Jaarlijks concert P.V.O. met Marco Bakker AUTO ALBLAS BYOUTERIEEN Meisjes junioren winnen van O.S.G. Tafeltennisvereniging Shot organiseert Soester Basisscholentournooi Ledenvergadering WZ'49 tevreden over gevoerd beleid Duinkikkers Heren spelen gelijk tegen A.Z.U. 1:3-3 Eemvogels laten winst liggen Ruime overwinning voor Dam Vereniging Soest BISTRO DE DISSEL woensdag fonduedag SEC verliest derby tegen T.O.V. SEC verliest in blessure öjd Zaterdag 20 november Griftland College: Lawaaipapegaai BASKETBAL TAFELTENNIS WATERPOLO De goedkoopste 4-deurs van Nederland! Skoda vanaf f.8.995rSKODA Al 20 jaar lang de beste Skoda-dealer in de buurt bij TIFFANY v. Weedestraat 52 - Soest KORFBAL DAMMEN Damesvoetbal Onbeperkt fonduen voor 22!?° BURG. GROTHESTRAAT 16 - 02155-17249 ZATERDAGVOETBAL Hercules SEC: 2-1 ZONDAGVOETBAL 17 Soester Courant van woensdag 3 november 1982 17 De Soester Muziekvereniging P.V.O. geeft op zaterdag 20 november haar jaarlijkse concert, waaraan dit keer medewerking wordt verleend door de internationaal triomfen vierende zan ger Marco Bakker. Bovendien treden op de violist Bennie Behr en het Ledenlijstkoor uit Amsterdam. Het concert wordt gehouden in de aula van het Griftland College aan de Noor- derweg en begint om 20.15 uur. De zaal zal vanaf 19.30 uur zijn geopend. Kaarten a 12,50 zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij onderstaande adressen: Bakkerij Faas, Birkstraat 93; VW- kantoor, Steenhoff straatSlijterij, V.d. Linden, Soesterbergsestraat 49 en Burg. Grothestraat 6; Frank Open Haarden, Koninginnelaan 48; De Open Hof, Veenbesstraat 2. Aan de zaal zullen, indien nog beschik baar, eveneens kaarten te verkrijgen zijn, maar dan wel tegen de prijs van 15.-. Een bewoonster van de Plasweg alar meerde de politie het afgelopen week einde omdat een papagaai zich had genesteld in de takken van een boom in de tuin van haar woning. Het dier maakte een hels kabaal, reden waar om de bospolitie werd ingeschakeld om het dier te verwijderen. Ondanks de tegenvallende prestaties van de 2 hoogste herenteams, was het een succesvol weekend voor Red Stars. meisjes junioren wonnen met het klein ste vetschil van OSG, en het heren- team behoudt de kans op kampioen schap in hun klasse door winst op Papillon 2. Ook bij de jeugdteams was er volop u inst. MA1 - OSG 64-63 OSG speelde een man-to-man verdedi ging waar Red Stars aanvankelijk moeite mee had, maar een 2-3 aanval bleek een afdoend wapen te zijn, zodat ze de rust met 33-34 ingingen. De tweede helft ging ook weer gelijk op, maar de individuele klasse van speel ster Evelien van Essen (34 punten) gaf de beslissende doorslag. Eindstand 64- 63. HS 1 - Vent Axia Lakers 66-170 Het eerste herenteam heeft afgelopen weekend de grootste nederlaag in de historie van Red Stars beleefd. Over deze wedstrijd valt weinig positief te melden, het teamverband was zoek en de tegenstander kon het spel maken. Het zal nu nog een zware taak worden om zich te handhaven, gezien het feit dat er dit jaar 4 teams degraderen. DS 2 BZ'72 2 39-18 Het dames 2 team speelde uit tegen het damesteam van BZ'72 in Zeist. Ondanks het feit dat zij dit keer geen wisselspeelsters konden inzetten, ble ven zij het spel onder controle houden. Dit was te danken aan het goede team work. Dat de uitslag beperkt bleef tot 39-18 was het resultaat van de goede verdediging die beide partijen voer den. De betere aanvalstechniek van de Red Stars-dames bracht hun de over winning. Overige uitslagen HS 2-BZ'72 46-48 JA -BZ'72 64-49 JB 1-Cracker Jacks 100-56 MB 