1 Hockey-dames I verslaan Amersfoort dames I Heren I Olympia/Parade wint van koploper Paul Maaskant en Ruud Oosterbaan 8e in Rothmans-Bac Rally w. BDC nog maar 1 punt uit 3 wedstrijden Papilion Dames en Heren weer op volle winst Hoogste teams van SVV/ Stam hebben het moeilijk Eerste wedstrijden Eemland-junioren Schrale winst voor Soester Schaakclub VOLLEYBAL Ski- gymnastiek Langlauf- training Sportschool Fouw AUTOSPORT i|r HOCKEY HANDBAL Zaalprogramma MOTORCROSS Judo - Karate Boksen Sportschool Pouw BASKETBAL VOLLEYBAL SCHAATSEN Fitnesstraining Bodybuilding Sportschool Pouw DUIVENSPORT 15 Soester Courant van woensdag 3 november 1982 15 Het eerste herenteam van Olympia wist afgelopen weekeinde met 3-2 van koploper USS te winnen. Door dit resul taat zijn de heren verzekerd van een tweede plaats. Dames I wist weer niet tot winst te komen en moest de meer dere in Labyellov erkennen. Het on geslagen heren 2 won dit keer van Unicornus 1. Heren: Olympia 1-USS 3-2 Olypia 1 heren wist twee punten te pak ken van de koploper in de derde divisie D USS. De eerste set verliep aanvanke lijk niet zo soepel. Al snel stonden de heren op een 0-6 achterstand, maar op tijd hervonden de heren van Olympia zich en kwamen terug tot 7-7. Hierna liep USS weer weg tot 7-9 maar door een discussie met de scheidsrechter over een opslagbeurt was USS zó van slag dat Olympia vrij eenvoudig won met 15-10. De tweede set gaf een beter Olympia te zien. Door een goed blok van Finus stonden de Soesters snel op een riante voorsprong van 10-3, maar door een plotseling slechter wordende stop kon USS terugkomen tot 10-10 en deze set in een zeer spannende slotfase winnen met 14-16. De vierde set begon matig. Via 3-5 en 5- 8 werd er rommelig gespeeld, maar vanaf deze 5-8 achterstand werd het door goed aanvalsspel via 9-9 15-9 voor de zwart/oranje brigade. De vijfde set gaf een fanatiek spelend Olympia te zien waarin de heren niet op achterstand zijn gekomen. Via 5-2 en 11-6 werd het 15-8 voor Olympia. De heren van Olympia staan nu met 8 punten uit 4 wedstrijden op een tweede plaats met 2 punten achterstand op koploper USS. Olympia 2-Unicornus 3-2 In een voor het publiek zeer aantrek kelijke wedstrijd, heeft Olympia 2 in de districtklasse een 3-2 overwinning be haald op Unicornus uit Spakenburg. Goede serve en meer variatie dan de tegenpartij lagen aan de basis voor de eerste setwinst (15-10). De tweede en derde set kwamen op naam van Unicornus. Slordig spel van Olympia met veel persoonlijke fouten in de tweede set (11-15) en een enkelbles sure van de voortreffelijke spelverde ler. Theo van Schaffelaar brak het tempo in de derd set (7-15). In de vier de en vijfde set was het al Olympia wat de klok sloeg. Gesteund door een fa natiek aanhang liet het Unicornus kansloos (15-7 en 15-8). Door deze overwinning blijft Olympia 2 heren in de top van de promotieklasse. Olympia 3-GVC 2 2-2 Het Olympia 3 team moest afgelopen week het eerste punt afstaan tegen me dekoploper GVC. De eerste set begon niet zo best voor de Olympianen. Voordat ze het wisten stonden ze al op een ll-l achterstand, die niet meer was in te lopen. Het werd nog wel 15-11. De tweede set verliep gunstiger. Via 5-3 en 11-5 wisten ze deze set te winnen met 15-7. Misschien een beetje