V.V.Z. zwaait Henk Strietman uit Programma Overwinning le Heren Duinkikkers Wederom verlies Red Stars Heren Beste paard van stal wint reis naar Portugal Tournooi huisdammers geëindigd Sint bezocht Duinkikkers De nieuwe driemaandelijkse Cursus Jazz- en Beatballet van Marijke Blok, is 30 november begonnen. volwass°enen^REN Tnaf 9 WATERPOLO BASKETBAL MOTORCROSS FOTO'S Soester Courant Ruime overwinningen bij Badso Paardensport Centrum organiseert reeks wedstrijden RUITERSPORT Spothal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg ZAALVOETBAL ZWEMMEN/ WATERPOLO DAMMEN Zaalprogramma Tijdens de lessen worden een aantal oefeningen isolaties en bewegingscombinaties gegeven. Alles op muziek. VOLWASSENEN (óók voor de iets ouderen) Een regelmatige training is uitstekend voor conditie en figuur. De lessen duren één uur en worden gegeven op dinsdagavond in de gymnastiekzaal aan de Heideweg, op woensdagavond in de gymnastiekzaal aan de Paulus Potterlaan. Inschrijvingen: Marijke Blok, Amersfoortsestr. 62, Soester- berg, tel. 03463-3429 Tegen het sterke IJsselmeer uit Huizen behaalden de Duinkikkers een uiterst belangrijke overwinning. Voor het eerst dit seizoen lieten de Soestenaren zien dat ze kunnen poloën. In een met grote inzet gespeelde wedstrijd nam IJsselmeer een 1-0 voorsprong, maar voor het einde van de eerste periode hadden de Duinkikkers de stand op 2-1 gebracht. Door Gerard Vet werd het 3-1. Dat de IJsselmeerders daarna op 3-2 kwamen deerde de Duinkikkers niet. Het spel rustig naar zich toe trekkend, kwamen ze op 4-2, wat de eindstand van de 2e periode betekende. In de derde periode scoorden beide ploegen nog éénmaal. In het begin van de 4e periode zakten de Duinkikkers terug, maar gelukkig wisten ze zich tijdig te herstellen en via collectiespel konden de Duinkikkers de IJsselmeer- storm keren. Door een doelpunt van Hans de Looff werd de eindstand op 7-6 bepaald. Heren 3 Afgelopen zondagavond moesten de heren aantreden tegen Zwemlust Den Hommel. Deze tegenstander overrom pelde de Soesters in de eerste periode. Dit had tot gevolg dat er al snel tegen een 0-3 achterstand aangekeken werd. Gelukkig wist Peter Nauta de eer in deze periode nog te redden, zodat deze periode met een 1-3 achterstand afge sloten werd. Met deze stand werd ook de derde periode aangevangen. De Soesters konden in deze periode terug komen tot 2-3. In de vierde periode werd er door beide ploegen nog een maal gescoord, waardoor de eindstand op 3-4 bereikt werd. De doelpuntma- kers waren: Peter Nauta, Stefan Land en Wilfred Egbers. Dames 1 - Aquarijn 4-5 Na het gelijke toch goedespel van vorige week tegen de dames van Wilskracht gingen de dames extra gemotiveerd te water. In de eerste minuut kwamen ze echter al op een 0-1 achterstand. Geluk kig bleef dit door de goede verdediging de stand van de eerste periode. In de tweede periode wist Ans Egbers de stand al gauw op 1-1 te brengen, ondanks de start met een man minder. De tegenstander nam al gauw wraak door de stand op 1-2 te brengen. Gelukkig wist Ada Kiewit ook nog tot scoren te komen (2-2). Door een doel- puiit van Adriana Jonkheim kwamen de dames op een 3-2 voorsprong. Aqua rijn wist dit al snel weer om te zetten m gelijk spel. Ze kwamen zelfs weer in het voordeel (3-4). Deze stand wist de tegenstander lang vol te houden, on danks de vele man-minder-situaties. Uiteindelijk wist Christa Dooremaal door een uitgekiendschot" 4-4 scoren. Na de laatste aanwijzingen van de coach, dhr. Lammertse, werd er aan de vierde en laatste