Alfa Romeo Alfasud TI „Quadrifoglio Verde" 'f Ondergrondse olietanks - een gevaar voor het milieu 'ïïr=:s»rsSir'™~'= Nieuwe Opel Rekord R Stalenhoef bv Opel brengt nieuw actiemodel - de Kadett Flash Nota fiets verkeer Meer aandacht voor fietsers Herfst in aantocht fiets hoeft niet naar zolder DATKINDEREN VEILIG FIETSEN BEK1*h«tSmr .w gg-dz 209 Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 Soest Telefoon 02155-18600 Zaalprogramma Zonder vergunning gevent 16 17 Soester Courant van woensdag 10 november 1903 17 Fietsende kinderen zijn m het verkeer kwetshnnr Gevaren worden beperk, als u uw kK^Uelsen. Leeru^kfftte h°°3C'S'aa9 'SonveillS Zoek voor het kind de meest veil™ I Leer het" km?gJ onvold°°ndG onderhoudSLmtnpenefiT k'ntii re9elma,l9 z'Jn ,le,s op veilige staat van nakijken fietsenvakman von tijd tot tijd de fiets grondig lil overmah'na von'l 7 on!he' b0e"'C Goed en ¥eillö tielsen. Verkrijgbaar door overmoKIds van 17.90 op postguo 234567 t.n.v. stichr.ng: (Iets, Amsterdam. In de memorie van toelichting van het departement van Verkeer en Waterstaat bij de onlangs ingediende Rijksbegroting voor het jaar 1983, zijn maar liefst zes pagina's gewijd aan het fietsverkeer en daarvoor te treffen voorzieningen. Zo veel aandacht heeft de fiets in de departementale toelichting nog nooit gekregen en het is nog niet eens zo lang geleden dat de fiets in het geheel niet werd ge noemd. Wat dit betreft mogen de fietsers de vlag dus wel uithangen. Zij zijn niet langer een vergeten groep, althans op papier niet. Bij de behandeling van de Rijksbegro ting 1978 werd met algemene stemmen een motie aangenomen, waarin gesteld werd dat een Meerjarenplan Lang zaam Verkeer als vast onderdeel in het Meerjarenplan Personenvervoer zou moeten worden opgenomen. In dit meerjarenplan is uitgebreid op het langzaam verkeer ingegaan, maar vol gens de Tweede Kamer toch niet vol doende. Zowel bij de behandeling van de begroting 1981 voor Verkeer en Wa terstaat als bij de behandeling van de begroting 1982 voor CRM is aange drongen op een integrale visie aangaande het fietsverkeer. Dat heeft er toe geleid dat nu een Nota fietsver keer is opgesteld, die binnenkort aan de Tweede Kamer wordt aangeboden. De benaming Meerjarenplan Langzaam Verkeer is dus komen te vervallen en de aandacht wordt nu dan ook specifiek op verkeerskundige, in frastructurele en financiële aspecten van het fietsverkeer gericht, met na druk op het overheidsbeleid. Dat lijkt een gunstige ontwikkeling, die recht doet aan de positie die de fiets thans be zit. Meer fietsvoorzieningen gewenst Verkeer en Waterstaat stelt dat het fietsverkeer milieuvriendelijk is, geen energie verbruikt terwijl het ruimte beslag van infrastructurele fietsvoor zieningen relatief gering is. Bovendien zijn deze voorzieningen goedkoop, dik wijls eenvoudig te realiseren terwijl de onderhoudskosten meestal zeer laag en de exploitatiekosten nihil zijn. Voor zieningen waaraan door de overheid vooral gedacht wordt zijn fietspaden, fietsrijstroken en verkeersluwe straten in steden om hierdoor het veilig ge bruik van de fiets te bevorderen. Met verkeersluwe straten worden straten bedoeld met weinig autoverkeer, te be reiken door bijvoorbeeld eenzijdige openstelling voor autoverkeer en snel heidsbeperking van twintig tot dertig kilometer. Ook wordt erop gewezen dat er voldoende stallingsmogelijkheden voor fietsers moeten