Christelijke schoolvereniging wijst beraad over grondslag af HIT lil U fl 50 Jaar geleden in Soest vraagt: uw aandacht: voor: 100.- GEMEENTE Gemeenterekening ter inzage (openbare bekendmaking) Hinderwet- ontwerpb eschikking Beschikking Hinderwet Reglement en Verk yerkeersregels ierstekens Geen versoepeling toelatingsbeleid Islamitische kinderen Bouwzaken (openbare bekendmaking) Openbare commissievergaderingen Spreekrecht publiek Na aanrijding- doorgereden Kerst wenskaarten Drukkerij Smit i Broeken stunt Honderden broeken 2 stuks vrijetijdskleding Geen vergunning voor verbouw aan L. Brinkweg 25 November 1932 Soestcr Courant van woensdag 24 november 198'<i Burgemeester en wethouders brengen ter openbare kennis, dat de gemeenterekening en rekeningen van de gemeente bedrijven over het dienstjaar 1979 aan de gemeenteraad zijn aangeboden en vanaf heden jedurende 14 dagen ter secretarie der gemeente voor een ieder ier lezing zijn neergelegd en tegen betaling der kosten algemeen Verkrijgbaar zijn gesteld. Op de gemeentesecretarie Albert Cuyplaan liggen ter inz A. W. v. d. Breemer, Korte Bfii ning tot het uitbreiden van perceel Korte Brinkweg 61 t€ nr. 3197). K. Frank, Koninginnelaan het uitbreiden en wijzigen var ceel Koninginnelaan 48 te Soes Van Hengstum B.V., Dorre ning tot het oprichten, in wer van een apparatenfabriek oj Soest (kad. gem. Soest, sectie inkweg 61 te Soest om een vergun- en bestaande veehouderij op het Soest (kad. gem. Soest, sectie A, 18 te Soest om een vergunning tot een timmerwerkplaats op het per- (kad. gem. Soest, sectie K, nr. 100). teinweg 65 te Soest om een vergun ing brengen en in werking houden het perceel Dorresteinweg 65 te j, nrs. 7044 en 7045). A. A.A. M. van Roomen, vergunning tot het oprichten, houden van een agrarisch be< te Soest (kad. gem. Soest, seci - H. J. van Schie, Wiekslot< gunning tot het oprichten, ii houden van een melkveehoucë: W.Z. l te Soest kad. gem. Soe Birkstraat 115a te Soest om een in werking brengen en in werking rijf op het perceel Birkstraat 115a e C, nr. 3627. Splinter Eemland B.V. nieuwe, de gehele inrichting met het uitbreiden en wijziger ting van motorvoertuigen, a stoffen annex wasinrichting Beukenlaan 80 te Soest kad. gen G. Tak, Eikenlaan 5 te oprichten, in werking brengi herstelinrichting van motoi onderhoud van het eigen waj te Soest. Instituut voor Zintuigfysi» terberg om een vergunning gen en in werking houden v gescheiden kompartimenten losmiddelen op het perceel gem. Soest, sectie E, nr. 2765) (N.B. Dit verzoek ligt ook ter terberg De strekkingen van het ontwï: 'positieve beslissing op de aar koming van gevaar, schade er leling I) en de bibliotheek aan de ge verzoeken van: ;q-weg W.Z. 1 te Soest om een ver werking brengen en in werking rij op het perceel Wieksloterweg t, sectie G, nr. 5620). beukenlaan 80 te Soest om een c nvattende vergunning in verband van een verkoop- en herstelinrich- lex verkooppunt van motorbrand- rjoor motorrijtuigen op het perceel Soest, sectie A, nrs. 6738 en 6739). oest om een vergunning tot het en in werking houden van een irjoertuigen. ten behoeve van het .grnpark op het perceel Eikenlaan 5 idogie TNO, Kampweg 5 te Soes- t]>t het oprichten, in werking bren- een betonnen berging met twee >joor opslag van drukhouders en op- iampweg 5 te Soesterberg (kad. nzage in de hulpsecretarie te Soes- rp van de beschikkingen luiden: raag onder voorschriften ter voor- hinder naar buiten toe' Gemotiveerde bezwaren tego de ontwerp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebrach door de aanvrager en degenen, die reeds schriftelijk of mondelirg bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning ei hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn gewest. De