periode begonnen. Deze aanwijzingen hadden niet de gewenste uitwerking, want Aquarijn wist wederom tot scoren te komen. Hiermee was de eindstand ook bekend: 4-5. Dit betekende de eerste nederlaag van dit seizoen. Dames 2 Zaterdag 27 november verloren de dames voor de eerste keer in de competitie en wel van De Kwakel 2 uit Utrecht. Duidelijk was te merken dat er een maand niet gespeeld was. De eerste periode werd afgesloten met een 3-2 stand voor de Kwakel. De aanwijzin gen van de coach, Paul Klein, mochten niet baten. De derde periode gingen de dames met een 6-2 achterstand in. In de laatste periode gelukte het de Soesters*. nog terug komen tot 6-4; dit was echter niet voldoende om de overwinning te behalen. De volgende avond moesten de dames wederom aantreden. Ditmaal tegen Zeist 1. Deze ploeg staat bekend als een snelle, maar de routine van onze da mes gaf de doorslag. De eerste periode werd afgesloten met een 2-0 voor sprong. De eindstand van de tweede periode werd op 4-2 bepaald, mede doordat achterspeelster Els Smeeing voor 45 seconden de kant op moest. Aan het eind van de vierde periode werd er nog een tegendoelpunt gescoord, zodat de eindstand 4-3 werd in het voordeel van de Duinklkkers-dames. In het weekend van 4 en 5 december wordt er niet gespeeld. Het program ma voor het daaropvolgende weekend ziet er als volgt uit: Zaterdag 11 december: 15.00 uur te A'foort (sportfondsenbad) De Amer-Duinkikkers Meisjes adsp. 15.30 uur te Leusden (Bavoort) De Haaien 3-Duinkikksrs Heren 3 19.55 uur te Haarlem (Sportfondsen- bad) D.W.T.-Duinklkkers Heren 1 Zondag 12 december: 16.45 uur te Maarssenbroek (Bison- spoor) De Fuut 2-Duinkikkers Dames 2 19.45 uur te Baarn (De Trits) De Vuur- sche-Duinkikkers Jongens adsp. 21.00 uur te Baarn (De Tritst) Duin kikkers Dames 1-D.J.K. 1 Afgelopen zondag Is er een rekreatieve bostraining georganiseerd door enkele enthousiaste ouders van de Red Stars- jeugd. Ondanks de geringe opkomst was het geheel geslaagd te noemen, mede dankzij de warme chocolade melk en speculaas na afloop in het ge bouw van de Paltz- en Eemgeuzen. Het ligt in de bedoeling deze aktiviteit vaker te organiseren. Red Stars HSl - Zoebas HS159-106 Het herenteam van Red Stars speelde zaterdag j.I. een slechte wedstijd tegen het team Zoebas uit Zoetermeer. Beide ploegen speelden met een man-to-man verdediging. De Soesters hadden lang het overwicht, maar toen de Zoebas- sers overschakelden naar een zóne-- verdediging, kwamen ze zelden tot scoren. De Red Stars gingen met 20 punten achterstand de 2e helft in. Dankzij goed spel van spelers als Harry van den Heuvel bleef het ver schil lange tijd gelijk. Het geoefende team uit Zoetermeer overspeelde daar na het slecht verdedigende Red Stars volkomen. Behalve een schitterende duck van Orlando Dinzy was er voor het publiek weinig positiefs meer te zien in het spel van de thuisploeg. Dit wordt geïllustreed door een eindstand van 59- 106. Red Stars HS2 - Quidam HS258-40 Heren twee van Red Stars heeft na deze wedstrijd de aansluiting met de top weer gevonden. In een goede wed strijd werd Quidam HS2 verslagen door een hecht samenspelend Red Stars. Vooral R. Blok was op dreef met zijn overbekende drives, die vooral veel vrije worpen opleverden. Nu heren 2 tien punten uit de 10 wedstrij den heeft, blijven er weer kansen voor de ereplaatsen. Red Stars HS3 - Crackerjacks HS3:54- 41 Even leek het erop dat het Red Stars— I— team gestuit zou worden in zijn race naar het kampioenschap. Er heerste enige verwarring in