Open Dag trok bij Centrilab ruim 200 bezoekers de Stadhouder „Alfred moet blijven ★V Programma Dankdag 1982 Wijn-Infoschuif biedt met internationale zekerheid welkome wijninformatie Floyd Mc. Clung spreekt in ,,In de Ruimte' 20 „Zon in de schoorsteen" shine? yy Hém ïTRA ren: Dankdag 1982: in en om „de Rank", achter de Wilhelminakerk. NKS (Soesterberg) a.s. zaterdag aan de beurt: MEER DAN 2000 ROMANS y yy; Dr. G. de Vos verlaat ziekenfonds Catalogus 1982/83 Wereldnatuurfonds verschenen Soester Courant van woensdag 27 oktober 1982 1 1382 64 59 61 87 25 41 66 71 53 55 19 60 letallen- >9 - Soest 13288 IJZER. 'FTALEN: •a 12 uur TEN. breide en kvolie serie iarten haar ner llektle. :n moeders, angsenkies kuit de Üende en. endeons I via onze erlovings-, •en kaarten) Voor de tiende achtereenvolgende maal maakt de gereformeerde kerk van 8oest zich op om haar jaarlijkse Dankdag op grootse wijze te vieren. Naast feestelijke Dankdiensten op zondag 7 november in „De Open Hof", de Juliana- kerk en de H'iihelminakerk, gonst het daags tevoren van de aktiviteften in en rondom „De Rank", achter de Wilhelminakerk. Dr. J. Rinzema, zelf altijd aktiverend en stimulerend op de achtergrond aanwezig, laat zich graag verlei den om wat te vertellen over wat er op dit gebied leeft in „zijn wijk" Kin 1973 hebben we ons bezonnen op ten heel oud gebruik in onze kerken, dè Dankdag. Deze dag is bekend se dert 1618. In de agrarische samenle ving van destijds was er, voordat het ad gezaaid werd, de Biddag voor het Re was en als de oogst binnen was werd er Dankdag gevierd. In onze moderne ^ïdustriesamenleving is die binding ussen oogsten en danken doorbroken, |>mdat daarin de arbeid het hele jaar doorgaat. Toch is het goed om een ankende levenshouding te hebben, maar je vraagt je dan wel af waarvoor ive eigenlijk moeten danken. Er is een oud versje van Tollens dat zegt: ,,Hoe nenigeen lijdt hier gebrek, wij zitten F warm en droog". Als dat onze dank zou zijn dan zou phet, gezien de vele ellende in de rest I van de wereld, uiterst schijnheilig S overkomen. We hebben dat toen met j een groep doorgedacht en we kwamen I- tot de conclusie dat de enige reden om dankbaar te zijn is dat je in staat bent iets voor ec.n ander te doen. Dat was dan ook het thema van die eers te Dankdag nieuwe stijl, „om dit te doen uit dankbaarheid". Voor een an- der dus. Om daar vorm en inhoud aan te geven hebben we een project f geadopteerd. We hebben daar toen en ook in latere jaren verschillende criteria voor aan gelegd: wij vinden zelf het belang rijkste punt dat één van onze gemeen- r teleden tegen een bestaande nood moet 3 zijn aangelopen in binnen- of in buiten land. Wij geven dus duidelijk voorkeur aan projecten waar een persoonlijke 5 relatie mee bestaat. Het tweede is dat Ihet een diepte-investering moet zijn: een éénmalige investering waar- mee een bepaalde wens van een groep of instelling gerealiseerd kan worden, omdat je een volgende keer meestal weer een ander project hebt. Tenslotte moeten we van de doelmatig- heid overtuigd zijn. Sinds 1973 hebben J we beurtelings een binnenlands en een buitenlands project kunnen vinden. Waarom zoekt u het zo ver weg? Er is in Nederland toch ook genoeg te doen? Dat is zo ja, maar je kunt het ook zo zien dat de kerk een veel oudere inter nationale organisatie is dan de Ver enigde Naties of zelfs de Volkenbond. Van oudsher hebben christenen hun verantwoordelijkheid niet alleen in hun naaste omgeving gezien, maar overal waar mensen wonen en dat is natuur lijk weer wat anders dan overal waar kerken zijn. Het is de opdracht van de kerk om daar te helpen waar geen