bezwaarschriften moeten lij het gemeentebestuur worden in gediend vóór 9 december 1982: Indien men dat wenst worcfen de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet jchriftelijk tegelijkertijd met hét bezwaarschrift bij het gemeeitebestuur worden ingediend. Bij besluit van 16 november 982 heeft het college van b. en w. een beslissing genomen op verdoeken van: W. B. Kerkhof, Laanstraat te Soest om een vergunning tot het uitbreiden van een autoherst|lwerkplaats op het perceel Laan- straat 82 te Soest (kad. gem. Siest, sectie G. nr. 6403). Th. G. Hendriksen, Wieklloterweg O.Z. 5 te Soest om een vergunning tot het oprichten,in werking brengen en in werking houden van een fok varkensbedrijf op het perceel Wieksloterweg O.Z. 5 te Soest (kad. gem. Soes, sectie G, nr. 2826). P. A. v. d. Hengel, Lange Briikweg 97a te Soest om een vergun ning tot het oprichten, in wefking brengen en in werking hou den van een agrarisch bedrijf op het perceel Lange Brinkweg 97a te Soest (kad. gem. Soest, jectie A, nrs. 4382 en 4491 Machinefabriek J. Meerdinj om een vergunning tot het in werking houden van een weg 51 te Soesterberg kad. g< (N.B. Dit verzoek ligt ook in> J. de Ridder B.V., Veldm. om een vergunning tot het in werking houden van een cultuurtechnische werken op te Soesterberg (kad, gem. Soi (N.B. Dit verzoek ligt ook in dJ B.V., Postweg 51 te Soesterberg iprichten, in werking brengen en chinefabriek op het perceel Post- Soest, sectie E, nr. 2764). Ie hulpsecretarie te Soesterberg.) ontgomeryweg 61 te Soesterberg iprichten, in werking brengen en nemersbedrijf ten behoeve van et perceel Veld. Montgomeryweg it, sectie E, nrs. 3182 en 3137 ged. hulpxecretarie Soesterberg. A. D.Hooijer, Soesterbergdestraat 28-30 te Soest om een ver gunning tot het oprichten en in werking hebben van een vuur- werkkluis op het perceel Soeserbergsestraat 28-30 te Soest kad. gem. Soest, sectie K, nr. 2512)1 De strekkingen van de bescnkkingen luiden: 'positieve beslis sing op aanvraag onder vooischriften ter voorkoming van ge vaar, schade en hinder naar biiten toe' Het besluit ligt gedurende éai maand vanaf 24 november a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00-12.00 uur en in de centrale bibliotheek aanj de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking beroep gaan: a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkom: 28 eerste lid onder c van de hygiëne bezwaren hebben ing< d. enige andere belanghebl kerwijs niet in staat is geweei tweede lid, of 28 eerste lid ond» Een beroepschrift kan wordi ter inzagelegging van de be; worden gericht aan Hare Mi ingediend bij de Raad van van bestuur, Binnenhof 1, 's- Indien tegen de beschikking J eenkomstig artikel 69a van verzoek worden gedaan tot wel het treffen van een voorloi cunnen de volgende personen in ;g artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 'et algemene bepalingen milieu- racht ide die aantoont dat hij redelij- overeenkomstig artikel 20, 21, 22 c bezwaren in te brengen, ingediend binnen een maand na :hikking. Het beroepschrift moet iesteit de Koningin, doch worden |tate, Afdeling voor de geschillen ■avenhage. roep wordt ingesteld kan over- le Wet op de Raad van State een horsing van de beschikking, dan iige voorziening. Gelet op het bepaalde in ai keersregels en Verkeerstek» houders bekend, dat hun colle l.hun besluit van 2 december wijzing van het Kerkpad to ikel 133 van het Reglement Ver is, maken burgemeester en wet- ;e heeft besloten: 952, afd. I, nr. 1120, inzake de aan- lietspad in te trekken en op het Kerkpad Noordzijde en Zuicfeijde de borden 11 (gesloten voor alle verkeer behalve voor voetgangers) te plaatsen van bijlage II van het R.V.V. met het onderbord 'uitgezonderd fietsers en