Concert P.V.O. wordt groots gebeuren Stoffenhuis Ralph Polak in Baarn heeft weer eens iets exclusiefs Holiday on Ice Weg vrij voor gezondheidscentrum Soest-Zuid Jubilaris bij ABN-Bank ruisvereniging gaat atiëntenverenigingen steunen Meningen van lezers. Meer naaimachines - minder stoffen bij Van Huissteden 9 JanBrusse Zwervend lür het Franse leven Til, weet wel wat je wil! Marco Bakker en Bennie Behr opnieuw van de partij' JanBrusse: 'Zwervend door het Franse leven Arie is ziek 16-21 nov. in Utrecht de verrassende ijsshow 1982-83: 11 Soester Courant van woensdag 10 november 1982 11 Afgelopen week vierde de heer J. A. Roels zijn twaalfeneenhalfjarig dienst verband bij de Algemene Bank Neder land. Voor velen in Soest zal de heer Roels geen onbekende zijn. Hij heeft in lijn loopbaan onder andere de leiding gehad over de twee bijkantoren van de ABN. te weten het bijkantoor onder de flat Honsbergen en het bijkantoor aan de Soesterbergsestraat te Soest-Zuid. Na een korte poos op het kantoor te Laren gewerkt te hebben is de heer Roels in april van dit jaar weer terug gekeerd naar Soest, in de functie van chef van de afdeling particuliere diensten van het kantoor aan de Van 'WVeedestraat. De uitdaging die er ligt in de verhui zing naar het nieuwe hoofdkantoor van de ABN te Soest en zijn opgeruimde karakter, zijn aanleiding met ver trouwen de komende twaalfeneenhalf- jaar tegemoet te zien. De heer Roels zal cliënten van advies dienen op het gebied van sparen, lenen, hypotheken en dergelijke. Op de foto ziet U links (met baard) de heer Roels het geschenk (een postze gelalbum) bekijken, dat hem zojuist door de heer Drs, H. T. J. Erdmann, directeur van de bank. is overhandigd namens het gehele personeel. Het bestuur van de Kruisvereniging Soest heeft van de leden groen licht -ekregen voor het verstrekken van de bouwopdracht voor het nieuwe Ge zondheidscentrum in Soest-Zuid en voor het daarvoor aangaan van een hypo thecaire lening van 900.000 gulden. Het centrum is in de bezuinigingen van het ministerie van volksgezondheid met twintig andere van de 150 aanvra gen) buiten schot gebleven. In prin cipe heeft het ministerie de bouw ook al goedgekeurd. Het plan had al een stapje verder kunnen zijn als de wel standscommissie van Soest het eerste ontwerp niet had afgekeurd. Als het nieuwe plan wél het fiat van de wel standscommissie krijgt, gaat de bouw- aanvraag direct naar de gemeente en vervolgens naar het ministerie. Het gezondheidscentrum in Soest-Zuid is het eerste project in de regio Amers foort dat moet leiden tot versterking van het werk in de eerste lijn van de gezondheidszorg, om te voorkomen dat steeds meer mensen een beroep moeten doen op hulp in de veel duurdere tweede lijn (het ziekenhuis). In de eerste lijn werken in Soest-Zuid drie huisartsen, de kruisvereniging en de maatschappelijke dienstverlening samen. De artsen hebben hun praktijk al samengevoegd; ze maken momen teel gebruik van een noodgebouw aan de Schoutenkampweg, waar ook het nieuwe gezondheidscentrum komt. De grond heeft de kruisvereniging al aan gekocht; het bedrag van 240.100,- is voorgefinancierd. Hoewel in de gezondheidszorg, met name bij de ziekenfondsen, de wens leeft om door meer gezondheidscentra tot versterking van het eerste-lijnswerk te komen, is het voorshands niet de bedoeling dat er meer van deze cen tra in Soest komen. Eerst wil men met het centrum in Soest-Zuid erva ring opdoen. Contributie Tijdens de vorige week in het Medisch Centrum gehouden jaarvergadering ging het zeer geringe aantal opgeko men leden akkoord met de van hoger hand opgelegde contributieverhoging tot 40,50. Voorzitter L. Bolt zei te •verwachten, dat deze verhoging tot enig ledenverlies zou leiden. Hij waar schuwde potentiële bedankers echter bij voorbaat dat zij zichzelf nadeel be zorgen als ze weer een beroep op de kruisvereniging zouden moeten doen: in dat geval betalen ze een bedrag van 97,50. Patiëntenverenigingen Overigens verkeert de kruisvereniging in een gezonde financiële positie. Deze maakt het zelfs mogelijk om patiën tenverenigingen, zoals van reumapatiën ten en diabetici, financieel te steunen indien de gemeenteraad in het kader van de bezuinigingen zou besluiten de bijdrage aan deze verenigingen stop te zetten. 