komen. Hierbij wordt vooral gedacht aan stallingsmo gelijkheden in kleinere winkelcentra, bij trein- en busstations, maar tevens aan stadscentra, waar parkeer- en stallingsmogelijkheden voor fietsen nog te vaak ontbreken en -als ze er wel zijn- vaak onvoldoende beveiligd ziJn- Tot de gewenste fietsvoorzieningen be horen verder ook korte- en verkeers veilige aansluitingen van werkgelegen heidsconcentraties, scholen, winkel voorzieningen, woonwijken en publiek- aantrekkende gebouwen. In verschil lende steden is reeds geëxperimen teerd met fietsroutes of zijn fietsroutes in voorbereiding. De resultaten hier van zijn bemoedigend en blijken het fietsgebruik te stimuleren. Ook op het platteland Het gaat bij de fietsvoorzieningen na tuurlijk niet alleen om de steden, dok in landelijke gebieden zijn deze voor zieningen nodig, waar in hoofdzaak het woon-schoolverkeer en het woon-wer - verkeer voor een belangrijk dee p flets geschiedt. Langs vele regionale wegen ontbreken nog veilige fietspa- den. Verkeer en Waterstaat geeft dat in het eind van de jaren zestig en het begin van de jaren zeventig een achterstand is ontstaan, die nog niet is ingelopen. Het streven is nu deze achterstand, zowel in de steden als in de landelijke gebieden, zo snel moge lijk in te halen. Hierbi, zal speciaal aandacht worden geschonken aan schoolroutes, terwijl in het aigemeen speciale voorzieningen voor buiten de bebouwde kom noodzakelijk worden geacht. Het is verheug naast de veiligheid de overheid ook doordrongen is van de wensen t zien van het vlot en comfortabel fietsen. Relatief goedkoop Fietsvoorzieningen zijn r®latie* koop. zeker in vergelijking metcte kosten voor wegen voor gemotoriseera verkeer. Voor de aanleg van tletsi zieningen langs bestaande rijks g werd in de afgelopen jaren £®m vijf miljoen per jaar besteed, terwijl voor deze voorzieningen langs daire en tertiaire wegen jaarlijks ge middeld vijfentwintig miljoen wordt uitgetrokken. In dit laatste geval gaat het om de helft van de kosten, de andere helft komt voor rekening van provincies en gemeenten. De Nota fietsverkeer zal nadere voor stellen geven voor de uitwerking van de gewenste voorzieningen. Een hoop volle aanzet nu het fietsverkeer einde lijk afzonderlijk aan de orde zal ko men. En dat is gewenst en vanzelfspre kend in een land waar de fiets zo inten sief en veelzijdig wordt gebruikt. Meer dan tien jaar na zijn introduktie is de Alfasud nog steeds een uiterst aktuele auto, van een zo vooruitziend ontwerp, dat aan de basisideeën nog niets hoefde te worden veranderd. Sportiviteit was één van de eigen schappen die bijdroegen aan de grote pupulariteit van de Alfasud. Met name de Ti-versies deden een geheel nieuwe klasse ontstaan: die van snelle, kom pa k te maar toch praktische gezins auto's. Elk merk dat in deze klasse vertegenwoordigd is heeft nu zo'n spor tieve versie, en een aantal daarvan bereikte eveneens een grote populari teit, zoals VW Golf GTI, Ford Escort XR3 of Renault 5 Alpine. Dat ging echter niet ten koste van de Alfasud TI, die door de voortdurende ontwikke ling van motor en carrosserie een goede konkurrentiepositie bleef behou den. Ook nu weer blijft het suksesvolle basis Ook nu weer blijft het suksesvolle basisontwerp van de Alfasud gehand haafd. Bewust zijn geen al te ingrij pende maatregelen genomen; hogere prestaties mochten niet ten koste gaan van komfort, zuinigheid en