IDl Stroom van prijzen houdt aan in december-aktie rote, gezellige wintersport- rtikelen-ruilmarkt Spokanië: land op de grens van waan en werkelijkheid In SoestKoningsweg nr. Ik: Voorlopige lijst van deelnemers St. Nicolaasaktie 1983 Pepernotenparade ••.:asN O kten 4 Stichting Manifestatie Soest uitermate tevreden Avondverkoop Sinterklaas Prijzen Op 10 plaatsen in Soest kunt u uw duidelijk ingevulde loten deponeren, te weten: Auteur a.s. vrijdag in Soest 10 11 Sm-sti-r <'onr;int van woensdag 24 november 19M2 11 t» -4 Soest, 9 1630 juk De publikaties rondom do inmiddels op volle toeren draaiende December- aktie 'Pepernotenparade' hebben tot nog meer gunstige reacties van de zijde van de middenstand in Soest geleid. De imposante lijst met prijzen die er dit jaar te «innen zijn wordt almaar langer en bij de Stichting Manifes tatie Soest, die de actoe organiseert en coördineert, komt men werkelijk handen tekort om alles te registreren en een goed plaatsje te geven. De medewerking van de winkeliers is werkelijk verheugend. Dat geldt trouwens ook voor de deelname aan de actie. Rond de honderd winkeliers schuiven ffi loten met gulle hand over de toonbanken. Het lijkt erop dat een prima formule is gevonden, die ook tijdens acties in volgende jaren gehanteerd kan worden. Omzet Bij de Stichting Manifestaties is men toch wel wat overrompeld. De heer Hilhorst, voorzitter van de Stichting, B^opgetogen en komt er graag voor uit dat hij zo'n prima deelname toch niet had verwacht. Hilhorst: "Het is be kend, we hadden vóór we deze opzet kozen wel degelijk links en rechts geïnformeerd naar de animo voor het beschikbaarstellen van èèn of meer grijzen per deelnemer. En dat dan naast de investering die men moest doen om aan de actie te kunnen deel nemen. Er werd entreegeld gevraagd, T>als ieder jaar overigens, en de loten noesten worden aangeschaft. Per slot poet ook ons budget kloppen, de auto poet worden betaald en er moet een edrag worden gereserveerd voor pu- Biciteits- en andere kosten. Ilak nadat we de brieven de deur lit hadden gedaan, was er niet veel Ractie. We zijn mef ploegjeS' óp pad gegaan en toen ging het al meteen beter. Maar nadat jullie vorige week dat stuk in de krant hadden geplaatst werd de respons nog groter. We zijn daar erg dankbaar voor. We vinden het werkelijk geweldig' Dat eendracht macht maakt wordt dui delijk onderstreept tijdens dit Peper- noten-gebeuren. Het is een goed stre ven eens per jaar - op zijn minst - allemaal met elkaar een flinke grote actie te organiseren. "De koopkracht behouden" geldt in een tijd van wat minder rooskleurige economische om standigheden des te meer. Soest heeft dat goed begrepen. De Stichting Mani festatie hoopt dat deze inspanningen ook tot de gewenste omzetten zullen leiden. Soest kan best een zetje om hoog gebruiken. Dat geldt voor ieder een, dus zeker ook voor de winkeliers. Prijzen De lange lijst die vorige week in de krant stond wordt nog aanmerkelijk Foto: Goos van der Wilt De hoofdprijs van de 'Pepernotenpa- rade'-actie. De boot, waaraan zeer veel werk is besteed, is gratis gemaakt door Aannemings- en Bouwbedrijf A. A. van Breukelen en Zn., Soest; het schilder werk is verricht door Schildersbedrijf Wed. Van Asch, Baarn. langer. Meteen