Programma TAXI KLOMP 12984 Dames 3 Olympia/ Parade lijstaanvoerder BDC sleept punt weg uit Enschede Eemvogels-teams bleven zonder winst Tweede Landelijk Veldrittoernooi Tempo Jeugd „Papillon" organiseert tweede kerstdag toernooi in Beukendal Sint Nicolaas bij Eldorado" Lange-afstandsgroep S.O. Soest presteerde goed in 1982 Winst en verlies voor de lagere teams SVV/ Stam Hl TEL. Foto's, Soester Courant Sporthal Beukendal Sporthal De Bunt Sportzaal De Borg Zaalprogramma 16 Soest 2 4 t i 3 s 2 ?5 tudo 7 17 Soester courant van woensdag 8 december 1982 17 VOLLEYBAL Daar de Goedheilig man algelopen weekeind uitzocht om zijn verjaardag te vieren kregen de hogere teams vrij. Gelukkig kreeg het derde dames team geen vrij, want door hun overwinning op Limvio namen ze de leiding in de tweede klas. Het derde herenteam verloor donderdag hun eerste wed strijd. ze moesten hun meerdere in BG&SV erkennen en verloren met 3-0. Heren Olympia 3 BG&SV 3 2-2 Het derde team van Olympia moest spelen tegen de Baarnse Gym en Scherm Vereniging. De eerste set liet Olympia het afweten door geen punten te scoren. Hierdoor kon BG&SV winnen met 16-14. De tweede set hetzelfde beeld. Twee ploegen die aan elkaar gewaagd waren, maar BG&SV wist door hun routine ook deze set te winnen. 15-11. De derde set won BG&SV gemak kelijk van een toch goed spelend Olym pia, 15-12. Unicornus 5 Olympia 5 2-2 De heren van Olympia 5 moesten naar Bunschoten om daar in De Kuil te spelen tegen Unicornus 5. Er werd goed aangevallen, terwijl ook de serve een gevaarlijk wapen bleek. Doordat ook het blok vrij goed functioneerde ging de tegenstander over tot het veelvuldig prikken van ballen over en langs het blok. De Olympia-verdediging was hier niet op ingesteld, zodat veel punten verloren gingen. Olympia moest twee sets aan de heren uit Bunschoten laten, de andere twee sets wisten de Soesters met goed volleybal te winnen. Dames Olympia 3 Limvio 1 3-1 De dames traden aan tegen het hoogge- klasseerde Limvio. Wie deze wedstrijd zou winnen zou zeker zijn van de eerste- plaats. Door goed verdedigend en aan vallend spel. won Olympia de eerste set met 15-5. Door een goede aanval en opslag kwamen er bij Olympia leuke rally's uit en werd deze set gewonnen met 15-5. Olympia speelde in de derde set erg ongeconcentreerd en daar maakte Limvio dankbaar gebruik van en won met 15-11. Dankzij een betere conditie wormen de Olympianen de laatste set met 15-12. Papillon draait uitstekend mee ind e kompetitie De vier teams, die de jonge Soester basketbalvereniging Papillon rijk is doen het in het kompetitieseizoen '82- '83 uitstekend. Voor drie teams werd dit hun eerste optreden. Alleen heren 1 is voor het tweede seizoen bezig en gooit ook nu weer hoge ogen naar het kampioenschap. De heren, uitkomend in de tweede klasse van de kern Amersfoort, staan momenteel boven aan. samen met Green Giants uit Leusden, kort daarop gevolgd door Blaricum. Beide teams moeten echter nog spelen tegen de Soester formatie, zodat Papillon nog alle troeven in handen heeft. Voorlopig staan ze er goed voor. Zowel het damesteam als heren 2 en de jongens junioren staan in hun eerste optreden alle drie op een fraaie tweede plaats, waarbij het dit seizoen er nog om zal gaan spannen. Bij het tweede herenteam zal stellig het kampioen schap verdeeld worden tussen de Pa- pillon-reserves en het derde team van Red Stars, met de beste papieren voor de Red Stars heren. Bij de jongens junioren zal het Doornse Flux waar schijnlijk net te sterk blijken in deze afdeling