1 i Programma Nederlands Kampioenschap Modelracen in Soesterberg )ds tf Heren Olympia/Parade te sterk voor Spirit BDC - Olympia Hengelo 25-11 Goed weekend voor SVV/Stam Wisselende successen voor Shotteams Zaalkorfbalkompetitie van start Eemlanders technisch goed op dreef VOLLEYBAL HANDBAL AUTOSPORT Herfstrit Baarnse Autoclub VOLLEYBAL K. Sporhal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg TAFELTENNIS KORFBAL SCHAATSEN 20 21 Stw.tfr Courant van woensdag 10 november 1982 21 Het eerste herenteam van Olympia won a/gelopen weekend van een slecht spelend Spirit. Het dames 1 team kon weer niet tot winst komen. Ze moesten ditmaal hun meerdere erkennen in het op de tweede plaats staande Nij megen '73. Het tweede damesteam daarentegen wist verrassend van Kei zer Otto 1 te winnen. Het tweede heren team stelde teleur door van het laag geklasseerde Pauwervoll met 3-0 te verliezen. Door dit resultaat zijn al leen heren 3 nog ongeslagen, hoewel ze a/gelopen vrijdag gelijk speelden tegen Lovoc. Heren: Olympia 1 Spirt 3-0 Het eerste team moest ditmaal naar Amersfoort om tegen het laag geno teerde Spirit te spelen. Dat het een gemakkelijke overwinning zou worden bleek al direct uit de eerste set. Het Olympiateam kwam al snel op een 7-3 voorsprong, maar doordat de Olym- pianen mee gingen doen met het rom melige spel van de tegenstander, wist deze de achterstand in een 10-9 voor sprong om te buigen. Het Soester team, wakker geschud, begon weer het eigen spel te spelen en won deze set gemak kelijk met 15-10. De tweede set gaf hetzelfde beeld te zien. Olympia zakte weer naar het peil van de tegenstander, waardoor er aan het net erg slordig gespeeld werd. De Paradepaardjes wonnen deze set via de standen 6-4, 8-6, 8-12 en 15-12. De derde en wat later bleek tevens laatste set speelde Olympia zeer ge concentreerd, waardoor men niet op achterstand kwam. Het massaal mee gekomen Olympiapubliek zag dan ook een leuke set, waarin vooral de mooie en lange rally's centraal stonden. Deze set werd verdiend met 15-7 gewonnen waardoor Olympia weer 3 punten bij het totaal kan tellen. Pauwervoll Olympia 2 3-0 Het tweede herenteam moest afgelo pen week in Ermelo tegen het laag geklasseerde Pauwervoll spelen. Het herenteam dacht dit varkentje wel even te wassen maar kwam be drogen uit. Het tot op dat moment nog ongeslagen Olympiateam stond binnen het uur weer met beide benen op de grond. Na vier overwinningen was Pauwer voll te sterk maar Olympia 2 gaf ze dan ook elke kans. Slechte serve en een slecht blok waren de oorzaak van de zeer goede aanvallen van de Ermeloërs. Een stilstaand Olympia kon niets terug doen. Het snelle spel van de Soesters kwam er niet uit en dat lag aan alle spelers. Setstanden: 15-7,15-6 en 15-10. Lovoc 2 Olympia 3 2-2 Het derde team vertrok naar Loos- drecht voor de wedstrijd tegen Lovoc. Dat de teams aan elkaar gewaagd waren bleek uit de felheid waarmee ze elkaar bestreden. De eerste set gaf een zeer ongeconcentreerd Olympia te zien. Het jeugdige team was niet opgewassen tegen alle factoren die niets met het spel te maken hebben, zoals vreemde beslissingen van de scheidsrechter, praten van de tegen stander en voor het eerst spelen met publiek tégen je in plaats van anders om. De eerste set werd dan ook verloren met 15-7. De tweede set gaf een ander Olympia te zien dat