praktische bruikbaarheid, want juist de kombina- tie van die eigenschappen maakt de Alfasud TI aantrekkelijk voor een breed publiek dat niet alleen hoge eisen stelt aan de rijkwaliteiten. Juist dit veeleisende marktsegment neemt nog steeds in omvang toe. De verhoging van het maximum ver mogen, van 70 kW bij 5800 tpm naar 77 kW bij 6000 tpm, is bereikt door opti malisering van de gaswisseling in de bekende 1490 cm3 motor. Ondanks een gelijkgebleven kompressieverhou- ding steeg daarbij ook het maximum koppel van 130 naar 133 Nm. Om het karakter van de motor volledig tot zijn recht te laten komen is de eindreduktie in de versnellingsbak verhoogd naar 4,11:1; de topsnelheid van 180 km/u wordt in de vijfde versnelling bereikt. De kilometer met staande start wordt nu in 30,8 (was 32) sekonden afgelegd. Hoe optimaal deze motor werkt blijkt wel uit de ECE-verbruikscijfers: bij konstante snelheden van 90 km/u, 120 km/u en in stadsverkeer bedragen zij resp. 6,2, 8,1 en 11,4 1/100 km. Het hoogwaardige onderstel is aan de vermogensstijging geheel aangepast. Voor een nog betere wegvastheid zor gen Michelin 190/55 TRX banden op lichtmetalen velgen. Daarmee wordt tevens het uiterlijk verder verfraaid, dat gekenmerkt wordt door de zwarte afwerking van alle sierstrips in kombi- natie met de leverbare kleuren alfa- rood, zwart en grijs metallic. In het interieur vinden we nieuwe bekledings- stoffen, met als hoofdkleur zwart. De stoelbekleding heeft een ingeweven TT- motief. Ook het met leder beklede stuurwiel en de knop van dé versnel lingspook zijn zwart. De prijs van de nieuwe Alfasud TT Quadrifoglio Verde" is vastgesteld op 23.490,-, incl. B.T.W. Ook voor deze auto geldt de bekende Alfa Romeo garantie: 1 jaar op de gehele auto, ongeacht het aantal kilometers; 6 jaar op de carrosserie tegen door roesten van binnenuit. Quadrifoglio (klavertje vier) -Oro (goud)/Verde (groen) De nieuwe Alfasud TT 1.5 is herken baar aan het groene klavertje vier, naast de type-aanduiding op de achter klep. Hiermee wordt voortgegaan op de eerder dit jaar ingeslagen weg met de Alfasud en Alfetta Quadrifoglio Oro. Zoals het gouden klavertje vier de meest luxueuze uitvoering van een bepaald modél aanduidt, zo zal voor taan een groen klavertje vier de spor tiefste en snelste versie sieren. In die zin gaat het groene klavertje vier al erg ver terug in de Alfa historie: voor het eerst werd het gebruikt op de RL van 1923, waarmee onder meer de Targa Florio werd gewonnen. Sinds dien heeft het klavertje vier geluk gebracht voor alle Alfa Romeo fa- brieksracers. Een zeer toepasselijk symbool dus voor de nieuwe Alfasud TT, die met zijn 77 kW/105 PK bij de top hoort in zijn klasse. Dit kleine Quadri foglio merkteken zegt meer dan de meest weidse typebenaming: het staat voor alles wat Alfa Romeo in de loop van vele jaren op auto-gebied bereikt heeft. De nieuwe Opel Rekord combineert elegantie met merkbaar verbeterde zuinigheid. Een duidelijk verbeterde stroomlijn, een nieuw en uitgebreid motorenprogramma, aanzienlijk verminderd brandstof gebruik en een groot aantal functionele verbeteringen zijn de belangrijkste kenmerken van de nieuwe Opel Rekord. Het motorenprogramma omvat vier benzinemotoren met een inhoud van 1.8 en 2.0 liter en in vermogen oplopend van 55 tot 81 Kw (75-110 pk). Verder is er nog een 2.3 liter dieselmotor (48 Kw/65 pk). De basismotoren voor de Rekord zijn de