bestemmingsverkeer' 2. Op de as van het weggedeöte van de Nieuwstraat, gelegen tussen de aansluiting met de leetzlaan en de Koninginnelaan, een ononderbroken witte stre»p aan te brengen, als bedoeld in artikel 122, 2e lid van het R.V.V. In een nu en dan zeer emotioneel verlopen algemene ledenvergadering, maandagavond j.l. gehouden in de aula van het Griftland College, heeft de Vereniging voor I'rotestands-Christelijk Onderwijs te Soest zich gekeerd tegen initiatieven om (binnen de vereniging) van gedachten te gaan wisselen over een aantal principiële meningsverschillen. Deze meningsverschillen be treffen met name de uitleg en de toepassing van de grondslag van de vereniging (de Bijbel en de zgn. Drie Formulieren van Enigheid). Een motie die het instellen van een commissie ter behandeling van de gerezen tegenstellingen tot strekking had, werd door een meerderheid van tegen de 60% verworpen. Aanleiding tot de motie was juist de binnen de vereniging veel kritische gerezen onvrede bij een, naar ter ver gadering bleek, vrij brede minderheid over de afhandeling van de bestaande meningsverschillen door het bestuur. Vooral de stringente uitleg die het be stuur toekent aan de grondslag ter zake van het benoemingsbeleid ten aanzien van homofiele 'en ongehuwd "samenwonende" leerkrachten blijkt vragen te hebben opgeroepen. Daarnaast speelde in de soms felle dis cussies ook het toelatingsbeleid met betrekking tot Islamitische kinderen een rol. De vergadering meende dat - in het geval dat zulke kinderen voor één van de 7 basis- en kleuterscholen die de vereniging beheert worden aan gemeld - geen vrijstelling kan worden 3. Wijziging van het verbod tot stoppen op de Molenstraat bij de wegaansluiting Nieuweweg-Molenstraat in die zin, dat aan de evenzijde de lengte daarvan bepaald is op 60 meter en aan de onevenzijde op 20 meter, gezien en gerekend vanaf de wegaan sluiting met de Nieuwe weg. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende een beroep schrift indienen bij Hare Majesteit de Koningin. Dit beroep moet binnen dertig dagen na heden worden ingediend bij de Commis saris van de Koningin in de provincie Utrecht. Een afschrift van dit besluit is gezonden aan: gedeputeerde staten van Utrecht, rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, KNAC Den Haag, ANWB Den Haag, ENFB Woerden, Kon. Ned. Motorrijdersver. Arnhem, politie Soest en gemeentewerken Soest. De burgemeester maakt bekend, dat burgemeester en wethou ders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekken de verzoeken op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: 1. A. R. Gros, Varenstraat 186 te Soest, ten behoeve van het, vernieuwen van een woonhuis en het aanbouwen van een ga rage-berging, op het perceel Nieuweweg 90 (kad. gem. Soest, sectie G, nr. 4036 ged. 2. J. van Breukelën, Dorresteinweg 4 te Soest, ten behoeve van vernieuwen van een woonhuis en het bouwen van een garage op het perceel Beukenlaan 43 kad. gem. Soest, sectie K, nr. 795 Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag26 november 1982, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen ge durende diezelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afd. 1, ter inzage. Donderdag 25 november, 19.30 uur: commissie welzijn. Maandag 29 november, 19,30 uur: commissie algemene bestuurs zaken. Woensdag 1 december, 19,30 uur: commissie bedrijven en per soneelszaken. De agenda vermeld o.m. - voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor het creëeren van stallingsruimte voor ambulance-auto's en een ver- blijfsruimte voor ambulance-personeel; - behandeling van de aan de gemeenteraad gerichte brief van de milieugroep Soest inzake het ophalen van grof huisvuil. - behandeling van de aan de