helper is. Het gaat dus altijd beurtelings. Eén jaar een binnenlands project en het volgende jaar iets in het buiten land? Bij voorkeur wel ja, maar het moet dus aan die drie criteria voldoen, die ik net genoemd heb. We zijn. ook wel eens in de weer geweest voor de Stich ting Jeugdzorg die met investerings problemen 2at rond een caravan die hier nu rondrijdt. Een andere keer hebben we gewerkt voor ,,de Regen boog", een stichting in Amsterdam die zich bezighoudt met het werk onder drugsverslaafden. Een heel fijn pro ject is de bouw van een „Indianen dorp" voor de kinderen van het Kolo niehuis geweest. Niet alleen omdat het min of meer op eigen terrein lag, maar het is ook erg leuk dat er in die tijd een blijvende band is ontstaan. De jongelui van het Jongeren Ontmoetings Centrum zetten de hele zaak zo nu en dan opnieuw in de carbolineum en vervangen kapotte delen, en enkele ouderen hebben een kind „geadop teerd" en funktioneren als bezoek- ouders. Zij houden regelmatig contact met „hun" kind en nemen het ook mee naar huis. Is er nu weer iemand geweest die ergens tegenaan gelopen is? Deze keer was ik het zelf. Een Oost- duitse collega van mij, ds. Dieter Chlo- pik, logeerde bij ons als gast van de Gereformeerde Kerk. Hij nodigde ons uit om naar Lindenhagen te komen, waar hij predikant is van een kleine gemeente. Zij hebben daar een band met een kin dertehuis voor dubbel gehandicapten, in het naburige dorpje Hassleben. Daar woont ook Alfred, een vondeling van een jaar of zestien, die wij ont moetten bij ds. Choplik thuis: een ge lukkig kind dat erg veel plezier had toen we spelletjes met hem deden. Van de heer en mevrouw Dohnert, die de leiding hebben over dat tehuis met zo'n 25 kinderen, hoorden we dat er een ernstig probleem was. De kin deren kunnen er blijven tot ze 16 jaar zijn; daarna zouden ze weg moeten, maar er zijn voor dubbel gehandicap ten geen goede opvangmogelijkheden. Dit is trouwens in Nederland ook een probleem. Ze komen dan terecht in een bejaardentehuis of in een verpleeg huis, tenzij het kindertehuis een thera pieruimte zou kunnen bouwen, want dan mogen ze blijven tot ze 28 jaar zijn. Als dat het geval is kunnen ze wel overgeplaatst worden in een ande re kerkelijke stichting. Ik heb dat hele verhaal aangehoord en thuis een reis- verslag voor de kerkbode geschreven. Zowel de hervormde diaconie als de gereformeerde diaconie kwam op mij af en zei: Dat spreekt ons bijzonder aan. Kunnen wij daar iets aan doen? Ik heb toen wat informaties ingewon nen en het blijkt inderdaad mogelijk om langs wettige weg bij te dragen aan hun hartewens. De Hervormde gemeente stelt nu de avondmaalscol- lecten ter beschikking en wij hebben besloten om de jaarlijkse Dankdag te wijden aan de bouw van therapie ruimten in Hassleben. Wat gaat er dan allemaal gebeuren? De bedoeling is niet dat wij het alleen doen. Dat zou uit een oogpunt van gelijkwaardig partnerschap ook hele maal fout zijn. In de D.D.R. zijn 2e er ook zelf heel aktief mee bezig, maar het is heel belangrijk dat ze het nu helemaal zien zitten. 25e stonden voor een drempel waar ze zelf niet goed overheen kwamen. Eigenlijk hebben we nog nooit een project in het buiten land gehad waar we zo direkt betrok ken zijn bij de uitvoering en waar we zo zeer inspraak hebben over het nuttig besteden van het opgebrachte geld. IJ praat over Dankdag als over een feestelijke gebeurtenis. W at houdt het nog meer in? Je kunt dankbaar zijn voor verschil lende dingen. Eén ding hebben we nu genoemd, en wel het feit dat je iets voor een ander mag doen. Je mag ook Alfred blij zijn dat je weet dat er een God ir de hemel