ï-rsnis-» 91 --t: De Kuil Tredia en Cordianieuwe generatie Mitsubishi's Filmhuis: Histoire d'Adrien Theater: Herman Finkers Boomdagen bij Intratuin Amersfoort! Lindner wordt wellicht overgenomen BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM VVV Nieuws Walk-in voor ,De Drie Ringen' brengt 2000,- op bti een j V°°rdeel U Laanstraat 94 Baarn, Tel.: 02154 - 1 44 08 onbeperkt mosselen eten 75 Donderdag 4 novemver: Zaterdag 6 november: Amerikaans moederbedrijf onderhandelt over verkoop 9 Soester Courant van woensdag 3 november 1982 9 gemeente ■oort maat- ieel gat te 2t geval is, teld te wor- i de sport- In de Schouwburg Gooiland te Hilver sum komt op vrijdag 5 en zaterdag 6 november John Lanting met Een Sche ve Schaats. Op dinsdag 9 november is er in het Tuintheater om 20.30 uur De Verzoeking van Hugo Claus, door To neelgroep Centrum. In De Flint te Amersfoort komt op vrijdag 5 november De Nieuwe Kome- die met Gezichtsverlies van Dario Fo, aanvang 20.15 uur. Op dinsdag 9 no vember in er Het Amsterdams Volks- toneel met De Gebochelde van Paul Féval aanvang 20.15 uur. In De Borg te Soest is zondag 7 november een koffie-concert, aanvang 12.00 uur, m.m.v. Ank Mulder, Fluit, Nine Kwint, Zij spelen; Handel, Varé- se, J. Andriesen, Soulange en Ravel. De toegangsprijs is 2,50 (incl. koffie). De kindercrèche is tijdens het concert geopend. Op 6 november is in Zeist de St. Hubertus slip jacht; jacht met paarden achter de meute. Vertrek vanaf Slot Zeist naar Austerlitz. Voor verdere inlichtingen kunt U bellen naar de heer Van de Hoeven, tel. 030-321321. Voor een mooie Herfstwandeling lig gen hier een paar routes voor U klaar. Er is ook een I.V.N. Natuurwandeling rond de Lange duinen" gratis af te halen. In het Sportpaleis Ahoy' is een Korf- baltoernooi op vrijdag 12 november, aanvang 20.00 uur. De deelnemers zijn D.O.S.'46 - Nijeveen (kampioen van Nederland) Europacuphouder). D.E.E.T.O.S.-Dordrecht. AU Stars- Rotterdam en Borgerhout-Antwerpen (kampioen van België). De toegangs prijzen zijn 8,- voor volwassenen en 5,- voor kinderen tot en met 12 jaar. Bespreken via WV. Op donderdag 4 november wordt er in het filmhuis van Artishock de film Historie d' Adrien van Jean Pierre Denis gedraaid. Deze film werd op het festival van Cannes (1980) bekroond met de Camera d'Or. In Dorpshuis De Funs. Slotlaan 2a, Lage Vuursche is op zaterdag 13 en zondag 14 november van 10.00 tot 18.00 uur een Ambachten- en Kunstmarkt. Op vrijdag 19 november is er weer „Bloemengala Rijnsburg 1982, aan vang 20.00 uur. Prijs 10.- p.p. Amnesty International organiseert een Ruslandavond, onder het motto: Wie zwijgt mag meepraten in de U.S.S.R. Deze avond wordt gehouden op 5 no vember om 20.00 uur in de aula van het Griftlandcollege, Noorderweg 79, Soest. De toegang is gratis. In het Sportpaleis Ahoy's is het Rain- bow concert op dinsdag 16 november, aanvang 20.00 uur. De toegangsprijzen zijn 35.-, 30,-. 25,- en 22,50. Op 5, 6 en 7 november is er het Inter nationaal Motorsportgala en op 11 november is er een Minivoetbal-show. Voor al deze evenementen kunt U in lichtingen en kaarten reserveren via het VW. Lee Towers komt met een 2e concert op 20 december in theater Carré te Am sterdam, aanvang 20.15 uur en de prij zen zijn 50,-, 40,-, 30,- en 20,-. Gilbert Becaud komt in Carré op 22 november, aanvang 20.15 uur. In De Rai te Amsterdam komt het Russisch Staatsensemble met: Zjok en 5, 6 en 7 november. Aanvang 20.15 uur. De prijzen zijn 35,-, 30,- en 25,-. Op zondag 21 november is er John Denver met de toegangsprijzen van 30,-. 