Sportschool Pouw denkt aan vergeten groep Soester schaakclub viert 60-jarig bestaan w Potvis 1 - Duinkikkers Heren 1: 9-5 Papillon dames en heren winnen BISTRO DE DISSEL woensdag fonduedag Soest dames 2 nog steeds aan kop BVO te sterk voor Heren Red Stars Een juweel aan de Soester sportkroon.33 WATERPOLO BASKETBAL Onbeperkt fonduen voor 22 M.H.C. Soest: HOCKEY BASKETBAL SCHAKEN 20 Sorsti-r Courant van woensdae 10 november 1982 20 Het eerste herenteam van de Duin kikkers moest zaterdagavond spelen in Huizen. De Potvis, dat de derde plaats bezet in de competitie, zou voor de Duinkikkers een geduchte tegenstan der zijn. De eerste periode werd door de Duin kikkers ..pressie heel veld" gespeeld, wat erg goed functioneerde. Dit bracht de Potvis enigszins uit balans, zodat Huib Klein de stand op 0-1 wist te brengen. In de derde minuut, toen Henk Wijnmalen uit het water werd gestuurd, kon de Postvis d.m.v. één mannetje meer gelijk maken (1-1). Doordat de Duinkikkers de tweede periode met één man minder startte, kon de Potvis uitlopen tot 2-1. Hierna begon de Potvis er wat meer vaart achter te zetten. D.m.v. een lobbal werd de stand dan ook op 3-1 gebracht. Even later kreeg een speler van de Potvis een omkeerfout, waardoor de Duinkikkers uit konden breken en via Erik Koehof de stand op 3-2 brachten. In dezelfde periode kon Roel Timmer nog gelijk maken uit een man meer situatie (3-3), De derde periode begon goed. Huib Klein bracht met een stuiterbal de stand op 3-4. Door een omkeer fout van de Potvis konden de Soesters de aanval overnemen, maar door een verkeerde pass, die de Potvis onderschepte, kon den zij op hun beurt uitbreken en de stand op 4-4 brengen. Naar gelang de derde periode vorderde begon de Pot vis geïrriteerd te raken. Huib Klein profiteerde daarvan en bracht de stand op 4-5. Henk Wijnmalen werd er voor de derde keer uitgestuurd, waardoor er weer een man-meer-situatie voor de Potvis ontstond. Hier maakten zij ge bruik van door de stand naar gelijke hoogte te tillen (5-5) Met deze stand gingen de Duinkikkers de vierde periode in. Maar evenals bij de voorgaande wedstrijden van Heren 1 is het altijd weer het laatste partje dat ze de das om doet. Binnen de kort ste keren werd het 8-5 voor de Potvis. Tot overmaat van ramp werd de geïrri teerde keeper, Ronald Bast, uit het water gestuurd. Erik Koehof kon een goed schot van de Potvis niet stoppen, zodat de eindstand 9-5 werd in het voor deel van de Potvis. Duinkikkers Heren 2 - Nereus 4: 20-3 Afgelopen zaterdagavond was het weer raak in zwembad ,,De Trits" te Baarn. VOor de zevende maal op rij kon het heren 2-team een overwinning op zijn naam schrijven. Dit keer weer eens met dubbele cijfers van Nereus 4 uit Zaandam. Dit resultaat was vooral te danken aan het gedurende de hele wed strijd geconcentreerd spelen van het hele team. Geen moment werd er ver saagd. De periode standen waren: 6-0 in de eerste periode; 12-1 in de tweede periode; 15-2 in de derde en 20-3 in de vierde periode. De doelpuntenmakers waren deze keer: Hans Vermeij (6 x Wim Hengeveld (5x Gerard Henge- veld en Willen ten Brinke (ieder 3x Marcel Hes (2x) en Bert v.d. Weijer (lx). Het team werd verder gecom pleteerd door Romv.d. Plaats, Frans Kingma en Robin Breij. Futen 3 - Duinkikkers Heren 2: 2-18 Nadat het heren 2-team zaterdagavond van Nereus 4 gewonnen had, moest