I ym r EbksrElssn Motorrijders en bromfietsers in de mist De vroedvrouw is een man MAANDAG MEEST AANBIEDINGEN Nijhof Zeil inBaarn. 3 VOOR DE KERST GEOPEND! 't is maar wat u 72,90 b.v. Kerst samenkomst in De Open Hof Gids voor gehandicapte sportvissers cms Besturen Progressief Soest en P.P.R. Soest opnieuw vastgesteld Radioactieve aardbeien? Zelfbouw Baarn spnrthuis IUW Gewoon nog lekker een paar dagen klussen voordat het jaar voorbij is Novolux plafondtegels Houtwolcement platen Massief "Oregon-Pine" panelen Douche- en Badwanden Kunststof vensterbanken Leuk grenen mini balkje 3 Aluminium-jaloezieën Als uw bed niet stevig genoeg is "Spiegeltje-Spiegeltje" 0 aan de wand 'Cocosmat" om het vuil buiten te laten. Extra zware zeegrastegel Gezellig warm- bij koud en vochtig weer cKingh'scHair fashion gewend bent SDESE pei^J Gehoorzaamheids cursus voor honden 29 28 Soester Courant van woeni sdae_ 15 december 1982 Eindelijk een kwaliteits plafondtegel die aan alle eisen voldoet - "2 zijdig vinyl" in 5 dessins- "Afwasbaar" ook achterzijde harde P.V.C. laag - daardoor stevig en vormvast. Afmeting: 40 x 40 of 30 x 60 cm. vanaf 36,- p/m2 (en zo eenvoudig aan te brengen). Ook nieuw! Vinytop -12 mm. dik spaanplaat paneel met vinyl bekleed. Ook voor plafond - 60 x 120 cm. 16,50 per paneel Decoratief - isolerend - geluidswerend 50 x 200 cm.- 2'fc cm. dik - lichtgrijs 9,80 p/pl. In "witte kleur" met V kant 50x200 cm. 19,85 p/pl. Sandwichplaat - 2 x '/2 cm. houtwol - daartussen 2%cm. schuim totaal 3'/2 cm. dik - 50 x 200 cm. 15,30 p/p. Prachtig - iets bruin generfd hout. 18 mm. dik. Lengte 210 - 240 en 300 cm. breed 25 - 30 -40-50 cm. Prijsideebijv.: (van enkele maten) 210 x 25 cm. 25,- 210 x 40 cm. 41enz. 240x30 cm. 35,-300x40 cm. 58,-enz. "Ook in werkbladen" - let op 3S mm dik. 147x58 - 86,- 147x78-114,- 177x58-103,- 238x40-100,- 238x50-130,- 298x40-125,- (Ook massief eiken timmerpanelen in 18 mm. dik) Unieke keuze voor mensen, die gewoon wat meer willen zien. "15 mogelijkheden in douche- en badwanden" Prijsidee: Douchewand 80 x 80 cm. 295,- Idem 90x90 cm. 310,- Als u de planten langer wilt laten leven. R=| _.j| Lang 360 cm.-breed 25-30-35 cm. vana'35,-per lengte - rechte voorkant. —=- Getalit -Travertin - met ronde voorkant Lang 410 cm. - Breed 20-25-30-40 cm. vanaf 97,50 p/lengte. 4V2 x 7 cm. lengte vanaf 300 tot 450 cm. 7,50 per meter 200 cm. hoog - uit voorraad: vanaf 80 cm. breed - per 10 cm. oplopend - maximaal 300 cm. breed P rijsidee bijv. (Lamel 35 mmbr.) lOOcrn. 104,- 150 cm. 143,-200 cm. 182,-enz. Goede afsluiting die ook de kou buiten houdt. Bedbodems - stalen frame met hardhouten span latten er tussen. 70 cm. breed -190 of 200 cm. lang 61 ,- 80 cm. breed -190 of 200 cm. lang 65,- 90 cm. breed-190 of 200 cm. lang 69,- U Ij Groot assortiment losse spiegels - rond J) of vierkant-Ook met grenen of eiken J houten lijsten. l' NU-PASSPIEGEL 30x90 cm. 12,95 Sterke cocos op rubber I ondergrond -100 cm. breed - vanaf de rol op elke maat - 65,- p/mtr'. Let op 2 cm. dik. Gewoon de sterkste die er is. 30 x 30 cm. 1,30 p/stuk Uit voorraad: 25 modellen- voorzethaarden allesbrander Dubbel en enkelwandige pijp -vanaf 9.8 tot 20.3 cm. Dakdoorvoeren enz. enz. Dekzeilen - Gezoomd geringd - vele maten vanaf 2x3 m. totmaxlOx 12mtr. 2 kwaliteiten 2,90 of 3,90 p/m2 (Advertentie no 25-82). Bij Woonstyle is het binnenste van uw fauteuil of bank even belangrijk als de buiten kant. Héél anders dan de in grote series en fabrieksmatig samen gestelde meubels. Vakmanschap in de sfeer die bij u past. Degelijk tot in de kern. Dat merkt u op het eerste gezicht maar nog méér na jarenlang gebruik. Voor een totaalpakket wonen vrwm 374I AM Baarn Brinkslraat 19-23 Telefoon: 02154-12801 dames en heren hairstylers Burg. Grothestraat 36, Soest telefoon 02155-17756 ruime parkeergelegenheid Onze openingstijden zijn: 's maandags gesloten di t/m vr 8.30 tot 17.30 uur a 8 00 tot 15.30 u KUNSTSCHAATSEN met wit leren schoen maat: 34-42 82,90 Kerst-prijs NOREN "Viking Jr" hoog en laag model maat: 35-46 124,50/130,50 Kerst-prijs X @9«00 SKIKLEDING Dames - Heren - Kinderen 20/O KfëlfSt^koirtlïXJJ Prachtige kollectie van alle bekende merken o.a.: Ellesse, Daniël Hechter, Ski-Set etc., b.v.: Herenjacks v.a. ƒ79,50 SKITASJES, makkelijk voor al uw kleine 4 g\ dU spullen 29,50 Kerst-prijs SKIBRILLEN Alle merken en soorten uitzoeken v.a. 6,-20% Kerst-korting SKISCHOENEN bekend merk, prima pasvorm 167,50 Kerst-prijs SKI-SET: "Blizzard" Thermo Sport Tyrolia 360 D bindingen, incl. stoppers en py 4V fit stokken 938,00 Kers-prijs a tlO^vv "Hagan" Mid Super bordo/zilver, Tyrolia 160 D bindingen, incl. stoppers en n stokken 495,50 Kerst-prijst® LANGLAUF SKI-SET: "Hagan" Touring, No-wax loopvlak Rottefella bindingen en Aluminium stokken -sfl OA AA (kleine lakbeschadigingen) 184,50 Kerst-prijs X 9 Uv (Aanbiedingen gelden t/m 18-12-82) Soesterbergsestraat 3 - Tel. 02155-12749 Wintersport: Verhuur - Verkoop - Service - Schaatsenslijpen 2749 Op zaterdag 18 december a.s. wordt in "De Open Hof" (Veenbesstraat/hoek DalwegX^een kerstsamenkomst gehou den, waaraan medewerking wordt ver leend door de Muziekvereniging P.V.O. en het Jongerenkoor Soesterveen. Op het programma staan, naast sa menzang van een aantal bekende kerst liederen, ook liederen die tot het eigen repertoire van het Jongerenkoor be horen. Verder worden nog enige cantates van Johann Sebastian Bach ten gehore ge bracht. P.V.O. geeft bovendien een uitvoering van het "St. Anthonykoraal" van Jo- seph Haydn en de "Mars van de_prie- ters" uit "Die Zauberflöte" van Wolf gang Amadeus Mozart. Ds. Doeke Land verzorgt de opening en de .sluiting van deze kerstsamenkomst, die bedoeld is voor de gehele "Open Hof"-gemeenschap. Het programma begint om 19.00 uur en duurt tot ca. 20.00 uur. Soester Schaakclub verliest opnieuw Met nog zes wedstrijden voor de boeg lijkt de situatie voor het tweede tien tal van de Soester Schaakclub in de Stichts Gooise schaakcompetitie al hopeloos. Ook de derde wedstrijd in de tweede klas B ging vorige week vrijdag met grote cijfers verloren. En Passant 1, de koploper, versloeg de Soesters met 7-3, een resultaat dat overigens wel ietwat geflatteerd was. Aan het eerste bord ging de Soester Goes geheel onnodig onderuit. In een gewonnen stelling blunderde de Soester vertegenwoordiger hopeloos. Ook vijf de bordspeler De Gier raakte in een kansrijke stelling het spoor in de eind fase bijster, waardoor hij minimaal een remise uit zijn handen liet glippen. De nederlaag had zodoende een wat draaglijker karakter kunnen krijgen. Slechts aan vier borden sprokkelde Soest nu de