Nieuwbouwproject aan Van Weedestraat vordert gestaag 1 50 Jaar geleden in Soest Q0QIft vraagt uw aandacht voor: 100.- GEMEENTE Raadsvergadering Hinderwet- ontwerp beschik king Beschikking Hinderwet Bouwzaken (openbare bekendmaking) Deelnemersvergadering Sportstichting p n/ffrr 'T£~ - - it. -A u Deelnemersvergadering Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport Verleende bouwvergunningen Nieuwe aardgastarieven per 1 januari 1983 V^foto-filrn-uideocyy Birkstraat 2 SOEST Broeken stunt vrijetijdskleding Soes ter Courant van woeni sdajgj december 1982 De eerstvolgende gemeenteraadsvergadering vindt plaats op donder dag 16 december om 19.30 uur in de aula van het Grlfllandcollege aan de Noorderweg. Vanzelfsprekend bent u van harte welkom bij deze openbare vergadering. De agenda ziet er als volgt uit - Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 21 oktobter 1982. ingekomen stukken. - Vragenhalfuurtje. - Voorstel tot het vaststellen van een wijziging van de begroting 1982 van de algemene dienst en van de gemeentelijke sociale dienst. - Voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening en de bedrijfsrekeningen voor 1979 tot goedkeuring van de rekening van de stichting voor lichamelijke opvoeding en sport en tot vaststelling van de rekening van de stichting zwembaden. - Voorstel tot wijziging van de verordening op de onroerend-goed-be- lastingen. - Voorstel tot benoeming van drie leden in het bestuur van de Stichting Wijk( dienstencentrum Soesterveen (De Borg). - Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aan passen van ruimten in het complex van de brandweerkazerne en ge meentewerken voor twee ambulance-auto's en een verblijfsruimte voor de ambulancepersoneel. - Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de aanpassing c.q. vervanging van de verbindingsmiddelen van de brandweer. - Voorstel tot wijziging van de Vergoedings-regeling Vrijwilligers bij de gemeentelijke brandweer. - Voorstel tot het nemen van een beslissing op de concept-begroting voor het jaar 1983 van de Slichting Regionale Onderwijsbegelei dingsdienst Eemland. - Voorstel met betrekking tot de ontwerp-begroting 1983/1984 van de Regionale Muziekschool Amersfoort. - Voorstel tot goedkeuring van de jaarrekening 1981 van de Stichting Openbare Bibliotheek Soest en tot vaststelling van de kostenvergoe ding over 1981. - Voorstel tot vaststelling van een nieuwe uitkerings- en pensioenver- ordering wethouders der gemeente Soest. - Voorstel tot a) het uitnemen van een perceel grond uit het grondbedrijf en in breng in de algemene dienst ten behoeve van de bouw van een kleu ter- en lagere school in Overhees en b) het overdragen van deze grond aan de Stichting Van der Hucht- scholen te Soest. - Voorstel tot aankoop van grond van A.M.E.V. Ontwikkelings Maat schappij N.V. - Voorstel tot verkoop van grond in Overhees aan de N.V. "Neder landse Middenstands Financierings Maatschappij voor Bedrijfsob- jecten" te Amsterdam ten behoeve van het winkelcentrum "Over hees". - Voorstel tot verpachting van gronden voor het jaar 1983. De stukken die op deze vergadering betrekking hebben liggen ter in zage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Al- bert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van C. J. CH. Thomas, direkteur Cojabé b.v.. Isaacstraat 32 te Soest om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een bedrijf voor het fabriceren van schoonmaakmid delen en aanverwante artikelen op het perceel Belvedereweg 7 te Soest (kad. gem. Soest, sectie G, nrs. 4661 en 5067) F. de Zoete, directeur Frejo b.v. Foekenlaan 6 te Soest om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op het perceel Dorresteinweg 73 te Soest kad. gem. Soest, sectie G, nrs 4976 D. G. Reesink, Talmalaan 12 te Soest om een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning ten behoeve van èeri werkplaats op het perceel Talmalaan 12 te Soest (kad. gem. Soest, sectie K, rir. 2065) De strekkingen van het ontwerp van de beschikking luiden: 'posi tieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe.' Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt^tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tij dig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 16 decmber 1982. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Bij besluit van 23 november 1982 heeft het College van B. en W. een beslissing genomen op het verzoek van: - Ton van Mil Autoschade b.v., Laanstraat 64 te Soest om een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning in gevolge de Hinder wet voor een autoschade- en spuitinrichting op het perceel Laan straat 64 te Soest (kad. gem. Soest, sectie G. nr. 5390) De strekking van de beschikking luidt: 'positieve beslissing op aan vraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe. - Caravancentrum EMS, Amersfoortestraat 74 te Soesterberg om een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een reparatiewerkplaats voor caravans, annex opslag van gasflessen op het perceel Amersfoortstraat 74 te Soester berg (kad. gem. Soest, sectie E, nr. 2908) Het verzoek ligt ook ter inzage in de hulpsecretarie. De strekking van de beschikking luidt: 'positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe.' Het besluit ligt gedurende een maand vanaf l december a.s. ter in zage op de gemeentesecretarie van 09.00 12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenmkomstig artikel 20, 21,22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter in zagelegging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeen komstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het tref fen van een voorlopige voorziening. De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en arti kel 50, lid 18 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: S. van Houten, Jac. van Looylaan 12 te Soest, ten behoeve van het plaatsen van een berging-tuinhuisje op het perceel Jac. van Looy-. laan 12 (kad. gem. Soest, sectie K, nrs. 2062 en 2053). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrij dag 3 december 1982, eventuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen geduren de diezelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00-12.00 uur) ter ge meente-secretarie, afdeling 1, ter inzage. f,L. -V Zo zal de hoek Van Weedestraat/ Nassauplantsoen er in de toekomst gaan uitzien. Het project is ontworpen door de Soester architect Z. G. Molnar. Er wordt hard gewerkt op de bouwplaats op de hoek van de Van Weedestraat en het Nassauplantsoen. De werkzaamheden voor het nieuwbouwproject dat Bouw bedrijf J. J. Vahstal B.V. laat verrijzen op de plaats waar voorheen Drukkerij Smit en de firma Van Had waren gevestigdtvorderen dan ook gestaag. Ondanks een kleine achterstand in het Met gegadigden voor de huur van dit schema - veroorzaakt door het feit dat de gehele fundering onderheid moest worden, in tegenstelling tot de eerste plannen - ziet het ernaar uit dat het bouwwerk tegen het einde van het vol- winkelgedeelte worden momenteel nog onderhandelingen gevoerd. Het is de bedoeling dat hier een bedrijf in de "food sector" wordt ondergebracht - zeg maar: een supermarkt - hoewel nog gende jaar gereed zal zijn. Het zal dan niet vaststaat dat deze de totale ruimte niet alleen 30 appartementen van elk 60: in "beslag" zal gaan nemen; het is m2 in de premie-A-sector bevatten (die op evengoed denkbaar dat een deel ervan dit moment vrijwel alle reeds zijn ver- onderdak gaat bieden aan één of meer kocht), maar ook een winkeloppervlak kleinere winkels, zoals bijvoorbeeld van maar liefst 2000 m2. een kapsalon, een tabakszaak of een coffeeshop. Ook voor deze kleinere units zijn er al meer gegadigden dan er moge lijkheden zijn. De zeer aantrek kelijke vestiging naast een "trekker" in de levensmiddelensector zal daar aan niet vreemd zijn. De belangstelling voor de appartemen ten is zeer groot. Door de toepassing van de premie-A-regeling vallen de fi nanciële lasten voor de kopers ook zeer gunstig uit. De woningen komen in het eerste jaar op een maandlast van ca. 160,-. Aan servicekosten komt daar dan nog bij ca 65.