is. want dat geeft Je leven zin en zekerheid. Je mag blij wezen dat je er voor elkaar mag zijn. Wij proberen rond de Dankdag een feeste lijk gebeuren te bouwen, maar vooral ook om de vreugde dat je je samen kunt inzetten voor een taak. Ik vind het ook geweldig fijn dat veel gemeen teleden en vooral ook veel jongeren zich tot het uiterste inzetten om deze Dankdag tot een succes te maken". Giften voor de therapieruimte van het kindertehuis kunnen gestort worden op de rekening van de Nederlandse Mid- denstandsbank no. 68.43.71.553 ten na me van de Diakonie der Gereformeer de Kerk van Soest met vermelding van „Dankdag 1982". Dr. J. Rinzema Zaterdag6november 1982 12 14.00-17.00 uur: Ponyrijden voor de jeügd. Er is een fotograaf aan wezig, In het J.O.C.-gebouw worden humoristische tekenfilms gedraaid. 14.00 tot 19.00 uur Buks-schieten op vaste en bewegende doelen met een heel bijzonder prijzensysteem. Er is een groots opgezette „braderie" in de grote zaal van „De Rank" met vele kraampjes en talloze aanbiedingen, maar ook is er een drukker, een deeg-decorateur en een glasgraveur. Op het terras kan er een drankje geserveerd worden terwijl u lek ker kunt bijpraten met iemand die u in lange tijd niet gezien heeft. Voor het rad van avontuur, dat met tussenpozen draait, is een grandioze collectie prijzen aanwezig. 20.00 tot 20.15 uur Trekking loterij. 20.15 tot 20.45 uur Amerikaanse verkoop van o.a. een tekening van Rien Poortvliet, een fiets en een prachtige stoel. 20.45 tot 21.30 uur Optreden van het Klungelcabaret met oude successen en nieuwe nummers. 21.30 tot 22.00 uur Pauze. 22.00 tot 22.30 uur Tweede gedeelte van het optreden van het Klungel cabaret. 22.30 tot 23.30 uur Gelegenheid om na te praten, broodjes te eten en nog wat te drinken. Kaartverkoop: Voor het avondprogramma worden er 's middags in „de Rank" kaarten verkocht tegen een prijs van 5,- per stuk. Het bewijs van toegang geeft tevens recht op één consumptie tijdens de pauze. Er zijn slechts 225 kaarten en veel meer mensen die het Klungel cabaret weer) willen zien. Zondag 7 november 1982 10.00 uur Feestelijke dankdienst m.m.v. het Wilhelmina kerkkoor. Aansluitend gezamenlijk koffiedrinken in „de Rank" De Open Dag Chemie, die onlangs werd gehouden, is ook in de regio Amersfoort een groot succes gewor den. De bedrijven die aan deze mani festatie van de chemische „wereld" in Nederland hebben deelgenomen kunnen terugzien op een zeer geslaagd gebeuren, dat zich voor herhaling leent. Ook bij Centrilab, het bekende labora torium en adviesbureau aan de Ko ningsweg in Soest, kijkt men met gro te tevredenheid terug op zaterdag 9 oktober. Op die dag kon Centrilab meer dan 200 gasten verwelkomen, die een kijkje achter de chemische scher men kwamen nemen. „Opvallend was niet alleen de grote interesse die de bezoekers aan de dag legden, maar vooral ook het feit dat zij in het alge meen goed op de hoogte waren, „aldus de heer J. R. van Beijnum, adjunct directeur van Centrilab. Blijkbaar trekt zo'n open dag toch ook heel wat mensen die kennelijk wat meer van het „vak" weten. De meeste belangstelling van de be zoekers ging uit naar een uitstalling van de apparatuur die gebruikt wordt bij het meten van luchtvervuiling, maar ook een geheel automatisch wer kend absorptie-apparaat, dat bij Cen trilab werd gedemonstreerd, trok veel bekijks. Interessant vonden veel be zoekers ook de rondleiding op de „cor- rosie-afdeling", waar men met behulp van een microscoop zich als het ware „in het binnenste" van allerlei vormen van corrosie kon begeven. De zowel mondelinge als schriftelijke reacties van de bezoekers waren zon der