na een zeer span nende wedstrijd met 16-14 deze set won. De tegenstander die waarschijn lijk nogal geïmponeerd was door die set. gaf de derde set weinig tegen stand zodat zwart/oranje gemakkelijk met 15-6 won. Na een goed opgebouw de voorsprong van 8-4 dacht iedereen dat de wedstrijd in de vierde set al gewonnen was en werden er weer fouten gemaakt. Het massaal aange moedigde Lovoc wist deze set met 15-10 te winnen. Heren Olympia 4 - Huizen 3 3-1 Olympia behaalde een eenvoudige overwinning thuis tegen Huizen 3. In een wedstrijd die beheerst werd door een goede serve en goed verde digend spel, won Olympia 4 met 3-1. De eerste set was een eenzijdige ver toning. Olympia 4 beheerste deze set volledig en won terecht met 15-6. In de tweede set werd een achterstand opgelopen van 0-5, maar door een goede serve en aanval werd het toch vrij eenvoudig 15-10. De derde set ging traditiegetrouw ver loren. Ondanks pogingen van de voor treffelijke coach ging deze set onnodig naar Huizen 3,13-15. In de vierde set moest er een ach terstand van 4-10 met een goede ser vebeurt recht gezet worden, maar via 10-10 werd het toch verdiend 15-11 voor Olympia 4. Nijmegen '73 - Olympia/Parade 3-0 De dames gingen vol goede moed naar Nijmegen, waar de wedstrijd tegen Nijmegen '73 werd gespeeld, maar de moed was gauw verdwenen. De dames werden overdonderd door het snelle spel van de Nijmeegse ploeg. De eerste en tweede set werden snel verloren met 15-7 en 15-11. De derde set kwam Olympia van een 11-3 achterstand goed terug tot 11-10 maar ook deze set ging verloren. 15-10. Olympia 2 - Keizer Otto 3-0 Na twee wedstrijden erg statisch ge speeld te hebben heeft Olympia 2 laten zien dat ze het wel kan. De wed strijd tegen Keizer Otto werd er goed gespeeld. Door goede midden aanval len, waar de tegenstandster totaal geen kijk op had, werd deze wedstrijd gewonnen. Olympia was over de hele wedstrijd de sterkste ploeg en sleepte terecht drie punten binnen. Dames Vanavond: 18.45 uur De Trits Baarn, BG&SV - Olympia 7 Donderdag: 21.30 uur Beukendal, Olympia 3 - Lovoc 2 20.15 uur Beukendal, Olympia 4 - Sportcentrum 2 21.30 uur Beukendal, Olympia 6 - Vollkei 6 19.00 uur Beukendal, Olympia 8 - AGAVS 4 Vrijdag: 20.15 uur Gem, Sporthal Loosdrecht, Lovoc - Olympia 2 20.15 uur Sporthal Almére Haven, Almere Haven - Olympia 5 Zaterdag 17.00 uur De Bunt, Olympia 1 - VCV Heren Donderdag 20.15 uur Beukendal, Olympia 3 - SW 5 19.00 uur Beukendal, Olympia 6-SH'712 Vrijdag 18.45 uur De Koppel A'foort, Spirit 7 - Olympia 8 Zaterdag: 15.00 uur De Bunt, Olympia 1 - VCM 19.00 uur De Bunt, Olympia 2 - Oberon 14.00 uur Kerkelanden Hilversum, Spokers - Olympia 4 BDC moest afgelopen zondag voor de competitie aantreden tegen Olympia Hengelo, dat evenals BDC de com petitie niet sterk was gestart. Met nul punten uit 3 wedstrijden staan zij onder aan de ranglijst. Ook BDC staat er na 3 wedstrijden minder goed voor. Dat de vooruitgang er echter bij de Soestenaren in zit, bleek afgelopen zondag duidelijk. Door goed aanvals- spel en een goed gesloten verdediging wisten de gastheren de winst op be- treffelijk eenvoudige wijze binnen te slepen. In de beginfase waarin het betere aan val ss pel voor de Soestenaren was, konden de gasten slechts door „trek ken aan de noodrem" doelpunten voorkomen. Nadat Ries Smeeing er na een minuut voor