'Wij vinden het van belang dat hun werk doorgaat. Wij hebben uit onze eigen middelen de mogelijkheid om ze te steunen. Ook andere vereni gingen die zich bewegen op het terrein van de volksgezondheid kunnen een beroep op ons doen', aldus voorzitter Bolt. Uit deze extra pot van de kruis vereniging, waarvoor de basis in 1979 werd gelegd, is niet eerder een bij drage verleend. De groei van het aantal personeels leden en de uitbreiding van taken in de naaste toekomst leiden tot een profes sioneler aanpak van het kruiswerk. Er worden voorbereidingen getroffen voor een beroeps-secretariaat, even tueel in samenwerking met Baarn, mogelijk ook voor het aantrekken van een administrateur en van een con ciërge voor het medisch centrum. Los hiervan staat de uitbreiding van het verplegend personeel met twee beroepskrachten, in verband met het overgaan op 24-uurs zorg gedurende zeven dagen per week. 'Het is niet de bedoeling dat er een 24-uurs verple ging komt. Die is voor ons als kruis vereniging onbetaalbaar', aldus de heer Bolt. Wel is het zo, dat men voort aan ook 's nachts en in het weekend in dringende situaties een beroep op de wijkverpleegkundige zal kunnen doen. 'Daarmee zullen we ongetwij feld in een dringende behoefte voor zien, omdat straks het aantal zieken huisbedden zal worden teruggebracht. Dat betekent dat gebruikers van de dure hulp in de tweede lijn zullen terugvallen op de goedkopere eerste lijnshulp. Deze dienstverlening noemde de heer Bolt een zeer belangrijke voorziening. Soest loopt hiermee voorop. Dat is daar om verheugend, omdat in de nabije toekomst door een kortere verblijfsduur in het ziekenhuis de patiënten steeds veelvuldiger een beroep zullen doen op het kruiswerk, dat daarop dan di- rekt kan inspelen. De heer Bolt stelde met voldoening vast dat het werk van de kruisvereniging volop in de belang stelling staat, zoals tijdens de jaar lijkse manifestatie en de nationaal bekende Kraam markt is gebleken. Bromfietser reed op politie in Tijdens een routinecontrole, vorige week op de A.P. Hilhorstweg, wilde de politie een uit de richting Amersfoort naderende bromfietser aanhouden. De 21-jarige Amersfoorter negeerde ech ter het stopteken en reed zonder snel heid te verminderen op een van de a- genten in, die daarbij letsel aan zijn linker-onderarm en een gekneusde vin ger opliep. De politie zette onmiddel lijk de achtervolging in en wist de jongeman klem te rijden. Bij onder zoek k vinger opliep. De politie zette onmiddellijk de achtervolging in en wist de jongeman via de Lange Brink- weg en de Korte Middelwijkstraat op het Kerkpad klem te rijden. Bij onder zoek kwam aan het licht dat de brom fiets een motorfiets was, die enige we ken geleden In Amersfoort was gesto len. De jongeman is overgedragen aan de politie in Amersfoort. Aanrijding met letsel In de nachtelijke uren deed zich in het begin van deze week een ongeval voor op de kruising Dalweg-Beuken- laan. Een 46-jarige inwoner uit Bun schoten, rijdend op de Dalweg in de richting van de Koningsweg, verzuim de voorrang te verlenen aan een uit de richting Wijnand Toplaan over de Beukenlaan naderende 34-jarige Soes- ter. Bij de aanrijding ontstond aan beide voertuigen aanzienlijke schade, terwijl de auto van de Bunschotenaar boven dien tegen een lichtmast botste. Een 45-jarige mede-inzittende van de auto mobilist uit Bunschoten leek ogen schijnlijk niet erger dan licht gewond, maar later moest worden vastgesteld, dat één van zijn ribben gebroken was. Beide auto's werden weggesleept en Dat het ziëkenhuis Zonnegloren voor Soest niet verloren mag gaan, dringt pas goed