drie punten bijeen. Silkens nam in betere stelling met een bord vol stukken al vrij snel genoegen met re mise. Daarmee deed hij zijn team zo mogelijk iets tekort maar daar stond weer tegenover dat Gustafsson met een pion minder een remise aanbod gewoon niet mocht afslaan. Balvers trok aan het vierde bord de opgaande lijn van de laatste weken door. Na een gevaarlijke aanval op zijn koning keurig gepareerd te hebben kon hij tegen het eind van de speeltijd het eerste Soester puntje incasseren. De jeugdige Ivar Chavannes voegde daar tenslotte ook nog eens een puntje aan toe door in de slotfase koelbloedig toe te slaan. De winst van de Soester was opmerkelijk, aangezien hij zich nagenoeg de gehele speeltijd door had moeten verdedigen waardoor hij gelei delijk aan verloren dreigde komen te staan. Behalve Goes en De Gier konden ook C. van Dijk, Van Vlietf mevrouw Suyk en debutant Van de Hammen het niet bolwerken. Ook in Soest bestaat de mogelijkheid voor bezitters van honden om hun dier een Gedrags- en Gehoorzaamheidscur sus te laten volgen. De Hondenvereni ging „Zoys" organiseert cursussen voor „beginners" en „gevorderden", terwijl er ook gelegenheid bestaat om het offi ciële landelijke gehoorzaamheidsdiploma te behalen. De kosten zijn zeer beschei- Alle gewenste informatie is verkrijg baar bij B. Veermen (tel. 22542) en F. Gelderman (tel. 12269). Diefstal van gereedschap Een inwoner van Soest deed bij de po litie aangifte van de diefstal van o.m. sleutels, een boormachine en ander ge reedschap. De spullen waren weggeno men uit een gereedschapskist, terwijl de bestolene werkzaamheden uitvoer de in een pand dat aan de Birkstraat in aanbouw is. De waarde van gereed schap is ruw geschat 600,--. Zaterdagmiddagmuziek DomPieterskerk Utrecht Op zaterdagmiddag 18 december a.s. wordt in de reeks concerten op de za terdagmiddag de Cantate 132 "Bereitet die Wege, bereitet die Bahn" van Joh. Seb. Bach uitgevoerd door de Neder landse Cantorij en de instrumentale groep van de Domcantorij onder lei ding van Maarten Kooy. Deze Cantate, een van de hoogtepunten in Bachs cantateoeuvre, vormt tevens de afsluiting van de vier Bachcantates die in de Advent in het kader van de Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht zijn uitgevoerd. Op eerste Kerstdag wordt een Carolservice ge houden om half vier. De Zaterdagmid dagmuziek, tijdelijk in de Pieterskerk begint om half vier en de toegang is gratis. Tijdens mist op de motor of bromfiets zitten, vereist extra aandacht voor de bestuurder. De ANWB heeft daarom enkele aandachtspunten op een rij gezet. Voor de motor is bij mist over dag dimlicht verplicht, maar speciaal mistlicht of groot licht mag ook. Mist- licht tegelijk met dim- of groot licht voeren mag echter niet. Tijdens mist en duisternis mag u geen gToot licht voeren. De lichtstralen kaatsen dan namelijk terug, zodat u nog minder ziet. Bij zeer dichte mist (zicht 50 meter of minder) mag er aan de achterzijde van de motor één (rood) mistachterlicht worden gevoerd. Aangezien motorrij ders en bromfietsers maar één licht aan de voorzijde en één licht aan de achterzijde voeren, zijn zij minder goed zichtbaar dan automobilisten. Houdt u er dus rekening mee dat u minder goed opvalt. Bij mist overdag kunt u uw zichtbaarheid vergroten door fluorescerend