Etsen van Birgit Krabiell in ,,De Bereklauw" Uitnodiging IC3 I WARM AANBEVOLEN KEES FRANK Tl Rommelmarkt bij "De Regentuuter" Schrijfmiddag Amnesty International Forum Ruslandavond Amnesty International Brandweer-„orkest' in Polygoon-journaal Türk kadinlari icin anneler kursu! Moedercursus voor Turkse vrouwen Sprookjesachtige wereld op expositie Soester IJsvereniging 'Peters Baan' ri GROTE INRUILAKTIE HOGE KORTINGEN oP EfSSl In Lage Vuursche kunstmarkt „De Twaalf Ambachten" Burgerlijke Stand I R.K.kerkdiensten J. A. Smorenburg Begrafenisondernemer in Soesterberg, Soest en omstreken. Hondje weg Hondje terug Predikbeurten Medische Dienst 7 november lehthuskerk: 'Vriendendienst' 19 Soester Courant van woensdag 3 november 1982 iy voor de jaarlijkse algemene ledenvergadering te houden op donder dag 18 november in het clubgebouw aan de Eemweg te Soest. Aanvang 20.00 uur. Agenda: Opening. 2. Ingekomen stukken. 3. Nohjleri algemene ledenvergadering d.d. maandag 30 november 4. Jaarverslag secretaris. 5. Jaarverslag penningmeester 1981-1982 en begroting 1982-1983. 6. verslag kascontrole commissie. 7. Bestuursverkiezing. Periodiek aftredend zijn mej. M. Fokken en de heren G. van 't Klooster en A. Roest. Allen zijn herkiesbaar. Eventuele tegenkandidaten kunnen schriftelijk. voor 11 november 1982, bij de secretaris, Kerkpad 96 (z.z.) worden aangemeld. Deze aanmelding dient voorzien te zijn van een getekende bereid verklaring van de Kandidaat en van de handtekeningen van tenminste vijf stemgerechtigde leden van 'Peters Baan'. - Pauze. 8. Verkiezing kascontrole commissie. 9. Vaststelling contributie 1983-1984. iri Rondvraag. 11. Sluiting. HET BESTUUR KAARTVERKOOP Lidmaatschapskaarten worden aan de leden op hun huisadres aange boden. Tevens is er op zaterdag 20 en 27 november van 10.00 tot 12.00 uur in de kantine aan de Eemweg voor leden en niet-leden de mogelijk heid om kaarten te kopen. Prijzen tot 1 december 1982: t/m 14 jarigenƒ4.00 15 jaar en ouderƒ8.00 Na 1 december worden deze prijzen verdubbeld. V- f Uw oude kachel is tijdens deze aktie geld waard Deense kachels (allesbranders) Onze service is uw zekerheid Koninginnelaan 48 - Soest - Tel. 12245 Eii'r Jacks gestolen De eigenaar van een zaak in sport artikelen aan de Soesterbergsestraat deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van twee jacks. De kle dingstukken waren weggenomen van een rek dat op het trottoir voor de win kel stond. Opbrengst Nationale Collecte geestelijk gehandicapten boven verwachting Dankzij de geweldige medewerking van vele collectanten en alle gulle gevers is de opbrengst van de Nationa le Collecte voor Geestelijk Gehandi capten in Soest dit jaar aanzienlijk hoger uitgevallen dan men had ver wacht. In totaal werd een bedrag van 9.253,49 gegeven. Dat is ongeveer 1.400,- meer dan in 1981. De lopende projecten op het gebied van sport en recreatie-informatie en hulp aan gees telijk gehandicapten, kunnen in Soest, Amersfoort en omgeving weer rekenen op een bijdrage voor het komende jaar. Snelheidscontrole Bij een snelheidscontrole, uitgevoerd op de Burg. Grothestraat. de Middel wijkstraat en de Stadhouderslaan, hield de politie vrijdag j.1. tussen 10.00 en 14.30 uur van de 1168 passerende voer tuigen er 84 aan wegens overtreding van de snelheidsvoorschriften. Tegen de bestuurders werd evenzovele ma len proces-verbaal opgemaakt. