Sint-Nicolaasactie Soest grandioos geslaagd Werkgroep Buitenlandse Werknemers en „Vrouwen voor Vrouwen" los van elkaar KERSTDAGEN <2)ecl^rtecDmmu^ Openstelling Dienstencentra tijdens de Kerstdagen Feestelijke prijzenregen van Pepernotenparadein Darthuizen 700.00 loten voor 3,5 miljoen omzet Uitslag van de Trekking „Pepernotenparade" Verschil in visie speelt werkgroep parten beide 'Radio Lokaal Soest' verzorgt uitzending in Veronica-programma —A- Menu's vanaff34,50 Kindermenu's vanaf f 17,50 RESTAURANT.. 19 Soester Courant van woensdag 15 december 1982 Gespannen afwachting, dat stond dui delijk te lezen op de gezichten van de 37 prijswinnaars van de grote Sint- Nicolaasactie, die door de organi satoren van de actie zaterdag j.1. naar restaurant Darthuizen waren ontboden om „een" prijs in ontvangst te nemen. Met hun aanhang vulden zij de Park- zaal van het restaurant, waar zij allen werden getracteerd op een kopje kof fie en een „Lange Soester" van bak kerij Dogterom aan de Torenstraat. Het was de heer Hilhorst zelf, voorzit ter van de Stichting Manifestaties Soest, die de spanning er zo lang mo gelijk inhield. Hij bracht in herinne ring dat de gezamenlijke Soester winkeliers met hun geweldige mede werking ervoor hadden gezorgd dat de actie dit jaar bijzonder succesvol was verlopen. Het publiek bracht hij hulde omdat het in drie weken tijds een bedrag van maar liefst 3.500.000.- bij de deelnemende winkeliers had omgezet, waarvoor de gigantische hoe veelheid van 700.000 loten was ver strekt. ,,Dat is toch geen kleinigheid", aldus de heer Hilhorst. Vergeleken met de actie van vorig jaar kan gesproken worden van een groot succes, gere kend naar de omzet van de winkeliers. In zes weken tijd (het dubbele) was in 1982 nauwelijks meer dan de 3.5 miljoen van dit jaar omgezet. „Daaruit blijkt dat de inkopen vooral op Sint Nicolaas gericht zijn", aldus de heer Hilhorst. Over het geringe aantal Soester win keliers dat niet aan de actie had mee gedaan merkte hij op dat zij daar ze ker spijt van zullen hebben. De overige 91 deelnemers hebben met hun vol ledige inzet voor het welslagen van de actie aangetoond dat zij goed hebben gezien waar het belang van winkelier en consument beiden ligt. „Het beroep dat wij op de winkeliers hebben ge daan om prijzen beschikbaar te stellen is ver boven verwachting gehono reerd". sprak de heer Hilhorst. „In clusief de hoofdprijs, de auto, is voor een totaal bedrag van maar liefst 20.000,- gulden aan prijzen ter be schikking gesteld van de actie." Niet alle 148 prijswinnaars konden in Darthuizen aanwezig zijn. Wel wa ren dat de 37 winnaars van de „grootste prijzen". Toen de heer Hilhorst be gon met het noemen van de prijswin naars kon men bijna een speld horen vallen. Van onderaf aan, tergend langzaam voor het besef van de meeste aanwezigen, werkte hij de lijst af. Wie zijn naam hoorde noemen mocht misschien heel even teleurgesteld zijn omdat hij nu zekerheid had dat de fel begeerde hoofdprijs, de Lada 1200 van autobedrijf Garage Hans Huigen, tóch aan zijn (of haar) neus voorbij was gegaan, de pijn werd meer dan verzacht door de werkelijk schitteren de cadeaus die hun wel „in de schoot" werden geworpen. Na een pauze voor het tweede kopje koffie, waardoor de spanning nog ver der werd opgevoerd, belandde de heer Hilhorst, met assistentie van mevrouw Meijer, tenslotte in de „hogere regio nen" van de lijst van prijswinnaars. Uitvoerig schetste de heer Hilhorst het beeld van notaris Elferink, die op 8 december, gezeten op een berg van 700.000 loten, voor elke prijs een winnaar moest trekken. Alle prijswin naars in Darthuizen kregen met hun prijs ook een fraai boeket overhandigd, beschikbaar gesteld door Boutique des Fleurs. Na ongeveer een uur leek het tijdstip nabij dat de spanning definitief ge broken zou worden. De heer Hilhorst was tenslotte „aangeland" bij de hoofdprijs. Voor hij de naam bekend maakte bedankte de heer Hilhorst al len die de actie tot zo'n ongeëvenaard succes hadden gemaakt. Het was tenslotte een geheel verbluf te, maar al gauw zeer enthousiaste mevrouw Van Diepen, wonènde aan de Veenbesstraat, die zich de gelukkige winnares mocht noemen van de gran dioze hoofdprijs van de „Pepernoten- parade", de schitterende Lada, die haar in eerste instantie alleen in sym bolische vorm werd overhandigd. „Ik word er zo verlegen van", waren de woorden waarmee zij deze miniprijs alvast uit handen van de heer Hilhorst in ontvangst nam. Het was wel duide lijk dat de prijs nauwelijks beter had Onder de welwillende blikken van de heren Hilhorst en Huigen neemt de familie Van Diepen glunderend plaats in de pas gewonnen Lada. kunnen vallen dan bij het gezin van de heer en mevrouw Van Diepen. Zij beschikten niet over een auto (geluk kig wél over een rijbewijs!en waren overduidelijk dolgelukkig met dit „lot uit de loterij" in de ware zin des woords. En dat terwijl mevrouw Van Diepen de heer Hilhorst had laten we ten eigenlijk niet eens zoveel zin te hebben om de prijsuitreiking bij te wo nen - al wist zij toen nog niet dat ze de hoofdprijs had gewonnen! De sleutels van de auto werden haar buiten overhandigd, waar de fonkel nieuwe Lada stond te pronken op de „stoomboot". De heer Hilhorst felici teerde de winnares van de Hoofdprijs en sprak de hoop uit dat zij heel veel kilometers zonder ongelukken zou mogen rijden. De complete uitslag van de trekking „Pepernotenparade: Auto, Hans Huigen: J. van Diepen, Veenbesstraat 734. - Dameshorloge, Chatoux: Hofman, Eikenlaan 85. - Herenhorloge, Chatoux: R. Klaren, Willibrordusstraat 15. - Crossfiets, Rij wielhandel De Bruin: M. Struik, Mid- delhoefseweg 11, Amersfoort. - Jaar gra tis bloemen, per week a 10,-, Bloemiste rij Van Oest: F. C. Friebel, Bilderdijk- laan 10. - Black en Decker workmate, Davo Ijzerwaren: Karwoczik, Kost- verlorenweg 3. - Tafelaansteker, siga renmagazijn Pieneman: M.v.d.Deijs- sel, Minstreelpad 85. - Toneelkijker, Optiek Hulleman: Beckeringh, Eiken- horstweg. - Kodak camera. Optiek Hul leman: N.A.F.Luyten, Gallenkamp- pelsweg 24. - Sportcheque ƒ50.