I Commissie beroepschriften in meerderheid vóór afslag Richelleweg 'De Vrije Teugel' doet college constructief tegenvoorstel f .t. Chatoux Bezuinigingsvoorstellen schieten PvdA in verkeerde keelgat Genegenheid schrijf je met gouden hoofdletters. Soesterbergs Belang Niet wijken voor druk van provincie (DLAMONDE) IKV neemt deel aan vredesweek in Duitse Soest Bouwvergunning voor volière overbodig? f Fractie overweegt breuk met college UW EIGEN KLEURENFOTO ALS KERST-OF NIEUWJAARSKAART Uw monogram in goud met briljant. INSTITUUT VOOR STUDIEBEGELEIDING STUDIEBEGELEIDERS (M/V) Soester Courant van woensdag 10 november 1982 In de vorige week in De Borg gehouden ledenvergadering van de Partij van de Arbeid zijn harde woorden gevallen over het bezuinigingsbeleid dat het gemeen tebestuur tot dusver voor ogen lijkt te staan. Unaniem keren de leden zich tegen de voorstellen, zoals die door het College aan de raad zijn voorgelegd, om het be grotingsgat van ruim ƒ2 miljoen te dekken. Vooral het "onevenredige" aandeel dat de sectoren welzijn en cultuur in de bezuinigingen lijken te moeten gaan leve ren vormen de steen des aanstoots. In de "aanzetten" worden beide sectoren zo danig aangetast, dat voor het voortbestaan van diverse Instellingen die op deze terreinen werkzaam zijn ernstig moet worden gevreesd. Wanneer het College onverminderd vasthoudt aan de gegeven aanzetten moet een breuk met het College - waar in de Partij van de Arbeid met één wet houder zitting heeft: Frans Kingma van (uitgerekend) Welzijn - zeker niet uit gesloten worden geacht. Overigens meent men dat het College bereid zal zijn aan de uitgesproken op vattingen van de Partij van de Arbeid over deze zaken alsnog voor een groot deel tegemoet te komen. Ten slotte zijn de voorstellen, zoals ze tot nu toe op tafel liggen, nog niet "politiek gewo gen", werd opgemerkt van de zijde van wethouder Kingma en fractievoorzit ter Van Gelder. "Weging" Een flink aantal leden meende echter dat van een "politieke weging" wel de gelijk sprake is geweest. Ter onder steuning van dat oordeel werd gewezen op het feit dat een aantal "bijzondere" instellingen goeddeels wordt gespaard (men denke aan de Stichting Jeugd zorg), terwijl van de "linksere" instel lingen (bij voorbeeld Artishock en de kinderboerderij "De Vrije Teugel") maar liefst de gehele subsidie dreigt te worden ingetrokken. De vergadering stelde zich zonder reserves achter het beleid van de frac tie, met name waar deze tijdens de in formele raadsvergadering van twee weken geleden scherpe kritiek heeft geoefend op de verdeling van de be- zuinigingspijn, die volgens de PvdA voor een groot deel buiten de gemeente dreigt te worden gevoeld. Binnen de gemeente - vooral bij Gemeentewer ken - zijn er nog heel wat mogelijk heden voor het toepassen van bezuini gingen. Voorstellen die daarop betrek king hebben zijn o.m. het snoeien op de posten gladheidsbestrijding, groen voorziening en onderhoud van wegen. die de PvdA-raadsfractie tijdens de in formele vergadering van de raad op tafel heeft gelegd. Kleiner tekort In de Partij van de Arbeid heerst ver der de opvatting dat het tekort niet zo groot is als het College aangeeft. Dat hangt onmiddellijk samen met zaken als de huisvestingsvoorzieningen voor een aantal gemeentelijke diensten, waarvan in de voorstellen nog wordt uitgegaan. Volgens de PvdA zijn der gelijke investeringen onder de huidige omstandigheden niet te verantwoorden. Als van deze investeringen wordt af gezien, hetgeen