1 Pleidooi voor „wijkagent" in plaats van autosurveillance dehontakdens Trek vordering in op V r ou wenkamp de Stadhouder FONDUE CaL brilmode DeSoestef Dumeti^ boekhandel Bengelenbak niet langer levensvatbaar Glascontainer komt nabij hoek Koninginnelaan/ Wilhelminalaan DIT KAN ALLEEN BIJ DE ECHTE KLEURENFOTO-SPECIALIST. Burgers praten mét en óver politie A BIRKSTRAAT 2 - SOEST - TEL 12874 Verkeerslichten op Dalweg/ -Beukenlaan: te kort groen Derrick en Adema Vrouwen voor Vrede en IKV-Soest: Late Sinterklazen vinden bij ons zeker een leuk boek om te geven of te krijgen Burger weet niet waaraan politie aandacht schenkt Soester Courant van woensdag 1 december 1982 mam ■gsM Snel. Lever vandaag PSS' no£, uw volle kleurenrolletje nog uw volle kleurenrolletje bij ons in. Kunt u morgen na 14.00genieten van uw schitterend afgedrukte kleuren foto's. En nog op een groter formaat dan normaal ook! Zonder dat 't u een cent méér kost. Alleen bij ons: WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT1171 De min of meer toevallige" aanwezig heid van een wijkagent, die veel ge makkelijker aanspreekbaar is dan de na telefonische oproep nogal zware" verschijning van een surveillance- auto met twee levensgrote agenten, zou al een heleboel irritaties kunnen wegnemen. Aldus luidt een van de voornaamste conclusies die getrokken kunnen worden uit het derde en laatste gesprek, dat de Soester politie orga niseerde met een aantal deelnemers aan de in oktober j.1. gehouden proef- enquête. Tijdens deze bijeenkomsten werden de deelnemers met de uitslag van de enquête geconfronteerd. De bedoeling daarvan was na te gaan of de vragen allemaal goed waren begrepen, zodat voor een eventueel nog volgende, groot ser opgezette enquête daarmee reke ning kon worden gehouden. Bij de groep van 10 personen die maan dagavond te gast was in de politiedê- pendance aan de Steenhoffstraat heerste algemeen veel begrip voor de moeilijkheden waarmee de politie zich in de dagelijkse uitoefening van de haar opgedragen taken ziet geconfron teerd. Men realiseerde zich dat op de achtergrond daarvan ook het probleem van de korpssterkte een rol speelt. Voor wat betreft het gedrag van de jeugd, waarop een groot aantal vra gen in de enquête betrekking had, overheerste de mening dat van de ouders mag worden verwacht dat zij hun steentje bijgedragen aan het voor komen van problemen. Evenals in de voorafgaande bijeen komsten liep de discussie, waarbij de politie vooral luisterend optrad, over drie hoofdpunten: het milieu, het verkeer en de jeugd. Een toeval lige bijzonderheid was overigens dat uit de bevolkingsgroep „jeug digen" niemand aanwezig was. Moge- Polycon kontaktlenzen zijn „Z"uurstofdoorlatende harde lenzen die ook nog zacht op het oog aanvoelen. Dat is nieuw. Tot voor kort waren alleen zachte lenzen gasdoorlatend. Maar niet iedereen is geschikt voor zachte lenzen, of men ziet tegen het veeleisende onderhoud èn de hoge kosten op. Toch wil iedereen graag profiteren van die nieuwe ademende lenzen. Zijn er nog meer voordelen van die nieuwe ,,Z"uurstofdoor- latende Polycon lenzen? Gelukkig wel! 1De lenzen zijn buitengewoon ogenvriendelijk. 2. De lenzen bevatten siliconen en voelen daardoor duidelijk zachter aan dan normale harde lenzen èn laten voldoende zuurstof door. 3. De gewenningstijd is zeer kort. 4. De meeste mensen die Polycon lenzen dragen kunnen zonder problemen lenzen en bril afwisselen en blijven steeds helder zien. 5. Overgevoeligheid tegen licht en hinderlijke reflexen worden door de nieuwe Polycon lenzen bijna altijd opgeheven. 