overmoedig werd er door de heren aan de derde set begon nen. Na een gelijkopgaande strijd stonden ze na een paar fatale missers op een 13-10 achterstand. De stand bleek niet in te halen, waardoor de Hil versummers verdiend met 15-10 won nen. De vierde set speelden de Olympia-he- ren weer ais vanouds. Deze set werd dan ook zeer verdiend met 15-8 gewon nen. Door dit resultaat staat het derde team van Olympia op een gedeelde eer ste plaats met GVC. Olympia 4-Nederhorst 0-3 Een zeer gewijzigd Olympia 4 heeft niet kunnen winnen Nederhorst. Doordat twee vaste spelers niet be schikbaar waren moest er met drie jeugdspelers gespeeld worden. Deze drie jongens hebben het uitstekend ge daan maar door onervarenheid met het seniorenvolleybal werd er toch vrij eenvoudig verloren met de setstanden 15-5,15-7, en 15-8. Vollkei 7-Olympia 5 3-1 Zonder wisselspelers speelde Olympia 5 afgelopen week tegen Vollkei 7 in de Koppel te A'foort. Na de slechte wed strijd van 21 oktober was er nu weer een kleine opleving te bespeuren. De aanval verliep wat beter, ondanks de bij vlagen falende spelverdelers. Naar mate de wedstrijd vorderde bleek Vollkei over een zeer geroutineerd team te beschikken, dat veelvuldig scoorde via een middenaanval en in de verdediging moeilijk te kloppen was. Met het sterk wisselend fana tisme van de Olympianen wisten de Soesters alleen de derde set te winnen. De set standen 15-7,15-7.11-15 en 15-8. Surf 4-Olympia 81-3 Olympia speelde de eerste set wat pa niekerig. De tegenstander liep langzaam uit en wist deze set met 15-9 te winnen. De tweede set verliep ongunstig voor de Olympianen. Op nieuw ontbrak de afmaker. Het werd 8- 0 voor Surf. Toen kwam het keerpunt. Een goede servebeurt bracht de stand weer terug tot 8-5. Daarna ging het ge lijk op. Olympia wist deze set met 17-15 te winnen. In de derde set kwam Olympia óp een 7-0 voorsprong. Het werd 7-7. Door goed en geconcentreerd spel wonnen de mannen uit Soest deze wedstrijd met 9-15. De vierde set won Olympia verdiend met 11-15. Dames Olypia-Labyellov 1-3 Ondanks grote inzet heeft Olympia da mes 1 het niet gered. In de eerste set werd een achterstand van 1-4 met een service weggewerkt tot 7-7, maar toen stokte de Olympia-ma- chine weer en door rommelig spel werd het snel 11-15. De tweede set karakteriseerde zich door een zeer slechte pass, waardoor er van Olympia geen aanval kwam, 1- 15. In de derde set werd door een goede servicebeurt van Ria van der Wal een voorsprong van 8-0 bereikt. Deze voor sprong hebben de dames niet meer uit- handen gegeven, al werd het nog wel 12-12, maar door een goede aanval van Olympia werd het tenslotte 15-12. De vierde set gaf weer het beeld van de tweede set. Zeer snel was het dan ook 2- 15. Olympia 3-Servio 3-1 Het was een spannende en langdurige wedstrijd. Door goede pass en aanval van Olympia werden de eerste en twee de set vrij makkelijk gewonnen. De derde set ging door overmoedigheid verloren. De vierde set werd weer vrij gemak kelijk gewonnen. Olympia 4-Oberon 2 3-0 De eerste set verliep in het begin heel snel door de goede service, al spoedig stond Olympia 9 punten voor. Daardoor verminderde de concentratie en begon men slordig te spelen. Deze set wonnen ze met 15-6. De tweede set verliep slechter. Doordat Oberon