onontkoombaar is, zal het begrotingstekort veel lager uit vallen. Vraagtekens zet de afdeling ook bij de verwachte "opbrengst" van de bezuinigingen bij instellingen als Artishoch, de Peuterspeelzalen, de bi bliotheek, etc. Zolang deze instellingen nog bestaan ontvangt de gemeente ook huur voor de gebouwen. Met het ont slag van medewerkers begeeft de ge meente zich op een financieel moeilijk begaanbaar pad, waarvan de uitkomst volstrekt onzeker is. Van deze ver-rei kende consequenties heeft het College zich onvoldoende bewust getoond. Delicaat Door de scherpe opstelling van de af deling is de positie van wethouder Kingma - toch al niet comfortabel van wege het feit dat hij de portefeuille "Welzijn" beheert, waar de zwaarste klappen lijken te gaan vallen - nogal delicaat geworden. Mocht het College in meerderheid aan de voorgestelde "aanzetten" willen vasthouden (het geen overigens nog moet blijken), dan zal wethouder Kingma weinig ma noeuvreerruimte overhouden, gezien de eensgezinde opstelling van de partij en de fractie. Een breuk in het College zal Wethouder F. Kingma (PvdA) delicate positie... dan niet te vermijden zijn. De afdeling zal de leden op 1 december in De Borg opnieuw bij elkaar roepen als de gemeenteraad zich definitief heeft uitgesproken over de bezuini gingsvoorstellen. Dat gebeurt in de raadsvergadering van donderdag 25 november a.s., die speciaal aan de be zuinigingen zal zijn gewijd. Bromfietser zonder helm aangehouden In de nacht van vrijdag op zaterdag werd op de Beukenlaan een 24-jarige Baarnse bromfietser aangehouden, die zich zonder helm voortbewoog. Wegens het gebruik van alcohol kreeg hij een rijverbod opgelegd, terwijl het niet dragen van de verplichte helm hem op een proces-verbaal kwam te staan. Ruit vernield Van de school ,,De Wegwijzer" aan de Willaerstraat in Overhees werd in het afgelopen weekeinde een grote thermo pane ruit vernield, met een afmeting van 2x3 meter. De schade bedraagt 1.200,-. De afslag van de rijksweg A 28, die déze weg aansluiting zou moeten géven op de Richelleweg in Soesterberg, moet er toch maar komen, meent een meerderheid van de commissie voor de beroepschriften van de gemeenteraad van Soest. Zij adviseert het gemeente bestuur het bezwaarschrift van de hoofdingenieur-directeur van Rijkswa terstaat, die tegen de weigering van de aanlegvergunning in beroep is gegaan, te honoreren en de gevraagde vergun ning alsnog te verlenen. De commissie - althans de meerder heid ervan - komt tot deze aanbeveling op grond van de uitkomsten van een gesprek dat een afvaardiging van het Soester College van B. en W., met name burgemeester P. Scholten en wethouder G. Plomp, hebben gevoerd met Gedeputeerde Staten van Utrecht. Daarbij is komen vast te staan dat de Provincie slechts medewerking zal verlenen aan eventuele woningbouw in het gebied tussen Richelleweg en Zeis- terspoor, indien de gemeente Soest akkoord gaat met de aanleg van de Voor de realisering van woningbouw is de medewerking van de Provincie onmisbaar, temeer daar ook Defensie de benodigde grond slechts aan de gemeente Soest wil afstaan indien de afslag wordt gerealiseerd. Een minderheid van de commissie voor de beroepschriften meent overi gens dat het eerder ingenomen stand punt - d.w.z. geen vergunning voor de aanleg van de afslag - niet behoeft te worden gewijzigd. De minderheid, die overigens niet wordt gekwalifi ceerd, ziet daartoe geen aanleiding. Zoals bekend heeft de gemeenteraad van Soest in juni van dit jaar