het team afgelopen zondagavond wederom te water. Ditmaal in Amstelveen, waar gespeeld moest worden tegen de Fu ten. Dit team had na zes wedstrijden slechts twee punten verzameld, zodat het een gemakkelijke tegenstander leek. Dat viel de eerste periode erg tegen. Met slechts" een 2-4 voor sprong kan deze periode afgesloten worden. In de tweede periodé na toe gesproken te zijn door de gelegenheids- coach Erik-Jan presteerde het team coach Erik-Jan Koehof, presteerde het team van de Duinkikkers beter. Men scoorde zeven maal. De tegen stander had hier geen weerwoord op en kon dan ook niet tot scoren komen, waardoor de derde periode aangevan gen werd met een 2-11 voorsprong. Ook deze periode werd door het team van de Duinkikkers bepaald, men scoorde vijf maal. In de vierde periode ont brak de concentratie en de nauwkeu righeid bij de Soesters. Slechts twee- maai werd de keeper van de tegen stander gepasseerd, waardoor de eind stand op 2-18 gebracht werd. De doel punten kwamen deze avond op naam vanWim Hengeveld (9 x Willem ten brinke (4 x Hans Vermeij (2 x Bert van de Wijer (2x en Gerard Henge veld (lx). Voor het komende weekend staat de Vest te wachten. Deze ploeg is evenals het heren 2 team nog ongeslagen. Deze strijd om de koppositie zal op zondag avond in de Trits gespeeld worden. Rupido '82 - Duinkikkers dames: 2-5 Afgelopen zaterdag heeft het eerste damesteam van de Duinkikkers alweer de vierde wedstrijd van het seizoen ge speeld. Rapido 2 was een totaal onbe kende tegenstander. Het team heeft nog geen enkel punt weten te bemach tigen in de competitie.' Vol vertrouwen begonnen de dames van de Duinkik kers aan de wedstrijd. De eerste periode viel tegen, ondanks de twee doelpunten die gescoord werden door Karin van Breukelen. Het enige te gendoelpunt kwam op naam van Ans Egbers, die eigen doel trof. De tweede periode verliep iets beter. Hierin werd een twee-,, man "-minder-situatie goed uitgespeeld. Toch werd er door de tegenstanders een doelpunt gescoord, zodat ze langszij kwamen. Adriana Jonkheim, die haar eerste wedstrijd van het seizoen speelde, wist echter te scoren: 2-3. De derde periode be-' gon slecht voor de Soester dames:; men kreeg een strafworp tegen. Deze strafworp werd uitstekend gestopt door de keepster Erika Bast. Karin van Breukelen wist ook weer te scoren, zodat de stand op 2-4 gebracht werd. De vierde periode werd gestart met een man minder, maar hiervan werd door Rapido geen gebruik gemaakt. In de laatste minuut werd een speel ster van Rapido het water uitgestuurd. Door de vele trainingen in de man- meer-situatie werd dit geod uitge speeld, wat resulteerde in een doel punt van Cita Teunisse. De eindstand was 2-5, in een wedstrijd met veel gemiste kansen. Programma komend weekend: zaterdag 13-11: 17.00 uur Albatros 2 - Duinkikkers heren te Vianen (Helsdingen) 20.40 uur De Kwakel 2 - Duinkikkers dames 2 te Utrecht (De Kwakel) Zondag 14:11_: 17.30 uur Duinkikers Meisjes Asp. - Y.Z.P.C. 18.05 uur Duinkikkers Jongens Asp. - Aquarijn 18.45 uur Duinkikkers Heren 1 - Kroos duikers 1 19.30 uur Duinkikkers Dames 1 - Snip pen l 21.00 uur Duinkikkers Heren 2 - De Vest 2 allen te Baarn (De Trits) De beide standaard teams van de Soester basketbalvereniging Papilion hebben afgelopen weekeinde hun competitiewedstrijden weer in winst weten om te zet ten. Ook het tweede team