1-Dunckers 81-26 MB 2-Eem '78 48-27 JC 1-Bourgondië 69-35 JC 2-Hoevelaken 36-24 Voor het vijfde achtereenvolgende jaar organiseert de tafeltennisver eniging Shot de Soester voorronde van het Nederlands Basisscholentournooi. Via deze plaatselijke ronde wordt uitf gemaakt welke Soester teams over gaan naar de regionale Gooise ronde, waaruit vervolgens de beste scholen overgaan naar de landelijke eindronde in Culemborg. Vorig jaar waren het team l en 2 van de Savornin Lohmanschool, team l en 2 van de Willibrordusschool en team 1 van de Theresiaschool die zich wisten te plaatsen voor de regionale ronde. Ondanks goede resultaten kon geen Soester team zich voor de landelijke eindronde plaatsen, maar wie weet hebben de Soester scholen dit jaar meer succes. De Soester voorronde wordt op de zaterdagen 11 en 18 december in de Shotzaal aan de Valeriaanstraat ver speeld en staat open voor alle Soester Basisscholen. Alle scholen kunnen in principe een onbeperkt aantal teams, bestaande uit vier spelers of speelsters opgeven, die wel moeten voldoen aan bepaalde leeftijdseisen. Aan alle Soester Basisscholen zijn inmiddels uitnodigingen verstuurd. Voor inlichtingen over dit toumooi kan men terecht bij J. W. Kok, Van Goyen- laan 97 (tel. 12746) en bij D. W. Schui ling, Heideweg37 (tel. 12684). De ledenvergadering van WZ'49 heeft vorige week maandag de vruchten kunnen plukken van een uitstekend bestuursbeleid tijdens het afgelopen siezoen. De financiële positie van de voetbalvereniging is aanmerkelijk ver- beterd. Secretaris Max Vetkamp be dankte in zijn jaarverslag al de vrij willigers, die de resultaat hebben mo gelijk gemaakt. WZ hoopt via de shirtreclame defini tief op het goede spoor te komen. De vereniging kan dankzij de onvermoei bare inzet van haar ex-voorzitter Henk Strietman, donderdag 11 november 1982 7 senioren-, het dames- en het Al-juniorenelftal in het nieuw steken. In zijn jaarverslag wees Secretaris Max Vetkamp op het grote belang van vrijwilligers voor een sportvereniging als WZ'49. Vetkamp waarschuwde de overheid, dat het niet via allerlei fiscale ingrepen het werk voor een verenigingsbestuur nog moeilijker gaat maken. Vetkamp had verder wei nig positiefs over voor de KNVB, die volgens hem niet meer in staat is, zich een beeld te vormen van een beleid ?oals dat binnen een vereniging ge voerd wordt. De bond belast de ver enigingen met allerlei verplichtingen. Volgt men deze niet op dan dreigen er geldboetes. Zoals reeds gesteld ziet de financiële positie van de vereniging er een stuk gezonder uit. Toch stak penningmees ter Oskam een waarschuwend vin gertje op, niet te vroeg te juichen. Dat WZ wat uit de rode cijfers is gekomen, was voor een niet onbelang rijk deel te danken aan de sportuit- wisseling Soest (NL.) - Soest (DL) en de éénmalige vrijwillige bijdrage, die in het afgelopen seizoen aan de leden werd gevraagd. Oskam stelde dat zuinigheid met ma terialen. terreinen en energie een pri maire zaak blijft. ,,Als alle leden hun steentje hiertoe bijdragen blijft WZ een gezonde vereniging, ook in deze moeilijke tijd", aldus Oskam, die hele maal tevreden zou zijn als ook de ach terstand in contributie-inning zou zijn weggewerkt. In sportief opzicht kijkt WZ tevreden terug op het afgelopen seizoen. Bij de senioren bereikte het eerste en tweede elftal de gewenste resultaten. Bij de jeugd was er een uitstekende tweede plaats weggelegd voor de Al-junioren. Vooral dat laatste stemde het bestuur tot optimisme. WZ wil namelijk wer ken aan een jonge selectie en dat streven kan