besloten de aanlegvergunning te weigeren, on danks het feit dat het College van B. en W. zich er voor hadden uitgesproken." Rijkswaterstaat heeft volgens de daar toe bestaan.de richtlijnen deze uit spraak aangevochten. Met resultaat, naar het zich thans laat aanzien. Juist het feit dat de aanleg van de afslag het gebied minder geschikt zou maken voor woningbouw heeft de raad er destijds toe bewogen de gevraagde vergunning te weigeren. Paradoxaal in het geheel is nu dat juist de Pro vincie dreigt de realisering van de woningbouw onmogelijk te maken in zien de afslag er niet komt. Nu de commissie zich in meerderheid voor de afslag blijkt uit te spreken wordt het interessant wat de - inmid dels nieuw samengestelde raad - zal besluiten. De raad moet in de ver gadering van 18 november een uit spraak doen. Soesterbergs Belang De vereniging Soesterbergs Belang, die vorige week in het Dorpshuis ver gaderde, heeft met verbazing kennis genomen van het advies van de commis sie voor de beroepschriften. ,,Het is wel duidelijk dat de Provincie geen nieuwe argumenten heeft aangedra gen, maar alleen heeft gewerkt met een bepaalde druk, om geen andere woorden te gebruiken", aldus voorzit ter G. Stekelenburg. De vereniging overweegt bij een eventuele on gunstige beslissing van de gemeente raad op het advies van de commissie - d.w.z. wanneer de raad dit advies overneemt en de aanlegvergunning alsnog verleent - juridische stappen. Daartoe is reeds contact gezocht met een advocaat uit Soesterberg. Verder zal de vereniging de „nieuwe" raads leden informeren over de zienswijze van de Soesterbergse bevolking. De vergadering werd bijgewoond;door twee Soesterbergse raadsleden, de^he- ren Blaauw (VVD) en Blom (CDA). Zij staken hun teleurstelling over de uitkomsten van het gesprek tussen provincie en gemeentebestuur niet on der stoelen of banken en verheelden evenmin hun kritiek op de opstelling van de meerderheid van de commissie voor de beroepschriften. De heer Blaauw meende dat de opstelling vari de provincie naar „chantage riekt". Hij vreesde dat de Provincie boven dien, ook wanneer de raad alsnog bij zijn afwijzende standpunt zou blijven, de stok van een „aanwijzing" achter de deur zou hebben. „Woningbouw in het gebied rond Zeis- terspoor en Richelleweg komt de eer ste acht jaar nauwelijks ter sprake", meent de heer Blom. „Wat dat be treft hanteert de provincie naar mijn smaak een loos dreigement. Het is veel voordehandliggender dat eerst de ga ten in de dorpskom met woningbouw worden opgevuld". Ook als de afslag er zou komen moet men geen illussies hebben over de woningbouwmogelijkheden, was het algemene gevoel van de vergadering. Door de dan verplichte geluidsisoleren- de maatregelen zouden de woningen aan de Richelleweg wel eens onbe taalbaar kunnen blijken. Na de raadsvergadering van 18 novem ber, waarvan de uitkomst met span ning wordt afgewacht, zal de vereni ging zich beraden op de juridische mo gelijkheden om de afslag alsnog tegen te houden. Het is voor de Soesterber- gers tot dat moment een brandende vraag of de raad zich onder druk zal laten zetten. Voorzitter Stekelenburg: „We kunnen voorlopig niet veel meer doen dan hopen op wijsheid..." De leiding van de Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' heeft zich in de afgelo pen week ernstig beziggehouden met de problemen rond de bezuinigings voorstellen van het college van bur gemeester en wethouders. Een en an der heeft geresulteerd in een construc tief alternatief, dat 'De Vrije Teugel' graag aan het gemeentebestuur voor legt om uit de 'politieke impasse', zo als woordvoerder Leo v. d. Berg het uitdrukt, te komen. De wijze waarop het college tot dus ver de bezuinigingsoperatie lijkt te wil len doorzetten is veel te grof. Er wordt volstrekt geen rekening gehouden met al het werk dat in de loop der jaren door de grote inzet van velen is ge groeid. 