Winkelkring Van Weedestaat kiekt klanten tiidens kerstaktie ELKE WEEK - TOT DE KERSTDAGEN Dë Winkelkring fotograaf gaat ELKE WEEK op pad voor U! Naast vakmanschap, veelzijdigheid, gastvrijheid en service, kans op> een van de vele kado's. ƒ495 dspreker dspreker Soester Courant van woensdag 15 december 1982 kelend in de Van Weedestraat en omge ving kunt herkennen. De Winkelkring omvat namelijk meer dan de Van Weedestraat alleen, ook de Steenhoff- straat tot de Dalweg en een deel van de Burg. Groothestraat en zijstraten, zo als de E.C. Kuiperstraat horen bij de winkelkring. Per jaar vier akties De Winkelkring streeft ernaar per jaar- vier akties te organiseren. Zo kregen dit jaar op moederdag alle dames een mooie rode roos aangeboden. Kr is in april een parkeeraktie geweest, waar in door blauwe etalages het accent ge legd werd op parkeren in de blauwe zóne. Als derde aktie kwam dit jaar- de presentatie van vakmanschap op een "open-huis-dag" en mochten alle klanten een kijkje nemen achter de winkel om daar het gebeuren gade te slaan. De kerstfoto-aktie is voor 1982 het sluitstuk. Niet alleen Akties De Winkelkring Van Weedestraat doet meer dan akties organiseren. Het be stuur van de winkelkring vergadert zeer regelmatig en op deze verga deringen komen alle vraagstukken van praktische aard aan de orde. bijvoor beeld het parkeerprobleem Wij hadden een gesprek met de heer J. Nota. Zowel hij als zijn vrouw zitten van hel begin af aan. dat is nu dus ze ven jaar. in het bestuur. De heer Nota vertelde dat de Winkelkring een goede samenwerking van de winkels onder ling hoog in het banier voert. Als bij de ene bloemist de rozen uitver kocht zijn. en de klant wenst absoluut rozen, wordt de klant doorverwezen naar een collega-bloemist. Dit ge beurde vroeger niet altijd. I)e Winkel kring is ervan overtuigd dat een goede samenwerking van de winkeliers de basis legt voor een pr ettige winkelat mosfeer. De klant is koning Goede samenwerking sluit concurren tie echter niet uit. Integendeel, gezon de concurrentie moet er zijn Daardoor blijft iedere winkelier wat prijs en ser vice betreft op zijn tenen lopen. Komt een winkel in een monopoliepo sitie te verkeren, dan kan dit tot gevolg hebben dat hel belang van de cliënt on voldoende aandacht krijgt. De zaak loopt toch goed. wat zal de winkelier zich druk maken! Deze houding is na tuurlijk niet goed. Zoiets moet voorko men worden. De Winkelkring Van Weedestraat tracht daarom zoveel als mogelijk is te bewerkstelligen dat de klant tevreden de winkel verlaat, te vreden zowel met de aankopen als met de service. Voor de Winkelkring Van Weedestraat is de klant nog steeds ko ning. Soester Courant aan, dan komt u voor een mooie, bij u passende, prijs in aan merking. Waar u de prijs moet ophalen staat onder de foto. De aktie duurt vier weken In de Soester Courant van vorige week stond de eerste serie foto's van geluk kige winnaars. In deze krant vindt u de tweede serie. De aktie gaat door gedu rende de hele decembermaand. In de komende weken komen er dus nog twee series foto's, waarop u uzelf al win- kleine noodoplossingen voor het par keerprobleem te vinden. Waarom van de hele Van Weedestraat geen gebied gemaakt, waar uitsluitend parkeren voor üür met de parkeerschijf is toege staan. Voor de klanten is het een kleine moeite, als zij langer dan één uur wil len winkelen, even terug te lopen naar de auto om de parkeerschijf een uur verder te schuiven. Bewoners zonder garage zullen ontheffing van de bepa ling krijgen, maar voorkomen wordt dan dat bewoners van de Van Weede straat, die in het bezit zijn van een garage, uit luiheid hun auto voor de deur laten staan. Misschien kunnen de winkeliers van de Van Weedestraat aan hun staf die met de auto komt, vragen iets verder af te parkeren, bijvoorbeeld op het parkeer terrein bij het Postkantoor. Op die ma nier komen er plaatsen vrij voor klan ten die graag de auto dichtbij