Milieufederatie zoekt uitweg ruil verkavelings -impasse premie koopwoningen nu overdraagbaar TAXI KLOMP 12984 50 Jaar geleden in Soest NKS druk bezocht tijdens Open Dag Premie-koop A appartementen VAHSTAL °b39%63na534 Oudheids kamer Soest 95.- Opslagruimte op eigen terrein niet mogelijk. „Kopen goedkoper dan huren vraagt uw aandacht voor: Te koop s Hinderwet-ontwerp beschikking Hinderwet Bouwzaken (openbare bekendmaking) Wet Autovervoer Personen (openbare bekendmaking) Discussienota Eemland schappelijk ingericht v 4 - êSfe U M J'%\ Bel voor informatie Aquarellen en schilderijen van Otto Kleef hens Broeken vrijetijdskleding TEL 11 November 1932 5 Socslt'r Courant van woensdag 10 november 1982 GEMEENTE Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan ligt ter inzage een verzoek van Wasserij Hafkamp B.V., Beetzlaan 2 te Soest voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hin derwet voor wijziging van een wasserij van textielgoederen op het perceel Beetzlaan 2 te Soest (kad. gem Soest, sectie K, nr. 426). De strekking van het ontwerp van de beschikking luidt: 'po sitieve beslissing op ontwerp-beschikking onder het stellen van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe'. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen, die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijker wijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 25 november 1982. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan leggen ter inzage verzoeken van: P. Roos, Steenhoffstraat 40-42 te Soest om vergunning tot het oprichten en in werking hebben van een groothandel in aard appelen, groente en fruit op het adres Steenhoffstraat 40-42 te Soest (kad. gem. Soest, sectie K nr. 2140). Volendammer Vishandel (Larry Buys), Irissenstraat 34 te Volendam om vergunning tot het oprichten en inwerking hebben van een verkoopwagen voor diverse soorten verse, gerookte en gebakken vis op het adres Weegbreestraat te Soest (kad. gem. Soest, sectie G, nr. 6828). Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van ter- inzagelegging van het verzoek d.d. 10 november 1982. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of ge machtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zitting wordt gehouden op woensdag l decem ber a.s. om resp. 09.00 uuren 09.30 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht tegen de aangevraagde beschikking, kunnen later beroep instellen, tenzij wordt aangetoond, dat men rede lijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schriftelijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaar schrift bij het college van b. en w. worden ingediend. Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen binnengekomen voor: het uitbreiden van een kantoorgebouw op het pereeel So.es- terbergsestraat 158 kad. gem. Soest, sectie D, nr. 3510) het vervangen van een woonhuis op het perceel Wieksloter- weg O.Z. 103 kad. gem. Soest, sectie G, nr. 6193) het bouwen van een o.o.-legeringsaccomodatie op het per ceel Amersfoortsestraat 80 (kad. gem. Soest, sectie E, nr. 3925); het vervangen van een bestaand woonhuis op een perceel aan de Vondellaan (kad. gem. Soest, sectie C, nr. 3782) het bouwen van een woonhuis op een perceel aan het Kerkpad N.Z. (kad. gem. Soest, sectie A, nr. 3052) het plaatsen van een dakkapel op een woonhuis gelegen op een perceel aan de Draailier 41 (kad. gem. Soest, sectie G, nr. 7825). Genoemde bouwplannen liggen vanaf vrijdag 12 november a.s. gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (af deling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen de bouwplannen. Burgemeester en wethouders maken ingevolge artikel 42c van het Uitvoeringsbesluit Autovervoer Personen 1939 bekend, dat zij het verzoek van de heer J. W. Karwoczik, Kostverlorenweg 1 te Soest om vergunning ex artikel 4 juncto 46 van de Wet Autovervoer Personen geweigerd hebben. Op grond van artikel 55 van de Wet Autovervoer Personen kan iedere belanghebbende tegen deze beslissing in beroep gaan bij Gedeputeerde Staten van Utrecht en wel binnen 30 dagen na heden. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 - 12.30 - 13.30 - 17.00 UUR Het ziet er niet naar uit dat de heer C. Coster op eigen terrein aan de Bonifaciusstraat 26 de bestaande op slagruimte zal kunnen uitbreiden. De vergunning hiertoe hebben b. en w. hem geweigerd. Hiertegen diende hij een beroepschrift in, dat maandag j.1. door de commis sie voor de beroepschriften werd be handeld. Op zijn erf van 667 vierkante meter heeft de heer Coster, eigenaar van een bouwbedrijf, te weinig opslagruimte. Hij heeft momenteel aan de Veldweg een loods van de gemeente in bruik leen, maar het is onzeker of dit nog lang kan duren omdat de gemeente bezig is steeds meer bezittingen die zij zelf niet strikt nodig heeft af te stoten. 'Ik wil mijn eigen opslagmo gelijkheden veiligstellen', aldus de heer Coster in een toelichting op zijn be roepschrift. De heer J. Nieuwenhuijzen zei na mens het college van b. en w. dat het niet de bedoeling is kleine onderne mers in de problemen te brengen. 'Als er ook maar iets kan, moet de gemeente zoveel mogelijk vrij baan geven aan de kleine ondernemers. Maar ze moet natuurlijk wel binnen de be stemmingsplanvoorschriften blijven' Hij concludeerde dat er nu al meer gebouwd is op het terrein dan fei telijk kan. In de beslotenheid formuleerde de com missie tenslotte haar advies aan de gemeenteraad. Aanrijding met zware schade Bij een aanrijding op de Amersfoortse straat, ter hoogte van het Fitness Cen trum, werden zaterdag j.1. de twee erbij betrokken personenauto's zo zwaar beschadigd dat de kenteken bewijzen werden ingevorderd en de auto's weggesleept. Het ongeluk vond plaats toen een 55-jarige inwoner van Amersfoort, rijdende in de richting van zijn woonplaats, linksaf wilde slaan en daarom voorsorteerde. Dit werd te laat opgemerkt door een in dezelfde richting rijdende 19-jarige automobi list uit De Bilt, die tegen de eerste auto opreed. De brandweer moest er aan te pas komen om het wegdek schoon te spuiten. Persoonlijk letsel deed zich wonder boven wonder niet voor. -***:>, De Stichting Stichise Milieufederatie, de over koepelende organisatie van ongeveer vijftig ntitieuwerkgroepen in de provincie Utrecht, heeft aan de Commissaris van de Koraigin en aan de pers een rapport gepresenteerd onder de titel "Eemland sehappeiyk ingericht". Het is een discussienota over de oplcwsng van problemen rand de inrichting van Eemland. De ontwikke ling van een ruQverkavetingsplan voor dit gehied is in een patsteffing gekomen doordat er ernstige rrKTangsverschflkTi bestaan tussen de i\jks- en de provinciale overheid. De rijksoverheid wü het karakter van Eemland behouden. Zij is zelfe bereid hiertoe voor ca 1000 ha de zgn. relatienotagelden ter beschikking te stellen. Daarom werd voorde inrichting van het gebied een breed samengestelde Landinrich tingscommissie benoemd, met naast boeren ode vertegenwoordigers van de particuliere natuur- en landschapebescherming. Als uitgangspunt moest het provinciale streekplan Utrecht-Oost fungeren. En daarmee is dan een belangrijk knelpunt aangegeven: dit streekplan vertoent voor Eemland tal van strijdigheden en is ook strijdig met het beleid van de rijksoverheid. LM biedt nauwelijks ruimte voor toepassing van de Relatienota, die het samengaan van landbouw en natuur- en landschapsbehoud wü vergemakkelijken. Over dit punt is dan ook nog steeds een discussie tussen rijk en provincie Eemland - open polderlandschap met een bijzonder karakter forensen int de Randstad, en de verkeersinten siteit nam toe. Er werdsi snelwegen door en langs het gebied aangelegd: kortom, het karak ter van Eemland werd aangetast Ook voor de boeren ontstonden problemen. Sinds de tweede wereldoorlog werd overal gem- tenstveerri en gemechaniseerd. De produktie moest worden opgevoerd wilde een bedrijf ren dabel blijven. Daardoor werden de hoge water standen een probleem: met zware landbouw machines kan men pas laat in het voorjaar het land in. Daarom werd geleidelijk de grond waterstand verlaagd, waardoor bewerióng gemakkelijker wordt en de grasgroei wordt ver vroegd en vergnoot. Te grote rijafstanden bleven echter een efficiënte bedrijfsvoering in de weg staan. Docr de landbouvvstandap^nisaties wend daarom bij de rijksoverheid een ruilverkaveling aangevraagd, waarbij men ook dacht aan het verplaatsen van boeefcrijen naar het