r A:cord ƒ300,- tot ƒ1200,- voordeel bij Auto van Doorn Kerstbij eenkomst Bentinckfonds i HOOI JER >4ccord 35.- per les wanneer u vóór 1983 bestelt Brandweer wint 'Besturenspel' in Soesterberg Unicef-agenda 1983 Autorijschool Schuurhannes Voor Radso nadert kampioenschap winst Duin kikkers heren 2 Waarborg voor goede service Laanstraat 82 Soest Telefoon 21719 Wij ruilen elk merk in tegen hoge prijzen. Geen inruil: dan 2 jaar gratis onderhoud of 40.000 km garantie Financieren kan snel en discreet geregeld worden Kom snel en blijf de prijsverhoging voor v.a 20.495. f1000.- voordeel op de 3-deurs Special f1100,- voordeel op de Automaat f 500,- voordeel f1000,- voordeel op de Automaat f 700,- voordeel op de 4-deurs Sedan f1200,- voordeel op de 4-deurs Automaat f300,- voordeel op de 3-deurs Luxe f300 ,- voordeel op de Automaat FOTO'S, Soester Courant J. de Poorter - naast Artishock RUIT STUK BEL BRANDSMA vóór 10.00 UUR en de zaak komt nog dezelfde dag voor elkaar., 02155 18104 of 12563 BRANDSMA Unieke sortering Grote voorraad Speciale ingerichte verkoopruimte Deskundig advies Verkoop vanaf woensdag 29 dec. Tot en met 26 december: Tentoonstelling: Albert Niemeyer Tot en met 31 december: Tentoonstelling: AnnaLenoir Loterij Soester Vogelvrienden 14 15 Soester Courant van woensdag 22 december 1982 15 gebied NDE IEDEN ntie 52155) 43 32 5 Met 1 sn/1 i 8 voor j Adv.pr. j 99.- Li jRatis 'VIDEO IgAMDENl at 43 776 J HONDA 23.795.* HONDA Jk HONDA In restaurant Darthuizen werd zaterdag j.1. de traditionele kerstbijeenkomst van het Bentinckfonds gehouden. Onder de aanwezigen waren oud-burgemeester mr. S. P. baron Bentinck en zijn echtgenote en loco-burgemeester drs. G. Plomp. De thuisblijvers hadden dit keer onge lijk: het besturenspel dat zondagmid dag in het dorpshuis een volle gymzaal trok, was beslist de moeite van het be kijken waard. In een gemoedelijke en ongedwongen sfeer namen de besturen van twaalf Soesterbergse verenigingen en instellingen het tegen elkaar op. Waarnemend voorzitter van het Ve- renigingsoverleg F. Hagmeijer zei na afloop van het besturenspel:Vandaag hebben de besturen op een unieke wijze elkaar gevonden. Ik hoop dat dit gebeu ren kan uitgroeien tot een jaarlijkse happening. Het is jammer dat een aan tal verenigingen niet aanwezig was om mee te doen. Misschien hebben zij nu bij het bekijken van het spel hun schroom verloren en doen volgend jaar wel mee". Het besturenspel werd georganiseerd door de vereniging Soesterbergs Be lang. Binnen het Verenigingsoverleg werd dikwijls gesproken over een geza- melijke manifestatie van de Soester bergse verenigingen en instellingen. Omdat er nogal tegen een dergelijke organisatie werd opgezien, bood aan de eniging Soesterbergs Belang aan de voorbereidingen en de presentatie op zich te nemen. De verenigingen zelf moes ten van te voren een reclamespot ver zinnen van twee minuten, die tijdens het besturenspel door -de bestuurders werd gepresenteerd. Hoewel het geen prestigewedstrijd bleek te zijn. waren er toch verschillen de winnaars. Al met al kwam als beste uit de bus de vrijwillige brandweer van Soesterberg. die met de heren Van Gin- kel en Tammer een uniek duo had inge zet. Met de verschillende onderdelen van het spel wisten zij een totaalscore van 69 punten te behalen. Veel punten kregen zij van de publieksjury voor hun reclamespot van twee minuten, waarin zij op de melodie ..Toen onze mop een mopje was" niet alleen de vrijwjllige brandweer alle lof toezwaaiden, maar ook over de bezui nigingen een boekje open deden. Overi gens was de tekst niet zo goed te ver staan. omdat onder het zingen van het lied twee brandweerjongens op de fiets met blusmateriaal, zwaailicht en alarm de zaal in kwamen fietsen, tot grote hilariteit van het publiek. De hoofdprijs bestond uit twee voorzitters hamers met