- - - - "V -V. Amnesty vraagt deelnemers aan bliksemakties Gooise Operette Vereniging brengt „Die Verkaufte Braut" 20 jaar Groot Nicolaaskoor „In De Ruimte" Ook Shalom-Feest voor kinderen! Shalomdiensten "In De Ruimte" FilmhuisSubway Riders Tentoonstelling Rob van de Louw Moderne leesvormen in Lager Onderwijs Kinderpostzegels vanaf 16 november verkrijgbaar Postzegelruildag P.Z. V. "Eemland" SOESTDIJK VVV Nieuws Jubileumconcert op zondag 14 november CAFÉ-RESTAURANT BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Maandag 15 november in Ingenhof: 9 Soester Courant van woensdag 10 november 1983 9 In het Filmhuis van Artishock is op li november de film Subway Riders (Amos Poe) en op donderdag 18 no vember het filmhuis met Fuera de Aqui J. Sanjines), aanvang 21.00 uur, entreeprijs 5,- en CJP 4,-. In Het Ploeghuis te Amersfoort wordt van 10 november tot en met 27 novem ber een tentoonstelling gegeven van Irmgard Meefout: Bronsplastieken en Harry van der Wee: Olieverfschilde rijen. tekeningen en monotype's. Het Ploeghuis is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur en volgens afspraak tel. 033- 764761. Holyday on Ice komt in Utrecht op de Kunstijsbaan van dinsdag 16 t/m zon dag 21 november. Iedere avond om 20.00 uur, behalve zondag. Matinees: zaterdag 15.30 uur, zondag 13.30 en ^^16.16 uur. De toegangsprijzen zijn 12,-, 16.-, 20,-, 24,- en 28,-. Op zaterdag 13 november is er in Zeist een postzegel en muntenbeurs, in gebouw Calvijn, Bergweg 6 te Zeist, van 10.00 tot 16.00 uur. De Jenaplanschool De Regentuuter houdt op vrijdag 19 november een Rommelmarkt. De markt begint om 19.00 uur en eindigt op 21.00 uur. Een flink deel van de school aan de Weeg breestraat zal dan weer vol staan. Als U nog spullen voor deze markt hebt kunt U ze brengen naar De I Regentuuter op woensdag 17 november tussen 11.30 en 14.00 uur en op donder dag tussen 15.00 en 17.00 uur. Er is in het kunstwinkeltje ,,De Bere- klauw" op de Steehoffstraat 63 een tentoonstelling geopend van etsen van Birgit Krabiell. Het werk van Birgit Krabiell wordt geïnspireerd door sprookjes en onderwerpen uit de na tuur. haar etsen zijn dan ook van een onbeschrijfelijke schoonheid. In de Oudheidskamer op de Ferd. Huycklaan 18 te Soest is een tentoon stelling van ,,De Haal of Heugel", ook zijn tot half november nog aanwe zig: schilderijen en poppen van Cees en Diet Aalten. He is geopend op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag 20 november is in het Griftland College het jaarlijks concert P.V.O. met Marco Bakker en de violist Bennie Behr en het Leden Lijstkoor uit Amsterdam. De aanvangstijd is 20.15 uur en de kaarten zijn hier in de voor verkoop a 12,50. Sint Nicolaas komt ook dit jaar weer naar Soest en wel op 20 november Met de trein van 14.00 uur komt hij aan op station Soest-Zuid. De Unicef wenskaarten, briefpapier en geschenken voor alle gelegenheid zijn weer te koop hier bij het VVV. Zondag 14 november kunt U een fijne wandeling gaan maken onder leiding van IVN-Eemlandgidsen. Dan trekt men namelijk het Pinetum in Birk- hoven in, gedurende een uurtje of twee, er wordt dan veel verteld over de conifeersoorten die daar voorkomen. Om twee uur is het verzamelen bij de parkeerplaats in de Zandlaan aan de Birkstraat. In het Muziekcentrum te Utrecht speelt het Utrechts Symfonie Orkest op vrijdag 12 november om 20.15 uur. i.s.m. Muziekcentrum Vredenburg en het Bumafonds met Ernest Bour, diri gent. m.m.v. Phemios Trio. Werken van Berg, Keuris en Stravinsky. Op woensdag 17 november om 20.15 uur zijn er werken van Mahler, Schumann en Strauss, met