alleen maar bereikt wor den door middel van goed jeugdbeleid. Een speciaal plaatsje was er wegge- legd voor de uitstekende resultaten, behaald door de dames in hun eerste jaar. Max Vetkamp sprak over het damesvoetbal als een nieuwe dimensie binnen een vereniging als WZ'49. Voorzitter Mout sloot de vergadering met de oproep, ook in het lopende seizoen de schouders er onder te blij ven zetten. SPORT In het eerste partje keken beide ploe gen de kat uit de boom. De Duinkik kers, kwamen op een 0-1 achterstand. Ondanks deze tegenslag hielden de Soestenaren het hoofd koel. In het tweede partje kwamen de de Duinkik kers via Cees Thie op l-l. In deze peri ode wisten de Duinkikkers tot twee maal toe een man-meer-situatie te overleven. Toch wist A.Z.U. de stand in de tweede periode te brengen op 1-2. In de derde periode was het Huib Klein die de stand op 2-2 bracht. In deze peri ode wist keeper Ronald Bast de Soeste naren voor een grote achterstand te be- hoeden. Door onwaarschijnlijke red dingen hield hij de goal schoon. Erik Jan Koehof bracht de Soeste naren in de vierde periode naar een 3-2 voorsprong. In de slotfase van de wed strijd ontketende A.Z.U. een alles of niets offensief, waardoor men de stand op 3-3 kon brengen. Toen Gerard Vet in de laatste minuut nog het water werd uitgestuurd, zag het er even zeer peni bel uit. Maar wederom bleek Ronald Bast in staat zijn doel schoon te houden zodat de stand 3-3 bleef. Duinkikkers Heren 2 Rapido 3:9-5 Deze week moest het heren-2-team aantreden tegen het geroutineerde Ra pido. Zoals intussen gewoonte is ge worden, kwamen de Soesters in de eerste periode niet verder dan een 1-0 voorsprong. Met deze stand mochten de Duinkikkers duidelijk tevreden zijn, daar Rapido, tot twee maal toe, niet in staat bleek een man-meer situatie te benutten. In de tweede periode pasten de Soesters zich teveel aan aan het spel van de tegenstander. Hierdoor kreeg Rapido door geroutineerd spel de over hand, waardoor zij twee maal tot sco ren konden komen. Gelukkig kon er ook nog tegen gescoord worden, zodat de derde periode aanving met een 2-2 stand. In deze periode begonnen de Duinkikkers eindelijk in hun eigen spel te geraken. Door snel spel kon men drie keer scoren. Slechts een paar maal kon Rapido tot de tegenaanval overgaan. Bij één van deze aanvallen ging de Soester verde diging in de fout, waardoor Rapido toch nog tot scoren kon komen. Ook in de vierde periode, die met een 5-3 voor sprong begon, werd de temposlag voortgezet. Het duidelijk vermoeide Rapido kon het niet meer bijbenen, tot vier keer toe kwamen de Duinkikkers tot scoren. Ook Rapido was nog in staat om twee keer tot scoren te komen, waardoor deze faire wedstrijd eindigde in een 9-5 overwinning (reeds de zesde in successievoor het heren 2 team. Of deze overwinningenreeks gehandhaafd kan worden moet het komende week end blijken, als het team twee keer uit moet komen. De doelpunten kwamen deze keer op naam van Wim Hengeveld (5x), Wil lem ten Brinke (3x) en Gerard Henge veld (lx). Duinkikkers heren 8 Zeist 2:7-4 In deze wedstrijd werd de score reeds in de eerste minuut geopend door Steffan Land, een duidelijk verbeterde midvoor. Helaas werd de score niet verder uitgebreid door een schitterende boogbal van Leen Vulper- horst, waardoor de stand in het eerste partje 1-0 bleef. In het tweede partje werden er meer risico's genomen, waardoor er meer doelpunten vielen. Twee maal tegen, maar vier maal voor. Het derde partje werd er veel ge wisseld, waardoor de stand niet verder kwam dan een 6-3 