Shot 1 en 2 ongeslagen kampioen Eemvogels spelen sterk Zege voor le damesteam van SVV/Stam Eldorado Eemland schaatsers blijven rekords vestigen Hockey Veteranen B op weg naar kampioenschap Eerste dressuurcompetitie wedstrijd in manege Papillon dames versloegen Green Giants: 41-26 Dames Olympia—Parade pakt volle winst Sportverslaggevers sters) Dames BDC bedwingen koploper Quick Baarnse Auto Club organiseert "Eemdalrit" BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM KORFBAL VOLLEYBAL TAFELTENNIS Foto's, Soester Courant Andries Schotanus derde in Nationale Rolskicup HOCKEY RUITERSPORT BASKETBAL Soest-atleten actief bij Gouda-cross SCHAATSEN Jeugdbiljarten in Soest Sportverslagen en -berichten die ons later bereiken dan maandagmorgen 10.00 uur komen in het algemeen niet meer voor plaatsing in aanmerking. Ons bereiken ook slecht leesbare verslagen en berich ten. Hieraan kunnen wij steeds minder tijd besteden. Slechtleesbaarheid levert vertraging in de productie, reden waarom wij besloten deze slecht leesbare kopij ierzijde te leggen. Duidelijk schrift loopt geen gevaar. Redactie Soester Courant VOLLEYBAL HANDBAL 15 Soester Courant van woensdag 1 december 1982 15 mSPORT net spel. Door een uiterst zuiver De Soester korfballers speelden ook hun tweede wedstrijd in de zaalkompe titie een goede en aantrekkelijke par tij. Er werd goed gekombineerd en de aunvalspat ronen werden goed opgezet jammer voor de Eemvogels de de afronding nog al eens problemen gaf. De enige die daar geen moeite mee had was Win» van Rheenen. Hij nam dan ook vier van de vijf Eemvogels doel punten voor zijn rekening. De Eemvogels traden in Beukendal aan tegen Victum uit Houten. Na een spannend duel werd het 5-7 voor de Houtense ploeg. In de eerste minuut namen de Eemvo gels al een voorsprong. Nog voor iedereen besefte dat de wedstrijd was begonnen, joeg Wim van Rheenen van grote afstand de bal door de korf. Victum maakte echter geen aangesla gen indruk en maakte 2 minuten later gelijk. Vooral in de tweede opstelling kwam hel overwicht van Victum tot uitdruk king. Onderscheppend en vooral aan vallend leverde Victum de kracht die zij nodig had om op de been te blijven tegen de Soesters. Door onreglementair spel wist Laura van Londen een doelkans van Victum ongedaan te maken. Zeer beslist wees de goed leidende scheidsrechter Smit naar de strafworpstip. De kans op voorsprong lieten de mensen uit Hou ten zich niet ontgóan. De Eemvogels deden wat mogelijk was. Met Jan van der Kuil onder de korf en Leendert van den Berg er voor leek een doelpunt tot de mogelijkheden te behoren. ieek een doelpunt de mogelijkheden. Het zat echter niet mee. Zelfs een mooie kans vrij voor de korf lieten de Eemvogels ongebruikt. Victum's aan- valsspel was te sterk voor de Eemvo- gelverdediging en de stand werd 1-2' Agnes Lapré forceerde een strafworp die Wim van Rheenen in de 15e minuut verzilverde. In de volgende aanval moest de tegenstandster van Agnes Lapré op onjuiste wijze ingrijpen. Wim van Rheenen nam ook deze strafworp en de stand was weer gelijk. In de tweede opstelling stokte het aanvalsspel te veel. Ondanks goede inzet was er onvoldoende verrassing in spel. Door een uiterst zuiver schie tend Victum was het tien minuten later 5-3. Dit werd tevens de ruststand. Na het beginsignaal was het opnieuw Wim van Rheenen die in de eerste minuut van de tweede helft doelpuntte. Met een fraaie doorloopbal speelde hij zich vrij voor de korf. Via een straf worp wist Victum echter toch weer uit te lopen naar 6-4. Leendert van den Bert schoot van grote afstand de Eem vogels weer dichter bij. Even leek het er op dat de geschiedenis zich zou herhalen toen Victum een strafworp kreeg toegewezen. De dame uit Houten liet de kans lopen. Als scheidsrechter Smit na ongeveer een hall uur in de tweede helft terecht aan Victum een strafworp toekent, slaat de angst menig Eemvogelsup- porter om het hart. Terecht zoals blijkt want deze keer wordt de strafworp dooi- Victum niet gemist. Met nog een kleine tien minuten te gaan lijkt de voorsprong met twee doelpunten vol doende. Niettemin zetten de Eemvo gels alles op alles om tenminste