Jazz Sociëteit De Borg 297.5 kitfdermoite Franse stijlklokken uelijkspel voor Eemvogels na spannende strijd n Maarsenbroek A.H.C. sleept 1 punt weg uit Soest Ruitersportcentrum Eldorado opende winterseizoen met Pony-competitiewedstrijden 114 combinaties bij springconcours in Manege "Eldorado" Duinkikkers heren 1 in grote moeilijkheden. ii Regen van persoonlijke records bij Eemland-schaatsers Soester schakers stunten tegen Oog in Al6-4 Sportverslaggevers sters TRUIEN, SPENCERS, BLOUSES nu I I Voor het eerst in Soest Jasper Steffens en Wim Huibers Soester deelnemer aan DAVO model stockcar-demonstratie HANDBAL bij TIFFANY v. Weedestraat 52 - Soest RUITERSPORT RUITERSPORT WATERPOLO SCHAATSEN 9 I M Amnesty-stand in de bibliotheek A. Schotanus 2e in uurwedstrijd Sportartikelen gestolen Schoolhek gesloten Diefstal zwaailicht Diefstal uit auto Handtas uit auto gestolen KORFBAL SCHAKEN Sportverslagen en -berichten die ons later bereiken dan maandagmorgen 10.00 uur komen in het algemeen niet meer voor plaatsing in aanmerking. Ons bereiken ook slecht leesbare verslagen en berich ten. Hieraan kunnen wij steeds mider tijd besteden. Slechtleesbaarheid levert vertraging in de productie, reden waarom wij besloten deze slecht leesbare kopij terzijde te leggen. Duidelijk schrift loopt geen gevaar. Redactie Soester Courant Sinterklaasbingo in "De Borg" Foto's, Soester Courant Speciale aanbieding KERKSTRAAT 7 - SOEST Soester Courant van woensdag 24 november 1982 19 SPORT >j Wim Huibers (1) en Jasper Steffens met hun razendsnelle wagentjes op het terrein waar zondagmiddag de demonstratie plaatsvindt. Modelbouw met als attractief ver volg het radiografisch besturen is een hoby die vooral de laatste jaren sterk in populariteit groeit. Ook in Soest blijken veel "radio controlled"-model- bouw enthousiastelingen te wonen. De vlak voor de vakantie door het Davo Modelbouwcentrum georganiseerde botendemonstratie trok vele honder den belangstellenden naar de oevers van de vijver in de wijk Overhees. Naast boten zijn bij die hobby ook vliegtuigen en auto's betrokken. Bart Jasperse, activiteitencoördinator van het Davo Modelbouwcentrum, is erg blij met het feit dat B en W van Soest een vergunning hebben afge- 1 geven voor een demonstratie waarbij alles draait om de radiografisch be- I stuurde stockcars. Zondag 28 november krijgt Soest gele- genheid om kennis te maken met deze technische hobby, waarbij snelheid en behendigheid troef zijn. Dan wordt het speelterrein van de trimbaan aan de 1 Koninginnelaan (achter drogisterij De I Pil en de Queensclub) ingericht tot een echt wedstrijdcircuit. Vanaf 11.00 uur gaan de deelnemers in de weer met hun kleine snelheidsmonsters, terwijl vanaf circa 13.00 uur wordt begonnen met de demonstratie in wedstrijd- vorm. Onder supervisie van het Davo Model bouwcentrum wordt de demonstratie georganiseerd door de Utrechtse Super Stock Holland. Op de ledenlijst van de overigens internationaal bekende ver eniging staan ook de Soester stock car-rijders Jasper Steffens en Wim Huibers. Voor hen wordt het dus de eerste thuiswedstrijd, met de aante kening dat de 17-jarige Jasper Steffens tot de sterkste rijders uit midden-Ne derland mag worden gerekend. Er wordt zondag gereden in één klas se met auto's met een motorinhoud van 3.27 cc. De toeschouwers kunnen op twaalf starts rekenen. Winnaar van elke manche wordt die combinatie die in vier minuten de meeste rondjes weet af te leggen. De gemiddelde snelheid ligt rond de zeventig kilometer per uur. Het Amsterdamse A.H.C. nam deze wedstrijd hoog op. Gedwongen door blessures heeft men hun routiniers als Bob Sondaar en Frank van Weerden- burg terug