voorsprong. In het laatste partje werd er wat gas terug genomen, ondanks een man-meer-situ atie. De eindstand werd uiteindelijk een 7-4 overwinning voor de Duinkik kers. Er werd gescoord door de volgende personen: Marcel Hess 3x, Steffan Land 2x en Wilfred Egbers 2x. Programma komend weekend: zaterdag 6 november Rapido 2 - Duinkikkers Dames 1 21.00 te Haarlem (De Planeet). Duinkikkers Heren 2 - Nereus 4 21.20 te Baarn De Trits Potvis 1 - Duinkikkers Heren 1 21.15 te Huizen (De Bun). zondag 7 november De Futen 3 - Duinkikkers Heren 2 18.45 te Amstelveen (Keerpunt). Y.Z.&PC 2 - Duinkikkers Heren 3 19.30 te Nieuwegein (Merwestein). SKODA: de ruime en robuuste gezinswagen voor een goudeerlijke prijs. Bewezen degelijkheid, een sterke motoren een duurzame, solide konstruktie; geen enkel ander merk geeft u zó veel auto voor zó weinig geld! Pri/zen Skoda 105-serie v.a. f 8.995, - 120-serie v.a. f 10.395,-. Inklusief B.T.W. Prijs wijzigingen voorbehouden. Imp.: de Binckhorst Auto Motor Import B.V.. Postbus 184.2250 AD Voorschoten. Tel. 01717-6951 merk toch hoe sterk VAN WEEDESTRAAT 53-55 - SOEST - TEL. 02155-12334 Victum 1 - Eemvogels 17-5 In Houten moest de Soester korfbal vereniging spelen tegen Victum. Het werd de wedstrijd van de gemiste strafworpen: de Soester korfballers faalden maar liefst vier keer vanaf de stip. Mede daardoor werd Victum de win naar in een wedstrijd die voor de Eem vogels meer had moeten opleveren. Het eerste initiatief was geheel voor het Houtense Victum. De Eemvogel- aanval kwam in de eerste minuten niet aan bod en het was Victum dat na ze ven minuten de score opende. Een doorgebroken Ciaudia Touwslager kon vervolgens alleen nog onreglementair gestopt worden en dat betekende de eerste strafworp die vervolgens gemist werd. In de reeks van bondswedstrijden speelde DVS afgelopen maandag avond thuis tegen Veenendaal II. DVS stond boven aan de ranglijst, terwijl Veenendaal pas één verloren wedstrijd had en er mocht een gelijkopgaande strijd verwacht worden. De 10 spelers van Soest waren echter zeer gemoti veerd en toen om 11.15 uur de laatste partij uit was, had DVS een regelmati ge overwinning behaald van 16-4. Aan winstpartijen 7,1 partij verloren en 2 remises. De Damvereniging Soest staat hier door in de provinciale competitie nog bovenaan doordat Woudenberg II ver loor van De Bilt-Bilthoven. De volgende wedstrijd voor DVS is uit tegen O.G. Zeist II op 1 november. Uitslag Bondswedstrijd: Soest I Vee nendaal H M. Lambrechts-H. v. Beek Jr. 2-0 J. J. de Os-Al Krijman 2-0 J. Riewald-P. Werkman 0-2 EVeerman-HBeek 1-1 T. v.d. Meer-M. van Stempvoort 2-0 P. C. A. Rommens-L. Beek 2-0 J. Dassen-B. Rijskamp 2-0 M. A. van Heiningen-W. v.d. Berg 2-0 W. E. Meyerink-S. Mankoe 1-1 R. Damen-J. Wijnbergen 2-0 16-4 Voor de onderlinge competitie werden gespeeld de volgende partijen: Groep B H. v.d. Heiden-H. Hulsman afgebr. A. Ter Rele-W. v.d. Mey 0-2 Mevr. Leeuwenkamp-Mevr. Vorder- hake 0-2 T. Spilker-A. M. Witte 0-2 Bonneau-K. Hammacher 1-1 W. v. Egdom-L. Middendorp 0-2 E. v.h. Klooster-A. Middendorp afgebr. Groep A M. Lambrechts-IJ. Luttik 1-1 E. Davelaar-T. A. V. Dasselaar 2-0 Uitslagen Huisdamtournooi 25 okt. Mevr. de Bree-B. v. Brummelen Hr. Maat-Boobé Mevr. Vendrig-Tj. Altena Verwoerd-R. v.d. Heide B. v. Brummelen-mevr. Vendrig Mevr. de Bree-Tj. Altena R. v.d. Heide-Boobé Hr. Maat-Verwoerd Boobé-Hr. Maat B. v. Brummelen-Verwoerd R. v.d. Helde-Tj. Altena Mevr. Vendrig-Mevr. de Bree Tj. Altena-R. v.d. Helde De stand: 1. Boobé 12-24 2. Mevr. Vendrig 13-20 3. L. de