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 96 ki lometer per uur. Diefstal herenfiets en gereedschap Üit de garage bij een woning aan de Prins Berhardlaan hebben dieven zich in het afgelopen weekeinde meester ge maakt van een herenfiets, een elektri sche boormachine en een elektrische cirkelzaagmachine. De eigenaar deed aangifte bij de politie. Portemonnee gestolen Een winkelierster van de Molenstraat deed aangifte van de diefstal van een portemonnee, waarin zich een bedrag van 3.200,- bevond, evenals een giro pas. De portemonnee is waarschijnlijk weggenomen uit de keuken achter de winkel. Onder het Motto "Dat wordt weer drin gen" houdt Jenaplanschool De Regen tuuter op vrijdag 19 november een rommelmarkt. Een flink deel van de school aan de Weegbreestraat zal dan weer vol staan met de meest uiteenlo pende spullen. De markt begint om 19.00 uur en eindigt om 21.00 uur. Het is een goede tijd om nu een rom melmarkt te houden. Gezien het grote aantal verhuizingen in deze periode, blijven velen met een hoop nog goed bruikbare spullen zitten. Ook de na- jaarsschoonmaak kan veel aantrekke lijk materiaal opleveren. En hoeveel staat er niet op zolder of in de berging dat toch nooit meer wordt gebruikt? De kinderen van de Regentuuter zullen er blij mee zijn. De opbrengst van de rommelmarkt maakt het mede moge lijk dat zij volgend jaar op schoolkamp kunnen. Daarvoor is immers veel geld nodig en het valt in deze tijd van be zuinigingen en inleveren niet mee dat bij elkaar te krijgen. De school put moed uit het overwel digende succes van de vorige rommelmarkt. In februari stonden er veel spullen uitgestald, maar aan het eind van de avond was nagenoeg alles verkocht. Iedereen was toen tevreden: de kinderen met de opbrengst waar mee het schoolkamp van dit jaar deels zou worden gefinancierdde kopers die zich voor weinig geld leuke spullen hadden aangeschaft: en de mensen die de spullen naar de rommelmarkt had den gebracht en zagen dat zij daarmee veel tevredenheid teweeg hadden ge bracht. Net als de vorige keer zal de markt worden opgesierd door een stand waar Zeister Postzegel- en Muntenbeurs Bij veel verzamelaars uit Zeist en ver re omstreken heeft de Zeister Postze gel- en Muntenbeurs een vaste plaats op de agenda gekregen. De eerstvolgende beurs zal worden ge houden op zaterdag 13 november in ge bouw Calvijn, Bergweg 6 te Zeist, van 10.00 tot 16.00 uur. Voor iedere vijftigste bezoeker ligt een leuke verrassing klaar. een lid van de Stichting Geologische Activiteiten (GEA). afdeling Amers foort, Noorse stenen en mineralen uit eigen verzameling verkoopt. Iedereen kan daar informatie krijgen over de hobby van het stenen verzamelen en over de GEA. De school roept iedereen op nog eens goed op zolder, in de schuur of in de berging rond te neuzen en zoveel moge lijk spullen naar De Regentuuter te brengen. Dat kan op woensdag 17 november tussen 11.30 en 14.00 uur en op donderdag 18 november tussen 15.00 en 17.00 uur. De liefhebbers van een ge zellig avondje zijn van harte welkom op 19 november. De kinderen van De Regentuuter zijn ermee geholpen. Dansavond I.V.Z.O.M. De Indische Vereniging Zeist en Om streken organiseert op zaterdag 6 no vember a.s. weer haar maandelijkse dansavond in de IVA-zaal, Buntlaan 2, Driebergen. De zaal is vanaf 19.30 uur geopend. De muziek wordt ditmaal verzorgd door ..Double Barrel" uit Mook, een formatie die zich heeft gespecialiseerd in Country Western-muziek. De aan wezigen worden dan ook in cowboy stijl gekleed verwacht. Bovendien is er bingo en heerlijk Indisch eten. Contactadres: W. Hartung, Joh. Post- straat 60, Soest, tel. 16624. In het Dorpshuis „De Furs" te Lage Vuursche zal