gehaald. Beide spelers heb ben meerdere malen het Oranjeshirt over hun schouders gehad. Zij brachten de nodige rust in de aanval en verdedi ging. Dat dit de doorslag gaf bleek wel in laatste 2 minuten toen AHC via een snelle tegenaanval de gelijke stand van 16-16 op het scorebord bracht. In de beginfase waren beide ploegen niet van zins veel risico te nemen. De verdediging van de gasten uit Amster dam was fanatiek, wat niet altijd be straft werd door het scheidsrechters- koppel. Het waren dan ook de gasten die de score openden. Aanvallend pro beerde B.D.C. door middel van een wissel de stand gelijk te trekken. Na dat de eerste kans gemist was, bracht Sjaak Smeeing de thuisclub langszij. Ook de B.D.C. verdediging pakte hard aan. Dit resulteerde in een gele kaart voor cirkelloper-verdediger. Ralph Christiani. Na 7 minuten spelen waren de gasten uit Amsterdam het eerst over hun nervositeit heen. Twee maal bracht men de hoekspelers in de ge legenheid de score verder uit te bou wen tot een 1-3 voorsprong. Ook B.D.C. kreeg in deze periode kansen. Cleem Diemers probeerde het verschillende malen vanuit de hoek, maar werd terug gefloten voor vermeend "cirkel" maken. Toch slaagde hij erin B.D.C. na 12 minuten opnieuw langszij te brengen Met nog tien minuten te spelen in de eerste helft was de stand 5-6 in het voordeel van AHC. Hun tempo-aanvallen waren het groot ste gevaar. Tweemaal wisten zij door het snel opbrengen van de bal de B.D.C.-ers te verassen. Even vaak echter wisten de gastheren o.a. via Paul v.d. Dijssel weer bij te trekken. Opnieuw begon A.H.C. de tweede helft met scoren. Hun routinier Bob Sondaar bracht via een verrassend afstand schot AHC op 8-10. De gastheren lie ten het er echter niet bij zitten. Ook hun routinier Ries Smeeeing werd in stel ling gebracht, en toen Sjaak Smeeing éénmaal vanuit een spelmoment en éénmaal vanuit een strafworp ge scoord had. stonden zij voor het eerst in deze wedstrijd vóór (11-10). Na 11 minuten spelen mocht Sjaak Smeeing B.D.C. opnieuw via een strafworp aan een voorsprong helpen. Ditmaal werd zijn inzet gestopt door uitstekend keep ende goalie van de Amsterdammers. Toch kwam B.D.C. opnieuw aan de leiding. Cleem Diemers en Ralph Christiani brachten de stand halverwege op 13-11. Het initiatief bleef nu aan de kant van B.D.C. Slecht een enkele keer konden de gasten de verdediging van B.D.C. verschalken. Beide ploegen probeerden elkaar nu door middel van tempo-aan vallen te overrompelen. Van de kant van A.H.C. hadden de wanhoopsakties succes. Hoewel Ries Smeeing vanuit een strafworp B.D.C. op 16 bracht waren het de gasten die langszij kwamen met nog 2,5 min. te spelen. Zelfs in die laatste minuten werden de ploegen nog in staat gesteld te score maar beiden verzuimden dit. 16-16. Hier door blijven zowel B.D.C. als A.H.C. de middenmoter-groep aanvoeren. Voor de Soestenaren ligt de competitie nu voor 2 weken stil. In deze periode staat men echter niet stil. Momenteel wordt er keihard gewerkt aan het tref fen tegen Hercules uit Hengelo voor de bekercompetitie. Hierbij staan de Soestenaren bij de laatste 16 ploegen en zal men proberen om via Hercules door te dringen tot de kwartfinalen. Uiteraard hopen zij dat het Soester publiek hen ook in deze zware wed strijd zal steunen. Men is verwoed bezig een bus vol supporters af te laten reizen naar Hengelo. De wedstrijd wordt gespeeld op dinsdag 30 novem ber om pl.m. 8.30 uur. Terwijl de ruiters en amazones van El dorado op hun keurig getoiletteerde paarden de Sint veilig van het station Soest-Zuid naar het Gemeentehuis es corteerden, begon in de manege de dressuurwedstrijd voor pony's. Jammer dat de Sint