H1JTO ALBLAS Programma "Tempo" organiseert 28e Kerstcross ïm Heren 1 Olympia/Parade herfstkampioen Monsterscore bij Red Stars jongens-aspiranten A Heren 1 SVV pakt volle winst Skoda vanaf f.8S95r Scholieresibasketballtoernooi „The Red Stars9' Heren Papilion alleen aan de leiding 31 December tweede Sylvesterloop VOLLEYBAL ATLETIEK BASKETBAL VOLLEYBAL De goedkoopste 4-deurs van Nederland! Al 20 jaar lang de beste Skoda-dealer in de buurt BASKETBAL BASKETBAL ATLETIEK Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg Tweede Kerstdag in Soestduinen WIELRENNEN 16 ^»<j8terCourmitwinwoensdag22jieceirjbeiM9S3^ 16 )oor hun overwinning op US is het lerste herenteam van Olympia herfst- tampioen. Ook het tweede team heeft ieze eerste helft goed gepresteerd door ils debutant in de promotieklasse als kierde te eindigen. Dat ze zich in deze Klasse wel thuis voelen blijkt uit het re sultaat van afgelopen weekeinde. Te gen koploper VIF werd één punt be haald na een zeer leuke wedstrijd. Het eerste damesteam kon dit weekeinde weer niet tot winst komen. Zij staan sa men met Orion onderaan in de tweede divisie. jHeren Olympia 1 US 3-1 Het eerste herenteam trad aan tegen US 3 uit Utrecht. De eerste set begon niet zo best voor de Soester formatie. Al snel stonden ze op een 5-12 achter stand, te wijten aan communicatiefou ten. Er kwam meer variatie in de aan val. De Soesters wisten deze set zelfs met 15-13 te winnen. De tweede set was bekeken. Door een goed blok van Olympia en een slechte pass van US werd het vlot 15-5. Overmoedig begon Olympia aan de derde set. Er werd rommelig gespeeld en teveel uitgepro beerd, waardoor er veel gaten vielen in de verdediging, waardoor deze set ver loren ging met 15-17. Wakker geschud begonnen de oranje-zwarten aan de vierde set. Er werd nu safe gespeeld en er werd vrij gemakkelijk gewonnen met 15-9. Door dit resultaat staan de heren nog steeds bovenaan in de derde divisie. Olympia 2 - VIF 2-3 In een gespannen sfeer begonnen Olympia en VIF aan deze wedstrijd. Door prima aanvallen van Olympia werd er al snel een 8-2 voorsprong op gebouwd. waarna de eerste set ge wonnen werd. In de tweede set zag het ernaar uit dat Olympia voor een sensa tie ging zorgen. Men volgde VIF tot 11- 11, waarna dit team met veel moeite de set won. In de derde set weer een voor sprong voor Olympia en veel wissels bij VIF. Het werd 15-10 voor Olympia en hiermee was het eerste punt binnen. In de vierde set een gelijk opgaande strijd met setwinst voor VIF. De laat ste set liet VIF zien dat ze niet voor niets bovenaan stan en wonnen deze set. Voleem - Olympia 3 Het derde herenteam van Olympia speelde uit in Eemnes tegen Voleem. De eerste set begon met een gelijkop- gaande strijd waarin aan beide kanten hard om de punten geknokt werd. Olympia wist deze set via de stand 10- 10 met 15-12 te winnen. De tweede set verliep net zo, alleen wisten de Soeste- naren in deze set veel punten te scoren door een perfect functionerend blok. Hierdoor werd Voleem gedwongen plaatsballen te geven waar Olympia in het begin geen kijk op had, en daardoor op 13-U achterstand kwam. Maar door een goede wissel wisten, de oranje- zwarten deze set in hun voordeel te beslissen 15-13. De derde en laatste set wisten de Olympianen eenvou dig met 15-11 te winnen. KGU VS - Olympia 41-3 De heren van Olympia 4 begonnen zeer voorspoedig in deze wedstrijd. In