Sportstichting kiest voor "Tweesporenbeleid" hij medische sportkeuringen Provincie wil duidelijker sociaal-economisch beleid "Het Land der Letteren" "Beauty Corner" aanwinst voor Soest Geen maatregelen tegen sluipverkeer op Prins Hendriklaan Ook burgers welkom op luchtmachtexpositie over energiebesparing Overval op benzinestation, dader gepakt Informatie-telefoon voor slechtzienden en blinden Ode aan een echtgenoot Wildekeuringen voorlopig ongemoeid Contourennota aanzet tot discussie Nederland door schrijvers en dichters in kaart gebracht Dagbehandeling uniek in omgeving 13 Koester Courant van woensdag 8 december 19X2 13 Het bestuur van de Stichting voor Li chamelijke Opvoeding en Sport Soest heeft zich vorige week uitvoerig bezig gehouden met de medische sportkeu ringen, zoals die thans worden ver richt. Naar aanleiding van een notitie over dit onderwerp, waarin het tegen gaan van een gesignaleerde "wild groei" werd bepleit, besloot het be stuur zich niet op één vorm van sport keuring vast te leggen, maar voorlopig af te wachten hoe zowel de "erkende" als de "wilde" vorm zich zullen ont wikkelen. Zoals bekend heeft de Sportstichting Soest een eigen sportkeuringsbureau. Het tarief van een keuring is (op gezag van de gemeenteraad, die hierin een mogelijkheid zag om de keuringen meer kostendekkend te maken, waar door de druk op de begroting zou afne men) in een jaar tijds verhoogd van" 18.- naar 31,50. In vergelijking met andere plaatsen is dit bedrag uitzon derlijk hoog, reden waarom een aantal sportverenigingen de hand licht met de hierover gemaakte afspraken en sport keuringen laat uitvoeren door andere bureaus dan het Sportkeuringsbureau van de Sportstichting. Een algemeen bekend voorbeeld is de Sportorganisatie Soest, die keuringen laat verrichten in het "eigen" kleed/- clubgebouw (dat onder beheer staat van de Sportstichting), met medewer king van een keuringsbureau uit Blari- cum, tegen een tarief van slechts 15,-. "Waarom doet de Sportstichting plotseling zo moeilijk?" vroeg namens de S.O. Soest de heer Verkerk, gebruik makende van het spreekrecht voor het publiek. Hij wees op het grote aantal klachten over het hoge officiële tarief, op het feit dat de KNVB het prima vond en op het feit dat het Blaricums bureau óók een erkend bureau was, zelfs goed gekeurd door de minister van Volksge zondheid. Dokter Kuipers, de Soester Keurings arts, waarschuwde voor een "terug val" in de oude praktijk, die geheel te gen de afgesproken regels zou indrui sen. Van kwaliteitscontrole zou dan geen sprake meer kunnen zijn. "Nu de subsidie vervalt en de keuring duur* wordt, nu gaat iedereen sputteren." meende hij. "De verenigingen moeten zich aan de afspraken houden," Verschillende leden tilden er niet zo zwaar aan. Zij wezen naar het in de notitie opgenomen pleidooi voor een tot normale proporties teruggebracht ta rief en vonden dat men het de clubs niet kwalijk kon nemen dat zij - met in stemming van hun bonden - naar goed koper mogelijkheden zochten. "De overheid moet de hand reiken aan de sport." meende de heer Strietman. Zo wel de heer Stroband ("primair is het een zaak van de sportverenigingen - zij moeten de ruimte hebben" als de heer Ankoné vielen hem daarin bij. De heer Moree wees erop dat de Federatie van Bureaus voor Medische Sportkeu ringen het zelf nog lang niet over eens was over de "erkenning". De heer Stroband bepleitte een "twee sporenbeleid", waarbij de huidige situatie vooralsnog wordt gehand haafd. "Het zal vanzelf wel blijken of iemand zich nog bij de Sportstichting wil laten keuren." De bezorgdheid van doktor Kuiper over de kwaliteit van de "wilde" keuringen werd niet gedeeld: "Dat is de verantwoordelijkheid van de betrokken arts." Zowel dokter Kuipers