in verband met de ko mende feestdagen in december een kunstmarkt gehouden worden ge naamd ,,De Twaalf Ambachten". Allerlei oude technieken als: potten bakken, waskaarsen maken, vlecht werk, spinnen, Hindeloper schilderen, brooddeegfiguren, sieraden, beugel tassen. kruidentafel, werken met droogbloemen, steendrukken en an dere oude en hedendaagse kunstnij verheid zullen worden gedemon streerd. De mogelijkheid bestaat deze produk- ten tegen redelijke prijzen te kopen. Voor eventuele cursussen kunt u zich wenden tot de beheerder van het dorps huis, de heer Vocking, tel. 02156-396. U bent van harte welkom op: zater dag 13 en zondag 14 november van 10.00-18.00 uur. Toestemming rommelmarkt school "Soestdijk" De oudercommissie van de katholiek basisschool "Soestdijk" heeft van h€ college van burgemeester en wethoi ders toestemming gekregen op zatei dag 13 november op het schoolterrei; een rommelmarkt te houden. Wateroverlast in kapsalon De eigenaar van een kapsalon aan de Burg. Grothestraat nam vorige week de politie in de arm, omdat er nogal wat water door het plafond in zijn salon lekte, afkomstig van de bovenverdie ping, waarvan de bewoners op dat mo ment afwezig waren. Omdat het water gestadig bleef doorlopen verschafte de politie zich toegang tot de bovenwo ning, waar in de woonkamer een groot aquarium werd aangetroffen, dat door onbekende oorzaak lek was geraakt. De politiemannen hebben de bak, die nog voor ongeveer 3/4 was gevuld, maar op het aanrecht in de keuken neergezet, waarmee de watersnood in de kapsalon in elk geval werd beëin digd. GEBOREN: Jasper Joost, zoon van J. L. H. Spijker man en K. van de Kuinder. - Stephan Michiel, zoon van W. F. de Leede en M. M. C. Hoogenboom. - Elisabeth, dochter van W. M. van Setten en J. E. Westeneng. - Marianne Cornelia. doch ter van J. W. Sc hoonde rwoerd en A. Tuit. - Emma Marleen, dochter van R. Punt en A. Floors. - Marlies Wille- mijn, dochter van Q. A. J. M. van Hal en C. A. van de Ven. - Pieter Willem August, zoon van W. G. F. van Kem pen en W, C. Vis. - Annemjjn, dochter van F. G, D. J. Verhoeven en O. J. Schimmel. - Francois Frédèric, zoon van J. Vermaas en M. J. G. van Oost- rom. - Lisetle Dieudonnèe, dochter van A. 1. M. Boelhouwer en M. D. R. Brü- ning. ONDERTROUWD: Geen GEHUWD: Ronald Herfst en Irene Wittebol. - Jo- hannes Barnardus Maria van Haaien en Wilhelmina Ybeltje Jongma. - Hen drik Rebel en Elisabeth Maria Kip pers. - Frank Johannes Canisius Mes- ker en Cornelia van Oostenbrugge. - Wilhelmus Aloysius Maria van Houdt en Jocelyne Monique Eugénie Albert. OVERLEDEN Jürgen Gramse, wed. van B. E. Zinn. - Jenneke Adriana den Uijl, wed. van P. van der Zouwen. - Johanna Frederi- ca van Deth, wed. van S. L. Langedijk. - Hendrik Antoon Marinus Wilmans. - Maria Hendrika Theresia Bosboom. Generaal Winkelmanstraat 62 Soesterberg. Telefoon 03463 - 1223 - 1458. OOK VOOR CREMATIE. Tevens algehele verzorging door geheel het land. (Geen klassestysteem) Iedere eerste donderdag van de maand houdt de Soester Amnestygroep haar schrijfmiddag. Dit keer op donderdag 4 november a.s. om 13.30 uur, in het Amnesty Centrum, Bonifaciusstraat 24. Er wordt geschreven tot 15.30 uur. Tijdens deze schrijfmiddag kan een ieder persoonlijk een protest schrijven tegen gevangenneming van mensen om hun overtuiging, geloof, ras of huidskleur. Dit keer wordt speciaal geschreven voor Pavel Lakotosh, die gevangen zit in de Sovjet-Unie. Lakotosh is een 29-ja- rige Baptist die om zijn geloof gevan gen genomen is. De Soester Amnesty groep