heeft de lastige uitwedstrijd in Nijkerk gewonnen, hoe wel dit geen eenvoudige opgave was. De jongens-junioren waren dit week einde vrij. Wedstrijden komend weekeinde Zondagavond weer vuurwerk in spel- zaal De Bunt, waar om zeven uur de dames zullen spelen tegen Flux I, kop loper in deze afdeling, zodat het een zware strijd zal gaan worden voor de Soester dames. Misschien zorgen zij voor een verrassing. Om half negen speelt dan heren 2 tegen Irene 3; deze ontmoeting moet door de Soester heren in winst kunnen worden omgezet. De jongens-junioren gaan zaterdag naar Eemnes, waar zij het om zes uur gaan opnemen tegen Eem '78-jongens. Het eerste herenteam is vrij. Papillon I - BZ'72 II (dames)50-21 Dat de dames in hun eerste competitie seizoen zo hoog zouden komen had nie mand in het begin durven verwachten. Maar de Soester dames presteren uit stekend en hebben tot op heden slechts één wedstrijd verloren, van koploper Flux, en bezetten daardoor een zeer fraaie derde plaats. Een uitstekend re sultaat, waaraan ook het in de Bunt op bezoek zijnde Zeister damesteam van BZ weinig kon veranderen. Ook in deze ontmoeting waren de Soester dames vanaf de start het betere team, hetgeen resulteerde in een ruststand van 18-7. In de tweede helft werden alle remmen losgegooid en deden de Soester dames er nog een schepje bovenop, waardoor nog 32 punten aan het totaal werd toe gevoegd. Ook BZ moest erkennen dat Papillon duidelijk zijn visitekaartje heeft afgegeven in de kern Amersfoort en zo verdiend won met 50-21. Papillon - Dunckers (heren)62-40 Ook het herenteam blijft winnen. Het bezet momenteel de eerste plaats, met nog geen enkele wedstrijd verloren, samen met Blaricum en Green Giants uit Leusden, welke tegenstanders elkaar allemaal nog moeten ontmoeten. De Papillon-heren hadden geen eenvoudige wedstrijd in Hilver sum. Zoals steeds de laatste tijd was de start aan Soesterzijde niet best, zodat Dunckers lange tijd goed bij kon blijven. Langzamerhand echter kwam de Soester ploeg terug in de wedstrijd en verdiende dan ook deze 62-40 overwin ning, hetgeen één speler van Papillon, Peter Wildeman, die dit seizoen voorlo pig niet kan meespelen aangezien hij in Libanon zit, doch wel elke week deze verslagen te lezen krijgt, goed zal doen. Hopelijk zal hij er tegen het eind van het seizoen ook weer bij zijn. Papillon 2 - Sparta 3:45-46 Het tweede herenteam heeft alle zeilen moeten bijzetten in Nijkerk om daar de wedstrijd te winnen van Sparta. Geen fraai duel, maar wel een hard en uiterst spannende wedstrijd, die op het nippertje door de Soester heren met 46- 45 werd gewonnen. Bij rust hadden de Papillon-heren al een kleine voor sprong met 26-22, maar het ervaren Sparta kwam terug. De Soester for matie bleef het hoofd koel houden, waardoor toch de twee punten mee naar Soest gingen. Het tweede heren team blijft goed presteren en neemt een tweede plaats in in de heren 4e klas. Goede prestaties van De Springbokken Zaterdag 6 november zijn in de Sport hal 't Veerhuis in Nieuwegein turn- kampioenschappen gehouden, geor ganiseerd door de Stichtse Turnkring. Er was een enorme inschrijving ge weest, want er hadden zich 22 ploegen gemeld, waardoor de Springbokken in drie poules moesten werken. De eerste meisjes moesten om 10.30 uur aan treden, de tweede poule om 13.45 uur en de derde poule moest om 18.00 uur op de