6. Sportbeoefenaars hebben meer baat bij de Polycon lenzen, omdat het materiaal een betere warmte-afgifte heeft. Dat is belangrijk voor de zuurstofbehoefte van het oog. Wie heeft er-bijzonder veel voordeel van? ledereen die leeft en werkt in een omgeving waar de lucht droger is dan normaal. Dat is in airconditioned gebouwen zoals kantoren, warenhui zen, ziekenhuizen, banken, supermarkten of gewoon thuis waar de C.V. de lucht droog maakt. Polycon lenzen moeten nat bewaard worden, maar vragen géén duur of gecompliceerd onderhoud. Polycon lenzen geven het comfort van zachte lenzen en het scherpe zien van harde lenzen. Polycon lenzen gaan langer mee dan zachte lenzen. Polycon lenzen kunnen verzekerd worden. Gediplomeerd optometrist - Lid O.V. De verkeerslichten op de krui sing Dalweg-Beukenlaan staan veel te kort op groen. Dit is niet alleen het oordeel van de gemotoriseerde weggebruikers en het langzame verkeer, maar ook van de politie. ,,U bent niet de enige die erover klaagt, wij hebben dat namelijk ook al gedaan", aldus hoofdinspecteur E. W. Schutzmann vorige week op de responsbijeenkomst voor deelnemers aan de enquête over het funktioneren van de Soester politie. Vooral het langzaam verkeer heeft veel te weinig tijd om be hoorlijk te kunnen oversteken. Halverwege staat het licht al op rood en als men niet vlug ter been is of om andere redenen -geen-haast kan maken, springt het licht voor het verkeer op de andere weg al op groen voor dat men goed en wel aan de overkant is. Ook het gemotori seerd verkeer heeft maar heel weinig tijd om de kruising over te komen, omdat de groenfase eveneens erg kort is. Dat leidt tot nodeloos stoppen en optrek ken van slechts een paar auto's. Bij verlenging van de groenfase voor zowel het gemotoriseerd als het langzaam verkeer zou de doorstroming worden bevor derd. De politie „neemt die op merking mee". Een groot deel van het Soester publiek heeft er geen flauw idee van hoeveel aandacht de poli tie waaraan schenkt, zo bleek vorige week tijdens een van de de bijeenkomsten met een aan tal burgers dat heeft meege werkt aan de enquête over het functioneren van de politie. Daarnaast heeft men ook moeite met de herkenbaarheid van de Soester politie, zoals één van de bezoekers zei. Hij verduidelijkte die opmer king door een voorbeeld te ge ven: „Als ik inspecteur Derrick zie, herken ik hem onmiddellijk, maar ik heb geen flauw idee hoe commissaris J. K. Adema in Soest eruit ziet!" De aanwe zige politiefunctionarissen kon den de bezoeker niet direkt uit de droom helpen. In een brief aan de gemeente raad hebben de IKV kern Soest en de organisatie Vrouwen voor Vrede ver zocht. de vordering van ruim 5.800 gul den op de Vereniging Vrouwenvredes- kamp in te trekken. Het gemeentebe stuur heeft dit bedrag, de kosten van de ontruiming van het Vrouwenvredes- kamp in Soesterberg, bij de vereniging in rekening gebracht. Als de vereni ging ook na herhaalde aanmaningen niet zou betalen, zal de gemeente de in beslag genomen goederen zoals ara- vans en tenten, waarvan de waarde te voren d«K»r een taxateur wordt vastge steld, verkopen. Uit de opbrengst van de verkoop worden dan d<> kosten van de ontruiming van het kamp bestreden. Een eventueel resterend bidrag wordt gestort op een rekening, waarover de vereniging dan kan beschikken. In de commissie algemene bestuursza ken deed mevrouw Th. Weenink- van Dijk namens Vrouwen voor Vrede en het IKV een beroep op het gemeentebe stuur om de vordering in te trekken. Zij stelde, dat door de keus voor een gewelddadige oplossing van de kwestie de vrouwen in het kamp niet in de gele genheid zijn geweest om te bewijzen dat ze vrijwillig zouden zijn wegge gaan. Zij vroeg de leden van de commissie of zij de naam van hun partij wel hadden recht gedaan door de gekozen oplossing toe te staat. "Het is onbegrijpelijk dat deze oplossing geko zen is, gebaseerd op macht en geweld. Met name de VVD had, als partij van vrijheid en democratie, zolang moge lijk moeten wachten met naar geweld te grijpen. Democratie betekent het zo lang mogelijk volhouden van de dia loog", aldus mevrouw Weenink. Zij vroeg zich verder af hoe het CDA de op lossing vindt naar evangelische maat staven. Ze vond het sturen van een vor dering "een trap na" en stelde tenslot te de vraag in hoeverre in de politieke partijen een discussie is of wordt ge voerd over het geweldloos oplossen van conflicten en over een standpunt ten aanzien van