Ruiter 10-16 4. R. v.d. Heide 11-14 5. B. v. Brummelen 9-10 6. R. Verhoeve 9-8 7. J. Maat 10-8 8. Tj. Altena 11-4 9. Mevr. de Bree 12-4 10. P. Verwoerd 13-4 Victum scoorde opnieuw en kwam op 2- 0. Via een afstandschot bracht Leendert van den Berg de Soester ploeg wat dichterbij, langszij kwam men echter niet, mede door een groot portie pech. Victum was met het nemen van straf worpen aanmerkelijk koelbloediger en liep uit tot 3-1. Nadat vanaf de strafworpstip een tweetal keren gemist was, werd er van afstand gescoord door Goof van de Peyl, zodat de ruststand werd bepaald op 3-2. In de tweede helft liep Victum uit tot 4- 2 en zelfs tot 5-2 omdat de ploeg uit Houten, in tegenstelling tot de Eemvo gels, geen moeite had met het nemen van strafworpen. Uiteindelijk was het Ton Kraaikamp die wel raak scoorde van de strafworp- strip en de Eemvogels op 5-3 bracht. Victum liep zeer regelmatig uit en kwam op 7-3 en het leek gedaan met de Soester ploeg. De laatste fase van de wedstrijd leverde toch nog enige Eem- vogelkansen op waarvan er door Goof van de Peyl twee werden verzilverd, daarmee de eindstand bepalend op 7-5. Voordat de zaalcompetitie begint wacht nu zaterdag nog de thuiswed strijd af tegen Activitas en het moet mogelijk zijn om dan op de valreep nog een paar punten mee te nemen in deze veldcompetitie. Het derde team moest aantreden tegen koploper D. W.S. en had het dan ook erg moeilijk, na een 0-9 ruststand werd er uiteindelijk verloren met 3-13, de Eem- vogeldoelpunten werden verzorgd door Sidney de Jager en tweemaal Tiny Mariens. Eemvogel pupillen kampioen In de najaarscompetitie zijn de pupillen uitstekend voor de dag gekomen en deze jonge Eemvogels wisten veel wed strijden te winnen. Afgelopen zaterdag ging het om de titel in hun klasse; in Maartensdijk werd verdiend met 2-0 gewonnen door doel punten van Reyk Muller en Manon Nieuwenhuis, waarmee de kampioens titel binnen was en bloemen en taart voor de nog jonge Eemvogels. Het meisjesteam had geen enkele moeite met de tegenstanders uit Hui zen. Er werd na een 2-0 ruststand ge wonnen met 6-0. De doelpuntenmakers waren: drie maal Kathja Rauch, tweemaal Nlcole Nieuwenhuis en eenmaal Carla Knul. Komende zaterdag wordt er door de verschillende ploegen geoefend in de sportnal Beukendal voor de komende zaalcompetitie, wie eens kennis wil maken met de korfbalsport is in Beu kendal van harte welkom. Voor het eerste team wacht nog de veldwedstrijd tegen Activitas op het Eemvogelveld aan de Staringlaan in Soest-Zuid. S.O. Soest Soesterberg: 1-3 De S.O. Soestdames kwamen fel uit de startblokken, vastbesloten als men was om in deze streekderby iets te la ten zien. AI in de 7e minuut kreeg Heidi Koele- wijn de kans om het overwicht, dat Soest had, in een doelpunt uit te druk ken. De door haar onderschepte terug speelbal ging echter net naast. Een zelfde lot trof een schot van Marineke Buys.Het was echter toch Marineke, die in de 29e minuut een voorzet van Diana Hofslot in het doel kopte, 1-0 voor Soest. Met deze stand brak de rust aan. Na de rust een ander beeld. Door een speelsterwisseling in de spits kreeg Soesterberg het betere van het spel in handen. Een in eerste instantie door keepster Joyce Hagenaars gestopt schot, trof in tweede instantie toch doel1-1 dus. Luttele minuten later was het opnieuw Soesterberg, dat wist te scoren en de stand op 1-2 bracht. De Soestdames gaven de moed niet op. maar hadden het geluk deze dag niet mee. Een vrije trap van Heidi Koele- wijn kwam tegen de lat, een kopbal van Dora de Zoete was net te