'Desastreus' is een ombuigings operatie die met één pennestreek het voortbestaan van de kinderboerderij onmogelijk maakt. 'Wij kunnen daar mee op geen enkele manier akkoord gaan'aldus Leo v. d. Berg. Het tegenvoorstel dat de leiding van de kinderboerderij graag op tafel van het gemeentebestuur brengt, komt hierop neer: 'De Vrije Teugel' is bereid af te zien van een (redelijk en beschei den) deel van de subsidie, op voor waarde dat van de daardoor overblij vende subsidie een aantal kleinere clubs en instellingen, die nu met kleine subsidiebedragen in stand worden ge houden - te denken valt aan bedragen tussen enkele honderden en enkele dui zenden guldens - gehandhaafd kunnen worden. Op deze manier kan het ge hele netwerk van kleinere welzijns- instellingen in stand blijven, aldus 'De Vrij Teugel'. De consequenties van dit aanbod zul len 'De Vrije Teugel' zelf overigens niet in de koude kleren gaan zitten. Het is duidelijk dat het werk van de kinderboerderij dan geheel 'herscha pen' zal moeten worden. Het overeind houden van het netwerk vindt men op dit ogenblik echter een zaak van de eerste prioriteit. Uiteraard zal het overblijvende bedrag lang niet voldoende zijn om het te kort van ruim 2 miljoen te dekken, beseft Leo v. d. Berg. 'Wij hopen echter op een doorbraak, waardoor men ook binnen de gemeente zelf nog eens kritisch naar de eigen begrotings posten gaat kijken. De rest moet daar dan toch wel bij elkaar gesprokkeld zijn'. Door het tonen van de bereidheid om zelf een deel van de subsidie af te staan hoopt men op een redelijke reac tie van gemeentewege. 'We nemen aan dat men bij de gemeente zal zeggen: 'Dat is een reëel aanbod, la ten wij zien wat wij daar tegenover zetten' Een ander motief is dat men er alles aan wil doen om te voorkomen, dat er binnen de welzijns-instellingen on derling een sfeer van concurrentie zal ontstaan, in de strijd om het geheel of gedeeltelijk behoud van de subsidies. Overigens heeft de handtekeningenaktie die de leiding van de kinderboerderij de afgelopen week heeft opgezet (waar in het voornemen om de subsidie voor 100 te schrappen van de hand wordt gewezen en wordt aangedrongen op het behoud van 'De Vrije Teugel'in drie dagen tijds al ruim 2.300 handtekenin gen opgeleverd. 'Daaruit blijkt wel dat het voortbestaan van de kinder boerderij door de bevolking van harte wordt ondersteund', zegt Leo v. d. Berg. 'De Vrije Teugel' wil voor dit con structieve tegenvoorstel graag de in stemming verwerven van de andere instellingen, die nu dreigen te worden verminkt of weggevaagd. Het voor stel zal tijdens de bijeenkomst in Artishock, vanavond om 20.30 uur, zeker ter sprake komen. VrfftiM kriMu, Verras uw vriendenkring. Stuur dit jaar eens héél originele kaarten rond. Met een leuke, mooie sfeervolle foto van uzelf, van uw gezin of Vakantieherinnering, i Kom met het negatief van uw keuze naaronze fotovakzaak (niet los- knippen s.v.p.Dan drukken wc 10 of méér prachtige kerstkaarten voor u af. Met een kerst- of nieuwjaarswens naar keuze. En compleet met enveloppenI Voordeliger dan een gewone kerstkaart. Bij grotere