TT Bondsspaarbank voor behoud natuurschoon Herfstvakantie in Beekse Bergen Maaskant/Oosterbaan succesvol in Limburgia Rally Griftland 1 kampioen schoolschaak Programma Ralph Steadman, winnaar van de Zilveren Penseel in De Borg Hoge kwaliteit vooreen lage prijs: SABA Video. SABA, alleen bij devakhandel. BISTRO DE DISSEL woensdag fondiiedag Orgelbespeling met demonstratie elektro-akoestische uitvinding Courantenreklame is niet te vervangen Van Dam Super beloonde prijswinnaars Gratis toegang tot recreatiepark Beroerde omstandigheden en slechte organisatie AUTOSPORT Chr. Mavo wint B-groep Kard. Alfrink beste Mavo: SCHAKEN bij TIFFANY Onbeperkt fonduen voor 22 Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg Foto: Goos van dor Wilt Foto: Herman van Dam Foto: Herman van Dam In het afgelopen weekeinde vond in het Belgische Maaseik de internationale Limburgia Rally plaats. Dit evene ment, in drie dagen te verrijden, telt mee voor het Internationaal Neder lands Rallykanipioenschap. Hoe zwaar de rally was bleek wel aan de finish: van de 120 deelnemers haal den er slechts 28 de eindstreep. Daar van klasseerde Jan v.d. Marei zich als beste Nederlander op de 4e plaats. Paul Maaskant volgde op een uitste kende 8e plaats algemeen. De Citroën Visa waarmee het Soester duo Paul Maaskant/Ruud Oosterbaan rijdt valt te vergelijken met de onlangs geïntro duceerde Visa GT, een snelle Visa met maar liefst 80 pk en een topsnelheid van 170 km. De Rally Visa verbruikt echter lang geen 1:15, zoals de GT- versie en is ook niet te koop voor ca. 17.000,-. In de rally bewees de auto zich voor al door de robuuste constructie. Het hoge percentage uitvallers was te wijten aan de slechte, onverharde kiezelpaden langs de Maas, waar veel deelnemers met technische problemen moesten opgeven. Het was de eerste maal dat Paul Maas kant en Ruud Oosterbaan met de Vi sa in dit zware veld zo'n goede klas sering bereikten. De kinderziekten zijn er nu uit en de wagen wordt per rally sneller. De Visa GT valt overigens binnenkort te bewonderen bij garage Kuijer, officieel Citroën-agent in Soest. Voor de uiterst belangrijke fourage stond lunchroom De Kroon garant, die de equipe met het broodje rally" op de been hield. In de strijd om het Nederlandse Kam pioenschap nemen Paul Maaskant en Ruud Oosterbaan thans de derde plaats in. Ook het tweede Soester team, bestaan de uit Frans Marsé en Theo van Brug gen, toog vrijdag naar België waar na het succesvolle debuut in de SL.S- rally het grotere werk wachtte. Met het oog op de slechte omstandigheden werd de Golf GTI van het duo op het laatste moment nog voorzien van nieu we schokbrekers, hetgeen achteraf geen overbodige luxe zou blijken. Sa men met de complete subtop van Europa (Airikkala, Duez, Calsoul, Everett, Droogmans, Dumont), in totaal 140 deelnemers, werd gestart om ca. 20.00 uur. Al bij het nachttraject bleek de slech te organisatie voor problemen te zor gen. Na drie proeven werden twee teams geneutraliseerd (niet meetel lend), terwijl Marsé/Van Bruggen op de 4e proef meer dan acht minuten verloor, doordat vier wagens voor hen in de blubber bleven steken. Toen ook de beek die meerdere malen moest worden overgestoken grote problemen opleverde, leek de catastrofe com pleet. Hoewel er ook nog af te rekenen was met kortsluiting in de verlichting - waardoor twee proeven met normaal licht moesten worden afgelegd - haal den zij toch de finish van het eerste traject. Tot ieders verbazing bleken Marsé/Van Bruggen van de 107e start plaats naar de 66e te zijn geklommen! Het zaterdagtraject werd een ware glorietocht voor het team. Er werden supertijden neergezet, vaak slechts enkele seconden achter de Porsches en Ascona's van de top-jongens". Bij de hergroepering na ca. 30 proeven bleek het team bij de tussenstand te zijn opgeklommen tot bij de eerste 30 en bij de nationalen naar de twee de plaats te zijn gegaan. Groot was echter de domper die de organisatie op de vreugde zette: Vlak voor de start werd het team een brief je in de hand gedrukt, waarop door de wedstrijdleiding werd vermeld dat de wagen uit de strijd was genomen, wegens „het niet volgen van de juis te reisweg op een klassementsproef". Na informatie bij het wedstrijdsecre tariaat bleek de reden te zijn dat het team bij proef 13 van de weg was af geweken. Dat het zeer moeilijk is, wanner men op een spekgladde weg langs een kanaal met een snelheid van ca. 180 km na een bocht