zacht, op nieuw een vrije trap van Heidi Koele- wijn werd door de keepster gestopt en zo ging het maar door. Hierna een mooie aanval van Soester berg en het was 3-1. Keepster Joyce stond een hogere score van Soester berg in de weg en de eindstand bleef 1- 3. A.s. zondag hebben de S.O. Soest-da- mes een vrije dag. Scheidsrechters oriëntatiecursus bij S.O. Soest Niet alleen op wedstrijdgebied gaat het dit jaar bij de S.O. Soest-jeugd voor treffelijk, maar ook organisatorisch. Voor de Scheidsrechters Oriëntatiecur- sus, die op 10 november a.s. in de Soest- kantine van start gaat, hebben zich maar liefst 30 deelnemers aangemeld. Niet alleen aspirant-scheidsrechters, maar ook jeugdleiders, die wat meer willen weten van de spelregels om de jeugd nog beter te kunnen begeleiden. De cursus, die onder leiding staat van K.N.V.B.-docent de heer J. Nljhuis, wordt op 15 december a.s. besloten met een examen. Grote Clubaktie groot sukses bij S.O. Soest De Grote Clubaktie 1982 is weer verle den tijd. De S.O. Soest-jeugdleden brachten een record aantal loten van 5.000 aan de man. Topverkopers waren Arno Grift, Arjan Snijders en Nico van Woerkom. Deze 3 jongens gaan op 28 november met de heer A. Snijders naar de wed strijd Feyenoord-Ajax. De clubprijzen gingen naar: B-junioren: Paul van de Grift C-junioren: Arno Grift, Nico Woerkom, Robert Roest, Peter Bolland, Mlke de Weerd. D-pupillen: Arjan Snijders, Sander Dorrestein, Ro bert van Doorn, Ronnie Barlo. Marcel van Schalkwijk. E-puplllen: Dave Vonk. Kinderen tot 12 jaar half geld (per gezin) Tot ziens! SEC heeft afgelopen zaterdag de pun ten uit handen gegeven, doordat het volledig in de afwerking faalde. Piet van Hunen was na een blessure terug in de ploeg, voor de deze middag afwe zige Ruud Teerlink. Beide ploegen startten nogal nerveus en na een licht overwicht van T.O.V. in de beginfase nam SEC al snel het initiatief in han den. Met enkele goede afstandsschoten werd doelman Eduard Koelewijn onder vuur genomen, maar het duur de tot aan de 27e minuut voor hij moest capituleren. Daarvoor was er nog een prima kans voor T.O.V., maar één van de T.O.V.- middenvelders faalde voor open doel. Het doelpunt van SEC kwam tot stand uit goed voorbereidend werk van Bert Holwarda, die Dik Pureveen aanspeel de, die vanaf 25 meter de bal in de uiterste hoek deponeerde. In de daar op volgende minuten had SEC de wed strijd volledig kunnen beslissen, want TOV speelde chaotisch en er ontston den twee enorme kansen voor SEC. Een voorzet van Piet van Hunen be landde bij Bart Holwarda, die zijn inzet naast zag gaan. Even later was het Ted Jansen die een schot op doel loste, dat door Koelewijn pas in tweede instantie gestopt kon worden. De tweede helft begon SEC opnieuw goed. In de tweede minuut speelde Bart Holwarda zich schitterend vrij, maar hij faalde alleen voor doelman Koelewijn, want zijn inzit verdween in het zijnet. Geheel onnodig gaf SEC nu het spel uit handen en TOV kwam terug. Het was vooral Rob Harris, die een hoofdrol speelde. In de negende mi nuut bracht hij de ploegen op gelijke voet na een fout in de SEC-verdedi- ging. TOV kreeg vleugels en het was duide lijk, dat SEC nog een moeilijk half uur tegemoet zou gaan. Het duurde echter tot de 27ste minuut voordat TOV op een 2-1 voorsprong kwam. Opnieuw stond Harris aan de basis. Zijn schot kwam via de onderkant van de lat het veld weer in en werd daarna goed ingekopt. SEC trachtte de bakens te verzetten door achter één tegen één te gaan spelen en Henk van Essen naar voren te schuiven. Toch was