soesl Nutsbedrijven helpen bij omlaag brengen energiekosten PT ƒ9#.- mid KeukenShowSoest 50 Jaar geleden in Soest 7 "Soest en Soesterberg in oude ansichten" (deel 2) verschijnt nog vóór kerstdagen vraagt; uw aandacht; voor: e// 'tfudie- ,-v [BOONTJES^ HELP DE POLEN DE WINTER DOOR GEMEENTE n Wet Autovervoer Personen Te koop aangeboden „Egghermonde" Hinderwet- ontwerp beschikking Beschikking Hinderwet Nieuwste pennevrucht van gemeentevoorlichter Ben van Os U beeft die oude auto allang weggedaan R-estoaVint Vrifoto-film-uideocv vaktnan-opfiden BiïksWaatZ - Soest-Z. ybf'llmode I J Denim jacks 16 December 1932 5 Soester Courant van woensdag 15 december 1982 5 (openbare bekendmaking) Burgemeester en wethouders brengen hierbij, zulks ter voldoening aan het bepaalde in artikel 42c van het Uitvoeringsbesluit Auto vervoer Personen, ter openbare kennis dat de vergunning ten be hoeve van het vervoer van personen met taxi's van de volgende per sonen zijn verlengd tot 1 januari 1988: 1. J. W. B. de Bruin, Gallenkamp Pelsweg 1, 3768 HT Soest; 2. fa. C. Klomp, Koninginnelaan2-4, 3762 DE Soest; 3. G. H. A. Plagge, Birkstraat 42, 3768 HHSoest; 4. A. Roose-Wiegman, Rade makerstraat 60, 3769 BE Soesterberg; 5. J. Tak, Eikenlaan 5, 3768 ES Soest 6. W. Verwoerd, Laanstraat 52, 3762 KE Soest. Voor iedere belanghebbende staat tegen deze beschikking beroep open bij Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht binnen dertig dagen na heden. De gemeente Soest biedt bij inschrijving te koop aan Het landgoed Egghermonde te Soesterberg, Banningstraat 6. be staande uit een representatief landhuis met aangebouwd koetshuis met bovenwoning, fraaie boompartijen en een oprijlaan. Het geheel beslaat een oppervlakte van tenminste 1.5 ha. Desgewenst is meer grond beschikbaar. Uitstekend bereikbaar vanuit Amersfoort en Utrecht. Het geheel vrij te aanvaarden. Het onder architectuur gebouwde landhuis tneo-classisistische stijl i is dringend aan restauratie toe. Het object is te bezichten op 21 en 28 december 1982 van 10.00 - 12.00 uur en eventueel na telefonische afspraak (02155 - 16744 toest. 212 De inschrijving staat open van 13 t/m 21 december 1982. Inschrijfformulieren, alsmede nadere inlichtingen terzake zijn ver krijgbaar bij de afdeling grondzaken van de dienst gemeentewerken van Soest, Lange Brinkweg 77, dagelijks van maandag tot en met vrijdag van 9.00 - 12.00 uur of worden na telefonische aanvraag onder bovenvermeld nummer toegezonden. Bekendmaking van de uitslag van de inschrijving zal plaatsvinden op woensdag 5 januari 1983 in het gebouw van bovenvermelde dienst om 16.30 uur. Op de gemeentesecretarie (afdeling 1) - voor de Soesterbergse za ken ook in de hulpsecretarie - en de bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan liggen ter inzage verzoeken van Gebr. Tammer, Amersfoortsestraat 7 te Soesterberg om een ver gunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een spuitcabine op het perceel Amersfoortsestraat 7 te Soesterberg (kad. gem. Soest, sectie E, nr. 3485 ged. Van Geest Soesterberg b.v., Veldm. Montgomeryweg 65 te Soester berg om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ten behoeve van een machine-apparatenbouw- en constructie bedrijf annex spuiterij op het perceel Veldm. Montgomeryweg 65 te Soesterberg (kad. gem. Soest, sectie E, nrs. 2728 ged. en 3039 ged. Afvalstoffenhandel Van Es b.v., Sterrenbergweg 30 te Soesterberg om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor opslag en verwerking van afvalstoffen op het peixeel Sterren bergweg 26-30 te Soesterberg (kad. gem. Soest, sectie E, nrs. 2623 en 3222. Autobedrijf Tevako b.v., Soesterbergsestraat 2 te Soest om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ten behoeve van een autobedrijf op het perceel Soesterbergsestraat 2 te Soest kad. gem. Soest, sectie K, nrs. 2815 en 2816 H. A. Menning, Industrieweg.39 te Soest om een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet t.b.v. een inrichting voor het lakken en moffelen van metalen objecten op het perceel Industrieweg 39 te Soest kad. gem. Soest, sectie G nrs. 8078, 8077 en 8075 De strekkingen van de ontwerpen van de beschikkingen luiden: „po sitieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe". Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schrif telijk worden ingebracht door de aanvragen en degenen, die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden inge diend voor 30 decembër 1982. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het gemeentebestuur worden ingediend. Bij besluit van 7 december 1982 heeft het college van b. en w. een beslissing genomen op de verzoeken van Grift Trappen Soest BV, Nijverheidsweg 2 te Soest om een vergun ning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een trappenfabriek op het perceel Nijverheidsweg 2 te Soest (kad. gem. Soest, sectie G, nrs. 6404 en 6403 ged. G. A. Kok, Birkstraat 111 te Soest om een vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een vee houderij op het perceel Birkstraat 111 te Soest (kad. gem. Soest, sectie C, nr. 3615) T. Verwey, Neerweg 7 te Soest om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een autoherstelinrichting op het per ceel Neerweg 7 te Soest kad. gem. Soest, sectie H, nr. 7701 A. B. J. Vos, Nieuweweg 68 te Soest om een vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een snack bar annex café op het perceel Nieuweweg 68 te Soest (kad. gem. Soest G, nr. 6474) De strekking van de beschikking luidt: „positieve beslissing op aan vraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 15 december a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 - 12.00 uur en in de cen trale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder de c van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzagelegging van de beschikking. Het beroepschrift moet wor den gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden inge diend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van be stuur Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeen komstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het tref fen van een voorlopige voorziening. f INFORMATIES: INFOCENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 -22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 - 12.30 - 13.30 17.00 UUR V._ Vanaf vrijdag 17 december a.s. Is deze nieuwste bijdrage van de heer Ben van Os, gemeentevoorlichter van Soest, in de goede boekhandel verkrijgbaar. Het boekje, dat een omvang van 120 pagina's heeft, bevat opnieuw een groot aantal afbeel dingen uit de historie van Soest en Soesterberg. Voor een prijs van 33,75 kan de in de historie van zijn of haar woonplaats geïnteresseerde Soester ingezetene het boekje aanschaffen. Het verschijnt overigens juist op tijd voor de kerstdagen, zodat het zonder twijfel een zeer gewild geschenk zal zijn. Het eerste deel van "Soest en Soesterberg in oude ansichten" is enige tijd geleden herdrukt en nu weer volop leverbaar uitvoering a 24,-. Wie wordt de president van Jaloezie, chantage, intriges en krokodilletranen, nu gewoon aan de huiskamertafel. Want het Dallas Familiespel brengt gegarandeerd het „slechtste" uit elk van u naar boven. U krijgt het Dallas Familie spel gratis bij de Presto Print totovakman. Maar, alléén als u bij hem een fotorolletje laat ontwikkelen en afdrukken. Als dat niet naar chantage ruikt... Birkstraat 2 SOEST ÜX5PTUNOG STEEDS UW E3GEN vraag de