40,- en 50,-. Op zaterdag 6 november organiseren de werkgroepen Muziek in Artishock en literaire salon een opzienbarend avondje Theater met het éénmans- theater van Herman Finkers, met zijn nieuwe productie ,,De terugkeer van Joop Huizinga". Aanvang 21.30 uur, entree 7,50, leden en cjp 6,-. Een makkelijk kado om te geven en fijn om te ontvangen blijft de Soester fijn om te ontvangen blijft de Soester- Kadobon, hij is er in allerlei prijsklas sen: 25.-, 20,-, 15,- 10,- en 5,-. Bromfiets in beslag genomen Op het fietspad langs de Biltseweg hield de politie maandag een bromfiet ser aan, die zonder achterlicht, val helm en verzekeringsplaatje door het nachtelijk duister reed. De man, een 21-jarige militair uit Soest, werd over gedragen aan de Marechaussee te Soesterberg, nadat bovendien was ge bleken dat hij teveel alcohol had ge bruikt. De bromfiets werd in beslag genomen. De op zaterdag 30 oktober georgani seerde Walk-in t.b.v. de inrichting van het gebouw ,De Drie Ringen' is financi eel een succes geworden. De wandeltocht, waarbij de deelne mers zoveel mogelijk sponsors moes ten vinden, die een bepaald geldbe drag voor elke wandelend afgelegde ki lometer wilden betalen, heeft met een deelnemersveld van ca. 50 personen toch het mooie bedrag van ruim 2000,- opgebracht. De tocht, over afstanden van resp. 5 en 10 km, begon en eindigde bij de Mini ster de Visserschool aan de Oude Utrechtseweg en ging door de Lange en Korte duinen. Onderweg kregen de deelnemers een kop soep of thee en een appel, waarna ze met frisse moed de tocht konden vervolgen. Na afloop waren er heerlijke panne koeken en koffie. ModehuisW^^nd^RSn-B^ Vestigin8en .üsse-Woerden Mode-Co laatste Geachte mevrouw, ^^Ijven oP „inp- Mode Saa n brengt u r - vanaf u vanaf ll^fSlanhopeh heden bxO den m°de" extra te ^s^tvangt van certificaat oh f 10 ^l'lir gelang van °w besteding^. f.oaten De?n besteedbaar t/m 24 december 1982- u in het bezit zon aantrekkelijk v icaat. mode-certxfi van nEt u '5' 150," °ntvanS de Romende «coVrt-date -/o,5.'ontvangt dat de holleht ontgM«- o in onze zaak. Graag tot ziens .Modehuis lissing'B-V- Tissing Ham ideisregister heiden nnl Met de Tredia en Cordia introduceert Mitsubishi twee compleet nieuwe modellen in de middenklasse. Deze vlot gelijnde personenauto's zijn voorzien van voorwielaandrijving en bieden ongekend veel ruimte. Beide Mitsubishi's zijn le verbaar met een 1600 turbomotor, door deze Japanse fabriek zelf ontwikkeld en geproduceerd. De goedkoopste versie van de Tredia sedan kost 17.595 gulden, terwijl de Cordia coupé verkrijgbaar is vanaf 21.495 gulden. Importeur Hart Nib- brig Greeve zai half oktober met de levering aanvangen. «x. De strak gelijnde Tredia kan in het Mitsubishi-programma worden ge plaatst tussen de Lancer en de Galant. Er zijn zeven uitvoeringen, waarvan vier met een 1400cc motor en drie voor zien van een 1600 cc motor, inclusief een automaat en een turbo-versie. De wagen heeft een wigvormige car rosserie, dat wil zeggen dat de koets- lijn betrekkelijk laag is aan de voor zijde (minimale luchtweerstand) en naar achteren toe geleidelijk oploopt. De kofferruimte is daardoor fors uitge vallen: inhoud 595 liter. De binnen ruimte is met een breedte