gemeenteraad gerichte brief van de heer Th. Sluis te Soesterberg inzake de aanleg van voetpaden langs de Banningstraat. - behandeling opmerkingen van de raadsfractie van de PvdA omtrent de gemeenschappelijke regeling vuilverwerking provincie Utrecht. Donderdag 2 december, 19,30 uur: commissie financiën en grond bedrijf. De agenda vermeldt o.m. - Conceptbegrotingl983 van het Regionaal Sociaal Werkvoorzie ningsschap Amersfoort e.o. - Controlerapport Verificatiebureau Algemene dienst 3e kwar taal 1982. - Voorlopige vaststelling gemeenterekening en bedrijfsrekenin- gen 1979 en goedkeuring rekeningen 1979 van Sportstichting en Stichting Zwembaden. - Wijziging verordening op de onroerend-goed-belastingen. - Krediet voor aanpassen ruimten in brandweerkazarne en werk plaats gemeentewerken voor onderbrengen personeel ambu lancedienst en stalling twee ambulance-auto's. - Krediet voor aanpassing c.q. vervanging verbindingsmiddelen brandweer. - Wijziging vergoedingsregeling Vrijwilligers bij de brandweer. - Nemen van een beslissing op de concept-begroting 1983 van de Stichting Regionale Onderwijsbegeleidingsdienst Eemland. - Ontwerp raambegroting 1983/84 Regionale Muziekschool Amers foort. - Goedkeuring jaarrekening 1981 van de Stichting Openbare Bibliotheek Soest en vaststelling kostenvergoeding over 1981. - Vaststelling nieuwe uitkerings- en pensioenverordening wet houders der gemeente Soest. a. uitnemen van een perceel grond uit grondbedrijf en inbreng in algemene dienst ten behoeve van de bouw van een kleuter en lagere school in Overhees. b. overdracht van deze grond aan de Stichting Van der Hucht- scholen te Soest. - Aankoop grond van AMEV Ontwikkelings Maatschappij N.V. - Verkoop van grond in Overhees aan de N.V. "Nederlandsche Middenstand Financierings Maatschappij voor Bedrijfsobjecten" te Amsterdam, t.b.v. het winkelcentrum "Overhees". - Verpachting van gronden voor het jaar 1983. De stukken, die op de agenda's betrekking hebben, liggen ter inzage in het Informatiecentrum. De commissievergaderingen worden gehouden in het gebouw gemeentewerken, 1. Van één kwartier vóór en tot de aanvang der commissieverga dering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot vijf minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan dertig minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het pu bliek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agenda punt te verduidelijken of aan te vullen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 -22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 - 12.30 - 13.30 - 17.00 UUR verleend van de "bijbelse lessen". Zij deelde het standpunt van het bestuur dat daarmee de identiteit van de school te zeer in gevaar zou komen. Gevaar Chaotisch Al voordat de vergadering (bijna een half uur te laat) begon speelden zich bij de toegang tot het parkeerterrein van het Griftland College enigszins chaotische taferelen af. Dat had alles te maken met de voor een dergelijke ledenbijeenkomst buitengewoon hoge opkomst. Naar schatting 350 personen woonden deze bij, terwijl normaliter slechts 40 a 50 leden verschijnen. De discussies werden veelvuldig onder broken voor oproepen aan bezitters van auto's om hun voertuigen te ver wijderen. In zijn openingswoord ging voorzitter J.Kok uitvoerig in op de vraagstukken die in de vereniging zulke diepe tegen stelling blijken op te roepen. Hij ver dedigde het bestuursbeleid ten aanzien van homofiele en samenwonende leer krachten met een beroep op de grond slag, die naar zijn mening geen enkele ruimte biedt voor het aanstellen of l handhaven van leerkrachten die, in strijd met Gods Woord, homofilie praktiseren. Kwaad Het verwijt van discriminatie is onte recht, meende de heer Kok, "als