geen echte aanval heeft maar wel goed verdedigde ver liep het spel niet vlot. Bij Olympia was er een slechte pass waardoor er geen goede aanval uit kwam. De dames kwamen op een achterstand van 6-7. Na een gelijkopgaande strijd was het Olympia dat aan het langste eind trok 19-17. Door een goede pass en aanval wonnen ze de derde set met 15-6. en Braamweg 50a Tel. 02155-15001 Het strijdtoneel van de Bac-rally speel de zich af in de Brabantse Biesbosch, de plaatsen Rijen, Waspik, Achtmaal en de Rucphense Heide. De klasse mentsproeven waren met uitzondering van de proef in Achtmaal en de zand- proef op de Rucphense Heide, zeer snel. Lange rechte stukken en flauwe bochten kenmerkten de meeste proe ven. De Citroen.Visa van Paul Maaskant en Ruud Oosterbaan meet motorisch slechts 1219 cc's en kon op deze snelle proeven het geweld van de grotere Porsche, Talbot Lotus, Mitsubishi Tur bo en enkele snelle Opeis niet bijbenen. De eerste proef leverde voor de equipe al meteen grote problemen op door een fout in de remafstelling, hierdoor was alleen de handrem over om de remmen te bedienen. De rally werd helaas overschaduwd door een ernstig ongeval. Jan van der Marei uit Amersfoort, regerend rally kampioen, startte als eerste op de voor het verkeer afgesloten klassements proef in Hank. Op volle snelheid voor een linkerbocht die niet te overzien was, werden Van der Marei en navi gator Van Traa geconfronteerd met eer auto die op onverklaarbare wijze w&gsgmmm -Jt&fk 'tegengesteld over de - nogmaals - Hermetisch voor het verkeer afgeslo ten weg reed. Van der Marei wist de tegenligger te ontwijken doch moest dit bekopen met een hersenschudding en een gebroken onderarm. Navigator Van Traa wordt ter observatie in het ziekenhuis gehouden. De strenge eisen t.a.v. veiligheid van rally auto's, zoals de anti-rollbar (kooiconstructie in de passagiers ruimte), de vliegtuig veiligheidsgor dels en de verplichte valhelm hebben erger voorkomen. Na neutralisatie van de rally en de niet ongunstige medische berichten over Van der Marei en Van Traa werd de rally in verkorte vorm voortgezet in Achtmaal en op de Rucphense Heide. Deze proeven waren weer de „stuur- proeven", waar kwaliteit van rijden en vlot navigeren van doorslaggevende betekenis zijn. De Citroën Visa-equipe had plotseling weer aansluiting met de koplopers maar de wens om te finishen was groter dan om met risico nog wat te klimmen in het klassement. Immers met die achtste plaats werd een vrijwel zekere 3e plaats in het kampioenschap zeker gesteld. Met nog één rally te gaan, op 13 november in Duitsland, staat de Soester equipe derde in het Int. Ned. Rally-kampioenschap, achter Luybrechts Molkenboer en Hoes Belt- SPORT Kt/-" 1 •-:■■■ '-hU& Na een nog weinig succesvol competi- tiebegin (1 wedstrijd gewonnen, 1 ge lijk. 3 verloren) trad dames l Soest af gelopen zondag thuis aan tegen dames Amersfoort op het hockeycomplex aan de Koningsweg. Soest speelt voor het tweede jaar in de 2e klas van de KNHB en Amersfoort degradeerde af gelopen jaar van de le naar de 2e klas en staat als zeer sterk bekend. In de eerste helft toonde Soest echter een duidelijk overwicht en opereerde veel in de Amersfoortse cirkel. Na 18 minuten aarzelde de Amersfoortse keepster even - nadat ze een keihard