SCHOEMAKER.. een kadowinkel vol gezelligheid groei en bloei Platen afdeling kunstwerk krijgt juiste bestemming Sinterklaas zelf op de bres voor speelgoedaktie Brandsma heeft aantrekkelijk alternatief voor dubbele beglazing: Scotch raam-isolatiefolie Extra openstelling ANWB-kantoor Informatie over klim-, slinger- en leiplanten Window Insulator Voor Sinterklazen heeft Schoemaker een winkel vol kado's. Een Video 2000 recorder voor de hele familie (v.a. 1795.-), een halogeen zaklamp die 1000 mtr. schijnt (24,50) voor pa, een compact solarium maakt leuk bruin (395.-)» voor ma, een grammofoonplaat voor oma en natuurlijk een t.v.-spel voor de kinderen Philips t.v.-spel 299 Atari, compleet met 2 cassettes 499 VIDEO CASSETTES Supertramp 17.90 Wereldsterren Kinderen voor kinderen Bij Schoemaker staat de winkel bol van de kado's voor iedere beurs. Natuurlijk prijst Schoemaker prettig èn geeft met eigen technische dienst service en garantie. Dat is pas zekerheid! Voor alle zekerheid! In verhand met feestdagen Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde ACHINE KAST eet? 3 VHS cassettes 180 minuten Of\ nu slechtsO -J.- VHS - BETAMAX - VCC Mini-friteuse Philips autoradio met stereo o cassette nu Oliegevulde radiatorkachels Huur een VIDEOFILM of geef een huurbon kado! Philips cassetterecorder Vele tientallen acces soires v.a. 2.95 Opbergsysteem, platen- reiniging b.v. B&O schhonmaakset van 49.- voor 19.- van 119.- nu t Er is al een cassetterecorder voor Philips onderdeken v.a8! Inventum - Philips Martex 3 video films voor Philips klokradio I Portable radio -FM, 2xKG,MG,LG. Vier FM-voorkeurzenders (tiptoet- sen) KG-fijnafstemming. van 340 nu Broodrooster Stoomstrijkijzer Philips compact solarium HP 3127 395.- Philips hoogtezon HP 3114 TDK - BASF - PHILIPS SCOTCH Hoofdtelefoons v.a. Microfoons Goede ideeën gaan voortaan niet meer verloren. Bij Schoemaker kunt u kiezen uit een grote sortering POCKETRECORDERS. SOEST: WINKELRING VAN WEEDESTRAAT - TEL. 17253 TECHNISCHE DIENST: 10344 Deelnemer Sinterklaasaktie Maandag- t/m vrijdagavond geopend. Reeds vanaf Soenter Courant van woensdag 34 november 1983 De bekende Soester kunstenaar Lam- prtus v.d. Kooij heeft vorig jaar zijn levenswerk voltooid, waaraan hij onge- feeer twee jaar werkte. Het betreft de LKruisweg", de uitbeelding van het lijdensverhaal van Christus, bestaande git veertien prachtige tableau's, ge- childerd op zware hardhouten pa- «len. ["ijdens de Paasweek vorig jaar ex- oseerde Lambertus van de Kooij zijn uisweg in de grote expositiezaal van hrtishock. Via onze krant kreeg hij 'liervoor de nodige publiciteit. Met Öeze expositie haalde an de Kooij het 'jezoekersrecord van Artishock. Tot vreugde van de schilder van de Kruisweg is zijn levenswerk thans aan gekocht door zijn parochiekerk de Heilige Familie te Soest-Zuid. peze week worden, onder leiding van ambertus van de Kooy, de 14 ta bleau's in de kerk aan de wanden op hun definitieve plek geplaatst. Tijdens de kerkdiensten van 19.00 uur op zaterdag 27 november en na de kerkdienst van 11.00 uur op zondag 28 november is er gelegenheid om de kunstwerken te bezichtigen. Lamber tus v.d. Kooij zal dan aanwezig zijn om de schilderijen nader toe te lichten. De kerkelijke inwijding zal plaats hebben op Goede Vrijdag 1 april 1983. Ponies losgebroken Zowel in Soest als in Soesterberg wer den loslopende ponies aangetroffen, die door de politie aan de respectieve lijke eigenaars werden overgedragen. In Soest liepen 's avonds een paar ponies op de Van Goyenlaan; in Soes terberg ging het om een pony op de Banningstraat. Tussen het Jongeren Ontmoetingscen trum (J.O.C.) - u weet wel die van akti- viteiten als paaizitten