al ha het verschijnen ervan kwamen er heel spontaan nog een prachtige elektrische boor en een tiernerburo binnen. Verder stroomde het waardebonnen. Al met al is dé tö: tale score zo indrukwekkend dat het voor notaris Elferink een waar genoe gen moet zijn om op 8 december a.s. de trekking te verrichten. De manier waarop de prijzen worden uitgereikt wordt nog even geheim gehouden, maar de Stichting Manifestaties heeft er wel een gezellig plannetje voor in petto. De totale "prijzenstand" wordt opnieuw naast dit artikel afgedrukt. Kijkt u er rustig naar en kies maar <vast uit wat u graag zou willen win nen. Ons advies: dag en nacht heel sterk aan denken, dan lukt het wel! In ieder geval proberen zoveel mogelijk bonnen te bemachtigen, bij elke be stede 5,- één, dat maakt de kans op de Lada of op één van de vele andere prijzen almaar groter. Sint Nicolaas kan tevreden zijn over Soest en zijn winkeliers. Goeie be richten. Het zal de oude baas deugd doen! er in de nacht van donderdag op jrijdag een laagje sneeuw over Soest jou worden neergevlijd, zal het de or- anisatoren van de Wintersportruil- harkt '82, Sporthuis Eb Kareisen en age Smeeing, zeker welgevallig zijn. sneeuw kunnen zij niet bestellen, haar al het andere dat kan bijdragen an een geslaagde markt, waar ieder- len terecht kan om zijn of haar spul letjes te verkopen en in te ruilen voor 'eter passende materialen, is in de hal an de Koningsweg aanwezig. Het rull est, dat door allerlei attrakties wordt ^geluisterd, is vrijdag 26 en zaterdag 37 november a.s. gratis toegankelijk 'oor jong en ouder Soest. Ruime opzet Het komt in de praktijk erg veel voor at, wanneer na een lange periode rust de wintersportspulletjes fcroor de dag komen, deze óf niet meer blijken te passen óf om andere reden jiiet meer bruikbaar zijn. Dat geldt voor fchaatsen - vooral de snel groeiende leugd heeft er gauw last van - en voor ski's en kleding. Aangezien er bijna uit sluitend op schaatsen-met-schoenen wordt gereden, kan men jaarlijks voor niet onaanzienlijke bedragen komen te staan. Het ligt voor d< hand dat veel ^mensen te kleine schaatsen, ski's, jacks, mutsen en broeken hebben liggen, die nog zo goed als nieuw zijn en die best door anderen kunnen worden gedragen. Zelf kunnen zij dan uitzien naar maten die beter in hun gezin passen. Er is in de achter ons liggende jaren, waar vooral door de internationale successen van onze topschaatsers, de verkoop van de Noren enorm is toegenomen, grote vraag ontstaan naar de mogelijkheid pan inruilen. Dat ligt toch niet zo ge- nakkelijk als bij auto's en menigeen noest worden teleurgesteld. Sporthuis Kareisen, die veel met de vraag werd geconfronteerd en alom in den lande de ruilmarkten als paddestoelen uit de jrond zag komen, ging met Garage ISmeeing praten. Smeeing heeft aan de 1 Koningsweg een prachtige hal achter de werkplaatsen liggen, verwarmd en al. Een ideale plek om een ruilmarkt te organiseren. Smeeing had er best f oren naar. I Het is zeker niet onverstandig om tij dens zo'n ruilmarkt ook eens informatie in te winnen over hoe op de veiligste manier je ski-bestemming in het buiten land te 'halen' is, en met welke sneeuw kettingen. Al pratend besloot men daarom de opzet van de markt breder- te