heeft hem geadopteerd. Zij houdt deze weken verschillende schrijfakties voor deze gevangene, on der andere in de kerken, nu ook op de schrijfmiddag en tevens op de USSR- avond die a.s. vrijdagavond in het Griftlandcollege wordt gehouden. Verder wordt geschreven voor ge vangenen in: Israël: Een redacteur van een krant uit Jeruzalem staat al twee jaar onder huisarrest. Hij mag de stad niet verlaten. Hij is nimmer ergens van beschuldigd, noch is hij berecht. El Salvador: Hier wordt een vrouw vanwege haar mening sinds met 1981 vastgehouden. Sao Tomé en Principe: Een voormalige bevelhebber van de strijdkrachten in dit land zit hier reeds viereneenhalf jaar gevangen wegens het betrokken zijn bij een „complot". Aan de autoriteiten van bovengenoem de landen worden brieven geschreven., met verzoeken om vrijlating, stop zetting van marteling, medische be handeling en opheldering van verblijf plaatsen. Er zijn voorbeeldbrieven voorhanden: voor schrijfmateriaal en postzegels wordt gezorgd. Nadere informatie verstrekt de heer F. Mun- niksma, Bartolottilaan 7, Soest, tel. 24263. De Soester Amnestygroep is er in geslaagd een breed forum bij elkaar te krijgen voor haar U.S.S.R.-avond op vrijdag 5 november a.s. in het Grift- land College, Soest. Aanvang 20.00 uur. Nico Scheepmaker, de bekende journa list, columnist en Oost-Europakenner heeft zich bereid getoond aan het forum deel te nemen. De overige leden zijn: Aleid Steenman, lid van de landelijke koördinatiegroep U.S.S.R. van Amnesty International. Deze groep bundelt het werk van de Nederlandse adoptiegroepen van de organisatie die een Russiche gevange ne onder hun hoede hebben. Voorts Jan Nieuwenhuis, eindredak- teur van „Wordt Vervolgd", het maandblad van Amnesty Interna tional. Hij is is sinds kort terug van een uitgebreide reis door de Sovjet-Unie. Verder Henk Wolzak, journalist en vertegenwoordiger van het Bukovski- komité uit Amsterdam. Voorzitter is onze plaatsgenoot Jan Postema, lid van Amnesty Internatio nal, leraar van beroep, Finse taal- en „Karakter" uit Baarn speelt blijspel Toneelgroep „Karakter" uit Baarn, zal op zaterdag 6 en 20 november, alsmede op vrijdag 19 november in „Astoria" haar toneel seizoen openen, met het satirische blijspel „Ik wil Mjoessof spreken" van de Russische schrijver Valentin Katajef. Het stuk speelt zich af in een rusthuis even buiten Moskou. De muziek in het stuk is van Skip v. Rooi. Een grote tombola en een bal na afloop m.m.v. de „Norvoos" comple teren de avond. Kaarten kunt u be stellen bij Wim v.d. Hoeven Koe koeksbloemlaan 38, tel. 02154-17778 en Kees Rottier Burg Penstraat 51, tel. 11387. In Soest bij Kees Manten, Koekoek- weg 9, tel. 02155-22972 en Nel Hoon horst, Minstreelpad 42. tel. 02155-13315. letterkunde studerend aan de Rijksuni versiteit te Groningen. Zoals eerder gemeld zal dit forum de situatie met betrekking tot de politieke gevangenen in de Sovjet-Unie centraal stellen. Er zal ruime gelegenheid zijn om vragen aan het forum te stellen en om te discussiëren. Na de pauze zal gedurende een uur het Russisch-Oekraïens zang- en dans ensemble „Kalinka" optreden. De toe gang is gratis. Nadere informatie ver strekt het secretariaat van de Amnes ty-groep: Draailier 23, Soest, tel. 02155-17001. Op dinsdag 9 november zal het Polygoon journaal - het filmjournaal dat in de bioscopen wordt vertoond - opnamen maken van het „Symfonie orkest van de Soester Brandweer", zoals dat onlangs is opgetreden tiidens de jaarlijkse feestavond van de Brandweer. Ter gelegenheid van het