Gezellige drukte bij het Paardensport Centrum "Soest" KI TT Ruim 900 handtekeningen pleiten voor behoud Dorpshuis Studio Karla Karwoczik viert eerste lustrum Soesterberg Nieuwe bedrijfjes van start in Soesterberg Amnesty International: Nederland ongastvrij voor vluchtelingen Yamaha toetsinstrumenten bij Audio in Soest! briljant idee voor ongekend muziekplezier Eerste stappen gezet op weg naar Portugal bij TIFFANY Foto's, Soester Courant Avondverkoop KERSTDAGEN woensdag 22 december, donderdag 23 december. Oudheidskamer Soest Gezien bij Mies en bij Audio 27 27 "Ik kon ternauwernood aan de dreigen de vervolging ontsnappen door naar Nederland te vluchten. Nu zit ik hier anderhalf jaar en willen ze me terug sturen. Dat betekent dat de politie me op het vliegveld opwacht en me in de gevangenis zal gooien. Hoe het dan verder gaat is onbekend. Nou ja, onbe kend. Bovenstaande is een citaat uit de folder die Amnesty International inmiddels in een oplage van één mil joen in Nederland is gaan verspreiden. Cijfers tonen aan dat Nederland voor niet uitgenodigde vluchtelingen in en kele jaren tot een van de minst gast vrije landen van West-Europa. is ge worden. In 1981 zochten een kleine duizend men sen asyl in ons land. Van hen werd 2l/b"/f als vluchteling erkend. Ken triest West-Kuropees record. Ook staatssecretaris Scheltema van het vorig kabinet verklaarde nog in juli van dit jaar tijdens een gesprek met "Wordt Vervolgd." het maandblad van Amnesty. "We zitten misschien wel wat aan de krappe kant bij het verle nen van de vluchtelingenstatus." Niet temin blijft Nederland in dit opzicht een van de meest ongastvrije landen van West-Europa. Amnesty Internatio nal is van mening dat hierin veran dering moet komen. De organisatie is lid van de Vereniging Vluchtelingen werk Nederland, een samenwerkings verband waarbinnen nog tien organi saties samenwerken, dit zijn - De Stichting voor Vluchtelingen Stu denten - Stichting voor Oecumenische hulp aan kerken en vluchtelingen - Generale Diakonale Raad - Algemeen Diakonaal Bureau van de Gereformeerde kerken in Nederland - Stichting Joods Maatschappelijk werk - Nederlandse Vrouwenraad - Stichting Mensen in Nood - Stichting Fovin (Federatie Organi-. satie van ontheemden en vluchte lingen in Nederland) - Stichting kontaktorgaan Regionale in stellingen voor vluchtelingenhulp Aan de medewerkende organisaties is vast te stellen hoeveel Nederlanders ei genlijk achter dit werk staan. Vooral nu, in een economisch slechtere situa tie. moeten wij oppassen dat wij geen mensen naar hun land terugsturen die tot slachtoffer zullen worden van mar telingen. zware gevangenisstraffen of zelfs terechtstelling vanwege tiun over tuiging, huidskleur, ras of godsdienst'. De Amnesty-groep Soest zal op ruime schaal deze maand en ook in januari 1983 aandacht vragen voor deze toch niet ijb ons offervaardige volk passen de ongastvrijheid. Op diverse plaatsen zullen gratis informatiefolders ver krijgbaar zijn waarin wordt beschre ven niet alleen wat er nu precies aan de hand is, maar ook wat wij er allemaal aan kunnen doen. Ook zullen op tal van plaatsen muurkranten worden opge hangen. De basis groep vraagt een ie der die binnen zijn school, club. partij kerk of vereniging folders wil versprei den. kontakt op te nemen met het se kretariaat: Draailier 23. tel. 17001. Het was gezellig druk op Sinterklaas- dag bij het Paardensport Centrum "Soest" aan de Bosstraat. Dat kwam niet alleen omdat de deelnemers aan de decembercompetitie de komst van Sint en Pietermannen in het vooruit zicht was gesteld, maar vooral omdat het de eerste dag was van een serie van drie wedstrijddagen, tijdens welke ge streden wordt om een aantal aantrek kelijke prijzen, waaronder de hoofd prijs: een week naar Portugal. Op deze Sinterklaasdag werd het seriegebeuren geopend door de jeugd op