maken. Smeeing en Kareisen zijn erin geslaagd een aantrekkelijk geheel te oreëeren. Een wintersportruilmarkt waar men naast koop en verkoop van je spullen zeer veel informatie kan opdoen over allerlei andere interessante zaken die met de winter van doen hebben. Muziek, proeven en een prijsvraag De lijst met deelnemers die zich met informatie- of demonstratiestandjes zul len presenteren, belooft een stroom van inlichtingen. Holland International is er en zal u graag alles over winter reizen vertellen en laten zien. U weet: u hoeft 's winters niet persé naar de sneeuw; er zijn ook magnifieke zon-va kanties te boeken. Slijterij Van der Linden uit Hartje- Zuid is present met een 'warm-gevoel- van-binnen-stand'.Van der Linden weet nogal wat af van wijnen en wil die wijs heid graag met u delen. Praat met hem of haar, proef en laat u vooral die Glühwein goed smaken. Van der Linden heeft échte Seilbahn-cabines naar Soest laten komen. Kunt u even 'droog' om hoog misschien. Van der Linden ken nende zal hij best eeri leuke ruilmarkt- aanbieding voor u in petto hebben. Jodel even bij Otto Zoetelief langs. Die is present met informatie over de prach tige Kunstskibaan in Soesterberg en Foto-Film Van Essen doet zijn uiterste best U alles zo scherp mogelijk te la ten zien. Er is informatie over de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van contactlenzen en u kunt met kor ting intekenen op de fonkelnieuwe Po laroid wintersport-zonnebrillen. U krijgt ze in januari geleverd. Primeur bij Van Essen dus. Dat geldt ook voor zijn aan bieding Kodak-Disc, de nieuwe manier van fotograferen. Koopt u zo'n camera tijdens de beurs, dan krijgt u uw naam gratis voor niks niemandal ingegra veerd. Er is een stand over wintercaravans. De Hoka vertelt u alles over in de sneeuw buiten slapen. Dat kan ook in 'n tent die er staat. De moeite van het kijken waard. Een nieuwe wereld gaat voor u open. Loopt u te denken over de aanschaf van een zogenaamde 'allesbrander'? U hebt daar de laatste weken vast het een en ander over gelezen. De firma Firemas- ter, aanwezig met een serie modellen, zal u graag vertellen, dat het woordje 'alles' in de naam van het product niet al te letterlijk moet worden genomen. Het laat zich gemakkelijk raden dat bij voorbeeld kunststof uitermate gevaar-' lijke dampen bij verbranding produ ceren, die de rook uit de schoorsteen bepaald zwaar verontreinigen. Fire- master streeft naar milieuvriendelijke verbranding en is graag bereid u uit te leggen hoe veilig een allesbrander moet en kan zijn. Prijsvraag Garage Smeeing zelf zet de deuren van zijn showrooms tijdens de ruil beurs maar al te graag wijd open. Wilt u nog in een nieuw karretje naar Oos tenrijk, dan is dat te regelen. Smeeing adviseert u ook over het onderhoud van uw auto in de winter; welke olie 's winters het beste in uw auto functio neert en welke sneeuwkettingen u moet aanschaffen, wilt u de minste last van slippen en doordraaien hebben. Overi gens ook sneeuwkettingen kunnen uit stekend op de markt te koop worden aangeboden. Garage Smeeing organiseert een prijs vraag. U kunt zeer aantrekkelijke prij zen winnen. Het prijsvraagformulier ontvangt U bij binnenkomst in de hal en u kunt het bij vertrek weer afgeven. De