de spelopzet en hier wist de tegenstander goed gebruik van te maken. Hierdoor ook verslapte de concentratie van Red Stars. In de tweede helft echter kreeg het derde herenteam zijn routine weer terug en won toch met 13 punten verschil. Red Stars JC2 - Eem '78 JCl38-28 Het begin van de wedstrijd was wat rommelig. Eem '78 bleef punten scoren en had het spel geheel onder controle. Maar na de eerste time-out draaiden de rollen om. De Red Stars jongens voch ten voor de bal en met 1 punt achter stand gingen ze de rust in. In de 2e helft was Red Stars heer en meester op het veld. Door snelle aanvallen, strakke verdediging en een optimale inzet won nen ze de wedstrijd met 10 punten ver schil. Dit is de tweede gewonnen wed strijd van dit seizoen en een verdiende winst. De jongens aspiranten-B basket ballen voor twee. Red Stars MCI - Top Stars MCI27-42 Na een 6-0 voorsprong kwam het team van Top Stars op dreef en begon snel uit te lopen. Red Stars had moeite met het lengte-overwicht van de tegenstan der, zodat er aanvallend problemen kwamen. Het team dat een aantal nieuwe speelsters heeft moet nu zo snel mogelijk een eenheid gaan vormen zo dat de resultaten vanzelf gaan komen. Verdere uitslagen Red Stars Dl - Devil DevJJs 58-57 (onder protest van D.D. Red Stars MA1 - BOB MA174-62 Red Stars MBl - Stoepie Shooters MB1 99-28 Keizer Otto MBl - Red Stars MB2:22-: Komend weekend is er géén basketball in Beukendal. Uitslag Bekercross Amersfoort Automaten 1. Jeroen Smit. 2. Raimond Smit. Mini Versnelling 1. Marco Smit. 1. Chris van Homoet. 2. Mark v/d Brink. 125 cc 1. Eric de Bree. 5. Ronald van Dorrestein. SPORT Foto: Goos van der Wilt r dén Daas en gsi, ge en van in on r en mevrouw Stne Tijdens een bijzonder geanimeerde bij eenkomst in het clubhuis van VVZ '49 aan de Eemweg heeft de voetbal club definitief afscheid genomen van haar oud-voorzitter Henk Striet man. Veertien dagen geleden was hij al tot erelid benoemd, en de daarmee gepaard gaande feestelijk heden werden zaterdag j.I. nog eens dunnetjes over gedaan. Er heerste toch al een uitstekende stemming in de VVZ-gelederen, al hing dat meer samen met het feit dat er te gelijk ook een ..slachtbingo" werd gehouden dan met de weinig roos kleurige positie die de voetbalclub - in 1949 opgericht als „Vrienden van Zonnegloren" - momenteel in de com petitie inneemt. Het eerste elftal staat tot dusver op de voorlaatste plaats. Aan Henk Strietman is dat overigens geenszins te wijten. Integendeel: In zijn 5-jarig voorzitterschap heeft hij zich als geen ander voor de club uit gesloofd, en niet zonder resultaten. Daardoor is VVZ ongetwijfeld een van de bloeiendste sportverenigingen van Soest geworden, en het is duidelijk dat de club hem node zal missen. Afgezien van het voorzitterschap heeft Strietman in divers functies de club ge diend. Zo is hij jarenlang voorzitter geweest van de jeugdafdeling, van de evenementencommissie en ook van de bouwcommissie, die de totstandko ming van het zeer fraaie clubhuis heeft gerealiseerd. Twintig jaar lang heeft hij zijn krachten aan VVZ gegeven. Huid en haar Je kunt gerust zeggen dat ik met huid en haar aan VVZ verslingerd ben geweest", zegt Henk Strietman er zelf van. Overigens ging dat niet zonder de onontbeerlijke medewerking van de rest van het gezin. ,,Je kunt de sport niet dienen zonder je gezin", merkt hij op, „trouwens: ook de politiek niet", daarmee doelende op zijn nieuwe loopbaan: raadslid van de gemeente Soest, deel uitmakende van de fractie van het CDA. „VVZ is een deel