pony's. Weliswaar is de reis naar Portugal voor de winnaar in de se niorenklasse weggelegd, maar ook het jonge ruitervolkje wist dat er een fraai pakket prijzen op de besten lag te wachten. Ringrijden De jeugd was al vroeg uit de veren en bevolkte de terreinen op en om het Paardensport Centrum "Soest" ver voor de aanvangstijd: 10.00 uur. Er was redelijk veel publiek toen de eerste combinatie ging proberen de stok door de ring te steken. Altijd een vrolijk vermaak voor rijders en publiek. Ie dere keer opnieuw is er spanning, steeds weer klatert het applaus op wanneer het lukt en is het "ach en wee" niet van de lucht bij een "mis- steek," waarbij door overmoedig ent housiasme - de gedachte meer bij de ring dan bij het paardje - de ruiter de grootste moeite heeft in het zadel te blijven. Een spektakel, dat vooral door felle strijdlust, gekenmerkt door ver beten gezichtjes, voor prima sfeer zorgt. Naast het ringrijden waren er een tweetal opdrachten meer: de jeugd moest een aantal attributen al rijdend van een paal afslaan en tenslotte laten zien wat ze hobbelend en wel met een aan een eindje draad bungelend stuk koek klaar konden maken. Dat koek- happen-vanuit-de-stijgbeugels is een succesnummer, dat we de ouderen ei genlijk ook wel eens zouden willen zien doen! De jeugd zal, gezien de handige manier waarop ze het voor elkaar kre gen, de senioren op dit punt best een lesje kunnen geven. Na het rijden, de prijzen en de Sint met zijn bazen. De wedstrijd pakte als volgt uit 1. Christiaan de Ruig, die hiermee de fiets heeft gewonnen. 2. Tasha Schan stra, 3. Richard de Gier, 4. Hester van Rijn, 5. H. Verkuilen. Nadat de Sint iedere deelnemer had voorzien van het nodige strooigoed en een prachtige ballpoint, was de beurt aan de senioren, die hun eerste schre den richting Portugal konden gaan zet ten. Er zal echter meer voor nodig zijn om dat prima prijsje te winnen, dan uitsluitend te zegevieren bij het onder deel springen. Er wordt op 19 decem ber a.s. een dressuurdag georgani seerd. terwijl op 2e Kerstdag, en dat is dan ook de finaledag. een cross in bos sen en duinen wordt uitgezet. Wie weet komen de paarden de wielrenners dan wel tegen! Een beetje uitkijken naar elkaar, lijkt ons zo. De uiteindelijke winnaar kan rekenen op een door de luchtvaartmaatschappij TAP Air Por tugal uit het Girassol Programma uit geloofde reis naar Portugal voor 1 per soon. Het paard, dat toch eigenlijk het leeu- wedeel voor zijn of haar rekening zal moeten nemen, kan jammer genoeg niet mee, maar er wordt aan het onmisbare deel van het duo zeker ge dacht, heeft men ons met de hand op het paardehart, verzekerd. Wie de strijd van dichtbij wil volgen kan bij het Paardensportcentrum "Soest" aan de Bosstraat terecht a.s. zondag van 10.00 uur tot 17.00 uur en op 2e Kerstdag, aanvang cross 10.00 uur; einde en prijsuitreiking 17.00 uur. De route van de cross zal tijdig bekend worden gemaakt. De uitslag van de senioren van de competitie na de eer ste dag ziet er zo uit 1. K. Koster, 2. G. van Duinkerken. 3. L. v.d. Horst. 4. T. Smit en 5. K. Hout kamp. r i v. Weedestraat 52 - Soest geplaatst in de Soester Courant, kunnen worden afgehaald of nabesteld tegen de prijs van 10,-per foto, acontant. Van Weedestraat 47 A Soest Vrijdag 24 december en vrijdag 31 december om 5 uur gesloten. De spontane handtekeningenactie die de heide beheerders van het Dorpshuis in Soesterberg. de heer H. Apeldoorn en mevrouw G. Warta. in de afgelopen week hebben gevoerd, heeft In luttele dagen meer dan 900 handtekeningen opgeleverd. Maandagmiddag werden deze, met een begeleidende brief aan geboden aan burgemeester Scholten Bij die overhandiging was ook een delegatie van het Soesterbergs Vercni- gingsoverleg aanwezig. nog boven het Dorpshuis blijft hangen, en beloofde dat het College zich als ge heel voor de zaak van het Dorpshuis zou Inzetten. "Het is nu even een kwestie van afwachten wat er uit de bus komt." Komend weekend. 