zorgde dat BDC voor het eerst aan de leiding kwam, waren het Sjaak Smeeing en Paul v.d. Deijssel die BDC via vrije worpen een voorsprong van 3-0 gaven. In de eerste 8 minuten wisten de gasten slechts éénmaal het doel van de Soes tenaren te vinden. Hierdoor stonden de BDC-ers al na 10 minuten voor met 5-1. De spelers uit Hengelo konden geen vuist maken en zij konden niet tip pen aan het superieuze aanvals- spel van BDC. Door fraaie combi naties werd de verdediging van Olym pia Hengelo opengetrokken. Hierdoor konden o.a. Paul v.d. Deijs sel, Hans Hom, Peter Stoelinga en Jan Bunt de stand op trekken naar 10-3. Het publiek genoot van deze aantrek kelijke pot handbal. Alhoewel alleen Ralph Christiani in de laatste 8 mi nuten van de le helft nog kon scoren gingen in deze periode teveel schoten nest naast over. Ruststand van 11-5. De grote vraag na de rust was. wat Olympia Hengelo voor risico zou dur ven nemen om de grote achterstand van de eerste helft te verkleinen. Na de thee bleek al spoedig wat hun opdracht was. Door offensief verdedigen pro beerde men het hoge tempo van BDC wat te vertragen. Men rekende er waarschijnlijk op hiermede het snelle aanvalsspel van de gastheren aan banden te leggen. Niets was echter minder waar. Door een snelle wissel tussen Ries Smeeing en Paul v.d. Deijs sel wist laatstgenoemde de stand na 1 minuut op te trekken tot 12-5. Heel even leek het erop dat het opportu nistische spel van Olympia zou slagen. Door twee break-outs kwamen zij terug naar 12-7. BDC zocht met over leg en beleid de aanval. Ook nu bleek weer dat men met een snelle wissel die tegenstander kan Sjaak Smeeing Paul v.d. Deijssel Ralph Christiani en Cleem Diemers (2 x brachten BDC op een voorsprong van 17-7. Ook in de verdediging stonden de Soes tenaren hun mannetje. De weinige kansen die tegenstander Olympia kreeg werden meestal gemist. Slechts een enkele keer moest keeper Geert Zoetelief de bal uit het net halen. Nadat Cleem Diemers er voor gezorgd had dat BDC met maar liefst 13 doel punten voor kwam, verslapte de con centratie bij de Soestenaren, waardoor de Twentenaren onnodig toch nog drie doelpunten konden scoren, waardoor zij de stand met nog 5 minuten te spe len op 21-11 brachten. Na doelpunten van topscorer Cleem Diemers en Paul v.d. Deijssel was het tenslotte Ries Smeeing die met de fraaiste aktie van de wedstrijd in een persoonlijke passeerbeweging, de eindstand op 25-11 bepaalde. Hoewel de stijgende lijn er bij de Soes tenaren in lijkt te zitten, moet men toch waken voor een al te overmoedig gedrag. Volgende week staat namelijk de uiterst moeilijke uitwedstrijd op het programma tegen Volendam. Vol gens Insiders is dit één van de poten tiële kampioenskandidaten van deze kompetitie. Ais BDC dus aanspraak wil maken op een plaats in de bovenste regionen van deze afdeling, dan zal men zonder meer minstens één punt mee moeten nemen uit Volendam. De Baarnse Autoclub organiseert op donderdag 11 november weer de jaar lijkse Herfstrit, een kaartleesrit vol gens het systeem van de ingetekende pijlen. Met opzet is wederom voor dit systeem gekozen, omdat kaartlezen beker niet de minst belangrijke tak van de rittensport is. Het reglement is voor de C-klassers erg eenvoudig gehouden, maar de A- en B-klassen krijgen iets pittigers voorgezet. De rit is uitgezet door voor zitter Jan Bruins. Het 25 km. lange traject wordt gecontroleerd door Henk Horst. De rit telt mee voor het club kampioenschap van de B.A.C. en voor het Zonekampioenschap Utrecht. Inschrijvingen kunnen plaatsvinden aan de starttafel in „Het Wapen van Beerenstein", Zandvoortweg 132, Baarn, vanaf 19.00 uur. De eerste deel nemer start om 19.