Geslaagd concert van PVO mm "De mensen komen om lekker bezig te zijn" Kreatief centrum Artishock organiseert kleuterdans voor 4- tot 6-Jarigen Kreatief centrum Artishock Mar co Bakker en Benny Belnr in hoofdrol in 1983 gesloten? Tentoonstelling Rob van de Louw Amnesty stand op Sintekraam- Artishock VLEUGELS-PIANO'S Peter's Baan hield ledenvergadering HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Tot en met 26 november: Vrijdag 26 en zaterdag 27 november: Veel nieuwe gezichten op Sintekraam Zondag 28 november: Kinderfilmhuis ,,De Sneeuwkoningin" Na aanrijding doorgereden Poging tot autodiefstal VVV Nieuws Filmhuis Artishock donderdag 25 november: FilmhuisLa Habanera Jazzballet-lerares Marijke Blok: 14 15 SocsUt Courant van woensdag 24 november 1982 Voor kleuters van 4 tot 6 jaar wordt ge dacht aan aktiviteiten op het gebied van de beeldende vorming bijv. tekenen, schilderen, bouwen, boetseren, enz. Een algemene cursus waarin gespeeld kan worden met vorm, kleur en ruimte met diverse eenvoudige gereedschappen en materialen. Er wordt ook een kleuter dans georganiseerd, welke cursus, bij voldoende belangstelling gaat starten. Docente Hetty Thielemans is o.a. ge specialiseerd op het terrein van dans voor jonge kinderen en zij zal deze kursussen leiden. Omdat er zoveel kin deren uit diverse wijken van de ge meente Soest moeten komen, en de af stand naar het Artishockgebouw tame lijk groot is, zullen de kursussen op drie plaatsen georganiseerd worden. In het dorpshuis "De Borg", het Dorps huis van Soesterberg en in het Artishockgebouw Op deze manier hoopt men een voldoen de spreiding te realiseren zodat de af stand geen belemmering behoeft te zijn. Wat is kleuterdans? Het is een kursus waarin het luisteren naar muziek en het daarop bewegen van groot belang is. Het maatgevoel wordt ontwikkeld. Er wordt aandacht besteed aan een goede houding en aan de ont wikkeling van de spontane expressie- mogelijkheden van het jonge kind. Het zijn geen balletlessen. Luisterend, spelend bewegen in een groep van maxi maal 15 kinderen is een fijne belevenis voor een kinu. Misschien ligt hier een basis om er later mee door te gaan in dans of balletlessen. Kleuterdans is voor jongens en meisjes. In de tweede week van januari 1983 gaan deze kursussen beginnen. De prijs bedraagt 57.50 voor 15 lessen van 45 minuten. Elk kind krijgt ter informatie van de ouders een folder via de kleuterscholen. Als u nog nadere informatie wenst kunt u het kreatief centrum Artshock bellen: 02155-18456. Gedurende de „Sintekraam", de jaar lijks zo succesvolle Sinterklaasmarkt van Artishock, zal ook de Soester Amnesty-groep op vrijdagavond 26 en zaterdag 27 november de gehele dag, een stand bezetten. Hier ligt de nadruk op de verkoop van kaarsen, tassen, posters en agenda's ten bate van Amnesty International. Tevens is informatiemateriaal voor belangstellenden beschikbaar. Dit is een goede gelegenheid voor sympathisanten om zich te melden als lid van de organisatie. Nadere informatie verstrekt het se cretariaat van de Soester Amnesty- groep: Draailier 23, tel. 17001. Gespecialiseerd in de betere merken, zoals STEINWAY SONS SCHIMMEL BöSENDORFER YAMAHA BECHSTEIN ZIMMERMANN GROTRIAN—STEINWEG in diverse modellen en uitvoeringen. UTRECHT, Biltstraat 62-68. tel.030 712299 AMERSFOORT, Arnhemsestraat 8-10, tel. 033 - 630144 's Maandags gesloten. Zaterdagavond waren we te gast in een meer dan uitverkochte aula van het Griftland College bij het jaarlijks PVO-concert. Wellicht door het succes van dit evenement