tot je door als je er, zoals ik, vijf weken voor een operatie bent ge weest. Alleen al de omstandigheid dat je niet ver van je eigen huis bent en het daar om voor familie en kennissen mak kelijker is om je te bezoeken, is al een opbeurende gedachte. Maar de behandeling die je daar onder vindt van de chirurgen, doktoren en het verplegend personeel is boven alle lof verheven. Wat mij ook heeft getroffen is de openheid waarmee de patiënten tegemoet worden getreden. Er wordt steeds met de patiënten gepraat en men wordt aangemoedigd tot het stel len van vragen. Er is steeds tijd voor een gesprek. Ook de diëtiste en het keu- kenpersoneel staan steeds klaar om met de wensen van de patiënt rekening te houden. Wat mij ook is opgevallen is dat andere patiënten er net zo over dachten als ik. En het is juist ook de kleinschaligheid die Zonnegloren voor velen tot een ver trouwd ziekenhuis maakt, want veel mensen voelen zich in die grote medi sche fabrieken" (vergeef me de uit drukking) niet zo goed thuis. Daarom heb ik dit episteltje geschre ven: laat Zonnegloren voor Soest blij ven bestaan. We kunnen er niet buiten. Daarom Tilweet wel wat je wil Mevr. C. H. de Keijzer-v. Ede Colenso 97, Soest Mee- en doordenkertjes Wist u dat je een heel eind kunt komen mits je in het goede straatje loopt, liefst voorzien van oogkleppen. Kom je in de verleiding om onkruid te wieden, dan loop je kans op een zijspoor gezet te worden. Dat is niet alleen zo in de politiek, want Wist u dat er veel minder bijstands vrouwen zouden zijn, als die vrouwen in het huwelijksleven blindelings in het goede straatje" waren blijven lopen en Wist u dat er veel passende schoenen gewoon voorbij gelopen worden en Wist u dat er veel verschil bestaat tus sen het met iemand eens zijn en het voor iemand opnemen? Wist u dat er voor dat laatste (te) veel moed nodig is? Wist u dat er nog steeds paarden ge schopt worden omdat men de koetsier niet mag? (Dit is een uitspraak van een club-voorzitter). Vindt u niet dat peuterspeelzaal, kin derboerderij - Artishock luxe voorzie ningen zijn in een tijd waarin er steeds meer mensen zijn die nauwelijks nog beleg op hun brood hebben? Vindt u niet dat subsidies aan sportver enigingen beter besteed zijn dan aan bovengenoemde zaken, omdat sport veel (jonge) mensen van de straat houdt? Wist u dat leegkomende flats heel gauw weer nieuwe bewoners hebben? Dat de lege Van Der Huchtschool nog geen nieuwe bestemming schijnt te hebben (wel gesneuvelde ruiten). Is het geen goed onderkomen voor de afde ling Onderwijs? Er komt dan wat meer ruimte voor nieuwe diensten. Vindt u niet dat deze vorm van inte gratie ook communicatieverbetering bevorderend zou kunnen werken? Of kan het niet beter? Wist u dat mensen die klagen over wateroverlast in Overhees II met enorme kluiten het riet in gestuurd wor den? Wist u dat het nieuwe plan Overhees 2e fase er heel erg leuk begint uit te zien? Vindt u niet dat het knap is, dat het daar allemaal als een legpuzzel in el kaar past? Dat men zo hier en daar wat krap in de (berg) ruimte zit zal wel een gevolg zijn van de gedachte dat ten ge volge van de slechte economische toe stand, steeds meer mensen minder ruim in de aardse goederen komen te zitten. Vindt u het niet geweldig, dat betref- laatste verkiezingen stembureau's in de bejaardenhuizen ingericht waren? Vindt u het niet geweldadig, dat betref fende de bouw van het nieuwe winkel centrum in Overhees er zo goed geluis terd is naar de argumenten van de buurtbewoners Wist u dat hieruit gebleken is dat er plannenmakers zijn die het meedenken naar waarde weten te schatten? J4 "'ot dat dit navolging verdient? Mevr. E. Timmer-Geerlings Geacht College, De gemeente Soest is failliet. B&W hebben al laten weten. Voor alle peuters van Soest- en (Soes- terberg) is het geld er niet! B&W 's prille jeugd zijn ze dan ook op slag vergeten. Ze sluiten voor het gemak maar alle speelzalen. Zou een peuter