willen hebben, omdat zij moeten sjouwen met zware inkopen. Parkeerprobleem Jammer genoeg heeft de gemeente Soest echter wel, zoals iedere inwoner van Soest langzamerhand weel, te kampen met financiële problemen. Er moet bij de gemeente zwaar bezuinigd worden. Dit heeft zijn terugslag ook op een probleem van de Winkelkring. Het parkeervraagstuk, werkelijk een nij pend probleem voor de Van Weede straat, blijft onopgelost, zo lang als de gemeente geen geld te besteden heeft voor de aanleg van goede parkeer plaatsen. Momenteel is het hele tracé van de Winkelkring als grote verkeers ader het eigendom van de provincie Utrecht. De provincie is best bereid dit weggedeelte over te dragen aan de ge meente, maar dat zou voor de gemeen te betekenen dat zij voortaan de onder houdskosten voor de weg zal moeten betalen en daar voelt de gemeente mo menteel niets voor. Misschien zijn er voorlopig enkele Het is wellicht voor de gemeente een goed idee te kijken naar de nu nutteloze plek op de kruising Stadhouderslaan en Korte Brinkweg, te weten de plek waar het café van Butzelaar stond. Daar kan toch met betrekkelijk geringe kosten een klein parkeerterreintje komen? Nieuwe winkels op de Van Wee destraat Als volgend jaar de nieuwe winkels ge opend worden die thans gebouwd wor den op het terrein, voorheen Drukkerij Smit en Van Hall, zal de behoefte aan parkeerruimte nog toenemen. Welke winkels er op de Van Weedestraat bij komen is nog de vraag. Dat er een le- vensmiddelenbedrijf komt is vrijwel zeker. Misschien een aardig idee voor de Winkelkring als volgende aktie een prijsvraag uit te schrijven met als on derwerp: "Welke winkels wenst u dat zich in de toekomst in de buurt van de Winkelkring zullen vestigen de vlakdraad- er transparant att. Het gaat goed in de Van Weedestraat Gelukkig hebben de winkeliers van de Winkelkring tot nu toe weinig last van de bezuinigingen in de Nederlandse economie. De heer Nota heeft een opti mistische kijk op de toekomst voor zo ver het de Winkelkring betreft. Er wordt immers midden in de Van Weedestraat een grote nieuwe bank ge bouwd. Volgens de heer Nota beschou wen de winkeliers dit van oudsher af reeds als een goed teken. Zij zeggen dat daar waar een nieuwe bank ge bouwd wordt er geld voor de winkeliers te verdienen valt! plankluidspreker, n zijkant geplaatst hikt voor verster- :r. die het best ïplaatst op zijn 'kers vanaf 10 eker met een wel horizontaal liken. Geschikt 10-75 Watt. Herkent u zich op deze foto, gaat u dan naar Renè Borgts, Burg. Grothestraat 7, dan kunt u daar een pullover in ontvangst nemen. Herkent u zich op deze foto, gaat u dan naar „l>e Gouden Snaar", Steen hof f straat 18a, dan kunt u daar een hoofd telefoon in ontvangst nemen. Herkent u zich op deze foto, gaat u dan naar Reehorst, Groente en fruit, Van weedestraat 54, dan kunt u daar een grote kist clementines mandarijnen in ontvangst Herkent u zich op deze foto, gaat u dan naar de Bonnete- rie, Van Weedestraat 88, dan kunt u daar een borduur- pakket wol in ontvangst nemen. Herkent u zich op deze foto, gaat u dan naar Foto Swa- ger. Van Weedestraat 17, dan kunt u een Kodak l>iso kamera in ontvangst nemen. Herkent u zich op deze foto, gaat u dan naar Brilcen- trum. Van Weedestraat 17a, dan kunt u daar een ther mometer ter waarde van 49,25 in ontvangst nemen. Herkent u zich op deze foto. gaat u dan naar >ie. van Dam, Van Weedestraat 16, dan kunt u daar een cheque ter waarde van 50,- (voor lederwaren) in ontvangst nemen. Herkent u zich op deze toto, gaat u dan naar Amen i»..nh, Van Weedestraat 62, dan kunt u daar een Sheaffer vul penset in ontvangst nemen. Ilci'kt-iit gaat i, da. Van Dorrestein, Van Weedestraat 46, da een waardebon ter waarde van 50,- in men. Herkent u zich op deze foto. gaat u dan naar Algemc Bank Nederland, Van Weedestraat 5, dan kunt u da een een set zilveren munten in ontvangst nemen.

Soester Courant | 1982 | | pagina 15