niet oveftLl tegelijk^ kan zijn, want deze kindervriend zou zeker volop genoten hebben van de ver richtingen van de kinderen, die hij zo'n goed hart toedraagt. Wél genoten de talrijke ouders, fami lieleden en verdere belangstellenden van de volledige inzet van de jeugdige ruiters en amazones. Het was hartver warmend te zien met hoeveel zorg en toewijding zij hun pony's hadden ge poetst en ingevlochten. Het was werke lijk een plaatje! Ook van de af te leggen proeven werd serieus werk gemaakt. De spanning en de inspanning waren van hun gezichten te lezen. Mede door het grote aantal inschrij vingen (43 combinaties) werd de B- proef in twee categorieën gesplitst. Begonnen werd met de B-proef voor gevorderden. De uitslag hiervan was 1. Natalie Wollenberg 136 pnt., 2. Wilma de Ruig 129 pnt.. 3. Heidi van Mossel 127 pnt., 4. Martine Klumper 121 pnt.. 5. Helen Haring 120 pnt.. 6. Linda Schiermeijer 118 pnt., 7. Anne- mieke Meesters 112 pnt., 8. Hester van Velzen ex equo Arjan Huisman 111 pnt. Hierna kwamen de wat minder ge vorderden aan de beurt voor het afleg gen van de B-proef. Dit leverde het volgende beeld op: 1. Silvia Vos 128 pnt., 2. Sacha v.d. Veer 124 pnt., 3. Ellis de Bruin 123 pnt., 4. Sharan la Mark 117 pnt.,m 5. Nathalië Westerveld 116 pnt., 6. Petra Schouten 115. pnt., 7. Liane Hilhorst 109 pnt., 8. Robbert Huisman 108 punten. Besloten werd met de N-proef, waarin zich als volgt,wisten te plaatsen: 1. Wanda Bok 102 pnt., 2. Irene Stoel ex equo José van de Broek en Willemien ter Weele. 5. Sanne Peet 92 pnt., 6. Susan Rademaker 90 pnt., 7. Ellis Groenendijk 87 pnt., 8. Natascha Wol- ters 75 pnt., 9. Bart Hoenders 70 pnt., 10. Tamara Wollenberg 69 pnt. Niettegenstaande het late uur (voor de allerjongsten te laat) was het meren deel van de deelnemers (sters) toch bij de prijsuitreiking aanwezig. Alvorens de prijzen werden uitgereikt bedankte de heer Detmar namens het bestuur van de stichting het jurylid de heer R. Blaauwendraad voor zijn des kundige jurering en bood hem een attentie aan. Vervolgens betrok hij in zijn dankwoord de bedrijfsleidster/in- structrice Marion van Eek, de stagiai res Karin Peperkamp, Wijnand Vlee- schouwer en Jan van Zoelen, alsmede de schrijfsters Maud van Vuuren en Hellen Swinarski en verder iedereen die op welke wijze dan ook het welslagen van deze dag hadden meege werkt. Hierna reikte de heer Blaauwendraad met een toepasselijk woordt de rozet ten uit, waarna men moe maar vol daan huiswaarts keerde. Het door stal Duinbak georganiseerde springconcours bij manege "Eldorado" trok maar liefst 114 combinaties. Hierbij waren drie maneges betrokken Ruitersportcentrum Soest kwam met veel jeugdige Ruiters en Amazones, onder vakkundige begeleiding van Ben Huurdeman; Manege de Boshoeve had de zeer ervaren Rinus Laseur meege nomen die zijn Ruiters en Amazones be hendig door de piste stuurde, en manege Eldorado verleende gastvrijheid, wat tot gevolg had dat zo'n 300 mensen de drempel overkwamen. Ruitertjes van stal Duinbak werden terzijde gestaan door Gijs van Duinkerken en Jos Mees ters. In verband met de grote opkomst was de aanvangstijd met een uur vervroegd en werd om 9 uur begonnen met de eerste combinatie. 