rruddar van de polders. Iedereen zou dan zijn land bij huis hebber. StitPg Landbouwkundige belangen en die van natuur ar landschap lijken in Eemland strijdig met el kaar te zijn. Uit 'Eemland schappelijk inge richt" blijkt flat het de vraag is of voor de meer derheid van de (meest kleine) boeren op lange termijn 2D is. Een teken aan de wand is, dat eer grote groep van deze boeren te kenner heeft ge- gever het niet eens te zijn met de grootse plan nen van het overgebleven deel van de Landin richtingscommissie. De Stichtse Milieufederatie zoekt het in het her stellen van de vroegere zmering van het gehied De slechtst bereikbare delen zouden extensief beheerd moeten wonden. Dit kan voor de boeren, indien er eer aanvulling op het inkomen uit de Relatienotapot wordt verstrekt toch aan trekkelijk zija Wel zouden een aantal boederijen verplaatst kurmer worden, maar dan naar zorg- Veel bestaande bedrijfssituaties kunnen efficiënter worden gemaakt met financiële stam via bestaande rijksregelingen (innovatie er renovatie). Ook rendabele vormen van alternatieve landbouw (kwaliteitsprodukten) kunnen worden overwogen. Vormen van exten sieve recreatie blijken goed te kunnen worden ingepast Het beeld van de evenwichtige struc tuur die de Milieufederatie daarbij voor ogen staat is weergegeven op een kaart De discussienota 'Eemland schappelijk inge richt' is te verkrijgen door storting van 12.50 op giro 2674076 trxv. Stichting Stichtse Milieu federatie te De Rilt Het is dus geer wender dat de landinrichtings commissie niet tot eer unaniem besluit kon ko men. Gezien de samenstelling van de ccnrmis- sie lag het voor de hand, dat de meerderheid koos voor een agrarisch gezien "maximale" cp- losarrg. De minderheid die zag dat het karakter van Eemland definitief zou worden aangetast, vroeg de hulp van rijksoverheid, en schortte haar werkzaamheden in de commissie op. Rijk ar provincie zullen tot een oplossing moeten to men Zowel voer de toeren als voer nq$uur en Jand- shhap-zijn maatregelen noodzakelijk. Hoewel het beleid van de rijksoverheid gericht is cp het bèhoud van het specifieke karakter van Eem land, dreigt dit verloren te gaan. Tbch is het volgens de Milieufederatie mogelijk de belangen van landbouw ar natuur en landschap te verenigen. Eemland is een epen poldergebied in het noor den van de provincie Utrecht, gevormd in de vroegere delta van de Eem, tussoi de heuvels van het Gooi en de Utrechtse Heuvelrug, en de vroegere Zuiderzee. In de winter overstroomde het gebied geregeld. In de middeleeuwen wer den steeds meer stukken ingedijkt, maar toch was het niet veilig in het midden te gaan wenen. De toedoijen staan dan ook in ar bij de dopen langs de hogere randen (Eemnes, Baam, Soest) ar langs de dijk van de Eem zelf (Eembrugge, Eemdijk) Bunschoten ontstond cp een zandrug. Omdat het gebied zo vochtig was werd het ge bruikt als weidegrond terwijl de natste, meest geïsoleerde delen éénmaal per jaar weiden ge hooid. Dit schiep ideale levensomstandigheden voor vele vogelsoorten en vegetatietypen. Karakteristiek was de rijke weidevogelstand. Er broedden bijvoorbeeld veel kemphanen. Vooral vanaf het begin van de zeventiger jaren kwam hierin verandering. Door landtouwintensrvering ar ontwatering verdwenen bijzondere vegetatie typen en de aantallen weidevogels liepen terug. De dorpen groeiden uit Er werd getouwd voor De Nederlandse Kunststoffenindustrie Soesterberg (NKS) hield vorige week za terdag een open dag. Een Initiatief day voortkwam uit de landelijke 'Opendag van de Chemie', die dit jaar voor de derde maal werd'gehouden. NKS kon daar aan toen niet meedoen. NKS kijkt terug op een bijzonder ge slaagd gebeuren. Ruim 750 mensen bezichtigden het bedrijf. Met steeds ge middeld zo'n 125 man 'over de vloer' was het de hele dag gezellig druk. De belangstelling reikte van jong tot oud. Een bont gezelschap van scho lieren en ingenieurs, huismannen en werkende vrouwen vormden 'het pu bliek', veelal afkomstig uit de regio Soest-Soesterberg, maar ook van veraf. Sommigen hadden geen idee hoe het in een fabriek allemaal in zijn werk gaat, anderen beschikten over een opmerke lijke vaktechnische kijk op de zaak. Het grondstoffenmagazijn deed dienst