Corneliu Dumbravea- nu als dirigent en Jard van Nes, alt mezzo. In De Flint te Amersfoort is op zater dag 13 november een Modelspoorruil beurs. Het trefpunt voor alle model spoorliefhebbers die speciale modellen zoeken, materiaal te koop of te ruil hebben, of op andere wijze antwoord zoeken op specifieke hobby vragen. Het is van 10.00 tot 15.00 uur en de toegangsprijs is 3,-. Op maandag 15 november is er in de Flint te Amersfoort Nooy's Volksthea ter ,,De Jantjes", met Carry Tefsen, Hanry Vree, Dick Rienstra, Michiel Kerbosch, Henk Molenberg, Marnix Kappers, Ank van der Moer e.a. De toegangsprijs is 25,-, 22,- en 65 CJP 20,-. In Schouwburg Hilversum Gooiland is op vrijdag 12 november in de grote zaal „Ninja"; De geheime kracht van het oude Japan, uitgevoerd door 20 kun stenaars, de kaarten zijn 20,-, 24,- en 28,-. Op zaterdag 13 november is er om 20.00 uur in de grote zaalMelodie uit het verleden, toneelspel van Niek Stam door Toneelvereniging Willen is Kunnen, toegangsprijs 6,-. Een kado zoeken voor familie, relatie of vriend moeilijk? Probeer eens Soes- ter Kadobon. Makkelijker kunt U het zichzelf en de ontvanger niet maken. Vrije keus in Soest en Soesterberg bij een zeer groot aantal winkeliers. D'66 en de Raad In deze maand staat de gemeenteraad voor belangrijke beslissingen. Jenny Allard, het D'66-raadslid, wil aan de besluitvorming goed geïnformeerd deelnemen. Ze bereidt zich voor in overleg met de D'66-werkgroep ge meentepolitiek. Dit openbare overleg vindt plaats op maandag 15 november a.s. om 20.00 uur, in het Dorpshuis te Soesterberg. Voor inwoners van onze gemeente, die de aandacht van ons raadslid op be paalde aspekten of problemen willen vestigen, ruimen werkgroep en raads lid graag een stukje tijd in (wel goed, dit vooraf te melden aan de werkgroep- voorzitter, Adriaan Pothuizen, tel. 19628). En wie alleen maar even met D'66 wil kennismaken is óók welkom. Filmavond Friese Vereniging De Friese Vereniging "Frysk en Frij" te Hilversum houdt vrijdag 19 novem ber a.s. een filmavond in de zaal bij de Oosterkerk, Minckelerstraat 161, hoek Anth. Fokkerweg te Hilversum. De aanvang is om 20.00 uur 's avonds. Deze avond worden de bekende Fries land films "Uitzicht op de horizon" en de film "Kaatsen in Friesland" ver toond. Belangstellenden, leden en niet-leden, Friezen en niet-Friezen, zijn ook deze avond van harte welkom. Het is een mooie gelegenheid kennis te maken met Friesland, het landschap, een oude volkssport die nog volop leeft en de cul tuur, en de oude steden en dorpen. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door: J. Dijkstra, Meidoornweg 9 Soest (2155-15942). w -i," r'-Vr V, ,:.v. - Ook dit jaar brengt de Gooise Operette Vereniging een komische opera in de theaterzaal van theater 't Spant te Bussum. „Die Verkaufte Braut" van Bedrich Smetana wordt op vrijdag 12 en zaterdag 13 november op de planken gezet. Omstreeks 1860 is er in een Boheems dorp groot feest. Iedereen is vrolijk, behalve Marie. Haar ouders willen haar uithuwelijken aan de rijke Wen- zei, de stotterende zoon van Micha en Agnes, maar zij heeft haar zinnen gezet op de arme Hans. Kezal, de huwelijksmakerlaar, tracht Maria over te halen tot een huwelijk met Wenzel, maar zij wil Hans trouw blij ven. Komische acts en sprankelende mu ziek worden ten tonele gebracht. Op za terdag is er bal na. Kaartverkoop bij R. Giling, tel. 02159- 35269 en mevr. B. Folkers, tel. 02152- 52420. De prijs van de kaarten bedraagt 19,50 p.p. en 16,50 p.p. en 13,50 voor CJP en 65 Aanvang voorstelling 20.00 uur. Wat zijn bliksemakties van Amnesty