en het Neder- lands Scrabblekampioenschap- en het kindertehuis "De Nieuwe Weg", is in de loop der jaren een hechte band ge groeid. Deze relatie ontstond nadat de gereformeerde kerk van Soest-Zuid een "indianendorp" liet bouwen op het terrein van het Koloniehuis, zoals het kindertehuis ook wel bekend staat. Al spoedig bleek dat dit houten Dankdag geschenk onderhouden moest worden. Uitbesteden aan vaklieden was welis waar gemakkelijk, maar onbetaal baar. Toen sprong het J.O.C. er in en schuurde, timmerde en verfde net zo lang tot alles weer prima in orde was. Nu ls in deze enthousiate groep het plan geboren om geld in te zamelen voor speelgoed voor de kinderen van "De Nieuwe Weg". Aangepast, veilig materiaal, dat speciaal voor gehandi capte kinderen wordt gefabriceerd. Om geld voor dit soort speelgoed te verzamelen is door het J.O.C. een hulp sinterklaas benoemd, die wordt om ringd door drie zwarte Pieten. Het hele gezelschap kan voor een bezoek aan huis ontboden worden waar het de feestvreugde van het heerlijk avondje zeker zal verhogen. Voor het geld 30,- per bezoek, dat daarmee wordt verdiend koopt de goedheiligman, in overleg met de direktie van het kinder tehuis, aangepast speelgoed voor de daar verblijvende kinderen. Voor gezelschappen zonder kinderen heeft de groep een apart programma met een king size zak. Wie er meer over weten of meteen re serveren wil, kan terecht bij Hans Scholten, Middelwijkstraat 28, tel. 12336 (na 18.00uur). Volière opengebroken Een bewoner van de Wiardi Beekman- straat deed vorige week aangifte van de vernieling van zijn volière, waarin zich 16 duiven bevonden van diverse soorten. De duiven vertegenwoordigde een waarde van 1.060,-, het hok 400,-. Autodiefstal Aan de Van Goyenlaan werd de auto van een bewoner weggenomen. Enige tijd nadat de eigenaar hiervan aangifte had gedaan kon de Hilversumse Politie melden dat de wagen met ingeslagen ruiten was teruggevonden op de hei in Hilversum. Auto gestolen Vorige week deed een inwoner van Soest aangifte van diefstal van zijn personenauto, merk Ford. De wagen had geparkeerd gestaan aan de Steen- hoffstraat. Er is een aantrekkelijk geprijsd alter natief voor dubbele beglazing: Warmteverlies door de ramen kunt u nu zelf voorkomen, ook al deed u nog nooit tevoren een doe-het-zelf-karwei. Scotch raam isolatiefolie biedt u deze mogelijkheid. Het wordt op de markt gebracht door 3M Nederland B.V. te Leiden en is verkrijgbaar in de verf- en behangzaken, in de doe-het-zelf-win- kels en in de ijzerwarenzaken. Scotch raam-isolatiefolie is een glas heldere, sterke folie, die voortreffelijk isoleert en tocht voorkomt. Met een speciale scotch kozijnplakband zet u die folie gemakkelijk vast op de bin nenzijde van elk kozijn, van hout of van staal, van aluminium of van kunststof, geschilderd of blank. Alles wat u nodig hebt is een centi meter om de maat van het kozijn te nemen, een schaar om de Scotch raam- isolatiefolie op maat te knippen, en een haardroger om de folie na het aan brengen mooi strak te spannen. Scotch kozijnplakband zorgt voor een perfecte afdichting en laat zich na ge bruik ook weer gemakkelijk verwij deren. Scotch raam isolatie-folie beperkt het warmteverlies en voorkomt beslagen en bevroren ruiten. Plooien en rimpels die er bij het aanbrengen of na het schoonmaken in kunnen ontstaan, trek ken strak door er met een haardroger langs te gaan en op ongeveer een centi meter afstand. Reinigen is mogelijk met een zachte, vochtige doek, met een theedoek bijvoorbeeld. Scotch raam isolatie-folie met bijbe horend Scotch kozijnplakband is ver krijgbaar in twee verpakkingen: voor ongeveer anderhalve vierkante meter raamisolatie en voor ruim zeven