in het vorig sei zoen, had men voor dit optreden de zelfde solisten geëngageerd, n.1. Marco Bakker, bariton en Benny Behr, viool. Het getuigt van een grote durf om als amateur harmonie zulke bekende beroepsartiesten aan te trekken. Vorig jaar bleek dat al een geslaagd program ma op te leveren en dat deed het ook nu weer. Verder trad als gast op het leden lijstkoor uit Amsterdam, onder leiding van Sigrid v. d. Linden, dochter van de vermaarde dirigent Nico v. d. Linden. Was vroeger een concert van een har monie-orkest altijd een aaneenschake ling van min of meer bekende marsen, ouvertures en walsen, tegenwoordig bestaat zo'n repertoire uit een geva rieerd programma, waarin ook popu laire 'lichte' muziek is opgenomen. Daar zijn we blij mee, want wil men het misiceren in een harmonie aan trekkelijk houden, dan moet er wel degelijk rekening gehouden worden met de smaak van de jongere gene ratie, die in PVO ruim vertegenwoor digd is. Glenn Miller, de legendarische USA air-force bandleader in de oorlog, heeft dat in die tijd al ingezien: hij is dan ook éèn van de vernieuwers ge weest in de harmoniemuziek. Zijn op vatting van toen is gebleven voor het publiek van vandaag en we vonden daar zaterdagavond dus ook iets van terug. PVO opende de avond met een zeer geanimeerd gespeelde mars van Al- ford: 'The Standard of St. George'. In 'Ceasar en Cleopatra' van Gerard Bodijn raakten we meteen al in een Egyptisch sfeertje. Nummer drie was 'Air d'Ambiance', waarin Ellen Daal huizen, die het programma charmant aan elkaar babbelde, ook nog achter de piano ging zitten en daar een ver dienstelijke partij op speelde. Jammer, dat haar spel in een enkel gedeelte wat overtroffen werd door het volume van PVO. Een zelden gehoorde com binatie van harmonie-orkest en piano. "Jesu, Joy of man's desiring' van J. S. Bach, dat samen met het koor werd uitgevoerd, kwam een beetje aarzelend over. Wellicht lagen hieraan de mini male repetities ten grondslag. Marco Bakker zong Tm Prater blühen wieder die Baume' en bracht ons sa men met Benny Behr op de viool en nog- eens omlijst door het koor, in Wenen. Evenals het daarna volgende .Torna a Sorrento' was dit èèn van de hoogte punten van de avond: orkest, koor en solisten in een prachtig uitgebalan ceerde vertolking. Na de pauze trad eerst het jeugd orkest op onder leiding van 'opa' Jaars veld. De jonge 'kweek' deed z'n best, maar er moet nog veel gestudeerd worden voordat hun muziek 'groot' wordt. In 'Treblo Concerto' kwamen twee solisten uit het orkest naar voren: Mir jam Tepper en Erica Koelewijn speel den een gave fluitsolo, smaakvol bege leid door het grote orkest. Vervolgens kwam het swingelement aan de beurt. 'A hot time in the Brass Band' swingde inderdaad de pan uit, zoals dat heet. Vier nocturnes van Mozart en het Hirtenchor uit 'Rosamunde' van Schu- Donderdagavond hield de Soester IJs- vereiniging Peter's Baan haar jaar lijkse algemene ledenvergadering. Voor slechts een zeer klein deel van de ruim 1200 leden keek het bestuur terug op een bijzonder geslaagd seizoen. In totaal waren er niet minder dan 22 dagen waarop de baan kon worden opengesteld. Zowel het jaarverslag, de fianciele af rekening als de begroting gaven dan ook weinig aanleiding tot vragen van de kant van de leden. Eén vraag was er over de steeds hoger wordende pacht som die aan de gemeente moet worden betaald: Waarom zo was de vraag wordt een vereniging die al dertig jaar zonder één cent subsidie heeft ge draaid zo zwaar belast? Ook de bestuursverkiezing en de ver kiezing van de kascontrole commissie waren hamerstukken. De contributie werd vastgesteld op dezelfde bedragen van de voorgaande jaren, n.1. in de voorverkoop tot 1 december ƒ4,- voor jeugdleden t/m 14 jaar en 8,- voor 15-- jarigen en ouderen. Op zaterdagmorgen 20 en 27 november kunnen in de kantine aan de Eemweg van 10.00 tot 12.00 uur weer kaarten tegen voorseizoenprijzen worden ge kocht. Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 1 95 77. Rob van der Louw (35) uit Herwijnen exposeert tot 24 november achttien gouaches in de theaterzaal van het AS-- gebouw. Ongelooflijk mooi werk van iemand die een geheel eigen techniek bezit en vanuit een zeer boeiende fan tasiewereld schitterende tekeningen maakt. De expositie is elke dag gratis te be zichtigen van 14.00 tot 16.00 uur, ook in het weekend. Dat Sint Nicolaas het door de gemeen* telijke bezuinigingswoede bedreigde Artishock een warm hart toedraagt blijkt uit het aangekondigde bezoek dat de Goedheiligman op vrijdagavond 26 november a.s. om 19.00 uur zal brengen aan het Artishockgebouw. Op dit tijd stip zal Sint Nicolaas op officiële wijze de Sintekraam 1982 openen. Dit jaarlijkse Sintekraam, is zo lang zamerhand een traditie geworden en nauwelijks weg te denken uit de reeks van culturele evenementen in Soest. De gezellige Sinterklaasmarkt telt dit jaar een record aan deelnemers (onge veer 30 kramen) waaronder veel nieuwe gezichten. Er is van alles te koop op het gebied van zelfgemaakte produkten, en allerlei zaken op kunst zinnig gebied. Naast bekende deelnemers uit Soest en omliggende plaatsen, komen er deel- nemers van heinde en ver (Alkmaar, Edam, Buren, Eindhoven, Hengelo en Amsterdamom hun waren aan te prij zen. De Sintekraam, die op vrijdagavond 26 november en zaterdag 27 november in het Artishockgebouw. Steenhoffstraat 46 in Soest wordt gehouden biedt de mensen gelegenheid om tegen betaal bare prijzen leuke, alternatieve cadeautjes te kopen. Zo zijn er dit jaar weer produkten op het gebied van kere- miek, sieraden, houtdraaiwerk, kin derkleding, broodfiguren, textiel, tekeningen, kaarsen en chutney's droogbloemen, poppen, volksschilder kunst etc. Voor kinderen wordt op zaterdag 27 november in de filmzaal een door lopende filmvoorstelling gegeven. De openingstijden zijn: vrijdagavond 26 november van 19.00 - 22.00 uur en zaterdag van 10.00 -17.00 uur. Het verhaal speelt zich af in een kamer waar een oma aan haar kleinkinderen een sprookje vertelt over een koningin die in een ijspaleis woont. Zij heeft het zo koud dat haar hart als ijs is. De jongen gaat naar het paleis: hij wordt ook ijskoud, ook zijn hart. Het meisje gaat er ook naar toe en omdat zij zo lief is smelt alles. Aanvang: 14.00 uur. Einde16.30 uur. Toegang: 2.-. In de pauze gratis limo nade en een appel. Voor de ouders is er gratis een kopje thee. Telefonisch reserveren vanaf 13.00 uur op zondagmiddag 28 november Ar tishock Steenhoffstraat. Soest Tel. 02155-19577. Graag tot ziens. Een handeling, die wanneer we niet goed oppassen, vérstrekkende gevolgen zal hebben. Wie worden weer het kind van de rekening? Alweer die groepen in onze samenleving die steeds de klappen krijgen! Kan het College de keuze die zij maken motiveren? Of zijn de keuzen willekeurig, eenzijdig en moet welzijn de gaten in de begroting dekken? Het lijkt er veel op. Een inwoner van Soest deed aangifte van het feit dat zijn auto, geparkeerd bij een supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat, flink beschadigd was door een onbekende. De auto werd aan de