International? Dit is een bijzondere actievorm voor spoedeisende gevallen. Amnesty ge bruikt een hele reeks van technieken om op te komen tegen vervolging en vóór vrijheid van meningsuiting. De organisatie adopteert mensen die op vreedzame wijze voor hun mening uitkwamen en daarom in de gevange nis zijn beland. Voor één zo'n gewe tensgevangene is een Amnesty-groep vaak jaren actief; in briefwisseling met de autoriteiten, de familieleden of de gevangene zelf. Amnesty volgt de processen van poli tieke gevangenen om te zien óf ze eer lijk verlopen. Zij voert aktie ten be hoeve van de mensénrechtén in een bé- paald land, of voor de wereldwijde uit banning van martelingen, de dood straf, „verdwijningen" of politieke noorden. Vanneer werkelijk grote spoed gebo- ïen is kan Amnesty International be- schikken over een netwerk van deel nemers aan de bliksemactie. Dit sys- steem werd opgezet in 1974, toen tij dens een internationale conferentie over het martelen bleek dat de eerste dagen na de arrestatie vaak de ergste zijn. Er moet dan ook met de grootste snelheid worden gereageerd. In de loop van de jaren bleek dat er vele situaties zijn, met name die waarin sprake is van levensgevaar, die snel optreden vereisen. Een bliksemactie verloopt als volgt: - Het hoofdkwartier van Amnesty in Londen ontvangt bericht over een ur gente zaak. Het probeert binnen een paar uur zoveel mogelijk aanvullende informatie te krijgen en maakt van die informatie een samenvatting van één of twee pagina's. De samenvatting vermeldt de gegevens van de persoon of personen, de omstandigheden van arrestatie en gevangenschap en iets over de algemene situatie van de mensenrechten in het betreffende land. Ook worden adressen en andere aan wijzingen gegeven om naar autori teiten te schrijven. - Per telex wordt de samenvatting vanuit Londen doorgegeven naar lan delijke kantoren van Amnesty op vele plaatsen in de wereld, waaronder het Nederlands hoofdkantoor in Amster dam. - Het Nederlandse kantoor kopiëert de informatie onmiddellijk en stuurt deze naar een aantal deelnemers van het netwerk. Zelf stuurt het hoofdkantoor meteen al, meestal op naam en op kosten van één van de deelnemers, die zich voor de kosten ervan garant heeft gesteld, een telegram naar de autori teiten. De brieven van de andere deel nemers bereiken het land een paar dagen later. Het systeem van bliksemacties breidde zich sinds 1975 sterk uit. Toen werd de actie gevoerd voor enkele tientallen gevallen, in 1981 waren het er al meer dan 300. In Nederland zijn er nu 1200 regel matige deelnemers, mensen die beta len voor een telegram of die zelf (expres)brieven verzenden. Over de gehele wereld verspreid zijn er duizen den deelnemers. Geïnteresseerden kunnen een gratis informatiefolder over de bliksemacties aanvragen bij het secretariaat van de Soester Amnestygroep: Draailier 23, tel. 02155-17001. Bij de folder is tevens een aanmeldingsformulier afgedrukt. Amnesty agenda 1983 De Soester Amnestygroep heeft dit jaar weer een agenda uitgebracht, die zij verkoopt ten bate van het werk van de organisatie. De prijs is 2,75, afgehaald bij stands en eht Amnesty-Centrum, Bonifacius- straat 24. De agenda kan ook telefo nisch besteld worden bij het secreta riaat, tel. 17001. Toezending volgt dan direct onder berekening van portokosten. Betaling per acceptgiro. Op 1 september j.1. was het 20 jaar ge leden dat in Baarn een gemengd koor werd opgericht onder de naam "Viva la Muslca". Deze naam werd later ge wijzigd in "Groot Nicolaaskoor", dit ter onderscheiding van het "Nicolaas- kerkkoor" dat inmiddels al meer dan