60 cm moest er wor den gesprongen, wat voor sommigen nog wel problemen opleverde. Marian Dobbe werd winnares op Pastor tweede werd de debutante Karin van 't Net op Oran; derde werd Wilma de Ruig, even eens voor het eerst op het paard; de vierde plaats was voor Mark Qu op Mer- lin, de vijfde voor Karin Bosch, de zesde voor Henny Voskuilen, en de zevende voor Simone Blackpoel. De 80 cm werd gewonnen door de super snelle Jannie v.d. Broek op Ringo, ge volgd door Kees Coster op Revanche. Silvia de Bruin 3e plaats op Bramble, 4e Frank v.d. Molen, 5e Trea Ettelhoven, 6e Gusta Friebel, 7e Tineke Driessen- berg, 8e Simonette Dorrestijn. Op de meter was het oranje lint voor de keurig rijdende Hester van Rijn met Sil via. Stefan Zoetelief werd verrassend 2e op Pastor, 3e werd Ria v.d. Pluim met Ramona, 4e Ronald Kos met Lucky Boy, 5e Kees Coster met Revanche, 6e Jannie v.d. Broek met Ringo; eveneens 6e was Aart Steendijk met Unit Medewerkers en sponsors waren Metselbedrijf de Ruig en Ruyzendaal, Kela Tapijt, Soesterbérg Van Oest bloémen, Jac. Meeder, geluid, en de firma Fugers. Jury was de heer Vos, geassisteerd door Loes van Duinkerken. Op 19 dec. hoopt het team van de Duinbak een dressuurwedstrijd te or ganiseren, eveneens bij Manege Eldorado. Hierbij zal een demonstratie worden gegeven door het achttal (onder voorbehoud) de Boshoeve. Inlichtingen: tel. 10680 of 16937. - Vorige week werden onder redelijke weersomstandigheden wedstrijden gereden voor aspiranten en D-junioren van de schaatsvereniging Eemland. Voor de aspiranten kwam Edwin Groeneveld aan de start en reed de 100 mtr. in 13,5 sec. en de 500 mtr. in 61.4 sec. Bi] de D-junioren reed Carl van Dam de 100 mtr. in 13,6 sec. en de 500 mtr. in 67.3 sec. Ricky Mandoeng reed de afstanden in respectievelijk 13.9 sec. en 63.0 sec. Tijdens wedstrijden voor C en D- junioren vestigde Talitha Bom bi] de D-junioren een persoonlijk record op de 500 mtr. in 58.2 sec. en eveneens een persoonlijk record op de 1000 mtr. in 1.59.4 min. Bij de C-junioren reed Ane v.d. Berg de 500 mtr. in 53.7 sec. en de 3000 mtr. in 6.15.5 min wat voor hem ook een persoonlijk record betekende. Robbert v. Hornsveld noteerde op de 5UU mtr. een tijd van 52.6. sec. en ook voor hem een persoonlijk record op de 3000 mtr. in 5.53.5 min. Edwin v.d. Heijden reed 2 persoonlijke records n.1. de 500 mtr. in 55.0 sec. en de 3000 mtr. in 6.28.7 min. Onder slechte weersomstandigheden werden wedstrijden gehouden voor aspiranten en D-junioren. Bij de aspi ranten reed Edwin Groeneveld de 300 mtr. in 34.7 sec. en de 500 mtr. in 60.0 se. Op beide afstanden reed hij een per soonlijk record. Voor de D-junioren kwamen aan oe start: Linda v.d. Berg, zij reed ook een per soonlijk record op de 300 mtr. in 37.4 sec. en noteerde op de 500 mtr. een tijd van 61.5 sec. Esther Reijersen reed de 300 mtr. even eens in een persoonlijk record en de 44.0 sec. terwijl de tijd bij de 500 mtr. voor haar stilstond op 71.4 sec. Vrijdag werden onder slechte weersom standigheden de junioren A-B-C wed strijden gehouden. Het regende hard en de wind was stormachtig. Toch zijn er persoonlijke records ge reden. Bij de C-junioren reed Jan v. Maanen de 500 mtr. in 57.2 sec. en de 1500 mtr. in 3.18.1 min. wat een persoon lijk record voor hem betekende. Henk Hagen reed op beide afstanden een persoonlijk record; de 500 mtr. in 54.5 sec. en de 1500 mtr. in 2.54.6 min. Bert v.d. Weerd noteerde bij de senioren op de 500 mtr. een tijd van 45.4 sec. en reed de 1500 mtr. in 2.18.6 min. Bij de junioren-A noteerde Marcel van Hornsveld op de 500 mtr. 49.7 sec. en reed een persoonlijk record op de 1500 mtr. in 2.30.2 min. Erik Walgreen reed deze afstanden in respectievelijk 49.7 sec. en 2.33.8 min. Afgelopen zondagmiddag gingen de he ren van Duinkikkers op bezoek bij De Vest in Huizen. Ondanks de povere re sultaten van deze heren tot nu toe, was er een bijzonder grote supporters- schare om er een spektakulaire middag van te maken. De Vest, die dit seizoen bijzonder sterk draait, is een ploeg, die het vooral van veel en snel bewegen moet hebben. De Duinkikkers daaren tegen hebben een