brochure over onze uitgebreide partyservice. Hors d'oeuvres. koude en_' warme schotels bij u thuis bezorgd Fïetsenstelende voetbalsupporter Hevige liefde voor F.C. Utrecht heeft een 18-jarige inwoner van Soest ertoe aangezet fietsen te stelen, om met de opbrengst daarvan de wedstrijden van zijn favoriete voetbalteam te kun nen volgen. De jongeman, die mili tair is, is door de marechaussee aan gehouden nadat hij bij zijn onderdeel een gestolen damesfiets voor een be drag van 150,- van de hand wilde doen aan een wachtmeester. Diens argwaan werd gewekt, omdat het rijwiel nog zo goed als nieuw was. Na verhoor bekende de jongeman nog een aantal fietsdiefstallen, voorname lijk gepleegd bij het station Soestdijk. Bovendien bekende hij een inbraak in een tehuis aan de Birkstraat en in het Van Arkelinstituut aan de Hellingweg, waarbij in totaal drie portable radio's en een bedrag van 500,- waren buit gemaakt. De deskundige vertrouwensman die ti|d voor uw ogen neemt Gediplomeerd optometrist. Lid O.V Hoe u deze winter maar liefst tot één derde op uw stookkosten kunt besparen door energiebewust gedrag, kunt u le zen in het winternummer van Energie water. Het gaat om simpele maatre gelen, zoals gordijnen dicht, trui aan. thermostaat lager en met overleg ven tileren. IJ hoeft daarbij niets aan com fort in te leveren. Isoleren blijft volgens Energie Water een aantrekkelijke mogelijkheid om de stookkosten omlaag te brengen. Dit on danks intrekking van de isolatiesubsi die voor bezitters van een eigen wo ning. Die subsidie blijft wel onvermin derd gelden voor huurwoningen. Hoe u daar als huurder van kunt profiteren, kan uw gasbedrijf vertellen. Boven dien ligt op elk postkantoor een gratis boekje: "Isoleren huurwoningen. Wat kan ik besparen en hoe kaart ik het aan." Het voorlichtingsblad van de energie- en waterbedrijven schrijft ook hoe u zelf een hooikist kunt maken, een vin dingrijkheid uit vroeger dagen. In de hooikist kunt u lange tijd warmte vast houden. U kunt er zelfs spijzen in gaar maken. Heeft u wel eens een lekkende of ka potte waterkraan? Als u die wilt ver vangen, let dan op het KIWA-keur. Al leen als de kraan de naam draagt van het technisch instituut van de waterlei dingbedrijven. KIWA, weet u zeker dat u een goede heeft. Bovendien, zo ver meldt het voorlichtingsblad, worden niet'-gekeurde kranen niet toegestaan. Voor u echter drinkwater kunt tappen, ondergaat het water verschillende be handelingen. Zo wordt het gezuiverd en soms, waar nodig, onthard. In een grondwaierpompstation in het Friese Spannenburg wordt bij de ontharding van water kalk afgezet op zandkorrels. Jaarlijks worden daarbij zo'n 2000 ton zandkorrels 'veranderd' in kalkkor- rels. De kalkkorrels worden gemalen en tot veevoer verwerkt. Ook geeft Energie Water antwoord op de vraag wié de Rijn het meest ver vuilt. Frankrijk of een andere Rijn- oeverstaat. Het blad bevat verder al lerlei tips over het openhouden van de vijver in uw tuin bij vorst, en wist u dat er een koelkast-ontdooi-automaat te koop is voor circa 100,-, waarmee u jaarlijks circa 25, - kunt besparen op uw elektriciteitsverbruik Uitgebreid gaat het voorlichtingsblad van de nutsbedrijven tenslotte in op de stroomlevering van de Nederlands Spoorwegen. In 1981 legden alle trein reizigers met elkaar een afstand af van meer dan 9 miljard kilometer. Boven dien vervoerden de Nederlandse Spoorwegen ruim 20 miljoen kilo vrachtgoed. In 1981 waren meer dan 850 miljoen kilowatt-uren nodig om de treinen te laten lopen. Voor inlichtingen: over gasartikelen M. A. J. M. van Westen VEG1N Postbus 137 7300 AC Apeldoorn tel. 055-422922 over elektr. art. P. J. B. Wasser VEEN Postbus 9035 6800 ET Arnhem tel. 085-457057 