van mijn leven, maar eigenlijk was ik wel blij dat ze zeiden: „Maak 'm erelid, dan zijn we van 'm af". En ik wilde er langzamerhand ook wel van af... Ik wilde hard aan 't werk gaan in de gemeenteraad". In de paar maanden dat hij actief ge meenteraadslid is heeft hij al de nodige ervaring kunnen ppdoen met de poli tiek. „Er zijn veel zorgen - die bezuini gingen, dat is toch niet niks". Henk Strietman „doet" in de gemeenteraad uiteraard de sport („maar dan wél in z'n totaliteit"), de zwembaden, en be drijven en personeel. Er is in een aantal opzichten geen groot verschil tussen het je inzetten voor de sport en voor de politiek, vertelt hij. „Voorop moet staan dat iedereen in deze ge meenschap weer komt tot een stukje zelfwerkzaamheid, zoals wethouder, Jan Menne dat laatst in de raad heeft verwoord. VVZ is ook geworden wat het nu is, doordat mensen er hun schou ders onder hebben gezet' Door 't vuur Gevraagd naar wat hij „zijn" club bij zijn afscheid zou willen toewensen, antwoordt hij bedachtzaam: Een kampioenschap? Nee, dat is te simpel... Ik wens VVZ toe dat er binnen de kring van betrokkenen, van de terrein- mensen tot de voorzitter, de bereid heid blijft bestaan om voor mekaar door 't vuur te gaan. Zeker in zulke tegenvallende tijden als we nu beleven, nu het zowel sportief als financieel niet al te zeer voor dé wind gaat". Grote problemen zijn er niet bij VVZ, als Henk Strietman de club overdraagt in de - overigens zeer bekwame - han den van de heer G. J. Mout. (Curieus aan de nieuwe voorzitter is o.a. het feit dat hij destijds één van de oprichters van VVZ is geweest.) „Toen ik bij VVZ kwam", vertelt Henk Strietman, „moest ik in de keuken nog een bak water neer zetten, zodat de spelers zich konden wassen. Misschien zijn we wel een beetje verwend geworden. Hulde In de pauze, nadat het inmiddels forse prijzen had geregend in de bingo waar bij een half varken in een mum van tijd onder de prijswinnaars werd ver deeld), werd de oud-voorzitter door zijn opvolger naar voren geroepen. Met een kort woord van hulde - het „staartje" van de huldiging ter ere van het erelidmaatschap, veertien da gen tevoren - stond de heer Mout nog even stil bij al het werk dat Henk Striet man voor VVZ heeft verricht. Namens de WZ-selectie schonk Cor den Daas de scheidende voorzitter een fraai verzilverd wandbord, met daarin de woorden: „Met dank voor het vele werk gedaan voor VVZ '49' Vervolgens riep algemeen adjunct Aart Smink ook mevrouw Strietman naar voren, om haar te laten delen in de erkentelijkheid die de club haar man betuigde/Voor het echtpaar gezamen lijk overhandigde hij een wekker radio, en voor mevrouw Strietman was er een fles wijn. Tenslotte bood Piet Voortjes, voorzitter van de evenemen tencommissie, een speculaasplank aan. In zijn slotwoord wenste Henk Striet man zijn opvolger Mout („een schot in de roos") alle sterkte toe. „Het is niet eenvoudig om in 1982 een ver eniging te runnen. En gezien de resul taten is er heel wat werk aan de win kel". Hij deed een beroep op de selec tie, om de vlag van VVZ omhoog te brengen, en riep alle leden op het be stuur niet in de kou te laten staan. „Ik ga niet weg bij VVZ, maar ik zal me er niet meer mee bemoeien. Alleen met elkaar zal het lukken er iets van te maken". geplaatst in de Soester Courant, kunnen worden afgehaald of nabesteld tegen de prijs van 10,- per foto, a contant. Van Weedestraat 47 A Soest De Soesterbergse badmintonvereni ging Badso heeft een succesvol weekend achter de rug. Bij de senioren behaal