-: Nic. van Dam Sport: A. Ernst. Birkstraat 118b. - Sportcheque ƒ50.- Nic. van Dam SportR. van Soest, Dorresteinweg 43. - Sortcheque ƒ50.-, Nic. van Dam Sport: G. Camper, Kerkstraat 43. Damestrui, Middelman Mode: O. Steman. Kromme- weg29. - Herentrui, Middelman Mode: mevr. v.d. Burg. Mariastraat 22. - Ver zilverde kandelaar, Juwelier Colitici: F. Bos, Duinweg 24. - Mand levensmidde len 150,-, Centra Supermarkt v.d. Graaf: J. Joman, Hartmanlaan 2. - 6 flessen wijn, Slijterij v. d. Linden: B. Corbey, Notaris Elferink en de heer Hilhorst bij de berg van 700.00 loten. Saenredamplantsoen 61. - 6 flessen wijn, Slijterij v. d. Linden: T. Bakker, Olijkeweg 6. - Delicatessenmand 59,50, Kaasspecialist: E. Bakker, Veenbesstraat 332. - Set dopsleutels ƒ49,50, Ijzerhandel Hooijer: mevr. J. Vogt, Braamhage. - Kodak Disc came ra, Foto Van Oosten: Beukema, Beetz- laan 34. - Philips Beautyset, fa. J. ter Horst:Sandra van Atten, Vosseveld- laan 2. - Stereo cassetterecorder 299,-, Fa. Schoemaker: H. van Niftrik, Ere prijsstraat 221. - Vertaalcomputer ƒ499.-, Fa. Schoemaker: P. van Atten, Ereprijsstraat 185. - Dekbedovertrek ƒ50.-, Wijnands Woonmode: J. J. v. d. Togt, Varenstraat 13. - Badjas ƒ150.-, Wijnands WoonmodeA. Roest, Nieu- weweg 9. - Electr. grill, Fa. Blokker: A. v. d. Lugt, Kerkstraat 32a. - Drie wieler, Fa. Blokker: Monsjou, Ferd. Huycklaan 4. - Jogginghanddoek, Wij nands Woonmode: mevr. Verlaan, Laanstraat 59. - Badstof hoeslaken, Wijnands Woonmode: G. Drost-van Wely, Sophialaan 18. - Tafellaken, Wij nands Woonmode: M. G. van Ginkel, Draailier 53. - Kussen, Wijnands Woon mode, Van Eeuwijk, Beetzlaan 4. - Kussen, Wijnands Woonmode: H. Schut, Van Lenneplaan 46. - Set toe behoren boormachine, fa. Spruyt: J. Tazelaar, Bartolottilaan 32. - 5 dozen sigaren, fa. Akkerman: A. Looren-de Jong, Eemnesserweg 79, Baarn. - Waardebon banketletter, v.d. Heuvel, Vermeerlaan 7. - Waardebon banket letter fa. Oudwater: mevr. Voskuilen, Van Lenneplaan 27; waardebon ban ketletter fa. Oudwater: F. Bosch, Veen besstraat 400; waardebon banketletter fa. Oudwater: J. P. de Bruin, Rade- makerstraat 29; waardebon banket letter fa. Oudwater: D. Kalshoven, Colenso 34; waardebon banketletter fa. Oudwater: Voüte, Van Lijnden laan 8. - Waardebon banketletter, Oudwater: p. van Klingeren, Ver- Er komt een aparte stichting, waarin de activiteiten van het project „Vrouwen voor Vrouwen" worden ondergebracht, nu binnen de Stichting Werkgroep Bui tenlandse Werknemers Soest geen eenstemmigheid blijkt te heersen over het te voeren beleid. De verzelfstandiging van het project is een uitvloeisel van een verschil in visie over de mate waarin politieke en andere bindingen in de activiteiten van de werkgroep een rol zouden moeten spelen. behorende activiteiten nog De Stichting heeft onlangs een verkla ring uitgegeven, waarin de bestaan de meningsverschillen worden uit gelegd. Deze verklaring luidt als volgt: In de afgelopen maanden is in de Stuur groep van de „Stichting Werkgroep Buitenlandse Werknemers Soest" dui delijk geworden dat er in het bestuur twee