en zullen de jongens nog wel hard moeten knokken voor het behoud van hun tweede plaats. Bij de dames heeft Papillon ook nog alles zelf in handen, want de dames moeten hun eerste ontmoeting nog spelen tegen koploopster Irene uit De Bilt en bij winst van de Soester dames komen zij belden gelijk te staan en zal het nog een spannend verloop van deze kompetitie geven. Deze belangrijke be slissing kan aanstaande zondagavond om 19.00 uur in De Bunt al vallen, want dan ontmoeten de Soester dames Ire ne. Met belangstelling wordt dan ook in het kamp van Papillon naar deze wedstrijd uitgekeken. Hierna speelt het tweede herenteam ook in De Bunt om 20.30 uur tegen Woodpeckers uit Houten, welke wedstrijd gewonnen moet kunnen worden. Het eerste herenteam en de jongens junioren zijn het komend weekeinde vrij. Door deze overwinning staan de dames op de eerste plaats in de tweede klasse. Olympia 4 SW 6 3-0 Door een slechte stop kwamen de dames in de eerste set met 7-3 achter maar door vechtlust kwamen de Olym pianen sterk terug en werd op het nippertje gewonnen 15-13. De tweede set wonnen de dames erg makkelijk. 15-7. De derde set kwam SVV er niet aan te pas. 15-3. Jeugd Olympia Al - Olympia A2 3-0 De junioren A2 moesten tegen het grotere broertje van Olympia (junio ren Al). De eerste set kwam A2 zelfs al snel op een 3-0voorsprong, maar Olympia Al wist na een leuke partij volleybal de eerste set te winnen. De tweede set werd ook door het Olympia Al team gewonnen. 15-13. In deze spannende wedstrijd wist Olympia Al ook de derde set te winnen. 15-13. Wedstrijdprogramma heren 9-12. 19.00 uur Olympia 8 - Wilhelmina 9 20.00 uur Vollkei 8-Olympia 6 (de Koppel) 20.15 uur Olly B.-B.S. 1 20.15 uur Olympia 3-Spokers 3 21.30 uur Olympia 4-SRB 10-12. 18.45 uur SVH 5-Olympia 5 (de Koppel) 11-12: 16.15 uur Set-Up-Olympia 2 (Scherpen- zeel) 16.30 uur Cito-Olympia 1 (Zeist) Dames 9-12: 20.15 uur Servio-Olympia 5 (Bussum) 21.30 uur Olympia 3-BG&SV 2 10-12: 18.45 uur PSVA-Olympia 7 (de Koppel) 11-12: 15.00 uur Cito-Olympia i (Zeist 16.00 uur Huizen 3-Olympia 4 (Huizen, De Bun) 16.15 uur AGAVS-Olympia 2 (Soester- berg) Dames 2e klas Irenll Irene II Papillon I Quidam n Woudenberg I Red Stars II Green Giants I Dunckers III Flux I Quidam III Woodpeckers I B.Z.'72n Woodpeckers II Heren 4e klas Red Stars 3 Papillon 2 Crackerjacks 3 B.Z. '722 Woodpeckers 2 Sparta3 Woodpeckers 8 Dunckers 5 Irene 3 Heren 2e klas Papillon 1 Green Giants 1 Dunckers 8 Blaricum 1 Quidam 3 Crackerjacks 2 Irene 2 Flux 1 B.V.H. 1 B^urgomdlë 2 Jongens Junioren 2e klas Flux JAl Papillon JAl Eem '78 JAl Stoepte Sh. JA2 Dunckers JA2 Green Giants JAl Sparta JA2 Blaricum JA2 S.V.A. JAl Woudenberg JA2 Standenoverzicht 8-16 8-16 9-16 8-14 8-12 10-12 8-10 9-8 10-6 7-2 8-2 9-2 9-2 7-14 7-12 7-8 7-8 6-6 6-6 5-4 7-2 8-0 7-14 6-12 8-10 7*6 7-4 8-2 8-0 8-16 8-12 9-12 8-10 8-8 6-6 8-6 8-4 7-2 8-2 SPORT Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant HANDBAL De Soester heren speelden afgelopen zondag een competitletreffen tegen Enschede. Evenals BDC bezet Ensche de een middenplaats. Het was voor deze ploegen van het grootste belang afgelopen zondag 2 punten te pakken. Op voorhand beloofde dit treffen dus al veel spanning en sensatie. Dit kwam nog eens tot uiting in de laatste 5 minuten van de wedstrijd. Maar liefst vijfmaal een 2 minutenstraf en diverse schermutselingen voor beide doelen gaven het geheel een rommelige aan blik. In de allerlaatste seconde wist Cleem Diemers BDC vanuit een strafworp op gelijke voet te brengen