schot op doel prima had gestopt - om de bal over de achterlijn weg te werken. Marieke Schuiling maakte daar handig gebruik van, tikte de bal voor haar klomp weg en gaf feilloos voor. In een flits schoot Liesbeth Nicolas in: 1-0 voor Soest. Amersfoort forceerde daarop strafcor- ner na strafcorner maar de bal werd net naast geschoten of gestopt of meteen vakkundig buiten de cirkel ge werkt. In de 25e minuut ontsnapte Soest ternauwernood aan een tegen doelpunt toen de keepster al was uitge speeld, maar Amersfoort keihard voor langs het lege doel schoot. De tweede helft werd gekenmerkt door een furieus aanvallend Amersfoort. Weer scoorden zij bijna uit een straf corner, maar de Soester keepster Ma deion Stertefeld redde de situatie met een formidabele klap tot over de mid- Marieke Schuiling (Soest) is dicht bij een doelpunt. denlijn. Amersfoort bleef komen met gevaarlijke aanvallen, waaruit de ene strafcorner na de andere genomen moest worden. Er werd wanhopig ver dedigd en twee minuten voor tijd zelfs ongeoorloofd gestopt met de voet. Strafpush voor Amersfoort. De wedstrijd leek te eindigen in een ge lijk spel, maar tot ieders verrassing werd de strafpush slecht genomen en voortreffelijk gestopt door Madeion Stertefeld. Het bleeft 1-0 voor Soest en dat betekent dat dames 1 van Soest met iets meer zelfvertrouwen en hopelijk iets meerpublieke belangstelling de volgende wedstrijden tegemoet kan Ook afgelopen zondag slaagden de dames van BDC er niet in 2 puntjes mee te nemen naar Soest. Op papier had de formatie van Cees Douze, weer met de van een blessure genezen Ada van Hall een goede kans tegen PL/Fo- reholte uit Voorhout, die in de afgelo pen wedstrijden geen kans hadden ge zien te winnen. Het beloofde dus een interessante wed strijd te worden, waarbij PL/Forehol- te als thuisclub natuurlijk iets in het voordeel was door de aanmoedigingen van het eigen publiek. Foreholte begon de wedstrijd met een 4-2 verdediging waar de dames van BDC goed raad mee wisten, er ontstonden ontelbare kansen die helaas door de Soester dames niet benut werden, terwijl aan de andere kant de weinige kansen wél in doelpunten werden omgezet. Zo stond BDC al snel op een achterstand van 6-2. Deze achterstand werd door snel spel toch weer teniet gedaan, maar bij de stand 6-5 wist BDC niet door te stoten om op gelijke hoogte te komen, maar werden de kansen weer uit handen gegeven, zodat de ruststand werd bepaald op 10-6. Ook na de rust waren de mogelijkhe den voor BDC aanwezig, maar door slecht verdedigen en rommelig aan valsspel liep PL/Foreholte uit tot 16-7 De dames van BDC stonden toen weer met beide benen op de grond, maar het was helaas te laat om de achterstand nog in te halen. De eindstand, na nog een laatste kwartier redelijk goed handbal, werd 18-10 in het voordeel van PL/Foreholte. Het grootste gebrek van BDC in deze wedstrijd was het benut ten van de kansen. Uit spelsituaties is er in totaal vier keer gescoord en wel door Marijke Hoekstra, Dinie v.d. Hei den, Gré Leverink en Geeske van En gelenburg, de andere zes doelpunten ontstonden uit penalty's. Voor aanstaande zondag staat er voor de Soester dames geeri wedstrijd op het programma, zodat trainer Douze 14 dagen de kans krijgt om zijn dames voor te bereiden op de