stromingen waren als het ging om het te voeren beleid. Het gaat hierbij niet om een plotse linge ontdekking, maar om een langdu rig proces. Reeds vanaf het moment waarop het projekt „Vrouwen voor Vrouwen" in de plaats kwam van de tot dan toe bestaande subgroepen van de werkgroep was het moeilijk een rede lijk evenwicht te vinden tussen het werk ten behoeve van het projekt en het werk op de overige terreinen waar op de werkgroep werkzaam is. Het projekt met eigen projektleiding was zo zelfstandig dat het voor de buiten wereld soms onduidelijk was dat het om een onderdeel van de Stichting Werkgroep Buitenlandse Werknemers Soest ging. De moeilijkheden namen toe toen het Turkse nationale comité besloot zijn vertegenwoordiger uit de stuurgroep terug te trekken. Hierdoor werd de ver houding tussen wel en niet bij het projekt moeilijker. Het niet kunnen vinden van een voor zitter alsook de moeilijk te vinden ver vanger van de penningmeester waren complicerende factoren. Lang is getracht zoveel mogelijk met elkaar samen te werken, zowel t.b.v. het projekt als b.v. t.b.v. het Samen werkingsverband i.o. van de Gemeen te, als voor het herstel van de relatie met de regionale stichting. Helaas bleek steeds duidelijker dat er twee nogal uitéénlopende grondgedachten waren binnen de leden van de stuurgroep. Dit leidde ten slotte tot een conflict. Een door de omstandigheden ontstane meerderheid van de stuurgroepleden (waartoe o.a. de vertegenwoordigsters van het projekt behoorden) was van mening dat de stichting neutraal, a-politiek en kleurloos moest optre den, om daardoor zoveel mogelijk steun in de maatschappij te kunnen verkrijgen. De minderheid van de stuurgroep was van mening dat, overigens zonder de werkgroep christelijk, progressief, socialistisch of wat dan ook te willen maken, het mogelijk moest zijn te komen tot duidelijke keuzebepalingen, waarbij de verschillende inspiratie bronnen waaruit geput werd zichtbaar konden worden. Op die wijze hoopten zij op een maximale herkenning door anderen, die daardoor tot medewer king zouden kunnen komen. Een bijkomende moeilijkheid was dat de projektleiding zo zwaar belast werd door activiteiten van het projekt dat zij nauwelijks tijd kon vinden voor activiteiten in het Samenwerkingsver band i.o., en zo geen draagkracht bood voor het totale beleid van de stichting. Wel en niet deelnemers aan het projekt kwamen tot weder zijdse verwijten, en voelden zich beur telings door anderen in de steek ge laten. Dit alles heeft ertoe geleid dat men heeft besloten over te gaan tot een verdere verzelfstandiging van het projekt „Vrouwen voor Vrouwen". D.w.z. het projekt zal niet langer deel uitmaken van de Stichting Werkgroep Buitenlandse Werknemers Soest, maar een eigen onafhankelijk zelfstandig bestaan hebben. Op welke wijze de Stichting Werkgroep Buitenlandse Werknemers Soest kan worden voortgezet is op dit moment nog niet duidelijk. Overleg met de beide nationale comités en de gemeen te Soest zal worden geopend, opdat een weg gevonden kan worden om uit de