nieuw ontwikkelde 1.8 liter motoren met bovenliggende nok- kenas en hydraulische klepspeling be grenzing. De Rekords zijn nu uitslui tend als vierdeurs model leverbaar in Standaard, Luxus en Berlina uitvoe ringen. Het Caravan basismodel is leverbaar met drie deuren. De andere uilvoeringen hebben 5 deuren. De wigvorm van de nieuwe Rekord is nog geprononceerder dan van zijn voorganger. In de Pininfarina windtun nel in Turijn werd een CW waarde van 0.36 gemeten (het vorige model be haalde 0.41). Een ander voordeel van de nieuwe carrosserie is dat de lucht stroom de opwaartse druk op de vooras vermindert, hetgeen de wegligging verbetert. Het succes van het windtun nel testprogramma wordt bevestigd door het brandstofgebruik en de pres taties. Met de nieuwe motor met bo venliggende nokkenas die 25 kg minder weegt dan zijn voorganger maar het zelfde vermogen heeft, wordt een brandstofbesparing van 15% bereikt, hoewel de 1.8 S basismotor met zijn top van 171 km/uur 6 km sneller is dan zijn 2.0 N voorganger. Een vierversnellingsbak met gewijzig de overbrengingsverhoudingen en als optie een vijfversnellingsbak dragen bij tot het verminderde brandstofver bruik. Met de vijfbak gebruikt de 1.8 S motor (66 Kw - 90 pk) bij een constante snelheid van 90 km/uur 5.9 liter super per 100 km. De andere ben zinemotoren: een nieuwe 1.8 N motor 55 Kw - 75 pk) en de beproefde 2.0 S (74 Kw/100 pk) en de 2.0 E motor (81 Kw/110 pk). Met deze inspuitmotor accelereert de nieuwe Rekord van 0 - 100 km in 12.5 seconden. De topsnel heid is 187 km/uur. Een gewijzigde automatische transmissie levert een brandstofbesparing van 4%. Een duidelijke verbetering op het ge bied van het comfort is een nieuw type motorsteun met hydraulische demping die in Rüsselsheim ontwikkeld is. Deze steun met glycol in de ingebouwde dempers vermindert de motortrillin gen en voorkomt het doorgeven van trillingen naar de carrosserie. Dit resulteerde in een aanzienlijke vermin dering van het geluid in het interieur. De autogordel wordt direct aan de voorstoelen bevestigd. Als accessoires zijn ondermeer electri- sche, verwarmde en verstelbare bui tenspiegels leverbaar en een centraal deurvergrendelingssysteem met een speciale sensor die in geval van een botsing de deuren automatisch ont grendelt. De nieuwe Rekord zal vanaf midden november in ons land leverbaar zijn. Honderdduizenden Nederlanders hebben deze zomer, begunstigd door het mooie weer, intensief gebruik ge maakt van de fiets. Velen zullen ook weer de voordelen ^n de aantrekkelijk heid van het fietsen, ook gedurende de vakantie, hebben ontdekt. Nu de herfst in aantocht is en de winter weer voor de deur staat, hoeft de fiets niet naar de zolder. Fietsen is niet gebonden aan een jaargetijde. Dat geldt zowel voor het dagelijkse, utilitaire, fietsverkeer, als voor het sportieve, recreatieve en toeristische fietsen. Niet-fietsers heb ben altijd een goeie smoes achter de hand: het weer. Zij fietsen niet, omdat het in ons lans zo vaak zou regenen, omdat het te vaak waait of omdat het te koud is. Zij, die regelmatig fietsen hoor je vrijwel nooit daarover klagen. Er is ook niet veel reden om te klagen. Je kunt bij vrijwel ieder weertype rustig blijven fietsen, vooral als je zo attent of bereid bent met het 'weer rekening te houden. Doelmatige regenkleding Neem nu de regen. Het regent niet zo vaak overdag en als het regent, bijna nooit de