negentig jaar bestaat. De eerste dirigent van Kees de Wijs, die, na enkele jaren van succesvolle op bouw, werd opgevolgd door Louis Mol, die het koor tot grote bloei en een hoge mate van perferctie bracht. Na zijn overlijden werd de leiding overgeno men door de Baarnse Musicus Hans Linnartz. Een uitgebreid repertoir werd in de af gelopen 20 jaren opgebouwd van be kende en minder bekende werken en door toedoen van het Groot Nicolaas koor beleefde menige compositie in Baarn een première voor onze omge ving. Als we een blik werpen op de re- pertoirelijst dan treffen we daar op aan omvangrijke werken als het "Weih- nachtsoratorium" van Joh. Seb. Bach en de "Messiah van G. Fr. Handel, ook grote concertmissen van Mozart, Haydn en Schubert en "kleinere" van Gretchaninoff Caldara en Charpentier. Vele Requiems werden ten gehore ge bracht waaronder die van Mozart, Fauré, Jean Gilles en Duruflé, en wie herinnert zich niet de indrukwekkende uitvoeringen van het oratorium Jeph- te" van Giacomo Carrissimi en het "Musikalische Exequin" van Heinrich Schütz. Een grote hoeveelheid kortere werken vervolmaken deze imposante lijst. Behalve in de halfjaarlijkse concerten is het Groot Nicolaaskoor ook regel matig te beluisteren tijdens de Hoog missen in de Nicolaaskerk waar zij, in afwisseling met het Nicolaaskerkkoor zorgt voor de muzikale begeleiding. Het jubileumconcert voor du onotiicieie jubileum vindt plaats op zondag 14 no vember in de Nicolaaskerk te Baarn. Uitgevoerd worden: Magnificat BWV 243 van Johann Sebastian Bach en Utrecht Te Deum van George Friedrich Handel. Verder zal worden uitgevoerd het con cert voor orgel en orkest opus 4 nr. 5 in F gr.t., eveneens van George Friedrich Handel. Aan dit concert werken mee: Adinda de Nijs, sopraan; Delia van Schalk, alt; Herman van Kerkhof, tenor; Harry van der Kamp, bas; Chris Farr, orgel; het Groot Nicolaaskoor; het orkest van de Bach-Cantorij en dirigent: Hans Lin nartz. Toegangsbewijzen ad 10,- zijn ver krijgbaar bij de leden van het koor, de boekhandels en de V.V.V. te Baarn, en voor aanvang van het concert aan de kerk. Het concert begint om 14.30 uur. De kerk is open vanaf 13.45 uur. Amersfoortse dichterskring Op vrijdag 19 november a.s. is de Vlaamse dichter Herman de Coninck de gast van de Amersfoortse dichters kring. De Coninck wordt wel eens inge deeld bij de groep van de nieuw-realis- ten, maar met zijn virtuositeit, zijn aforistische uitspraken, de woordcom binaties en zijn vaker voorkomende, maar niet storende eindrijm is hij rea listischer dan de groep. Theater Appelmarkt, vrijdagavond 19 november 8 uur; toegang 5,- CJP ƒ2,75; de dichter wordt ingeleid. BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal Lezing Italiaanse Vereniging De onlangs opgerichte afdeling Amers foort van de Italiaanse vereniging „Dante Alighieri" organiseert a.s. maandag 15 november een lezing in het Italiaans over „Siena, een stad van Middeleeuwse schoonheid". De lezing wordt gehouden door Domenica Liotta, student geologie in Siena. Liotta zal eerst de geschiedenis van het mooie, Middeleeuwse Siena de revue laten passeren (Siena is gelegen in Tosca- na niet ver van Florence) en ingaan op de „Palio", waarom Siena vooral bekend is: een jaarlijks terugkerende paardenrace, waaraan de verschil lende wijken van Siena, de zogenaam de contrade, meedoen. De race gaat zeer ver terug in de geschiedenis, wat o.a. te zien is aan de authentiek middel eeuws uitgevoerde kledij. Hij wordt altijd gehouden op het grote plein middenin het historische centrum van Siena. De heer Liotta zal ook aandacht geven aan het