en een halve vierkante meter. Een gebruiks aanwijzing is in elke verpakking bijge- pakt. Tijdens de koopavonden vóór Sinter klaas en de Kerstdagen zal voor het eerst het ANWB-kantoor aan het Pinses Julianaplein 10 in Amersfoort geopend zijn. De ANWB komt hiermee tegemoet aan de toenemende wens van haar leden tot verbetering van de be- zoekmogelijkheden. Die wens hangt samen met de uitbreiding van het dienstenpakket van de toeristenbond. Met name het assortiment kaarten, boeken, gidsen en clubartikelen is de laatste jaren gegroeid en dat zijn typisch artikelen die men graag als ge schenk wil geven. AFDELING SOEST Wist u. dat er klim-, slinger- iedere smaak, iedere situatie' land of in de st klein, is er een een kale muur, een omlijsting hek, een priëel, heel veel verschillende en leiplanten zijn; voor voor elk jaargetijde en Tegen elk huis, op het ad, in elke tuin, groot of plaatsje voor te vinden: een raampartij die om vraagt, een onbegroeid een garage of een dak. Kies en kweek de juiste soort die zo goed als geen ruimte inneemt, een ver ticaal vlak vult en verfraait met een rijke bloei en een bladerdek dat ver andert en kleurt al naar het jaarge tijde. Daarom zullen vele planten- vrienden het "hogerop" proberen. En. .met succes. Het is merkwaardig, dat er in het Ne derlandse taalgebied zo weinig over klimmers wordt gepubliceerd. Nog niet zo lang geleden echter verscheen een boek, waarin beschrijvingen en toepassingsmogelijkheden van onze klimplanten, zowel klimmende als win dende en leidbare, houtige eu kruid achtige gewassen degelijk worden ge geven. De auteur is Ir. F. Schneider, verbonden aan het Rijksinstituut voor het Rassenonderzoek van Cultuurge wassen te Wageningen. Hij zal op uit nodiging van de afdeling Soest van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde "Groei en Bloei" op dinsdag 30 november een lezing houden waarin hij, aan de hand van dia's, over dit onderwerp zijn licht zal laten schijnen. l-.i.v. onze klimmers bestaan nogal eens misverstanden, vooral wat de muur zelf betreft. Velen veronderstel len, dat planten als klimop en wilde wingerds door hun klimorganen het speciewerk van de muur aantasten of door het vocht, dat zij met zich mee brengen, de muur bedreigen met een snellere verwering. Dit is echter nooit aangetoond: klimplanten maken wel gebruik van oneffenheden, maar ver oorzaken die niet. Eerder beschermt de klimplant de muur tegen vocht werking. De manier, waarop het klim men gebeurt is voor ons natuurlijk be langrijk, want dan dienen we te weten, of die klimplant een of ander steuntje nodig heeft om zich omhoog te hijsen. of dat hij het helemaal op zijn eentje moet doen. Voorlichting Over al die zaken zal de spreker voor lichting geven, ook over het feit, of een klimplant één- of tweejarig is, een vaste plant is die elk jaar tot de grond afsterft of houtig, waarbij dan nog de grondsoort en lichtbehoefte een grote rol spelen. De lezing vindt plaats dins dag 30 november a.s. des avond 8 uur in de bovenzaal van het Medisch Cen trum, Nieuweweg, hoek Smitsweg te Soest. De spreker zal eventuele vragen na de pauze beantwoorden. De avond wordt afgesloten met een verloting van plan ten, stekken en dergelijke, die door leden van "Groei en Bloei" beschik baar zijn gesteld. Niet-leden kunnen deze avond bijwonen tegen betaling van 3,- entreegeld. jf iel :h bureau tECT i service. imjkosten .4-15308 laneforma- mde berg- ',«.1111 ui toegang of legangsprijs is 65'. i de voorde- is. Even be lt duidelijk voor oude nen aan het in wat er op :atie in ons nemen aan en om be- mltuur. De n paspoort iekken en e genieten. mooie land de 'Pas 65' i actieve rol

Soester Courant | 1982 | | pagina 7