het TOV dat profiteerde. In de 37ste minuut kwam er een hoge voorzet voor het doel. De SEC-achterhoede verzuimde in te grij pen en een 3-1 stand kwam op het scorebord. De malaise voor SEC werd nog groter, want in de 39ste minuut raakte Piet van Hunen vrij ernstig aan het oog geblesseerd na een botsing met de doelman Koelewijn. Volledig groggy bleef hij liggen en het duurde een aantal minuten voordat hij weer bij kennis kwam. Hij moest voor onder zoek naar het ziekenhuis. SEC kwam vlak voor tijd nog terug door een doelpunt van Bert Holwarda, maar de resterende tijd was te kort om er nog een gelijk spel uit te slepen. SEC miste hierdoor de kans om wat dichter bij Lelystad te komen, dat verrassend thuis van Horst verloor. A.s. zaterdag speelt SEC thuis tegen Sperwer. De wedstrijd begint om 14.30 uur aan de Bosstraat. SEC-jeugdvoetbal De Al junioren van SEC moesten za terdag thuis voetballen tegen TOV Al. Het was een moeilijke wedstrijd voor SEC hoewel dat in de eerste helft niet bleek. Reeds na vijf minuten was SEC aan de leiding door een goed afstandsschot van Jos Kramer. 1-0. Door de aanvallen van TOV goed op te vangen kon SEC voor rust de nul vasthouden. Het werd zelfs vijf minu ten voor rust 2-0 door Jeroen de Wolf. Na de rust begon TOV overrompelend en scoorde gelijk 2-1. Na ongeveer 20 minuten werd het zelfs 2-2. Het was mede te danken aan goed keeperswerk van Marcel van Essen dat SEC deze stand vast kon houden. Door dit resultaat heeft SEC uit 9 wedstrijden 16 punten. Als er jongens zijn die interesse hebben om bij SEC te gaan voetballen, kunnen zich aan melden bij of zich voor informatie wenden tot Fred. van Zanten, Olijke. weg 34, tel. 21677. Uitslagen SEC-jeugd: SEC Al-TOV Al 2-2 Hoogl'veen A2-SEC A2 3-2 SEC Bl-Quick B2 6-0 SEC B2-Quick B3 0-4 Hooglanderveen Cl-SEC Cl 3-0. I Jsselmeervogels C5-SEC C2 5-3. SEC Dl-Hoeveiaken Dl 7-0. SEC D2-SOSoest D2 2-4. I Jsselmeervogels D5-SEC D3 0-4. Roda D5-SEC D41-0. Baarn El-SEC El 1-2. VVZA ES-SEC E20-3. SEC Fl-SOSoest Fl 1-1. SEC F2-Hooglanderveen Fl 1-0. SEC F3-I Jsselmeervogels F3 0-9. Wedstrijdprogramma 6 november: 14.30 uur Quick A2-SEC Al. 15,00 uur SEC A2-Limvio A2. 15,00 uur SEC Bl-Hoevelaken Bi. 13,45 uur SEC B2-VVZA B4. 13,45 uur Limvio Cl-SEC Cl. 13,45 uur SEC C2-VVZA C6. 13.00 uur SEC Dl-AmersfBoys Dl 12,00 uur SEC D2-Achterveld Dl. 13,00 uur SEC D3-VVZA D7. 12,00 uur Spakenburg D4-SEC D4. 13,00 uur VVZA El-SEC El. 12,00 uur KVVA E4-SEC E2. 11,00 uur SEC Fl-Baarn Fl. 12.00 uur SEC F2-De Glind Fl. 12,00 uur KWA F4-SEC F3. Na een 0-1 voorsprong, kort na rust verkregen, werd SEC in de slotfase toch nog gepasseerd door Hercules. Ook ditmaal kwam de voorhoede stoot kracht te kort, terwijl de achterhoede met uitblinker Jan van Rees een sterke wedstrijd speelde. SEC trad in dezelfde opstelling aan waarmee vorige week tegen 't Gooi zo'n goede indruk was achtergelaten. Al snel na de aftrap nam Hercules het initiatief. Goed combinerend en met snelle aanvallen over de vleugels werd de SEC-defensie onder druk gezet. Na een aarzelend begin werd verdedigend erg goed gespeeld, met aanvoerder Jan van Rees als uitlbinker. Op het middenveld trachtte Cees van Dorre stein keer op keer zijn defensie te ontlasten en de aanval aan het werk te zetten. Een goede kans voor SEC kwam in de 20e minuut, toen Wim Altenaar de bal na een ingooi meteen inschoot, maar keeper Hans v.d. Klok reageerde alert 'en SEC hield er slechts een hoekschop aan over. Ertc Heemskerk kreeg wat meer werk maar hield alle schoten en kopballen klemvast. SEC kreeg