18 en 19 december, zal de Oudheidskamer gesloten zijn. Oorzaak? Het inrichten van een nieuwe fototentoonstelling. Veel foto's van onze Soester families, met naam en achternaam. Gezichten die je nu nog tegenkomt, zij het dan van een jongere generatie. Ook de namen vindt je nu nog terug. Een tentoonstelling speciaal voor inwo ners en oud-inwoners van Soest met be langstelling voor deze oude Soesters. Wilt u meer over deze families te weten komen? De werkgroep Genealogie v.d. Historische Vereniging verricht veel onderzoek op dit gebied. Een lidmaat schap kost u 25,- per jaar en u ont vangt hiervoor 3 a 4x per jaar het tijd schrift van Zoys tot Soest. Aanmelding bij de Oudheidskamer. Op de tentoonstelling vindt u ook oude plattegronden van Soest met bekende en minder bekende namem. In verband de energiekosten is de Oudheidskamer vanaf 26 december alleen op zondag geopend. Gedurende de tentoonstelling „Onder Soester Families" worden er op de zondagmiddagen dia's van oud Soest vertoond. De exposities op de deel en de zolder zijn nog te bezichtigen. Begin volgend jaar worden deze vervangen door nieuwe. Heeft u de lopende exposities nog niet gezien, laat dan uw kans niet voorbij gaan. Openingstijden vanaf 26 december: al leen zondags van 13.00 tot 17.00 uur, Ferdinand Huygenlaan 18! Opgetogen neemt Karla Karwoczik de muzikale huldeblijken van de Blaas kapel in ontvangst. Het is alweer vijf jaar geleden dat Kar la Karwoczik het initiatief nam om te starten met een eigen schoonheids salon. Daarvoor was zij al langere tijd werkzaam voor het bekende merk Shi- seido, waar zij erg veel ervaring mee opdeed. Haar grote wens was echter altijd een eigen studio te openen. In 1977 nam ze die stap en startte aan de Koninginne- laan. Sedert enige tijd is haar studio gevestigd aan de Burg. Gro staat 25 in Soest, waar zij wordt geas sisteerd door Mar ja, en dat, zoals ij- dens het lustrumfeest bleek, tot .volle tevredenheid van de zeer veie clien die beiden kwamen gelukwensen. Twee in het oog springende produkten die Studio Karla Karwoczik gebruikt zijn Shiseido en Maria Galland. Beide zijn opgebouwd uit plantaardige grond- stoffen. Een belangrijk aspect van het werk in de studio is de specialistische modeua- ge. Naast massage wordt veelal gewerkt met masker. Doo gebruik van een masker ontistaa "plaatselijke" temperatuurverhoging, waardoor een optimaal resultaat verkregen. Andere behandelingen die in de studio worden toegepast zijn: allerlei vormen van huidbehandeling, zoals b.v. het rei nigen van de huid, epileren, desinfec teren van de huid (vapozone). acnébe handelingen, etc. Ook hierbij is de door Karla en Marja toegepaste huidana lyse vooraf bijzonder belangrijk. Naast het praktische gebeuren op het gebied van schoonheidsbehandeling geven zij ook persoonlijk gerichte afviezen op het gebied van make-up, parfums, etc. Ook heren kunnen trouwens bij Studio Karla Karwoczik terecht voor behan delingen en/of adviezen. Behalve de reeds genoemde facilitei ten beschikt de studio óok nog over een uitstekende zonnebank. Erg aardig is daarnaast de bijzonder smaakvolle collectie lederwaren en bytouterieën die men in de studio aantreft. De eindconclusie kan dan ook zijn dat Studio Karla Karwoczik méér is dan "alleen maar" een hoog aangeschre ven schoonheidssalon. Het eerste lustrumfeest werd zater dagmiddag j.1. tóch al op een bijzonder feestelijke manier luister bijgezet door een uitgelezen gezelschap van familie. vrienden, bekenden en uiteraard de da mes-cliënten. toen plotseling, tot aller verrassing, vanaf de stoep voor de stu dio, de vrolijke klanken van een blaas- orkest te horen waren. Op dat moment begon de min of meer "stilletjes" ge arriveerde Eemlander Blaaskapel - zo'n vijftien man sterk - van de beken de Soester Muziekvereniging P.V.O. een aantal feestelijke nummers weg te geven, o.a. het toepasselijke "Lang zullen ze leven". Het enthousiasme over deze onverwachte muzikale hulde aan de beide bekoorlijke schoonheids specialistes Karla Karwoczik en Marja Cramer werkte aanstekelijk op de tal rijke aanwezigen, en het werd dan ook een buitengewoon gezellig "open huis" in de studio aan de Burg. Grothestraat, waarvoor de mensen op straat wel even stil wilden blijven staan. De uit stekende reputatie die de schoonheids salon in de afgelopen jaren heeft ver worven werd onderstreept door het feit dat alle gasten een 'welriekend' pre sentje kregen aangeboden. Het zal Stu dio Karla Karwoczik nauwelijks moeite kosten om die reputatie in de komende jaren te handhaven en verder uit te bouwen. Er is in deze tijd van economische teruggang, waarin bedrijfssluitingen bijna dagelijks voorkomen, op z'n minst durf nodig om als werknemer de stap naar zelfstandigheid te maken. Toch gebeurt dat nog regelmatig. Wie het waagstuk aangaat, blijkt vaak meer vertrouwen te hebben in de eigen capaciteiten dan in de toekomst van het bedrijf waar hij werkt. Daarnaast heerst de overtuiging dat men, on danks alle problemen die aan een eigen bedrijf verbonden zijn, een beter beleg de boterham kan verdienen wanneer men eigen baas is. De heer W. Ruiten beek in Soesterberg is één van de nieuwelingen in het bedrijfsleven. Het eenmansbedrijfje is onder de naam Ruitenbeeks Horeca equipment geves tigd in dezelfde hal aan de Willem Stuutlaan in Soesterberg waar ook de Hoogland Trading Company is geves tigd, eveneens een nieuw bedrijf. Beide bedrijven zijn vanmorgen officieel ge opend door de directeur van de dienst gemeentewerken in Soest, ir. S. H. Brunekreef. Steeds hoger Na de zoveelste verhuizing en uiteinde lijk het vertrek uit Soesterberg van het bedrijf waar zij werkten, begonnen de heren G. H. M. Sol en J. C. van den Eshof uit Soest die eveneens geen gat in het mee verhuizen met het bedrijf uit Soesterberg, in de garage bij de woning van dé heer Mol in Hoogland een eigen bedrijfje. Zij begonnen bescheiden, maar al spoedig was de garage te klein. Eerst werd ook op alle mogelijke plaatsen op de bene denverdieping van het huis voorraad opgeslagen, en zoals deze in huis steeds hoger steeg, zo schoot ook het bedrijfje omhoog. In 1981 deed zich de kans voor om te verhuizen naar een loods aan de Postweg in Soesterberg, waar wel vol doende ruimte was, zodat de handel maatschappij in lasmaterialen en -gas sen daarheen verhuisde. Er kwam toen een derde man bij, A. C. A. Hilhorst uit Soest, ook afkomstig van het bedrijf waar Sol en Van den Eshof eerder had den gewerkt. Het bedrijfje groeide met een paar personeelsleden en de zaken gingen zo goed, dat opnieuw naar een andere ruimte werd uitgekeken. Die werd gevonden in een hal van 600 vierkante meter aan de Willem Stuut laan in Soesterberg. Ruitenbeek, die zijn bedrijfje aangrenzend van de Hoogland Trading Company aan de Postweg had, besloot mee te verhui zen. Ieder nam 300 vierkante meter voor z'n rekening. Na aanvankelijk wat pech te hebben gehad door de brand die het aangrenzende bedrijf Slaaprijk volledig in de as legde - waar bij de hal van de nieuwe bedrijfjes ook aanzienlijk schade opliep - werd met Er is nogal wat onrust ontstaan rond om het Dorpshuis, nu de beheerders onlangs te horen hebben gekregen dat zij wellicht beter naar een functie in een andere sector zouden kunnen om- zien. Dat vernamen zij van de zijde van het interim-bestuur, dat de bestuur lijke zaken rondom het Dorpshuis se dert begin dit jaar waarneemt, nadat het dorpshuisbestuur zelf was afge treden. Dat men zich in Soesterberg grote zor gen maakt over het voortbestaan var het Dorpshuis komt niet geheel en a uit de lucht vallen, al is het grote pU bliek doorgaans nogal verrast door dt omvang van de problemen. Het exploi tatietekort van het Dorpshuis bedroeg vorig jaar 60.000.