bijzonder zwakke start gehad en moeten voor elk punt keihard knokken. In de eerste periode ging het gelijk op met wisselende kansjes voor beide doelen. De Vest scoorde het eerst uit een strafworp waarna Hans de Loof 1-1 kon aantekenen. In de tweede periode wisten de mannen van De Vest uit te lopen tot 3-1 tij dens een numerieke overtalsituatie. Met één man meer wisten de Duin kikkers terug te komen tot 3-2. Nog vóór het verstrijken van deze pe riode kreeg De Vest een man meer en benutte deze situatie: 4-2. De Duin kikkers kregen het hierna steeds moei lijker. Misverstanden zorgden ervoor dat De Vest kon uitlopen tot 7-3 in de1 derde periode. In de laatste periode werd met man en macht getracht nog te redden wat er te redden viel, maar De Vest liet zich niet verrassen en bleef tot het einde van de wedstrijd gecontroleerd spelen. Wel scoorde iedere ploeg nog twee maal, zodat de eindstand 9-5 op het bord kwam. Aanstaande zondagavond moet de heren- ploeg proberen om in een thuiswedstrijd IJsselmeer de punten afhandig te ma ken. Aanvang 18.45 uur in het zwem bad De Trits te Baarn. Programma komend weekend: Alle wedstrijden worden gespeeld in De Trits te Baarn. Zondag 28 november: 17.30 u.: Duink. Jong. Asp.-Watervlo. 18.05 u.: Duink. Meisj. Asp.-Zeist 18.45 u.: Duink. heren 1-IJsselmeer 1. 19.30 u.: Duink. dames 1-Aquarijn 1. 20.15 u.Duink. dames 2-Zeist 1. 21.00 u.Duink. heren 3-Zwemlust 4. Zaterdag werd voor het eerst in Ne derland een rolskiwedstrijd georgani seerd op een atletiekbaan. De langlauf- vereniging Rotterdam-Westland hield op de kunststofbaan in Den Haag een rolskiwedstrijd over zestig minuten. De overwinning ging naar de Neder landse juniorenkampioen Ruben Krou- wel, die in één uur tijd een afstand aflegde van 17.738 meter. Geruime tijd wist de Soester atleet Andries Schotanus Krouwel te volgen, maar in de laatste ronde moest hij hem laten gaan. Schotanus werd uit eindelijk tweede met een afstand van 17.709 meter. De overwinning bij de dames ging naar de Baarnse atlete Bianca Teeling, die in één uur een afstand volbracht van 15.200 meter. Bij een inbraak in een sportgroot- handel aan de Kostverlorenweg wer den in het weekeinde diverse sport artikelen weggenomen zoals schoe nen, tassen, trainingspakken, kousen en'ski-jacks. De daders kwamen het pand binnen door een kelderraam te forceren, waardoor zij in het magazijn hun slag konden slaan. De totale waar de van de buit bedraagt ca. 1500,-. Onbekenden hebben vorige week tot tweemaal toe het hek van het Griftland College aan de Noorderweg afgesloten. Zowel op donderdagavond (tijdens de vergadering van de gemeenteraadals op zaterdagmorgen moest de politie er met een betonschaar aan te pas komen om het hek weer te openen. Enig ver band met de vorige week gehouden onderwijsstaking kan slechts worden vermoed. Een bewoner van de KI aarwaterweg deed bij de politie aangifte van dief stal van een zwaailicht. Het voorwerp was vorige week weggenomen van een bij de woning geparkeerd staande graafmachine. Dankzij de medewerking van de di rectie van de Openbare Bibliotheek zal ook dit jaar weer een Amnesty-stand ingericht worden in het gebouw Albert Cuyplaan 202. Van 27 november tot en met 11 decem ber kunnen bij de stand wenskaarten, agenda's en posters en tal van andere artikelen gekocht worden ter onder steuning van het werk van Amnesty International. Belangstellenden kunnen gratis infor matiemateriaal over het werk van Amnesty bij de stand afhalen en zich eventueel aanmelden als aktief- of ondersteunend lid van de organisatie. De Amnesty-stand is gedurende de openingsuren van de bibliotheek be mand. Nadere informatie verstrekt het se