één wedstrijdpunt in Soest te houden. Vic tum gaat slim op balbezit spelen. Het gebrek aan algemene routine bij de Eemvogels wordt zichtbaar en na het eindsignaal van de scheidsrechter is het Victum dat beide punten mee naar Houten kan nemen. Duidelijk is de afgelopen zaterdag geworden dat de Eemvogels een ploeg hebben die wil, die alles op alles zet om te winnen. Een goede uitgangspositie voor trainer Hans Voorn die zich vanaf heden aan de Eemvogels verbonden heeft. Eemvogels 2 DSV 5 7-7 Met de rust stond Eemvogels 2 door doelpunten van Ria Wijnen. Marco Kuil. Edwin Touwslager en Goof van de Peijl met 4-3. voor tegen D.S.V. 5. Toen Goof van de Peijl in de tweede helft snel opnieuw doelpuntte leek het er op dat de Eemvogels-reserves zouden gaan winnen. Het werd echter 5-4. Edwin Touwslager maakte 6-4 uit een goede posii ie. D.S.V. haalde weer op en opnieuw had Goof van de Peijl het antwoord 7-5. Ontactisch spel, onjuist ge bruik van de spelregels en te weinig zeil vertrouw en werd door D.S.V. uit- gebuii waardoor zij op 7-7 wisten te komen. Eemvogels 2 kon hiermede toch nog één punt verdienen. Di* dames van SVV 1 hadden in Til burg weinig moeite met de tegenstan der Sarto/Pellikaan, die onder SVV geklasseerd staan. Heren 1, op de 11e plaats in hun poule, konden ook deze keer geen punten vergaren, evenals dames 2 en heren 3 van SVV. Ie di\isie dames: Sarto/Pellikaan SVV 1 3-0 Het was geen geweldig volleybal in Til burg. SVV kon vrij gemakkelijk tegen sta nder Sarto met 3-0 kloppen. In de eerste set had SVV wat moeite met de ruimte van de zaal, waardoor er nogal wat opslagen de mist in gingen. On danks de eigen fouten, kon SW de eerste set ruimschoot winnen. De twee de set verliep in het begin goed. Door het blok van SVV kreeg Sarto weinig kans. Bij de stand 2-9 lieten de dames van SVV het afw eten door ongeconcen treerd spelen. Sarto maakte hier ge bruik van en kwam vóór met 10-9. Geschrokken herstelden de SVV-ers zich weer en maakten de set in hun voordeel uit, evenals de derde set Setst.inden: 6-15. 10-15, 5-15. Over twee weken komen de dames uit tegen Rust Roest die onderaan staan in de poule. 2e di\i>ie dames: PVC/Blukkcer - SVV 2 3-1 Dames SW 2 moesten het opnemen tegen de koploper uit Rijswijk. PVC/ Blokkeer was duidelijk de sterkste. SVV dat nog niet optimaal speelt, kwam er ook deze keer niet aan te pas. De eerste set was redelijk goed en SW kon PVC deze set ontnemen. De tweede set was voor PVC, dat kon uitlopen door veel fouten van SW. In de derde set kwam SW even terug en een voorsprong werd echter verspeeld door lakoniek spel van SVV. In de vierde set was SVV zó aangeslagen, dat PVC zonder tegenstand won. Jammer maar de dames moesten de punten in Rijs wijk laten. Setstemden: 11-15, 15-4 15-13, 15-7. Distriktsklasse dames: SVV 3 - KGU/V&S 3-0 De dames van het derde team van SVV, moesten aantreden tegen het als 2e geplaatste KGU/V&S uit Bussum. De eerste set liep meer dan goed en met een krachtige aanval werd de tegenstander op haar plaats gezet. De tweede set leek dito te verlopen maar bij de stand 11-13, moest er toch gewisseld worden. Koel spelend trok ken de dames van SVV de winst toch weer naar zich toe. Ook de derde set werd in winst omgezet. Een goede overwinning van dames 4, dat op de 6e plaats staat. Setstanden: 15-10, 15-13, 15-13. 3c Klasse dames: BG&SV 2 - SVV 7 0-3 SVV 7 moest aantreden tegen BG&SV 2 dat onderaan staat in de 3e klasse. SW 7 dacht bij voorbaat te zullen winnen. Deze le set verliep moeizaam maar werd gewonnen10-15. De tweede en de laatste set stond SW 7 op scherp en maakte korte metten met BG&SV. Setstanden: 10-15, 8-15, 4-15. 3c Klasse dames: SVV 8 Ol.v mpia 6 0-3 Het begon goed in de eerste set, maar plotseling ging het niet meer, de pass kwam er niet meer uit. De tweede set was,een gemakkelijke winst voor Olympia. Ook in het begin van de derde set was SVV zwak. maar kwam terug van 2-9 achter tot 11-13. Olympia maakte echter ook deze set uit en pakte 2 punten. Setstanden: 12-15, 3-15, 12-15. Distriklsklasse heren: Harderwijk 2 - SVV WM De heren SVV 1, die bijna onderaan staan speelden tegen Harderwijk met een nieuw systeem. Dankzij dit sys teem lag de pass de eerste en tweede set naar wens. Harderwijk had in de eerste set geen antwoord op de aanval van SVV en door twee foute serves aan het eind van de tweede set ging deze verloren. In de 3e en 4e set ging de pass alle kanten op. Harderwijk kreeg hier door vleugels en de wedstrijd was snel afgelopen in het voordeel van de thuisploeg. Setstanden: 9-15, 15-13, 15-1, 15-5. 