als de heer Hil- horst, directeur van de Sportstichting, waarschuwden voor den "leegloop" van het Sportkeuringsbureau. "Dit is de doodsteek voor onze sportkeuring." aldus doktor Kuiper. Voorzitter wethouder l'lomp sloot de discussie kort met het voorstel voorals nog te kiezen voor het twee-sporenbe- leid en na verloop van een periode van een half tot één jaar de zaak nogmaals in de Sportstichting aan de orde te stel len, als de gevolgen wat duidelijker zijn te overzien. "Zo zie je maar weer," verzuchtte de heer Plomp. "Wat je aan de ene kant bezuinigt kost je aan de andere kant weergeld." Ombuigingen Grote twijfels koesterde het bestuur over de haalbaarheid van de vermin dering van de gemeentelijke subsidie met resp. 100.000,- voor de Sport stichting en 25.000,- voor de zwem baden, zoals in de bezuinigingsvoor stellen van het College van B. en W. is voorzien. Op een totale begroting van zo'n drie miljoen lijkt 100.000,- een re latief klein bedrag, maar het zou wel eens erg moeilijk kunnen worden om die ton bij elkaar te sprokkelen, was het algemene gevoelen. De bestuur ders van de Sportstichting spraken af zich na de gemeenteraadsvergadering van 25 november - als over de bezuini gingen definitieve besluiten zijn ge vallen - verder te buigen over de ma nier waarop deze bezuiniging kan worden doorgevoerd. Burgemeester en Wethouders gaan voorlopig niet over tot het nemen van een verkeersmaatregel op de Prins Hendriklaan om daar het sluipverkeer te weren. Deze beslissing hebben ze ge nomen naar aanleiding van een brief van buurtbewoners. In de brief wordt melding gemaakt van een grote hoe veelheid sluipverkeer. Het college heeft geantwoord dat er door de tracering van de route Albert Cuyplaan-Prins Hendriklaan parallel aan de Van Weedestraat/Steenhoff- straat inderdaad sprake is van een aantrekkelijk alternatief in noord-zuid verbindingen, temeer daar op deze route verkeerslichten ontbreken. Uit het verrichte onderzoek naar de ver keersintensiteit is gebleken dat er in 1982 sprake is geweest van een toena me op de route Prins Hendriklaan/Al- bert Cuyplaan, maar ten opzichte van 1980 is het weer een daling. Beide straten worden aangemerkt als wegen van hogere orde dan een woon straat. Zij vervullen een hoofdfunktie voor de ontsluiting van de wijk Soest- dijk in zuidelijke richting. Maatregelen op deze route hebben al snel tot gevolg dat weliswaar sluipverkeer word ge weerd. maar het bestemmingsverkeer gaat dan via andere woonstraten rij den, hetgeen daar weer problemen geeft. Burgemeester en wethouders schrij ven dat tussen de routes zoals Prins Hendriklaan/Albert Cuyplaan en de hoofdwegenstructuur duidelijk een verband bestaat. Op dit moment wordt naar de hoofdwegenstructuur in Soest een onderzoek verricht. Het onderzoek bevindt zich nog in het beginstadium en zal zich waarschijnlijk over enkele jaren uitstrekken. Gezien de verkeers intensiteit op deze wegen van duidelijk hogere orde, acht men het treffen van maatregelen thans nog niet noodzake lijk. In het kader van een energie bezuini gingsprogramma van de Koninklijke Luchtmacht wordt op 7, 8 en 9 decem ber in de toneelzaal van hét Officiers Casino aan de Kampweg te Soester- berg een expositie over energiebeheer- sing en besparing georganiseerd. Al hoewel de expositie in eerste instantie voor het personeel van de vliegbasis Soesterberg en de overige Lucht machteenheden in het conglomoraat Soesterberg is bedoeld, is de burgerbe volking ook van harte welkom. Op de expositie toont de Stichting Voor lichting Energiebesparing Nederland SVENuit Apeldoorn 25 panelen met tekeningen, maquettes, foto's en teksten, waarin o.a. wordt weergege ven: hoeveel energie er in een huishouden wordt gebruikt; hoe muren, ramen en daken