den 6 teams een overwinning, terwijl één team gelijk speelde. Badso 1 kwam j.1. zondag in sporthal De Bunt uit tegen het Wageningse Kantjils 2. Ondanks vormverlies van Badso's eerste speler Roy van Gestel (single-verlies in 3 sets) kon team captain Milly Pellikaan een ruime 7-1 zege op het wedstrijdformulier invul len. Zij en haar teamgenote Claudine Schüssler wonnen met groot gemak. Jop Tazelaar bepaalde de stand na de singles op 3-1. De mixed- en dubbelpartijen werden allen in 2 sets en met duidelijke cijfers gewonnen. De 7-1 eindstand was de enig juiste uitslag. Een andere, en minstens zo belangrijke uitslag was de 5-3 over winning, die het 2e team van Badso behaalde op koploper Arena. Na een zware strijd trok Badso 2 aan het langste eind en komt met dit resul taat dicht in de buurt van de koploper. Uitslagen: Senioren Badso 1-Kantjils 2 Badso 2-Arena 2 Thiela 6-Badso 3 Badso 4-KBVA 5 SH'712-Badso 5 Badso 6-Leusden 5 Selby 7-Badso 7 Jeugd ABCA-Badsp l Badso 2-Inside 3 Badso 3-Thiela 3 7-1 5-3 2-6 4-4 2-6 7-1 0-8 4-4 1-7 1-7 Het bekende Paardensport Centrum in het midden van de Bosstraat in Soest organiseert een reeks wedstrijden waaraan zowel jong als oud kunnen deelnemen. Pony's en paarden zullen gedurende een aantal weken strijden om prijzen die er mogen zijn en die hun aantrekkingskracht zeker zullen bewij zen. Het paardenfeest begint al a.s. zondag, Sinterklaasdag, met een wed strijd Ringsteken. De hieruit te beha len punten zullen meetellen met de resultaten van de samengestelde wed strijd, waarin, kenners weten daar alles van, een cross is opgenomen. OP 19 december staat het geheel in het teken van de dressuur, terwijl op 2e Kerstdag de cross en het springen op het programma staan. Deze laatste dag geldt tevens als grote finaledag, waarop de te winnen prijzen bekend zullen worden gemaakt. Die prijzen be staan, zoals dat in de paardenwereld heet "in de meter" uit een hele week Portugal. Deze prijs Kwam lot oio.nu dankzij de samenwerking met Air Portugal. De reis werd gekozen uit het uitgebreide reisprogramma van "Girassol," de organisatie die onder de vleugels van TAP Air Portugal compleet verzorgde vliegvakanties naar Portugal organiseert. Verder zijn er te winnen: een T.V. in de klasse 80 cm, een radio-cassetterecorder bij de 60 cm springspeciallsten, terwijl de deelprijs bij het ringsteken voor vol wassenen een dames- of een herenfiets zal zijn. Ook voor de jeugd zijn er inte ressante wedstrijden op touw gezet eveneens met een geweldig leuk pak ket aan prijzen. De pony's kunnen hun beste beentjes a.s. zondag al voorzet ten. U kunt vanaf 10.00 uur terecht bij het Paardensportcentrum als u van de jeugd wilt genieten. Om 14.00 uur wordt bovendien Sinterklaas verwacht en dat moet binnen een manege toch een heel bijzonder gebeuren worden. Sint zal er zijn beste schimmel wel voor van stal hebben gehaald. Wie nu nog wil inschrijven kan dage lijks bij de manege terecht. Inschrijf kosten voor de jeugd, tot en met 16 jaar 5.-. volwassenen 7,50. Hoe de dag ook verloopt: alle deelnemers en deel neemsters worden goed bedacht door Sint en zijn Pietermannen. Deze uitge breide wedstrijd-aktivitelten wijzen er duidelijk op dat er weer veel beweging zit in en om de manege van het Soester Paardensport Centrum. En dat is, na een betrekkelijke lange periode van wat gezapige rust. zeer goed nieuws voor paardenminnend Soest en omge ving. Inbraak in supermarkt opgelost De inbraak die in de nacht van 31 oktober op 1 november werd gepleegd in de supermarkt aan