cretariaat van de Soester Amnesty- groep: Draailier 23, tel. 17001. Een 20-jarige inwoonster van Soester- berg deed bij de politie aangifte van diefstal van haar rijbewijs, verzeke ringspapieren, paspoort, giropas en 'n bedrag van ƒ100,-, de inhoud van haar tas die in de bij het Kontakt der Kon tinenten geparkeerde auto had gele gen. De dader had het tochtraampje van het rechtervoorportier geforceerd. Een bewoonster van de Amersfoortse straat deed vorige week aangifte van de diefstal van haar handtas, inhou dende een paspoort, girobetaalkaarten en een bedrag van 100,-. De tas werd weggenomen uit haar auto die voor haar woning stond. In aansluiting op het eerste bericht over de "Jazz Sociëteit De Borg" kunnen we thans melden dat voor de eerste bijeenkomst op 26 november a.s. zijn uitgenodigd: The Blue Rhythm Jugglers. The Blue Rhythm Jugglers zijn sinds enige tijd huisorkest bij de Roaring Twenties Jazzclub Breda. Het repertoire halen de Jugglers uit de periode 1924-1935, waarbij zij de na druk leggen op de blanke vorm (ook wel New York Jazz genoemd). Dit is terug te vinden in arrangementen waarin het hele orkest voortdurend be zig is met harmonische achtergronden, ingewikkelde interlude-modulaties en knappe kollektieve soli. The Blue Rhythm Jugglers hebben deze elemen ten opgenomen in hun arrangementen. Niet alleen instrumentaal, ook vokaal brengen zij iets bijzonders. Geheel in de traditie van de Rhythm Boys, het vokale trio dat een tijdlang werkzaam was bij het orkest van Paul Whiteman en waar iemand als Blng Crosby zijn eerste muzikale stappen zette, brengen zij ook vokale trio's. Doelstelling van dit orkest is het publiek in kontakt te brengen met andere vormen van de oude stijl jazz dan de meest gebruike lijke (Dixieland, Chicago Jazz en Mainstream Jazz). Aan de andere kant streven zij ernaar de mensen te amu seren met hun muziek. Op vrijdagavond 26 november zal dit orkest optreden in De Borg als eerste van Jazz Sociëteit De Borg. Aanvang 22.00 uur, toegang 5,-. Aan gezien er een grote toeloop verwacht wordt is het raadzaam tijdig kaarten te reserveren, u kunt hiervoor iedere morgen tussen 9.00 en 13.00 uur bellen, telefoon 02155-22188. Het eerste achttal van Eemvogels speelde de eerste uitwedstrijd in de zaalcompetitie tegen Maarsenbroek. Na een spannende wedstrijd deelden de ploegen de punten. 6-6. Stagnerend spel van het eerste aan- valsvak leverde voor de Eemvogel- verdediging een grote druk op, vooral toen Maarsenbroek al in de vierde mi nuut een voorsprong nam. Na een kwartier kwamen de ploegen op gelijke hoogte door een doorloopbal van Wim van Rheenen. Een slim en goed uitgevoerde vrije bal bracht Agnes Laprè vrij voor de korf en de stand werd 1-2, een paar minuten later scoorde zij van afstand de derde Eemvogelstreffer. Op slag van rust liep Maarsenbroek toch weer iets in en werd de rust stand 2-3. De tweede helft was nog maar net be gonnen of van grote afstand scoorde Maarsenbroek en was het opnieuw gelijk. Een doorbrekende Agnes Lapré ver diende een strafworp en van de 2*6 me- terstip verzilverde Jan van de Kuil deze kans. 3-5. Door goed werk onder de korf kwamen de Eemvogels op 3-5 door een afstandschot van Leen- dert van den Berg. Door in vijf minuten tijd tweemaal te scoren maakte Maarsenbroek voor de derde maal gelijk. In de slotfase leek de Soester ploeg de wedstrijd te ver liezen doordat Maarsenbroek 6-5 scoor de, doch het was opnieuw Agnes Lapré die met goed aanvalsspel bijna scoorde, maar hiervan door een overtreding werd afgehouden. Het betekende één minuut voor tijd dat de bal op de strafworpstip ging. Aanvoerder Jan van de Kuil zorgde voor de gelijkmaker en daarmee voor een dikverdiend punt voor Eemvogels. Woudenberg 4-Eemvogels 2 6-2 Het tweede achttal speelde tegen Wou denberg en had het niet makkelijk. Twee doelpunten van Reinoud Toonen hielden de Eemvogels in de strijd, die in de tweede helft in het voordeel van Woudenberg werd beslist. 