burgerlijke ongehoorzaam heid. In de brief schrijven Vrouwen voor Vrede en het IKV onder meer, dat huns inziens één van de oplossingen had kunnen zijn, dat de politie de taak had gekregen op de middag van de ontrui ming het terrein af te schermen voor mogelijke destructieve groeperingen van buitenaf. Intussen hadden de vrouwen op grond van het ontruimings bevel de gelegenheid kunnen krijgen het kamp in een vastgestelde tijd te ontruimen. lijk speelde dat een rol in de gesprek ken, want - zoals een van de deelne mers het aan het einde van de avond formuleerde: „Wij zijn hier allemaal wel zo eensgezind, maar is Soest dat als geheel ook? Klopt de selectie wel?" Milieu Van de 50 vragen op het enquêteformu lier scoorden er 43 meer dan vier punten, waarmee was aangegeven dat de ondervraagden in het algemeen meenden dat dit onderwerpen waren waaraan de politie wat hen betrof best wat meer aandacht kan schenken. Wat het onderwerp milieu aangaat scoorde het hoogst „het verontreinigen van trottoirs en kinderspeelplaatsen door honden" en „het beschadigen van openbare groenvoorzieningen". De vraag waarom hier specifiek een taak voor de politie werd gezien, werd beantwoord met de opmerking dat de politie nu eenmaal over de bevoegd heden beschikt om hierin handelend op te treden. Talrijk zijn de klachten over de ver vuiling die honden aanrichten en de ergernis die loslopende honden veroor zaken. „Als de politie het niet doet, wie anders besteedt er dan aandacht aan?" werd in dit verband opgemerkt. „Een particulier heeft immers geen enkele bevoegdheid." Van de sociale controle kan men ook niet teveel verwachten: „Je laat het nu eenmaal niet gauw op ruzie met de buurt aankomen. Ook hier werd trouwens het meeste soelaas verwacht van de „langzame surveillance": een wijkagent die hier en daar eens een vermanend woord spreekt bereikt meer dan een bood- "Bescherming en beveiliging van alle betrokkenen zouden hiermee zijn gewaarborgd en de vrouwen zouden door de positieve benadering in hun waarde zijn gelaten. Ten opzichte van de politie zou het eveneens een posi tieve oplossing zijn geweest, daar zij op die manier was ingezet voor haar eigenlijke taakde bescherming van de burgers. B. en W. hebben ervoor geko zen met een overmacht aan politie op het Vrouwenvredeskamp te verschij nen. Dat was een negatieve en geweld dadige oplossing die effectief lijkt, maar dat uitsluitend op zeer korte ter mijn is. Deze oplossing bevordert agressieve gevoelens, met alle geva ren van dien voor escalatie, zowel bin nen de samenleving als binnen de over heidsinstanties". "Het door B. en W. gehanteerde uit gangspunt, dat de vrouwen na een be vel hiertoe niet vrijwillig zouden ver trekken, berust volgens ons op voor onderstellingen. geruchten, vooroorde len, "aanwijzingen" enz. Het is echter zeker dat de vrouwen door de gevolgde procedure niet meer konden bewijzen dat ze wilden vertrekken. Burgemee ster Scholten toonde zich zeer ingeno men met het gevoerde beleid en ging er kennelijk van uit, dat de burgers van Soest zijn opvattingen over het gebruik van machtsmiddelen delen". Er had gekozen moeten worden voor de dialoog en voor een geweldloze oplos sing, waarmee de gemeente Soest zo wel tegenover de eigen bevolking als tegenover het gehele Nederlandse volk meer geschiedenis zou hebben ge schreven dan nu het geval is geweest, aldus de briefschrijvers. Zij betreuren het ten zeerste dat de angst van B. en W. voor escalatie een geweldloze ont ruiming heeft geblokkeerd. "Het is onzes inziens niet aanvaardbaar dat dit bovendien heeft geresulteerd in een zo wel letterlijk als figuurlijk zeer hoge prijs voor de vrouwen", aldus de brief schrijvers. schap die uit de luidsprekers van een politieauto knalt. Tot verbazing van de meeste aanwe zigen bleek- dat er in Soest geen speci fiek verbod geldt voor het parkeren van grote voertuigen en caravans - een kwestie die overigens aanleiding geeft tot breed ongenoegen. Men be treurde dat hier tegen kan worden opgetreden. Verkeer