geïsoleerd kunnen worden; wat isoleren kost en wat het oplevert; tips voor verwarming en ventilatie. De Provinciale Utrechtse Elektrici- teits Maatschappij (PUEM) geeft voorlichting over het gebruik van huishoudelijkeelektrische appara tuur, terwijl het Bureau Energiebe heer Soest hetzelfde doet doch over apparatuur dat aardgas als energie bron heeft, zoals hoogrendement kachels en warmwaterinstallaties. De fa. Polen uit Rhenen komt met een stand waarbij men informatie over windmolens kan krijgen. Om de 90 minuten wordt de film „Energie en perspectief" en de dia serie „Energie moet dat nu?" ver toond. De openingstijden zijn dinsdag 7 december: 09.00-16.30 uur; woensdag 8 december: 09.00-16.30 uur; 18.00-21.30 uur; donderdag 9 december: 09.00-16.30 uur. N.C.V.B. Soest-Zuid De Nederlandse Christenvrouwen bond, afdeling Soest-Zuid, houdt woensdag 15 december a.s. een ad ventsviering in De Rank, aan de Soes- terbergsestraat. Liedboek en program ma meenemen. De viering begint om half acht. Stijldansavond S.V.D.A. De Stijldansvereniging "Dancing Amersfoort" organiseert op zondag 12 december a.s. een stijl dansavond met live muziek, verzorgd door de dans- band "Willpower", in "De Drietand". Neptunusplein, Amersfoort. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot ca. 23.00 uur. Entree 5,- voor leden, 7.50 voor niet leden. Jazzcafé Maarten Quispel Baarn Zondagavond 12 december a.s. zal als gast van The Off Road Trio in jazzcafé Maarten Quispel optreden de trompet tist Cor van Lier. Hij zal zondagavond terzijde worden gestaan door een saxofonist. Het concert in het jazzcafé aan de Nieuw Baarnstraat 6 te Baarn begint zondagavond om 21.00 uur en de toe gang is gratis. Het sociaal-economische beleid in de provincie Utrecht krijgt meer samen hang. In een deze week verschenen con tourennota doen gedeputeerde staten van Utrecht het voorstel tot de instelling van een provinciaal ontwikkelingsinsti tuut voor 'doe-taken' op sociaal-econo misch terrein. Daarnaast bepleiten zij de instelling van een breed samenge stelde adviesraad en een overlegor gaan, waarin het georganiseerde be drijfsleven is vertegenwoordigd. Achtergrond van het voorstel is volgens GS niet alleen de grote betekenis die het provinciaal bestuur toekent aan het so ciaal-economische beleid, waarin de werkloosheidsbestrijding een voorname plaats inneemt; ook de wens de maat schappelijke groeperingen (werkge vers, vakbeweging, consumenten e.d.) bij het beleid te betrekken speelt een be langrijke rol. De contourennota moet dan ook worden gezien als een discus siestuk, zeggen GS. Voordat provinciale staten wordt gevraagd een besluit te ne men over de instelling van de drie ge noemde organen, zullen de betrokken organisaties 'uitgebreid gelegenheid krijgen hun oordeel over de nota te ge ven. Toen in het najaar van 1981 de nota "Evenwichtige groei" door provinciale staten van Utrecht werd behandeld, namen de staten een motie aan. Daarin vragen zij om scheiding van advies en overleg aan de ene, en 'doe-taken' (in een provinciaal ontwikkelingsinstituut aan de andere kant. Voor het ontwikke- hngsinstituut zouden modellen op tafel moeten komen. Die kwamen er in de vorm van een studie, die de Amster damse hoogleraar mr.H. van den Brink op verzoek van GS heeft uitgevoerd. De in oktober jl. aangeboden studie vormt de basis voor de nu verschenen contou rennota. Uit een onlangs door de Sociaal-Econo mische Raad (SER) gepubliceerd inte rimadvies blijkt tussen werkgevers en werknemers verdeeldheid te bestaan over de vraag wat de beste organisatie vorm is voor sociaal-economische ad vies- en overlegsorganen op provinciaal niveau. De werkgevers hebben een overheidsorgaan voor ogen, de werkne mers een onafhankelijke