aantallen extra korting. Uiterste bcstekl.iuim 15 december 1982. Van Weedestraat 17, Soest. Tel. 02155-1 3917 Wa x>°' ,oa a/A. Steun de collecte. Giro 5855, Den Haag. Rijverbod In de nacht van maandag op dinsdag j.1. hield de politie op de Birkstraat een 28-jarige automobilist uit Amers foort aan. Door zijn opvallend rijge drag had hij de aandacht van de po litie getrokken. Hij bleek teveel van de alcohol genoten te hebben, waarom hij een rijverbod opgelegd kreeg. Sieraden gestolen Bij een inbraak in een woning aan de Emmalaan hebben de dader(s) een aantal sieraden buitgemaakt ter waar de van enkele duizenden guldens. Door een raam te forceren verschafte men zich toegang tot de woning, waarbij de slaapkamers werden doorzocht. Daar werden ook de sieraden buitgemaakt. Diamonde monogram, in elke gewenste lettercombinatie. Voor hem en voor haar, op over hemd of stropdas, op shawl, ceintuur of tas. Sierlijke gouden letters, bekroond met een geraffineerd briljantje. Letters die staan voor uw naam, of die van iemand die u dierbaar is. Vraag ernaar, bij uw juwelier. Verkrijgbaar bij: SIERADEN MET DIAMANT BURG.GROTHESTRAAT13 TELEFOON 02155-23271 PRIJZEN VANAF F143.— SOEST Een zeven man sterke IKV-delegatie zal aanstaande zaterdag vertrekken naar de Bondsrepubliek voor een twee daags werkbezoek aan het Westduitse stad,je Soest. Op uitnodiging van de „Soester Friedensinitiative" zullen de IKV-ers daar deelnemen aan de (natio nale) vredesweek bij onze Oosterbu ren. De IKV-afvaardiging bestaat uit Leni Post, Henk Post, Eric Boor, An Cool- sma, Astrid Ruepert, Heieen Post en Adriaan Slooff. De gedelegeerden wor den zaterdagmorgen ontvangen door Annemarie Grajetzky van de „Frie densinitiative". In de voormiddag zal een bezoek worden gebracht aan de vredesmarkt in de oude binnenstad, terwijl in de namiddag de IKV-ers een voorstelling zullen bijwonen van het studentencabaret „Een Beetje vrede". Zondag vindt er een uitwisseling plaats van ervaringen inzake het kernwapen- vraagstuk tussen de beide vredes organisaties. De Westduitse vredes week (7-17 november) valt dit jaar voor het eerst samen met de zogehe ten vredesdecade van de niet-officiële kerkelijke vredesbeweging in de DDR. Verklaring De IKV-kern Soest heeft eind vorige maand een solidariteitsverklaring ge stuurd naar de „Friedensinitiative" voor een atoomvrij Soest-Duitsland. De Duitsers hadden daar om ge vraagd. De „Friedensinitiative" dringt er bij de gemeentelijke auto riteiten op aan het Duitse stadje Soest tot kemwapenvrije zóne te verklaren. Maar evenals in Nederland vooralsnog zonder succes. Zo ziet de lijst van bezuinigingen eruit: --vermindering bijdrage personeelsverenigingen 29.600,- - wijziging autokostenvergoedingen 20.000. - - aanpassing 1% ziektekostenvergoeding 10.000,- - beperking vergoeding raadsleden 49.900,- - vermindering presentiegeld leden commissie met 50% 6.000,- - vermindering inwinnen externe adviezen 315.000,- - beëindiging donateurschap instituut overheidsuitgaven 100,- - vermindering overuren politie 16.800,- - vermindering deelname cursus politie 4.000,- - halvering jaarlijkse bijdrage brandweervereniging 6.000,- - beperking straatverlichting 14.200,- - beëindiging subidiëring reclassering 200, - - intrekking subsidie vereniging bescherming dieren 2.800,- - niet meer vergoeden onderbrengen zwerfdieren 1.000,- - intrekking subsidie stichting studiecentrum verkeerstechniek 500,- - beëindiging subsidiëring E.H.B.O. vereniging 400,- - intrekking subsidie