vloer. Het was jammer dat Anja Westerveld niet mee kon turnen door een voet blessure waardoor de Soester ploeg danig verzwakt aan de start ver scheen. Bij de brug is redelijk geturnd. Als uitschietster mogen wij Fiona v. Elk noemen met een prachtige oefening die zonder stoppen werd uitgevoerd. In het tweede'onderdeel heeft men aan de balk een paar steekjes laten vallen, terwijl in het derde onderdeel de vrije oefeningen redelijk goed gingen. Het laatste onderdeel, het paardsprin- gen ging uitstekend. Hier werden onze plaatsgenoten vierde met 38,50 punten. Totaal eindigden zij op een uitsteken de 7e plaats. Individueel verrichte Fiona van Elk een prachtige prestatie door van de 136 deelneemsters als 9e te eindigen, waar voor zij een diploma in ontvangst mocht nemen. Naast Fiona hebben ook Elsa Slinger land, Corina Fonteyn en Sandra Uyland zó uitstekend geturnd dat zij alle vier promoveren naar de hoogste klasse n.1* de A-afdeling. De Springbokken meisjesploeg bestaat uit: Birgit Sybrandts, Marian Schol ten, Monique van Dorresteijn, Els Slingerland, Corina Fonteyn, Sandra Uyland en Fiona van Elk. SPORT In september is Sportschool Pouw ge start met de nieuwe cursussen fit ness-training, skigymnastiek en lang lauf voorbereiding. Naast de bestaande groepen voor judo, boksen en karate betekent dit dat er vele nieuwe cur sisten zijn bijgekomen. Vooral de categorie mensen tot 40 jaar toonde veel belangstelling, maar ook een groep je oudere mensen doet met veel ple zier mee aan bijvoorbeeld de lang- laufvoorbereiding en conditie-training. Toch is gebleken, dat de mensen tus sen 40 en 65 jaar een bepaalde drem pelvrees hebben. De groep 65 krijgt tegenwoordig vaak extra aandacht, ook op sportief gebied, maar de categorie 40-65 jaar valt tussen de wal en het schip. Ten onrechte, want juist deze groep kan een beetje beweging best gebruiken. Daarom start Sportschool Pouw een cursus speciaal gericht op de leeftijds groep 40-65 jaar. Daar kan men samen met leeftijdgenoten onder deskundige leiding de lichamelijke en daardoor geestelijke conditie op peil brengen of houden. Kinderen tot 12 jaar half geld (per gezin) BURG. GROTHESTRAAT 16 02155-17249 Tot ziens! Foto: Goos van der Wilt Stramme spieren worden weer soepel, slappe buikjes worden weer strak, kort om, het wordt weer prettig om te bewegen. Daarnaast speelt het sociale aspect een belangrijke rol. Sa men sportief bezig zijn is een prima ontspanning. Het is de bedoeling de cursus zowel overdag als 's avonds te starten en er is gelegenheid voor buitentraining. Over deze of de andere cursussen kunt U inlichtingen krijgen bij Sport en Zwemschool Pouw, telefoon 15001. De Jeugd Motor Cross Club Soest Zaterdag 13 november organiseert de Jeugd Motor Cross Club haar jaarlijk se Regio wedstrijd. Dit is de laatste wedstrijd van dit jaar, in het kader van het samenwerkingsor gaan „Regio Eemland Motorcross". Deze' wèdstrij'd wórdt in Amsterdam verreden, dit omdat de J.M.C.C. nog steeds geen crossbaan in Soest heeft. De K.N.M.V. baan in Amsterdam is gelegen aan de Haven West, alle klas sen komen aan de start. Inschrijven voor deze wedstrijd, op de wedstrijd dag zelf tussen 9.00 en 10.00 uur. Dames 2 van Soest moest het afgelopen zondag op eigen hockeycomplex aan de Koningsweg opnemen tegen Shinty uit Driebergen. Het team stond in de com petitie op een gedeelde