wedstrijd tegen Volewijckers in sporthal Beukendal, om 13.30 uur. K.N.M.V. Cross Amsterdam Mini Automaten Mare Mets 3 Jeroen Smit 4 Raimond Smit 6 50 cc Mini Henkjan Wolfsen 3 Marco Smit 11 50 cc Groot Mare v.d. Brink 4 80 cc Riehard Muis 8 Marco Hagelen 11 80 cc Grote wielen Gert Lam 1 125 cc Jeugd Hans Reyerse 15 500 cc Ries v. Schaik 9 Rob v. Net 12 O Handbal vereniging BDC Wedstrijdprogramma 6 en 7 november Uitwedstrijden zat. 6 november Welpen 17.20 uur Fidelitas - BDC Schuilenburg Amersfoort 16.30 uur. Meisjes pup. I 18.10 uur Fidelitas - BDC Schuilenburg Amersfoort 17.20 uur. Thuiswedstrijden zo. 7 november. Sporthal Beukendal Jongens pup. 2 10.00 uur BDC 2 Amersfoort B. v. Gardingen scheidsr. Jongens adsp. 10.50 uur BDC - Amersfoort H. v.d. Lin den (scheidsr.). Dmes sen. 4 11.40 uur BDC 4 - Laren 3 Dames sen. 3 12.40 uur BDC 3 - DWSM Heren sen. 2 13.40 uur BDC 2 - Nieuwegein Heren sen. I 15.00 uur BDC I - Olympia (Hengelo) Meisjes adsp. 3 16.15 uur BDC 3 - Nieuwegein Mevr. Steenbakkers scheidsr. Dames jun. I 17.00 uur BDC I - Laren Uitwedstrijd zo' 7 november. Dames jun. 3 11.30 uur SHVU - BDC 3 v.d. Vlist Utrecht 10.30 uur. Vrij zijn: Dames sen. I en 2 - Dames jun. 2 Meisjesadsp. I en 2 - Meisjes pup. 2 en 3. Heren sen. 3 - Heren jun. I en 2 - Jongens pup. I. Heeft iedereen zijn loten voor de Club actie al afgerekend? Bezorg de wedstrijdformulieren en boekjes op tijd bij: Fam. v. Gardin gen, Smitsweg 399, Soest. Zaaldienst zondag 7 november. 9.45-12.15 uur B. de Vries - L. Bakker (D.S. 3). 12.15-14.45 uur M. v. Empelen Jac. Duwel (D.J.I) 14.45-einde Bestuur Kassadienst 14.30-15.30 uur B. Peters v. Leeuwen. Braamweg 50a Tel. 02155-15001 Alle vier Papillon-teams moesten in het afgelopen weekeinde spelen. Slechts het tweede herenteam heeft zijn eerste nederlaag moeten Incas seren in hun nog prille seizoen. Het eer ste herenteam, de dames en ook de jon gens junioren wisten alle drie hun wed strijden weer te winnen. Dames I speelde tegen de dames van Woudenberg een harde wedstrijd. Er werd teveel op de man gespeeld in plaats van te basketballen en daarvan hadden de Soester dames knap veel last. Ondanks het te harde spel wisten zij toch met 39-20 de overwinning te be halen. De jongens-junioren speelden even eens in Woudenberg en waren vanaf het begin het betere team. Het was een leuke wedstrijd: duidelijk is de vooruit gang bij de Papillon-jongens te consta teren en zij wonnen met 39-23. Heren 1 speelde zondagavond in de Bunt tegen Irene uit Bilthoven. Met na me de eerste helft was een matte ver toning en de start was aan Soester zijde zelfs uitermate slecht. Na acht minu ten hadden zij pas vier punten en Irene tien. Hierna werden de bakens wat ver zet en bij rust was de stand toch alweer 34-16 in Papillonsvoordeel. De tweede helft werd wat energieker aangepakt en zodoende werd het toch nog een rui me 77-35 overwinning, doch in een niet bijster imposante wedstrijd. Het tweede herenteam speelde tegen Red Stars heren 3. Beide teams ston den voor de wedstrijd nog samen bovenaan en hadden nog geen enkele wedstrijd verloren. Uiteindelijk moest Papillon het afleggen tegen de grotere routine van de Red Stars heren, die de ze ontmoeting verdiend met 73-44 wonnen. Wedstrijden komend weekeinde: Heren 1 gaat