uitzondering bijzonder positief, vermeldt de heer Van Beijnum met genoegen. „De ontvangst, de rondlei ding en de toelichtingen tijdens de open dag chemie waren van bijzonder goed gehalte. Kortom de organisatie was perfect", schrijft één van de be zoekers, de adjunct-secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken van Eemland; Centrilab heeft inmid dels meer van dergelijke lovende reac ties ontvangen. NKS Soesterberg Voor een ander bedrijf binnen onze gemeente, de Nederlandse Kunststof industrie Soesterberg, moet de drukte nog komen. A.s. zaterdag 30 oktober zet de NKS de poorten open. In ver band met de anti-kernwapendemon stratie die op dezelfde dag als de Open Dag Chemie in Soesterberg plaa. vond, had men het raadzamer gevon den de manifestatie te verschuiven naar a.s. zaterdag 30 oktober. De be reikbaarheid van het bedrijf zal dan geen enkel probleem opleveren. NKS is een kunststof verwerkend be drijf, dat zijn produkten aan vrijwel elke tak van industrie levert. In de pro- duktiehal staan de spuitmachines en persen waarmee de plastic artikelen worden vervaardigd: van minuscule computer-onderdeeltjes tot complete skibaan-matten, zoals ook die voor de skibaan in Soesterberg. NKS levert voornamelijk hoogwaardi ge technische produkten, zowel in toe levering aan derden als een program ma „eigen produkten". Voor dit laatste staat zij regelmatig in kontakt met uit vinders. Zij brengen de ideeën aan en NKS voert die uit. Veel werk bestaat ook uit het omzet ten van oude, natuurlijke materialen als metaal, hout en glas in kunststof. Heel mooi geslaagde voorbeelden zijn daarvan. Verschillende prijzen werden hiervoor op vakbeurzen in de wacht gesleept. Bezoekers op deze open dag toont NKS graag haar werkwijze, vanaf de proefnemingen bij produktontwikke- iing tot en met de nauwkeurige kwali- teitskontrole aan het eind van het produktieproces. Een kijkje in het grondstoffenmagazijn en de werkplaats van de technische dienst hoort daarbij. NKS-medewer- kers zullen daarbij tekst en uitleg geven. Voorts is er op elk héél uur een rondleiding. Het bedrijf aan de Veldmaarschalk Montgomeryweg 45-47 te Soesterberg is gevestigd in een in 1942 door de Duitsers gebouwde gevangenis. Sporen daarvan zijn nog terug te vin den. Duidelijk is dat kunststof in de hui dige wereld niet meer weg te denken is. Wie wil zien hoe al die plastic arti kelen nu precies gemaakt worden, kan een poosje te gast zijn bij NKS op zaterdag 30 oktober a.s. tussen 10 en 16 uur. Geïnteresseerden kunnen zich tijdens kantooruren telefonisch opgeven bij mevr. Elly Moddemeijer, telefoon nr. 03463-1647. Een groeiend aantal mensen interes seert zich voor wijnen. Toch valt het niet mee steeds de goede wijnen en de goede jaren te kiezen. Zelfs kenners maken wel eens een fout. Daarom is het handig een Wijn-Infoschuif op zak te hebben, die met internationale ze kerheid aangeeft welke jaargang de beste keuze is. De Wijn-Infoschuif is een van de nieuwtjes op de Sales- promotion Vakbeurs Sale '82 in de RAI in Amsterdam, te zien op stand 250. De schuif wordt per 250 stuks geleverd als relatiegeschenk, desgewenst be drukt met uw naam. De prijs bedraagt slechts een fractie van de prijs van een fles geklasseerde wijn. Van de Bordeaux wijnen vormen Chateau Lafite, Chateau Mouton-Roth- schild, Chateau Latour en Chateau Margaux een garantie voor kwaliteit, maar het zou een onjuiste beslissing zijn deze prachtige wijnen van het jaar 1972 te kopen. Dat wil niet zeggen dat die jaargang niet drinkbaar is, maar het is slechts een „klein jaar". Het is prettig dat te weten wanneer u voor Amsterdam, de veelbezongen