2c Klasse heren: SVV 4 - Al me re Haven 0-3 De heren van SVV 4 speelden een thuis wedstrijd tegen de koploper. In de eerste set bood SW nog wat tegen stand. De tweede en derde set werder een overwinning voor Almere. Setstanden: 10-15, 2-15, 6-15. Wcdstrijden voor de komende week: 1-12: heren; BG&SV - SVV 2 Baarn 2-12: dames; 20.15 uur Olympia 2 - SVV 4 Beukendal 20.15 uur SW 5 - BG&SV Beukendal 21.30 uur SVV 6 - Olympia 4 Beukendal 21.30 uur SW 8 - Volkei 7 Beukendal 19.00 uur SW 10 - LEOS 6 Beukendal 2-12: heren; Keizer Otto 2 - SW 4 Naarden 3-12: dames; Unicornus 3 - SVV 9 Bunschoten heren: Unicornus 2 - SVV 3 Bunschoten 4-12: dames; SVH - SVV 3 - Hoogland SH'71 2 - SVV 7 Hooglanderveen Di> al«elo|H*n weck heeft voor Shot de iN'kronint; opgeleverd van de meesl Miccesxolle competitie in haar historie. D«m»i de kampioenschappen van de Itciilc landelijke hercntcailis afgelo|H*n zaterdag werd liet totaal aantal kam- pioelisleams op 10 gebracht. Shot I versloeg algelopen zaterdag de enige concurrent VAL uil Roden met 8-2 en werd door dil resultaat met het maxi mum aantal punten kampioen. Shot 3 mum aantal punten kampioen. Shot 2 werd eveneens ongeslagen kampioen door io lltreeht enige concurrent SVE io een enerverende wedstrijd met 6-4 te verslaan. Shot I promoveert door dit kampioen schap naarde 3e divisie, terwijl Shol 2 de volgende competitie io dc 4e divisie zal uitkomen. Bij de jeugd voegden Shol 5 en Shol 7 ziel) hij de kampinens- Icams. Shot 2 had afgelopen zaterdag aan een 4-6 nederlaag tegen haar enige concur rent. V&Luil Roden, al voldoende voor het kampioenschap, aangezien de uit wedstrijd in een 7-3 overwinning voor de Soesters was geëindigd. Shol had een voortvarende start met vlotte overwinningen voor Dirk Schui ling en Harry Maassen. Daarna was René Daselaar volgens verwachting niet opgewassen tegen de Drentse kop man, Jan Douma, en werd het 2-1. Een overwinning in het dubbelspel bracht 3-1 op het scorebord, waarna Harry Maassen via zijn tweede enkel- spelzege het beslissende 4e punt op het scorebord bracht. Op deze stand werd de wedstrijd onderbroken om alle feil- geplaatst in de Soester Courant, kunnen worden afgehaald of nabesteld tegen de prijs van 10,- per foto, acontant. Van Weedestraat 47A Soest Zondag werd op het wielercircuit van sportpark Sloten te Amsterdam de laatste wedstrijd gehouden voor de Na tionale Rolskicup van de Nederlandse Skivereniging. De wedstrijd werd gewonnen door Ru ben Krouwel uit Vianen in een tijd van 41.15, Andries Schotanus eindigde op de 5e plaats in 42.30 min. Door in de di verse wedstrijden voor de Nationale Rolskicup goede resultaten te behalen werd de Soester rolskiër derde in het eindklassement. Winnaar van de cup werd Erik Schalk wijk uit Zandvoort, terwijl Ruben Krouwel uit Vianen op de 2e plaats ein digde. Bij de dames werd de cup met grote overmacht gewonnen door de Baamse rolskister Bianca Teeling. Op de hockeyvelden aan de Konings weg werd afgelopen zondag de laatste wedstrijd gespeeld voor de winterstop, door het Hockey Veteranen B-elftal. Door het uitvallen van Schaerweyde zijn de B-veteranen op verzoek van de KNHB in deze poule ingedeeld, maar alras bleek dat deze heren meer in hun mars hebben. Alle wedstrijden zijn tot op heden met ruim verschil gewonnen. De hoogste score was 9-0 tegen Leus den. Aangezien deze opmars door geen enkele tegenstander kon worden afge remd is het resultaat nu 53 doelpunten voor en 7 tegen. Ook de wedstrijd van afgelopen zondag tegen Gooische gaf weer eenzelfde beeld te zien. Binnen 10 minuten stond het 1-0 voor Soest, via een prachig doel punt van aanvoerder Adriaan Berg hauser Pont. die op rechts was doorge broken, de keeper omspeelde en kei hard in