oranje-rood mate riaal op uw kleding en valhelm aan te brengen. Bij mist en duisternis werkt dit materiaal niet. U valt dan alleen maar op door de gevoerde verlichting en eventueel aangebracht reflecterend materiaal. Tijdens mist kan de wer king van reflecterende materialen ech ter aanzienlijk achteruit gaan. Houdt hier rekening mee. Motorrijders en bromfietsers die valhelmen dragen met een vizier, ondervinden tijdens mist nog meer last. Het vizier beslaat zowel aan de binnen- als aan de buiten kant. De aanslag afvegen is slecht, omdat dit krassen veroorzaakt. Alleen als er vantevoren een waslaag aange bracht is, wordt de schade enigszins beperkt. Aan de binnenzijde van het vizier, en bij brildragers ook de bril, kan een anti-condenslaag worden aan gebracht om het beslaan tegen te gaan Mist kan ook gladheid veroorzaken. Houdt hier dus rekening mee, rijdt rustig, houdt afstand en denk ook aan andere -onverlichte- weggebruikers. Mist is voor gemotoriseerde tweewie- Iers een behoorlijke hindernis. Ga daarom voor uzelf na of u werkelijk de weg op moet. Een afspraak afzeggen in verband met de slechte weersomstan digheden valt zeker te overwegen. Of neem een taxi of stap in het openbaar vervoer. Het kan u een hoop narig heid besparen. De Nederlandse Vereniging van Sport vissersfederaties (NWS) stimuleert de sportvisserij en doet dat ook voor Nederlanders die tengevolge van een handicap voorzieningen behoeven om te kunnen vissen. Ten vervolge op de brochure "Sportvissen voor gehandi capten" met richtlijnen voor de vorm geving, inrichting en financiering van de betere aangepaste visplaatsen brengt de NWS thans de "Gids voor gehandicapte sportvissers" uit. De inhoud van de gids bestaat uit drie gedeelten, namelijk practische tips, kaarten en stekinformatie. De practische tips bevatten informatie over de manieren waarop en de plaats waar men de belangrijkste zoetwater vissen kan vangen en ook over ma terialen en begrippen, het zeevissen, andere vismogelijkheden, de visserij- wet, enz. Op de per provincie ingedeelde kaart- pagina's zijn 220 goedgekeurde vis plaatsen nauwkeurig aangegeven. Bij iedere visplaats is vermeld of deze wel of niet geschikt is voor rolstoelgebrui kers. Naast deze gegevens bevatten de kaarten veel toeristische informatie. In de beschrijving van de stekken en visplaatsen is aandacht besteed aan de ligging van de stek, de afmeting van de visplaats, de benodigde vergunning, de bereikbaarheid en de kwaliteit van vis plaats en stek. Om een zo breed mogelijke versprei ding van de informatie te bereiken zul len begin januari ruim 5000 exempla ren van de gids gratis verspreid wor den onder dienstverlenende organisa ties en instanties. Verder zijn 10.000 gidsen beschikbaar voor individuele aanvragers, die deze in bézit kunnen krijgen door betaling van twee gulden verzendkosten. VOOR Mede door een subsidie van het mini sterie van Landbouw en Visserij ko men alleen de verzendkosten van de gids voor rekening van de gehandi capte sportvisser. Na overmaking van 2,- op postgirorekening 32 92 400 t.n.v NWS, Postbus 288, 3800 AG Amers foort onder vermelding van "Gids voor gehandicapte sportvissers" ontvangt men de gids zo snel mogelijk thuis Het is zover: gelijke behandeling voor mannen en vrouwen zal waarheid wor den, de Lid-Staten van de