hoofd stad van ons land. Met beroemde grachten, fraaie stadsgezichten en een rijke historie. Maar Amsterdam anno 1982 is ook de stad van krakers, ge weld, eenzaamheid, pornoshops, drugs, angst en prostitutie. Een stad waar de onkerkelijkheid hoogtij viert. Slechts 3 procent van de 1 miljoen inwoners gaat nog regelmatig naar de kerk. Middenin deze woelige mensenmassa werkt Jeugd met een Opdracht, een internationale, interkerkelijke jeugd beweging. Floyd Mc. Clung, de leider van dit bijzondere werk spreekt aan staande zondag 31 oktober in de beide middagdiensten van Evangelie Ge meente „In de Ruimte". Junkie trail In 1973 startte Jeugd met een Opdracht in Amsterdam vanuit twee grote woon boten, „De Ark", die nog steeds ge meerd liggen achter het Centraal Sta tion. Voor die tijd werkte Floyd Mc. Clung, een man met een grote bewo genheid voor de mens in nood, in Afghanistan. Hij trok zich het lot aan van de vele hippies die vanuit het Westen naar het Verre Oosten kwamen op zoek naar de zin van het bestaan. Onder deze jonge avonturiers was verslaving aan verdovende middelen - met alle verwoestende gevolgen van dien - een geweldig probleem. Mc. Clung startte voor hen een opvanghuis in de Afghaanse hoofdstad. Hij ontdek te al gauw dat het beginpunt van de zogenaamde „junkie-trail" (het spoor van deze hippies) gevormd werd door de Nederlandse hoofdstad. Toen Jeugd met een Opdracht in 1973 het werk in Amsterdam begon, ervoer Mc. Clung het als een van God gegeven roeping om te gaan naar de stad waar de junkies hun heilloze trip begonnen. In Afghanistan had hij overduidelijk de levensvernieuwende kracht van het Evanglie ervaren. Hij had een bood schap vol hoop en perspektief. Pannekoeken op de Walletjes Onder de bekwame leiding van Floyd Mc. Clung is het werk van JmeO sinds '73 enorm uitgebreid. Een hoogtepunt in deze groei was de aankoop van het voormalige hoofdkwartier van het Leger des Heils, tegenover het Cen traal Station. Op dit gebouw is weer als vanouds in neon te lezen: „God roept u". Vanuit dit centrale punt tussen de Amstel en het IJmidden tussen kraak panden en bordelen verrichten de men sen van „Urban Missions" (zoals het werk in Amsterdam genoemd wordt) hun strategische taak. Ze doen dit op kreatieve, eigentijdse manier: door straattoneel en het leggen van sponta ne kontakten onder andere in het pannenkoekenhuisje „De Cleft" op de Walletjes, dat door Urban Missions gerund wordt. Doordat de teamleden en gezinnen leven temidden van deze verguisde wijk hebben ze tal van moge lijkheden om liefde te bewijzen aan mensen in geestelijke en sociale nood. Zo wordt het Evangelie voorgeleefd. Urban Missions wereldwijd Urban Missions zending in grote steden) is niet alleen gericht op onze hoofdstad, maar op alle grote steden van de wereld. Een zending die volko men aansluit bij deze tijd. Steeds meer mensen wonen in grote, stedelijke agglomeraties. In 1900 was Londen de enige stad ter wereld met meer dan 5 miljoen inwoners, nu zijn er 26 van die omvang. In 1990 zal meer dan 80% van de wereldbevolking in grote steden leven. Om mensen te trainen voor deze grote stadse vangellsatle is de Urban Mis sions School gestart. De studenten doen in Amsterdam ervaring op. Want, Zegt Floyd Mc. Clung: „Als we de steden negeren, keren we het mens dom de rug toe". Meer over dil unieke werk kunt u horen in de Schaapskooi van „In de Ruimte" aan de Klein Engendaalweg a.s. zon- dag om 14.30 en 17.00 uur (identieke diensten). Kinder (neven) diensten voor alle leeftijden. Majoor Bosschardt spreekt voor oude ren Iemand die het werk van Floyd Mc. Clung van harte aanbeveelt, is