de korte hoek insloeg. Echter, ondanks het overwicht van Soest zag ook Gooische kans om gevaarlijk uit te vallen, waarbij zij helaas meerdere keren mooie kansen onbenut lieten. Ook verdedigend stonden ze hun man netje, zij het niet altijd correct. In de 18e minuut werd Henk Berghau- ser Pont in de cirkel met het puntje van 'n stick beentje gelicht en viel onzacht boven op de stick van de uitgekomen keeper. Een bobbel op z'n scheenbeen zo groot als een hockeybal was het resultaat, maar nadat de centrale ver dediger en fysiotherapeut Wobke Wiersma vakkundig had geconstateerd dat er niets gebroken was werd er ge woon verder gespeeld. In de 32e minuut scoorde de centrale middenvelder Frank van der Stok een fraai doelpunt via technisch hoogwaar dig overspel en een scoop over de keeper: 2-0. In de 2e helft kwam Gooische gevaar lijk snel uit maar zag meteen in de eerste minuut al een doelpunt afge keurd door de voortreffelijk en strak leidende scheidsrechters Huub Spoo- renbergen Aard Scholtmeyer. De Soester combinatie draaide steeds perfecter. In de 8e minuut werd een strafcorner door Frank van der Stok vlekkeloos tegen de plank ingeslagen 3-0, en in de 18e minuut zag Soest een mooie aanval bekroond door een be heerst ingeslagen bal van Adriaan Berghauser Pont4-0. In de 20e minuut een fraai voorzet van links met het puntje van Henk Berghauser Pont en broer Adriaan maakte het af met een loepzuiver schot: 5-0. Soest speelde met zijn tegenstander, maar op een uiter mate sportieve manier. Nergens was de wedstrijd grof of hard, mede door de citaties en alle bloemen in ontvangst te nemen. Na dil langdurige intermezzo was de spanning uil de wedstrijd en liep Shol moeiteloos uil naar een zeer rum» uitgevallen 8-2 eindstand. Hel volgende doel is nu handhaving in de 3e divisie en dat zal geen gemakke- li |ke laak zijn. Heel wal moeilijker waren de vooruil- ziehlen van Shol 2 op hel kampioen- sehap, want men moest in de laatste wedstrijd minimaal gelijk spelen. SVE wilde- persé kampioen worden en had er zei Is veel gelei voor overgehad om een slerke invaller speelgerechtigd te krijgen. Gesteund door de vele meege reisde supporters startte Shot met een ingecalculeerde 1-0 achterstand, maar daarna leken de zaken zich in Soester voordeel tc gaan ontwikkelen toen een 3-1 voorsprong werd genomen. SVE krabbelde echter terug tol 3-3 en op deze stand was alles weer mogelijk. Een zwaar bevochten overwinning van Bert van Vel zen bracht Shol weer op voorsprong: 4-3. Gerhard Busch bracht vervolgens het voor Shot beslissende 5e punt binnen: 24-22, 25-27, 21-16. Nadat de bloemen uitgereikt waren, werd de eindstand vervolgens op 6-4 voor Shot bepaald. Gerhard Busch, Edwin Luy- ben, Bert van Velzen en coach Joop Kok krijgen met dit kampioenschapen de promotie naar de 4e divisie de zeer verdiende beloning voor een competi tie, waarin men vriend en vrijand heeft verbaasd door als degradatiekandi daat het kampioenschap te behalen. De Shotdames waren weliswaar al gedegradeerd, maar zorgden toch nog voor een knap resultaat door in Haar- len met 6-4 van Önkyo 1 te winnen. José Dasel.iar bleef met 3 winstpartiien Stichting Ruitersportcentrum Eldora do is, zoals gebruikelijk het wintersei zoen '82/'83 met een dressuurwedstrijd voor paarden. Dit seizoen zullen er drie wedstrijden in competitie verband ver reden worden, voor die amazones die zich hiervoor vroegtijdig hebben inge schreven. Uiteraard zullen er buiten deze competitie onderlinge wedstrij den worden gehouden. De winnaar (res) mag zich in het voorjaar kam- pioendressuuramazone ruiter van Ruitersportcentrum Eldorado noem- men. Een respectabel aantal ruiters had zich voor deze wedstrijd aangemeld. Het spits moest worden afgebeten door de minder gevorderde ruiters. Nervo siteit speelde sommige combinaties duidelijk parten, maar de weg naar een perfecte dressuurproef is gelukkig voor elke wedstrijdruiter lang. afspraak van scheidsrechters en cap tains vooraf om alle ballen boven knie hoogte blindelings af te fluiten - zeker met het oog op jeugdhockey een alles zins toe te juichen ontwikkeling. In de 27e minuut scoorde Frank van der