hier eigenlijk niet van kunnen balen? De gemeente kan er niet mee zitten Ze kunnen het toch niet meer betalen. Men zal het wel niet meer weten, maar voor een peuter is zo'n speelzaal heel erg goed en fijn. Ze leren er een hoop en kunnen ,,echt" peuter zijn! De gemeente Soest is failliet. ,,Ja, kind", wist je dat dan nog niet? Namens mijn peuter, A.P.W. van de Pol Oude Tempellaan 58 3769 JC Soesterberg. de brandweer moest er aan te pas komen om het wegdek te reinigen van benzine afkomstig uit de vernielde benzineleiding van één van de auto's en versplinterd glas. Door de mand gevallen De politie hield deze week op de Birk- straat een 18-jarige fietsende jonge man aan, omdat hij de .buitenste" van drie naast elkaar rijdende fietsers was. Toen men proces-verbaal wilde opma ken en de naam, de leeftijd en het adres van de overtreder vroeg, ver strekte de jongeman gedeeltelijk valse gegevens. Bij controle bleek zijn naam niet in het bevolkingsregister van Amersfoort voor te komen, terwijl ook het huisnummer niet klopte. De jonge man is meegenomen naar het bureau, waar, "hij 'later door zijn ouders werd opgenaaid. De Soester Muziekvereniging P.V.O. geeft op zaterdag 20 november a.s. weer haar jaarlijkse concert in de aula van het Griftland College aan de Noorderweg. Evenals vorig jaar staat ook nu weer een zeer gevarieerd concert op het pro gramma, waaraan door twee oude (zeer) bekenden medewerking wordt ver leend: Marco Bakker, de internationaal furore makende opera- en operettezan ger, en Benny Behr, virtuoos met de viool. Naast het senioren- en leerlingenor kest van P.V.O. (samen ongeveer 60 "man" sterk) en de beide solisten zal boven dien het "ledenlijstkoor" uit Amsterdam optreden. Voor P.V.O. is deze uitvoering onge twijfeld een van de grote hoogtepunten van het jaar, en uiteraard is het voor de gehele gemeenschap van Soest een evenement van bijzondere betekenis. De verwachting is gewettigd dat de be langstelling voor deze uitvoering ook nu weer overweldigend zal zijn. Wie zich in elk geval van een zitplaats wil verzekeren doet er dan ook goed aan in de voorverkoop kaarten te bestellen. Ze kosten dan f 12.50 per persoon. Aan de zaal zullen de eventueel nog res terende kaarten 15,- gaan kosten. Onder leiding van dirigent Piet Daal huizen wordt het publiek vanaf 20.15 uur een groots opgezet programma voorgeschoteld, waarin onder meer deze onderdelen voorkomen Standard of St. George, (K. Alford) Ceasar en Cleopatra Gerard Boedijn Sweet Sing Suite (Piet Daalhuizen) Jesu, Joy of Man's Desiring Johann Sebastian Bach lm Prater blüh'n wieder die Baume Torna a Sorrento Hallelujah uit de "Messiah" Georg Friendrich Handel Sinfonia uit Cantate 156 (Bach/Houtvast) A hot Time in the Brass tonight (Harold Walter) Treble concerto On the Street where you live (Loewe Airs d'Ambiance (T. Huggens) Beatle Medley (Ruud Bos) Tonight en Somewhere uit "West Side Story" (Bernstein) De Fabriek (Ruud Bos) Na het concert in het Griftland College zal P.V.O. de muzikale mouwen gaan opstropen voor de activiteiten in het ju bileumjaar 1983, waarin het 85-jarig bestaan van de muziekvereniging op grootse wijze gevierd zal gaan worden. Bijna iedere maand zal P.V.O. op een of andere wijze in de openbaarheid tre den, in januari om te beginnen al twee keer: met een receptie op 15 januari en een reünie van oud-leden op 22 januari. Verder staan het jaar door diverse op tredens gepland, zoals deelname aan concoursen, concerten, festivals, maar ook allerlei activiteiten buiten de strikt muzikale sfeer. De voorverkoopadressen voor het con cert op 20 november a.s. zijn -VVV-kantoor, Steenhoffstraat 9a -Bakkerij Faas, Birkstraat 93 -Slijterij v.d. Linden, Soesterbergestraat 49 -Slijterij v.d. Linden, Burg. Grothestraat 6 -Frank Open Haarden, Koninginnelaan 48 -De Open Hof, Veenbesstraat 2 -■ Het is bekend dat Ralph Polak in de Laanstraat te Baarn altijd zal blij ven nastreven een zo'n kompleet