van 1,34 m, lengte van 1,63 m en een hoogte van 1,13 m, goed voor comfortabel vervoer van vijf personen. De Tredialijn resul teert in een luchtweerstandcoëfficiënt (CW-waardevan 0,39, wat een positie ve invloed heeft op het brandstofver bruik: voor'de 1400 GLX bij 90 km/\J 1 op 12,8. Opmerkelijk veiligheidsaspect is dat de brandstoftank geplaatst is tussen de U-vormige achterwielophanging. Alle uitvoeringen gebruiken normale ben zine, alleen de Turbo super. Mitsubishi turbolader Krachtbron van de Tredia is een 1400 cc motor. De Turbo-versie is uitgerust met de 1600 cc motor met de meest compacte turbolader ter wereld, de TC-04 van Mitsubishi Heavy Indu stries. Dankzij de turbo, die reeds van af 2000 toeren reageert, is het motor vermogen met 52% toegenomen, het koppel met 47%. De acceleratie van 0 tot 100 km/u verloopt in 10,5 seconden, terwijl de topsnelheid op 183 km ligt. De Tredia Turbo is evenals de 1400 GLX en 1600 GLS uitgerust met de "sport- en spaarschakeling", waar door een keuze kan worden gemaakt uit 2 x 4 overbrengingsverhoudingen. De overbrenging vindt plaats door een droge plaatkoppeling met diafragma drukgroep. Techniek en comfort De Tredia heeft een tandheugelstuurin richting die zelfcorrigerend is. Vóór zijn Mc Pherson veerpoten gemon teerd, achter zijn de wielen met schroefveren onafhankelijk opgehangen aan een speciaal ontwik kelde U-vormige as. De Turbo-versie is tevens voorzien van een forse dwars- stabilisator. Het vacuüm servo-be- krachtigde remsysteem is diagonaal gescheiden. De schijfremmen voor zijn bij de Turbo inwendig geventileerd; achter zijn zelfstellende trommelrem- Trediacompleet en ruim men met remdrukbegrenzer gemon teerd. Met een draaicirkel van slechts 9,8m is de Tredia uitstekend manoeu- vreerbaar. In de Tredia zijn ruimte, comfort, ge mak en prestaties in één auto verenigd. De uitrusting is gebruikelijk compleet en de ventilatie en verwarming zijn bij deze auto's optimaal regelbaar. Het dashboard is zeer overzichtelijk en de bediening ergonomisch verantwoord. De bestuurdersstoel van de 1600 cc modellen heeft een regelbare lende- steun en verstelbare hoofdsteunen. Het grote ruitoppervlak van de Tredia biedt maximaal zicht naar alle kanten. Het eigen gewicht loopt van 880kg tot 960kg, het toelaatbaar gewicht is 1440kg (resp. 1460kg). Ruimste sportcoupé De ruime 2-deurs coupé Cordia heeft eveneens een wigvormige carrosserie en een nog lagere CW-waarde: 0,34. De gunstige stroomlijn - met behoud van binnenruimte - resulteert in een ver bruik van 1 op 16,6 bij 90km/u, 1 op 12,6 bij 120km/u en 1 op 10,8 in stadsver keer. De Cordia wordt geleverd in vier verschillende uitvoeringen, alle met een 1600cc motor. De top wordt evenals bij de Tredia-modellen gevormd door een Turbo-versie, die met gelijke spe cificatie een topsnelheid oplevert van 190km/u en een acceleratie van 0 tot lOOkm/u in 10,5 seconden. Door de royale binnenafmetingen is de Cordia de ruimste coupé in zijn klasse. De wagen biedt plaats aan vier a vijf personen. De kofferruimte is door een ruime achterklep goed toegankelijk, terwijl de achterbankleuning in gedeel ten kan worden neergeklapt. Bij de snelle vormgeving van deze auto horen zaken als verzonken ruitewissers en regengootjes alsmede een in de carros serie opgenomen achterspoiler. Moderne elektronica De ergonomisch verantwoorde lay-out van de cockpit maakt het