voorzijde gedeukt; van de dader was geen spoor te vinden. Een bewoner van de Rubenlaan ont dekte dat onverlaten hadden gepro beerd zijn auto te stelen. Het rubber van een van de achterramen was met een schroevendraaier bewerkt, waar na het glas was verwijderd. Ook bleek aan het kontakt te zijn gemorreld. Er wordt een POEZIE-MIDDAG geor ganiseerd onder de titel "Dichters Drukkers" in het Cultereel Centrum De Speeldoos te Baarn. Met als spe ciale gast uit de DDR de dichteres Rotaud Wieland. Op zondag 21 novem ber 14.30 uur, de toegang is gratis. In 't Spant te Bussum komt Tineke Schouten uit Utrecht op 15 december. De voorstelling begint om 20.15, de kaartverkoop is al gestart. Eveneens in 'T Spant is een expositie van Joppa Weserman met textiele schilderijen, poppen en vogelplastieken t/m 4 december, maandag t/m vrijdag 10 tot 16 uur en zaterdag 10 tot 12 uur. Ook is er een tentoonstelling met tekeningen van Jan Verhoeven t/m 6 december. In Taveerne Groeneveld, Amsterdam- sestraatwëg 42* fs eert tentoonstelling van Mevr. van Wijngaarden met wand kleden en poppen. Er is een expositie van Onno Kleefkens met aquarellen en schilderen in de Oudheidskamer aan de Ferdinand Huycklaan 18. De openingstijden zijn op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De Amnesty International groep Soest zal op zaterdag 11 december een Boeken en Postermarkt houden. De markt begint om 10.30 uur en wordt ge houden in het Amnesty-Centrum, Boni- faciusstraat 24. De opbrengst is be stemd voor het werk van Amnesty International. Er zullen goede, gebruikte boeken en LP's en nieuwe Amnesty posters worden verkocht. Onder het motto "Kerstdozen voor Polen"is de stichting "Midden Neder land Helpt de Polen" gestart met een speciale aktie. Het is de bedoeling dat men voor 5,-- een Kerstdoos koopt, deze dan vult met levensmiddelen en dergelijke, en vervolgens de gevulde dozen inlevert bij Mevr. Grift, Korte Brinkweg 13, Soest en in Soesterberg bij de' Supermarkten en bij boekhandel van Leeuwen. In het muziekcentrum Vredenburg te Utrecht is in de kleine zaal en Serie Componistenportretten van Fr. Liszt en Richard Wagner met aan de pia no Reinbert De Leeuw aanvang 20.15 uur en de toegangsprijs is ƒ12,50, 65+ ƒ10,-en CJP ƒ9,-. Op vrijdag 26 november is in De Stadsschouwburg te Utrecht, Stichting De Utrechtse Operette met "Die Fle- dermaus" van Johan Strauss, aanvang 20.00 uur. V Foto: Herman vs "Het gaat helemaal niet om het geven van uitvoeringen. Op een verantwoorde manier bewegen is belangrijker dan dat er mooi op een toneel wordt gestaan. In dat opzicht is ons jazzballet helemaal niet prestatiegericht." Aan het woord is Marijke Blok. Ze is gymnastieklerares in haar "gewone" dage lijkse leven, maar daarnaast geeft ze ook enthousiast jazzballetlessen. Het eer ste doet ze al geruime tijd - "ik ben al een jaar of eenentwintig bezig met bewe- 'gingsonderwijs aan scholen" - waarvan 15 jaar in Soest, aan de Kardinaal Alfrink- Mavo an de Di Lassostraat. Een paar jaar lang gaf ze ook gymnastiekles aan het Baarnsch Lyceum. Met het laatste - de jazzballetcursus - is ze intussen ook al weer een jaar of vier in de weer. Elke dinsdag- en woensdag avond, respectievelijk aan de Heide weg en in de Van der Huchtschool aan de Paulus Potterlaan. De cursus is ver deeld in drie perioden van drie maan den; gedurende de zomer liggen de les sen stil. "Op die manier is het voor de deelnemers financieel gemakkelijker te overzien, en het heeft bovendien het grote voordeel dat zij maximaal gemo tiveerd zijn - drie