-. Bij gelijkblijvend renteniveau en trendmatige salarisont wikkeling mag gerekend worden op Een blik op het bouwterrein, vanaf het Nassauplantsoen in de richting Van Weedestraat. Op de agenda staat o.m.Vaststelling begroting 1983, vaststelling tarieven 1983 en jaarrekening 1981. niet-gebonden besluiten Verlening d.d. 26 oktober 1982. - vernieuwen van een woonhuis en het bouwen van een oranjerie op het perceel Den Blieklaan 59 (kad. gem. Soest, sectie G, nr. 4560). Verlening d.d. 16 november 1982. - Plaatsen van diverse dakkapellen op woningen in de wijk Overhees 1. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschik kingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publikatie bij het College van B. en W. een ge motiveerd bezwaarschrift indienen. Burgemeester en Wethouders hebben besloten de Raad voor te stellen het gastarief voor kleinverbruikers - overeenkomstig het advies van de VEGIN (Vereniging van exploitanten van gasbedrij ven in Nederland) - per 1 januari 1983 als volgt aan te passen Prijs per kubieke meter huidige tarief tarief per 1-1-1983 excl. BTW incl. BTW excl. BTW incl. BTW incl. milieuheffing46,93 ct. 55,38 ct 49,65 ct. 58,59 ct vastrecht per aansluiting48,00 56,64 57,00 67,26 vastrecht blok verwarming minimumƒ180,00 ƒ212,40 ƒ210,00 ƒ247,80 De abonnementstarieven zijn dienovereenkomstig aangepast. De tarieven gelden onder voorbehoud van een eventuele algemene prijsstop per 1 januari 1983 en wel voor de periode waarin deze prijs- stop van kracht is. Verder heeft de Soester gemeenteraad gezien de voorstellen van Burgemeester en Wethouders d.d. 21 oktober 1982 besloten de tarie ven voor het huren van gaswarmwaterapparaten en abonnementen op de C.A.I. per 1 januari 1983 als volgt vast te stellen. Huren van gaswarmwaterapparaten per maand excl. BTW incl. BTW a. keukengeisers5,20 b. badgeisers7,30 c. variogeisers klein8,85 d. badgeisers, voorzien v. muurdoorvoer10,60 e. variogeisers 10,60 f. gasboilers voor huishoudelijk gebruik.,10,60 Signaallevering C.A.I. m Tarief per maand 1. Voor een perceel waarvoor aansluiting totexcl' BTW incl' BTW stand is gebracht en waarvoor 50,-- entreegeld is betaald. 2. Voor een perceel waarvoor aansluiting ƒ11,90 tot stand is gebracht en waarvoor 300,-- entreegeld is betaald it 9^0 3. Voor percelen van W.B.V. "Soest" op de Eng en in het Smitsveen, die aangesloten zijn op het DKS-systeem en waarvan de GAI'n zijn overgenomen it 3,30 4. Voor aansluitingen tot stand gekomen vóór 1 januari 1978 in Overhees I, Eggher- monde, Steenberghe en de flat in Soester berg M 7il5 5. Voor een aansluiting van een GAI op de CAI wanneer die GAI niet is overgenomen en wanneer daarop alleen signaal wordt geleverd voor max. 6 kanalen, per aanslui ting op de GAI |t ö|7o 6. Voor extra aansluitingen in het perceel op het DKS-net per extra aansluiting. 2,00 6.14 8,61 „10,44 „12,51 „12,51 „12.51 ƒ14,04 11,33 9,79 8,44 6,73 2,36 Dinsdag 14 december - 19.30 uur Soesterbergsestraat. restaurant Soester Natuurbad. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a. TELEFOON 02155 -22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 - 12.30 - 13.30 17.00 UUR Sieraden buit bij inbraak Bij een inbraak in een woning aan de Vredehoffstraat heeft de onbekende dader een aantal sieraden buitge maakt, waarvan de waarde nog niet vaststaat. De inbreker kwam dë wo ning binnen door het forceren van een deur. Geslaagd Aan de Academie voor Beeldende vor ming slaagde onze plaatsgenote Ja- cqueline van Arkel-Uiterwijk voor de eerste-graads-opleiding 'Kunstge schiedenis en textiele vormgeving". Wie wordt de president van Jaloezie, chantage, intriges en krokodilletranen, nu gewoon aan de huiskamertafel. Want het Dallas Familiespel brengt gegarandeerd het „slechtste" uit elk van u naar boven. U krijgt het Dallas Familie spel gratis bij de Presto Print fotovakman. Maar, alléén als u bij hem een fotorolletje laat ontwikkelen en afdrukken. Als dat niet naar chantage ruikt Woede gekoeld Uit verontwaardiging over het zijns in ziens te lage bedrag dat hem werd uitge keerd heeft een 25-jarige Inwoners van Soest vorige week een steen gegooid door een ruit van de Gemeentelijke So ciale Dienst, aan de Lange Brinkweg. De politie meende dat dit niet de aan gewezen weg is om zijn woede te koelen en ueuacht de man met een proces- verbaal. een verhoging van jaarlijks 25,--. per maand en dat 21 jaar lang. Bovendien is de aankoop van een dergelijk ap partement. door het feit dat de rijks premie tegenwoordig overdraagbaar is extra aantrekkelijk geworden; het nadeel van de "onverkoopbaarheid" aan een eventuele tweede eigenaar is nu weggevallen. Adviesbureau Rijnders in Hoogland verstrekt over de financiering onaf hankelijke adviezen aan adspirantko- pers en blijft de eigenaren eventueel ook begeleiden in het doolhof van wet- I telijke regelingen. ,,Er wordt veel te zwartgallig gedacht over de woningmarkt," merkt direc teur Vahstal op. "Ups en downs doen zich overal voor, en de koopsector gaat zich zeker weer herstellen." Hij ver wacht binnén niet al te lange tijd een terugkeer van de evenwichtssituatie, en overdraagbaarheid van de premie verschaft een extra-zekerheid. "Dat is ook erg logisch," merkt de heer Vah stal op, "bij de budgettering op het ministerie moet er nu rekening mee worden gehouden dat de premies in elk geval moeten worden uitbetaald." Het ontwerp van het moderne pand is afkomstig van architect Molnar uit Soest. De hierbij afgedrukte teke ning van het ontwerp geeft al aan, dat de Van Weedestraat eind volgend jaar een fraai gebouw rijker zal zijn, dat de aantrekkelijkheid van de Soester "hoofdstraat" belangrijk zal verho gen. Honderden broeken 2 stuks v.Weedestraat41c tel.12424 Soest Diefstal portemonnee Een inwoonster van Soest deed bij de politie aangifte van diefstal van haar portemonnee, waarin zich een be drag Van ca. 150,- had bevonden. Na een bezoek aan een winkel aan de Soe sterbergsestraat ontdekte zij, thuisge komen. dat zij haar handtas had laten liggen. De handtas werd weliswaar te ruggevonden. maar de portemonnee bleek inmiddels verdwenen te zijn. Een andere inwoner van Soest kwam tot de onplezierige ontdekking dat hem, tijdens zijn verblijf in sporthal Beukendal, een portemonnee was ont stolen. De beurs had zich in de kleding van de Soester bevonden, die in de kleedruimte was opgehangen. Met de portemonnee verdween ook een bedrag van ca. ƒ35,--. 2 December 1932 De Gemeentebegroting De gemeente- en bedrijfsbegrootingen, alsmede het ontwerp der begroo ting voor het burgerlijk armbestuur, zijn door B. en W. dezer dagen den raad aangeboden. Velen zullen ongetwijfeld met belangstelling naar dit jaarlijkse gebeuren hebben uitgezien, nieuwsgierig als zij waren te verne men. welke middelen B. en W. zouden aanwenden om met een sluitende be grooting ter tafel te komen. Van groot belang mag 't geacht worden, dat B. en W. daartoe kans hebben gezien zonder tot belastingverhooging hun toevlucht te nemen. Belastingen De |?