impasse te komen, een weg die zal kunnen leiden tot de door de buiten landers gewenste steun", aldus de ver klaring. meerlaan 11. - Waardebon banket letter, Oudwater: J. M. Rowe, Va renstraat 9. - Waardebon banketletter, Oudwater: Voüte, Van Lijndenlaan 8. - Waardebon banketletter, Oudwater: P. van Kling- geren, Vermeerlaan 11. - Waardebon banketletter, Oudwater: J. M. Rowe, Varenstraat 9. - Waardebon banketlet ter, Oudwater: M. van Marle, Oude Utrechtseweg 22. - Waardebon banket letter, Oudwater: v. d. Veen, Linden- laan, Baarn. - Bloemenbon, fa. Schol ten: H. Bartels, Van Lenneplaan 5b. - Bloemenbon, fa. Scholten: P. Brou wer, Kastanjelaan 53. - Bloemenbon, fa. Scholten: B. Floor, Veenbesstraat 190. - Lamp, fa. Bosboom: A. Vriens, Heideweg 70. - Lamp, fa. Bosboom: J. v. d. Burg, Van Beuningenlaan 12. - Waardebon banketletter, fa. v. Brum- melen, Ossendamw. Plekkepoel, Nieuweweg 55. - Waardebon banketlet ter, fa. Van Brummelen, Ossendamw. L. van Reenen, Van Hamelstraat 98. - Waardebon banketletter, fa. Van Brummelen, Ossendamweg: A. Wiss, Korteweg 10. - Waardebon banketlet ter, fa. Van Brummelen, Ossendamw.: J. M. v. Blokland, Wieksloterweg 39a. - Waardebon banketletter, fa. Van Brummelen, Ossendamw.Spleet, Van de Veldeplantsoen 31. - Waardebon, fa. v. d. SalmM. Lenarduzzi, Rem- brandtlaan 7. - Waardebon, fa. v. d. Salm: E. v. Gelder, Duinweg 9. - Waardebon, fa. v. d. Salm: F. v. Mans- feld, Duinweg 20. - Waardebon, fa. v.d. Salm: J. Mogendont, Ossen damweg 10. - Waardebon, fa. v. d. Salm: Robin Baltus, Krommeweg 21 Waardebon, fa. v.d. Salm: D. E. van Waart, Nassauplantsoen 20. - Waar debon, fa. Van de Weerd: J. Adam- Verwoerd, Kostverlorenweg 2. - Waar debon, fa. v. d. Weerd: B. Jasperse- Smeeing, Eikenlaan 87. - Waardebon, fa. v. d. Weerd: Paul Berends, Alb. Cuyplaan 36. - Waardebon, fa. v. d. Weerd: A. Wiss, Korteweg 14. - Waar debon, fa. v. d. Weerd: Prinsen, Irene- laan 28. - Waardebon, fa. v. d. Weerd: G. Wassman, Flat Soester Duinen 103. - Slimslang, fa. Gielen: Maja Hensums, Haverweerd 53. - Verfspullen: E. R. Meijers, Birkstraat 102. - Verfspullen: A. van Olm, Ereprijsstraat 205. - Verf spullen en handreiniger: H. Abbring, Larixlaan 16. - Set ringsleutels, fa. Frank: R. Demmenie, Aagje Deken laan 30. - Set ringsleutels, fa. Frank: M. Roos, Willaertstraat 11. - Waar debon banketletter, fa. De Mey: Det- mers, KI. Engendaalweg 24. - Waarde bon banketletter, fa, De Mey: Mark van Woerkom, Soesterbergsestraat 69. - Waardebon banketletter, fa. De Mey: P. Swager, Torenstraat 22. - Waarde bon banketletter, fa. De Mey: mevr. Kramer, Ossendamweg 26. - Waardebon banketletter, fa. De Mey Klinkenberg, Prunuslaan 11. - Waar debon banketletter, fa. De MeyBran- des, Plasweg 21. - Sjaal, Sporthuis Eb. Kareisen: M. Hogeveen, Schaepman- straat 24. - Sjaal, Sporthuis Eb. Ka reisen:!, Stegeman, Middenlaan 7. - Sjaal, Sporthuis Eb. Kareisen: W. Pul- Best, Noorderweg 17. - Sjaal, Sporthuis Eb. Kareisen: I. de Bruin, Smitsweg 53. - Sjaal, Sporthuis Eb. Kareisen: A. Reinierse, Eikenlaan 