prijswinnaars krijgen bericht thuis en zullen in de pers bekend gemaakt worden. Sporthuis Kareisen heeft, naast de druk ke werkzaamheden rondom de markt zelf, een uitgebreide stand ingericht waar werkelijk van alles op winter sportgebied te zien en te vragen is. Er zijn talrijke koopjes en speciale aanbie dingen. Goederen inleveren U kunt de goederen, die u graag op de markt wilt brengen, vanaf vrijdag 25 november a.s., aanvang 14.00 uur, aanbieden bij Garage Smeeing, Konings weg 14 te Soest. De Koningsweg loopt achter het Industriegebied langs. Er is voldoende parkeerruimte. U geeft bij afgifte van de goederen per artikel de prijs op die u ervoor wilt hebben. U betaalt ter bestrijding van de kosten ƒ2,50 inschrijfgeld per artikel. Bij ver koop wordt 10 van de prijs afge trokken. De afrekening vindt in overleg met u, achteraf plaats. Kareisen en Smeeing zijn zeker niet op winst uit. Ze hebben berekend dat die ƒ2,50 en die 10 ruilmarktcommissie een redelijke ga rantie geven voor een sluitend budget. Mocht er toch een batig saldo ont staan, dan zal dat bedrag worden over gemaakt naar Soester instellingen waar kinderen vertoeven die niet of nauwe lijks plezier kunnen beleven aan sneeuw en ijs. Kareisen en Smeeing hopen dat de markt een groot succes wordt. Het is een stuk service voor heel sneeuw en ijssportminnend Soest en omgeving. Het is de bedoeling deze markt, bij voldoende belangstelling ieder jaar in de hal van Smeeing te organiseren. Die belangstelling zal er ongetwijfeld zijn. Wie wil in deze tijd van econo mische teruggang niet voor een zachte prijs aan prima spulletjes komen? En dan maar hopen op een goeie, Oud hollandse koude winter, met wie weet vrijdag al 'n voorzichtig laagje sneeuw? Inlichtingen over de markt kunt u tele fonisch inwinnen bij Sporthuis Eb Ka reisen: 02155-12749 en Garage Smeeing, 02155-13227. De ruilmarkt is op vrijdag 26 november geopend tussen 13.00 en 22.00 uur. Op zaterdag 27 november tussen 10.00 en 17.00 uur. De toegang is gratis. woensdag 1 december - donderdag 2 december en vrijdag 3 december Lijst met prijzen te winnen in de Soester-Winkeliersaktie ..Pepernotenparade". De aktie duurt tot en met 4 december a.s. De loten kunt u tot en met maandag 6 december in de 10 bussen kwijt, die overal in Soest staan opgesteld. Naast de hoofdprijs, de auto, zijn de volgende prijzen te winnen: tf Boekhandel V.d. Ven Soesterbergsestraat 53 ,,De Stadhouder" hoek Van Weedestraat/Stadhouderslaan Kantoorefficiency V.d. Ven Steenhoffstraat 13 Drogisterij Van Amerongen Soesterbergsestraat 55 Foto Van Oosten 57 Herenmode Adama 51 Rijwielhandel Jac. De Bruin Gallenkamppelsweg 1 Slijterijk V.d. Linden Soesterbergsestraat 49 Slijterij V.d. Linden Burg. Grothestraat 6 Fa. Nilsson/huish. artikelen Soesterbergsestraat 39 Banketbakkerij De Mey Fa. Wijnands woonmode Fa. Brandsma glas/verf Groente-fruithandel Ten Brinke Sigarenmagazijn Meijering Fa. Kareisen sportartikelen 3 Foto-Optiek Van Essen Birkstraat 2 Centra V.d. Graaf supermarkt Soesterbergsestraat 4 juwelier/HorlogerV.d.WeerdSoesterbergsestraat26 30 52 11 Fa. Hooyer ijzerwaren Foto Astra ,,De Kaasspecialist" ,,De Kaasspecialist" Fa. Borgts Damesmode Bakkerij Faas Fa. Kortekaas Fa. van Woerkom Slagerij v.d. Salm