lint. die ook aan de overige deelnemers werden uitgereikt. Voorafgaand aan de reclamespot werd er een soort warming-up-ronde gehou den om de deelnemers eens lekker op temperatuur te brengen. Een kerst man. die ondanks zijn dikke buik heel sportief was, liet de bestuurders een aantal simpele oefeningen doen. Daar na moest er antwoord gegeven worden op allerlei vragen over actuele gebeur tenissen in het Soesterbergse. Degenen die het beste de krant hadden gelezen, sleepten de meeste punten in de wacht. De punten werden op het scorebord door een dame in avondtoilet, 'Lenie', bijgehouden. De presentatie van de manifestatie /besturenspel' werd dopr de heer W., Hildèbrand op vakkundige wijze verzorgd, daarbij geholpen door Pierre mét de cadeétus en de assisten tes Nikki en Mariètte. De uitslagen van het besturenspel zijn: 1. Vrijwillige Brandweer 69 punten, 2. Oranje Comité 68 pt.. 3. Klaverjasclub 67 pt.. 4. Odeon en Jeugdtandverzor- ging beiden 63 pt.. 5. Tennisvereniging 62 pt.. 6. Straatje Rademaker 61 pt., 7. Utile Dulci en de Bridgeclub beiden 59 pt.. 9. Badso 50 pt., 10. Stichting Jeugd werk 48 pt. Welkom cadeau Bijzonder relatiegeschenk Opvallend fotoboek Vele schitterende kleurenfoto's van water - in al zijn vormen. Een overzich telijke indeling met voldoende ruimte voor uw afspraken. Blanco pagina's voor telefoonnummers en extra noti ties. Formaat 22,5x17,5 cm. Verpakt in stevige kartonnen verzendhoes. Prijs ƒ16.-. De agenda 1983 heeft als thema „Water is leven." Water - voor ons zó gewoon, dat het woord alleen al beelden, gevoelens en ideeën oproept, die bij ieder mens weer anders zijn. Maar we zijn ons er niet werkelijk van bewust hoe levensbe langrijk water is. tot het schaars wordt of volledig ontbreekt. Een si tuatie die wij nauwelijks kennen, maar die in andere delen van de wereld heel reëel is. En wanneer er daar al vol doende water is, is dat veelal vervuild en levert het gevaar op voor de gezond heid van de bevolking. Wij gaan naar de keuken, openen de kraan en naar be lieven kunnen we warm of koud, schoon water gebruiken. Voor één op de twee mensen op de wereld behoort zuiver - dus veilig - wa ter eenvoudigweg niet tot de mogelijk heden. In ontwikkelingslanden, met name op het platteland, moet een uit puttende dagelijkse wandeling van ve le kilometers gemaakt worden om over voldoende water te kunnen beschikken. Gezinnen in de grote stad besteden wel zo'n 10van hun inkomen aan de dage lijkse behoefte aan water. Op het verbeteren van deze ongeloof lijke, dagelijkse terugkerende tragedie is het Internationale Waterdecennium, begonnen in 1981, gericht. Het doel hiervan is om in 1990 te bereiken dat alle mensen op de wereld over veilig water en voldoende hygiëne kunnen be schikken. UNICEF is een van de belangrijkste organisaties die werken aan de verwe zenlijking van dit doel. UNICEF helpt reeds vele jaren de ontwikkelingslan den bij de installatie van praktische, voordelige en duurzame plaatselijke water- en hygiënevoorzieningen. In 1981 heeft UNICEF meer dan 75.200 voorzieningen voor water helpen aan leggen. Meer dan 16 miljoen mensen in 90 landen kunnen daarvan profiteren. En jaarlijks worden de resultaten be ter. In Soest is de kalender verkrijgbaar bij onderstaande Unicef-verkoopadres sen: - „De Berenklauw", Steenhoffstraat 63 - Ned. Credietbank, Torenstraat 47 - V.V.V. Soest, Steenhoffstraat 9a - H. Rademaker. Lange Brinkweg 62 - Mevr. N. van Zoest, Sparrenlaan 4 - Mevr. L. Blok, Ericaweg 4. geplaatst in de Soester Courant, kunnen worden afgehaald of nabesteld tegen de prijs van 10,- per foto, a contant. Van Weedestraat 47A Soest Rijverbod Vorige week ontwaarde de surveille rende politie in de nachtelijke uren op de Middelwijkstraat een personenauto, die met zeer grote snelheid in de rich ting van de Steenhoffstraat reed. Een