Verkeersovertredingen waarbij de vei ligheid van derden op het spel staat verdienden een hoge prioriteit, zo bleek uit de enquêtedeze uitslag werd door de deelnemers aan het gesprek over duidelijk bevestigend. Voor zover verkeersovertredingen betrekking hebben op de persoonlijke veiligheid van de overtreder, zoals het niet dra gen van een helm of het achterwege laten van de gordels, was de algemene overtuiging dat de politie daar wel wat minder aandacht kon besteden. „Eigen schuld dikke bult", zo kon het oordeel van de aanwezigen worden samengevat. Voor wat het verkeersgedrag van met name de jeugd (maar die niet alleen) betreft verwachten sommigen meer van een „educatief", opvoedend op treden door de politie, dan van ver balisering op grote schaal. „Daar heb je de jeugd van tegenwoordig nauwe lijks mee, alleen hun ouders". Voetgangers krijgen in het verkeer veel te weinig aandacht en het fout parkeren bij winkels en scholen (door kinderen-brengende moeders) was ve len ook een doornN in het oog. Daar kon wel wat meer aan gedaan worden. Vrijwel alle deelnemers waren het er over eens dat de politie veel vaker op school zou moeten verschijnen, niet alleen maar voor de zuivere verkeers- lessen, maar meer in het algemeen. Over het optreden tegen het gebruik van alcohol in het verkeer waren de aanwezigen het roerend eens: hier past hard optreden. Wel vond men dat dit er niet toe zou mogen leiden dat men twee maal per week met alcoholcon trole zou worden geconfronteerd. Dat zou teveel lijken op een heksenjacht, en bovendien pak je daarmee vaak de verkeerden, werd de politie voorgehou den. Niettemin onderschreef men de uitspraak dat van grootscheepse con trole toch een preventieve werking zou uitgaan. De suggestie om alleen in te grijpen als het rijgedrag daartoe aanleiding geeft, werd weerlegd door de opmerking dat er ook mensen zijn die met een fles jenever achter hun kiezen nog uitstekend kunnen rijden. De aanwezige heren van de politie fronsten bij deze opmerking veelbe tekenend hun wenkbrauwen. Enige ongerustheid sprak uit de op merking dat veel gebruikers van alco hol dat ook overdag doen, en niet alleen 's avonds, als er druk wordt gecontro leerd. Het onveilige gedrag van jeugdige verkeersdeelnemers bleek een reden van grote zorg. Te vaak blijkt hoe on deugdelijk doorgaans de fietsver lichting van de jongeren is. De politie zou daar meer aandacht aan dienen te besteden, niet zozeer door te bekeu ren, maar door bijvoorbeeld tegen de jongelui te zeggen dat zij op een vrije middag hun fiets of brommer op het bureau moeten komen tonen. Jeugd Dat de politie wel wat meer aandacht kon schenken aan de relatie met de jeugd werd algemeen onderstreept: „De jongelui moeten zelf met hun neus op de feiten worden gedrukt, dat is beter dan de ouders ervoor te laten op draaien." De ouders zouden daardoor ook gemotiveerd worden om zelf op te treden - („als kinderen tegenwoordig BUITEN DE DEUR 7 dagen per week een uitgebreid fonduebuffet van 2 tot 200 personen. Onbeperkt sausen, vleessoorten en salades. Keuze uit 3 soorten fondue. Prijs p.p. f 22.50 kinderfondue tot 6 jaar f 10.- tot 12jaar f 15.- m ini— SOESTER BERQSESTRAAT1M. SOESTDUINEN. 021 SS 12739. Literatuur: CEES NOOTEBOOM: Mokusei!19,50 JAN WOLKERS: De Junival 17,50 HARRYMULISH: De aanslag 24,50 TOON HERMANS: Danstent in de wei ....15,90 ROALD DAHL: De huwelijkse wereld12,50 HANNAH GREEN: Inkeer en uitweg 19,90 MAARTEN BIESHEUVEL: De bruid22,50 Uit en thuis: Soest en Soesterberg in oude ansichten 24,00 JAN BRUSSE: Zwervend door het franse leven 13,25 ROLANDT TWEEHUYSEN: Uit in Spokanië 25,90 Geef eens wat meer letters, geef een boek! Thrillers: FERRY HOOGENDIJK: In het holst van Hilversum 19,90 LUDLUM: Het Shepherd commando22,50 DESMOND BAGLEY: Grof wild 22,50 Humor: Het Prisma Rijmwoordenboek7,90 JOS BRINK: Noesse, ontroerende kattenverhalen15,00 NICO SCHEEPMAKER: Het Smoezenboek 15,00 ELYH: Het anti-mannenboekje14,50 TEN BERGE: Haagse Bluf9,90 JOS BRINK: De leukste thuis15,00 RICORD: Het grote smoelenboek9,90 HENK DE KLEER: Een spuitbus met zweetlucht9,90 En bovendien: In onze welvoorziene kadohoek tientallen leuke kado-ideetjes verrassend voordelig geprijsd. Soesterbergsestraat 53 Soest-Zuid - Tel.: 12419 v. Weedestraat/hoek Stadhouderslaan - Soestdijk Tel.: 17699 ouders hebben die dat kunnen zijn ze gelukkig!")'