de eerste set werd snel een grote voor sprong genomen, waardoor ondanks de felle tegenstand van de heren uit Bus- sum met 13-15 werd gewonnen. Door slordig spel van Olympia in de tweede set wist de tegenstander een voorspong op te bouwen van 10-6, die ze niet meer uit handen gaven. De derde set ging ge lijk op tot de stand 10-10, maar daarna maakte Olympia 4 het via een goede service en snelle aanvallen af. De vier de set begon slecht en door ongecon centreerd spel werd het snel 6-0. Door ingrijpen van de coach kon erger wor den voorkomen en snel werd de achter stand ingelopen en won Olympia met 10-15. Dit Olympia 4, staat nu met 12 punten uit 9 wedstrijden op een gedeel de derde plaats samen met SVV 4. Olympia 5 SVH 3 2-2 In een prima wedstrijd heeft Olympia 5 bewezen weer helemaal terug te zijn. Er werd erg geconcentreerd gespeeld. Door een zeer goed blok en verdediging werden er niet zoveel punten weggege ven als in de vorige wedstrijden. Heren 5 functioneerde weer als één team. Me de door bovengenoemde feiten en een aantal prima wissels werd er gelijkge speeld tegen SVH 3, dat derde op de ranglijst staat. Dames Olympia l - Vollkei 0-3 De dames van Olympia 1 konden geen vuist maken tegen het sterkere Vollkei. Deze wedstrijd was binnen het uur ge speeld. In de eerste set kwamen ze al snel op een 7-1 achterstand, doordat de dames geen kijk hadden op de midden- aanval van Vollkei. Door slechte set- ups kwam er bij Olympia geen goede aanval uit. Deze set verloren de dames met 15-5. Door een slechte opslag en pass werd het in de 2e set al snel 10-2 voor Vollkei en doordat Olympia bijna alle rally's verloor, verloren ze deze set met 15-5. De derde set was er een gelijkopgaande strijd tot 6-6. maar de verdediging stond toen weer te slapen waardoor Vollkei kon doordrukken. 15- Jeugd Jongens Olympia A2 - Lovoc 0-3 In een spannende wedstrijd tegen Lo voc verloor Olympia met 3-0. De eerste set stond Olympia voor met 14-11 maar verloor door ongecentreerd spel met 16- 14. De tweede set begon Olympia met slecht spel en kwam snel achter met 8-1 De derde set stonden de jongens met 12-7 voor, waarna het weer verkeerd gingen en ook dez set verloren ging met 15-12. Top tien lopen Gooi- en Vechtstreek 1983 Door de explosieve toename van aller lei trim- en wedstrijdlopen in de afgelo pen jaren hebben zeven atletiek- en trimorganisaties uit de regio besloten tien kwalitatief voortreffelijke lopen onder te brengen in de zgn. Top Tien lopen Kalender Gooi- en Vechtstreek 1983. De Stichting Hilversumse Heideloop, de Gooise Atletiek Club, S.O. Soest, de Baarnse Atletiek Vereniging, de Orga nisatie Geinloop" uit Driemond, de Atletiek Vereniging Tempo uit Bussum en de Atletiek Vereniging Altis uit Amersfoor, formuleren allerlei kwali teitseisen waaraan deze Top Tien Lo pen moeten voldoen, zoals: een veilige en goede afzetting, medische begelei ding (EHBO), toilet- en kleedgelegen heid, een redelijke verhouding tussen inschrijfgeld en herinnering, verkoop van consumpties, duidelijke start- en finish, etc. Verder stemmen zij de diverse trim- en wedstrijdmanifestaties zoveel moge lijk op elkaar af, waardoor de keuze mogelijkheid binnen de regio makke lijker is geworden. Want praktisch iedere maand wordt er een Top Tien Loop gehouden. Bovendien hebben de Top Tien Lopen als aantrekkelijk facet dat de parcoursen in typisch Gooise