tweede politieauto kon de bestuurder daar aanhouden. Het bleek een 22-ja- rige Bunschoter te zijn, die de blaas- proef mocht ondergaan. Op grond daarvan werd hem een rijverbod opge legd. Bovendien kreeg hij een proces verbaal wegens het overtreden van de maximumsnelheid. Auto in beslag genomen Een bewoner van de Varenstraat trok de aandacht van de politie toen hij met zijn auto over de Van Weedestraat reed. De man bleek niet in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs en de auto vertoonde diverse technische gebreken. Of de wagen verzekerd was kon niet worden vastgesteld. De eige naar heeft ten slotte maar afstand ge daan van het voertuig. Diefstal uit woning Uit een woning aan de Nieuweweg werd een bedrag van 900,- wegge nomen. De dader, een 20-jarige Soes ter, kon bij het NS-station Soest-Zuid worden aangehouden. Hij was nog on langs in verzekerde bewaring geweest en kort geleden op vrije voeten gesteld. De jongeman, die al diverse diefstallen van auto's en brommers op zijn kerfstok heeft, is opnieuw ingesloten. Inbraak in kelderbox Een bewoner van de Varenstraat deed bij de politie aangifte van de diefstal van een zendbak en een auto-cassette recorder, die uit de kelderbox van het flatgebouw waarin hij woont waren weggenomen. De dader had zich tot de ruimte toegang verschaft door de deur in te trappen. Na aanrijding doorgereden Vorige week deden zich twee gevallen voor van "doorrijding na aanrijding." Het eerste deed zich voor op de In dustrieweg, waar een inwoner van Utrecht zijn voertuig had geparkeerd. Toen hij terugkwam bij de auto ontdek te hij dat het linker achterlicht ver nield was en dat het plaatwerk aan de linker kant van de wagen was gedeukt. Het tweede geval deed zich voor op de Van Lenneplaan. Een daar geparkeerd staande één-assige aanhangwagen bleek te zijn beschadigd door een pas serende auto, waarvan de eigenaar niet de moeite nam zich te melden. m,mmm&h De van ouds bekende oliebollenbakker staat heden naast het Artishpckgebouw voor verse oliebollen, krentenbollen en ap- pelflappen. Ook met Oudjaar de gehele dag geopend van 07.Oü tot 18.00 uur. Vrijdag speciale kerstaanbieding: j 5 APPELFLAPPEN voor ƒ5,- voorheen standplaats Van Weedestraat Laat U niet met de brokken zitten SAENREDAMPLANTSOEN 32 TELEFOON 02155-10875 SOESTERBERGSESTRAAT 28-30 SOEST-ZUID - TEL. 02155-11137 HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 - 1 95 77. De in Ommel (Noord Brabant» wonen de Albert Niemeyer exposeert tot en met 26 december met schilderijen en tekeningen in de theaterzaal. De ge bruikte technieken en materialen han gen nauw samen met de bedoeling van de kunstenaar. Voor hem is schi deren een spel van decoraties en ver tellingen. De tentoonstelling is dage lijks te bezichtigen van 14.00 - 16.00 uur. ook in het weekend, en de toegang is vrij. Anna Lenoir, afkomstig uit het Vlaam se Brugge, heeft o.a. in Brugge en Italië geëxposeerd. Italië heeft een heel bijzondere betekenis voor haar. Met haar man was zij ten tijde van de grote aardbeving in november 1980 in Zuid-Italië. Dit gebeuren was een ommekeer in haar leven: zij kwam nu met heel andere dingen. Doek en verf werden opzij gezet. In kastjes ge vangen. zien we nu verminkte pop pen, gebroken voorwerpen en geschil ferde muren. Zij is een veelzijdig kunstenares, want ook in de taal kan zij zeer goed uitdrukken wat haar diep ste gevoelens zijn. De tentoonstelling is tot en met 31 de cember dagelijks te bezichtigen van 14.00 - 16.00 uur in de grote expositie zaal, ook in het weekend en de toegang is vrij. SPORT Hoe houdt een sportvereniging zich na een nederlaag, als het daarvoor alleen maar gewend is te winnen? Dat was de vraag, toen het le team van de badmin tonvereniging Badso moest aantreden tegen het Epense B.C.'70 in sporthal De Bunt. We weten, dat de