4. - Sjaal, Sport huis Eb. Kareisen: P. v. d. Brink, Den nenweg 5. - Bon banketletter, fa. Van Brummelen, Kerkstr. J. F. Hop, Weegbreestraat 319, bon banketletter. - fa. v. Brummelen, Kerkstraat C. H. Fa- ber, Klaarwaterweg 16. - Bon banketlet ter, fa. Van Brummelen, Kerkstr.F. H. Verbij, Ruysdaellaan 7. - Bon ban ketletter, fa. Van Brummelen, Kerkstr.: F. Bosloper, Olijkeweg 8. - Bon banketletter, fa. Van Brummelen, Kerkstr.: F. v. d. Eist, Van Straelen- laan 23. - Bon banketletter, fa. Van Brummelen, Kerkstr.: A. v. d. Baan, Klaarwaterweg 51. - Bon banketletter, fa. v. Brummelen, Kerkstr.: C. J. Weenink, Acacialaan 9. - Bon banket letter, fa. v. Brummelen, Kerkstr. Post, Korte Ossendam 55. - Bon ban ketletter, fa. v. Brummelen, Kerkstr. W. Th. Schut, Birkstraat 83. - Bon banketletter, fa. v. Brummelen, Kerk str.: Van Doornik, Torenstraat 12. - Pakket volksschilderkunst, fa. Brands- ma: Vogel, Pr. Hendriklaan 19. - Zui- velmand, Pieter Bor's Kaashuis: M. Renes, Vermeerlaan 13. - Tafellaken, fa. Tolboom: R. Brons, Weegbree- straat 649. - Waardebon ƒ25.-, Adama: W. Bijl, Prins Hendriklaan 52. - Waar debon ƒ25.-, Adama: Nicolas, Steen- hoffstraat 12. - Waardebon ƒ25.-, Ada ma: J. Kluen, Citer 6. - Waardebon, ƒ25.-, Adama: Christiaanse, Plasweg 67. - Waardebon ƒ25.-, Frank Mode: M. te Vaarwerk, Insingerstraat 2. - Waar debon ƒ25.-. Frank Mode: S. Deelen- Boers, Sparrenlaan 10. - Waardebon ƒ25.-, Frank ModeA. Keizer, Kerkpad ZZ 95a. - Waardebon ƒ25.-, Frank Mode: J. v. d. Heide, Hildebrandlaan 16. - Bloemenbon ƒ25.-, Bloemisterij Geijtenbeek: mevr. v. d. Horst, flat 119, Burg. Grothestraat 82. - Eau de parfum, Studio Karla Karwoczik: Ui- terwijk, Luytenaarpad 65. - Halsket ting, Studio Karla Karwoczik: Rade maker, Zwaluwenweg 20. - Cul. ency clopedie, fa. v. d. Ven: P. Delsman, Plasweg 15. - Cul. encyclopedie, fa. v. d. Ven: W. van 't Klooster, Van Len neplaan 17. - Cul. encyclopedie, fa. v. d. Ven: Bos, Nassauplantsoen 3. - Cul. en cyclopedie, fa. v. d. Ven: A. ter Rele- Hoolwerf, Sonnevelt 218, Baarn. - Gra tis huur videofilm, fa. Schoemaker: Nenny ten Cate, Biltstraat 100 bis, Utrecht. - Gratis huur videofilm, fa. Schoemaker: J. Vonk, Korte Brinkweg 23. - Gratis huur videofilm, fa. Schoe maker: S. Visch, Plasweg 45a. - Gratis huur videofilm, fa. Schoemaker: C. A. Rademaker, Laanstraat 29. - Gratis huur videofilm, fa. Schoemaker: C. Birnie, Hasselaarlaan 24, Eemnes. - Gratis huur videofilm, fa. Schoema ker: Margriet Grift, Prof. Fock. An- drealaan 19, Baarn. - Gratis huur videofilm, fa. Schoemaker: Jolanda Kok, le Heeserlaantje 5. - Gratis huur videofilm, fa. Schoemaker: mevr. Kersten, Weegbreestraat 415. - Gratis huurvideofilm, fa. Schoemaker: Boer- koel, Tromslagerpad 5. - Gratis huur videofilm, fa. SchoemakerD. Lafebre, Beetzlaan 133. - Gratis huur videofilm, fa. Schoemaker: P. C. de Geus, v. d. Weijdenstraat 20. - Grtis huur video film, fa. Schoemaker: J. G. v. Duinker ken, Dalweg 82. - Gratis huur video film, fa. Schoemaker: E. J. Schreuder, Varenstraat 96. - Gratis huur video