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 10,- per équipe. Leden van de B.A.C. en deel nemers aan het Zónekampioenschap Utrecht hebben recht op 2,- reductie. SPORT Foto: Goos van der Wilt De afgelopen week was een zeer gunstige voor de Soester Volleybal Vereniging. Na diverse malen een verlies te hebben moeten incasseren, behaalden zowel dames als heren 1 een overwinning. Dames 2 konden j.l. zaterdag toch nog I punt uit een ver loren wedstrijd halen, terwijl de heren van SVV 2 en 4 de volle winst behaal den. le divisie dames: SVV 1 - Utrecht v.c., 3-1 Het ging de dames j.l. zaterdag goed af. De fouten die zij in vorige wed strijden maakten, bleven nu achter wege. De eerste set liep op rolletjes door een goede stop en goede pass. De opslag liet alleen nog te wensen over. Utrecht kwam er niet helemaal in. Ondanks het goede blok. dat deze dames hadden was de aanval van SVV toch sterk genoeg om deze eerste set in winst om te zetten. De tweede set was Utrecht de sterkste daar de verdediging nu wel goed was. De 3e en 4e set speelde SVV weer beter. De aanval was riskanter opgezet om toch de verdediging van Utrecht te door breken, wat hen door goed spel uit eindelijk ook lukte. Een verdiende en broodnodige overwinning. Setstanden: 15-8,11-15,15-12,15-12. 2e divisie dames: SW 2-Schippers b, 2-3 De dames van SVV begonnen de eerste set erg goed. Door een goede serve qn een snelle gevarieerde aanval ston den ze al snel met 11-4 voor. En weer kwamen die problemen waar dames 2 het zo moeilijk mee hebben, de stop en de pass. Ook de aanval was te mak kelijk voor een tegenstander als Schip pers, die nog geen wedstrijd heeft verloren. Toch werd de eerste set ge wonnen door SVV. De 2e en 3e set zaten vol fouten aan de kant van SW. Weer die trage stop en slechte opbouw. Schippers was dui delijk de sterkste en speelde haar eigen spel, waardoor SW bijna niet tot scoren kwam. De 4e set was in het voordeel van SW. Met veel vechtlust, namen de dames de leiding. Hun zelf vertrouwen kwam terug en alles ging beter. Dit duurde echter niet tct het eind van de wedstrijd. De 5e set werd onnodig met groot verschil verloren. Dat werd dus maar 1 punt voor SVV. Setstanden: 15-11,6-15,8-15,15-8, 5-15. Distri ktsklasse dames: Spirit-SW 3,1-3 De dames van SW 3 begonnen met een nipt verloren le set. In de 2e set waren zij pas goed warm gespeeld, Een goede aanval, die vrij gemakke lijk tot stand kwam, maakte het de verdediging van Spirit erg moeilijk. Zoals de 2e werd ook de 3e set in winst omgezet door SW. De verdediging van Spirit werd weggespeeld. De 4e set leek een makkie voor SW met 7-0 voor. Maar Spirit kwam terug en SVV had het moeilijk. De verdediging leek alle energie al verbruikt te hebben en tot 14-14 ging de strijd gelijk op. SW bleek toch de sterkste en won uit eindelijk met 14-16. Setstanden: 16-14, 8-15,8-15,14-16. 