-. terwijl in 1981 nog een winst van 18.000,- werd gereali seerd. Er heersen nogal wat verschillen in op vatting over de juiste wijze waarop dt problemen moeten worden aangepakl en over de status van het Dorpshuis ook in de toekomst, heerst geen duide lijkheid. Wat dat betreft kijkt men ir Soesterberg nogal eens met een be schuldigende blik in de richting van de gemeente. Gisteravond zou in het Dorpshuis een hoorzitting worden gehouden, waarvoor de verenigingen waren uit genodigd. Vanuit het Verenigingsover- leg bestaan grote bezwaren tegen deze vergadering, in de eerste plaats van wege het feit dat geen of weinig goede informatie over de financiële aspecten ter beschikking is. zodat praten over de toekomst in dat opzicht niet erg zinvol lijkt, en in de tweede plaats omdat uit gerekend op dezelfde avond ook de Deelnemersvergadering van de Sport stichting zou worden gehouden, waar aan een aantal verenigingen ook deel moet nemen. Het interimbestuur (destijds door de gemeente aangewe zen dat de vergadering perse wilde la ten doorgaan, heeft de 44 verenigingen uitgenodigd om net hen te overleggen over de samenstelling van een nieuw bestuur voor het Dorpshuis. Van hun kant zijn de verenigingen daarover niet zeer enhousiast - men vindt dat bij de totstandkoming van een nieuw be stuur de hele bevolking moet worden betrokken en dat voorkomen moet wor den dat juist de verenigingen de last moeten gaan dragen. Burgemeester Scholten antwoordde op de vraag of het College de grootst mo gelijke aandacht aan de toekomst van het Dorpshuis wil geven dat de kwestie in B. èn W. uitvoerig aan de orde was geweest. "Alle inspanningen zijn erop gericht om het perspectief voor het De Dorpshuis-beheerders H. Appel doorn en mevrouw G. Warta over handigen de lijsten aan burgemeester Scholten. Dorpshuis weer te openen. De vraag is nu op welke manier dat het beste kan. We hopen wel tot een goede oplossing te komen." De heer Scholten tekende daarbij echter het volgende aan: "Voor Soesterberg geeft dat hopelijk reden tot moed, mits het zelf ook daadwer kelijk gebruik (en meer) zal maken van het Dorpshuis. Dat heeft u wél in de hand, wij niet." Het gemeentebestuur rekent op de steun van de bevolking, als er binnen kort een oplossing-in-aangepaste-vorm komt. Die aanpassing zit er wel in, bracht de heer Scholten naar voren. Toch waarschuwde hij voor al te hoog gespannen verwachtingen: "Wat van daag zeker is, is morgen onzeker. Dat is nu eenmaal niet anders in deze tijd van bezuinigingen, waarin het beleid steeds opnieuw moet worden aange past." Hij riep de aanwezigen op alles te doen om de zaak te laten groeien en bloeien, omdat de bezuinigingsbijl anders als- Concert in de Oude Kerk Zaterdag 18 december a.s. wordt in de Oude Kerk een concert gegeven door het ensemble „Affetti Musicali." Dit ensemble bestaat uit Piet Dhont. barok hobo; Lex Vos, blokfluit; Willem Bou ten, cello; Jan Jansen clavecimbel. Uitgevoerd worden werken uit de ba rokperiode, en werken in de zg. galante stijl. Jan Jansen speelt op clavecimbel de Vle partita van Joh. Seb. Bach en de Ve Sonate van Joh. Christiaan. Bach. Verder kunt u luisteren naar sonates van Handel, Pepusch, Schulze en Loeil- let voor blaasinstrumenten met con tinuo. Het concert begint om 20.15 uur. Toe gang 5,- cjp en 65 3.