film, fa. Schoemaker: I. Berk, Bos- Uiteraard met onze welbekende speelhoek BIRKSTRAAT 108 - SOEST - 02155-13720/4:1 Lang? Maandag 20 december a.s.Hilversum 2: De Stichting Radio Lokaal Soest, die voor het eerst van zich deed spre ken tijdens de dit voorjaar gehouden gemeenteraadsverkiezingen, in het kader waarvan een aantal rechtstreekse uitzendingen over het Soes ter kabelnet werd verzorgd, heeft zich nu een plaats veroverd in de na tionale ether. De 'omroep van Soest' vult een uur van het Veronica-pro- gramma "De grote verwarring," dat wordt uitgezonden op Hilversum 2, tussen 20.30 uur en 21.30 uur. Het programma wordt gevuld met de volgende onderdelen Soester nieuws, een discussie over de bezuinigingen waartoe de gemeenteraad onlangs heeft besloten (waaraan zal worden deelgeno men door vertegenwoordigers van de getroffen instellingen - zoals Arti- shock - en vertegenwoordigers van het gemeentebestuur-1 - een bijdrage over "Kloris en Roosje," de voordracht die op Nieuw jaarsdag in De Borg wordt gebracht door leden van Soester Applaus en The Messengers, - een item over het voor en tegen van lokale radio - een uitzending over de lopende Polen-actie waarbij geprobeerd zal worden telefonisch contact te leggen met burgemeester Scholten, die op die dag in Polen verblijft De verzorging van het programma is in de handen van twee verwoede Radio Lokaal-enthousiasten, Anthon van der Neut (25), freelance journalist, en Robbert Meeder (23). medewerker buitendienst van een stereo-adviescentrum in Soest. Tussen de verschillende onderdelen door wordt levende muziek ten ge hore gebracht door een artiest uit Soest of de regio. In het programma is ook een "agenda" opgenomen, waarin allerlei activiteiten die in de komende periode in Soest zullen plaatsvinden wor den opgesomd. Wie daarvoor nog iets belangrijks te melden heeft kan dat nog doen bij Robbert Meeder. tel. 12132, tussen 18.00 uur en 19.00 uur dagelijks. Het programma wordt "live" opgenomen en uitgezonden vanuit het Dorpshuis De Borg aan de Willaertstraat. Iedereen kan daar komen kij ken op het moment van de uitzending. straat 66. - Grtis huur videofilm, fa. Schoemaker: Caffa, Irenelaan 1. - Gratis huur videofilm, fa. Schoema ker: R. Wiemans, Stadhouderslaan 60. - Gratis huur videofilm, fa. Schoema ker: Janmaat, Schrikslaan 25. - Gratis huur videofilm, fa. Schoemaker: R. Demmenie, Aagje Dekenlaan 30. - Gra tis huur videofilm, fa, Schoemaker: S. F. Besselsen, Beetzlaan 111. - Gratis huurvideofilm, fa. Schoemaker: M. J. Keijzer, St. Willibrordusstraat 11. - Gratis huur videofilm, fa. Schoema ker: Elfriede Barendrecht, Colenso 74. - Gratis huur videofilm, fa. Schoema ker: Westerveld, Bosstraat 67. - Gratis huur videofilm, fa. Schoemaker: J. Schalkx, Theo Dobbehof 40. - Gratis huurvideofilm, fa. Schoemaker: A. B. Lagerwerf, Alb. Hahnweg 9. - Gratis huur videofilm, fa. Schoemaker: R. Kusters, Veenbesstraat 562. - Strijk ijzer, fa. Bosboom: Smit, Ossendam weg 23. - Kist mandarijnen ƒ30.