. Dat ve'el 'oudeFs^ièf-Wè- ten wat hun kinderen uitspoken vond men onbegrijpelijk: ,,'t Wordt al meer en meer crimineel, ook in,Soest." Algemeen bestaat bezorgdheid over het afnemend ouderlijk- gezag, zo bleek, en de politie kan in dat opzicht een compenserende rol spelen. Bij het signaleren van vandalisme speelt de angst voor represailles eén voorname rol. Bovendien bleek het gevoelen te heersen dat het waarschuwen van de politie in het algemeen geen bevredi gende gevolgen heeft. Ook hier dacht men de „langzame surveillant" op nieuw een succesvoller optreden toe dan de „dikke politieauto." „Er was geen punt bij waarvan ik zei: Daar moet de politie min der aan doen. Maar ik heb geen idee waar de politie wat aan doet, dus ik kan ook moeilijk zeggen dat ze ergens meer of minder aandacht aan zou moe ten besteden". Onbekendheid met de mate waarin de politie ergens aandacht aan schenkt is in de meeste gevallen het uit gangspunt geweest op basis waarvan de 108 mensen die mee gedaan hebben aan de proef- enquête over het (verbeteren vanfuntioneren van de Soester politie antwoord hebben gegeven op de 50 enquêtevra gen. In die antwoorden hebben ze niet zozeer willen aangeven dat de politie ergens meer of minder aandacht aan moet be steden, maar wel hun mening gegeven over de volgorde van belangrijkheid van de punten waar de politie op moet letten. Ook dit werd duidelijk op de on langs gehouden responsbijeen- komsten van de politie met bur gers die aan de enquête hebben meegewerkt. Het is ook niet zo dat men direkt de politie belt als zich pro bleempjes voordoen. Men pro beert die eerst zelf op te lossen, maar als dat alleen maar tot resultaat heeft dat men wordt afgeblaft door degene die men ergens over aanspreekt, dan is er altijd nog de politie. Ofschoon niet iedereen meer naar de telefoon grijpt, omdat de mensen steeds meer angst krijgen voor represailles van de genen over wie men klaagt. Daar komt bij, dat men bijna nooit iets van de politie hoort over de afloop van de behande ling van de klacht. Verder is het optreden van de politie wel eens teleurstellend. Als ze al eens op een klacht reageert door op te treden, wordt er wel eens gezegd dat men dat doet „want de buren hebben geklaagd". Die mede deling is vaak onnodig. De po litie moet optreden op grond van wetten en verordeningen en niet op meningen van bur gers, buren of geen buren. Zo'n opmerking van een politieman komt de sfeer in een buurt niet ten goede. Het jeugavandalisme is vooral een sociaal probleem, waarin aspecten als vrije tijd en werkloosheid eèrfheel belangrijke rol spelen. Die aspecten, vond men, moeten bij politieoptreden een voorname factor in de afweging zijn. Overigens bleken zowel de enquête als de vervolggesprekken heel positief door de deelnemers, te zijn gewaar deerd. „Het is goed dat u onze mening eens hoort", werd er gezegd. Met de constatering „dat de problemen in Soest nog niet de pan uit rijzen" was ook iedereen het eèns. Na afloop van het gesprek over de enquête mochten de deelnemers „hun ei nog kwijt". Dat leverde nog een dis cussie op over de verkeersbrigadiers aan de Soesterbergsestraat. bij de Heideweg, waarvan men vond dat ze op een veel te gevaarlijke plaats staan. De politie zal zich bezinnen op een betere plek, wellicht enige tien tallen meters verderop. Over de snelheidscontrole op de Dal- weg was men niet erg te spreken. Waarom uitgerekend daar? Kan dat niet veel beter gebeuren op plaatsen waar bijvoorbeeld veel kinderen oversteken? Geopperd werd dat het motief misschien alleen maar was „geld binnen te halen". Hoofdinspec teur E. W. Schutzmann ontkende dat laatste: „Daar krijgt Soest geen cent