plotseling constateert dat er vijf wagens in de blubber zijn blijven steken, niet uit te wijken en met gevaar voor ei gen leven het riet in te duiken, was een verklaring die niet werd geaccep teerd. De uitsluiting bleef gehand haafd. Het eerste team van het Griftlanccollege is, geheel volgens de verwachtingen, voor de 4e achtereenvolgende keer kampioen van Soest bij het schoolschaak geworden. Aangezien deze school verleden jaar de beide wisselbekers in groep A alsook groep B definitief in haar prijzen kast mocht laten prijken, waren er dit jaar 2 nieuwe bekers nodig die, zeer genereus, ter beschikking waren gesteld door... inderdaad, het GriftlandcollegeBoze tongen beweerden, dat deze edelmoedigheid stoelde op de gedachte, dat die nieuwe bekers uiteindelijk toch weer een prooi van het Griftland zouden worden. Deze onaardige verdenking ontzegt „het intellect van Soest" echter elk gevoel voor sportiviteit en dat is van de schakers van die school nog nergens gebleken! Het Griftland won in groep A met rovermacht alle 5 wedstrijden en he rhaalde derhalve 10 punten; in 20 par- tijen stond men de tegenstanders slecht éénmaal een winstpartij toe, voortreffelijk! Als uitstekende tweede kwam de Kardinaal Alfrinkmavo 1 voor de dag met 8 punten (alleen de wedstrijd tegen het Griftland werd verloren). Met 16 winstpartijen (uit 20) veroverde men daarmee de wisselbe ker voor „de beste Mavo" voor een jaar. De verrassende derde in de A-groep was de de Savornin Lomanschool; deze basisschool mocht wegens uitstekende prestaties verleden jaar de openge vallen plaats van een Mavo innemen; aanvankelijk werd dit een veel te zware opgave voor deze jongens en meisjes geacht, maar door hen als een uitdaging aanvaard. Het eerste team van die school beet echter flink van zich af en werd met 6 punten voortref felijk derde. Men verloor alleen van de beide koplopers, maar versloeg de 3 overige Mavo-ploegen met sprekende cijfers (resp. met 2^, 3% en 4 punten uit 4 partijen). Het is voor deze ploeg wel jammer, dat er niet ook een beker voor „de beste basisschool" bestaat, De overige 3 teams in groep A speelden een ondergeschikte rol; zo werden 4e, 5e en 6e de teams K.A. Mavo 3 met 3 ptn, Openbare Mavo 1 met 2 ptn. en Chr. Mavo l met 1 punt. De lage klassering van dat laatste team is merkwaardig, aangezien hun tweede team in groep B alle 5 wedstrij den met forse cijfers won en dus onge slagen met 10 punten de wisselbeker voor een ander in hun bezit kreeg. Goede tweede in groep B werd hier Griftland 2 met 8 punten (alleen ver lies tegen Chr. Mavo 2), de der de en vierde plaats behaalden Openb. Mavo 2 en K.A. Mavo 2 met ieder 5 punten, eerstgenoemde scoorde echter meer bordpunten - winstpar tijen). De beide laatste plaatsen waren voor de Savornin Lohman 2 (met 2 ptn.) en Kardinaal Alfrink Mavo 4 (met 0 ptn. Het 6e schoolschaaktoernooi vond tra ditiegetrouw plaats in de gemeen schappelijke aula van de Openbare Mavo en de IVO-Mavo v.d. Hucht- school aan de Varenstraat/Valeriaan straat en werd .- eveneens traditie - omstreeks 9.30 uur geopend door wet houder drs. Plomp. Het geheel voltrok zich in de welbe kende gezellige maar - door het niet te stuiten enthousiasme van de jeugd - wat luidruchtige sfeer en heeft onge twijfeld aan alle aanwezigen, deel nemers, begeleiders, belangstellen den - en niet op de laatste plaats aan de organisatie en bereidwillige helpers - veel voldoening geschonken. r k v. Weedestraat 52 - Soest SABA Ultracolor 6010 Tot 10 dagen programmeerbaar, goede beeldkwaliteit,audiodub- bing.laag stroomverbruik slechts 50 Watt, picture-search, elektro nische tiptoetsen. Saba service super snelen dicht bij huis. Soest Kerkstraat 3 Naast de Oude Kerk en ruime parkeer gelegenheid - Tel. 02155-15677 Voortaan Kinderen tot 12 jaar half geld (per gezin) Wij hebben de beste soorten vlees voor u. Zeer uitgebreid. Eet tot U genoeg heeft. Reserveert u wel even? BURG. GROTHESTRAAT 16 - 02155 -17249 Tot ziens! Zaterdag 23 oktober 1982: 8.15 -12.30 uur NeVoBo-volleybal 12.30 - 23.00 uur Red Stars-basketbal Zondag 24 oktober 1982: 9.00 -18.00 uur BDC-handbal Zaterdag 23 oktober 1982: 9.00 -12.00 uur Badso-badminton 21.00 - 22.30 uur Basketbal Papillon Zondag 24 oktober 1982: 10.00 -17.00 uur Badso-badminton Zaterdag 23 oktober 1982: 9.00 -17.00 uur Selby-badminton Zondag 24 oktober 1982: 10.00 -15.00 uur Selby-badminton Soester Courant van woensdag 20 oktober 1982 Op