dagelijkse leven in de contrade en de verschillende festiviteiten die er georganiseerd worden. De lezing wordt opgeluisterd met talrijke dia's. Het feit dat het meest zuivere Itali aans juist in Siena wordt gesproken, zal deze lezing voor de Nederlandsta lige toehoorder extra interessant ma ken. De lezing wordt gehouden op 15 novem ber in het Doopsgezind Centrum, Stadsring 137 in Amersfoort en begint om 20.00 uur. Voor Dante-leden is de toegang gratis. Niet-leden betalen 2,50. In de Ruimte-Kinderkoor met Elly en Rikkert een succes De eerste repetitie van het nieuwe I.D.R. kinderkoor was niets minder dan een succes. Bijna dertig kinderen zongen vol enthousiasme hun eerste liedjes. Er is nog plaats voor enkele jongens in de leeftijd van 8-12 jaar. Opgave: Stichting "In de Ruimte" afdeling Kind en Evangelie, tel. 18014, toestel 36. Vredeskalender 1983 verschenen Bij uitgeverij de Horstink in Amers foort is onlangs het initiatief genomen tot de uitgave van een Vredeskalender, in samenwerking met het Interkerke lijk Vredesberaad. De kalender, uitge voerd in twee kleuren, geeft bij elke maand algemene achtergrondinforma tie over de nationale en internationale Vredesbeweging, terwijl per dag wordt Herinnerd aan allerlei "historische" uitspraken van politici, besluiten en ge beurtenissen uit het recente verleden, die voor de vredesbeweging van belang zijn. De Vredeskalender heeft een formaat van 25 x 35 cm en kost 11,90. Verkrijg baar bij De Horstink, postbus 400, 3800 AK Amersfoort, tel. 033-754868, en bij de boekhandel. Zondag zullen er speciale shalom- diensten gehouden worden bij "In de Ruimte" en dit zal ook speciaal voor kinderen gelden. Het eerste half uur van de dienst zal het beroemde zang duo Merv Merla Watson uit Jeruza lem zingen in De Schaapskooi. Daarna gaan de musici met alle kinderen mee naar de speciale feestdienst, waar zij speciaal voor de kinderen zullen zingen. Een diaprogramma over het Heilige Land zal alle heilige plaatsen laten zien, zodat de kinderen de bijbelver halen beter kunnen begrijpen. Merv Merla Watson Ds. Jan Willem van der Hoeven mede werker van de Internationale Christe lijke Ambassade in Jeruzalem zal sa men met het wereldvermaarde zang duo Merv en Merla Watson twee sha lomdiensten verzorgen op zondag 14 november om 14.30 uur en om 17.00 uur in "In de Ruimte". Ds. Jan Willem van der Hoeven is een echte Soester. Hij woonde tot zijn ver trek naar Jeruzalem in onze woon plaats. Zijn vader was de privé-secre- taris van koningin Juliana. Vooral door het getuigenis en het leven van Corrie ten Boom werd deze Soester jongeman gemotiveerd om zijn leven in dienst van God te stellen. Hij besloot theolo gie te gaan studeren in Londen. Daar leerde hij Widad, zijn vrouw (een Ara bische) kennen, waarmee hij in 1965 in de Emmakerk in Soest trouwde. Samen vertrokken ze naar Jeruzalem. Hun liefde voor zowel het joodse als het Arabische volk dreef hen daartoe. Jarenlang werkte Ds. van der Hoeven in de graftuin als predikant. En nu sinds 1981 als medewerker van de In ternationale Christelijke Ambassade in Jeruzalem. Het thema van de Shalom-diensten zal zijn: "Laat Israël niet alleen". Israël raakt in de wereld steeds meer geïsoleerd. Door de kwestie-Libanon is het "alleen-zijn" nog verder versterkt. Door een veelal eenzijdige pro-ara- bische voorlichting over Israëls optre den in Libanon zijn in vele delen van de wereld de anti-semitische gevoelens sterk aangewakkerd, getuige de vele bomaanslagen. Meer dan ooit staat Is raël alleen. Maar mag je dan geen vragen hebben over Israëls politiek? En betekent het