élgjjgrijkstë belastingen, die geraamd zijn, zijn de volgendeStraatbe lasting: 80 opcenten hoofdsom grondbelasting gebouwde eigendommen20 opcenten hoofdsom grondbelasting ongebouwde eigendommen90 opcenten hoofdsom personeele belasting (wijziging der wettelijke tarieven heeft niet plaats gehad45 opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting. Opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting worden door deze ge meente niet geheven. Soest maakt een goed figuur In vergelijking met naburige gemeenten maakt Soest met deze belasting heffing thans een goed figuur. Verschillende der omliggende gemeenten hebben voor 1933 aanzienlijke belastingverhogingen voorgesteld. Onderhoud en aanleg van plantsoenen Betreffende het adviseurschap van den heer Kraaijenbrink met betrekking tot de plantsoenen, stellen B. en W. voor met den heer Kraaijenbrink een nieuwe overeenkomst aan te gaan van maand tot maand, tegen een vergoe ding van 100 per maand. Exploitatie natuurbad Soestduinen Aangezien thans nog niet vaststaat op welke wijze het natuurbad zal worden geëxploiteerd, zijn in de ontwerp-begrooting 1933 nog geen posten ten aanzien der exploitatie van genoemd bad opgenomen. Onvoorziene uitgaven Voor onvoorziene uitgaven is een post uitgetrokken groot 19.672.09, waar onder is begrepen een bedrag van 1750,- wegens uit den uit den gewonen dienst te dekken kosten van aanschaffing van leermiddelen voor bijzondere scholen, zoodat feitelijk voor de in den loop van den dienst 1933 opkomende onvoorziene uitgaven resteert een bedrag van 17.922.00. Het tekort Bovenstaande bezuinigingen hebben het tekort op de begrooting echter niet ten volle kunnen dekken, waarom voor een bedrag van 24.000,- nog wegen moesten worden gezocht. Bezuinigingen Bij aanneming van de voorstellen door den raad zullen de navolgende be zuinigingen toepassing vinden. Alle subsidies zullen met 20 pCt. worden verminderd. De aan de werklieden toegekende vacantietoeslag, welke gelijk is aan een weekloon, zal komen te vervallen. Met uitzondering van de aan de politieambtenaren toegekende toelage, zul len alle rijwieltoelagen worden teruggebracht van 30.- op 20.-. De kleedingtoelagen der politie zullen worden verminderd voor den inspec teur van 150,- op 135,- en voor de agenten en hoofdagenten van 125,- op 110,-. Ook zullen de werklieden en zij op wien de Ziektewet van toepassing is, een veer moeten laten door inhouding op het loon van één vierde gedeel te der verschuldigde premie. Ter voorkoming van ongeoorloofd verzuim en mede uit bezuinigings-over- weging wordt verder voorgesteld de eerste 4 weken niet het volle loon doch. zooals bij de wet is bepaald, slechts 80 procent van het loon bij ziekte uit te keeren. Het instituut Schoolarts In de begrooting van 1932 was verder opgenomen een bedrag van 3000.- voor een schoolarts, welk bedrag niet werd aangewend. B. en W. wenschen ook in 1933 niet tot instelling van dit instituut over te gaan, waardoor het dan niet noodig is, dit bedrag op de begrooting uit te trekken. Het Badhuis Het Badhuis zal bij stichting het eerste Jaar een geraamd tekort geven van 3724.02. B. en W. stellen daarom voor. evenals vorig jaar te besluiten, in het komende jaar niet tot stichting over te gaan. Het wegenplan Voor uitvoering van het wegenplan zijn, in tegenstelling met andere jaren, geen gelden uitgetrokken. Het wil B. en W. voorkomen, dat dit plan in de praktijk niet meer kan worden gevolgd. Mocht verbetering of vernieuwing van wegen noodig zijn, dan zullen B. en W. hiervoor speciale credieten aan vragen. Zweefvliegsport De heer A. E. van Goor den Oosterling, zal Vrijdagavond 2 Dec. (heden) een lezing houden óver de zweefvliegsport (vliegen zonder motor) welke le zing zal worden verduidelijkt door een schitterende film. Waar genoemde heer Van Goor zelf als instructeur bij deze sport optreedt, mag een mooie avond worden verwacht. De avond wordt gegeven in „Religie en Kunst" te 7.30 uur. De toegangsprijs is 30 ct. Openstelling Postkantoor De Directrice van het Postkantoor te Soest maakt bekend! dat op Zaterdag 3 december het postkantoor voor het aannemen van postpaketten is geopend tot 16.30 uur. Het postagentschap Soest-Zuid, is voor het aannemen van postpaketten geopend tot 18 uur.

Soester Courant | 1982 | | pagina 5