natuurgebieden zijn uitgezet. Het in 1981 gestarte initiatief werd in 1982 uitgebreid met de „Wallenloop" in Naarden Vesting en met de hele en halve marathon in Amersfoort. In 1983 gaat de organisatie op de ingeslagen weg verder. Om de activiteit onder de aandacht te brengen is de Bondsspaarbank voor Midden, Noord- en Oost Nederland bereid gevonden 10.000 geplastificeer de kalendertjes uit te geven, met alle informatie over het trim- en wedstrijd- gebeuren in 1983. Belangstellenden kunnen aan de balie van alle Bondsspaarbanken in het Gooi- en Vechtgebied zo'n kalender gratis verkrijgen. Verder worden bij allerlei trimlopen de kalenders gratis verstrekt. De atletiek- en trimorganisaties die dit initiatief hebben genomen hopen dat met deze extra service een stap is gezet naar algehele kwaliteitsverbe tering. De laatste wedstrijden voor de winter stop zijn gespeeld. De eerstvolgende wedstrijden volgen zaterdag 8 januari 1983 in Beukendal. Dat wil niet zeggen dat er in de tussenliggende periode niet meer gespeeld wordt. In de kerst vakantie wordt het bekende basket- baltoernooi voor de scholieren afge werkt. Hiervoor zie men elders in dit blad. Red Stars HS 1 Alexandria HS 155-73 Zaterdag j.1. had het heren 1 team van Red Stars een zeer reële kans om de twee punten te pakken tegen Alexan dria uit Rotterdam. Helaas! Behal ve de goed schietende Jan Mulder bakten de senioren van Red Stars er niet veel van. Niettemin ging de stand tot ver in de 2e helft vrij gelijk op. Daarna werden de Soesters overspeeld. De eindstand was 55-73. Quidam JB1 - Red Stars JB177-80 Zondagavond moesten ze aantreden tegen Quidam uit Zeist. De teams wa ren aan elkaar gewaagd, hetgeen ook wel zou blijken uit de uitslag. De man- to-man verdediging van de rood-witten was veel te slap, waardoor de tegen stander teveel kon scoren. Na een ruststand van 37-40 gingen bei de teams over in een zöne-verdediging. De slotfase van de wedstrijd werd erg spannend, waarin Red Stars nog net met 3 punten verschil wist te winnen. Red Stars JC1 - Woudenberg JC1128-14 De jongens aspiranten-A moesten het deze keer opnemen tegen het onderaan staande Woudenberg. Al snel bleek dat Red Stars een klasse beter was. Zodoende konden er wat nieuw© aan- valspatronen worden uitgeprobeerd. Deze wedstrijd was goed voor l^et zelf vertrouwen, zodat de jeugdige „ster ren" met veel vertrouwen uit kunnen zien naar het duel tegen koploper BVH op 8 januari. Ze bezetten nu samen met Sparta Nijkerk een gedeelde 2e plaats. Deze 2e plaats zullen ze in de loop van deze competitie veilig moe ten stellen i.v.m. deelname aan de na- competitle. Het vermeldenwaard is nog dat Aldo Heeregrave het 100e punt scoorde. Programma Beukendal zaterdag 8 januari '82 14.30 uur Red Stars Mixed Welpen A - Crackerjacks M.W. A 15.45 uur Red Stars MC 1 - Dunckers MCI 15.45 uur Red Stars MB1 - BZ '72 MB1 17.00 uur Red Stars MA 1 - Onro RZ MA 1 17.00 uur Red Stars JA 1 - Hoevelaken JA 1 18.15 uur Red Stars HS 3 - Sparta HS 3 18.45 uur Red Stars DS1 - Onro RZ DS1 SPORT Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant De heren van SVV 1 behaalden j.1. vrij dag een eenvoudige winst in Weesp op Oberon. Het 2e damesteam liet de winst aan de tegenstanders en dames I kon slechts I punt veroveren tegen Van Houten in Heerlen. Ie divisie dames: Van Houten 2 - SVV 1 3-2 De dames van SVV 1 speelden te non chalant