hele dag achter elkaar. Daar bij kan de fietser zich tegen een regenbui heel goed beschermen. Er is in de laatste jaren heel veel gedaan aan de ontwikkeling van zowel doelma tige als uiters praktische en modieuze regenkleding voor mannen en vrou wen. Wie op een erg winderige en/of regenachtige dag op straat rond kijkt, ziet hoe veelvuldig van degelijke en toch smaakvolle fietsregenkleding ge bruik wordt gemaakt. Het aanbod is dan ook groot en gevarieerd. Bij de fietsenvakzaak heb je keus uit een col lectie in soorten, maten en kleuren. Veruit favoriet zijn bij utilitair fietsen de complete regenpakken met jack en broek, die goede en afdoende bescher ming bieden, gemakkelijk klein opge vouwen zijn mee te nemen en snel zijn aan en uit te trekken. Ook, vooral voor boodschappen doen, de speciale fiets- regenjassen, die lang vallen zodat de knieën goed bedekt worden. Dergelijke pakken en jassen zijn er met vaste of afknoopbare capuchon en er zijn ook opvouwbare fietsregenhoeden. Derge lijke fietsregenkleding is vrijwel altijd uit kunststof en toch met ventilatie- mogelijkheid vervaardigd en de prij zen zijn, afgewogen aan het nut, laag. Bij het kiezen is de kwaliteit erg belangrijk en daarom is het goed niet op een koopje uit te willen zijn. De regenkleding moet goed water- en en winddicht zijn met extra verstevigde naden en voldoende ventilatie. Dan kan geen regen of wind de fietser deren. Als ie een lang dag gewerkt heft, is een tocht door wat regen, als je goed be schermd bent, zelfs verfrissend. Bij de regenkleding kunnen rubber schoenen of laarzen worden gedragen of speciale flexibele fietsoverschoenen, zoals die er tegenwoordig ook zijn. Op fietsre genkleding zijn vaak reflecterende stroken aangebracht. Dat is belangrijk voor de veiligheid in het verkeer tij dens min'der helder weer en vooral 's avonds. Fietser laat je zien Die veiligheid in het nog steeds druk ker wordende verkeer is natuurlijk erg belangrijk. Zeker in de herfst- en wintermaanden als de dagen korter worden. Ook bij schemering en in het donker moet de fietser goed zichbaar zijn. Zorg er daarom voor dat de fiets verlichting prima is orde is. Blijf met tenminste dagelijkse regel maat controleren of de verlichting nog goed functioneert. Dat is een kleine moeite, maar is wel van levensbelang. Over het algemeen moet helaas gezegd worden dat de Nederlanders nogal slordig met hun fietsverlichting om gaan. Dat is ronduit roekeloos. Het begint met kleine mankementen, die gemakkelijk zijn te verhelpen. Een doorgebrand lampje kun je zo ver vangen. Roest bij de contactpunten verwijderen en nakijken of de bedra ding niet stuk is of dreigt stuk te gaan. Kijk ook eens naar de stand van de dynamo. Er is maar één goede stand en wel zo dat het wieltje van de dynamo op de kartelrand van de band aansluit. Dat is te controleren door een liniaal langs de looplijn van de dynamo naar het hart van de asmoer te leggen. Als beide in elkaar verlengde liggen staat de dynamo goed. Maak ook ge bruik van banden met licht-weer- kaatsende zijkant-strippen. In Duits land zijn deze banden danwel spaak reflectoren al wettelijk verplicht ge steld en dat is niet voor niets. Reflec terende banden zijn natuurlijk duur der dan gewone fietsbanden maar wel goedkoper dan ziekenhuisverpleging. Breng ook spaakreflectoren aan, die in de fietsenhandel te koop zijn. Je bent dan van opzij extra goed zichtbaar. Allemaal