rijden met de Cordia tot een sportief genoegen. Door een uitgekiende positionering vergen schakelaars en handles een minimale bedieningstijd. Alle typen hebben een toerenteller, de 1600 GSL en 1600 Turbo bovendien meters voor voltage en oliedruk. De geprofileerde kuipvormen van voorstoelen en achterbank zijn af gestemd op het sportieve karakter van de Cordia. De motór van de Cordia 1600 Turbo is voorzien van een elektrische benzine pomp, separate oliekoeler en een elek tronisch gestuurde transistorontste king voor een uiterst precieze bepaling van het ontstekingstijdstip. Een elek tronisch antipingelsensor verbonden aan het ontstekingssysteem maakt het mogelijk het motorvermogen maxii maal te benutten, omdat de motor vlak onder de pingelgrens kan blijven draaien. De antipingelsensor geeft sig nalen door aan het ontstekingssysteem waardoor het ontstekingstijdstip auto matisch wordt verlaat. Niet alleen mo torisch is de Cordia Turbo aan het hoge motorvermogen aangepast. De wagen is voorzien van een voorspoiler met koelluchtinlaten voor de schijfrem^ men. De wielophanging werd ver4 zwaard met dwarsstabilisatoren voor en achter. De 50-13 licht metalen sportwielen zijn voorzien van 185/70HR 13 staalgordelradiaalbandenop de motorkap is een gestroomlijnde koel- luchtinlaat geplaatst. Auto's voorjaren '80 Met de Tredia en Cordia brengt Mitsu bishi een nieuwe generatie personen auto's op de markt. Door Mitsubishi Motors Corporation is veel geïn vesteerd in research en ontwikkeling en het resultaat is een moderne con ceptie die in technisch opzicht méér biedt dan vele andere merken. Geble ven is de complete uitrusting van de Mitsubishi's, terwijl de betrouwbaar heid en levensduur indentiek zullen zijn aan de rest van het modellenpro- gramma. Kerkplein 4 Telefoon 19647 Iedere vrijdagavond vanaf 19.00 uur met stokbrood en diverse sausjes Per persoon 1 liter witte wijn Winzerfreudeƒ22.50 HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 -1 95 77. Regie: Jean-Pierre Denis Frankrijk 1980 Toen de film Histoire d'Adrien in 1980 geselecteerd werd voor de Semaine de la Critique in Cannes, hebben de dorpelingen van Grignols (nabij Pèri- gueux in de Dordogne) drie weken be steed aan het eigenhandig schilderen van reclamemateriaal. Eigenlijk is de hele film zo tot stand gekomen: met een bij diverse personen en regionale instanties bij elkaar geleend budget, werd de film gedurende een jaar in de vrije tijd van de grotendeels niet- professionele acteurs opgenomen. Het verhaal gaat over een kind dat via een semi-verkrachting bij een arme pachtersdochter wordt verwekt. Bij de geboorte van het kind in de bossen komt de moeder om het leven. De jongen wordt in de hut van de ouders van het meisje opgenomen en groeit op zonder veel genegenheid, behalve dan van een oude overgrootmoeder. Hij komt terecht bij een molenaar, wat de filmer gelegenheid geeft tot fraaie oogst- en maalderijbeelden. De jongen gaat bij het spoor werken, maar ver liest zijn baan tijdens de grote spoor wegstaking van 1920. Bij het dingen naar de hand van een boerendochter, wordt hij door haar vader uitgemaakt voor bastaard. Ons kent ons in deze streek en er zit niets anders op dan voorgoed weg te vluchten. De horizon van de gemiddelde boer reikte net zo ver als de hoogste heuvel in de omgeving, de agrarische econo mie steunde op een wurgend pacht stelsel, het boerenhuishouden