alcohol en drugs 1.400,- - halvering subsidie patiëntenvereniging 1.400,- - opzegging lidmaatschap NIROV 500, - - beëindiging subsidie Stichting huisvesting buitenlanders 1.400,- - beperking kosten markt 10.000, - - intrekking subsidie rijwielpadenvereniging 200,- - verlaging bedrag per kleuter met 10,- 12.400,- - verlaging bedrag leer- en hulpmiddelen l.o. 15.700,- - culturele vorming schooljeugd 18.500,- - terugbrengen schoolsportdagen tot één 10.000, - - intrekking subsidie onderwijs aan zieke kinderen 800,- - vermindering bijdrage natuur- en milieuducatie 12.000,- - vervallen post curssussen onderwijzend personeel 6.000,- - intrekking studietoelageverordening 6.000,- - vermindering cursus vormend karakter 7.500,- - vermindering subsidie leesvoorziening visueel gehandicapten 8.600,- - bibliotheek 50.000,- - intrekking subsidie Bond Heemschut 100,- - beëindiging subsidie oranjeverenigingen 15.800,- - intrekking verordening lichamelijke opvoeding en sport 8.000,- - intrekking subsidie Ned. Kampeerraad 300,- - intrekking subsidie Maatschappij tot Nut v.h. algemeen 1.700,- - intrekking subsidie Instituut voor natuurbeschermingseducatie 500,- - intrekking subsidie Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde 300,- - vermindering bijdrage muziekschool 25.000,- - beëindiging jaarlijkse storting fonds kunstaankopen 25.100,- - beëindiging subsidie schaakclub 300,- - vermindering bijdrage bijzondere culturele manifestaties 13.400,- - beëindiging subsidiëring zaalhuren 6.000,- - vermindering bijdrage stichting Jeugdzorg Soest met 25% (per 37.400,- 1 juli 1983 - vermindering subsidie Artishock 58.200,- - beëindiging subsidie "De Vrije Teugel" per l juli 1983 163.100,- - beëindiging subsidie sociaal cultureel werk 20.000,- - vermindering subsidie jeugdwerk Soesterberg met 15% 6.000,- - vermindering subsidie Stichting Jongerencentrum met 25% 8.000,- - vermindering subsidie Fed. Vrouw. Vrijwillige hulpverlening 200,- - vermindering kosten commissie culturele zaken met 50% 1.000,- - vermindering subsidie amateuristische kunstbeoefening met 25% 13.000,- - beëindiging subsidiëring historische vereniging Soest 600, - - beëndiging subsidiëring V ogelvreugde 500, - - afschaffing subsidie speelotheek Eemland 200,- - beëindiging subsidie Vereniging Soesterbergs Belang 700,- - beëindiging subsidie Voorzieningsfonds Kunstenaars 1.500,- - vermindering subsidie Fed. Raad Welzijnswerk ouderen met 25% 35.000,- - vermindering subsidie Stichting Peuterspeelzalen per 1/7/1983 50.000,- - intrekking subsidie Ec. Technologisch Instituut 1.600,- - beëindiging subsidie werkgroep buitenlandse werknemers Soest 800,- - intrekking subsidie Caravanclub "Uit en toch thuis" 100,- - intrekking subsidie Stichting Hulpcentrale Soest 1.000.- - opzegging lidmaatschap Heidemaatschappij 100,- - beëindinging subsidie VVV 19600, - - beëindinging deelname Stichting Regionaal dienstverl. Centrum 1.600,- kleinbedrijf - beëindiging kosten volksfeesten 71.000, - - vervanging "duur" groen door "goedkoop" groen en sluiting kas 27.000,- - verhuur Anna Paulownahuis 9.600,- - beëindiging sportieve recreatie 9.600,- - beëindiging dienstverlening aardgas controle abonnementen 50.000,- - vermindering werkzaamheden voorlichtingscentrum Gas- en CAI- 10.000,- bedrijf - afschaffing telefoon vergoedingen 5.300,- - vermindering bijdrage sportstichting 100000, - - vermindering bijdrage Stichting Zwembaden25.000,- I! Het totaal bezuinigingen1.463.100,- van het gemeentebestuur "verlanglijstje r«.r riC (projecten waarvan de uitvoering absoluut noodzakelijk is) 1. verbetering huisvesting G.S.D. en secretarie 157.000,- 2. vervullen vacature brandweerofficier 1/3 jaar 25.000,- 3. meubilair en materiaal lagere en kleuterscholen 36.200,- 4. subsidie "De Borg" en dorpshuis Soesterberg 250.000,- 5. vergroting riool Kampdwarsweg 52.500,- 6. reconstructie Stadhouderslaan en aanleg transportriool 48.000,- 7. huisvesting maatschappelijk werk en gezondheidscentrum 10.000,- 8. vervanging tractiemateriaal 90.000,- 9. aanschaf warmtepomp Soester Natuurbad 27.500,- Totaal 696.200, Wij roepen op: part-time Wij vragen: Opleiding op V.W.O.-niveau Dagelijkse beschikbaarheid Goede contactuele eigenschappen Representatief voorkomen Wij bieden: Honorarium i.o.t. de te verrichten werkzaam heden Leuk en verantwoordelijk werk Prettige werksfeer Uw sollicitatie stuurt u naar: INSTITUUT VOOR STUDIEBEGELEIDING Willibrorduslaan 7 1216 NX Hilversum Telefonische informatie krijgt u via tel.nr. 02155-17089 (vragen naar de Heer Meiners). Zij die eerder solliciteerden hoeven niet op deze advertentie te reageren. In de commissie voor de beroepschrif ten was men het er over eens: het beroepschrift van de heer C. de Bruin tegen de weigering van b. en w. om hem een bouwvergunning voor een volière in de tuin bij de woning Wiar- di Beckmanstraat 388 te verlenen, had niet in de commissie behoren te komen. Niet alleen omdat de overschrijding van de totale oppervlakte van bijge bouwen nog geen drie vierkante meter is, maar ook omdat de commissie zich afvroeg of voor het simpele bouwsel dat de heer De Bruin heeft neergezet wel een bouwvergunning nodig is. Wat de overschrijding betreft zei mr. J. Nieuwenhuijzen namens het gemeentebestuur, dat, hoe klein deze ook is, de strijdigheid met het bestemmings plan vaststaat. Wat het punt van de bouwvergunning betreft vond hij dat de kwestie nog eens bekeken moest worden, zoals in de commissie werd geopperd. De oplossing moet in overleg gevonden worden, vond de commissie, zodat de kwestie niet opnieuw behan deld behoeft te worden. De heer Van den Brakel (PvdA) stelde dat deze kwestie veel geld heeft ge kost, terwijl het dat allemaal niet waard is. In dit verband uitte hij ook kritiek op de welstandscommissie, die de simpele tekening van de heer De Bruin had afgekeurd, maar verzuimd heeft te zeggen hoe het dan wel zou moeten. De heer R. van Logtenstein (CDA) vond dat de gemeente in dit ge val het initiatief moest nemen om de onduidelijkheden in deze kwestie weg te nemen. De volière staat er overigens al. Badso 1 blijft winnen! In de thuiswedstrijd afgelopen zondag tegen D.V.S. 2 zag het er in de begin fase naar uit, dat het een uiterst moei lijke wedstrijd zou worden. Zowel Roy van Gestel als Jop Tazelaar verloren hun single. Dat het uiteinde lijk toch een royale 6-2 overwinning werd, kwam door het groot krachts verschil de dames. Claudine Schüssler en Milly Pellikaan waren superieur. Dat bleek uit hun gewonnen singles en het gaf ook de doorslag in de mixed-partijen en de damesdubbel. In de herendubbel re vancheerden Roy en Jop zich op knap pe wijze voor hun single-nederlagen en wonnen deze partij in 3 sets. En zo blijft Badso 1 nog steeds ongeslagen! Overige uitslagen Mariken 3-Badso 2 Badso 3-Hoogland Sjeve Sjuttel 2-Badso 4 Vollenhove 8-Badso 6 Badso 7-'t Slot 9 Badso 1-BVO '791 Selby 3-Badso 2 Castellum 6-Badso 3 4-4 2-6 5-3 1-7 5-3 Jeugd: 7-1 8-0 8-0

Soester Courant | 1982 | | pagina 3