met Enschede, waardoor de Soestenaren nog 1 punt mee konden nemen naar huis. Aanvallend begon BDC erg nerveus en de eerste twee aanvallen werden door slordig afspelen niet omgezet in doel punten. Daarentegen wisten de gast heren de zwakke plek in de verdediging van BDC waardoor deze na 4 minuten spelen reeds met 2-0 voorstonden. Dat Sjaak Smeeing het eerste doelpunt voor BDC na 4 minuten liet aanteke nen, kon niet verhinderen, dat Ensche de van 2-1 in 4 minuten uitliep tot 5-1. Vanuit een strafworp trok hierna Cleem Diemers BDC weer enigszins bij. Maar de Twentenaren gingen on verschrokken door. Opnieuw was het hun linkerhoekspeler die na 11 minuten spelen de stand op 7-2 bracht. Dit was het teken voor BDC om voor balsnel-, heid en dreiging te zorgen. Dit resul- KORFBAL Eemvogels 1 ontving afgelopen zater dag het Betuwse Activitas in Beuken dal. Direkt in het begin begonnen de Eemvogels met een voorsprong na een korte kombinatie tussen Ton Kraai- kamp en Wim van Rheenen, waardoor de laatste kon scoren. Hierna scoorde Activitas 1-1. Het tweede aanvalsvak van de Soester korfballers kon de greep op het spel maar niet krijgen. Activitas daarentegen wist tweemaal de korf te vinden, zodat het 1-3 werd. Ton Kraaikamp werd in zijn aanval on reglementair gehinderd en kreeg een strafworp mee, die Wim van Rheenen verzilverde. Op slag van rust kreeg Activitas ook een strafworp te nemen. Deze kans werd echter niet benut, zodat de twee de helft met een 2-3 stand begon. Toen was het Activitas dat scoorde, maar vlak daarop bracht Claudia Touwsla ger de stand op 3-4. Weer liep de tegen partij een punt verder uit. maar Wim van Rheenen bracht de spanning terug na een doorloopbal: 4-5. Helaas ver brak Activitas de Eemvogelillusies door twee keer te scoren. In de slotfase mocht Jan van de Kuil nog een straf worp nemen en de eindstand op 5-7 be palen. Eemvogels 2 speelde in Beukendal te gen Vinken 6 uit Vinkenveen. De Soes tenaren begonnen met een 0-1 achter stand. maar even later bracht Mareo Kuil de stand op 1-1. Door doelpunten van Herman van Essen en Erik Rauch kwamen de Eemvogels op een 3-1 voor sprong. Bij een 3-2 stand scoorde Nan- da Toonen 4-2. Jammer genoeg zakten de Eemvogels terug en Vinken kwam zelfs op gelijke voet. 4-4. Vinken nam toch nog de hele winst mee naar huis door nog eenmaal te scoren. In Amersfoort kwam Eemvogels 3 uit tegen Telstar 4. Zij keerden met een ne derlaag van 8-1 naar Soest terug. Het enige doelpunt kwam op naam van Tini Martens. Het 4e team van de Eemvogels ontving Exakwa 6 uit Lelystad. Met rust ston den ze met 0-10 achter. Maar daarna beten ze zich uitstekend in hun tegen standers vast. zodat die geen kans meer kregen om te scoren. Het was Er- win de Wind die het Eemvogeldoelpunt maakte en de stand op 1-10 bracht. De Eemvogeljeugdteams waren de enige ploegen die wat punten verza melden. Het meisjesteam ging bij Hui zen op bezoek. Zij stelden hun winst al voor rust in veiligheid door de doelpun ten van Kathje Rauch. Het pupillen- team deelde in Amersfoort de punten met Soesterkwartier Ql. Het bleef 0-0. De volgende ploegen spelen op 11 de cember in Beukendal 10..00 uur Eemvogels Cl Huizen C2 10.30uur Eemvogels Ml H.K.C. Ml 14.00 uur Eemvogels 1 - E.S.D.O. 1 WIELRENNEN Op zondag 12 december zal de jeugdaf deling van Tempo Soest weer een lan delijk veldrijderstoernooi houden Ook dit jaar wordt weer een geweldige opkomst verwacht, uit geheel Neder land zullen ze weer present zijn. Onge veer 260 deelnemers uit Friesland, Groningen, Brabant