maanden is voor iedereen wel vol te houden," meent Marijke Blok. De groepen zijn verdeeld over verschil lende categorieën. Zo is er een begin- nersgroep, een half-gevorderdengroep en een groep gevorderden. Marijke Blok boekte met de volwassenen zoveel succes, dat ze later ook met een groep kinderen begon. "Sommige mensen doen inderdaad al vier jaar lang mee, hoewel de oefe ningen uiteraard steeds een beetje moei lijker worden," vertelt ze. "Bepalend voor de meoilijkheidsgraad is overi gens het aantal rusten dat in een oefen ing wordt gebracht. Op de Academie voor Lichamelijke Op voeding in Amsterdam, waar Marijke Blok haar opleiding volgde, verwierf ze aesujus ai een aantekening voor "ryt- mische gymnastiek". Ook daarna is zij altijd lessen blijven volgen, bij o.m. Helen Leclerq en Wladimir Donse in Amsterdam - geen "kleine" namen op dit gebied. Ongeveer 5 jaar geleden werd zij benoemd aan de Utrechtse Universiteit, waar zij jazzballet gaf aan studenten. "Vreselijk leuk." vertelt Marijke Blok. "Ik doe het ook nog steeds." Een jaar later nam ze daarom het initiatief om in Soest voor zichzelf te beginnen. Ook nu nog volgt ze zelf lessen, bij Irene Weiter in Utrecht, en volgt ze stages bij Wladi mir Donse. Jazzballet heeft een duidelijk klassieke ondergrond, maakt ze duidelijk. "Ten minste, als 't goed is. De bewegingen zijn veel strakker dan bij het klassieke ballet, maar er is ook veel meer varia tie mogelijk." De oefeningen hebben niettemin een onmiskenbaar "gymnas- tiekachtig" karakter. Van een lesuur wordt doorgaans een half uur besteed aan oefeningen, om de conditie te ver beteren. Alles gebeurt trouwens op mu ziek. '"t is altijd heel gezellig. De meeste mensen komen om gewoon lekker be zig te zijn. Er zit helemaal geen wed strijdelement of wat dan ook in. Som migen ouderen komen ook wel echt om bert werd zeer zuiver gezongen door het Ledenlijstkoor uit Amsterdam en pas vier jaren bestaand ensemble. Nie mand minder dan de legendarische Co v. d. Heide Wijma aan de piano zorgde voor de begeleiding en dat is vertrouwd werk voor hem. 'Sweet suite', een compositie van Piet Daalhuizen, werd in eerste uitvoering ten doop gehouden. Voor dit werk voor viool en orkest werd nog eens overgestemd en dat had naar onze me ning eerder gekund. Benny Behr liet ons genieten van z'n prachtige warme toon met het orkest als een goed begeleidende partner. De 'Beatles medley'gearrangeerd door Ruud Bos, deed het Beatle-tijdperk nog weer eens herleven, waarna het weer de beurt was aan Marco Bakker, die zijn aandeel in het concert besloot met 'On the street where you live'! Prachtig klonk zijn stem in dit num mer, evenals in 'Tonight' uit de West- Side Story. De voor een dergelijk concert toch beperkt akoestische mogelijkheden van het Griftland College maken het compliment voor dirigent Piet Daal- huisen nog groter. Hij zag kans een groot aantal blazers een zodanig 'pia nissimo' te laten produceren, dat de solisten in hun partij zeer goed uitkwa men. Foto: Goos van der Wilt Met 'De Fabriek' van Ruud Bos werd deze aantrekkelijke, enigszins over voerde avond besloten. Een lastig stuk, dat met veel verve onder de hier en daar luide aanmoedigingen van de dirigent het programma besloot. Dit slotnum mer moest voor een dankbaar en enthou siast publiek zelfs worden gebisseerd. Naar onze smaak kwamen de pres taties van onze PVO het best tot hun recht in vlotte en rithmische nummers. In langzame, gedragen werken speelde de stemming nog wel eens een woordje mee; dat kwam trouwens ook door