als ontvangsthal. Daar werden de ma terialen getoond en iets over de kunst stoffen in het algemeen verteld. Op een plattegrond werd de routing door het bedrijf uitgelegd, waarna men via de spuitgieterij de fabriek doorwan delde. Een deel van het machinepark was in werking, zodat het publiek precies kon zien hoe de producten worden gemaakt. Speciaal voor deze dag werden ondermeer onbreekbare kunststof bekertjes en ijsschrapertjes vervaardigd. Na afloop kon men die in een plastic tas, samen met enig informatiemateriaal, mee naar huis nemen. In de verschillende afdelingen gaf het personeel uitleg en beantwoordde de gestelde vragen. Eén van de medewer kers: 'Een gezellige dag. Je hebt echt het gevoel dat je binnen je bedrijf op een relaxte manier met je eigen vak bezig bent. Dan leg je het uit aan een wijsneusje van de lagere school, die precies het naadje van de kous wil. weten. Een andere keer praat je met een huisvrouw, die komt kij ken, omdat haar man ook zoiets doet en nu eens wil zien hoe dat gaat. En met vakgenoten wissel je gedach ten en ervaringen over de werkme thoden uit'. Directeur De Greef: 'Zonder meer een heel geslaagd experiment. Ook voor de eigen medewerkers. Een succes door het gezamenlijk overleg en de samen werking bij de organisatie. Er was enthousiaste inzet bij de voorbereidin gen. Ook in de eigen tijd ging men door om de zaak in orde te krijgen en er wat van te maken. En dat dat gelukt is bewijzen de erg positieve reacties vandaag, zowel van personeel als van publiek'. NYPELS BESLIST: Lokatie: Van Weedestraat, Nassauplantsoen FINANCIERINGSLASTEN BIJ 100% HYPOTHEEKSTELLING 1e jaar 146.- p/mnd 2e jaar 171.- p/mnd 3e jaar 196.- p/mnd Volgende jaren minimaal 25.- p/mnd meer, afhankelijk van inkomen en rente-ontwikkeling. Amsterdamseweg 18, Amersfoort 18.00 uur 033-803138 In de Oudheidskamer aan de Ferd. Huycklaan 18, is momenteel een ex positie te bezichtigen van werken van Otto Kleefkens, een Hooglandse kunst schilder, die naast aquarellen ook olie verven en acrylschilderijen maakt. Het schilderen is hem bij de geboorte meegegeven, zo valt op te maken uit de schilderijen van zijn vader, groot vader, moeder en broer. In zijn begintijd werd Kleefkens ge ïnspireerd door de 'modernen'; later door Engelse schilders als Hockney, Turner en Lowry. Daaruit ontwikkelde zich een eigen stijl, die vooral uit zijn aquarellen spreekt. Aan zijn onderwerpen is te merken, dat Kleefkens zijn kunst vooral in de vrije tijd beoefent, waarbij foto's een belangrijk hulpmiddel zijn: Zwitserse landschappen, Londen, de Engelse sfeer, maar ook Nederland. Texel en de omgeving van Hoogland. In de Oudheidskamer valt ook ander werk te zien, waarvan de techniek - het ambacht - werd overgeleverd van vader op zoon en van moeder op dochter: de wagenmaker, de warme bakker, de koperslager enz. De Oudheidskamer is geopend op za terdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Serie autodiefstallen opgelost Met de aanhouding van een 20-jarige inwoner van onze gemeente heeft de politie een aantal autodiefstallen kun nen oplossen, die in de afgelopen maanden hebben plaatsgevonden in Soest, Zwolle, Nijkerk en Baarn. De totale schade die de jongeman heeft veroorzaakt wordt geschat op 45.000,- De auto's werden verkocht, vernield of ergens achtergelaten. Bovendien heeft de dader ook de diefstal bekend van een fiets, van sleutelbossen (onlangs uit De Bunt) en autopapieren. Omdat hij zelf niet in het bezit is van een rij bewijs, had hij een gestolen rijbewijs vervalst door er zijn eigen foto in te plakken. De jongeman is inmiddels voorgeleid aan de Officier van Justitie in Utrecht. in pastel kleuren Bleu - Rose - Geel - Oker - Raf De nieuwste mode v.V\feedestraat11c tel.12424 Soest Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Diefstal personenauto Een bewoner van de Ha verweerd deed vorige week bij de politie aangifte van diefstal van zijn auto, een zwarte Golf GTI ter waarde van 16.000,- van het parkeerterrein voor zijn wo ning. Wedstrijd om prijzen Aldus kondigt de heer v.d. Loo, banketbakker, Soesterbergsestraat. een bijzondere attractie aan voor de kinderen. Met betrekking tot deze attractie werd bij de scholen aan de kinderen