ja zelfs uit Zeeuw- Vlaanderen, staan al ingeschreven. Zij gaan a.s. zondag strijden voor de beste plaatsen. In de leeftijd van 8 tot 14 jaar zullen ze in 14 series starten; er zal dan niet meer dan 20 man aan de start staan. Voor de besten zijn er mooie prijzen beschikbaar. Ook dit keer zorgt de organisatie voor prachtige ploegenprijzen. De winnaars zijn de ploegen die de beste plaatsen hebben behaald. Tempo zelf gooit hoge ogen met de 14-jarige Richard Westhof en Arno van Boeyen, maar ook in de overige cate gorieën heeft Tempo sterke rijders. Het parcours heeft een lengte van ongeveer 700 meter voor de 8-, 9-, 10-, 11- en 12-jarigen. Voor de 13- en 14-jari- gen heeft de organisatie een mooi uitgezet parcours van 800 meter. Dat belooft een waar spektakel te worden. Voor de toeschouwers is er een verlo ting met prachtige prijzen. De prijsuitreiking zal plaatsvinden in het restaurant van het Soester Natuur bad. Bij het parcours zelf is een mogelijkheid tot het eten van warme hartige hapjes en drankjes. Voor even tuele ongelukjes staat de EHBO met de verbandtrommel paraat. Het tweede Nationaal Jeugdveldrij- derstoernooi zal langs het hele par cours te volgen zijn dankzij het gewel dige geluid van de Tempo geluidsman Th. van Veen en de bekende Microfo- nist Piet Imbos, die het geheel weer van deskundig commentaar zal voor zien. Het toernooi duurt van 11.00 uur tot 15.00 uur en is voor iedereen vrij toegankelijk. Voor verdere inlichtingen: A. van Ee, de Akkeren 81, Soest, tel. 20823. BASKETBAL De Soester basketbalverenlging „Pa- pUIon" organiseert op tweede kerstdag in sporthal Beukendal een toernooi voor haar teams, waarbij zijn uitgeno digd de verenigingen Dunckers uit Hilversum, Irene uit Bllthoven, Bour- gondlë uit Wijk hij Duurstede, Red Stars uit Soest en de organiserende vereniging «elf. De uiteindelijke winnaar zal een ver enigingswinnaar worden, want alle resultaten van alle teams per vereni ging worden bij elkaar opgeleid en dit eindresultaat is bepalend voor de eind stand. Elke vereniging doet mee met vier teams. Gespeeld wordt ln vier poules van vijf teams, waarbij de wed- strljdduur gesteld ls op 1 x 26 minuten. Er zullen nog diverse andere prijzen beschikbaar worden gesteld, die door een vakkundige jury zullen worden toegewezen aan de beste schutter, de bester verdediger, of het meest spor tieve team. Dit toernooi is louter rekreatlef. De bedoeling is dat tijdens deze tweede kerstdag, wanneer uiteraard de kom petitie stil ligt, de teams elkaar op een prettige en sportieve manier zullen ontmoeten. Dit toernooi begint op tweede kerstdag om 10,00 uur in de morgen en duurt tot half zeven 's avonds. De organisatie ls ln handen van het bestuur van Papillon. teerde in diverse scoringsmogelijkhe- den. Paul van de Deysel scoorde twee maal, Jan Bunt. Sjaak Smeeing en Cleem Diemers trokken de Soestena ren naar 9-7. Jammer genoeg kon BDC dit offensief' niet handhaven. Met nog 1*4 minuut te spelen liet de linkerhoekspeler voor de 6e keer de goed keepende Hein Hoogeboom vis sen, waardoor Enschede opnieuw 5 goals uitliep. Doordat Paul van de Deysel via een afstandsschot de stand op 12-9 bracht kon BDC met een niet al te grote achterstand gaan rusten. Het verschil werd in het begin van de tweede helft snel teniet gedaan. Door ..powerplay" van BDC werd de stand al na 5 minuten rechtgetrokken. Door een hardere verdediging probeerde Enschede BDC af te stoppen, waardoor de Soestenaren in de verdediging wat steken liet vallen en Enschede wegliep naar 15-12. Doordat