solidair-zijn met Israël, dat je elke kritiek het zwijgen moet opleggen? Op zijn eigen karakteristieke wijze zal Ds. van der Hoeven vanuit de bijbel, zijn visie hierover geven. Adres: "In de Ruimte", Klein Engen- daalweg 52,Soest. Ds. Jan Willem van der Hoeven Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 -195 77. Donderdag 11 november: RegieAmos Poe USA 1981 Ruim een jaar geleden maakte het Nederlandse publiek met Permanent Vacation van Jim Jarmusch (27 febru ari j.1. in Filmhuis Artishock) voor het eerst kennis met speelfilms van de New Yorkse punk-new wave move- ment. In datzelfde jaar begon ook Amos Poe zijn opmars door West Euro pa met zijn film Subway Riders. In Edinburg, Rotterdam (Film Inter national festival) en Berlijn werd zijn film door het festivalpubliek met groot enthousiasme ontvangen. Hoofdpersoon in Subway Riders is Ant Zindo, gespeeld door John Lurie en Amos Poe zelf. De man woont in een huis in New York met een aantal vreemde types, die niet in staat zijn met elkaar in contact te komen. Ant Zindo zelf is een waanzinnig schrijver, die zich met een psychopatische saxo fonist identificeert en s nacnts bij metro-stations mensen lokt met zijn saxo foonspel. Op zijn eigen kamer kan hij door o.m. het geluidslawaai niet spe len. Wanneer de mensen hem op het metro-station bij het saxofoonspelen naderen, begint hij op ze in te schie ten. Een politie-detective is vastbeslo ten de gevaarlijke gek op te sporen. Tot en met 26 november: Artishock expositie Een stemming van vertwijfeling, angst voor de stad en decadentie geven een sfeertekening van een bepaald bestaan in de stad New York. Een ge compliceerde thriller, waarin zes ano nieme typen - naast Ant Zindo een agent, een junkie een hoer en een waarzegster - gevangen zitten in een cycli van obsessies, en frustraties, die hun gedwongen leven bepalen. Fil misch gezien is Subway Riders ook een kleurenspel, waarin ieder personage in een andere kleur wordt voorgesteld. In dit melodrama met o.m. muziek van Robert Fripp en The Lounge Li- zards, mijdt Amos Poe de platgetre den paden en demonstreert een rauw heid die verfrissend afsteekt tegen de vele gladde en gelikte Hollywood- produkties. Volgende week donderdag 18 novem ber draait in Filmhuis Artishock de Bo- livaanse film Fuera de Aqui van Jorge Sanjines. Met deze film - zover be kend de enige in Nederland verkrijg bare Boliviaanse film - wil het filmhuis inspringen op de actualiteit in Boli via. Hier heeft zich in de afgelopen maand een democratische machts verschuiving plaatsgevonden. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 5,-/leden en CJP 4,-. Rob van der Louw Steenhoffstraat 46 Soest Rob van der Louw (35) uit Herwijnen exposeert tot 24 november achttien gouaches in de theaterzaal van het AS-- gebouw. Ongelooflijk mooi werk van iemand die een geheel eigen techniek bezit en vanuit een zeer boeiende fan tasiewereld schitterende tekeningen maakt. Cor van Tol van Phonogram opende vrijdagavond deze fascinerende ten toonstelling en zei: "Iedereen die er naar kijkt, kan zijn eigen verhaal be denken. Je wordt de afbeelding inge trokken en meebetrokken in de hande ling. Dat geeft een heel merkwaardige, persoonlijke belevenis, alsof je in een spiegel of een kristallen bol kijkt, waarin je dingen ziet gebeuren die je niet kent, maar waar je toch zelf bij be trokken bent." De expositie is elke dag gratis te be zichtigen van 14.00 tot 16.00 uur, ook in het weekend. Moderne leesvormen in het lager onderwijs en dan speciaal het groepsle- zen zijn het thema van de ouderavond van de Ingenhof-Blokkendoos