bezoekers met een) 8-0 nederlaag huiswaarts moesten; Roy van Gestel. Jop Tazelaar, Clau- dine Schüssler en Milly Pelïikaan steve nen dus recht op het kampioenschap af. Met nog 3 wecistrijaen in januari voor de boeg en een voorsprong van 3 punten op nr. 2 in de overgangsklasse kan het bijna niet meer misgaan. Een ander positief punt voor Badso zijn de prestaties van de 3 jeugdteam. In het begin van de kompetitie werd slechts incidenteel een overwinning geboekt, het afgelopen weekend bleek dat zij het spel met de pluimbal beginnen te leren. Zij wonnen voor het eerst alle drie en dat geeft perspectief voor de toekomst van Badso. Overige uitslagen Culemborg 6 - Badso 2 8-0 Badso 3 - Veenendaal 6 7-1 Eemnes 1 -Badso 4 4-4 Badso 5 - Maarn 2 6-2 Maarn 3 - Badso 6 0-8 Badso 7 - Eagles 5 8-0 Jeugd: Badso 1 - Nijkerk 2 5-3 Kwinkslag - Badso 2 3-5 Sjere Sjuttel - Badso 3 0-8 Na enkele weken niet gespeeld te heb ben moest het heren 2-team weer te water voor een wedstrijd tegen heren 2 van Dolfijn uit Amsterdam. In de eerste periode bleek dat het team zijn wedstrijdritme nog niet kwijt was. Reeds in de tweede minuut scoorden de Duinkikkers via de hand van Hans Ver- meij vanaf de 8-meterlijn. In de derde minuut wist Wim ten Brinke de score uit te bouwen tot 2-0. Met een man meer scoorde Bert v.d. Weijer in de twintigste seconde van de tweede periode. Dankzij goed keeperswerk, van de vaste keeper Ron v.d. Plaats, wisten de Duinkikkers een man-minder situatie ongeschonden door te komen. Sterker nog. men wist zelfs te scoren. Wederom was de doel- puntmaker Hans Vermeij. Direkt daarop bracht Wim ten Brinke de stand op 5-0. In de derde periode was de concen tratie van de ploeg wat minder. Deson danks wist de ploeg van Dolfijn slechts éénmaal tot scoren te komen. De doel- puntmaker was Frits de Lelie. De vierde periode kenmerkte zich door snel heen en weergaand spel. Wim Hengeveld scoorde met een schitte rende doortikbal en bracht hiermee de stand op 6-1. Door ongeoorloofde over tredingen van twee Duinkikkerspelers werden zij voor 45 seconden het water uitgestuurd. Vanuit deze situatie wisten de Dolfijnen een punt te scoren, waardoor de eindstand op 6-2 in het voordeel van de Duinkikkers werd be paald. Dit was de laatste wedstrijd van de eerste helft van de competitie. De Duinkikkers heren 2 kunnen deze win terstop ingaan met de titel van "win terkampioen." aangezien zij met 2 doelpunten voorsprong op de naaste belager "De Vest" zijn geëindigd. S.O. Soest atlektiek gedupeerd Het was een droevig weekend voor S.O. Soest-atlektiek. Deze vereniging, die toch al over geen of weinig accomoda- tie beschikt, zag haar berging, waarin o.a. de hoogspringbedden en - stan daards geborgen waren, in vlammen opgaan. Een jeugdige Soester achtte het nodig om via één van de ventilaties een „Bommetje" in de berging te werpen, waardoor brand ontstond. De schade bedraagt pl.m. 20.000 gulden. S.O. Soest-atlektiek zit met de handen in het haar, want de hoogspringacco- modatie was zowat het enige waarover S.O. Soest-atlektiek kon beschikken. De prijzen in de grote loterij van „De Soester Vogelvrienden" zijn gevallen op de volgende lotnummers: 0404 - 0296 - 0660 - 2399 - 3909 - 4259 - 2985 - 2699 - 3607 - 4199 - 2804 - 4070 - 0779 - 0083 - 0332 - 2979 - 0847 - 0183 - 1052 - 1641 - 0729 - 3895 - 3295 - 3965 - 3180 - 4032 - 4293 - 0088 - 0050 - 1744 - 2777 - 0753 - 1797 - 0926 - 3147 - 2673 - 2453 - 2483 - 2290 - 2925 - 0876 - 2512 - 0159 -1817 - 2152 - 3203 - 2824 - 4408 - 3802 - 4494 -1426 -1234 - 3901 - 3523 - 3809 - 2315 - 2645 -1014 - 2848 - 0942. De prijzen kunnen worden afgehaald aan het secretariaat van „De Soester Vogelvrienden", Theresiastraat 35 te Soest. Prijzen, die na twee maanden niet zijn afgehaald, vervallen weer aan de vereniging. I

Soester Courant | 1982 | | pagina 15