hulpmiddelen om als fietser in het donker beter gezien te worden. Goed onderhoud onontbeerlijk Wat over de aandacht over de verlich ting is gezegd, geldt eigenlijk voor de hele fiets, 's Winters heeft de fiets door de weersomstandigheden wat meer te lijden. Daarom moet de fiets in deze tijd extra onderhoudsbeurten krijgen. De fiets moet tenminste iedere maand worden gecontroleerd of alles nog feil loos functioneert. Dat is van levensbe lang, maar ook nodig wil men prettig fietsen. Een fiets, die nooit de vereiste sanering krijgt en waaraan onderdelen los gaan zitten, rijdt zwaarder en irritant en de kans op plotseling optre dende mankementen wordt groter. Wie zelf zijn fiets deskundig wil onderhou den, moet bij de hand hebben het boek ..Fietsverzorging" dat in ruim 250 bladzijden en boordevol afbeeldingen een niet-geëvenaard handboek is voor het onderhoud en het zelf verrichten van reparaties. De bijbel" voor iede re fietser en ook nog spotgoedkoop. Door overmaking van 14,50 op post girorekening nr. 234567 kan Fietsver zorging" worden aangevraagd bij stichting: fiets! in Amsterdam. Je kunt het onderhoud van de fiets natuur lijk ook altijd aan de vertrouwde fiet senvakman opdragen. Het moet in ieder geval worden aangeraden de fiets tenminste één- of tweemaal per j?iar door de fietsenvakman op alle technische aspecten te laten nakijken. Dat blijft noodzakelijk en het loont, want je fietst dan gemakkelijk, zorge loos en produkt-veilig. De „Flash", een driedeurs model, met 1.2S motor is uiterlijk herkenbaar aan zijn speciale strepen op de zijkanten en is uitgerust met een aantal nuttige accessoires, zoals hoofdsteunen, een toerenteller, kwartsklok, dagteller, halogeen ver- stralers en 165 SR 13 banden op 5Vz J velgen. De Kadett Flash die in deze uitvoering normaal 18.347 zou moeten kosten, wordt aangeboden voor 17.295,- een voordeel voor de klant van 1.052,-. Aurdolicprodukten worden op vele plaatsen gebruikt. Voor een belangrijk deel worden deze gebruikt voor bij voorbeeld verwarming en transport. Voor de opslag van aardolieproducten, zoals huisbrandolie, benzine, diesel olie, stookolie en petroleum wordt vaak gebruik gemaakt van ondergrondse opslagtanks. De grootte van zo'n tank kan variëren. De kleinere tanks wor den meestal gebruikt voor de opslag van huisbrandolie bij partikulieren. Een tank meteen inhoud van 3.000 liter bij partikulieren is echter geen uit zonderling. 100.000 Tanks bij partikulieren In Nederland zijn naar schatting 200.000 tanks in de grond gebracht. De helft hiervan (plm. 100.000) ligt in de tuinen van partikulieren en diende voornamelijk als opslagplaats voor huisbrandolie. De overige tanks zijn in handen van bedrijven en worden voor vrijwel alle opslag doeleinden ge bruikt. Het toezicht dat de overheid op de toestand en het onderhoud van de tanks kan uitoefenen is minimaal. De enige mogelijkheid voor de over heid om zich preventief op te stellen vormt de hinderwet. Slechte kwaliteit tanks Een regelmatige keuring en een goed onderhoud van de tank sluiten lekkage niet uit. In principe gaat iedere tank lekken. De een na tien jaar en de ander, met het juiste onderhoud, wellicht pas na vijftig jaar. Keuring en onderhoud zijn daarom een goede zaak, omdat dit de levensduur van de tank aanzienlijk kan verlengen én omdat lekkages in een vroeg stadium gesignaleerd kun nen worden en maatregelen genomen kunnen