Stok, die de hele wedstrijd werke lijk overal was zeer beheerst het 6e doelpunt. Wéér een goal na mooi kort en tactisch overspel. Ondanks de grote overmacht van Soest heeft Gooische goed tegenspel geboden en veel goede kansen gehad - voor een leeg doel werd in de laatste minuut over geschoten, waardoor de wedstrijd van het begin tot het eind zeer de moeite waard bleef om naar te kijken. Dat de Soester Hockey B Veteranen met dit team naar een hogere klasse zullen promoveren hebben ze nu wel overduidelijk aangetoond. Het Papillon-damesteam heeft zondag avond in spelzaal de Bunt definitief be zit genomen van de tweede plaats, achter de onbetwiste koploopster Irene. De Soester dames stonden tot op dat moment nog gelijk met Green Giants uit Leusden, doch een direkte confrontatie tussen beide teams was er oorzaak van dat de Soester dames toch lieten zien dat zij meer in hun mars hadden dan de Leusdense dames. Met name de start was in verdedigend opzicht uitstekend. Green Giants wist in twaalf minuten slechts eenmaal te scoren, waardoor vla een 9-2 tussen stand een 19-10 ruststand werd bereikt. De Soester dames bleven doorgaan en ook de tweede helft werd in hun voor deel beslist, waardoor het een toch zekere verdiende 41-26 overwinning werd. Met argusogen wordt uitgekeken naar de ontmoeting tussen Irene en Pa- pillon, met als inzet de eerste plaats. Papillen Flux (heren)93-56 De heren speelden zondagavond tegen Flux uit Doorn een gewonnen wedstrijd. Het Doomse team gaf zeer goed en sportief tegenstand, maar de Soester heren waren gewoon het betere team en Flux kon hier eigenlijk weinig tegenover stellen. Al snel werd een voorsprong opgebouwd, die met name door een goed slotoffensief aan het eind van de eerste helft resulteerde in een 48-29 voorsprong. ongeslagen, Wilma Geleijnse had met twee zeges eveneens een nuttige in breng. Het dubbel zorgde voor het 6e Shot punt. Shot 3 heeft hij de kampioen van de le klasse, Quick 6. nauwelijks enige kans op een goed resultaat gehad. De Hil versummers kwamen vla ruime over winningen op een 9-0 voorsprong, alvo rens Joop Kok voor Shot de eer redde. Shot 4 revancheerde zich voor het verlies in de uitwedstrijd tegen Vitus 1 door nu met 8-2 te winnen. Arnold Appelhof won verrassend drie partijen, Eddy Gaytant en Wilfred Busch kwa men ieder twee keer tot winst. Jeugd Hel landelijke jeugdteam van Shot verloor in Hoofddorp met 6-4 van HTC 1. maar dil resultaat bracht de 4e plaats niet meer in gevaar. Hel 5»* jeugdteam werd ongeslagen kampioen in de 3e klasse door concur- rent Sukses 1 met 7-3 terug te wijzen. Het 7e jeugdteam werd mei zeer veel overmaehl kampioen in d,e 4e klasse en promoveert derhalve naar de 3e klas se» Overige uitslagen senioren: De Furs 1-Shor 5 3-7, Vitus 4-Shot 6 4-6, Shol 7-Niké 6 9-1. Shot 8-de Furs 2 10-0, Hoogerheide 6-Shot 9 3-7, Elan 8-Shot 10 5-5, Bunshot 5-Shot 11 6-4, de Hllt 6-Shot 12 3-7, Shot 13-Sukses 3 8-2. Overige uitslagen jeugd: Shot 2-Bunshol 1 4-6, Shot 3-Huizen 6 10-0, Huizen 9-Shol 4 6-4, Shot 5-Sukses 1 7-3, Buna 2-Shot 6 7-3, Bunshot 4-Shot 7 2-8, Good Luck 6-Shot 8 2-8, Shot 9-Vitus 2 6-4, Shot 10-Huizen 12 8-2, VEV 3-Shot 11 3-7, Huizen 14-Shot 13 10-0, Shot 14-Quick 10 5-5. Uitslag categorie (B)eginners: 14: Miranda van Asch 2e: Annemarie vanWillegen 3e: Mieke de Jong ex equó Moud van Vuuren 5e: Claire Bitter 6e: Jacky v.d. Vleuten ex equo Esther Hendriks en Carla Kok. 8e: Patricia van Beek ex equo Berna- dette Lensink De gevorderde amazones kregen nu de gelegenheid hun keurig verzorgde ras- paardjes los te rijden. Eenieder streed naar eigen vermogen om toch maar zo hoog mogelijk in het klassement te eindigen. Linda Éijkeleboom reed een goede proef. De jury beloonde deze met 122 punten en een eerste plaats. De tweede plaats was voor Caralien Bloemendaal met 117 punten. Karin van 't Net werd met Oran derde, met 116 punten. Ex equo werden vierden Natalie Huls hof op El Sheila, en Ellen du Bois met Blanzo, beiden met 115 punten. De zesde plaats was voor Sandra Augustinus op Recer (114 punten) ex equo Lydia Bouwman. Joke Laseur (113 punten) reed onder haar kunnen, mar zal zeker nog