om zeker te zijn van een over winning. Meer dan 1 punt konden ze er niet uit halen. Vooral in de eerste set kwamen de SVV-ers niet in hun spel en werden te makkelijk door Van Hou ten onder controle gehouden. Deze set werd dan ook met 15-6 verloren. In de tweede set kwamen de dames goed terug en kreeg Van Houten te kampen met de foutieve stops. SVV won deze set verdiend met 9-15. Ook in de derde set was SVV de betere, maar via de score van 14-12 ging de set met 16-14 naar Van Houten. De vierde set was het een aangeslagen SVV dat achter stond, toch kwamen ze goed terug en de set was weer voor de Soesters met 10-15. In de laatste set eenzelfde beeld als in de eerste. SVV stond al gauw achter met 10-1. De dames kwamen nog wel tot scoren maar moesten die laatste set toch aan Van Houten laten. 15-9. met al hadden de rood-witte betere spelcapaciteiten die niet tot uiting zijn gekomen. Jammer. 2e divisie dames: Tonegido - SVV 2 3-1 Het tweede damesteam begon vol goe de moed in Voorburg, en dit duide lijk naar voren in de eerste set. SVV had een goede aanval en er wer den bijna geen fouten gemaakt. Tone gido moest met ruime cijfers een ver loren set incasseren. SVV werd daar door misschien te overmoedig en ver loor alle concentratie. Veel fouten wer den gemaakt met opvang en pass. Tonegido profiteerde daarvan en kon SVV kloppen. Ook de derde- en vierde set liet SVV over zich lopen en kwam er niet meer aan te pas. Een verdiend gewonnen wedstrijd door Tonegido dat te sterk bleek te zijn voor de SVV- ers. Distriktsklasse dames: SVV 3 Sportcentrum 3-1 Het derde damesteam van SVV won zonder al te veel moeilijkheden van het Hilversumse team. De eerste set werd vrij snel gewonnen met 15-6, doordat zowel de verdediging als de aanval lekker liepen bij SVV. In de tweede set kwamen er moeilijkheden bij SVV door verschillende persoonlijke fouten. Sportcentrum profiteerde hiervan en kon deze set nog net winnen met 13-15. SVV kwam in de derde set weer goed terug met een goede opslag. Ook de vechtlust maakte dat de dames deze set naar zich toe haalden. 15-10. De vierde set was eveneens voor SVV door een goede opbouw en aanval. Sport centrum gaf nog wel weerstand waar door SVV alles op alles moest zetten om die laatste punten op het score bord te krijgen. 15-11. SVV had ver diend gewonnen. 3e klasse dames: SVV 7 - PSVA 3-1 In de eerste set hadden de dames van SVV nog niet het juiste ritme te pak ken. Veel misverstanden, een onzui vere pass en te weinig beweging. Er werd dan ook verloren met 8-15. In de tweede set was dit gelijk al veel beter mede door de zeer goede inbreng van invalster Conny van Dasselaar. Er werd goed opgebouwd en verde digd. Met harde smashes afgewisseld met taktische ballen kwamen de pun ten binnen. SVV 7 was in de laatste drie sets duidelijk de betere ploeg, getuige de setstanden 15-6,15-7, en 15-5. 3e klasse dames: SVV 8 - Spirit 5 0-3 De dames van SVV 8 moesten wederom een verlies incasseren. In de eerste set kwam er weinig uit en Spirit kon vrij gemakkelijk met 15-6 winnen. Dat de dames niet over zich wilden la ten lopen bleek in de tweede set. SVV begon leuk te spelen en maakte het Spirit vaak moeilijk. Hoewel ze het bleven proberen werd ook deze set met 11-15 verloren. Het gelijke spel, waar de dames nog op hoopten, was gauw vergeten. De kans hierop werd in de derde set teniet gedaan. Met 15-6 werd ook