adviesraad. De SER heeft een definitieve uitspraak opgeschort. GS van Utrecht kiezen in navolging van Van den Brinks studie voor een compro mismodel, ook wel 'dubbele structuur' genoemd. Zij willen aparte organen voor advies en overleg; het eerste een zelfstandige adviesraad, het tweede een provinciaal overlegsorgaan onder voor zitterschap van de gedeputeerde voor economische zaken. GS vinden dat het provinciebestuur geen zetel in de ad viesraad zal moeten innemen, omdat het dan zichzelf zou zitten adviseren. Als taak voor de adviesraad zien zij het gevraagd en ongevraagd uitbrengen van advies over sociaal-economische vraagstukken; daarnaast zou het provinciaal bestuur verplicht moeten worden de raad over de hooflijnen van het sociaal-economische beleid zijn me ning te vragen. Wat de samenstelling van de raad be treft denken GS aan vertegenwoor digers van de werkgevers- en werkne mersorganisaties, de Kamers van Koophandel, de gemeenten, consu menten, wetenschap en onderwijs. De vergaderingen zouden openbaar moeten zijn. Uitgangspunt in Van den Brinks studie is eenvoud en flexibiliteit. Daarom, en ook omdat nog niet duidelijk is hoe het uiteindelijke SER-advies zal luiden, willen GS bij de instelling van de advies raad zoveel mogelijk bij de bestaande situatie aansluiten. Zij stellen voor de Regionale Raad voor de Arbeidsmarkt in de provincie Utrecht (RRAU) tot ad viesraad om te vormen. Naast deze adviesraad zouden GS dus een provinciaal overlegorgaan in het leven willen roepen, uitgaande van het bestaande overleg met het bestuur van de Samenwerkende Kamers van Koop handel. Daarbij zouden de besturen van de werkgevers- en werknemersorgani saties moeten worden betrokken. Het overleg zal zich bezighouden met de problemen en de behoeften van het be drijfsleven en in beginsel openbaar zijn. Overigens moet overleg tussen het pro vinciebestuur en de verschillende or ganen afzonderlijk mogelijk blijven, al dus GS. Ook voor het provinciaal ontwikkelings instituut geldt naar het oordeel van GS dat, gezien de nog niet afgeronde discus sies is de SER, overhaaste keuzen moeten worden vermeden. Hun ge dachten gaan uit naar een uitbreiding van het takenpakket van het sinds 1978 bestaande Bureau Bedrijfscontacten Utrecht van de provinciale griffie. Het instituut zal dus onder directe verant woordelijkheid van het provinciebe stuur vallen. GS achten dit temeer van zelfsprekend, omdat in de eerder aange haalde statenmotie daadwerkelijk financiële deelneming van het ontwik kelingsinstituut in ondernemingen wordt afgewezen. In afwijking van wat in Van den Brinks modellenstudie wordt voorgesteld, zien GS overigens geen re den om het Economisch Technologisch Instituut in het ontwikkelingsinstituut te laten opgaan. Het provinciaal ontwikkelingoinstituut krijgt tot taak bedrijven voor te lichten over procedures en subsidies; bedrijfs vestiging in de provincie te bevorderen ten behoeve van bedrijven te bemidde len; vernieuwende activiteiten te onder steunen en mee te werken aan verplaat sing van bedrijven uit woonkernen e.d. Dat alles met het doel bestaande werk gelegenheid in de provincie te behouden en zoveel mogelijk nieuwe te scheppen en de sociaal-economische structuur in het algemeen te verbeteren. Het dage lijks bestuur van de sociaal-economi sche adviesraad zal het ontwikkelings instituut kunnen begeleiden, aldus GS in de contourennota. De Borg Het schoonmaken en onderhouden van de sportzaal in De Borg, met name het sanitair, blijkt niet helemaal zonder problemen te verlopen, zo bleek tijdens de vergadering. Mevrouw Van Halen- 'Thoutenhoofd vroeg de aandacht voor de verontreinigde staat waarin de toiletten dikwijls worden aangetroffen. De heer Hilhorst wees erop dat een en ander het