6-2. Eemvogels 3-Hemur Enge 4 4-3 Dankzij een sterke eerste helft wist het derde achttal de enige volledige winst voor de Eemvogelploegen te scoren. Al in de eerste helft werd door Eemvogels viermaal gescoord. In de tweede helft dreigde het alsnog mis te gaan toen Hemur Enge tot 4-3 kwam. Daar bleef het bij, zodat de volle winst in Soest bleef. De jeugd In een leuke wedstrijd werd door de B-aspiranten op het nippertje verloren van T.Z. uit Maartensdijk. Eindstand 1-0 voor T.Z. Programma in sporthal Beukendal: Eemvogels q-RDZ q Eemvogels 2-DSV 5 Eemvogels 1-Victum 1 Het eerste achttal speelt om 13.CK uur. Het eerste tiental van de Soester schaakclub'heeft begin deze week ook z'n tweede competitiewedstrijd in de Stichts Gooise weten te winnen. Na de 5^-4^ overwinning in de eerste ronde op Overvecht 1 werd maandagavond een tweede Utrechtse tegenstander om ver gekegeld. Oog in Al 1 werd in eigen huis naar een even verrassende als kansloze 6-4 nederlaag gespeeld. Met het uiteindelijke resultaat mogen de Domstedelingen in feite nog hun handen dichtknijpen. Na de vier uur reglemen taire speeltijd keek Oog in Al tegen een niet eens geflatteerde - 5-1 achterstand aan. Na het afbreken werd al snel duide lijk dat er voor de Utrechters geen ge lijkspel meer mogelijk was. Voor de teamleider van Oog in Al was dat de aanleiding om een 6-4 eindstand voor te stellen; een resultaat waar Soest zich misschien een half bordpunt mee tekort deed maar daar stond tegenover dat alle administratieve rompslomp ver meden kon worden. Soest had voor het eerst sinds twee jaar good-old Cees Samsom weer in de ge lederen. Deze speler had lange tijd een remisestelling in handen. Tegen het eind van de speeltijd wist hij de tijdcon- trole te halen maar zijn stelling leek niet meer te houden. Ook Koen Vegter haal de het einde van de avond maar met een pion minder. Net als Samsom ging ook hij ten onder. De derde nul kwam op naam van Van Tuinen. Ronald Henze dwong binnen twee uur zijn tegenstan der tot overgave. De Gier bracht het tweede puntje op de tabellen. René Molenaar bracht de marge weer op twee punten. De jeug dige Soester toverde zijn tegenstander zoveel problemen voor ogen dat hij hem als een kat in het nauw dreef. De score werd opgevoerd door Cees Goes naar 4- i. Cees van Dijk zorgde er vervolgens voor dat de wedstrijd niet meer verloren kon worden door aan het acht ste bord. eerst een zware koningsaanval te pareren en later zelf het initiatief te nemen: 5-1. Van de vier afgebroken partijen werden die van Samsom en Vegter opgegeven terwijl die van Niemeijer en Balvers in remise eindigden. Utrecht nam in de partij Balvers hier genoegen met remise terwijl er misschien meer in had gezeten voor de Oog in Al speler. Op zaterdag 27 november a.s. organi seert de Wijkvereniging Overhees in De Borg een grote Sinterklaasbingo. Er zijn diverse prachtige prijzen te winnen, zoals o.a. een "Etentje bij de Chinees voor 4 personen", gouden oor bellen, een ontbijtservies en nog vele andere mooie prijzen. De aanvang is om 20.30; de zaal is om 20.00 uur open. Leden en donateurs be talen voor 1 kaart de som van ƒ4,-; in troducés wordt het dubbele in rekening gebracht. geplaatst in de Soester Courant, kunnen worden afgehaald of nabesteld tegen de prijs van 10,- per foto, acontant. Van Weedestraat 47 A Soest

Soester Courant | 1982 | | pagina 19