de tropische temperaturen op het to neel. Een geslaagd concert. Jammer dat wij in Soest maar weinig van zulke avon den kunnen beleven. De musici, mevrouw Van Tricht en de heer Van Reulen werden gehuldigd voor een respectievelijke 'dienst' van 12Vé en 25 jaar, evenals Wim Lagemaat, die al bijna 50 jaar in het orkest speelt. Wel een teken, dat er een goede sfeer in onze harmonie bestaat. Op naar het volgende concert, dan hebben we een 85-jarige PVO in Soest. Gezien de bezuinigingspolitiek van onze gemeente zou onze harmonie zeer ge baat zijn met nieuwe donateurs, want dat verdienen ze. Wat is Soest zonder PVO? H.K. Van de zijde van Artishock verzoekt men opname van het navolgende: Kreatief centrum Artishock moet voor het jaar 1983 58.000,-- bezuinigen. In het jaar 1984 echter een bedrag van 242.000.--, 50% van de gemeentelijke subsidie wordt afgebouwd. Omdat de vaste lasten van het kreatief centrum, waaronder huur een gegeven zijn waarin nauwelijks bezuinigd kan worden zullen bezuinigingen in de per sonele sfeer plaats moeten vinden. Ongeveer 500£ van de lasten van Arti shock zijn personeelslasten. Een een voudige rekensommetje leert ons dat het kreatief centrum als gebouw kan blijven bestaan maar dat dit centrum niet bemand kan worden. In 1983 zullen de deuren gesloten moeten worden om tot een goede regeling met het personeel te kunnen komen. Wil Artishock dan niet bezuinigen? Bezuinigen moeten we allemaal. Daar valt niet over te twisten. En over derge lijke bezuinigingen, en bezuinigingak- ties, wil Artishock ook meepraten. De gemeente heeft echter nog nimmer onderhandeld over bezuinigen met het kreatief centrum Artishock. Voorstellen komen tot stand zonder overleg en worden eenzijdig opgelegd. Een onjuis te manier van handelen, gezien de sub- sidieverorening van de gemeente Soest. Bij een opheffing is bovendien geen sprake van een bezuiniging bij de be trokken instelling. Immers bij een be zuiniging blijft de voorziening bewaard. Met dit beleid, waarin de sluitende be groting voorop staat, wordt niet ge schroomd het welzijnsplan te negeren. Een plan waarbij alle politieke verant woordelijke partijen betrokken waren en waaraan zij hun medewerking en in stemming verleenden, wordt genegeerd. Een plan waarbij belangen van alle groeperingen in onze samen leving gewaarborgd worden. Het roer is kennelijk omgegaan. Voor het gemak worden de afspraken over welzijn vergeten. gezondheidsredenen - vooral voor wat ouder wordende mensen is jazzballet heel goed," benadrukt Marijke Blok. "Je moet je voorstellen dat de spieren gerekt worden. Daardoor wordt de be wegingsmogelijkheid van de gewrichten veel groter, en als je wat ouder wordt moet je daarop gaan let ten. Eigenlijk is een uurtje per week nog veel te weinig. Het verschil met kracht- en fitness training zit 'm vooral in het feit dat daarbij de spieren wel dikker, maar te gelijk ook kórter worden. Bij jazzballet worden de spieren juist langer. De leeftijd van de deelnemers loopt tot in de vijftig jaar; er zijn moeders die met hun dochters meekomen. "We hebben zelfs een grootmoeder in een van de groepen," merkt Marijke Blok op. "Kijk, iedereen beweegt op zijn eigen manier. Het gaat er maar om dat een beweging goed wordt uitgevoerd. Dat is voor de één anders dan voor de ander. Er hoeft ook helemaal geen een vormigheid te zijn - we streven niet naar uitvoeringen." Wie belangstelling heeft voor jazzbal let moet maar eens gaan kijken bij Marijke Blok. Dinsdagsavonds begint de beginnersgroep om 20.00 uur, de halfgevorderden