in de loop van de eerste helft wat meer vat op het spel van Hercules en kwam soms tot gevaar lijke tegenaanvallen. De snelheid van Mare Timmer verraste vaak de Hercu les-defensie en Wim Altenaar creëerde een aantal goede kansen, die echter vooralsnog niets opleverden. Enkele vrije trappen voor Hercules van vlak buiten het strafschopgebied leverden nog moeilijke momenten op voor het doel van Eric Heemskerk, maar SEC bereikte toch met een 0-0 stand de rust. SEC startte de tweede helft met de aftrap. Via Jos van Rouwendaal kwam de bal bij Wim Altenaar die de bal goed vrij speelde en doorgaf naar Mare Timmer. Zijn voorzet verraste de Her cules-defensie zodanig dat Herman Wallenburg de bal in eigen doel plaats te (0-1 in de 46e minuut), te (0-1 in de 46e minuut). SEC schrok van deze onverwachte voorsprong en liet zich in de verde diging terug dringen. Er ontstonden een aantal hachelijke situaties voor het doel, maar de verdediging wist voorlo pig stand te houden. Net toen SEC het spel weer wat meer onder controle kreeg scoorde Hercules de gelijkmaker. Na een aanval over links kwam de bal bij Herman Wallen burg, die van de rand van het straf schopgebied vrij kon uithalen en hard en laag in de uiterste hoek schoot (1-1 in de 53e minuut). Hercules trachtte door te drukken. Goed combinerend werden aanvallen opgezet, maar de defensie van SEC sloot goed. Gerard van de Brom, sterk aan de bal, en Theo Altenaar hielden de vleugelspelers goed in bedwang en via het middenveld konden John Derksen en Mare Timmer meer opbouwend werk verrichten. Na een schitterend opgezette aanval via Jos van Rouwen daal en Walter de Boer verscheen Jos van Rouwendaal alleen voor een leeg doel maar zag zijn inzet over gaan. Wim Altenaar kreeg een schitterende kans toen hij onverwacht doorbrak maar de reeds gevallen keeper Hans v.d. Kolk kon met een vuist toch nog de bal blokkeren. Jos van Rouwendaal was onfortuinlijk toen uit een moeilijke positie de bal net naast het doel tikte. Kort daarna werd hij vervangen door Ton Luytelaar. De wedstrijd werd wat rommeliger, de vermoeidheid ging een rol spelen en Hercules trachtte alsnog de volle winst te pakken. De leeg gespeelde Walter de Boer werd vervangen door Haci Yil- maz. Hercules drong verder aan, maar SEC kwam via een aantal snelle uitvallen nog een paar keer gevaarlijk voor het doel van Hercules. Een laatste krachtsinspanning van Hercules had toch nog succes: via een ingooi kwam de bal in het strafschop gebied en bereikte de vrijstaande Ro bert Jan van de Horst, die van dichtbij kon inkoppen (2-1 in de 91e minuut). Na de aftrap probeerde SEC nog een maal terug te komen. Via een rush op rechts kon Jaap Holleman nog een voorzet geven, die slechts via een hoekschop weggewerkt kon worden. Bij het gedrang in het strafschopge bied na het nemen van de hoekschop verdween de bal via een SEC-speler naast het doel en verliet SEC met een enigszins onfortuinlijke nederlaag het veld. VOP 3 - SEC 2 0-2 Het tweede van SEC-zaterdag was goed op dreef. In het begin drong VOP nog wel aan, maar na een kwartier was het SEC dat de toon aangaf. Voor rust werd eerst ten onrechte een goal van Martin Janssen afgekeurd en even later miste Ton Ootes een penalty. In de tweede helft bleef SEC het spel goed spelen maar nu met meer geluk. In de tiende minuut verdween een afstandsschot van Victor Witte door de benen van de VOP-doelman. Een kwar tier voor tijd bepaalde Olaf van de Broek de eindstand op 0-2 na een schit terende pass van Jacko van Vliet.

Soester Courant | 1982 | | pagina 17