BDC de kansen beter wist te benutten kwamen zij langzaam maar zeker weer naast elkaar. Ries Smeeing bracht vanuit een strafworp de stand op 16-16. Het was Ries Smeeing die BDC voor het eerst aan de leiding bracht. Een onterechte vermaning van de scheids rechter bezorgde hem direct daarop zijn derde 2 minutenstraf zodat hij voortijdig zijn trainingsjack kon aan trekken. Doordat ook Sjaak Smeeing voor twee minuten van het strijdtoneel vertrokken was stond BDC met maar 4 man te verdedigen. Door hard werken en goed aanschuiven wisten zij een tegen-doelpunt te voorkomen. Met nog 3 minuten te spelen kreeg Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijderi VOLLEYBAL Sint Nicolaas bezocht Beukendal Afgelopen zaterdag, 4 december, bracht St. Nicolaas een bezoek aan de sporthal Beukendal. Hij kwam 's mor gens vroeg bij de jeugdige volleybal lers kijken. De beheerder werd beloond met een paar splinternieuwe volley ballen, van marsepein, voor het tel kens weer zorgen voor de ballen, die in de zaal blijven liggen na de competi tie-wedstrijden en de trainingen. De Sint memoreerde de goede verstand houding tussen de beheerders en de beide volleybalverenigingen in Soest. De scheidsrechters kregen van de Sint een fluit van marsepein. De heer De Weerd van BG&SV, die vandaag de wedstrijdleiding had, kreeg een ban- ketstaaf voor het vele werk dat hij voor de jeugd doet. De diverse teams wer den bij de Sint geroepen en vermanend toegesproken. Zij mochten, vond de Sint, ook wel eens meehelpen de velden op te bouwen en hij vermaande degenen die altijd te laat kwamen. Ondanks de vermaningen van de Sint werden de teams ook beloond met een banket- staaf en pepernoten. De Sint wenste de volleybaljeugd verder veel succes in de competitie, maar bovenal veel plezier in het spel. Jeugd Meisjes: SVV b3 Surf bl 2-1 Het feit, dat Sinterklaas voor de aan vang van de wedstrijd al uit „Beuken- dal" weg was, moet de man's redding zijn geweest, want de jeugdtopper SVV b3-Surf bl is een zó spannende aange legenheid geworden, dat de kinder vriend zonder meer hartkloppingen zou hebben gekregen. Beide teams startten de eerste set keurig gelijkop- gaande. Na 6-6 leek SVV weg te lopen, want de Surf-coach greep bij 6-9 naar de eerste time-out. SW ondervond hiervan het resultaat, en kwam achter te staan., De rood-witte kwamen niet meer in hun spel en moesten de set aan Surf laten. In de tweede set weer een gelijkopgaand begin, maar SVV bleek toch over meer inhoud te beschikken. Dat was Surf teveel en met 15-7 kwa men de teams gelijk te staan, 1-1. De derde set leek een simpele zege voor de gasten te worden, Surf bouwde rustig een voorsprong van 13-6 op en leek niet meer te pakken. Maar ook nu toonden de Soester meisjes karakter. Lang zaam maar zeker brachten ze de onmogelijk lijkende achterstand terug en zetten deze om in een verdiende 15-13 setzege. Op zaterdag 11 december komen de meisjes uit tegen de middenmoter SVH bl. geplaatst in de Soester Courant, kunnen worden afgehaald of nabesteld tegen de prijs van 10,- per foto, acontant. Van Weedestraat 47A Soest Enschede onterecht een strafworp. Uiteraard benutte zij deze mogelijk heid, waardoor beide ploegen met ngo heid, waardoor beide ploegen met nog 2 minuten te spelen gelijk stonden. Enschede wist toen opnieuw een voor sprong te nemen en een halve minuut reste de BDC-ers om tenminste 1 punt weg te slepen uit Twente. In een alles of niets poging probeerde Paul van de Deysel de cirkel aan te spelen. Slechts dooreen overtreding kon de