afscheid van een viertal vooraanstaande leden van de Soester Brandweer werd enige weken geleden in de kantine van de kazerne de Bolero" van Ravel in „play back" uitgevoerd, waarbij de muzikanten van de Brandweer een voltallig symfonie orkest nabootsten, uitgerust met zelf ontworpen en vervaardigde", muziekinstrumenten. De op namen waarvoor het orkest dus nog een keer moet aantreden, zullen deel uitmaken van een item over de gevolgen van de bezuinigingen d.e het ministerie van CRM heeft voorgesteld voor een aantal landelijke orkesten. Handel's „Jozua" bij G.O.V. Magdiël Vrijdag 12 november a.s. geeft de Gereformeerde Oratoriumvereniging „Magdiël" te Amersfoort een uitvoe ring van het oratorium „Jozua" van Georg Friedrich Handel. Medewerking verlenen: Hilary Reynolds, sopraan, Map Baks, alt, Rob Sturkenboom, te nor, en Cor Niessen, bas. De Amers- foortse Orkestvereniging verzorgt de begeleiding. Aan het orgelJaap Zwart jr. De algehele leiding van de uitvoe ring berust bij Jaap Zwart. Entree: 12,50, CJP 9,-. Kaartver koopadressen: bij de leden, bij A.C.R. Zonnehof 8, Muziekhandel Willemsen, Langestraat 72 en 's avonds aan de zaal. De uitvoering wordt gegeven in wijkcentrum De Brug. Schuilenburger- weg 2 te Amersfoort. Inlichtingen, tel. 033-725357. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 8.00, 9.30 (hoogmis) en Jl.30 uur In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdagavond 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, SI. WillibrordusNtraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 16290-10522 Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur SI. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur GEVONDEN 25-10. Kater wit-grijs, vlek op neus, ro de band met belletje en vlooienband. Fam. Roskam, Spoorhoek 7, Baarn. 23-10. Rood-witte kater, asiel. 31-10. Zwart-witte poes, Birkstraat. 31-10 Zwart-witte poes, bij dr. Van Knaape. VERMIST: 30-10. Grijze poes, fam. V.d. Veer, Ken- nedylaan 20, Baarn. 30-10. Lapjespoes, Van Duinkerken, Snipstraat 20, Baarn. De Stichting Amivedi belast zich met de opsporing van vermiste huisdieren d.m.v. registratie en publikatie van lijsten van zowel vermiste als van gevonden huisdieren. Amivedi Soest- Baarn is te bereiken onder telefoon nummer 02155-10667, bij voorkeur 's ochtends. Bij vermissing en bij het vinden van een huisdier is het raad zaam tevens de Politie en het Dierente huis c.q. dierenbescherming op de hoogte te stellen. Tentoonstelling in Speei-o-theek De Stichting Speel-o-theek Eemland leent aangepast speelgoed uit aan kin deren met handicaps. Met dit aange past materiaal wordt rekening gehou den met de zgn. funktieleeftijd van het gehandicapte kind. Bij duur speelgoed is het goed te weten of het kind er in derdaad mee overweg kan en er ple zier aan beleeft. Het is daarom aan te bevelen eerst, voordat u overgaat tot aanschaf, speelgoed te lenen. In verband hiermee start de speel-o- theek op 1 november met een tentoon stelling, die duurt tot 1 december. Doel ervan is: voorlichting te geven aan le den en niet-leden in verband met Sin- terklaas-aankopen meer bekendheid te geven aan het „werk" in de Speel-o- theek: informatie te verschaffen: nieuwe materialen te tonen, waaron der zelfgemaakte spullen. De Speel-o-theek is geopend op woens dagmiddag van 14.00-16.00 uur en op zaterdagochtend 10.00-12.00 uur. Het adres is: Stichting Speel-o-theek Eemland, Brouwersstraat 3 (Phoenix 2), 3811 MC Amersfoort. Kynologenclub Zeist e.o. „Waarom doet mijn hond dat?" is het motto