men uit iemands woorden of daden oor deelt dat ze ingaan tegen Gods Woord en op grond daarvan de persoon niet een bepaalde functie wil toever trouwen. Juist omdat wij geen mede werking kunnen en mogen verlenen tot verdere voortgang en ontwikkeling van het kwaad, waarbij de kinderen door dit voorbeeld beïnvloed worden" De overheid zal dit oordeel hebben te eerbiedigen, merkte de heer Kok op, en niet per zgn. "anti-discriminatie- wet" de scholen toch verplichten zulke leerkrachten te aanvaarden, op straf fe van intrekking van de subsidie. Als diepste oorzaak wees de heer Kok het feit aan dat de "gereformeerde gezindte" is afgeweken van Gods Woord en de Belijdenisgeschriften. Door alle bijbelkritiek en interpretatie verschillen wil men de bijbel anders gaan lezen dan er werkelijk staat. "Wie Gods Woord loslaat wordt door God losgelaten", waarschuwde de heer Kok, verwijzend naar het volk Israël, dat de gevolgen van het "eigen wegen gaan" laat zien: "strijd, vele doden en een immer dreigende vernietiging". Bestuurstaak In de discussie bleek vooral veel be zwaar te bestaan tegen het feit dat het bestuur dit standpunt alvast maar aan de overheid had overgebracht, zonder de leden te raadplegen. De heer Kok repliceerde dat één en ander een bestuurstaak was, en dat het stand punt van het bestuur vanuit de grond slag een volledig legitieme zaak was. Hoewel van verschillende zijden sterk werd aangedrongen op een nadere be zinning en gésprek over deze kwestie, leek het bestuur niet bereid te zijn daaraan mee te werken. "Wij hebben de grondslag, die ligt vast", aldus de heer Kok in antwoord op de vraag of binnen de vereniging verschillen van opvatting recht van bestaan hebben. De noodzaak van het instellen van een groep van "ge mengde" samenstelling om over de koers van de vereniging te praten be twistte de heer Kok, omdat naar zijn mening het bestuur als zodanig al com petent genoeg was en omdat in het kader van de voorbereidingen van het "schoolwerkplan" discussies over grondslag en doelstelling van de scho len al zouden gaan plaatsvinden. Het bestuur was in de afgelopen periode al "platgewalst onder vele telefoontjes en brieven", bracht de heer Kok naar voren. Ongenoegen Ondanks een dringend beroep vanuit de vergadering - in de discussie werd van tijd tot tijd zowel voor als achter de bestuurstafel openlijk gezinspeeld op een scheuring binnen de vereniging- om om de tafel te gaan zitten, bleek Een bewoonster van de Weegbree straat kwam vorige week tot de on plezierige ontdekking dat haar auto door een onbekende was aangereden. Zowel de bumper als de achterklep van haar wagen waren flink beschadigd. De meest uitgebreide kollektie ligt bij ons ter inzage. Bestel vooral tijdig, de keuze is nu het grootst. VAN WEEDESTRAAT 47A SOEST - TEL. 14152 Telefoon kantoor Amersfoort 033-18747 er weinig of geen beweging mogelijk te zijn in het bestuursstandpunt. De sfeer in de zaal was geen schoolvoor beeld van ingetogenheid en tolerantie, daar grote groepen aanwezigen soms luidkeels, soms onder applaus, uiting gaven aan hun ongenoegen over de diverse "opposanten". De heer Kok meende dat in de ge voerde discussie wel degelijk de fun damenten aan de orde waren: "Het is gpen geringe zaak. We struikelen hier voortdurend over het verschil in visies, waarbij het gezag van de Bijbel in het geding is". In de motie die vervolgens werd inge diend werd o.m. vastgesteld dat de vereniging moet openstaan voor leden van diverse kerkgenootschappen, en daarom ruimte moet bieden voor ver schillen in opvatting en uitleg die tus sen en binnen deze kerkgenootschap pen bestaan. Een dreigende scheuring als gevolg van interpretatieverschillen over de grondslag moet worden voor komen, aldus de motie, en