van zich Jaten spreken. Hellen Swinarski en Mar- ja v.d. Broek bezetten beide de negen de plaats in dit voorlopige klassement. Gezien de vele ex equo's blijkt wel dat er een goede concurrentie is en de niveaus nagenoeg gelijk liggen. Zo blijft de spanning er goed in. Voorzitter J. A. Detmar bedankte de juryleden mejuffrouw M. de Wildt, de heer T. de Lange en Lillian van Leer dam. De voorzitter van het Stichtings bestuur was verheugd weer een grote belangstelling voor deze wedstrijd bij Eldorado te zien: „Eldorado heeft zich altijd gekenmerkt door de dressuur. Die dressuur zal de basis blijven voor goede paardensport. Eldorado zal pro beren zijn steentje hieraan te blijven bijdragen". Vanzelfsprekend bedankte de voorzit ter alle amazones voor hun inbreng, de bedrijfsleidster mej. Van Eek en allen die hebben meegewerkt deze eerste dressuurcompetitie te realise ren. Het Soester team ging ook in de tweede helft door en wilde er gewoon een fijne wedstrijd het aankijken waard, met na- door de tegenstander, die geen behoef te had aan afbraakbasketbal, maar bleef doorspelen. Hierdoor bleef de wedstrijd he aankijken waard, met na me doordat er veel gescoord werd. Hierdoor werd het eindresultaat be paald op 93-56 in Soester voordeel. Slechts twee wedstrijden wachten de Papillon-heren nog in deze eerste com petitiehelft: tegen de concurrenten Blaricum en Green Giants uit Leusden. Tegen Blaricum wordt op zondag 19 de cember gespeeld en tegen Green Giants, samen met Papillon nog onge slagen, pas op 15 januari. Papillon J Al - Blaricum JA2: 48-38 Om het feest in dit weekeinde compleet te maken wisten ook de jonges-junio- ren te winnen. Zij versloegen Blaricum met 48-38. Bij de rust was de stand 19- 16; een klein verschil, hetgeen eigenlijk te danken was aan een zwakke start, waarbij te lakoniek en met te weinig fanatisme werd gespeeld. Na tien mi nuten stond Blaricum nog voor met 12- 6. Daarna herstelden de Soester jon gens zich goed en konden zij van liever lee op voorsprong komen, met het ge noemde resultaat. Komend weekend zijn alle teams, in verband met het St. Nicolaasfeest, vrij. Voor allen, die na de afgelopen ciubritten nu eindelijk de smaak te pakken heb ben voor hen die nog nooit een rit meegereden hebben en dit nu eindelijk eens willen gaan doen, en voor hen die zichzelf reeds "ervaren" rijders noe men, heeft de Baarnse Auto Club een bijzonder fijne routebeschrijvingsrit georganiseerd, de "Eemdalrit", die in de avond van donderdag 9 december 1982 wordt verreden. De "Eemdalrit" is een open automo biel sport-evenement, welke verreden kan worden in een A-klasse (voor ervaren rijders), B-klasse (voor ge oefende rijders) en een C-klasse (voor beginners en ongeoefende rijders). Uit zetter Ron Verschoof, een zeer gerou tineerde rijder, staat borg voor een duidelijke rit. Speciaal voor de C-klas se Is de nodige aandacht besteed aan goede opvangers, zodat de goede route altijd weer teruggevonden wordt. De lengte van de rit is 20 km en voert de deelnemers kriskras door de gemeente Baarn, via bekende en veel minder be kende straten. De "Eemdalrit" is de laatste rit van het jpar 1982, die meetelt voor het Indi vidueel clubkampioenschap van de Baarnse Auto Club. In diverse klassen is tot op heden nog niet te zeggen wie er kampioen wordt, de laatste rit is dan ook beslissend. Het bestuur en de sportcommissie van dé Baarnse Auto Club nodigen ledereen uit om donderdag 9 december a.s. naar cafe "Het Wapen van Beerestein" te komen, waar de starttafel vanaf 19.00 uur geopend is en de eerste deelnemer om 19.31 vertrekt. Het adres is: Zand- voortweg 132 te Baarn. De ritten van de B.A.C. zijn de goed koopste in de provincie Utrecht. Het in schrijfgeld bedraagt 10,- per equipe, waarop leden van de B.A.C. 2,- per persoon korting krijgen. De vaderlandse atletiektop was zater dag in Gouda aanwezig bij de 25ste na tionale Gouda-cross. Ook S.O.Soest was met een aantal atleten vertegen woordigd op deze jubileum cross. Voor het beste Soester succes zorgde in het sterke deelnemersveld Karin de Nijg bij de dames, door de 3000 meter zege vierend in 10.31.2 af te leggen. Bij de meisjes