die laatste set verloren. Jam mer voor de dames die nog geen wed strijd hebben gewonnen. Distriktsklasse heren Oberon - SVV I 3-0 De heren van SVV waren j.1. vrijdag goed in vorm. Ze speelden vrij uit en vooral de aanval kreeg alle kans. De eerste set was het een gelijkopgaand volleybal, de SVV-ers hadden de lang ste adem en konden de eerste set met 12-15 pakken. In de tweede set was de concentratie bij Oberon dusdanig ver slapt, dat SVV vrij gemakkelijk naar de benodigde 15 punten kon spelen, 7-15. Ook in de derde set leek het een makkie te worden voor de Soesters, die al snel voor stonden met 11-3. Dan weer die inzinking bij SVV. Gelukkig duurde dit niet te lang, en kon men dan toch die laatste set met 15-9 pak ken. De eerstvolgende wedstrijden worden gespeeld donderdag; 6-1; Dames: 20.15 uur SVV 4 - Surf Beukendal Dames: 20.15 uur SVV 5 - Almere Haven Beukendal Dames: 21.30 uur SVV 6 - Sportcen trum, Beukendal Heren: 20.15 uur SVV 2 - Surf, Beuken dal Meisjes: 19.00 uur SVV al Surf al Beukendal vrijdag; 7-1; Dames: LEOS 5 - SVV 7, Leusden zaterdag; 8-1; Dames: 15.30 uur SVV 1 - DOS De Bunt Dames: 13.30 uur SVV 2 - RVC, De Bunt Heren: 17.30 uur SVV 1 - KGU/V&S De Bunt Heren: Huizen 3 - SVV 4, Huizen SKODA: de ruime en robuuste gezinswagen voor een goudeerlijke prijs. Bewezen degelijkheid, een sterke motor en een duurzame. solide konstruktie: geen enkel ander merk geeft u zó veel auto voor zó weinig geld! Prijzen Skoda 105-serie v a. f 8.995, - 120-serie v.a. f 10.395,-. Inklusief B.T.W. Prijswijzigingen voorbehouden. Ipv, SKODA 105 L Imp.: de Binckhorst Auto Motor Import B.V.. Postbus 184,2250 AD Voorschoten, Tel. 01717-6951 merk toch hoe sterk VAN WEEDESTRAAT S3-55 SOEST TEL. 02155-12334 Achter een compact programmaboek je met „The Red Stars *82" gaat aan zienlijk meer schuil dan enkele uren typ- en stenowerk. Reeds een maand geleden lag het complete programma kant-en-klaar, want honderden scholie ren wachten ieder jaar opnieuw vol spanning op de verschijning van het programma. Veel docenten en basket ball-enthousiaste mede-scholieren zijn dan al bezig om hun team voor te berei den op dit toernooi. Vooral deze mensen zullen tevreden kunnen zijn met de scheiding van pres tatie gerichte teams en de recreatieve teams, hoewel beide categoriën door elkaar aan bod komen om alle dagen eenzelfde attractief karakter te laten behouden. Ofschoon nog niet alle scho len hierop konden inspelen is toch bij elke leeftijdsklasse en poule met pres tatie gerichte teams gevormd. Een bijzondere toernooidag is ook ieder jaar de dag waarop de lagere scholen deelnemen. Dat is op dinsdag 28 de- Door zelf te winnen en door verlies van de naaste concurrent heeft het eerste herenteam van Papilion het afgelopen weekeinde alleen de leiding genomen in de kern Amersfoort tweede klasse. Concurrent Green Giants uit Leusden, tot zaterdagavond ook nog ongeslagen, moest een onverwachte nederlaag lij den tegen Dunckers in Hilversum. De Papillon-heren speelden afgelopen zondagavond tegen Blaricum in De Bunt. Bij winst zou Papillon dus defini tief alleen aan de leiding gaan, Blari cum zorgde ervoor dat ook Papillon bijna aan zijn eerste nederlaag toe was en dat zou het team dan te wijten heb ben aan eigen falen. Het schotpercen tage was in deze ontmoeting bijzonder slecht en onnodige irritatie ten op zichte van de inderdaad niet bijster