er diende een commissie te komen om de rol van de grondslag in de vereniging en de scholen te onderzoeken. Handopsteken "Wat is waarheid?" verzuchtte de heer Kok, toen van sommige zijden was gewaarschuwd dat er geen theologisch debat gehouden moest worden. Na een korte schorsing, waarin het bestuur zich over de motie beraadde, werd er gestemd. Van de 264 geldig uitge brachte stemmen werden er 153 tégen en lil vóór de motie uitgebracht, zo dat deze werd verworpen. Opmerkelijk was het feit dat een meerderheid bij handopsteken besloot niet mét handop steken over de motie te stemmen, zo dat dit schriftelijk gebeurde, ondanks bezwaren tegen de ongebruikelijkheid van zo'n stemming over "zaken". Op deze wijze werd voorkomen dat kon worden vastgesteld hoe de verschil lende bestuursleden hun stem uit brachten. Bij een volgende stemming werd de heer Kok met een meerderheid van 164 tegen 96 stemmen herkozen als be stuurslid, waarop hij de vergadering dankte voor het in hem gestelde ver trouwen. Hoe de vereniging zónder gesprek over de interne tegenstellingen in de toe komst toch met de gerezen geschillen zal omgaan, blijft vooralsnog ondui delijk. De diepte van de meningsver schillen, zoals die zich tijdens deze emotioneel geladen ledenvergadering manifesteerde, laat de vraag open of de rust in de vereniging thans geheel en al zal zijn weergekeerd. In het licht van de gebleken krachtsverhoudingen, die een aanzienlijk minder massieve steun voor het bestuursbeleid lieten zien dat aanvankelijk mocht worden aangenomen, lijkt dat niet voor de hand te liggen. v.WeedestraaWf tel.12424 Soest Opnieuw heeft de gemeenteraad zich vorige week gebogen over de ver bouwingskwestie van de woning van de heer G. C. J. van Logtenstein aan de Lange Brinkweg. Ter tafel lag het voorstel van de Commissie voor de Be roepschriften de gevraagde vergun ning wederom te weigeren. Er is in dit geval geen sprake van gedeeltelijk ver bouwen - hetgeen eventueel zou zijn toegestaan - maar van geheel ver nieuwen. Volgens het bestemmingsplan Soest-Midden (in voorbereiding) zal de woning moeten wijken. Daarom was slechts een gedeeltelijke verbouwing aanvaardbaar. Ondanks een vurig pleidooi van de heer J. v.d. Brakel (PvdAging de raad niet overstag, al trof de heer Van Logten stein, die momenteel in een schuurtje bij de gewraakte woning verblijft, nog een aantal pleitbezorgers in de raad: de complete fracties van PvdA. Pro gressief Soest en SGP/GPV/RPF, als mede de heer Krijger (VVD) en de heer Blom (CDA). De laatste meende dat de gemeente de woning maar moest kopen, en de heer Krijger keer de zich tegen dit staal van vérgaande overheidsbemoeienis, evenals de heer Van Garderen. Wethouder Plomp meende dat de voor schriften gehandhaafd moesten worden. "Als we hiervoor een uit zondering maken komen we op het hel lend vlak terecht, en dan is het eind zoek," aldus de heer Plomp, die daarin de meerderheid van pe raad aan zijn zijde vond. Natuurbad en nog wat J.L. Donderdag werd door den Gemeenteraad het voorstel van B. en W. aangenomen tot stichting van een natuurbad in onze gemeente. Het werk wordt geraamd op 70.000,- met de mogelijkheid van eene besparing van 19.000,-. indien Gedeputeerde Staten goedkeuren, dat de gronden voor de inrichting worden bestemd als natuur-reservaat. Ook werd besloten tot aanleg van eenige wegen op 't Hart (kosten 10400,-), terwijl nog een uitbreidingsplan op groote schaal aanhan gig is. Houden de Heeren wel voldoende rekening met het feit, dat er over de geheele wereld eene economische crisis heerscht, welke ons land en dus ook Soest, volgens Dr. Colijn, nog voor onafzienbaren tijd kan teisteren? Van het natuurbad stelt men zich blijkbaar gouden bergen voor. Derge lijke inrichtingen