eerste plaats met Hilversum, maar door een beter doelgemiddelde bovenaan. De aller eerste wedstrijd van het seizoen, uit tegen Shinty, werd echter destijds ver loren. Een slecht resultaat nü zou niet alleen die kopposities in gevaar bren gen, maar ook de uiteindelijke kans op promotie naar de bovenbond van de KNHB. Soest begon dus sterk aanvallend en het eerste kwartier speelde zich voor namelijk af op de helft van Shinty. In de 5e minuut al liep Wendy van der Spoel zich voortreffelijk vrij, passeer de met de bal de keeper, maar stond toen zonder stick voor het lege doel. De bal kon in alle rust door Shinty worden weggetikt. Zo miste Soest wel meer kansen, o.a. in de 10e minuut sloeg Hanneke Vriend te haastig en dus naast. Shinty kwam op. In de 15e minuut werd een diepgespeelde bal goed aangeno men en langs de lijn opgebracht. De verdediging aarzelde met onderschep pen, maar gelukkig voor Soest ging het keiharde schot uit die voorzet op een haar na naast. In de 18e minuut brak Shinty opnieuw door. Weer werd van rechts strak voorgegeven, weer was de verdediging kansloos. Van 5 meter af stand knalde de bal keihard tegen de plank1-0 voor Shinty. Soest ging feller en beter spelen met goede passes in de breedte en in de diepte. Rienske Evenhuis kwam op rechts een paar maal erg ver, maar het was Madeleine Spelt, op links, die in de 27e minuut een prachtige solo actie be kroond zag met een prima velddoel- punt. In de 30e minuut blunderde Soest nog door een voorzet van Shinty te onder scheppen, maar achteruit in de cirkel voor te geven aan een andere Shinty- aanvalster, die de kans echter niet be nutte. Na de rust oefende Shinty groter druk uit op het Soester doel. In de 15e minuut resulteerde dat bijna in een doelpunt, maar tot drie keer toe wist keepster Jetske Leysseus de bal te keren. In de tegenactie van Soest die daarop volgde snelde Rienske Evenhuis op rechts naar vorenzij werd goed aangespeeld en zette uitstekend voor. Madeleine Spelt stond klaar om te schieten. In eerste instantie op de legguards van de keeper, maar in de rebound precies in de hoek van het doel: 2-1 voor Soest. Vanaf dat ogenblik draaide de Soester verdediging voortreffelijk. Het op een tegengoal beluste Shinty werd keer op keer beheerst onderschept en ook de tegenaanvallen van Soest die daaruit voortkwamen bleven gevaarlijk. Een strafcorner in de 30e minuut, door Wendy van der Spoel goed gestopt en keihard ingeschoten, leverde bijna weer een doelpunt op en een vrije slag van Soest op de rand van de Shinty-cir- kel kon net niet worden ingeslagen. De Gelijkmaker van Shinty werd in de laatste minuut voorkomen door iets te fors blokkeren van Jetske Leysseus, waardoor de Shintyaanvalster gebles seerd tegen de grond ging. De straf corner die daarop gegeven werd lever de voor Soest echter geen gevaar meer op, zodat de eindstand 2-1 bleef en de positie aan kop van de ranglijst ge handhaafd. Afgelopen weekeinde hoefden slechts enkele teams te spelen. Ondanks het verlies van Heren 1 was er toch enige verbetering in het spel te bemerken. De twee jeugdteams boekten dit week einde weer winst. In Alphen a.d. Rijn werd zaterdag j.1. de wedstrijd BVO 1 Red Stars I ge speeld. Door goed samenspel en hard werken van de Soesters ging de stand lang gelijk op. De le helft werd afge sloten met voorsprong voor de thuis ploeg. Na de