Fa. Reehorst supermarkt Kave Doe het zelf-artikelen Mode Soraya Fa. Fugers lederwaren Hubo Doe het zelf-artikelen Banketbakkerij Dogterom Sigarenmagazijn Akkerman Steenhoffstraat 62 Slijterij/Wijnhandel BrouwerSteenhoffstraat 64 Soesterbergsestraat 24 22 Beetzlaan 89 Soesterbergsestraat 32a Birkstraat 93 Birkstraat 91 Birkstraat 50A - 50/Steenhoffstraat 61 Soesterbergsestraat 12 Soesterbergsestraat 51b Veldweg 4 Torenstraat 25 Torenstraat 23 Torenstraat 8 Torenstraat 6 Middelwijkstraat 28 Steenhoffstraat 66 Molenstraat 4 Nieuwe weg 60A Nieuweweg 60 Beukenlaan 46 Weteringpad 1 Fa. Scholten bloemen Homee Spiekershop Drogisterij Riemens Jadi's Mode Fa. Sprayt Doe het zelf- artikelen Bakkerij W. J. van Leek Davo Ijzerwaren Banketbakkerij Rademaker Laanstraat 31 Woninginrichting De Rond Laanstraat 37 Drankenhal/Wijnhandel B. Rademaker Laanstraat 44 Electro-Technisch bedrijf J. ter Horst Nieuweweg 99 Bakkerij G. van Brummelen Ossendamweg 24 Bloemisterij E. van Oest Eigendomweg 80 Bakkerij E. van Brummelen Kerkstraat 13 Pieter Bor's Kaashuis Bakkerij Van Buuren Drogisterij Kok Speelgoed/Huish. artikelen D. v.d. Broek Slagerij Bakker Vishandel 't Hoekje Drogisterij de Pil Frank Hobbycentrum Drogisterij At Brey Zuivelhandel L. Jak Fa. Tolboom Fa. Oudwater Banketbakkerij Fa. Frank aannemer Juwelier van Setten Sigarenmagazijn J. Pieneman Fa. Schoemaker Radio TV Bril Centrum Nota Fü. Chatoux juwelier Fa. Koot supermarkt 't Winkeltje 't Winkeltje Botzenhard tabakswaren Kantoorboekhandel Immerzeel Tiffany cadeauartikelen Meilofs Behang Groente- en Fraithan. Van Dasselaar Sigarenmagazijn Jansen De Bonneterie Colitico De Gouden Snaar Studio Carla Karwoczick Bloemisterij Geytenbeek Blokker Kerkstraat 40 Winkelcentrum Smitshof hoek Molenstraat Koninginnelaan 44 22 6 Koninginnelaan 29 Koninginnelaan 16 N ieuwerhoekplein Koninginnelaan 48 Rembrandtlaan 18 Van Weedestraat 9d Van Weedestraat 9d Van Weedestraat 17a Burg. Grothestraat 13 Dalweg 75 Honsbergen Theo Dobbehof 15 Nieuwstraat 16 Van Weedestraat 7 Van Weedestraat 52 Burg. Grothestraat 49 Van Weedestraat 74 Van Weedestraat 86 Van Weedestraat 88 Van Weedestraat 9d Steenhoffstraat 15 Burg. Grothestraat 25 Burg. Grothestraat 4 Van Weedestraat 20 Schoenhandel Van DorresteinVan Weedestraat 44 Schoenhandel Nic. van Dam Van Weedestraat 14-16 De Ster Modecentrum Van Weedestraat 5 a b 8-12 J. Bosboom Electr. artikelen lampen Steenhoffstraat 16 Foto Swager Van Weedestraat 17 Wijn-delicatessen Joh. Mets Van Weedestraat 90 Middelman Mode Van Weedestraat 11b Wooncentrum Middelman Van Lenneplaan 73 Mikimo kindermode Kerkstraat 7 Hulleman Optiek Burg. Grothestraat 8 Ijzerhandel Gielen Van Weedestraat 9 Binnen- en Buitenverlichting F.C. Kuyperstraat 24-26 3 - Suisses Burg. Grothestraat Frans Stoffenwinkeltje Beukenlaan 41 Boutique des Fleurs Steenhoffstraat 1 Fa. Audio Kerkstraat 3 Winkelcentrum 't Hart Hobbycentrum Frank, Koninginnelaan 22 Banketbakkerij Rademaker, Laanstraat 31 Winkelcentrum Smitshof D. v.d. Broek, huishoudelijke artikelen, Smitshof 10 Honsbergen Algemene Bank Nederland Winkelcentrum Van Weedestraat Slijterij v.d. Linden, Burg. Grothestraat 6 Middelman Mode, v. Weedestraat 11 Winkelcentrum Hartje Zuid Centra supermarkt