C werd Esther v.d. Bolt 16e op 1000 meter in 4.02.0 Angelique van Oost rum werd hier 24e in 4.22.0. Angelo van Leijenhorst werd op de 2000 meter jongens C 14e in 7.28.0 De jon gens B moesten 3000 meter afleggen. Een 14e plaats met een tijd van 10.36 voor Bas van Os was hierbij het resultaat in deze categorie. Bij de 8000 meter heren was de 28ste plaats van Menno Lievere in 26.08.0 de beste Soester prestatie. Joop van Leijenhorst werd 41ste in 26.39.0; Richard van Egdom 48ste in 26.47.0; Harry van Brummelen 74ste in 28.02.0; en Jeroen Majoor 100ste in 29.01.0. Vorig en afgelopen weekeinde zijn weer abonnementswedstrijden gehou den voor de A-junioren en senioren van de Schaatsvereniging Eemland. Bij de A-junioren kwam Erik Walgreen aan de start. Hij reed de 500 mtr. in 48.2 sec. en de 3.000 mtr. in 5.47.4 min. Fred van Tol kwam uit voor de senioren en reed de 500 mtr. in 48.3 sec. en noteerde op de 3.000 mtr. een tijd van 5.38.8 min. Hij reed ook de 1000 mtr. en de 1500 mtr. in respectievelijk 1.38.4 min. en 2.30.4 min. Monique Knol reed een per soonlijk rekord op de 500 mtr. in 56.1 sec. en noteerde op de 1500 mtr. 3.03.4 min. Fred van Tol reed de 500 mtr. in 48.2 sec. en de 1500 mtr. in 2.31.4 min. Erik Walgreen noteerde op dezelfde af standen bij de A-junioren een tijd van respectievelijk 48.1 sec. en 2.29.0 min. Onder gelukkig zeer gunstige weers omstandigheden en goed ijs zijn ook de junioren B-C wedstrijden gereden. Petra Olthof reed voor de C--junioren, een voor haar zeer goede wedstrijd. Zij noteerde op de 500 mtr. een tijd van 59.4 sec. en op de 1000 mtr. 2.03.6 min. Deze beide tijden betekenden voor haar een persoonlijk rekord. Arie v.d. Berg kwam op de 500 mtr. tot een tijd van 52.5 sec. en reed op de 3000 metr. een persoonlijk rekord in 6.06.7 min. Bij de B-junioren reed Monique de Bruin de 500 mtr. in 52.3 sec. en de 3000 mtr. in 6.34.8 min. wat voor haar ook een persoonlijk rekord betekende. Ar nold Hagen tenslotte realiseerde op de 500 mtr. een tijd van 50.3 sec. en op de 3000 mtr. eveneens een persoonlijk rekord in 6.08.2 min. Tijdens de zondag jl. gehouden eerste kwalificatie wedstrijden voor het Nederlands Kampioenschap, eindigde Hans Kaats als eerste op de 500 mtr. in een tijd van 40.6 sec, terwijk hij op de 5000 mtr. met een tijd van 7.55.0 min. een vierde plaats behaalde. De biljartvereniging „Soestdijk" al hier'. wil proberen met een aantal jonge mensen te komen tot de oprichting van een jeugdafdeling om als zodanig deel te gaan nemen aan de jeugd-competltie van de Koninklijke Nederlandse Bil jart Bond. Belangstellenden voor de biljartsport in de leeftijdsgroep 12 t/m 17 jaar worden verzocht contact op te nemen met de secretaris van bovengenoemde vereniging, P. van Elteren, Minstreel- pad 5, 3766 BR Soest, tel. 11687. me en een goed blok kwamen ze terug tot 12-12 en wonnen daarmee de eerste set. De tweede set verliep rommelig, verdediging en aanval sloten niet op elkaar aan. Door prima invallen van twee spelers van heren 8 werden de derde en vooral de vierde set gewon nen. Door een tactisch sterke wissel van de coach wisten de Olymplanen de laatste set te winnen. Dames: Olympia 1 Ubbink/Orion 2 3-1 De Olympladames traden aan tegen de reserves van Ubbink/Orion. De eerste set speelden de dames zeer fanatiek en wonnen met 15-6. De tweede set was eveneens voor Olympia. Door een slechte pass, opslag en aanval werd de derde set met 15-10 verloren. De vierde en laatste set kwamen de dames snel op achterstand, maar kwamen door goede prikballen van Joke Verstoep tot setwinst 16-14. De dames pakten voor het eerst dit seizoen de volle win6t. Olympia 2-VIF 2 2 Jammer, Olympia had in deze wed strijd duidelijk de beste kansen, maar wist ze toch niet in winst om te zetten. De Olympladames begonnen de eerste set sterk, maar lieten het er in de twee de set bij zitten. De derde set kwam Olympia goed terug, terwijl de vierde set door dubieuze beslissingen van de scheidsrechter werd verloren met 16-14. Zitvolleybal Bentinck Stars 1 - Muggen 2 3-2 De eerste en tweede set werden ver diend verloren met 13-15 en 10-15. De andere drie sets werden de Stars luid aangemoedigd, waardoor die drie sets dan ook gewonnen werden. Wedstrijdprogramma Heren 2-12, 20.15 uur, Beukendal: Olympia 3- BGen SV 3; 21.30, Beukendal: Olympia 6-Leos 4. 