Enschede- verdediging voorkomen dat het alsnog gelijk werd. Gelukkig voor BDC hield de scheidsrechter het hoofd koel en gaven zij in de allerlaatste seconde BDC strafworp. Het was Cleem Die mers die de laatste mogelijkheid op een gelijk spel moest verzilveren. Koelbloedig gaf hij de keeper het na kijken zodat een opgelucht BDC ten slotte een verdient punt mee kon ne men naar Soest. Het is te hopen dat in het dalende spelpeil van de Soestena ren spoedig een kentering komt. In een thuiswedstrijd moet BDC aan treden tegen het in degradatiegevaar verkerende Aalsmeer. Volgende week is het voor Soestenaren van groot belang deze wedstrijd te winnen. HANDBAL Dames BDC pakken weer een puntje Het eerste damesteam van BIK' uit Soest gaat steeds beter draaien. Dit bleek ook afgelopem zondag, toen er gelijk gespeeld werd tegen nummer 3 van de ranglijst, HMS. Hopenlijk heb ben de Soester-dames de onwennige start in de eerste divisie nu achter de rug, zodat BDC de toekomst iets roos kleuriger tegemoet kan zien. In Utrecht was het zoals altijd een hekseketel, daar dit jaar de Goed heiligman en zijn Pieten niet ontbra ken. Voor Joke v.d. Kamp en Geeske van Engelenburg was het een thuis wedstrijd, daar zij enkele jaren bij HMS gehandbald hebben. In de eerste helft had de verdediging van BDC de dames uit Utrecht nog niet helemaal onder de knie. Nadat Bea Jongerius voor HMS en Geeske van Engelenburg voor BDC de stand op l-l hadden gebracht, liep HMS uit tot 4-1. Daarna ging het beter met BDC, d.m.v een strafworp, benut door Ria van Dijk en een schot uit de linkerhoek van Marian Heitsman, 4-3. Voor de rust wistten HMS en BDC allebei nog één keer te scoren. De ruststand was dus 5-4 in het voordeel van HMS. Na de rust opende HMS de score weer, maar BDC wist door snel en goed handbal vier doelpunten op rij te ma ken. Het begon in de 5e minuut. Na een goede break-out kon Geeske van En gelenburg in tweede instantie raak- schieten, gevolgd door Ada v. Hal en Dinie v.d. Heiden. Tot slot wist Ria v. Dijk in de 10e minuut nog een straf worp te benutten. Dit betekende een 6-8 voorsprong voor BDC. Vijf minuten voor tijd zetten de dames van HMS nog even alles op alles en dat resulteerde in twee doelpunten. Het eindresultaat van deze spannende wedstrijd, die goed geleid werd door de scheidsrechters uit Limburg, was 8-8. Zondag 12 december spelen de dames van BDC de achtste wedstrijd van dit seizoen tegen E en O uit Emmen. Er wordt gespeeld om 13.30 uur in sport hal Beukendal in Soest. Zaterdag 11 december 1982: 9.00 -16.00 uur K.N.K.V. korfbal 17.00 - 21.00 uur B.D.C. handbal Zondag 12 december 1982: 0.900 18.00 uur B.D.C. handbal 18.00 - 23.00 uur The Red stars basketbal Zaterdag 11 december 1982: 9.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 21.00 NeVoBo volleybal Zondag 12 december 1982: 10.00 -17.00 uur Badso badminton 19.00 - 22.00 uur Papillon basketbal Zaterdag 11 december 1982: 9.00 -12.00 uur Selby badminton 12.00 - 17.00 uur idem Zondag 12 december 1982: 10.00 15.00 uur Selby badminton RUITERSPORT Sint Nicolaas vertoefde enige uren tussen de ruitertjes van „Stichting Ruitersportcentrum Eldorado", waar hij zaterdag met grote belangstelling de verrichtingen van de jeugd op hun pony's volgde. Omstreeks twee uur arriveerde Sint Nicolaas, vergezeld van drie vakbe kwame Pieten, in de manege Eldorado aan het eind van de Bosstraat. De heer A. van 't Net begeleidde de Sint tijdens de rondgang door het gebouw en de stallen en gaf de nodige toelichting. De meeste belangstelling