over waterart. J. Lieffering VEW1N Postbus 70 2280 AB Rijswijk tel. 070-902720 Diefstal uit auto Een inwoner van Soest deed in het weekeinde aangifte van de diefstal van een autoradio en een cassette recorder, ter waarde van ca. 600,- De apparatuur was weggenomen ter wijl de auto aan de Schrikslaan ge parkeerd stond. Overval op benzinestation mislukt Bij het benzinestation aan de Smits- weg, hoek Weegbreestraat, deed zich vrijdagavond j.1. een poging tot over val voor. Een 22-jarige inwoonster van de Lage Vuursche, daar werkzaam, zag zich plotseling geconfronteerd met een man die een plastic zak over zijn hoofd had getrokken en haar, on der bedreiging met een zilverkleurig wapen, te verstaan gaf dat zij een plas tic tasje moest vullen met geld uit de kassa. „Baby, give me your money", voegde de man haar toe, waarop zij te kennen gaf dat zij hem niet ver stond en vroeg wat hij precies wilde. Toen de man zijn pistool op haar richt te wierp zij de tas terug in zijn richting. Op dat moment betraden twee andere personen het benzinestation, waarop de man zich ijlings uit de voeten maak- Na aanrijding doorgereden Een 42-jarige inwoner van Soest trok bij het stoplicht op de Ossendamweg, ter hoogte van de Soesterbergsestraat. niet snel genoeg op toen het licht op groen sprong - althans, dat was de me ning van de inzittenden van de achter hem wachtende bestuurder van een andere wagen. De laatste wilde, op de Vondellaan, bijgestaan door twee bij hem inzittende kameraden, wel met de Soester op de vuist, nadat zij zijn auto eerst even hadden aangereden, maar later vertrokken zij snel, zonder hun identiteit te hebben bekend gemaakt. met borgvoering Nu slechts POLEN,5398 Dit nummer geldt zowel voor bank als giro. Giften storten tn.v. de 'Nederlandse Stichting Hulp Polen', Den Haag.. Als u aan een nieuwe keuken denkt, komt u dan eens naar onze keukens kijken. Keukens in klassiek eiken, licht en donker, maar ook modellen in kunststof. In Soest Industrieweg 12, tel. 02155-10304 ^Ind.terrein, zie ANWB-borden) Ook zaterdags van 9 tot 16.30 uur. Telefoon-nieuws Medegedeeld wordt, dat het Staatsbedrijf der P.T.T. voornemens is, geleidelijk de noodige maatregelen te treffen, ten einde het telefonisch verkeer in het geheële "land voor zoover mogelijk automatisch af te wikkelen. Deze automatiseering zal zich niet alleen uitstrekken tot de locale netten, doch ook doorwerken in het interlocale verkeer, in verband waarmede alle aangeslotenen in de gelegenheid zullen worden gesteld, dag en nacht op snelle wijze in telefonosche gemeenschap met elkander te treden. Met de automatiseering moet gepaard gaan een rationeele groepeering van de locale aansluitingen. De in dit opzicht noodige veranderingen dienen, teneinde de automatiseering van het geheele land zoo econo misch mogelijk te doen geschieden, voor of tegelijk met de automati seering plaats te vinden. De veranderingen welke te Baarn en Soest noodig.zijn, bestaan in de splitsing van het bestaande net Baarn en vestiging van afzonderlijke netten te Baarn en Soest (Soestdijk). De automatiseering van de centrale te Soest is reeds in uitvoering en zal vermoedelijk tegen 1 April a.s. haar beslag krijgen, op welk tijdstip de splitsing moet geschieden. Voor de aangeslotenen te Soest zal de splitsing gepaard gaan met een verlaging van het telefoonabonnement met 6,- per jaar. terwijl verder voor gesprekken tusschen de aangeslotenen te Baarn eenerzijds en die te Soest (Soestdijkanderzijds 0,10 per gesprekseenheid van 3 minuten verschuldigd zal zijn. Tegelijkertijd worden de minimum-tariefsgebie- den van de netten Baarn en Soest uitgebreid, waardoor voor perceelen, waarvoor thans afstandsgeld verschuldigd is, dit