mogelijk exclusieve kollektie stoffen te brengen. Sinds een maand brengt Ralph Polak de fantastische kol lektie stoffen van het modehuis Dor- meuil. Ralph Polak werd hier eigen lijk min of meer toe gedwongen daar praktisch alle Nederlandse stof- fenfabrikanten verdwenen zijn. Het was hierdoor bijna onmogelijk om tot een komplete stoffenkollektie te ko men. Met Dormeuil heeft Ralph Polak ech ter een regelrechte topper" in huis gehaald. Specialiteiten van het huis Dormeuil zijn o.a. tweed-stoffen, ruiten- en man telstoffen. Dormeuil, een gerenommeerde stof- fenfabrikant heeft hoofdkantoren in Londen en Parijs. In de damessektor heeft Ralph Polak deze stoffen ex clusief voor Nederland. De stoffen bieden exclusiviteit voor betaalbare prijzen. Ook de vernieuwde bruidsafdeling is een bezoek waard Nieuw zijn hier de grote kollektie bruidshoedjes en fantastische bruids- stoffen uit Indonesië. Uiteraard vindt men bij Ralph Polak nog steeds de overbekende kollekties zuivere zijde stoffen, „koninklijk" fluweel, Jacques Brochet, Chanel etc. Firma Van Huissteden aan de Van Weedestraat 45 gaat meer de nadruk léggen op de verkoop van naaima chines. Gebleken is dat een te grote verscheidenheid van artikelen rem mend werkt op de verkoop van naai machines en de ruimte voor de aan staande nieuwe collectie met meer merken en typen te klein is. Daarom moet de stoffencollectie (aan de me ter) volledig verdwijnen. Daarvoor is een speciale verkoopactie ingezet. Men zie de advertentie in dit blad. yy De combinatie Jan Brusse - Frankrijk is inmiddels een begrip geworden. Al vele jaren vertelt Brusse in woord en geschrift op boeiende wijze over dit land dat vele Nederlanders zo na aan het hart ligt. Met zijn lezers en luisteraars onder houdt Brusse dan ook vele contacten; de dagelijkse stapel post getuigt van zijn enorme populariteit. De afgelopen paar jaar verschenen bij Uitgeverij Van Holkema Warendorf zeven titels van Jan Brusse. De zojuist verschenen achtste titel in deze serie is zwervend door het Franse leven en met dit nieuwe boek maakt Brusse zijn populariteit meer dan waar. Iedere bladzijde straalt de geweldige sfeer van Frankrijk uit. De vele anekdotes en de bijzondere manier waarop de ge noeglijkheden van La douce France worden beschreven, maken van "Zwervend door het Franse leven" weer een boek dat zeer de moeite waard is. Brusse-liefhebbers kunnen hieraan hun hart ophalen, maar ook voor lezers die tot voor kort onbekend waren met het werk van Jan Brusse betekent dit boek een prettige introduc tie op zijn werk. De sfeervolle illustraties van Bert Zeijlstra voegen een extra dimensie aan dit werk toe. "Zwervend door het Franse leven" zal vele uren leesplezier verschaffen, zo wel door de informatie die de lezer tussen de regels over het Franse leven aantreft, als door de beeldende stijl waarop het is geschreven. Het is een uiterst geschikt cadeauboek voor de komende feestmaand. Toch kans op garage bij dokterswoning? De commissie voor de beroepschriften is er altijd op uit een oplossing te zoe ken voor degene die in beroep is geko men. Misschien heeft zij die voor de heer J. Meursing gevonden. Hij wil bij de dierenartsenpraktijk aan de Van Mecklenburglaan 13-15 een car- port in een garage veranderen, maar B. en W. weigerden een bouwvergun ning, omdat door het dichtmaken van de carport een tweede, aparte gara ge ontstaat. Bovendien wordt de totale oppervlakte van de bijgebouwen dan groter dan is toegestaan. Eén van de vragen was of het huis, dat twee nummers heeft, als één huis moet worden beschouwd of dat men bijvoorbeeld ook zou kunnen uitgaan van twee woningen. In dat geval zou een tweede garage geen enkel punt zijn. De heer Meursing heeft de be staande garage nodig voor de stal ling van zijn auto, waarmee hij als dierenarts 24 uur per dag beschikbaar moet zijn. De andere garage wil hij gebruiken voor het uitoefenen van zijn hobby, het restaureren van antieke