van de a.s. clubavond van de Kynologenclub Zeist e.o., die gehouden wordt op woensdag 17 november in Hotel Hermitage in Zeist. Aanvang 20.00 uur. Dierenarts B. J. Knol uit Veendam zal deze avond spreken over de resultaten van zijn onderzoek en e.e.a. toelichten met behulp van dia's. De heer Knol is verbonden aan de kliniek voor kleine huisdieren van de Faculteit der Dier geneeskunde te Utrecht. Hij houdt zich bezig met het onderzoek naar en de behandeling van honden met gedrags afwijkingen. Na afloop is er gelegen heid tot het stellen van vragen. Be langstellenden zijn van harte welkom. Paltz en Eemgeuzen mogen cake verkopen De Zeescoutinggroep Paltz en Eem geuzen heeft van het college toestem ming gekregen op vrijdag 12 en zater dag 13 november tussen 10.30 en 15.0C uur weer cake te gaan verkopen langs de huizen. Türk kadinlari icin ge een yil düzenlen- mis olan anneler kursu cok basarili misdir. By yil biz yine sizler icin bir anneler kursu düzenledik. Sindilik bu kurs ayda bir kez carsam- ba günleri sabahi Nieuwewegin yanin- daki: Medisch Centrumda olacakdir Kahwe icmeden Önce önenli konular üzerinde konussulacak Kahwe icmeden Önce önenli konular u&m jjjue sonra sormak istediginiz hastaliklar üzerina. olan bütün sorularinizi sorabilirsiniz. Kursda bir Türk kadin tereümani ve kücük cocular icin de bir bakici hazir bulunacaklardir. Dersier 10 kasim sabahi 9.30 da basla- yacakdir 10 kasim carsamba günü Medisch Centruma tabiki sizde gele- ceksiniz. Kruisvereniging Soest Een kleine herinnering aan de moeder cursus voor Turkse vrouwen die vorig jaar zo'n succes was. Vóór de koffiepauze wordt een belang rijk onderwerp besproken, daarna kan iedereen allerlei vragen stellen over ziektes of andere medische problemen. Er is weer een vrouwelijke i'urkse loik aanwezig, terwijl er ook oppas is voor de kleine kinderen. U komt toch ook op 10 november om half 10 in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg? Kruisvereniging Soest HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur ds. J. C. Greive Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur ds. L. J. van den Brom 19.00 uur ds. J. C. Greive De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. D. Land; gezamenlijke dienst lehthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 en 17.00 uur ds. J. H. Gijsberten 19.00 uur ds. M. de Boer, Veenendaal; „Vriendendienst" Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 10.00 uur ds. H. K. de Wilde In alle kerken kindercrèche tijdens de morgendienst, behalve in Zonnegloren. GEREFORMEERDE KERKEN Julinnakerk, Julianalaan 19 10.00 en 17.00 uur ds. Joh. C. Baumfalk Wilhelmina kerk, Soesterbergsestraat 18 10.00 uur dr. J. Rinzema 17.00 uur ds. D. Land De öpen Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. D. Land en ds. Jac. Smit; gezamenlijke dienst 17.00 uur dr. J. Rinzema CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 20 9.30 en 17.00 uur ds. J. W. Schoonder- woerd woensdag 3 november (Dankdag): 15.00 en 19.30 uur ds. J. W. Schoonder- woerd GEREFORMEERDE KERK (Vrijg.) Parallelweg 1 Parallelweg 1 9.30 en 17.00 uur ds. P. Houtman GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 9.30 uur Leesdienst 14.30 uur ds. J. van Haaren woensdag 10 november (Dankdag): 15.00 en 19.30 uur: ds. J. van Haaren NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. W. Leerink, Amsterdam EVANGELIEGEMEENTE „IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 14.30 en 17.00 uur ds. A. van Slooten JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 