van de Sint ging uit naar de pony's en de paarden, die hij met kennersblik monsterde. De heer Van 't Net kreeg het hierbij wel wat benauwd, want ja, je weet maar nooit. Gelukkig kon hij al heel gauw weer opgelucht ademhalen, de Sint was dubbel en dwars tevreden. De paarden en de pony's stonden dik in het stro en ze zagen er allemaal goed verzorgd uit. Ondertussen had de bedrijfsleidster/ instructrice Marion van Eek samen met de stagiaires Wijnand Vleeschou- wer en Jan van Zoelen het parcours in orde gebracht. Terwijl vijftig kinderen de Sint een welkomstlied toezongen, betrad de Goedheiligman de binnenmanege. waar hij door de heer G. v.d. Heuvel welkom werd geheten. Deze stelde het op prijs dat de Sint in deze drukke dagen toch nog tijd had weten te vinden om hier aanwezig te zijn. Hij hoopte dat de Sint van de prestaties van de kinderen zou genieten en hij sprak de wens uit dat hij hem volgend jaar weer zou mogen ontvangen. De Sint antwoordde dat hij het altijd prettig vond om in Eldorado te zijn, omdat daar zo'n fijne sfeer heerst. Daarna verkenden de Pieten op el- kaars rug gezeten en onder grote hilariteit van de kinderen het parcours. Er moest heel wat gedaan worden. Begonnen werd met een slalom, ver volgens taai happen, ringsteken, zak- lopen, een cap van de ene paal op een andere plaatsen en tot slot met de pony over de caveletti naar de finish. Dat alles in draf of in galop, want het drietal dat de kortste tijd met de minste fouten scoorde was winnaar. Het was zó spannend dat zelfs de Sint tot het einde geboeid bleef kijken en tot vreugde van de deelnemertjes de prij zen uitreikte. Vanzelfsprekend ging niemand met lege handen naar huis! Terwijl de kinderen het toepasselijke „Dag Sinterklaasje" zongen, ver dween de grote kindervriend met z'n trouwe Pieten in de duisternis. Er moest nog heel wat werk verzet worden... ATLETIEK Het wegseizoen 1982 zit er voor de lange-afstandsgroep van S.O. Soest weer op. De pupillen van Ron van Duuren hebben dit jaar op enkele afstanden tijden neergezet die er niet om liegen. Zo werden er 4 clubrecords verbeterd in 1982. Het 30 km-record kwam in bezit van Rob de Haas, met een tijd van 1.52.22 uur. De clubrecords op de 20 km (1.08.49 uur), 25 km (1.28.23 uur) en marathon (2.36.32 uur) werden allen verbroken door Eef van den Brink. Ook Harry van Brummelen (2.40.12 uur), Rob de Haas (2.41.07 uur) en Joop van Leyenhorst (2.42.49 uur) liepen dit jaar een goede marathon. Zij verbeterden hun persoonlijke records op diverse met vele minuten. Verder is de lange-afstandsgroep dit jaar uitgebreid met een aantal nieuwe leden, die reeds enkele maanden enthousiast de training volgen, enthousiast de training volgen. Met name Ruud Ambags, Dick Kamer beek, Jan van Ransdorp, Anton Baltus, Henk Hooyberg (al 2.56.30 uur op de marathon) en Ebo Ebens verbeterden hun persoonlijke records al op diverse afstanden. Dat deze prestaties mede te danken zijn aan het werk van trainer Ron van Duuren spreekt voor zich. Zonder zijn deskundige begeleiding zouden de atle ten dit nivo zeker niet hebben bereikt, bereikt. Allen zijn uiteraard volop in training voor het nieuwe seizoen, om wellicht in 1983 nog sneller te gaan. Terwijl de hoogste teams van SW/ Stam van een vrije week genoten, speelden de lagere teams verwoed om de punten. Bij de damesteams 5,8 en 10 was het tegenslag, dames 7 en 9 en heren 4 hadden meer succes en behaal den volle winst. 