E.E.G. zullen zich goedschiks of kwaadschiks moe ten houden aan dit gemeenschapsbe ginsel en mannen in de gelegenheid moeten stellen zich te bekwamen in het beroep van vroedvrouw. De heer Roland Boyes, Brits lid van het Europees Parlement, heeft net over dit onderwerp een schriftelijke vraag in gediend bij de Europese Commissie. De ledenvergadering van Progressief Soest en het PPR-aktie-centrum heb ben de bezetting van de bestuursposten opnieuw vastgesteld. Nu Progressief Soest sedert enige tijd een bredere sa menstelling heeft gekregen door de toetreding van de EVP werd de nood zaak hiertoe duidelijk gevoeld. De ledenvergadering van Progressief Soest (PPR/EVP/Onafhankelijken) kwam tot de volgende bestuurssamen stelling: Voorzitter: Jan G. Nuijten (onafhanke lijk, oud-raadslid P.S. Sekretaris: Jan Uit den Boogaard (PPR), tel. 17692 Penningmr.Leidje Tomassen-Hols- heimer (PPR. oud-raadslid P.S. Het bestuur van het PPR-aktiecen- trum werd door de leden gehandhaafd in de oude samenstelling. Voorzitter: Wolter Spaink (per 1 maart Ad v.d. Haar) Sekretaris: Jan Uit den Bogaard, tel. 17692. Penningmr.: Leidje Tomassen-Hols- heimer Contakt persoon E. V. P.: Reewseit Tromp, tel 20017. Hij merkt op dat mannen die in het Verenigd Koninkrijk de opleiding voor vroedvrouw willen volgen aanzienlijke tegenwerking ondervinden er zijn na melijk maar twee ziekenhuizen die het manlijk geslacht in staat stellen deze opleiding te volgen. Gezien het feit dat de opleiding voor vroedvrouw nu in de gehele Europese Gemeenschap is geharmoniseerd kun nen zij, met ingang van januari 1983 hun vak uitoefenen in elke Lid Staat In haar antwoord verklaart de Commis sie dat zij met betrekking tot deze zaak het Europese Hof van Justitie reeds heeft ingeschakeld en dat het Verenigd Koninkrijk zich zal moeten voegen naar de communautaire wetgeving Een verhaal dat wel een staartje zal hebben. Maakt u zich maar geen zorgen dat uw romantische diner bij kaarslicht be dorven wordt door de radioactieve gloed van de aardbeien of dat toekom stige kinderen ter wereld komen als ge drochten als gevolg van radioactieve uien. Op verzoek van een lid van het Europees Parlement heeft de Europe se Commissie een onderzoek gedaan naar de praktijk om voedsel te bestra len voor het in de winkel komt om zo bacteriën te voorkomen. Het blijkt dat in de gehele Europese Gemeenschap volgens een bepaalde richtlijn veiligheidsmaatregelen van kracht zijn voor de bescherming van werknemers die met de gevaarlijke ko balt 40 en caesium 137 straling werken en voor de bescherming van de consu ment in het algemeen. Ambtenaren van de Europese Commissie zijn het over eens dat op voedsel, dat bestraald is. vermeld moet worden welk proces het ondergaan heeft. Vooral in België word voedsel bestraald. Het is hier toe gestaan voor aardbeien, uien, knof look. sjalotten, paprika's en aardap pelen. In Nederland wordt het gebruikt voor aardappelen, uien, champignons en gevogelte, in Frankrijk voor uien knoflook en sjalotten en in Italië voor aardappelen, uien. en knoflook. In Duitsland. Groot-Brittanie en Dene marken is het in principe verboden maar bestralingsapparatuur bestaat wel. Minervawcg 3 - tel:02154-16246 (industrieterrein) Geopend van 8.00 tot 17.30 uur: zaterdag» tot 12.30 uur

Soester Courant | 1982 | | pagina 28