zaterdagavond naar Hil versum, waar het om half negen in de Chr. HTS speelt tegen Dunckers. Het. tweede herenteam gaat zaterdagmid dag naar Nijkerk, waar het speelt te gen Sparta en de dames spelen zondag avond om half negen in de Bunt tegen BZ'72 II. De jongens-junioren zijn het komende weekeinde vrij. Zowel het eerste en tweede damesteam als het eerste herenteam van SW hebben de alftelopen week weer de punten aan de tegenstander gelaten. Wisselvallig spel en veel verdedigings- fouten bij deze teams was veelal de oorzaak, le divisie dames: Van Santen 1 - SW 1 3-0 De dames van SVV kwamen er op nieuw, op een harde manier achter dat zij op zeer hoog niveau spelen. Het begon zeer moeizaam in de eerste set. De opslag van Van Santen uit Den Haag, werd slecht verwerkt waardoor de pass er ook niet uitkwam, met alle gevolgen van dien. Ook de opslag aan de kant van SW was niet wat we van de dames zouden verwachten. In de eerste set kwam SW slechts vijf maal tot scoren. De 2e set was gelijk aan de eersteslechte opvang, en verdere ver werking van de bal was minimaal. Was de pass goed dan werd er veelal door de aanval, die daarop volgde, ge scoord. Dit gebeurd in de 2e set va ker. De 3e set ging het SVV iets beter af. Zij verloren weliswaar ook deze set, maar speelden beter dan voorgaande sets. Het werd dan ook net geen winst, 16-14. Van Santen speelde beter en had gewoone meer dan SW, waardoor zij verdiend deze wedstrijd hebben ge- Setstanden: 15-5,15-8,16-14. Zondag j.l. zijn onder redelijke weers omstandigheden de eerste abonne mentswedstrijden voor junioren van de schaatsvereniging Eemland gehouden. Bij de C-junioren noteerde Janneke Leber, na voor het eerst de afstanden gereden te hebben, op de 500 meter 63.6 sec. en op de 1500 meter 3.18.3 min. Jan Renes reed een persoonlijk rekord op de 500 meter in 56.2 sec. en kwam na een val op de 1500 meter, die hij ook voor het eerst reed tot een tijd van 3.23.2 min. Henk Hagen, de afstanden eveneens voor het eerst rijdend, noteerde een tijd van respectievelijk 56.2 sec. en 3.09.1 min. Bij de B-junioren reed André Bosboom de 500 meter in 51.3 sec. en de 1500 meter in 2.41.6 min. Igor Zwiers vestigde een persoonlijk rekord op de 500 meter in 53.0 sec. en kwam na een val op de 1500 meter tot 2.56.2 min. Deze afstand reed hij voor de eerste keer. Braamweg 50a Tel. 02155-15001 De toptien van de Soester schaakclub is de competitie eind vorige week met een benauwde overwinning gestart. In de eerste klas A van de Stichts Gooise schaakbond behaalden de mannen van kopman Vegter de kleinst mogelijk winst [5%-4}£] op het bezoekende Overvecht 1. De Utrechters hebben de Soesters over het algemeen genomen, een moeilijk avondje bezorgd. In het laatste speel uur pakten zich donkere wolken samen boven een aantal Soester borden en heel even zag het er naar uit dat het falikant mis zou gaan met de Soesters. Het pakte echter allemaal toch nog positief uit dankzij magistrale over winningen in hevige tijdnoodfase van achtereenvolgens Van Tuinen, Michiel Jonker en René Molenaar. Eerstge noemde scoorde uiteindelijk bij een 4I/4-4% stand het winnende puntje door in gave stijl zijn tegenstander van het bord te combineren. Datzelfde deed in feite ook René Molenaar in vliegende tijdnood van