wordt verlaagd of geheel komt te vervallen. De automatiseering van de telefooncentrale te Baarn zal vermoedelijk in den loop van 1935 gereed komen. In het hol van den leeuw R., een zwerver, zocht aan den kost te komen met den verkoop van snuisterijen en gelanterieen. Zoo was hij j.1. Vrijdagavond nog over 8 des avonds, dus na sluitingsuur van de winkels, bezig bij bewoners van perceelen, gelegen aan de Birkstraat. Bovendien had de man dieper in 't glaasje gekeken, dan voor een koopman wenschelijk is. Hij wist natuurlijk niet, dat er aan die straat ook een politieman woont. En zoo belde hij ook daar aan. Hij kwam nu in het hol van den leeuw. Zonder pardon werd hij naar een klein lokaal verwezen, waar hij den nacht mocht doorbrengen ter ontnuchtering. Natuurlijk kreeg hij een proces verbaal op den koop toe. Vergadering Bijenteelt Woensdagavond vergaderde in Hotel „Zonneheuvel" aan de Toren straat de afd. Soest van de Ver. tot bevordering van Bijenteelt. De Voorz., de heer Ten Raa, heet de aanwezigen welkom. De waarnemend Secretaris, de heer Harry Roos, leest de notulen, die ongewijzigd worden goedgekeurd. Uit een verslag van een gehouden bijeenkomst blijkt nog, dat de timmercursus voor het maken van bijenkasten is aangevangen op 20 Oct., onder leiding van den heer Jekel uit Amersfoort. De deelname voor een verkorte cursus in bijenteelt is voldoende en gaat dus door. De aanvang wordt bepaald op de eerste Zaterdagavond in Februari a.s. Er zullen 4 theoretische en 2 practische lessen worden gehouden. Als leeraar zal optreden de heer W. A. van Elmpt alhier. Het lesgeld voor den geheelen cursus bedraagt slechts 1,25. Men zal trachten hier een bijenfilm te vertoonen. Medewerking hebben reeds toegezegd de Natuur Historische Vereeniging alhier en de afd. Baarn van de Maatschappij voor Tuinbouw. Andere vereenigingen zullen nog worden aan gezocht. Deze film belooft veel. Een commissie bestaande uit de heeren Ten Raa, Van Elmpt en Amez, werd benoemd om een en ander voor te bereiden. Een aantal boeken over bijenteelt zijn uit het Bijenhuis te Wageningen gearriveerd. Wie wenscht te lezen, wende zich tot den Secretaris, den heer C. van Boven, Bosstraat 13. Rood carbolzuur voor de carbollap is te verkrijgen bij den heer W. A. van Elmpt, Kerkpad ZZ no. 1. Drie-stuks-actie Parochie Soestdijk Zondag a.s. van 2-6 uur 's middags, zal in het Parochiehuis aan de Vredehofstraat een mooie expositie worden gehouden. Gelijk bekend, is er in die parochie, om eenigszins den nood te lenigen van de talrijke huisgezinnen, welke onder den druk der tijden te lijden hebben, een actie begonnen, hierin bestaande, dat leder, die wil meewerken, de verplichting op zich neemt, minstens 3 stuks kleeren, naar vrije keuze, te maken of te koopen voor de Kerstbedeeling der armen. Gelijk wij hebben vernomen, is deze mooie actie prachtig geslaagd. Talrijke pakketten met heerlijk warm wintergoed zijn aan de pastorie bezorgd geworden. Het ligt nu in de bedoeling, om van dit ingezondene een mooie expositie te maken in het Parochiehuis, waartoe de dames leden van de St. Elisabeth-vereeniging zich hebben beschikbaar gesteld. Tevens zal bij die gelegenheid een tentoonstelling worden gehouden van de Kerst geschenken, welke door het R.K. Armbestuur aan de schoolkinderen worden gegeven en welke door de dames van de St. Elizabethvereeni- ging zijn vervaardigd en gekocht. Aan deze expositie zullen eenige attracties worden verbonden, terwijl ter afwisselig thee zal worden geserveerd en muziek zal worden gemaakt. De toegang is kosteloos; vooral worden echter uitgenoodigd degenen, die aan de 3-stuks-actie hebben medegedaan. Overigens is iedereen welkom.

Soester Courant | 1982 | | pagina 5