worden, die verergering van de situatie voorkomen. Het zijn dan ook de overige, niet-gekeurde, tanks die het grootste gevaar vormen voor het milieu. Enerzijds omdat er geen eisen worden gesteld aan keuring en onderhoud, maar anderzijds omdat er ook geen controle is geweest tijdens het ingra ven van de tank. Dit laatste is er de oorzaak van dat er nogal wat goedkope tanks van inferieure kwaliteit de grond in zijn gegaan, met name bij partiku lieren. Toename aantal schaden Gebleken is dat het aantal schaden door lekkende of doorsijpelende olie tanks de laatste tijd aanzienlijk toe neemt. Met name in de partikuliere sfeer komen deze schaden regelmatig voor. Dit vindt voornamelijk zijn oor zaak in het feit dat sinds de zestiger en zeventiger jaren veel mensen van olie- stookverwarming op aardgasverwar ming zijn overgegaan. Bij het ombou wen van de installatie werd in de meeste gevallen vergeten maatregelen te treffen voor de in de grond achter gebleven olietank. Deze ongebruikte olietank kan na ver loop van een aantal jaren gaan door roesten. De in de tank achtergebleven olie stroomt dan weg en richt schade aan. Uit onderzoeken is gebleken dat het doorroesten van olietanks bij slecht of geen onderhoud plaatsvindt na 25 a 35 jaar. Dit betekent dat zeer binnenkort het aantal olietankschaden aanzienlijk zal gaan toenemen, gezien de ouder dom van de tanks, die na de oorlog zijn geplaatst. Praktische tips Het TBBS, het centrale preventie-in stituut van het verzekeringsbedrijf in Nederland, heeft in een handige bij sluiter een aantal tips verzameld met betrekking tot ondergrondse olietanks. Deze bijsluiters zullen met name door aansprakelijkheidsverzekeraars de komende maanden op grote schaal onder het publiek worden verspreid. Het TBBS verstrekt overigens op aan vraag gaarne uitgebreidere informatie over dit onderwerp. Voor meer infor matie bel of schrijf het Technisch Bureau ter Bevordering van Schade preventie (TBBS), Postbus 54, 3740 AB Baarn. Telefoon 02154-16441. O Handbal vereniging BDC Zaterdag 13 november Jongenspup.2 14.00 uur: H.V.B.S. - B.D.C. 2 zondag 14 november in Sporthal Beukendal Meisjespup. 3 10.00 uur B.D.C. 3 - Nieuwegcin 3 Meisjespup. 2 10.50 uur B.D.C. 2 - Nieuwegein I Damesjun. 2 11.40 uur B.D.C. 2 - Nieuwegein I Meisjesadsp. I 12.30 uur B.D.C. I - Attila Damessen. I 13.30 B.D.C. I - Volewijkers Damessen. 2 14.45 uur B.D.C. 2 - Laren I Herenjun. 2 15.55 uur B.D.C. I - D.S.O. I Herenjun. 2 16.55 uur B.D.C. 2 - Lekstad I Uitwedstrijden zondag 14 november. Damessen. 4 11.40 uur S.D.O. - B.D.C. 4 Jongensadsp. I 13.00 uur Achilles - B.D.C. Herensen. I 14.00 uur Volendam - B.D.C. Meisjesadsp. 2 16.25 uur Staedl/HMS - B.D.C. 2 Herensen. 3 16.40 uur H.H.C. 2 - B.D.C. 3 Vrij zijn: de Dames sen. 3, Dames jun. I en 3 Heren sen. 2, Meisjes adsp. 3, Meisjes pup. I, Jongens pup. I en Wel pen. Auto in brand Tijdens laswerkzaamheden aan een auto bij een garagebedrijf aan de Soesterbergsestraat. brak de benzine leiding. Er ontstond onmiddellijk brand. Het gelukte het personeel ech ter de brandende wagen de garage uit te krijgen en brandweer was snel ter plaatse. Na meldingen van bewoners van zowel de Van Hamelstraat als de Ereprijs- straat hield de politie twee mannen, af komstig uit Utrecht en Zeist aan. Zij boden via afbeeldingen goederen te koop aan, echter zonder de vereiste vergunning.

Soester Courant | 1982 | | pagina 17