zijn tegenstander. Toen de kruitdampen rond de tijdcontrole waren opgetrokken restte er een win nende stelling voor de Soesters. Ook Michiel Jonker, de achtste bordspeler van Soest, joeg de omstanders de stuipen op het lijf. De stelling op het bord was daar niet de oorzaak van maar wel het feit dat zijn vlaggetje op .vallen stond. Michiel vond echter steeds op tijd de juiste voortzetting en toen deze alle gevaar geneutraliseerd had legde zijn tegenstander het bijltje er bij neer. Voor Soest kwamen ook eerste bord speler Vegter en eerste tiental debu tant Sulenta tot het volle punt. Laatst genoemde maakte zijn keuze aan het vijfde bord daarmee volledig waar. Hij eiste de eer voor zich op van het eerste Soester puntje. De tegenstander van de Soester kam pioen Vegter deed zijn naam achter het bord volledig eer aan. Het werd een van Utrechtse zijde erg Vlak(kige) partij waarin Vegter zich zeker een klasse sterker toonde dan zijn oppo nent. De enige remise kwam op naam van Henze. Dat er niet meer puntende- lingen vielen te noteren bewijst wel hoe fel er vorige week vrijdag om de punten geknokt is. Soest behaalde aan zes van de tien borden een positief resultaat. Aan de overige vier borden sloegen de Utrechters hun slag. Op merkelijk mag dat zeker wel genoemd worden want zeker niet de zwakste spelers uit het Soester team werden met verlies geconfronteerd. Muis en Vennik maakten het spel volledig maar bleven toch met lege handen zitten toen zij zich in kansrijke posities vergallop- peerden. Ook Niemeijer leed een ietwat geflat teerde nederlaag. In een gewonnen stelling onderschatte hij een Utrechtse tegenaanval en dat kostte hem de partij. Het verlies van tiende bordspe ler Rob Groen was het gevolg van een regelrechte blunder. In de slotfase gaf hij pardoes een toren cadeau. Kampioenschappen P.V. Soest 1982 Vitesse: 1. R. Bokma. 2. C. Bokma. 3. R. V. Hornsveld. Midfond: 1. R. Bokma. 2. C. Bokma. 3. R. v. Hornsveld. Fond: l. E. Veerman. 2. G. H. v. d. Broek. 3. P. Limper. Totaal oud: 1. R. Bokma. 2. E. Veer man. 3. P. Limper. Jonge duiven: 1. C. Bokma. 2. M. Mon- sjou. 3. R. Bokma. Navlucht: 1. R. v. Hornsveld. 2. R. Bok ma. 3. D. Huisman. Generaal onaangewezen: 1. R. Bokma. 2. C. Bokma. 3. P. Limper. le. Super fond E. Veerman. Aangewezen: 1. R. Bokma. 2. C. Bok ma. 3. P. Limper. Duifkampioenschap Vitesse: l. R. Bok ma. 2. H. v. Essen. 3. D. Huisman. Midfond: 1. R. Bokma. 2. R. Bokma. 3. R. Bokma. Fond: 1. P. Limper. 2. H. v. Essen. 3. E. Veerman. Jong: 1. D. Huisman. 2. C. Bokma. 3. M. Monsjou. Navlucht: 1. P. Limper. 2. P. Limper. 3. R. Bokma. 2e divisie dames: Van Santen 2 - SW 2 3-1 Ook de dames van SVV 2 moesten zaterdag naar Den Haag. Helaas keer de dit team evenals het le, zonder punten huiswaarts na een wedstrijd die overeenkwam met de wedstrijd van SVV 1. Slechte stop en slechte opslag. De setstanden waren echter iets beter, er werd zelfs een set gewon nen. Die derde set liep beter dan de eerste twee. Weer wat optimistisch door deze winst, begonnen de dames aan de 4e set. De aanvallen van SVV gingen de mist in en ook de verdediging liet veel te wensen over. Deze vierde set werd eveneens door Van Santen gewonnen. Setstanden: 15-11, 15-7, 11- 15, 15-7. 