Majoor Bosschardt. Jarenlang werkte zij met het Leger des Heils in de rosse buurt van Amsterdam. Door haar „goodwill- werk" kreeg zij grote bekendheid. Nu Majoor Bosschardt de 65 gepas seerd is, werkt zij niet meer in de wijk. Toch is haar agenda goed gevuld. Op maandag 1 november a.s. spreekt Majoor Bosschardt voor ouderen uit Soest en omgeving op een middag die Rev. Floyd Mc.Clung, leider van het Amsterdamse team van „Jeugd met een Opdracht" speciaal voor hen gehouden wordt door Evangelie Gemeente „In de Ruimte". Dergelijke, informele bijeenkomsten worden regelmatig door de Soester Evangelie Gemeente georganiseerd. Koffie en thee staan klaar en het programma wordt ook muzikaal om lijst. Ouderen zijn heel hartelijk wel kom voor dit samenzijn in de Schaaps kooi aan de Klein Engendaalweg 52 om 14.30 uur. Voor vervoer kunt u kontakt opnemen met mevrouw M. M. Hidding, die zorg draagt voor de organisatie. Een leger vrijwilligers staat er garant voor dat u per auto van uw woonadres riaar de Schaapskooi (en weer terug) wordt ge bracht. Het telefoonnummer van mevr. Hid ding is 20166. (bij geen gehoor bellen naar „In de Ruimte", toestel 16). een diner uw wijnkeus moet bepalen. Stelt u zich voor dat u bij de wijnhandel een paar flessen haalt om op te leggen in de keider, en uw keus valt op de '72-er, terwijl u ook een '70 of '75 - twee grandioze jaren voor Bordeaux wijnen! - had kunnen nemen... De wijn-Infoschuif beschermt u tegen dat soort vergissingen. Uiteraard bent u niet de enige, die zich laat boeien door de edele drank die wijn heet. U weet uit ondervinding hoe een fles goede wijn als relatiegeschenk in de smaak valt. U krijgt steeds meer cliënten die zich voor wijn interesse ren. Ook informatie over wijnen is daarom altijd een graag gezien ge schenk. Betrouwbaar kompas De Internationale Wijn-Infoschuif is een doordacht concept. In één oogop slag geeft hij per wijngebied gegevens over de kwaliteit van de oogst in de laatste 20 jaren. Alle belangrijke gebie den ter wereld komen aan de orde. Hij geeft aan vier zijden informatie. De landen zijn op een gedistingeerde zil veren ondergrond duidelijk aangege ven in een kleur die correspondeert met de informatie per jaar en per regio. De schuif is opgevouwen even groot als een briefkaart, bedoeld om mee te nemen in tasje of binnenzak. De fraaie en solide uitvoering is een ga rantie voor lange houdbaarheid. Niet alleen aan de vormgeving is zorg en aandacht besteed. Ook inhoudelijk is de schuif een goed kompas voor alle wijnstreken. Na moeizame arbeid, in tensief onderzoek, bestudering van vakliteratuur en verificatie bij am bassades en vinicologen is een infor matiebron tot stand gekomen, die aan betrouwbaarheid niets te wensen over laat. Praktisch alle wijnen op de schuif zijn in Nederland verkrijgbaar. Promotioneel geschenk Zelfs voor kenners is het niet mogelijk de beoordeling van alle wijnjaargan gen te beheersen, ook al omdat soms regionale verschillen meespelen. Daarom verschaft de Internationale Wijn-Infoschuif raad. Het valt direct af te lezen welke jaargangen een feest maal extra luister bijzetten en welke met succes in de eigen kelder kunnen worden bewaard. BOEKEN IN PRIJS VERLAAGD IN DE GOEDKOPE BOEKENKELDER GOEDE REDENEN OM EENS EVEN LANGS TE KOMEN Laurie McBain, Tranen van Goud 450 pagina's romantiek van 29.50 voor12.50 Paul van Mook, Bajes verhalen van 25.90 voor7.90 ■f Hadley Irwin, Een zomer met Lilith Ontroerende roman voor alle leeftijden van 16.90 nu 4.90 Jacob van Lennep, Ferdiand Huyck Luxe editie, van 29.90 voor 9.90 Volop romans en thrillers vanaf 6.90 Streekromans van bekende schrijfsters