v.d. Graaf, Soesterbergsestraat 4 Banketbakkerij Dogterom Torenstraat 6 Slijterij v.d. Linden, Soesterbergsestraat 49 Sigarenmagazijn Akkerman, Steenhoffstraat 62 Dameshorloge van 315,- Herenhorloge van 295,- Cross-fiets van 249,- 1 jaar lang voor 10,- per week gratis bloemen Black en Dekker workmate Tafelmodel aansteker Toneelkijker Opera glass Kodak extra 259 camera Sport-cheque ad 50,- Sport-cheque ad 50,- Sport-cheque ad 50,- Damestrai Herentrui Verzilverde kandelaar Slimslang tuinslang) Een mand vol levensmiddelen ter waarde van 150,- 6 waardebonnen voor banket letters van 15,- 12 flessen wijn 10 waardebonnen voor boterletters van 12,75 1 delicatessenmand a 59,50 6 sjaal t.w.v. 27,- 1 set dopsleutels ad 49,50 Enkele stukken zeep en parfumerie De nieuwe kodak-disc camera ad 190, 1 pakket volksschilderkunst voor de liefhebber 1 zuivelmand t.w.v. 25,- 1 Philips beauty-set 1 tafellaken 4 waardebonnen voor heren a 25,- 4 waardebonnen voor dames a 25,- 1 bloemenbon van 25,- Eau de parfum Een ketting van 24,95 culinaire encyclopedieën 0 25 bezitters van een video recorder/ gratis huur van één film/ 1 stereo radio/cassette recorder t.w.v.299,00/ 1 vertaal computer engels/frans/italiaans t.w.v. 499,- 1 Jogging handdoek t.w.v. 22,00 1 Badstof hoeslaken t.w.v. 23,95 1 Tafellaken t.w.v. 26,50 1 Dekbed overtrek t.w.v. 50,00 1 Badjas t.w.v. ƒ115,- 2 kussens a 25,00 1 set toebehoren vooreen boormachine 2 set dopsleutels 1 sigarenaansteker 5 Dozen sigaren 10 Waardebonnen voor een roomboter- amandel letter 3 Bloemenbonnen a 10.00 1 electrische grill 1 Kinderfiets 2 Schemerlampen 1 Strijkijzer 1 Kist mandarijnen t.w.v. 30,00 5 Waardebonnen voor een boterletter t.w.v. 12,00 1 Parker pennenset 1 Papermate pennenset 6 Waardebonnen a 25,00 1 Tienerburo van 200,00 Chatoux, Burg. Grothestr. 13 Chatoux, Burg. Grothestr. 13 Rijwielhandel de Brayn, Gallenkamppelsweg 1 Bloemisterij Van Oest BV, Eigendom weg 80 Davo ijzerwaren, Weteringpad 1 Sigarenmagazijn Pieneman, Van Weedestraat 9 Optiek Hulleman, Burg. Grothestraat Optiek Hulleman, Grothestr. 8 Foto Swager, v. Weedestr. 17 Sportzaak Nic. v. Dam, v. Weedestr. 14 Middelman Mode, v. Weedestr. 11a Middelman Mode, v. Weedestr. 11a Juwelier Colitico, v. Weedestr. 9b Gielen Ijzerwaren, v. Weedestr. 9a Centra Supermarkt v.d. Graaf, Soesterbergsestr. 4 Banketbakkerij de Mey, Soesterbergsestraat 41 Slijterij v.d. Linden, Soesterbergsestraat 49 Bakkerij v. Brummelen, Kerkstr. 13 Kaasspecialist, Beetzlaan 89 Sporthuis Eb Kareisen, Soesterbergsestraat 3 Ijzerhandel Hooyer, Soesterbergsestraat 30 Drogisterij v. Amerongen, Soesterbergsestraat 55 •Foto van Oosten, Soesterbergsestr. 57 Brandsma, Soesterbergsestraat 52 Pieter Bor's Kaashuis, Kerkstr. 40 J. ter Horst, Nieuweweg 99 Tolboom, Koninginnelaan Adama, Soesterbergsestraat 51 Adama, Soesterbergsestraat 51 Bloemisterij Geytenbeek, Burg. Grothestr. 4 Studio Carla Karwoczik Burg. Grothestr. 25 Studio Carla Karwoczik Burg. Grothestr. 