van te zien." Op de Dalweg wordt juist vaak gecontroleerd wegens veelvul dige klachten van omwonenden. Over de gemeentelijke begroeiing in plantsoenen e.d. werd opgemerkt dat deze op verschillende plaatsen veel te hoog was. waardoor het uitzicht op kruisingen werd belemmerd. Hoofd inspecteur Schutzmann wees erop dat hoog groen ook wel „veilig" kon wer ken: wie zo'n onoverzichtelijke krui sing nadert past juist extra op zijn tellen. Ook in deze laatste bijeenkomst bleek de afstelling van de verkeerslichten op diverse plaatsen in Soest (Dalweg, Van Weedestraat, Soesterbergse straat) aanleiding te geven tot erger nis. De politie merkte daarover op dat dit ook harerzijds al verschillende malen bij de verkeerscommissie aan hangig was gemaakt, echter tot dus ver zonder resultaat. Overigens is de afstelling van de verkeerslichten bij de Dalweg al eens aangepast aan de behoeften van het langzame ver keer. De Gemeenschappelijke Schoolraad van het openbaar onderwijs in Soest legt zich neer bij de plannen van het ministerie, om kleuterschobl De Ben- gelbak aan de Duinweg in Soest-Zuid volgend jaar te sluiten. Dit bleek tijdens de vergadering van de school raad, dinsdag j.1. "We hebben lang voor het behoud van de school gevoch ten", aldus voorzitter W. H. van der Klink. "We moeten echter ook reëel blijven. Gezien de stelling van het ministerie omtrent de levensvatbaar heid van kleuterscholen, is het n iet haalbaar om de Bengelenbak volgend jaar nog open te houden. De kleuter school zal dan ook waarschijnlijk in juli 1983 sluiten". De kleuterschool kampt al enige jaren met een teruggang van het leerlingen aantal. Sinds de sluiting van de Mar- grietschool is er geen goede doorstro ming meer naar het lager onderwijs. Hierdoor nam de belangstelling van de ouders voor de Bengelenbak af. Op het ogenblik huizen er slechts twaalf kin- Na overleg met belanghebbenden heeft hel college van burgemeester en wet houders besloten dat de glascontainer io Soestdijk komt te staan op het trot- toii aan de Koninginnelaan nabij de hork mol de Wilhelminalaan, dus te genover de supermarkt. Het is niet de meest ideale plaats, maar men heeft hiervoor moeten kiezen vanwege de bereikbaarheid en de verkeersveilig- beid. Wanneer de volle glascontainers moeten worden weggehaald kan de weggebruiker de ophaalwagen zien. In de bocht met het Nieuwerhoekplein zou dat niet het geval zijn. Ook kan men de containers op de nieuwe plek geiiiaKkeiijker weghalen dan elders. Het college hoopt het beleid dat zij voorstaat wat betreft het bevorderen van het inzamelen van glas, in de loop van volgend jaar te kunnen effectueren door het doen ingaan van een nieuwe regeling. Hiermee wordt onder meer bedoeld het aanschaffen van geïso leerde en geluidsarme containers. Door meer glas in te zamelen hoeven dan andere kosten niet verhoogd te worden. Wanneer de gemeente nu één ton huisvuil met glas afvoert moet hiervoor 100 gulden betaald worden. Levert men echter enkel één ton glas in, dan ontvangt men ongeveer 20 gulden. 4?: deren in het prachtig gelegen schoolge bouw aan de Duinweg. Het ministerie stelt dat er minimaal dertig kleuters moeten zijn. om de school levensvatbaar te maken. Vorig jaar waren er nog zeventien en nu nog twaalf. Toch heeft de gemeenteraad opnieuw het verzoek ingediend, om de school te behouden. "Ouders willen zo dicht mogelijk bij huis een school voor hun kinderen," verklaart gemeente- voorlichter B. van Os. "De richtlijnen zijn dat een kleuterschool binnen drie honderd meter van huis te bereiken moet zijn. Bovendien hebben de ouders nu nog de mogelijkheid om hun kind naar een openbare kleuterschool in de buurtte brengen." Voor integratie met een lagere school ziet het ministerie echter geen moge lijkheid, juist omdat de afstand tot de dichtstbijzijnde openbare lagere school, De Regentuuter, te groot is. Het stichten van een nieuwe school is ook niet mogelijk, daar een minimum aan tal leerlingen van negentig is vereist.

Soester Courant | 1982 | | pagina 3