rijzen als paddestoelen uit den grond. Naast die te Crailo en Zeist zullen eerlang natuurbaden komen te Amersfoort (bij Birkhoven) en te Bilthoven, beide dus in onze onmiddellijke omge ving. De stroppen vinden de gemeentenaren later wel in den vorm van opcenten op hun aanslagbiljetten terug. Gevolgen: eene exodus uit de gemeente en weinig vestiging in de gemeente, inzonderheid van de beter gesitueerden. Maar waarvoor dan een uitbreidingsplan, te minder waar reeds nu zooveel eigenaren zitten met te koop of te huur staande perceelen? Uit een moreel oogpunt heeft de heer Van Klooster blijk gegeven het eenige goede standpunt in te nemen door tegen de voordracht van het natuurbad te stemmen. Het moet verwondering baren, dat hij alleen stond en dat inzonderheid de andere rechtsche leden van den Raad aan het voorstel van B. en W. hunne adhaesie hebben betuigd. Al is het waar, dat men als raadslid ook rekening heeft te houden met de afwijkende gevoelens en belangen van anderen, het transigeeren mag toch nimmer zoover gaan, dat beginselen van hoogere orde in het gedrang komen. Waar het gemengde zonnebad, terecht door een medewerker van de N.C.R.V. tijdens een uitzending door de radio uit een moreel oogpunt als een zondebad werd gekwalificeerd en bovendien de sluiting op Zondag werd afgestemd, had men, althans van de rechtsche raadsleden, mogen verwachten, dat zij de voordracht van B. en W. hadden verworpen. X. Soest, 21 November 1932. Aanleg v. wegen op het Hart goedgekeurd Wij vernamen, dat het plan tot aanleg van wegen op het Hart, overeen komstig het ontwerp-uitbreidingsplan, dat ook in den Raad met algemeene stemmen werd aanvaard, door Ged. Staten is goedgekeurd. Ook tegen de stichting van het Natuurbad bij Soestduinen schijnt dit college geen bezwaren te hebben. Alleen over de financiëele opzet van dit laatste object schijnen Ged. Staten het nog niet ten volle met den Raad eens te zijn. St. Nicolaas-feesten te Soesterberg Door de dames der Maria-vereeniging te Soesterberg, wordt bij de ingezetenen een offertje gevraagd, om de kinderen der R.K. School en de St. Anna Vereeniging een prettig St. Nicolaas te bereiden. Ook bij de Onder-officiers-vereeniging van de Luchtmacht afd. is men bezig eenzelfde plan uit te werken. Soester Bouwkring Volgens nader ingewonnen inlichtingen, eindigt a.s. Maandag 28 dezer de termijn, waarbinnen de bezwaarschriften inzake het uitbreidings plan kunnen worden ingeleverd. In verband hiermede houdt het bestuur voornoemd, Vrijdag van 7 - 8 uur haar laatste zitting in Hotel „Eemland" voor het verstrekken van adviezen, enz. Lichtbeeldenavond Op Donderdag 1 December, zal in Hotel „Eemland" een lichtbeelden avond worden gehouden, alwaar mej. A. Th. Knuttel te Soestdijk zal spreken over Palestina, waar zij jaren gewoond heeft. Wij kunnen een ieder opwekken, om de begaafde spreekster te komen hooren en tevens de mooie lichtbeelden te komen zien. Zie verder de advertentie in dit nummer. Anti-Communistisch Verbond De afd. Soest van het Anti-Communistisch Verbond hield een algemeene vergadering in de groote zaal van Hotel Eemland, welke zeer goed bezocht was. De secretaris-generaal, de heer R. Nieveen v. Dijkum opent de bijeenkomst. De heer N. v. Dijkum ging daarna over tot de samenstelling van een plaatselijk bestuur. Men moest personen hebben, die hun geloofsbelijdenis in de practijk beleefden en noemt daarna de namen van de heeren J. v. Schaik, directeur Middenstandsbank, H. K. v.d. Berg, I. Vonk, Joh. Tak en J. Bijleveld en vraagt of de heeren voor zoover aanwezig, de benoeming zich laten welgevallen. De heer Vonk neemt de benoeming in beraad, waarna deze personen met algemeene stemmen worden gekozen.

Soester Courant | 1982 | | pagina 5