-. enthousiasme aan het verbouwen en in richten van de hal begonnen. "Sinds we hier zitten, is onze omzet verdubbeld," aldus de heer Sol. Hij heeft er het vol ste vertrouwen in dat het bedrijf z'n be staan zal rechtvaardigen. "De grote bedrijven zijn vaak te lomp, functio neren te traag en hebben (te) grote overheadkosten. Die hebben wij niet. Daarnaast is snelle levering onze grote kracht. Wij kunnen in alle redelijkheid zeggen: Vandaag besteld? Morgen in huls! Nu het bedrijf goed en wel gevestigd is. komt het als nooit tevoren aan op vak manschap, snelle levering en goede service. "Dat moeten we zien vast te houden. Dan ben ik ervan overtuigd dat we als all-round bedrijf in de las- wereld een uitstekende toekomst heb ben," aldus de heer Sol. "Het blijkt ook in de slechte tijd waarin we leven heel goed mogelijk te zijn om een eigen bedrijf op te bouwen." zegt de heer W. Ruitenbeek van het gelijk namige bedrijf dat zich heeft gespe cialiseerd op het inrichten van horeca bedrijven. "Het gaat bijzonder goed; zo had ik het echt niet verwacht." Rui tenbeek, afkomstig uit de horecawe- reld. startte begin dit jaar zelfstandig aan de Postweg in Soesterberg. Met de Hoogland Trading Company nam hij het besluit om te verhuizen. Samen zit ten ze nu in de hal aan de Willem Stuut laan die jarenlang heeft leeggestaan. "Na een half jaar kan ik zeggen dat ik een florerend bedrijf heb," zegt Rui tenbeek. die geen personeel in dienst heeft, afgezien van zijn echtgenote die de administratie voert. Het bedrijf levert door heel Nederland complete horeca-inrichtingen, van bars tot keukens, van meubilair tot de meest uiteenlopende apparatuur. Alles is maatwerk, want er is geen (snack)bar, koffieshop of keuken het zelfde. Dat geldt trouwens ook voor de particuliere opdrachten die Ruiten beek uitvoert. Hoe klein de opdracht Dok is, voorop staat altijd dat het alle maal vakwerk moet zijn dat de deur uitgaat. Want de toekomst van het be drijfsleven ligt vooral in het vakwerk, naast de snelle levering en goede ser vice. Daarvan zijn zowel Ruitenbeeks Hore ca Equipment als de Hoogland Trading Company overtuigd. Daarom zien ze de toekomst vol vertrouwen tegemoet! Met de Yamaha toetsinstrumenten kun je niet alleen overal muziek maken, want de "keyboards" zijn kompakt en licht in gewicht, maar heb je door de vele klankvariaties, ritmesektie enz. ook de beschikking over meerdere mu ziekinstrumenten in een "keyboard." Op heel gemakkelijke wijze verander je zo'n keyboard van een piano in een harpsichord en van een vibraphone in een "magischorgel." Ideale instrumenten ook voor hen die nog nooit een toetsinstrument hebben bespeeld. Beginners bereiken in korte tijd een verbluffend resultaat.' De key boards hebben een eigen ingebouwde luidspreker maar kunnen heel gemak kelijk aangesloten worden op elke nor male "huis" stereoinstallatie. De weergave van alle klankvariaties is dan nog mooier. Bij de fa. Audio staan alle modellen demonstratieklaar en u mag er natuurlijk ook zelf op spelen. Voor de beginners zijn ruim voldoende boekjes aanwezig en de heer Delsman van de fa. Audio is gaarne bereid om elke beginner op weg te helpen. Ook voor mensen die vroeger piano, orgel of b.v. accordeon gespeeld hebben en hun instrument door allerlei redenen nu niet meer hebben, of door plaatsge brek geen toetsinstrument meer heb ben. zijn deze keyboards ideale instru menten om toch weer thuis te musi ceren Ook de keyboards zijn producten die ontstaan zijn door de vergevorderde ontwikkelingen op het gebied van de electronica. Ons inziens echter zeer duidelijk een van de betere ontwikke lingen want thuis met muziek bezig zijn kan ongekend plezier gevenEn in deze tijd waarin steeds meer mensen meer vrije tijd hebben en waarin de jongeren worden overladen met mas saproducties van alle mogelijke elec- tronische dingen lijkt ons het leren en maken van muziek een zeer positieve bijdrage en een, ook voor de toekomst, zinvolle vrijetijdsbesteding! De prijzen van de keyboards zijn vanaf 385,- en de afmetingen zijn vanaf 42x14. Elk keyboard kan dus gemakke- lijk overal in huis gebruikt worden. Zelfs door de verschillende stroom voorzieningsmogelijkheden, buitens huis.

Soester Courant | 1982 | | pagina 27