de Smitshof is opgelost. De Utrechtse politie hield twee mannen uit die stad aan, die on der meer de inbraak in Soest beken den. Ze maakten destijds voor onge veer 10.000 gulden aan sigaretten en koffie buit. De daders werden toen wel gezien, maar net te laat om de politie in staat te stellen hen aan te houden. Zaterdag 4 december 1982 08.30-12.30 uur NeVoBo volleybal 12.30-23.00 uur K.N.K.V. korfbal Zondag 5 december 1982 09.00-14.00 uur B.D.C. handbal Zaterdag 4 december 1982 09.00-12.00 uur Badso badminton Zondag 5 december 1982 10.00-17.00 uur Badso badminton Zaterdag 4 december 1982 09.00-17.00 uur Selby badminton Zondag 5 december 1982 10.00-15.00 uur Selby badminton DVS verwelkomt haar 40ste lid Foto: Goos van der Wilt Rijbewijs kwijt voor weer rijden onder invloed Omdat het binnen betrekkelijk korte tijd de derde keer was dat de politie hem aanhield terwijl hij onder invloed achter het stuur zat, raakte een 20- jarige inwoner van Soest in de nacht van vrijdag op zaterdag zijn rijbewijs aan de politie kwijt. De jongeman had door zijn rijstijl de aandacht van sur veillerende politie getrokken op de Van Weedestraat. De blaasproeven vielen in zijn nadeel uit, zodat een bloed proef volgde. Hij kreeg een rijverbod, terwijl zijn rijbewijs werd ingevor derd. DVS/Roel B's Haarmode - Archie Soest 8-1 In deze wedstrijd, die wederom in Sportcentrum Bilthoven werd gespeeld, won DVS verdiend van Archie Soést door goed voetbal. Er werden goede combinaties opgezet, met vooral F. van de Meer (Mister Utrecht) in de hoofd rol. Na ongeveer 15 minuten werd het 1-0 voor DVS, uit een vrije trap, genomen door R. Ribberink die de bal onhoud baar achter de goed keepende keeper van Archie schoot. Voor de rust werden er veel kansen gemist en doordat Archie nog eenmaal kon scoren werd de rust bereikt met een l-l stand. Na de rust werd DVS ontketend: na 5 minuten stond het 2-1, door een schit terend doelpunt van Johan Aalderink, na een voorzet van Fred van de Meer. Na dit doelpunt kon Archie het niet meer bijbenen, ook al omdat ze veel werk hadden moeten verzetten om al niet eerder op een grotere achter stand te komen. Het werd al snel 3-1 door Kees van Dijk, na aangeven van Johan Aalderink. Daarna werd het 4-1, alweer door Kees van Dijk, na schitterend voorberei dend werk van René Ribberink. Voor het vijfde doelpunt tekende Fred v.d. Meer zelf, door voorbereidend werk van Robert de Boer. 6-1 werd het door Robert de Boer, na aangeven van Hendrik-Jan de Boer, en 7-1 door Kees van Dijk, na aan geven van Fred v.d. Meer. Ook 8-1 werd gescoord door Kees van Dijk, na een combinatie met Johan Aalderink. Vanavond volgt de confrontatie met koploper Zuider Boys, aanvang 22.40 uur, in Sportcentrum Bilt hoven. De stand in deze klasse luidt: 1. Zuider Boys 9-17 2. DVS Sóest 8-14 3. mc Soesterberg 6-11 4. Overvest 6-10 5. Juliana 7-8 6. Young Boys 8-7 7. Koeleman Boys 8-6 8. B.V.G. 6-4 9. Archie Soest 6-2 10. Brugakker 9-1 11. OTS 7-0 Zaterdag j.1. bezocht St. Nicolaas de Soester Zwemvereniging „de Duinkik kers". In de zak van zwarte Piet be vond zich, behalve cadeautjes en pe pernoten, ook de uitslag van de onlangs verzwommen clubkampioenschappen. Clubkampioen 1982 werd Karin Dorre stein. Officiële uitslag: le Karin Dorrestein - meisjes onder 8 jr. 2e Eric van Walsem - jongens onder 8 jr. 3e Ronald Plagge - jongens onder 10 jr. 4e Arnaud Banda - jongens onder 14 jr. 5e Matthieu Engbrink - jongens onder 10 jr. De club kan de toekomst, met zoveel jeugdige leden bij de eerste