gevolg was van de bezui nigingen die al zijn doorgevoerd: er is te weinig personeel beschikbaar. Er zal worden gezocht naar bevredigen deroplossingen' Vorige week vond bij het benzine station aan de Amersfoortsestraat in Soesterberg een overval plaats, die de dader een bedr ag van 500,- ople verde. De overvaller, een 26-jarige in woner van Futten (Gld.), arriveerde per taxi uit Amersfoort bij het pomp station, waar hij in eerste instantie sigaretten kocht. Vervolgens hield hij de 25-jarige pomp bediende, afkomstig uit De Meern, een wapen onder de neus en eiste een be drag van 500 gulden op. De pompbe diende wist niet anders te doen dan de man zijn zin te geven, maar noteerde bij zijn vertrek wel het nummer van de taxi. De overvaller stapte weer in de taxi en maande de chauffeur, onder be dreiging met het pistool, hem met gezwinde spoed naar Utrecht te bren gen. Daar stapte hij over in een andere taxi., die hem naar Amsterdam bracht. Vandaar liet hij zich naar Rotterdam rijden, eveneens per taxi. De Amersfoortse taxichauffeur werd bij zijn terugkeer aan de tand gevoeld. Hij vertelde de politie dat de overval ler hem bij het einde van de rit in Utrecht een bedrag van 200,- had betaald, op voorwaarde dat hij zijn mond zou houden. De overvaller keerde in de loop van de nacht terug naar zijn woonplaats, waar hij door de politie kon worden aange houden. In zijn woning werd ook het wapen^aangetroffeneen luchtdruk pistool, dat uiterlijk veel weg had van een echt pistool. In afwachting van zijn voorgeleiding is de Puttenaar in verzekerde bewa ring gesteld. IVI'-u \crznclil ons opname van het na vol code: Aan alle blinden en slecht- zi. ndcn in Gooi- en Ecmland en al degenen, dn- met hen omgaan. Omdol uit steeds weer ontdekken, dat onze vereniging nog niet erg bekend is i deze regie. - vvii worden nogal eens opgebeld door mensen die. I.ing hebben gezocht naar iemand die met hen kon pr.il> n en raad kon geven over proble men dn verband houden met blindheid en sl. -hl/n ndheiil - hebben wij een t< 1> toni-t he mtormaticlitn geopend, di< elk geval op 7, 8 en 9 december koiisl til bereikbaar zal zijn via de nummers 02159-31814 of 033-722513. Vi.i dn- li|nen kunnen inlichtingen ge vraagd worden over: de Nederlandse Vereniging van Blinden en Slechtzien den, sh cht/ienrienproblemen, revali- dal e, maatschappelijk werk, bejaar den, hulpmiddelen, onderwijs en op voeding, om-, her-, en bijscholing, lek- tuurvoorziening, vrijetijdsbesteding e d Over deze onderwerpen kunnen op zaterdag 18 december a.s. van twee tot vi 11 uur met deskundigen individuele gesprekken worden gevoerd in een z.ial p» onder de Jozefschool, Ceintuur baan 45 te Bussum, met de trein bereikbaar via station Bussum-Zuid. Op di- middag zal ook hel een en ander t<- bekt |ken zijn op het gebied van hulp middelen, leesapparaluur voor slecht zienden enz. Wie hulp nodig heeft om naar de Ceintuurbaan te komen kan die aan vragen op bovengenoemde telefoon nummers. Probeert U het eens. Bei ons op of kom langs op 18 december a.s. Met z'n allen Weel je vaak meer dan alleen. Namens de N.V.B.S., Meis Troost (tel: 02159-31814) ♦Onder slechtzienden, wonden mensen verslaan, die kijkproblemen hebben in het verkeer, bi| het lezen of in oogkon- lakl. Door de eeuwen heen hebben schrij vers over hun land geschreven. Ze heb ben de steden en streken waar ze woon den hun lof toegezwaaid of ze hebben er hun afschuw over geuit. 