werd bepaald door onzichtbare verplich tingen en liefde was luxe. Histoire d'Adrien is ongewoon rijk aan realis tische details die deze economie in kaart brengen en het wantrouwen en de bijgelovigheid van de boeren in een helder perspectief zetten. Een simpele film, winnaar Gouden Camera van Cannes (1980) voor de beste debuut film, over de idylle van het land dat er nooit geweest is. Volgende week donderdag 11 november draait Subway Riders van Amos Poe in het filmhuis. Een thriller over de waanzin en vervreemding van een gek geworden saxofonist in New York City. Aanvang: 21.00 uur. Entree5,- leden en CJP 4,-. Op zaterdag 6 november organiseren de werkgroepen Muziek in Artishock en literaire salon een opzienbarend avondje Theater met het éènmans- theater van Herman Finkers. Herman Finkers komt naar Soest met zijn nieuwe productie ,,De terugkeer van Joop Huizinga' Herman Finkers werd geboren op 9 de cember 1954 te Almelo. Hij startte zijn cabaretpraktijk als misdienaar. Later gaat Herman door het leven als stu dent psychologie in Groningen alwaar hij in 1972 de zangvereniging ,,Op zwart zangzaad" opgericht. Onder deze naam ontstaat zijn theater show waarmee hij in 1979 de publieks prijs op het camarettenfestival te Delft won. Sinds die tijd schoot zijn succes als een komeet omhoog en treedt hij op voor bomvolle zalen. nerman r micers is een vernalenman die met oude theatertradities breekt. Hij steekt de draak met alles en ieder een door middel van een perfect geti mede chaos. Zijn nieuwe productie ,,De terugkeer van Joop Huizinga" is een programma met een lach zonder traan, waarin zijn woordgrappen getuigen van een enor me woordenschat. Zijn verkleed-acts zijn zo dwaas, z'n liedjes zo maf, u moet gewoon zelf gaan kijken. Steenhoffstraat 46, Soest. Aanvang: 21.30 uur Entree 7.50 leden en cjp 6,- PRAAMGRACHT5 - SOESTDIJK TEL. 02155-17552. Aanstaande donderdag, vrijdag en zaterdag staan bij Intratuin-Amersfoort in het teken van de boom. Bomen zijn de longen van de stad, en erg belangrijk dus voor 'n gezonde stadsatmosfeer. Iedere stedeling kan zijn steentje daaraan bijdragen door in z'n tuin minstens één boom te planten. Er is keuze en variatie genoeg, gewone en vruchtbomen, bomen voor grote en voor kleine tuinen. Het is zelfs mogelijk een aantal langzaam groeiende bomen en heesters in een pot op het balkon te houden. Voor we overgaan tot de aanschaf van een boom, bekijken we eerst wat voor gevolgen dit in de toekomst heeft in Uw tuin ten aanzien van zon, schaduw e.d. Kunt U een boom plaatsen, maak dan Uw keuze, waarbij onderstaande planttips wellicht van nut kunnen zijn Maak de grond op de plaats waar de boom moet komen goed en diep los met een spade. Maak het plantgat zo groot, dat de wortels erin passen, zonder dat ze worden dubbelgevouwen. Meng de grond uit het plantgat met wat tuinturf en/of compost. Denk eraan dat U het plantgat niet opvult met pure compost. Hierdoor zouden de wortels kunnen beschadigen. Goed mengen met de bestaande grond Plaats in het plantgat tussen de wortels 2 boompalen tegenover elkaar, on geveer 20 tot 30 cm van de stam. Gooi daarna het plantgat halfvol met het grondmengsel dat U gemaakt heeft. Stamp dit goed aan, en let erop dat de boom en de palen goed recht staan. Na een emmer water in het plantgat te hebben gegooid, vult U het gat verder aan. Iets over-aanvullen, omdat de grond later