk verschillende kleuren. De leraar/dichter André Spruit is een autodidact, zijn tentoonstelling is da gelijks (ook in het weekend) te bezich tigen van 14-16 uur. Het is een verheugend feit dat het krea tief centrum na de herfstvakantie gaat starten met een stevige uitbreiding van haar kinderkursussen vanaf 6 jaar. Dit betekent dat de vaste kindergroep, de tekenkursus en de kursus hout en metaal van start gaan. De groep te kenen is zelfs zo groot dat men bij nog een geringe toename van deelnemers zal moeten gaan denken de groep te splitsen in twee groepen. Uit de aanvragen is gebleken dat de behoefte bestaat de kursussen dicht- ter bij huis te hebben. De afstand naar Artishock is soms tè groot. Daarom denkt men eraan het komen de jaar te proberen kursussen in Soes terberg in Smitsveen en in Overhees te realiseren. Het is ook gebleken dat er belang stelling is voor kinderdans van 4 tot 6 jaar. Tegen de kerstvakantie zal worden gepoogd via een folderaktie deze kinderkursussen op diverse plaat sen in onze gemeente te organiseren. Als u nu reeds belangstelling heeft voor één van deze ideeën kunt u kon- takt opnemen met het kreatief cen trum Artishock, Steenhoffstraat 46 te Soest, tel. 02155-18456. Drie weken geleden reageerde Arti shock op een aantal vragen van ou dere om kursussen voor kinderen te organiseren. Gespecialiseerde kursus sen dan wel te verstaan b.v. op het gebied van dans, tekenen, boetseren, enz. Een folder naar alle scholen in Soest maakte duidelijk dat Artishock op die aanvraag van ouders kan inspelen. Het resultaat van deze folder is ver bluffend. Vroeger kende Artishock ook dergelij ke gespecialiseerde kursussen maar op de één of andere manier verdwenen deze aktiviteiten. Terwijl staf en direktie hooguit op één nieuwe kindergroep rekenden was de belangstelling véél groter. 25 aanmeldingen voor tekenen. 17 voor hout en metaal, 14 voor de vaste woens- dagmiddaggroep. Er was zelfs nog méér belangstelling. Afstand naar Artishock en de drukke verkeerswegen vormen een belemme ring voor sommige kinderen. Het is jammer dat een aantal kinde ren, die zich opgaven voor fotografie (2), volksdansen (7), stempel- en druk technieken (5) en boetseren (4), teleur gesteld moeten worden. Deze kursus sen kunnen niet doorgaan omdat er méér opgaven moeten zijn. Misschien in het volgende seizoen? In ieder geval wil Artishock doorgaan met deze kur sussen. Meestal moeten nieuwe aktiviteiten langzaam opgebouwd worden. Deze groei is dus onverwacht groot. De tekengroep zal zelfs gesplitst moeten worden. Omdat de gemeente Soest diverse woonkernen kent die niet vlak bij Ar tishock liggen, wordt overwogen de kinderkursussen op diverse plaatsen te organiseren. Bij voldoende deelname kunnen aktiviteiten ontstaan in Soes terberg, in de wijk Smitsveen en in de wijk Overhees. Deze ontwikkelingen zullen natuurlijk met lokale instanties en organisaties besproken worden. Nog toekomstmuziek? Gezien de re- akties waarschijnlijk haalbaar. De vraag of Artishock niets realiseert voor kinderen van 4 tot 6 jaar kan be antwoord worden met: „Tegen de kerstvakantie zullen folders aangebo den worden van kleuterballet of kleu terdans. In januari hoopt Artishock met deze aktiviteit te kunnen starten. Natuurlijk komen ook deze kursussen in aanmerking om zoveel mogelijk wijkgebonden te worden, zodat kin deren en ouders dicht bij huis kun nen blijven. Het kursusaanbod vanuit het program ma '82 is erg goed bezet. In totaal 45 kursussen en 630 deelnemers voor de eerste helft van het seizoen '82/'83, is een hoog aantal. Ter vergelijking enige cijfers. In het seizoen '79/'80. 26 kursussen met 476 deelnemers in '80/'81 37 kur sussen met 567 deelnemers in '81/'82 43 kursussen en 758 deelnemers. Een duidelijk opgaande lijn in het werk aan het kreatief centrum Arti shock. Als we dan bedenken dat Artishock in de afgelopen jaren aanmerkelijk zui niger met zijn geldmiddelen is omge sprongen, dat er in het jaar '81 bezui nigd is voor '82 en dat er dan toch een stijgende lijn in het werk zit. dan doet Artishock de uitspraak „Be zuinigen door méér te doen", eer aan. Wat de toekomst zal brengen ls voor ons allen een dringende vraag. Voorlo- pig heeft Artishock met kreatieve op lossingen in deze toch wel moeilijke periode getoond dat dit werk. ondanks bezuinigingen verder uitgebouwd kan worden. Natuurlijk zijn er grenzen die niet verder verlegd kunnen worden zonder dit werk aan te tasten. Artishock doet zijn uiterste best om in ae bestaande situatie te overleven en ervan te maken wat ervan te maken is om voor de gemeente Soest de vor- ,Gnschollng met behulp van kunstzinnige middelen te blijven reali seren. Mavc Het eerste teai voor de 4e acl geworden. Aar alsook groep E jaar 2 nieuwe door... inderd edelmoedighei weer een proo ontzegt „liet in de schakers vj Het Griftland overmacht all haalde derhal tijen stond slecht èènma voortreffelijk! kwam de Ka voor de dag i wedstrijd teg verlorenMe veroverde me ker voor „de jaar. De verrassen was de de Sav« basisschool m prestaties vei vallen plaats aanvankelijk zware opgav< meisjes geacl uitdaging aar van die zich af en felijk derde, beide overige cijfers (resp. uit 4 wel jammer, voor „de De overige 3 een 5e en 6e de

Soester Courant | 1982 | | pagina 8