goed fluitende scheidsrechters was er oorzaak van dat de Soester heren meer met zichzelf te kampen hadden dan met tegenstander Blaricum. De start was uitstekend: binnen vier minuten was de stand 10-2 in Soester voordeel, maar daarna ging het berg afwaarts en moest Papillon toezien dat Blaricum terugkwam en bij rust zelf een 31-30 voorsprong had genomen. Het begin van de tweede helft was weer voor Papillon. Zij namen de leiding over met 50-35, maar wat daarna ge beurde was ongelooflijk. Vanaf de tiende tot en met de vijftiende minuut kon Papillon niet meer tot scoren ko men. Blaricum kwam zienderogen na derbij, waardoor met nog vijf minuten te spelen de stand weer volkomen in evenwicht was: 60-60. Een spannende slotfase was hiervan het gevolg. Uit eindelijk met nog drie seconden te spe len mocht Tedman Jansen bij een 62-62 stand twee vrije worpen nemen, die hij beide benutte. Daardoor bleef de winst toch in Soest, met 64-62. Een uiterst be nauwde overwinning voor een in deze ontmoeting niet sterk spelend Soester team. Kersttoernooi Voor de komende twee weken, in ver band met de kerstperiode, staan er geen competitiewedstrijden op het pro gramma. Alle vier teams van Papillon zullen op tweede kerstdag samen met nog zes tien andere teams spelen in Beukendal bij het eerste tournooi dat door Papillon wordt georganiseerd. De wedstrijden beginnen 's ochtend om tien uur en zijn 's avonds om half zeven afgelopen. cember vanaf 7.45 - 20.20 uur. Een zeer compact programma voor deze dag maakt het mogelijk zowel kruisfinales als finales op één dag te spelen. Voor de winnaars van dit spectakel staat er heel wat op het spel. Hoewel de bokaal voor de eerste prijs al de moeite waard is, zal dit team bovendien in het bezit komen van een wisselplaquette. Deze plaquette, beschikbaar gesteld door het bestuur van basketballvereniging The Red Stars, gaat naar het winnende meisjes- en jongensteam met de ver melding „Lagere schoolkampioenen '82." De winnende teams zullen ook af gevaardigd worden naar de in '83 te or ganiseren provinciale kampioenschap pen voor basisscholen. Ook de overige toernooidagen beloven opnieuw spannend te worden en zijn in vertrouwde handen van een klein team dat de toernooileiding vormt, John Bertus, Harry van de Heuvel, Ton de Rond en Bobby van de Heuvel. Ondenk baar zou het toernooi echter zijn zon der een vaste groep van medewerkers die van 's morgens tot 's avonds bereid zijn hun steentje bij te dragen tot het welslagen van dit grote evenement. Op de volgende dagen zal het in de Soester sporthal Beukendal bruisen van de aktie vrijdag 24 december van 7.50 -15-10 uur maandag 27 december van 8.00 - 20.10 uur, dinsdag 28 december van 7.45 - 20.20 uur, woensdag 29 december van 8.00 - 20.20 uur, donderdag 30 december van 8.00 - 20.10 uur, vrijdag 31 decem ber van 7.45 -15.45 uur. Restaurant (I -.Soester Natuurbad" v. Weerden Poelmanuieg 4 Soest Tel. 13156 b.g.g. 11121 Voor een ouderwets gezellige brui loft. receptie of bedrijfsfeest. Ook voor uw vergaderingen reserveren wij onze zaal. Als vanouds vaste lage prijzen. Zeer grote parkeergelegenheid. Het gehele jaar geopend. Informeer vrijblijvend. Zaal: 200 personen. Klaverjassen bij V.V.Z. De op 13 december j.1. bij V.V.Z. ge houden klaverjaswedstrijd heeft de volgende prijzen opgeleverd. Er waren 48 deelnemers. Ie prijs: hr. Huyting 5884 punten: 2e prijs: hr. B. Burgman 5867 punten; 3e prijs: hr. Stolwijk sr. 5631 punten; 4e prijs: mevr. Van Houten 5172 punten; 5e prijs mevr. Stigter 5155 punten; 6e prijs: hr. P. Overhand 5066 punten; 7e prijs: Nel Burgman 5037 punten; 8e prijs: hr. H. Balk 5031 punten; 9e prijs: hr. J. Poot 5020 punten: 10e prijs: hr. Yp. Huisman 4938 punten. De troostprijs was voor Siem Opmeer, met 3111 punten. Op 31 december organiseert S.O. Soest- atletiek de tweede Soester Sylvester loop voor prestatielopers en wedstrijd lopers. Uit alle delen van het land zijn reeds inschrijvingen binnengekomen. Dankzij sponsors: o.a. Boekhandel Van de Ven, fa. Van den Broek, huis houdelijke artikelen; Reisburo Sun Way; Torline; Hitachi; Restaurant De Korte Duinen en Jac. Hermans is voor de wedstrijdlopers een aantrek kelijke prijzentafel aanwezig. De start voor de wedstrijd is tussen 10.00 en 13.35 uur. De prestatieloop start om 14.30 uur. Kosten voor de l km-loop 2,50 en voor de 2100, 4200, 6300 of 8400 meter 3,50, start om 14.45 uur. tiet «nat zich op uv „es Soest-Amersfoort, achter Restaurant De Korte Duinen. Het schitterende par cours voert door de duinen en het bos. Inschrijven De prestatielopers kunnen zich vanaf 10.00 uur laten inschrijven in de cara van, die zich in de buurt van het par cours bevindt. Het verdient aanbeve ling vroegtijdig op het parcours aan wezig te zijn. S.O. Soest atletiek verwacht dat veel Soesters aan dit festijn deel zullen ne men en het jaar op waardige trimwijze zullen besluiten. Eigenaars van honden, houdt U a.u.b. uw hond op oudejaarsdag aan de lijn. Degenen die gebruik willen maken van douche- en kleedgelegenheid, kunnen dit doen in sportzaal De Bunt, dank zij medewerking van de Sportstichting. Vrijdag 24 december 1982: 08.00 -16.00 uur Scholierenbasketbal Zaterdag 25 december 1982: le Kerstdag - geen gebruik Zondag 26 december 1982: 2e Kerstdag -10.00 -18.30 uur Papillon basketbaltournooi Maandag 27 december 1982: 08.00 - 21.00 uur Scholierenbasketbal Dinsdag 28 december 1982: 08.00 - 21.00 uur Scholierenbasketbal Woensdag 29 december 1982: 08.00 - 21.00 uur Scholierenbasketbal Donderdag 30 december 1982: 08.00 - 21.00 uur Scholierenbasketbal Vrijdag 31 december 1982: 08.00 -16.00 uur Scholierenbasketbal Zaterdag 1 januari 1983: Nieuwjaarsdag - geen gebruik Zondag 2 januari 1983: 10.00 -18.00 uur B.D.C. handbal 18.30 - 23.00 uur M.H.C.-Soest hockey Zondag'2 januari 1983: 10.00 -17.00 uur Badso badminton Zondag 2 januari 1983: 10.00 -15.00 uur Selby badminton Voor de Kerstcross die de Soester Ren en Toervereniging "Tempo" traditie getrouw op Tweede Kerstdag organi seert, hebben zich al grote aantallen deelnemers in de verschillende catego rieën aangemeld. Ingeschreven heb ben 72 profs en amateurs, 86 junioren, 44 nieuwelingen, 68 veteranen en 64 liefhebbers, zodat het totaal komt op 334 deelnemers. Voor alle categorieën zijn weer leiders- prijzen en premies beschikbaar. Voor de winnaar in de categorie profs en amateurs heeft Z.K.H. Prins Bernhard een bronzen legpenning beschikbaar gesteld. Ook een aantal zaken in Soest dragen bij tot de prijzen vreugde. Zo heeft bloemisterij Buxtorff zich ont fermd over de bloemen voor zowel de Kerstcross als de districhtskampioen- schappen, en schildersbedrijf Bert v.d. Broek komt met surprises voor de eerste drie aankomers bij de profs en amateurs. De leidersprijs in deze cate