2e klasse dames: SW 6 - The Sraashers, 0-3 Tegen het team van de Smashers had het 6e damesteam weinig kans. In de le set was SVV statisch, zodat de set in no-time door Smashers gewonnen werd met 4-15. De 2e set ging in het begin gelijk op. Door een goede aan- SW-aanval in de gewonnen wedstrijd tegen Pugna val kon SVV het tot 6-7 aardig bijhou den. Door een sterke serve wonnen de Smashers ook deze set. De 3e set gaf hetzelfde beeld als de eerste. Setstan den: 4-15, 8-15, 7-15. 3e klasse dames: SW 7 - SH'71,2-2 SW 7 speelde een wisselvallige wed strijd. Na een voorsprong in de le set ging deze toch verloren doordat SVV de serve van SH'71 niet goed onder con trole kregen. In de 2e en 3e set stelden zij zich daar beter op in en wonnen deze sets probleemloos. In de 4e set was de concentratie iets verslapt en de dames stonden al snel achter. Toch haalden zij dit goed in. Aan het einde van deze set speelden de dames van SW 7 echter erg onrustig door enkele dubieuze beslissingen van de scheids rechter. Daarbij kwam dat de aanval van SH'71 in die fase iets beter was en zo verloor SW toch nog met 11-15. Setstanden: 8-15,15-8,15-7,11-15. 4e klasse dames: Voikei 11 - SW 10,3-0 In de le set werd er door SW leuk in drieën gespeeld, en de dames kwa men zelfs voor te staan. Toch ging de winst naar Voikei, dat beter speel de. SW begon steeds slordiger te spe len. Een verdiende overwinning voor de dames van Voikei. Setstanden: 15-13,15-5,15-3. Distriktsklasse heren: SW 1 Pugna, 3-2 In de le set van deze wedstrijd begon Pugna voortvarend, zoals aan de setstand te zien is (3-1). Door deze overmoed kon SW een beetje in het spel komen en de 2e set vrij makke lijk winnen. In de 3e set keek SW al snel tegen een achterstand aan. Pas aan het eind van deze set kwam SVV nog aardig terug, maar niet voldoende om nog te winnen. De 4e en de 5e set liet een sterk SVV zien. Hun overwin ning kwam niet meer in gevaar. Met een moeilijke serve, vooral van de invaller Alex van Essen, en een goede aanval was het pleit snel beslecht. Setstanden: 3-15,15-9,13-15,15-8,15-10. le klasse heren: SW 2 - Huizen 2,3-0 Ook de heren van SW 2 behaalden de volle winst. Een goede pass was gedurende de hele wedstrijd de be langrijkste grondslag om via een goede opbouw de aanval te kunnen voeden. Met name in de le en 3e set hield SVV de tegenpartij daarmee goed onder druk. In de 2e set liet Huizen het zelf afweten, zodat SVV er zelf niet veel aan hoefde te doen. Al met al een goede wedstrijd en een verdiende 3-0 over winning. Setstanden: 15-10,15-9,15-11. Jeugd meisjes: Avanti b3 - SW b3,0-3 Leos b3 - SW b3,0-3 Zonder te spelen nestelden de SVV- meisjes zich vroeg in de ochtend reeds aan de kop van de ranglijst middels een reglementaire 3-0 overwinning op Avanti Achterveld. De Avanti-ploeg was niet in staat een volledige opstel ling in het veld te brengen. Dus moest SVV slechts spelen tegen Leos, een middenmoter. In een niet denderende wedstrijd konden de Soes ter meisjes, zonder veel zweetdruppels via 15-9, 15-2 en 15-7, met volle buit huiswaarts keren. Wedstrijden voor de komende week: 10-11; Heren: BG&SV-SW 3, Baarn 11-11; Dames: 21.30 uur SW 8-SVH 4, Beukendal 19.30 uur S W 3-Leos 2, Beukendal Olly b-SW 4, Bussum 21.30 uur SW 10-AGAVS 3, Beukendal Heren: Olly b-SW 2, Bussum 20.15 uur SVV 4-Sportcentrum 2, Beu kendal 20.15 uur Olympia 3-SW 5, Beukendal 12-11; Dames: Unicornus 3-SW 7, Spakenburg Wilhelmina 3-SW 9, Amersfoort 13-11; Dames: EAW-SW1, Arnhem