2e klasse dames: Nederhorst den Berg - SVV 6 2-2 SVV ging aanvankelijk goed van start en nam in de le set vrij snel een voorsprong. Nederhorst wist toch goed terug te komen, wat een spannende eindfase opleverde, waarin SVV toch, met 15-17 de setwinst naar zich toe trok. De 2e set verliep soepel voor SVV. In vrij kort tijdsbestek was ook deze set in winst omgezet. De 3e set leek nog slechts een formaliteit, maar toen begon Nederhorst zich van zijn beste kant te laten zien. Zowel in de 3e als in de 4e set ging het bij SW wat rommelig en ongeconcentreerd, het geen resulteerde in tweemaal setver- lies. Onnodig en jammer, toch één punt mee naar Soest. Setstanden: 15-17, 8-15, 15-11, 15-7. 3e klasse dames: Volkei 8 - SVV 7 1-3 In deze wedstrijd waren de teams zeer goed tegen elkaar opgewassen. Dit resulteerde in een spannende wedstrijd met veel lange rally's. Bij SVV draai de alles goed, een goed serve, aanval en ook verdedigend werd er erg hard gewerkt. De winst is weliswaar erg nipt, maar is toch verdiend bij SVV 7 terechtgekomen. Setstanden: 16-14, 13- 15. 14-16. 13-15. Distriktsklasse heren: Pauwervoll 1 - SW 13-1 De heren van SW 1 hadden het erg moeilijk in Ermelo, tegen Pauwervoll. Het begin ging gelijk op. Zowel SVV als Pauwervoll speelden een matige wed strijd. De le set won Pauwervoll. In de Tweede set kon SW echter uitlopen tot 1-7, welke voorsprong, na een wissel snel te niet werd gedaan. Een zwak moment bij SVV gaf de tegenpartij de kans in te lopen. SVV herstelde zich, en won deze set toch met 6-15. In de 3e en 4e set werd er door beide partijen slecht gevolleybald. Bj SVV kwam de aanval er niet meer uit, doordat de set-ups niet goed waren. Pauwervoll was net iets beter en won deze wed strijd, die niet geweldig was om te zien. Meisjes: SVV b3 - SH'71 b2 3-0 SVV begon de twee wedstrijden van j.l. zaterdag met een klinkende overwin ning op SH'71 uit Hooglanderveen. De meisjes uit „het veen" waren vol goede wil, maar misten toch de basis om het de SVV toekomst erg lastig te maken. Alleen in de 2e set liep het enigszins gelijk op. maar de setstanden 15-4, 15-8, en 15-1 geven aan dat de rood-witte meisjes, die overigens uit stekend de opdrachten bleven uitvoe ren, niet naar hun allerhoogste moge lijkheden behoefden te grijpen. Meisjes: SVV b 3 - Set Up '69 b2 3-0 Het op de derde plaats staande Set Up'69 uit Scherpenzeel leek een goede start te hebben want 5 passfouten aan Soester kant betekenden evenzovele punten voor de blauw-witten. De rollen draaiden echter snel en nu was het de beurt aan de thuisclub om punten te verzamelen. Goed spelverdelen en aanvallen resulteerden in de nodige punten die SW als winnaar uit de bus deed komen. Ook hier was het verschil weer groot: 15-6, 15-14 en 15-5. Wedstrijden voor de komende week: 4-11. Dames: 21.30 uur SW 6-Smas- hers, Beukendal 19.00 uur SW 7-Sh'71 2, Beukendal 20.15 uur SW 4-Huizen 2, Beukendal Volkei 11-SVV 10. Amersfoort 4-11. Heren: 20.15 uur SW 2-Huizen, Beukendal 21.30 uur SW 3-Unicornus, Beukendal 21.30 uur SW 5-BG&SV 3. Beukendal KGU/V&S 3-SVV4, Bussum 5-11. Dames: Surf 4-SW8, Hoevelaken 6-11. Dames: 15.30 uur SVV 1-Utrecht vc, Bunt 13.30 uur SW 2-Schippers b, Bunt Spirit-SVV 3, Amersfoort Lovoc 2-SVV5, Loosdrecht 6-11. Heren: 17.30 uur SW 1-Pugna. Bunt

Soester Courant | 1982 | | pagina 15