gorie is beschikbaar gesteld door Te gel- en klinkerhandel A. Damo in Kor- tenhoef; bij de junioren door Peko Kraanverhuur en systeem vloerenbe drijf, bij de nieuwelingen door Gemar Supermarkt en bij de veteranen door Ormaz Computers uit De Bilt. Om 10.45 uur begint de cross voor de liefhebbers. Onder de deelnemers be vinden zich o.m. Kees Bokma, Baarn, W. Hakvoort, Eemnes, P. Huygens, P. Kreyne, D. van Dalen. H. Tysing, allen uit Amersfoort, en H. Westhof uit Soest. Bij de veteranen, die om 11.45 aan de bak komen, bevinden zich o.m. Cor Fa- ber en Kees Niehof, beiden uit Soest. P. Jetten, Woudenberg, G. van 't Kloos ter, Leusden, R. Reesink, Hoevelaken, W. Rijk en W. Hommes, beiden uit Baarn. Om 12.45 komen de nieuwelingen aan de start. Daaronder bevinden zich uit de regio o.m. Marcel Gerritsen uit Hooglanderveen, die momenteel de grootste favoriet is voor het districts kampioenschap en landelijk als tweede staat geklasseerd, alsmede Edwin Hop en R. Bon, beiden uit Baarn, en Anno Semper uit Amersfoort. De junioren starten om 13.45 uur. In de ze categorie is de gehele Nederlandse top aanwezig, zoals Erwin Nijboer uit Denekamp. Nederlands kampioen. Uit de regio nemen deel: Bob van Boeyen en M. Schipper uit Baarn. P. Huygens, F. Smink en R. Visser uit Amersfoort, en Marcel Veenman uit Ankeveen. Bij de profs en amateurs, die om 15.00 uur starten, staan o.m. ingeschreven de profs Wil Brouwer Horst America en Kees v.d. Wereld, Alphen a.d. Rijn; zij nemen ook deel aan de Wereldkam pioenschappen. Verder doen mee: Her man Snoeink, amateur-kampioen van Nederland, Andre Gevers, de prof uit Schijndel, en Reinier Paus uit West- Duitsland. Uit de regio zijn de volgende deelnemers afkomstig: Wiechert v.d. Hoef, districtskampioen 1982, Herman v.d. Hoef. beiden uit Baarn, Dik Aries- sen uit Veenendaal en de Soesters Jim van Overbeek en R. Westra. De toegangsprijs is. vastgesteld op 3,50. Kinderen tot 14 jaar hebben gratis toegang. De Kerstcross geldt tevens als provinciaal kampioenschap. Herman Snoeink, amateur kampioen van Nederland, is een van de deelnemers aan de 28e Kerstcross van „Tempo" S.O. Soest - jeugdaktiviteiten Het voetbal is wat 1982 betreft gedaan. Afgelopen zaterdag hadden nog 3 ploe gen het geluk dat hun wedstrijd door ging. De B-5, D-5 en F-l moesten allen naar IJsselmeervogels en kwamen al len met een nederlaag naar huis. Nu er dus niet meer gevoetbald wordt, wordt de jeugd op andere wijze bezig gehouden. Zo werden er afgelopen vrij dagavond een drietal sportfilms ver toond. Een kleine honderd jeugdleden bevolkten de S.O. Soestkantine. Velen van hen, maar vooral de jongste leden, waren zaterdagmiddag present om de films nog eens te zien. Gezien de reak- ties van de jeugdleden is het de moeite waard nog eens iets dergelijks te orga niseren. Tafeltennis- en sjoelkampioenschappen Ook in de Kerstvakantie behoeft de S.O. Soest-jeugd zich niet te vervelen In deze periode worden voor C.jun en de D-pupillen tafeltenniskampioen, schappen georganiseerd en voor de jongsten. de E- en F-pupillen. sjoel kampioenschappen. Voor de winnaars zijn mooie wisselbekers beschikbaar De D-pupillen bijten het spits af od maandag 27 december. De C-junioren zijn dinsdag 28 december aan de beurt en de E- en F-pupillen tenslotte bekam pen elkaar op 30 december. De wed S;rbe8taien op deze dasen dm

Soester Courant | 1982 | | pagina 16