Spokers 2-SVV 6, Hilversum Heren: Set Up-SW 1, Scherpenzeel Zondag 14 november a.s. organiseert de automobielvereniging MICRO uit Baarn de eerste wedstrijd electroracen van het indoor seizoen '82/'83, die meetelt voor het Nederlands Kam pioenschap in het Dorpshuis te Soester berg. Om te bepalen wie er Nederlands Kampioen wordt in deze tak van sport worden er - verspreid over heel Neder land - zes van deze wedstrijden verre den. Er wordt gereden in twee klassen, te weten: „Standaard" en „modified". Het verschil tussen deze twee klassen bestaat uit het gebruik van verschil lende motoren: in de standaardklasse mogen de motoren n.1. niet harder lopen dan 17.000 toeren p/m, terwijl in de modifiedklasse deze grens niet be staat: daar mogen de deelnemers alles aan de motoren veranderen om zo hard mogelijk te kunnen rijden. Tijdens de wedstrijden kunnen de auto's (kopieën van hun grote broers op Zand voort) snelheden bereiken van zo'n 70 km per uur. Er komt dan ook heel wat voor kijken voor de deel nemers om hun auto's foutloos over het circuit te „jagen". Voor de toeschouwers is dit een uiter mate spectaculair schouwspel. De „eli te" in deze tak van sport zal a.s. zondag naar Soesterberg komen om hun beste beentje voor te zetten, zoals o.a.: Ron Ton, Han Hippe (Ned. Kam pioen outdoor) en Bert van de Vecht (Ned. Kampioen indoor), alle drie uit Heemstede en Ron van Bergen (Ned. Kampioen-standaard- indoor en out door) uit Oss, allemaal bekende namen met een respectabele erelijst achter hun naam. Het belooft dan ook een uitermate spannende dag te worden.' De wedstrijden beginnen om 9.30 uur, eindigen om 17.00 uur en worden ver reden volgens de NOMAC-reglemep- ten. Voor belangstellenden is de toe gang gratis. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot J. van Kooij (tel. 02154-18100) of R. W. van de Pol (tel. 033-15875), beiden na 18.00 uur. Electro auto's, schaal 1:12, klaar voor de start. Zaterdag 13 november 1982: 09.00 -14.00 uur KNKV korfbal 14.00 - 23.00 uur Red Stars basketbal Zondag 14 november 1982 09.00 -18.00 uurB.D.C. handbal 18.30 - 23.00 uur M.H.C. Soest Zaterdag 13 november 1982: 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 21.00 uur Nevobo volleybal Zondag 14 november 1982: 10.00 -17.00 uur Badso badminton 19.00 22.00 uur Papilion basketbal Zaterdag 13 november 1982: 09.00 -12.00 uur Selby badminton 12.00 -17.00 uur idem Zondag 14 november 1982: 10.00 -15.00 uur Selby badminton Na de vrije week in de tafeitenniscom- petitie verschenen nu alle Shotteams weer achter de tafel. Bij de hoogste Shotteams wisten winst en verlies el kaar deze week aardig in evenwicht te houden. Shot 1 won in Zwolle moeite loos met 9-1 van hekkesluiter Be Quick. Shot 2 speelde gelijk tegen VTV 1, ter wijl de Shotdames met 8-2 verloren van Docos uit Leiden. Op afdelingsniveau waren er nederlagen voor Shot 3 en 5 en kwam Shot 4 tot winst. Het landelijke jeugdteam van Shot verloor in Purmer- end met 9-1 van TSO 1, terwijl het 2e jeugdteam verraste met een 7-3 over winning op Huizen. Shot 1 is bezig aan het afwerken van de laatste verplichte nummers, voordat za terdag 27 november de kroon op het werk gezet kan worden via het kam pioenschap. Afgelopen zaterdag moest men in Zwolle aantreden tegen het nog puntloze Be Quick, dat in de 4e divisie niet veel te zoeken