automobielen. In zijn vrije tijd is hij ook keurmeester bij een automobiel vereniging. De heer Meursing betoogde onder meer dat hij zijns inziens geen toe stemming nodig heeft voor het bouwen door Arie Wandelaar De trouwe lezer van de we kelijkse stukjes van Arie Wan delaar zullen bemerkt hebben, dat Arie sinds enige weken verstek laat gaan. Arie is ziek, beste mensen. Hij is er met zijn rug zo be roerd aan toe, dat hij in het ziekenhuis moest worden opge nomen. Mede namens U wensen wij Arie een voorspoedige beter schap toe, hoewel, als de voor tekenen niet bedriegen, wij hem voor de rest van dit jaar toch wel zullen moeten missen. Arie, houdt de moed er in, we zien met belangstelling uit naar je eerstvolgende bijdrage. De hoofdredacteur. van een garage, maar alleen voor het bouwen van één muur en één kozijn waarin de garagedeuren worden aan gebracht. Mr. J. Nieuwenhuijzen zei namens het college van B. en W. dat deze bouw niet wegneemt dat er een tweede garage ontstaat. Op de vraag van de heer G. Beijen (VVD) of een garage wel gebouwd zou kunnen wor den als het om twee woningen zou gaan, antwoordde de heer Nieuwen huijzen dat dit waarschijnlijk wel het geval is. Na hoor en en wederhoor ging de ver gadering van de commissie in beslo tenheid verder ter formulering van het advies in deze kwestie aan de ge meenteraad. Autoradio gestolen Een inwoonster van Soesterberg deed aangifte van de diefstal van een auto radio. ter waarde van 299,-. Het appa raat werd vorige week weggenomen toen haar auto op de de Ant. van Leeuwenhoeklaan geparkeerd stond. De winter is weer in aantocht. Het is tijd voor „Holiday on Ice! LJssterren van over de gehele wereld werken aan de nieuwste Holiday on Ice" show mee. Onder hen de grootste kampioen aller tijden, Ondrej Nepela uit Isjechoslowakije, die 5 keer Euro pees, 3 keer Wereld-, én Olympisch kampioen was. Voorts de viervoudige Britse schaatskampioene Susan Firth en de Amerikaanse ster-schaatser Tim Zink. Tevens Karena Richardson, die Engeland vertegenwoordigde op de Europese-, Wereld- en Olympische kampioenschappen, de Tsjechische meesterschaatser Milos Man, de meer voudige Hongaarse kampioene Agnes Eros en het akrobatische ijsdanspaar Irene Hanisch en David Sutton. Zonder meer sensationeel is het optre den van Shirley-Marie, Hugh en Reg Forgie. Het drietal „speelt" een onge lofelijke badmintonwedstrijd op de schaats, een wedstrijd die ware lach- orkanen en ovaties veroorzaakt. Het nummer van de familie Forgie behoort tot de absolute variété-top. De show wordt solistisch gecompleteerd door de ijskomieken Dominique Guglielmet- ti en Jim Murphy, alsmede de akro batische jongleurs op de schaats The Tornados. Even belangrijk als de solisten zijn de Holiday-girls en boys. 36 meisjes en jonge mannen - afkomstig uit 20 landen - vormen het corps de ballet, een spectaculair precies en elegant geheel, dat gestalte geeft aan de indrukwek kende showscenes. In de nieuwe Holy- day on Ice-show zijn dat onder meer een „Regenboog-scene", opgedragen aan Judy Garland, de „Betoverde Speelgoedwinkel", waarbij metersho ge, grappige porseleinpoppen, katten, beren en tinnen soldaatjes tot leven komen, een „Kozakkenfestival" en een romantische Love Story in „24 uur uit het leven van een man". Eén der hoogtepunten is het even kostelijk als kostbaar uitgebeelde sprookje van Assepoester. De show sluit met een bezoek aan San Francis- co. In die scene doet Holiday on Ice zijn eretitel - show der superlatieven - alle eer aan: in hoog tempo jagen oogverblindende kostuums over het ijs voor imposante decors met als slot een adembenemend vuurwerk uit de nok van de hal. De betoverde speelgoedwinkel is een enscenering, speciaal voor de kleintjes onder het publiek van Holiday on Ice. Tot grote verbazing van iedereen komen alle knuffeldieren tot leven en begeven zich tot groot plezier van alle kinderen tussen het publiek.

Soester Courant | 1982 | | pagina 11