vijf. met vertrouwen tegemoet zien. Misschien een aanmoediging voor de ouderen? De Sint merkte op dat er geen Duln- kikker-pololeden mee hadden gedaan aan deze kampioenschappen en hij hoopte ze volgend jaar weer te zien De Kikkertrofee - wisseioeker voor een lid dat zich extra heeft ingezet voor de vereniging - was dit jaar voor Annet de Kiewit. Zij zwemt zelf enthousiast, helpt bij de training van de kleintjes en zit in de redactie van het clubblad „de Kwaker". Na het vertrek van Sint en z'n Pieten en de jeugdige leden werd de avond met een disco voor oudere leden afge sloten. ooraïtterE.b^ve^^TvanDVa ver welkomt het 40e lid, de heer R. Ghura- hoo (1.) Maandag j.1. werd het door de Dam vereniging Soest georganiseerde tour nooi voor huisdammers, dat twee maanden in beslag had genomen, be ëindigd. Na 18 gespeelde partijen werd de uitslag: 1. B. B. Boobe 36 ptn. (huisdamkam- pioen van Soest). 2. L. de Ruiter 26 ptn. 3. Mevr. Vendrig26ptn. 4. R. Verhoeve 24 ptn. 5. B. v. Brummelen 20 ptn. 6. R. v.d. Heide 19 ptn. 7. J. Maat 13 ptn. 8. Tj. Altena 8 ptn. 9. P. P. Verwoerd 5 ptn. 10. Mevr. de Bree 4 ptn. Voorzitter E. Da velaar, reikte met een geestige speech de fraaie prijzen uit, t.w. fruitmanden voor de nummers 1, 2 en 3. Voorts ontving ieder der deelne mers een kilo appelen en een herinne ringsstandaard. Met de appelen haakte DVS in op de op de braderie „Hartje Zuid" gelanceerde slagzin „Proef de Damsport en hij valt beslist bij U in de smaak" (waarbij de „a" van damsport was versierd in de vorm van een appel). Daar vijf van de deelnemers huisdam mers zich als lid van DVS aanmeldden, was dit tournooi een groot verenigings succes. Gaf het een en ander reeds een feeste lijk aspect aan de clubavond, dit werd nog vergroot doordat de voorzitter ver volgens het 40ste lid van de vereniging kon verwelkomen. Het is de heer R. Ghurahoo, een bestuurslid van het eerste uur die destijds evenwel door werkzaamheden moest bedanken.-, maar nu dus weer kon terugkeren. De actieve voorzitter van de pas drie jaar bestaande DVS heeft altijd ge meend dat een damvereniging in Soest een Mdental van 40 moest kunnen bereiken. Dat dit al zo snel zou gebeu ren, heeft iedereen toch verrast. Al overheerste deze avond het feeste lijke gevoel, toch werd de onderlinge competitie niet verwaarloosd en zette ieder zich met enige vertraging weer vol overgave aan de spannende wed strijden in deze onderlinge strijd. Ieder die zich voor de damsport inte resseert, ongeacht zijn of haar speel- sterkte, raden wij aan op de maandag avond eens een kijkje bij deze jonge en oergezonde vereniging te gaan nemen in de zaal van het clubgebouw van de P.V. „De Zwaluw" tegenover de ten- msnai aan de Schrikslaan. O Handbal vereniging BDC Wedstrijdprogramma 4 en 5 december Uitwedstrijden zat. 4 december Welpen 14.00 uur Voice - BDC 1 Dames sen. 3 18.15 uur Fidelitas - BDC 3 Thuiswedstrijden zo. 5 december Sporthal Beukendal Dames sen. 4 10.00 uur BDC 4 - Sporting 70 2 Herenjun. 2 11.00 uur BDC 2 - Impala Damesjun. 1 12.00 uur BDC 1 - Staedl/HMS 2 Damessen. 2 13.00 uur BDC 2 - BHC Uitwedstrijden zo. 5 december Meisjes adsp. 3 12.40 uur Takt '68 - BDC 3 Dames jun. 2 12.55 uur Seyst - BDC 2 Dames jun. 3 13.00 uur Shot '73 - BDC 3 Jongens pup. 1 13.00 uur Amersfoort - BDC 1 Heren sen. 1 14.30 uur Enschede - BDV 1 Dames sen. 1 14.45 uur Staedl/HMS - BDC 1 Vrij zijn: Jongens pup. 2. Meisjes pup. 1-2 en J Meisjes adsp. 1 en 2. Jongensadsp. 1. Heren sen. 2 en 3 Heren jun. 1.

Soester Courant | 1982 | | pagina 17