rust oefende het team van BVO een fanatieke press uit, waarmee de Red Stars veel moeite hadden, zodat ze de achterstand zagen groeien. Ingrijpen van coach John v. Ommeren in de vorm van een time-out was nodig om de orde in de Soester gelederen te herstellen. Daarna werd weer goed tegenstand geboden, hoewel de achter stand niet meer was in te halen. De eindstand werd 96-69. Dunckers JC l-Réd Stars JC 1: 40-52 Het talentvolle jongens aspiranten—A team heeft, door een felle ,,man-to- man" gedurende de hele wedstrijd, in een aantrekkelijk doel tegen mede concurrent Dunckers om de derde plaats, gewonnen. Red Stars JC 2-Blarieum JC 2: 36-18 In de eerste helft werd er weinig ge scoord. Ruststand 12-6. Maar in de tweede helft werd door een aantal goe- de breaks de voorsprong uitge bouwd tot 26-6. Blaricum kwam daarna nog even terug, maar kon de Soesters niet meer bedreigen. Eindstand: 36-18. Overige uitslagen: Quidam Hl-Red Stars H2: 85-61 Quidam D3-Red Stars D2: 20-28 Programma in Beukendal, zaterdag 13-11: 14.30 uur Red Stars MB2-HoeveIa- ken MB 1 14.30 uur Red Stars JC 1 - St. Shooters JC 1 15.45 uur Red Stars MC 1 - Sparta MC 2 17.00 uur Red Stars MA 1 - Hurricanes MA 1 17.00 uur Red Stars JB 1 - Dunckers JB 1 18.15 uur Red Stars D 2 - Woodpec- kers D 18.45 uur Red Stars Dl - Binnenland Dl 20.30Uur Red Stars Hl - Midland~H 1 19.30 uur Red Stars H3 - Woodpeckers H3 ,-r-n Bingo-avond bij v.v. Hees. A.s. vrijdagavond, 12 november, wordt in de kantine van de v.v. Hees aan de Kooiweg weer een bingo-avond gehou den voor leden en donateurs. Er zijn erg mooie prijzen te winnen. De avond begint om 20.00 uur. Volgende week, om precies te zijn op 14 novemver a.s., zal het 60 jaar geleden zijn dat in Soest een schaakclub werd opgericht. De leden van de vereniging gaan dit bijzondere feit gezamenlijk op feestelijke wijze herdenken met een grandioze avond in De Borg, op vrijdag 12 november a.s. Er zal dan overigens niet worden geschaakt. Wél zal er op grote schaal gebruik worden gemaakt van de bowlingbanen in De Borg. De Soester Schaakclub moet een bui tengewoon gezellige vereniging zijn. Dat wordt ook wel duidelijk aan de hand van een gesprek met de leden van het bestuur, de heren K. J. Vegter, speelt de club op een zeer behoorlijk niveau in de le klasse van de Stichts/ Gooise Schaakbond mee. Vorig jaar zijn de Soester schakers weliswaar gedegradeerd uit de promotieklasse, maar niemand lijkt daar erg om te treuren. ,,Het gaat uitstekend. We zijn wel nooit een echt grote club geweest, maar we werken toch een interne competitie af met vier groepen en één jeugdgroep. Regionaal gezien liggen we goed in de markt." Vroeger hebben ook wel dames meege daan in de schaakclub, al is hun aantal meestal op de vingers van één hand te tellen geweest. Nu is alleen mevrouw Suik de enige vertegenwoordigster van het „zwakke geslacht" en spelen er in de jeugdafdeling ook een paar meisjes mee. De Soester Schaakclub kan overi- Een plaatje uit de historie van de Soester Schaakclub A. J. Zwiers en H. Gerth, en de ereleden A. van Dijk en C. Samsom. Het oudste lid van de schaakclub - ook erelid - is de heer Jan Timmer die inmiddels de leeftijd van 74 jaar heeft bereikt. De schaakclub kijkt terug op een rijke historie, al valt het accent daarbij niet in de allereerste plaats op de schaak prestaties. „De gezelligheid komt