2e klasse dames: SVV 5 - BG&SV 0-3 Ondanks de goede inzet van de SVV-ers moesten zij de winst aan de Baarnse tegenstanders laten. De eerste set ging gelijk op. De verdediging en de pass waren bij de SVV redelijk goed, ook de aanval kwam beter tot zijn recht. BG&SV echter liet niet over zich lo pen, waardoor er een leuke wedstrijd was te zien. BG&SV, dat een betere aanval had dan SVV, won deze wed strijd verdiend. 3e klasse dames: SH '71 2 - SVV 7 0-3 SVV was vanaf het begin veel sterker. De eerste set werd met goed spel met 11-15 gewonnen. In de tweede set keek SVV al snel tegen een 6-0 achterstand aan. Door hard werken kwamen de dames goed terug en hadden de rest van de set het initiatief. Ook de derde set was SW duidelijk beter. 9-15. Een verdiend gewonnen wedstrijd voor SVV 7. 3e klasse dames: SVV 8 - Volkei 7 0 3 SVV bood in de eerste set goed tegen spel tegen het hoog geklasseerde Vol- kei en bouwde zelfs een paar keer een kleine voorsprong op. Dat deze set toch nog verloren ging, kwam door de ge vaarlijke opslag van Volkei die SW niet goed onder controle kreeg. Ook ln de tweede en derde set kwam SW 8 niet onder die druk uit. SVV kwam zo niet aan een opbouw toe, waardoor Volkei met grote cijfers kon winnen. 3e Klasse dames: Unicornus 3 SVV 9 1-3 Het 9e damesteam van SVV begon heel enthousiast en hoopvol in Bunschoten. De eerste set werd een makkelijke overwinning voor SVV. De tweede set was voor Unicornus. SVV speelde te lakoniek. Elkaar aangemoedigd won SVV de derde- en vierde set. 4e klasse dames: SVV 10 LEOS 6 0-3 De dames van SVV 10, die elke wed strijd beter gaan spelen en meer ver trouwen in elkaar krijgen, konden tegen het geweld van dit jonge Leos niet op en verloren met setstanden die duidelijk maakten wie de sterkste was in deze strijd. Setstanden: 1-15, 6-15, 0-15. 2e klasse heren: Keizer Otto 2 - SW 4 0-3 De heren van SVV 4 behaalden de volle winst in Naarden, al leek het er in de éerste set niet op dat ze wat zouden maken. Door zeer goed spel van SW was Keizer Otto zó aangeslagen dat SVV, met dit degelijke volleybal, de wedstrijd snel naar een einde speelde. Wedstrijden voor de komende week: Donderdag: 9-12; Dames ASVD - SVV 3 Dronten 20.15 uur SVV 4 - Keizer Otto Beuken dal 21.30 uur SW 5 - Odis Beukendal 20.15 uur SW 6 - Oberon 2 Beukendal 19.00 uur S W 9 - Sh '71 2 Beukendal heren: 20.15 uur SVV 2 - Keizer Otto Beuken dal 21.30 uur SW 5 - Voleem Vrijdag: 10-12; Heren GVC 2 - SVV 3 Hilversum Zaterdag: 11-12; Dames 15.30 uur SVV 1 - Rust Roest, de Bunt 13.30 uur SVV 2 - Delte Lloyd. de Bunt Surf 6 - SVV 10 Hoevelaken Heren 17.30 uur SVV 1 - Unicornus. de Bunt Salvo 2 - SVV 4. Maartensdijk O Handbal vereniging BDC Wedstrijdprogramma Uitwedstrijden zat. 11 december. Jongens pup. 2 10.50 uur Baarn - B.D.C. Jongens pup. I 12.30 uur Limvio - B.D.C. Meisjes pup. I 13.20 uur Limvio - B.D.C. Dames sen. 4 18.50 uur Neyenrode 2 - B.D.C. 4 Heren sen. 3 21.30 uur H.v.B.S. - B.D.C. 3 Thuiswedstrijden zat. 11 december Meisjes adsp. 3 18.00 uur B.D.C. - Limvio Jongens adsp. 18.50 uur B.D.C. -U.D. Heren jun. 2 19.40 uur B.D.C.2 - Baarn Uitwedstrijden zon. 12 december Welpen 10.00 uur H.H.C. - B.D.C. Meisjes adsp. 2 13.45 uur Break Out - B.D.C. 2 Dames sen. 3 15.30 uur Shot'73 - B.D.C. 3 Thuiswedstrijden zon. 12 december Meisjes pup. 2 10.00 uur B.D.C. 2 - SHVU Meisjes adsp. I 10.50 uur B.C.D. I - DWSM Dames jun. 2 11.40 uur B.D.C. 2 - EMM Heren jun. I 12.30 uur B.D.C. - Amersfoort Dames sen. I 13.30 uur B.D.C. - Haka E en O Heren sen. 1 15.00 uur B.D.C. - Aalsmeer 2 Heren sen. 2 16.20 uur B.D.C. 2 - Seyst 2

Soester Courant | 1982 | | pagina 17