-, fa. Ten Brinke: A. Hilhorst, Birkstraat 114. - Parker pennenset, Van de Ven kantoorefficiëncy: G. v. d. Sluys, v. d. Veldenplantsoen 27. - Papermate pen nenset, Van de Ven kantoorefficiëncy: Anita Kanters, Kerkstraat 65. - Tiener bureau, Kavé Doe-Het-Zelf: G. Roeten, Steenhoffstraat 26. - Operaglas, G. Burgerhout, Bilderdijklaan 19. - Waar debon ƒ100.-, De Ster, Zomer-v. d. Kooy, Wiardi Beckmanstraat 419. - Waardebon ƒ100-, De Ster, J. C. de Weger, Duinweg 12a. - Waardebon ƒ100-, De Ster: mevr. v. d. Hammen, Noorderweg 89. - Parfumerieset, fa. Van Amerongen: E. v. d. Avort, K. Rietberghof 11. Dienstencentrum De Drie Eiken Het dienstencentrum De Drie Eiken is eveneens op 2de kerstdag open. Over het programma volgen nog nadere me dedelingen. In elk geval zal er ook ge legenheid zijn tot gezamelijk eten. Vrijdag 17 december: Kerst-bingo in De Drie Eiken. Kaarten 6,- incl. kof fie. Aanvang: 20.00 uur (zaal open van af 19.30 uur) Dinsdag 21 december: Uw eigen „Kerststukjes maken" in het diensten centrum De Drie Eiken o.l.v. mevr. Veenendaal. Aanvang: 10.30 uur. Kos- sten: alleen te gebruiken materialen. Dienstencentrum Honsbergen Op 2de Kerstdag, zondag 26 december, is het dienstencentrum geopend van 16.00 uur tot 20.00 uur n.m. U bent van harte welkom. Voor degenen die daar prijs op stellen, is er dan tevens gele genheid om tussen 17.00 uur een 19.00 uur gezamelijk iets te eten. Dit wordt een kleine salade met brood en een con sumptie. Als u daarvan gebruik wilt Woning-analyse bureau opgericht Vanaf maandag 3 januari 1983 wordt er in Soest een op de regio georiënteerd adviesburo geopend onder de naam "Adviesburo voor woning-analyse." Dit buro gaat als aanvulling dienen op het werk van de makelaars en kan zo doende een grotere zekerheid bieden aan kopers van woningen, winkels e.d. De werkzaamheden bestaan uit een in spectie van de aan te kopen woning of ander onroerend goed. Dit onderzoek richt zich op de technische en de onder- houdsstaat van het onroerend goed, waarbij zowel de schoorsteen op het dak als het verborgen raampje ergens in een verre hoek an bod komen, bot komen. Het buro maakt hiervan een uitgebrei de rapportage, zodat de adspirant ko per thuis alles kan bekijken en daar door een beter oordeel kan vormen. Voor meer informatie 02155-18309 of schrijven naar postbus 288 3760 AG Soest. maken, wilt u zich dan opgeven bij de leiding van het dienstencentrum, bij een van de dienstdoende gastvrouwen aan het buffet of aan het bureau. Mid delwijkstraat 36 (vóór 17 december). Wilt u dan tevens een bijdrage in de kosten t.w. 5,- per persoon, voldoen? N.B. Op de 1ste kerstdag is het dien stencentrum gesloten. Voor woensdag 22 december heeft de volksdansgroep Honsbergen Jan de Draaier weer uitgenodigd met zijn orgeltje de "Wielewaal." Hij begeleidt de dansgroep. Ook zal hij een aantal kerstliederen ten gehore brengen. Be langstellenden zijn hartelijk welkom. Toegang gratis. Aanvang half 4 in het dc. Honsbergen). Jan de Draaier met zijn orgel De Wielewaal waarmee hij de dansgroep zal bege leiden.

Soester Courant | 1982 | | pagina 19