bij ons op de eerste plaats", verzekeren de bestuursleden, „al gaan we een pittig schaakprobleem uiteraard niet uit de weg. We zijn niet van die fanatici. De teamgeest overheerst." Er blijkt een sterke onderlinge band tussen de leden te bestaan. Als er al leden afvallen, dan is dat altijd door overlijden of door verhuizing. De club kent op het ogenblik meer dan 40 senioren en 18 jeugdleden. Het oudste lid is de heer Kolkman, 77 jaar. Het jongste lid is 9 jaar. Goed in de markt Afgezien van het Hemelvaartstoer- nooi, waarmee de club zeer actief is, gens nog best een aantal leden gebrui ken. „Er zijn toch zeker duizenden mensen in Soest die schaken... Juweel De clqb is ooit begonnen als schaak- én damclub, maar al sedert jaren wijdt men zich nog uitsluitend aan het schaakspel. In de beginjaren, tot kort na de Tweede Wereldoorlog, namen trouwens ook schakers uit Baarn aan de verenigingsactiviteiten deel. Een aantal vooraanstaande leden van de Soester Schaakclub is ook op nationaal gebied actief. Zo is de heer Gerth nationaal wedstrijdleider van de Ko ninklijke Nederlandse Schaakbond. Een van de internationale wedstrijd leiders van de KNSB, de heer H. de Graaf, was ooit lid van de SSC. Zeer actief betrokken is de club bij de organisatie van het Hemelvaartstoer- nooi en het Schoolschaaktoernooi. Bij de viering van het 950-jarig be staan van Soest heeft de club acte de présence gegeven met een grote open- lucht-simultaanwedstrijd. „Zeg maar gerust dat de schaakclub een juweel aan de Soester sportkroon is", merken de bestuurdersleden op. Financieel is er gelukkig niet zó veel aan de hand. Naast de contributie heeft een vereniging als de Soester Schaak club uiteraard nog wel een bron van inkomsten gehad in de vorm van een bescheiden gemeentelijk subsidie. Die bron zal nu w»l opdrogen, is de alge mene veronderstelling, maar de Soes ter middenstand vangt de klap meer dan op. Etalages Ter gelegenheid van het 60-jarig be staan verleent diezelfde Soester mid denstand ook op grootse wijze mede werking. In de etalages van een tiental winkeliers zullen in de periode van 10 tot 24 november schaakborden staan opgesteld met een bepaalde probleem stelling. De Soester bevolking kan 2ichzelf het hoofd breken over de oplossing, die ingeleverd kan worden bij het Shell station aan de Smitsweg (de heer Zwiers). Hopelijk wordt de „schaak- lust" erdoor gestimuleerd. De borden - die naderhand zullen worden aangeboden aan de Soester Schaakclub - worden opgesteld bij de volgende winkeliers: René Borgts Mo de, Bril Centrum Nota, Van Dorre- stein schoenen, De Ster Mode, Garage Vlug, Middelman Wonen, Boekhandel Van de Ven, Adama Mode, Slijterij Ben v.d. Linden en Van Dam Super. Ook de getoonde stukken en de schaak- klok worden naderhand eigendom van de Soester Schaakclub, die daarmee uiteraard buitengewoon in z'n nopjes is. De feestavond in De Borg wordt trou wens ook voor een goed deel mogelijk gemaakt door een flinke bijdrage van het Soester bedrijfsleven. Zo hebben zich zes firma's garant gesteld voor de huur van de bowlingbanen: Haringsma Bouwmaterialen, Foto Swager, Gara ge Stam, Slagerij Van Asch, Blokker en Bauer's Stüberl. Voeg daarbij dat Rademaker Winkelinterieurs de kist voor de klokken beschikbaar stelt, dat „Soraya" voor de prijsvraag een waar debon beschikbaar stelt, dat Snackbar "La Route" een jaar