op maan dagavond 15 november in de school aan de Molenstraat 8-8a in Soest (aan vang 20.30 uur). Geïnteresseerde ouders die op de hoog te willen blijven van inhoudelijke ver anderingen binnen het onderwijs of er- mee willen kennismaken, kunnen aan deze ouderavond meedoen. Om organi satorische redenen is het wenselijk dat belangstellenden van tevoren even op bellen naar de Ingenhof (tel. 13790), de Blokkendoos (tel.15715) of buiten schooltijd naar nummer 11511 ('s avonds tussen zes en zeven uur). In het postkantoor zal vanaf dinsdag 16 november a.s. weer een speciale verkoopstand van het plaatselijk comité voor kinderpostzegel staan. Vanaf die dag zijn de zegels verkrijg baar als losse ze zeis in iqder gewenst :tal, als serie 3,45), in een velletje (4 x 50 30 en lx 60 20, 4,-) en als serie in een speciaal PTT-mapje met nadere informatie 4,45). De zegels zijn dit jaar zeer fraai, dankzij het talent van Peter Vos, die op de 4 zegels het thema „kind en dier" uitbeeldde. De kinderpostzegels zijn aan de loket ten én bij de verkoopstand verkrijg baar. Bij de verkoopstand kan men met de feestdagen in zicht tevens tijdig en goed een keuze maken uit de nieuwe collectie wenskaarten van de kinder postzegelactie. Een actie waarvan de opbrengst ten goed komt aan voorzie ningen voor kinderen die extra zorg nodig hebben. De verkoopstand is tot 23 december 1982 opgesteld in het Postkantoor aan de Steenhoffstraat, van 9.00 tot 16.00 uur. Dames van de U.V.V. verzorgen, als steeds, de verkoop in deze stand. Op aandrang van de leden heeft het be stuur van de postzegelvereniging "Eemland" besloten de traditionele postzegelruildagen in ere te herstellen. Op zaterdag 20 november a.s. zal de eerste ruildag in de nieuwe reeks wor den gehouden in het restaurant van het Soester Natuurbad, Van Weerden Poel- manweg 4 te Soestduinen, waar de or ganiserende vereniging ook haar maandelijkse bijeenkomsten houdt. Parkeergelegenheid is praktisch onbe perkt aanwezig. De zaal met bewegingsruimte voor ca 120 personen, zal geopend zijn van 10.00 uur tot 17.00 uur. Naast de mogelijk heid tot het ruilen, kopen en verkopen van alle zaken die tot het uitgebreide fi latelistisch gebied behoren, inklusief albums, stockboeken, katalogi en kleinere benodigdheden, zal men ver- enigings- en hobbygenoten kunnen ont moeten voor een rustig gesprek. Uiter aard is de toegang gratis. De P.Z.V. "Eemland" is sinds haar op richting in 1969 uitgegroeid tot een ver eniging van ca 750 leden, waarvan het grootste deel woont binnen een straal van 20 km gerekend vanuit Soest. Het bestuur verwacht dat naast een groot aantal niet-leden uit de regio een goede vertegenwoordiging uit eigen kring acte présance zal geven. Uw be zoek zal gezien de nieuwe aanpak in een omgeving die meer mogelijkheden biedt dan voorheen het geval kon zijn, zeker de moeite lonen. Er is een beperkt aantal tafels beschik baar. Voor informatie en bespreking van een tafel kunt u zich telefonisch wenden tot de secretaris van "Eem land" de heer H. J. J. Roelofs, telefoon 02154-14266. Sinterklaasbingo Er is Sinterklaasbingo in De Vangrail, Nachtegaalweg 8c, op vrijdagavond 12 november en in Het Kruispunt aan de Albert Cuyplaan op zaterdagavond 13 november. De bingo's in beide clubhuizen begin nen om 20.00 uur. De prijzen zijn aan gepast aan de komende Sinterklaas, zodat u misschien iets wint wat u uw fa milieleden kunt geven. Film in de Vangrail Zaterdag 13 november wordt er in De Vangrail voor iedereen van 14 jaar en ouder een film gedraaid. Entrée: leden 2,50, niet-leden 3,50.

Soester Courant | 1982 | | pagina 9