heeft. Voor Shot werd het dan ook een makkelijke mid dag, zij het wel een middag met de no dige schoonheidsfoutjes. Dit resulteer de bij een 4-0 voorsprong voor Shot zelfs in een Zwols tegenpunt, dat ver rassenderwijs op naam van René Da selaar kwam. Een 17-10 achterstand in de derde game werd nog wel omgezet in een 19-18 voorsprong, maar het was toch de Zwolse speler Heyerman die met 21-19 aan het langste eind trok. Na deze 4-1 voorsprong liep Shot vervol gens uit naar de 9-1 eindstand, waarbij Harry Maassen en Dirk Schudding on geslagen blevenl Shot 2 liet een duur punt liggen tegen VTV uit Nieuwegein door niet verder te komen dan een 5-5 gelijkspel. Ook de uitwedstrijd was in 5-5 geëindigd en toen was het Shot dat met deze score niet mocht mopperen. Nu waren de rol len duidelijk omgedraaid, want Shot liet afgelopen zaterdag toch enkele partijen onnodig lopen. Aan Gerhard Busch heeft dat zeker niet gelegen, want hij wist met drie knappe overwin ningen ongeslagen te blijven. Minder succesvol waren Edwin Luyben en Bert van Velzen die met ieder één enkelspelzege onder hun kunnen ble ven. Door dit resultaat moet Shot 2 haar koppositie nu weer delen met het Utrechtse SVE. De Shotdames kwamen afgelopen za terdag niet tot winst, al was dat ook niet verwacht tegen het bovenaan staande Docos uit Leiden. De zeer fanatiek spelende Leidse dames won nen met 8-2 en drukten daarmee de Shotdames nog dieper in de degra- datiezorgen. De laatste drie wedstrij den zullen nu gewonnen moeten wor den om voor de landelijke competitie behouden te blijven. Een zeer zware opgave. Tegen Docos waren het José Daselaar en Wilke Schut die voor de Shotpunten zorgden. Op afdelingsniveau kon Shot 3 tegen koploper Good Luek 1 niet voor een verrassing zorgen. Tot 2-2 kon men de Bussumers nog aardig bijbenen door een overwinning van Willem Onrust en een zege in het dubbelspel. Daarna was het met de Soester tegenstand gedaan en kon Good Luck uitlopen naar een 8-2 overwinning. Shot 4 boekte eindelijk weer eens een overwinning, waardoor men nu weer een veilige positie op de ranglijst in neemt. Tegen Huizen 2 werd het 7-3 voor Shot, waarbij alle Shotpunten ge scoord werden door Wilfred Busch en Eddy Gaytant. Shot 5 verspeelde de kansen op een tweede plaats door in Hilversum met 6- 4 van Metac 1 te verliezen. Arjan Schuiling won twee partijen, Jan Bes sels boekte één zege, terwijl ook het dubbel een punt voor Shot opleverde. Het landelijk spelende jeugdteam van Shot verloor in Purmerend kansloos van TSO 1. Evenals in de thuiswed strijd werd een 9-1 nederlaag geleden. Het enige punt van Shot kwam op naam van Frans Mark Schut. Ver rassend was de zege van het 2e jeugd team op het sterke Huizen 3. Het werd 7-3 voor Shot, waarbij Ronald Huigen met drie overwinningen uitblonk. Overige uitslagen senioren Sukses 1 - Shot 6 3-7, Shot 7 - BunShot 3 10-0, Shot 8 - Elan 7 9-1, Bunshot 6 - Shot 9 1-9, Huizen 9 - Shot 10 10-0, Shot 13 - Bunshot 8 8-2, Sukses 2 - Shot 14 7-3 Overige uitslagen jeugd Bunshot 2 - Shot 3 0-10, Shot 4 - Bunshot 3 7-3, Huizen 8 - Shot 5 0-10, Shot 6 - ATC 2 9-1, Shot 7 - Huizen 1210-0, Shot 8 - Ne- derhorst 4 7-3, Huizen 10 - Shot 9 8-2, Victoria 5 - Shot 10 3-7, Shot 11 - Quick 9 6-4, Shot 11 - Blaricum 310-0, Bunshot 5 - Shot 12 8-2, Shot 13 - Elan 9 1-9, Shot 13 - Good Luck 81-9, Shot 14 - Huizen 131-9 Gewoontegetrouw is november altijd de maand van de grote verhuizing in de korfbalsport. De eerste helft van de veldkompetitie is inmiddels afge werkt, en met het minder goede weer in het vooruitzicht, lonkt de sporthal. Afgelopen zaterdag oefende de Soes ter korfbalvereniging „De Eemvo- gels" in Beukendal. Alle teams kwa llen zaterdag aan bod. Een dergelijk; voorbereiding is een noodzaak. De overgang van het veld naar de zaal vereist enkele aanpassingen. Het korfbalspel in de zaa betekent in vele gevallen een sneller samenspel dan op het veld. De konditie speelt daarbij een belangrijke rol. Het feit dat zaalkorfbal in twee vak ken wordt gespeeld, in tegenstelling met het veld waar in drie vakken wordt gespeeld, maakt, dat het spel sneller op en neer golft. Zeker een belangrijk punt om het korfbal als kijksport aantrekkelijker te maken. De Eemvogels zijn ook dit seizoen weer sterk vertegenwoordigd. Tradi tie getrouw mag van het eerste team in de zaal meer verwacht worden dan op het veld. In Soest zal het voor tegenstanders dan ook geen gemakkelijke zaterdag worden als tegen De Eemvogels dient te worden aangetreden. De trainingen zijn serieus begonnen onder leiding van trainer Jan v.d. Kuil. Naast de senioren ploegen, vier in getal, komen de Eemvogels dit seizoen opnieuw met een juniorenteam. Een team dat het niet gemakkelijk zal krijgen omdat na de promotie van het vorige seizoen een afdeling hoger gespeeld wordt. Behoud van een plaats in deze afdeling lijkt mogelijk al zal daarbij veel gevraagd worden van de nog jonge speelsters en spelers. De aspirantenteams in hun fraaie shirts met mooi embleem zullen, naar zeker verwacht mag worden, wel eens een punt verliezen. Veel nieuwe leden die zich de laatste perioden hebben aangemeld, zullen nog veel ervaring op moeten doen. Kapabele trainers en begeleidsters(ers) zullen voorzover in hun vermogen, voor optimale omstandigheden zorgen. De jongste Eemvogels zijn eveneens vertegenwoordigd in de zaal. Of er in de zaai ook een kampioenschap aan vast zit net als op het veld, moet nog worden afgewacht. afgelopen zaterdag zat het niet mee in de oefenwedstrijd. Veel strijdlust was er wel, hetgeen een goed teken genoemd kan worden. Bij de Eemvogels is nog plaats voor een aantal jonge leden. Bent u geïn teresseerd en wilt u tevens eens in formeren wat deze Soester korfbal vereniging te bieden heeft aan neven- aktiviteiten naast het verzorgen van trainingen en wedstrijden, bel dan met Hans Moerman, tel. 02155-11856. Tijdens de vorige week gehouden wedstrijden van de schaatsvereni ging Eemland hebben 2 d-junioren door hun goede techniek de afstan den in de volgende tijden afgelegd. Linda van de Berg noteerde op de 500 meter 60.8 sec. en reed een persoon lijk record op de 1000 meter in 2.04.6 min. Carl van Dam reed dezelfde af standen in respectievelijk 66.3 sec. en 2.21.6 min. De laatste afstand beteken de ook voor hem een persoonlijk re cord. Vrijdagavond j.l. werden er wedstrij den gereden voor de c-junioren. De weersomstandigheden waren slecht; er stond een harde wind, maar het ijs was redelijk. Arie van de Berg reed de 500 meter in 53.6 sec. en noteerde op de 1000 meter een tijd van 2.02.1 min. Robbert van Hornsveld reed de afstanden in res pectievelijk 54.6 sec. en 1.53.7 min.

Soester Courant | 1982 | | pagina 21