'Het Land der Letteren' is een bloemlezing die laat zien hoe Nederlandse schrijvers en dichters hun provincies met de pen in kaart hebben gebracht. De provincies worden geportretteerd door schrijvers die er een bepaalde band mee hebben: ze zijn er geboren, getogen of gestorven, ze hebben er ge woond, gewerkt of hun boeken spelen zich er af. Om zoveel mogelijk facetten van Ne derland bijeen te brengen zijn de va derlandse letteren met onbevooroor deelde blik benaderd. Vrijwel alle li teraire genres zijn vertegenwoordigd, vele stemmen komen aan bod. Hoewel de kijk van schrijvers uit het verleden dikwijls wordt vergeleken met de kijk van schrijvers van nu, ligt de nadruk in deze bloemlezing op moderne auteurs. Reizen in je leunstoel Meer dan vierhonderdvijftig auteurs reizen door 'Het Land der Letteren'. In Friesland keert Theun de Vries terug naar het Veenwouden van zijn kinder jaren; in Limburg dalen Herman Heij- ermans en Wiel Kusters af in de mijn; in Rotterdam zingt Koos Speenhoff van voorgoed verdwenen wijken en meisjes plezier; in Groningen beweegt Wil lem Frederik Hermans zich onder pro fessoren; in Leiden betreedt Hilde- brand het zweetkamertje van de Uni versiteit etc. Ook Soest en Soestdijk worden beschreven door Van Lennep, Willem Bilderdijk en Pieter Pijper. De lezer reist door 'Het Land der Let teren' in zijn leunstoel. Maar wie wil pakt zijn koffer en gaat zijn schrijvers achterna. Want de keuze van de vele sporen die zij in ons land achterlieten in de vorm van standbeelden, gedenk stenen, parken en fonteinen is met een verklarende tekst, adres en afbeelding in het boek opgenomen. Ook maakt de reislustige lezer kennis met een aantal musea die aan schrijvers of aan het li teraire boek zijn gewijd. Een kijkboek met prachtige foto's 'Het Land der Letteren' telt achttien hoofdstukken: de elf provincies, de drie grote steden Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, het Waddengebied, Ri vierenland en Ijsselmeer en een alge meen hoofdstuk Hart en Land, waarin Nederland als natie wordt gekarakteri seerd. De provincies en de grote steden worden ingeleid door een auteur die daar woont. Deze speciaal geschreven inleidingen zijn veelal persoonlijke ont boezemingen over hun al dan niet ar tistieke verhouding tot stad of provin cie. 'Het land der Letteren' is ook een boek vol schitterende foto's. Elk hoofdstuk opent met een grote foto over twee pa gina's. Daarnaast bevat het nog 350 andere kleurenfoto's en zo'n 50 zwart wit foto's. Tijdens de achtieperiode (9 december '82 - 10 januari '83is het boek voor 37.50. daarna voor 65,- verkrijgbaar bij de boekhandel. De „behandelkamer" van de schoonheidssalon „Beauty Corner", waar de huidverzorging plaatsvindt. In de afgelopen week is Soest een bij zonderheid op het gebied van schoon heidsverzorging rijker geworden, die met recht een aanwinst kan worden ge noemd. Zaterdag j.l. opende de "Beau ty Corner" van schoonheidsspecialiste Liz de Jong poorten voor het Soes ter publiek. Het bijzondere zit, naast het feit dat de "Beauty Corner" een up- to-date huidverzorgingsinstituut is, vooral ook in de voor Soest en wijde omgeving unieke vorm van behande ling, die Liz de Jong introduceert. De "Beauty Corner" is niet zomaar een schoonheidssalon-zonder-meer. Het is de officiële benaming huidver zorgingsinstituut dan ook zeker waard, De salon is ingericht naar de modern ste inzichten op dit gebied en voldoet aan de hoogste eisen van deze tijd. Een standaardbehandeling (kosten 35,--) omvat onder meer een gedegen huid analyse (waarop de keuze van de ver- zorgingsprodukten wordt afgestemd), epileren, eventueel harsen, een "vapo- zone"-behandeling (waarbij wordt ge werkt met geïoniseerde waterdamp), inclusief een eventuele behandeling met de ozonlamp, gezichtsmassage en een masker. Een kopje koffie sluit de standaardbehandeling af. „Dagbehandeling" Meest opvallend onderdeel van de "Beauty Corner" is zonder twijfel de privé-sauna, die deel uitmaakt van een gespecialiseerde dagbehandeling. Deze dagbehandeling vormt een unieke