18 zondag: 9.45 uur maandag: 19.15 uur donderdag: 19.25 uur ZONDAGSCHOOL De Bron, Sweelinckstraat 2 11.30 - 12.30 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 geen dienst i.v.m. gezamenlijke dienst in de Gereformeerde Kerk 10.00 uur mevr. S. Huitema Sterrenberg 10.00 uur ds. H. Denekamp, Hilversum (gezamenlijke dienst) in samenwer king met Werkgroep Evangelisatie Soesterberg 17.00 uur ds. E. Jansen, Leusden GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. M. de Goede, Vinkega (dienst in gebouw N.P.B., Kampstraat, Baarn) NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 10.30 en 17.00 uur ds. A. Broersma, Lelystad EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur ds. J. L. J. Meiners, Amster dam; gezinsdienst VRIJE EVANGELISCHE KRING Eemnesserweg 63b 19.00 uur br. Broekhof, Tuil N.C.V.B. Soest-Zuid De Ned. Christen Vrouwenbond, afdeling Soest-Zuid, houdt op woens dagavond 10 november a.s. weer een bijeenkomst in De Rank. Als gast is aanwezig de heer W. D. van Delft, districtsinspecteur bij de bedrijfs vereniging over detailhandel en am bachten (DETAM), die zal spreken over het onderwerp: „De vrouw en de sociale verzekeringen". Leden en gasten zijn allen hartelijk welkom. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. HUISARTSEN Soest De artsendienst wordt in het weekend van zaterdag 8.00 uur tot zondagavond 24.00 uur waargenomen door: dokter J. H. H. Overbeek, Foekenlaan 16, tel. 12333 en dokter E. Floor, Va renstraat 39, tel. 12140. Soesterberg Weekenddienst: dokter J. C. Lucas, Prof. Lorentzlaan 21, Soesterberg, tel. 03463-1200. APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst, ingaande vrijdag 17.30 uur: Wolverlei Apoteek, Weegbreestraat 56, tel. 19646. Extra dienst op zaterdag, 8.30 - 12.30 uur: Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-12432. TANDARTSEN Zaterdag en zondag, 13.00 - 13.30 uur: T. J. A. van Kooten, Julianaplein 5, tel. 12314. DIERENARTSEN Vanaf vrijdag 23.00 uur tot zondag 24.00 uur. Grote- en kleine huisdieren: J. H. J. Meursing, Van Mecklenburglaan 15, tel. 15215. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-19144) Bezoektijden: 13.15-14.00 uur en 19.00 - 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige; overige bezoeken: 14.30 - 15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soest en Soesterberg: tel. 033-12345. Zaterdagmiddagmuziek Pieterskerk Utrecht Op zaterdag 6 november a.s. vindt het eerste van twee afsluitende concerten in het kader van de reeks „Curieuze Missen" plaats: het betreft de uitvoe ring van een tweetal Requiem-missen. Op 20 november bij de laatste zondag van het Kerkelijk Jaar» wordt Mo- zart's Requiem uitgevoerd, op 6 novem ber a.s. het Requiem van Franz Biber. Dit werk voor koor, solisten en orkest is een van de meest imponerende ge tuigenissen van de Zuid-Duitse barok ke muziekcultuur. Het wordt uitge voerd door de Nederlandse Cantorij o.l.v. Maarten Kooy. De instrumenta listen zijn die van de Domcantorij. De aanvang van het concert is om half vier en de toegang is gratis. De interkerkelijke evangelisatie-com missie houdt op de eerste zondag van november weer haar bekende "dient van een uur voor vriend en buur". De diensten mogen zich steeds in een goe- de belangstelling verheugen. Een sti mulans te meer voor de commissie om met de organisatie door te gaan. Zij no digt dan ook allen weer uit om te ko men, en men name hen die het wat moeilijk vinden om zo maar naar een "gewone dienst" te gaan. Ziet u het allemaal niet zo