om 21.00 uur; beide groepen oefenen in de zaal aan de Heideweg. Op woensdagavond zijn er drie groepen: de kinderen van 18.30 tot 19.30 uur; de gevorderden van 19.30 tot 20.30 uur, en de halfgevorderden van 20.30 tot 21.30 uur. Alle drie groepen vinden onderdak op woensdag in de zaal van de Van der Huchtschool aan de Paulus Potterlaan. De Stadschouwburg te Amsterdam heeft op vrijdag 26 november om 20.15 uur Het Publiekstheater met "Het Spaarvarken". In Kasteel Groeneveld te Baam is van 3 december tot 27 februari een tentoon stelling van Sjoerdje Mulder-Hak. Ze schildert landschappen, in groot for maat olieverven en aquarellen. Kas teel Groeneveld is geopend op dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Op vrijdag 15 december is in het Sport paleis AHOY de Showbizz Quiz in cir cussfeer, met o.a. Ron Brandsteder, Jasmin Smart (paarden), Tom Dieck (tijgers), Bassie Adriaan e.v.a. Het begint om 19.45 uur en de toegangsprij zen zijn 10,- en 15,-, reservering via het VVV Doublé You organiseert een concert van Siouxie The Banshees support act op 20 december, aanvang 20.30 in de Vereniging te Nijmegen, de prijs is 20,-, de voorverkoop is al gestart. In Iboya te Amsterdam is iedere maan dagavond een optreden van één be kende artiest en veel onbekend talent. Alle optredens duren ca. 20 minuten. Op 29 november komt Greetje Kauffeld, 6 december Sinterklaas-surprise. Op 13 december Martine Bijl en Henk van der Molen en op 20 december Liesbeth List en Ramses Shaffy. De toegangs prijs is 5,-- en 2,50, aanvang 21.00 uur. Het is natuurlijk geen surpise, maar voor mensen "die alles al hebben" i9 de Soester Kadobon ook voor Sint Nicolaas een uitkomst. het schip om op het eiland te blijven. Tien jaar verstrijken. Ze heeft een zoon tje en wil terug naar Zweden. Al tijden heerst er een koortsepidemie, die door Don Pedro en de autoriteiten verzwegen wordt om de export van fruit naar Amerika te beschermen. Het huwelijk lijdt onder dit alles. Als Don Pedro weer eens van een overdadige maaltijd ge niet, bezwijkt hij zelf aan de ziekte die hij verborgen trachtte te houden. Astrée keert terug naar Zweden. LA HABANERA. de derde film van Douglas Sirk, heeft net als de latere in Amerika gemaakt films een kritische ondertoon. In deze film is het gericht tegen de praktijken van grote onder nemingen in de koloniën, maar de film is toch vooral een poging om Zarah Leander tot ster te maken. Douglas Sirk portretteert haar naar het voorbeeld van Garbo en Dietrich. In de maand dat de film uitkomt, december 1937, verlaat Sirk Duitsland. Aanvang: 21.00 uur Entree: 5,--/leden, CJP 4,- Cinemathema Als rode draad door de programmering van Filmhuis Artishock dit seizoen, zal op iedere laatste donderdag van de maand een Filmligafilm gedraaid worden. Hieronder verstaan we films die tot de Nouvelle Vague, het Neo Rea lisme of de Film Noir stroming behoren. Ook Klassieke Westerns en gangster films kunt u in deze Filmliga-program- mering terug vinden. Deze maand draait Filmhuis Artishock een film uit het momenteel lopende Cinemathema festival. Cinemathema staat dit jaar in het teken van het Amerikaans Melo drama uit de jaren vijftig. La Habanera De Zweedse Astrée Sternhjelm (Zarah Leander) komt gedurende een cruise onder de bekoring van Puerto Rico, onder andere door het lied La Haba nera, gezongen door de eilandbewoners. Ze wordt verliefd op een plaatselijk grootgrondbezitter, Don Pedro de Avila. Op het laatste moment springt ze van Artishock expositie

Soester Courant | 1982 | | pagina 15