lang de jeugd- consumptie betaalt dat kapper Roel 12 x (maandelijks) knipt, dat Foto Van Es sen een fotoalbum levert, en dat de Houten Klomp", Shell-station Smits- weg en „Het Witte Huis" zich evenmin onbetuigd laten en dat een voornaam deel van de plaatselijke banken elk een geld bedrag hebben toege zegd, zoals de ABN, de Bondsspaar bank, de Rabobank en de NMB. De Soester schakers kunnen dit duwtje in de rug uitstekend gebruiken. Bruisend De Soester Schaakclub is ook afgezien van de zuivere schaak-activiteiten die de club wekelijks op vrijdagavond in Het eerste tiental, zoals dat nog vrij recent was samengesteld Credo onderneemt een bruisend ge zelschap. Er gaat veel talent schuil, vooral op „literair" gebied. In het sigen „lijfblad". En Passant verschij nen regelmatig pennevruchten die niet alleen de voor een schaker onontbeer lijke scherpzinnigheid, maar ook een duidelijke artistieke inslag verraden. Zo wordt er de laatste tijd heel wat gerijmd en „gelimerickt" door leden van de club. Een paar illustratieve voorbeelden „Helaas", zo sprak een oude heer, „schaken doe ik allang niet meer. Men heeft gezegd: Je moest je schamen te willen spelen met een dame! Helaas - want zelf denk ik: Toe la me." en: Waarschuwing Bent u als schaker een bekwame en u leeft in onmis met uw dame, dan zal 't u vast en zeker lukken haar in te ruilen voor wat stukken. Dus dames, wees lief voor uw man als u merkt dat hij schaken kan. Maar gaat u rustig door met drammen als hij zich bezighoudt met dammen!" Manjaren Een ruwe schatting leert dat de Soester Schaakclub in zijn 60-jarige historie zo'n 50.000 officiële schaakpartijen en een goede 500.000 „vluggertjes" heeft gespeeld. In tijd omgerekend gaat het om minstens 250.000 uur (30 manja ren), die de schakers aan het bord hebben doorgebracht. Al die jaren is schaken in een ontspannen sfeer het oogmerk van de vereniging geweest. Schaken mag dan bij uitstek een indi viduele sport zijn, bij de Soester Schaakclub wordt er gespeeld in een sfeer van saamhorigheid en vriend schap. Men hoeft geen serieuze partij te spelen, maar als men dat wn, aan kan het ook. De club is overigens nog op zoek naar schaakstukken van ongeveer 75 cm hoogte, ten behoeve van het openlucht schaakspel. Wie weet, redeneert men, zijn er nog lezers die daarvoor een oplossing kunnen aandragen... Kela Tapijt zorgt in elk geval voor het „bord", bestaande uit tapijttegels. Op 10 december a.s. wordt in Credo, Julianalaan, een zgn. „huisschaak- competitie" gespeeld. Alle huisscha kers uit Soest zijn daarbij van harte welkom, te meer daar op deze avond ook de uitreiking van de prijzen van de „etalagewedstrijd" zal plaatsvinden. ATLETIEK Goede prestaties van jeugdleden S.O. Soest atletiek Drie jeugdleden van de atletiekafde- ling van S.O. Soest hebben tijdens de 35ste Map le Leaf-loop in Hilversum voor goede prestaties gezorgd. Eén derde en twee vierde plaatsen waren de resultaten tijdens deze cross. Paul Schlebaum liet zich vlak voor de finish nog een derde plaats ont nemen en werd vierde bij de jongens D. Ook Angelo van Leijenhorst moest in het zicht van de haven een tegen stander laten voorgaan. Toch bereikte hij als eerste jaars jongen C een uit stekende derde plaats. Bas van Os startte voor het eerst bij de jongens B. Een vierde plaats was het resul taat.

Soester Courant | 1982 | | pagina 20