erg meer zit ten? Na de dienst zijn er mensen ge noeg die eens met U willen praten. De koffie is gereed, maar als U liever een afspraak maakt op een ander tijdstip, dan is ook dat geen bezwaar. De dienst wordt gehouden op zondag 7 november as. om 19.00 uur, in de lehthuskerk aan de Alb. Cuyplaan. De leiding van de dienst berust bij Ds. M. de Boer uit Veenendaal. Verder wordt medewerking verleend door de beken de organist Hans Huihof en de zang groep The McPherson Singers uit Hil versum. Jazzcafé Maarten Quispel In Jazzcafé Maarten Quispel in Baarn treedt a.s. zondag 7 november „The Off Road Trio" op. Het trio zal twee vermaarde solisten begeleiden, name lijk tenorsaxofonist Ben de Jong („de Nederlandse Coleman Hawkins") en vibrafonist Lee Cooper. Het jazzconcert begint om 21.00 uur. De toegang is gratis. Jazzcafé Maarten Quispel, Nieuw Baamstraat 6, Baarn. Vrijdagavond 5 november a.s. om 19.30 uur wordt in het kunstwinkeltje „De Bereklauw", Steenhoffstraat 63 Soest, een tentoonstelling geopend van etsen van Birgit Krabiell uit Amster dam. Geboren in 1948 in Essen (West- Duitsland), volgde zij op latere leeftijd een opleiding als dessin-ontwerpster aan de Hogere Textielschool in Kre- feld. In 1969 kwam zij naar Amsterdam om voor de textielindustrie te werken. Tien jaar lang werkte zij op een jer sey-bedrijf in Amsterdam. Omdat het werk voor de textielin dustrie haar te weinig artistieke vrij heid bood en zij haar kreativiteit ver der wilde ontplooien volgde zij kursus- sen op de Werkschuit. Al gauw ging zij haar werkterrein uitbreiden met etsen en aquarelleren. Nu werkt zij als zelfstandig kunstenares in Amster dam. Het werk van Birgit Krabiell wordt ge- inspireerd door sprookjes en onder werpen uit de natuur. De feëerieke wereld die zij in haar etsen oproept wekt de indruk dat zij de werkelijke wereld uit de weg gaat. Niets is echter minder waar. „Ik denk dat ieder mens in zijn hart een verlan gen koestert om bezig te zijn met de natuur, of te dagdromen", zegt Birgit Krabiell. „Ik probeer de mensen iets te geven waarnaar ze altijd verlangen. Zeker in deze tijd merk je dat de men sen een tegenwicht zoeken om de harde werkelijkheid te ontlopen. Je merkt ook dat de mensen op zoek zijn naar iets moois, naar schoonheid en warm te. Ik denk ook dat daarom het werk dat ik maak, erg in de smaak valt bij mensen. Het is iets wat ze in hun dage lijks leven missen". De etsen die Birgit Krabiell maakt zijn ook van een onbeschrijfelijke schoon heid. Altijd hebben ze iets onwerke lijks en gaat er een geheimzinnige sfeer van uit die de kijker steeds op nieuw boeit. De sfeer in haar etsen ontstaat mede door de fijne kleuren, die warm en kosmisch zijn. Geliefde onderwerpen zijn landschapjes met kastelen, gezichtjes, bloemen en zwa nen. Maar ook vogels in een landschap, kikkers, sprinkhanen, flamingo's, vlin ders en paddestoelen. De tentoonstelling van Birgit Krabiell in „De Bereklauw" duurt tot vrijdag 10 december a.s. De openingstijden zijn: dinsdag t./m. vrijdag van 10.00 - 12.00 uur en 14.00-1800 uur, vrijdag avond van 19.00 - 21.00 uur en zater dag van 10.00 -16.00 uur. Inbraak in woning Een bewoner van de Van Hamelstraat deed vorige week aangifte van een in braak in zijn woning. De buit bestond hier uit een gouden horloge, een me daillon een sterrebeeld, een aantal zil veren munten en twee spaarpotten. De dieven hadden, gebruik makend van handschoenen, zich toegang tot de wo ning verschaft door het forceren van de achterdeur.

Soester Courant | 1982 | | pagina 19