25 Boekhandel Van de Ven Fa. Schoemaker. v.Weedestraat 78 Fa. Wijnands woonmode Soesterbergsestraat 37 Fa. Sprayt, Nieuweweg 60 Fa. Frank, Koninginnelaan 22 Sigarenmagazijn J.Pieneman Van Weedestraat 9d Sigarenmagazijn Akkerman Steenhoffstraat 62 Banketbakkerij Oudwater Nieuwerhoekplein 8 Fa. Scholten bloemen, Middelwijkstraat 28 Fa. Blokker, van Weedestraat 20 Fa. Blokker, van Weedestraat 20 Electro-Techn.Install.bedr.Bosboom Steenhoffstraat 16 Fa. ten Brinke groente/fruit Soesterbergsestraat 29 Bakkerij van Brummelen, Ossendamweg 24 v.d. Ven kantooreff. Steenhoffstraat 13 Slagerij C.J.v.d.Salm Soesterbergsestraat 12 Kave Doe het Zelf markt. Veldweg 4 Ten zuidwesten van Ierland ligt in de Atlantische Oceaan, tussen 17° en 23° westerlengte en 48° en 50* noorder breedte, het koninkrijk Spokanië. Het bestaat uit zeven hoofdeilanden en een groot aantal kleinere eilandjes. Het is in 1894 ontstaan uit de samenvoeging van Spokanië en Pegrevië en telt op dit ogenblik ongeveer 25 miljoen inwo ners. De archipel heeft een oppervlakte van bijna twee maal die van ons land. Roiandt Tweehuysen zette in opdracht van de Spokanische Toeristenvereni ging in de hoofdstad Hirdo 'n boeiend verslag op papier van zijn reizen door dit nog zo weinig bezochte land. Het rijkelijk met foto's en tekeningen ge- ïlustreerde "Uit in Spokanië nooit weg" verscheen bij Peiger Mardant in Gralkrich en werd geïmporteerd in Nederland door Uitgeverij Ploegsma in Amsterdam. De auteur beschrijft op meeslepende wijze de geschiedenis van Spokanië, het landschap, sagen en legenden, bij zondere gebouwen en steden, de Er- gynne-godsdienst, mensen en gebrui ken. Kortom, alles wat nodig is om een goed beeld van dit bijzondere land te vormen en vergelijkingen te trekken met ons eigen land. Door de muziekfragmenten op de bij gevoegde gouden grammofoonplaat, uitgebracht door Musifonn in Lift, krijgt men bovendien een indruk van het muzikale leven in Spokanië. Ook bevat de plaat een fragment van een radiotoespraak van de huidige koning, Huron Herco II, zodat we ook kennis kunnen nemen van de Spokanische taal. Ter gelegenheid van het verschijnen van van dit literaire reisverslag zal bij de specialiseerde wijnhandels en slijters voor het eerst Spokanische wijn ver krijgbaar zijn. Het initiatief tot het im porteren van deze rode 'Ef Manes rifo ef Knurfel-mójöl' ('Het Domein van de Watermolen') is genomen door André Kerstens B.V. in Tilburg. Eerst nu kan werkelijk dat mooie onbestemde ge voel ontstaan: Uit in Spokanië - nooit weg! Boekhandel Van de Ven en Slijterij Van der Linden, beide aan de Soester- bergsestraat, hebben de handen ineen geslagen om ook in Soest de bekend heid met Spokanië te verbreiden. Op vrijdag 26 november a.s. is de auteur Roiandt Tweehuysen, Spokanië-kenner bij uitnemendheid, aanwezig in Van de Ven's boekhandel om zijn schitterende werk te signeren. Hij doet dat 's mid dags tussen 16.00 uur en 18.00 uur en 's avonds tussen 19.00 en 21.00 uur. Ongetwijfeld zal hij het publiek daarbij op de hoogte brengen van de laatste nieuwtjes uit Spokanië. Bovendien kun nen de bezoekers eens kennismaken met de beroemde Spokanische wijn, die de moeite van het proeven zeker waard is! "Uit in Spokanië nooit weg" is een fraaie paperback, die mede door de bij. gevoegde grammofoonplaat een in dringend beeld geeft van het leven in dat bijzondere land. Het boek is voor ƒ25,90 'n fraaie aanwinst voor iedereen die zijn kennis van het dusver zo onbe kende Spokanië wil opfrissen.

Soester Courant | 1982 | | pagina 11