altijd nog iets inklinkt inzakt). Bevestig nu aan beide palen een boomband, zodanig dat de band een 8 vormt, niet te strak om de stam van de boom trekken, en alleen vastspijkeren aan de palen. Gebruik als U takken die te groot worden, afzaagt, altijd een wond- af dekkingsmiddel. Dit voorkomt inwateren bij de verse zaagsneden. Kettingbotsing Op de Birkstraat deed zich in het week einde een kleine kettingbotsing voor, waarbij vier auto's beschadigd wer den. De eerste auto stond stil om links af een oprit in te rijden, de achter hem uit de richting Amersfoort komende auto stond eveneens stil, terwijl een derde wagen nagenoeg tot stilstand was gekomen toen plotseling een vier de auto kwam aanrijden waarvan de bestuurder te laat remde. Een drie dubbele botsing was niet meer te ver mijden. Voor het einde van het jaar zal de deksel- en doppenfabriek Lindner In dustrie B.V. aan de Koningsweg te Soest wellicht in andere handen over gaan. De directie van Anchor Hocking Corporation (V.S.), waarvan Lindner een 100%-dochteronderneming is, voert momenteel onderhandelingen met de in Amsterdam gevestigde Numan-BIikemba N.V., om te komen tot een volledige overname van het bedrijf. Voor de werkgelegenheid bij Lindner zal een dergelijke overname naar het zich laat aanzien geen directe gevolgen hebben. Numan-BIikemba en Lindner vullen elkaar goed aan voor wat betreft assortiment, know-how en manage ment, delen de directies mede. Beide bedrijven zijn actief in de verpakkings middelenmarkt en beschikken over een modern gespecialiseerd machine park, waaronder drukkerijen voor het bedrukken van blik volgens het offset systeem. Het ligt overigens in het voornemen beide ondernemingen zelf standig opererend voort te zetten, bin nen een centraal geformuleerd con cernbeleid, zoals wordt bericht. Numan-BIikemba N.V. fabriceert in Amsterdam, Elburg en Hoorn metalen verpakkingen voornamelijk voor bin nenlandse afnemers. De omzet ligt rond de 49 miljoen gulden. Het totale personeelsbestand bestaat uit ruim 300 medewerkers. tiet assortiment is gericht op o.m. de zuivelindustrie, plantaardige oliën en vetten, specerijen, de chemische in dustrie incl. verf en drukinkten, de sigarenindustrie, voedings- en genot middelenindustrie, etc. De meeste produkten van Numan-BIi kemba vinden hun eindbestemming in markten buiten Europa en als zodanig is het bedrijf afhankelijk van de indi recte export. Numan-BIikemba heeft de laatste jaren een bevredigende om zetontwikkeling te zien gegeven en de vooruitzichten voor de toekomst wor den ingeschat als redelijk. Lindner fabriceert fles- en potsluitin- gen uit blik en aluminium en expor teert ca. 50% van haar omzet, groot 37 miljoen gulden naar landen binnen de Europese gemeenschap. Haar afnemers zijn de voedingsmidde lenindustrie (conserven), dranken- en genotsmiddelenindustrie. Tevens ver richt zij lak- en drukwerkzaamheden voor derden. Het totale personeels bestand bestaat uit 190 werknemers. Door de overname verkrijgen beide ondernemingen een breder draagvak. Zij blijven overigens toegang houden tot het ontwikkelingspotentieel waar over Anchor Hocking in de V.S. op het gebied van sluitingen en andere tech nologieën beschikt. rlnmiddels is met de vakbonden een principe-akkoord ten aanzien van deze overname bereikt. Aan beide onder nemingsraden is door de directies ad vies gevraagd.

Soester Courant | 1982 | | pagina 9