vrijdagavond 12 november geeft de jonge Apeldoornse musicus Peter Ei lander een orgelconcert op het orgel van de Chr. Geref. Ichtuskerk te Amersfoort. De toegang voor dit bij zondere concert is gratis en de aan vang is om 20.00 uur. Peter Eilander ls voor Amersfoort geen onbekende meer. Sinds 1980 is hij dirigent van het Amersfoortse Chr. gem. koor „Cantate Deo". Ook gaf hij reeds vele concerten op het orgel in de St. Joriskerk. Het concert in de Ichtuskerk ls op uitnodiging van de heer Arie Griffioen die in deze kerk zijn uitvinding, het akoestisch nagalm-systeem als de monstratiemodel heeft opgesteld. Grif fioen hield zich reeds vele jaren bezig met het probleem van de klankarme kerkgebouwen. De Amersfoortse Ich tuskerk is er het bewijs van dat kerk voogdijen bij dat probleem niet bij de pakken neer hoeven te gaan zitten. Zonder kostbare verbouwingen is het nu mogelijk om dit onmuzikale ele ment te verhelpen. Kort gezegd zorgt het systeem ervoor dat elk geluid, waar dan ook in de kerkzaal gepro duceerd, langs electronische weg van een natuurlijke galm wordt voorzien. Peter Eilander zal een èn ander tijdens zijn concert demonstreren en de uit vinder zal aanwezig zijn om zijn vin ding toe te lichten. Bijzonder leuke verrassingen heeft Beekse Bergen tijdens de herfstvakantie (zondag 17 oktober t/m zondag 24 oktobervoor u in petto. Het recreatiepark is dan n.l. met alle attrakties gratis toegankelijk. Alleen indien u het Imax-filmtheater en de kabelbaan wilt bezoeken, betaalt u voor beide attrakties samen 5,- per persoon. In het Imax-filmtheater wordt dan naast de film „To Fly" de schitterende tilm „Silent Sky" vertoond: een Europese primeur. Bovendien worden in een feesttent speciale aktiviteiten georganiseerd zoals: zelf pannekoeken en poffertjes bakken, taart versieren, kinderspelen, wedstrijdjes waarbij het gezin een gourmetmaaltijd kan winnen enz. Ook dit alles is gratis Een unieke manier om eens kennis te maken met dit park in zijn prachtige herfstkleuren. Het recreatiepark is in de herfstvakan tie dagelijks geopend van 10.00 uur tot 17.00 uur. Maar ook een bezoek aan het safari park is de moeite meer dan waard. Tijdens de herfstvakantie is voor de bezoekers van het safaripark het die renland (een mini-dierentuin en vogel safari) gratis toegankelijk. Bovendien kunnen de kinderen in dierenland gra tis pony- en zelfs kameelrijden. In het safaripark kunt u zien hoe de dieren met elkaar optrekken, spelen en vrijen. Vooral in deze periode, de bronstijd, proberen de dieren elkaar te winnen. Het safaripark is dan dagelijks ge opend van 10.00 uur tot 16.00 uur. Alles bij elkaar fantastische mogelijk heden voor een dagje uit in de herfst vakantie. Vrijdag j.1. werden bij Van Dam Su per BV twee prijzen uitgereikt aan mevr. D. Los-v.Wezep. Mevr. Los-v.Wezep was één der prijs- winnaressen van het Grote Vleesletter- Natuurschoon in eigen land is het the ma van de spaarbankkalender 1983. Deze kalender is tot stand gekomen in nauwe samenwerking tussen de Bondsspaarbanken en het Instituut voor Natuurbeschermingsedukatie. De kalender is voorzien van prachti ge kleurenfoto's van Nederlandse natuurgebieden in alle provincies. De begeleidende tekst is geschreven door niemand minder dan Piet Steltman, sekretaris van het Nationaal Natuur- fonds. De in de natuurgebieden aanwezige bezoekerscentra krijgen ruime aan dacht. Een bezoekerscentrum biedt een permanente expositie van wat er in dat natuurgebied leeft en groeit. Vandaar het kalenderthema: „Bui ten. binnen bekeken' Bovendien geven de Bondsspaarban ken een brochure uit die geheel is gewijd aan deze bezoekerscentra. Dit exklusieve boekje wordt gratis aan belangstellenden meegegeven, die daarin de bezoekerscentra en wat er te zien valt kunnen vinden. De kalender en de brochure „De na tuur buiten... binnen bekeken" worden uitgegeven ter gelegenheid van de we- reldspaarweek, die duurt van 18 tot en met 22 oktober. Al met al zet de Bondsspaarbank een jarenlange tradi tie voort die een bezoek aan de bank extra de moeite waard maakt. Aandachtig volgen de kinderen de hand van Ralph Steadman tijdens de Kinderboekenweekactiviteiten in de Openbare bibliotheek De Borg. spel, georganiseerd door de Stichting Voorlichtingsbureau Vlees, vleeswa ren en vleeskonserven. Naast de prijs van deze stichting ont ving zij namens v. Dam Super BV een fraaie, uitgebreide vleesschotel.

Soester Courant | 1982 | | pagina 9