een biljet uitgereikt, hetwelk met fouten is bezaaid. De heer Van der Loo, die zelf geen tijd heeft die fouten op te sporen, verzoekt den kinderen dit voor hem te doen. Hiervoor stelt hij niet minder dan 40 prijzen beschikbaar. Een mooie gelegenheid dus om een extra St. Nicolaas-cadeautje te bemach tigen. De kinderen, welke onverhoopt geen biljet hebben kunnen, be machtigen, zullen bij den heer v.d. Loo ongetwijfeld nog wel een exem plaar kunnen afhalen. Kiescollege Ned. Herv. Kerk Tot leden van het kiescollege zijn bij enkele candidaatstelling geko zen de heeren: G. Gerritse, D. v. Hummel, J. P. Matthijssen, J. L. Bakker, P. Donker, J. G. van Es. C. van Es, W. Frederiks, S. van Gorkum, D. van Kleef, J. Kraayenbrink, J. de Ligt, A. v. Maastricht, T. J. Regter, R. M. Stam. Noodlanding Maandag steeg te Gilze Rijen het militaire vliegtuig no. 570 op, met bestemming Soesterberg. Boven Rijen weigerde de motor, waardoor de vliegenier een noodlanding moest maken. Het vliegtuig kwam in een weiland terecht, met den kop in den grond, waardoor de schroef en één der vleugels afbraken. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het uitbreidingsplan Zooals bekend is, ligt thans het uitbreidingsplan van onze gemeente tot 28 Nov. a.s. voor een ieder ter inzage op het Raadhuis. Door de Soester Bouwkring, bestaande uit personen die belang hebben bij den bouw te dezer plaatse is in verband met het uitbreidingsplan een af- gemeene vergadering belegd, welke gisterenavond in HotelEemland" is gehouden. Allereerst gaf het lid van den Gemeenteraad, de heer Busch, een in leiding, terwijl verder de heer L. Klaver, redacteur van het uitbrei dingsplan en zijn gevolgen voor de gemeente, voor grond- en huis eigenaar in 't bijzonder. In ons volgend nummer komen wij hierop nader terug. Haar offer Op Zondag 20 November a.s. 's avonds te 7 uur. zal door de Maria-ver- eniging te Soesterberg een uitvoering gegeven worden in Hotel ,,'t Zwaantje". Opgevoerd zal worden: ,,Haar Offer", tooneelspel en „De degelijke Moeder", blijspelen. Raadsvergaderin g De Raad onzer gemeente kwam gisterenmiddag (Donderdag) te 4 uur bijeen, ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Behandeling van het voorstel van B. en W. betreffende „Werkloosheid- voorziening, werkverschaffing en steunverleening" Terugkomende op de objecten voor werkverschaffing welke wij U wenschen voor te stellen kunnen wij U de volgende noemen: a. verdere uitvoering van de werkzaamheden in de gemeentebosschen als omschreven in het rapport van den Tech. Ambtenaar O.W. d.d. 20 October 1931, waartoe door Uwen Raad is besloten in Uwe vergade ring van 31 October '31», ring van 31 October '31 B. Het maken van een natuurbad op het gemeentelijk grondbezit aan de Banningstraat naast het pompstation der Utrechtse Waterleiding Maatschappij c. De aanleg van wegen in het gemeentelijk grondbezit belegen op 't Hart begrensd door Beetzlaan, Laanstraat en de Nieuwstraat. d. Uitvoering van kleine werken als onderhoud wegen, greppels e.a. Voor de werken sub a, b en c bestaat ons voornemen een subsidie aan te vragen uit 's Rijks kas. Voor de werken in de gemeentebosschen wordt een crediet aangevraagd van 15.942,80, voor het natuurbad in de Banningstraat rond 70.000 en voor den aanleg van wegen over het gemeentelijk grondbezit be grensd door Beetzlaan, Laanstraat en Nieuwstraat 104.000,-. Feestavond V.V. „Esvac" Maandag 21 November a.s. geeft de V.V. „E.S.V.A.C." haar 9e jaar feestinde groote zaal van „Eemland". Opdracht Het weder opbouwen van de villa aan den Amersfoortsche straatweg te Soesterberg, welke kort geleden door brand werd vernield, is op gedragen aan den heer J. de Jager, aldaar. Door laatstgenoemde werd dit pand voor eenige jaren nieuw gebouwd. Crisistijd en Crisisboodschap Over dit onderwerp zal Ds. D. J. Hoekendijk, de bekertde radio-rede naar, Dinsdag 29 November spreken in de christelijke ULO School, Spoorstraat. Waar ongetwijfeld zeer velen verlangend zullen zijn om deze spreker persoonlijk eens te zien en te hooren. kunnen wij een ieder aanraden dien avond vrij te houden, te meer waar de rede geschikt zal zijn voor personen uit alle gezindten.

Soester Courant | 1982 | | pagina 5