bijzonderheid. Voor een bedrag van 150,-- ondergaat men een totale schoonheidsbehandeling, waarin de sauna een voorname rol speelt. Glo baal omvat het programma van een dagbehandeling de volgende elemen ten (uiteraard kunnen individueel wijzigingen worden aangebracht); Driemaal saunabaden, afgewisseld met relaxperioden (tijdens welke even tuele manicure- en pedicurebehande lingen worden toegepast), lichaams massage, zonnehemel en gezichtsbe handeling. Door de saunabaden wordt de huid als het ware open gemaakt, terwijl de cliënte zich bovendien pp een heerlijke manier kan ontspannen. Bij de prijs van een dagbehandeling is overigens een welvoorziene lunch inbe grepen. Privé-gebruik Vermeldenswaard is ook dat deze sauna, die ruimte biedt aan maximaal drie personen, in de avonduren ter be schikking is voor privé-gebruik. De sauna is alle avonden van de week te huur, ook op zaterdag en zondag, als de schoonheidssalon zelf gesloten is. Overigens kan men voor het gebruik van de sauna uitsluitend telefonisch af spraken maken, onder nummer 22310. Afgezien van de diverse mogelijkheden tot behandeling is de "Beauty Corner" het aanzien zeker waard. Het gebouw beschikt over een fraaie ontvangst ruimte, terwijl daarnaast de smaak volle inrichting van sauna en relax ruimte in het oog springt. Liz de Jong is dan ook niet weinig trots op haar "salon". "Voor en schoon heidsspecialiste is dit toch een ruimte om dol-enthousiast over te zijn!" merkt zij op. De "Beauty Corner" is gevestigd aan Dal weg 2, op de hoek van de Jac. van Looylaan, vlak bij de spoorwegover gang in de Dalweg. Zonder twijfel zul len veel inwoonsters van Soest de weg naar dit bijzondere huidverzorgingsin stituut weten te vinden. Alsof het gisteren was, dat je Moeder je het leven schonk en haar zachte stem je in je oren klonk Alsof het gisteren was, dat je naar school toe ging, je eerst boekje las, je eerste visjes ving. Alsof het gisteren was, je verkeringstijd, je hebt toch wel geboft, met zo'n mooie meid. Alsof het gisteren was, jij in de huwelijksboot, je was een fijne man, zorgde voor het dagelijks brood. Alsof het gisteren was, je kreeg je eerste kind, wat was je „Vadertrots" wat heb je hun bemind. Nu ben je tachtig jaar, ik dank je voor je trouw, niet gisteren maar „nu", zeg ik, „dat ik nog altijd van je hou." win. Tentoonstelling P.V. ,,De Vriendschap" Op zaterdag 11 en zondag 12 december a.s. organiseert de postduivenvereni ging „De Vriendschap" haar jaarlijkse tentoonstelling. Gedurende deze ten toonstelling zullen er in het clubge bouw aan de Nachtegaalweg zo'n 300 duiven te bezichtigen zijn. Per deelnemende liefhebber wordt een ploeg van acht duiven ingezonden, alsmede één jonge duivin voor de damesklasse. Daarnaast is men er in geslaagd een ere-klasse in te richten, waaraan door de tien generaal-kam- pioenen van zowel P.V. „De Vriend schap" als van P.V. „De Zwaluw" wordt deelgenomen. De duiven zullen worden gekeurd door J. v.d. Brakel en M. Mens. Op beide dagen zal er een verloting gehouden worden en ook vindt er een bonnenverkoop plaats van vele promi nente liefhebbers. Zaterdag 11 december wordt de ten toonstelling om 20.00 uur geopend. Zondagmorgen 12 december is de zaal vanaf 10.30 uur open. Bingo-avond „De Vrije Vogels" Zaterdag 11 december organiseert Vogelvereniging „De Vrije Vogels" voor haar leden en donateurs een grote bingo-avond in het Dorpshuis „De Borg", Willaertstraat 49 te Soest. Er zijn prachtige prijzen te winnen. Veel rollades, karbonades en diverse huishoudelijke artikelen. Als hoofd prijs is er een mooie stofzuiger. De aanvang is om 20.00 uur. Leden, donateurs en introducees betalen 7,- voor een kaart, waarop de hele avond gespeeld kan worden. i v

Soester Courant | 1982 | | pagina 13