vanaf 9.90 KEUZE GENOEG: Gelllusteerde Geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog Kloek naslagwerk, van 62.50 voor27.50 Groot Handig Handboek met 700 tips en 26 uitgewerkte projecten van 46.50 voor19.90 Breughel, Jeroen Bosch en Dürer Wondermooie kunstboeken op groot formaat, perfect herdrukt voor12.50 Brian Davies, Bedreigd leven "Green Peace" boek over de zadelrob van 30.50 voor8.90 Germaine Greer, Vrouwenwerk Feministisch basisboek, gebonden, geïllustreerd van 68.50 voor19.50 Beloff, Parapsychologie Vandaag van 26.voor9.90 Roy Nowill, Schatgravers handboek Op zoek naar nog nooit gevonden schatten van 19.50 voor9.90 Paul Johnson, British Cathedrals Fraai plaatwerk, slechts29.50 Ridley, Onderhoud, ep. reparatie, van antiek» van 29.50 voor9.90 Moussault, Aquariumvissen in kleur, handboekje, van 29.90 voor14.90 KINDERBOEKEN: Wim Hora Adama, Groot Sinterklaasboek van 22.90 voor9.90 David McKee, Meneer Ben Leuk prentenboek voor de kleintjes, 2 deeltjes, per deel van 19.50 voor 5.90 Alet Schouten, De Flertensprong Jeugdroman, van 19.25voor9.90 Mijn eerste sprookjesboek van 19.90 voor 9.90 BOEKEN - TIJDSCHRIFTEN - KADOHOEK EN DE GOEDKOPE BOEKENKELDER ^VAN WEEDESTRAAT/STADHOUDERS LAAN. naast Reisbureau Gerth - TEL. 17699 Een ziek mens een zonniger kijk op het leven geven. Wie wil dat niet. Al jaren lang probeert De Zonnebloem niet anders-te doen. In alle seizoenen wor den activiteiten georganiseerd denk maar aan boottochten, welfare-mid dagen, ziekenbezoek enz. enz. Een van de meest sympathieke acties wordt ieder jaar gevoerd rond 5 december. Onder het motto: „Zon in de schoor steen" komen vele mensen in actie. De actie „Zon in de schoorsteen" is een nationaal evenement omdat ieder ge zond mens van elke gezindte er aan mee kan doen. Als het er om gaat zieke en gezonde mensen nader tot elkaar te brengen dan ligt hier een mooie kans. Wat is de bedoeling Het gaat om een aardige attentie, een verrassing, een nuttig cadeautje, dat feestelijk verpakt, naar de zieken wordt verstuurd. Het is beslist niet de bedoeling er een kostbaar geschenk van te maken. Centraal staat de attentie, een vrien delijk gebaar: de zieke laten merken dat hij of zij er ook bij hoort. Wilt U de afdeling helpen om zoveel mogelijk chronisch zieken of hulpbe hoevende bejaarden met Sinterklaas te verrassen met een pakje? Belt of schrijft U dan naar het con tactadres mevrouw A. van Hoorn, In- singerstraat 27 te Soest, telefoon 19875 of voor Soesterberg naar me vrouw F. Luyf, Prof. Lorentzlaan 24 te Soesterberg, telefoon 03463-1636. Daar krijgt u dan nadere gegevens over deze actie. Bij voorbaat onze dank voor uw medewerking. Graag uw aan melding voor 5 november. Onze plaatsgenoot dr. G. de Vos, di recteur van het Ziekenfonds Amers foort en Omstreken, zal dezer dagen afscheid nemen, gebruik makende van de VUT-regeling. Ter gelegenheid van zijn afscheid is er a.s. vrijdag 29 oktober een receptie in het gebouw van het Ziekenfonds, Van Asch van Wijckstraat 55, van 14.30 tot 17.30 uur. Onlangs is de nieuwe catalogus van het Wereldnatuurfonds (World Wildlife Fund) verschenen. Daarin is een keur van artikelen opgenomen, waarvan de winst ten goede komt aan allerlei natuurbeschermingsprojecten. Speci aal met het oog op de komende Sint-Ni- colaas- en Kerstinkopen is er een uitge breide keus samengesteld. De artike len zijn verkrijgbaar bij de zgn. Panda winkeltjes, waarvan er ook een in Soest is: Foekenlaan 20, tel. 14666 (mevrouw S. H. Rasch-de Vries). Wie een bijdrage wil leveren aan de natuurbescherming kan gerust eens een kijkje gaan nemen.

Soester Courant | 1982 | | pagina 9