3-12, 21.15 uur, De Kuil Bunschoten: Unicornus 4-Olympia 5; 18.45 uur, De Koppel Amersfoort: Wilhelmina 9- Olympia 8. Bentinck Stars: 1-12,20.30 uur, De Bunt: B.S.-Redeoss; 20.30, De Bunt: B.S.- OllyB. Dames 2-12: 20.15 uur Beukendal Olympia 2-SVV 4 21.30 uur, De Bunt: Olympia 3-Limvio 21.30 uur Beukendal: Olympia 4-SW 6 19.00 uur Beukendal: Olympia 6-Spirit 5 20.15 uur, Beukendal: Olympia 7-Voll- kei 8 3-12, 20.00, De Koppel Amersfoort: Spirit 6-01ympia8. Een uitstekende week voor de volley balvereniging Olympia. Het eerste damesteam behaalde haar eerste over winning op het bekende Ubbink/Orion uit Doetinchem. Het eerste herenteam kwam ook weer tot winst. Ze wonnen van Bourgondië. Het tweede herenteam blijft het goed doen en wist tot winst te komen tegen KGU/V&S. Ook het tweede damesteam behaalde een punt tegen V.I.F. Heren: Olympia Bourgondië 3-0 De eerste set bloedde dood ln een 15-12 overwinning voor Olympia. De tweede set werd een gelijk opgaande strijd en via de standen 6 4, 10-10, 12-12 won Olympia met 15-12. Door slechte passes en dom geslagen ballen kwam Olympia in de derde set op achterstand 9-7, maar door goed blokken wist Olympia deze set knap uit te maken 15-10. Door dit resultaat staat Olympia nog steeds bovenaan in de derde divisie. Olympia 3 Olly B 2-2 In de eerste set wisten de Soesters bij de stand 10-10 uit te lopen naar een 14-10 voorsprong. Zij wonnen die set met 16-14. In de tweede set trok het Bus- sumse Olly B aan het langste eind en wonnen met 16-14. De derde set begon nen de oranje-zwarten voorvarend en al snel namen ze afstand van de Bus- sumers, 11-3. Helaas werd deze voor sprong prijsgegeven en er werd zelfs met 17-15 verloren. De vierde set werd er beter gespeeld, door een goede pass kon er zelfs door het midden aangeval len worden en werd er verdiend met 15-5 gewonnen. Keizer Otto 2-Olympia 4 1-3 In een zwak gespeelde wedstrijd won Olympia 4 weliswaar met 1-3 van het onderaanstaande Keizer Otto 2 maar het vertoonde spel was niet best. In de eerste set ging het lang gelijk op, maar konden de heren van Olympia 4 het toch op tijd uitmaken, 10-15. De tweede set liet Olympia 4 zich meesiepen door het technisch zwakkere Keizer Otto 2. De mannen uit Naarden wonnen deze S§t met 15-13. Mede door het bekeken prikwerk van Pieter Schmidt werd de derde set vrij eenvoudig gewonnen, 8-15. In de vierde set werd op tijd over geschakeld naar een ander systeem. Dit bracht uitkomst en tenslotte de winst 11-15. BG&SV - Olympia 5 1-3 In de eerste set stonden de Olympianen snel achter met 9-1, maar door fanatis- De met veel spanning verwachte ont moeting met de koploper uit de eerste divisie Quick '20 uit Oldenzaal, is een happening geworden. Spanning, sensa tie, geweldige inzet en goed handbal in Sporthal Beukendal gaf zowel in als buiten het veld de sfeer die nodig is voor een heerlijke handbalmiddag. De eerste minuten waren voor Quick dat al snel een voorsprong van 0-2 nam. Wakker geschud brachten Ria van Duuren en Dinie v. d. Heiden de ploe gen op gelijke voet 2-2. Quick scoorde voor rust nog 3 keer tegen BDC twee keer via een strafworp van Ria van Dijk en een afstandsschot van Ria v. Duuren. Ruststand 4-5 in het voordeel van Quick. Reeds in de tweede minuut van de tweede helft scoorde Ada v. Hal met een schitterend doelpunt de gelijkma ker 5-5. Nu brak de hel los. Het publiek werd een goede ondersteuning voor de speelsters uit Soest. Het leek er zelfs op dat BDC de wedstrijd in haar voordeel leek te beslissen. Met nog 2 minuten te spelen was de stand 10-9, dankzij doel punten van Marijke Hoekstra (2 x Ria v. Dijk (2 x) en Ria v. Duuren. Een slotoffensief van Quick bracht de eind stand echter op 10-10. Zondag 5 december spelen de dames van BDC de streekderby tegen HMS. De wedstrijd wordt gespeeld in sport hal Zuilen te Utrecht en de aanvang is 14.45 uur. PRAAMGRACHT5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552

Soester Courant | 1982 | | pagina 15