TT Bezoek uit Den Haag mogelijk lichtpuntje voor nieuwbouw politiebureau F, ƒ90.- 50 Jaar geleden in Soest Massale belangstelling voor tentoonstelling „Soester Vogelvrienden" b.v. Blauwboekover huisvestingsellende Gemeente gaat oud-papier- stroom inventariseren Werkgroep buigt zich over toekomst Dorpshuis vraagt; uw aandacht voor: GEMEENTE Hinderwet Hinderwet-ontwerp beschikking Beschikking Hinderwet V. Denim jacks vrijetijdskleding 23 December 1932 Verleende bouwvergunningen INFOrmatiecentrum voor Kerst gesloten Soester Courant van woensdag 22 december 1982 n op de le woon- v. al. toilet, douche, op het zuidwesten, aapkamers, keuken k.k. nneslaan 6 n helft van dubbele x 3,00 mtr.) en 2t. royale L-vormige 9.46 mtr.) met metselwerkwanden app. uxe badkamer met t mogelijkheid voor k.k. en in zeer goede rende hoekwoning tuin. amer met corner, en balkenplafond. ;t app. Beneden beglazing. Hard- met grote ouder- deurskast, 2e gro- slaapkamer, bad- Hardhouten trap ler met dakkapel, ichine. <.k. erzekering acd 03404-31220 IBM- tpubliek, ielings- 1 grond gele- er-apparte- •nderiijke ber- i entree, toi- Ken. woonka- 00), siaapka- 1). Eigen c.v.- )beie begia- m perfecte osten f 160.- Gevraagde 89.000,- k.k. aag met ber- 3'aapkamers, 65.000,- k.k. met berging arne keuken, ede staat en 78.000.- k.k. aan 3-kamer- apparte- gasverwar- 'nd.. ruime mer met lig- iers, woon- icl. luxaflex. 50.- p.m. Gevraagde >5.000,- k.k. i het souter- aapkamers, 5.000,- k.k. OOR Soest 7251 of Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibiotheek aan de Al- bert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van A. J. Nuss BV, Parallelweg 9 te Soest om een nieuwe de gehele in richting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een drukkerijbedrijf op het perceel Parallelweg 9 te Soest (kad. gem. Soest, sectie K, nr. 2147) Woo, Panweg 118 te Zeist om een vergunning tot het oprichten en in werking hebben van een Chinees-Indisch restaurant op het perceel Burg. Grothestraat 38 te Soest (kad. gem. Soest, sectie A, nr. 2954) Men ken gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergun ning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders in brengen gedurende èèn maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 22 december 1982. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemach tigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar ge legenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zitting wordt gehouden op 12 januari 1983 om resp. 9.00 en 9.30 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren heb ben ingebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schriftelijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schrif telijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Al- bert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van: R. en H. Tammer, Postweg 27 te Soesterberg om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een autoplaatwerkerij op het perceel Postweg 27 te Soesterberg (kad. gem. Soest, sectie E, nrs. 3485 ged. 3532 ged. (Dit verzoek ligt ook ter inzage in hulpsecretarie) A. Palthe, Industrieweg 21 te Soest om een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning ten behoeve van een bedrijf voor het balanceren van rotoren, het vervaardigen van balanceerma- chines en het uitvoeren van constructiewerkzaamheden op het perceel Industrieweg 21 te Soest (kad. gem. Soest, sectie G. nr. 5038) P. A. Hilhorst, Lange Brinkweg 58 te Soest om een vergunning tot het uitbreiden van een agrarisch bedrijf op het perceel Lange Brinkweg 87 te Soest (kad. gem. Soest, sectie A. nr. 4209) De strekkingen van de ontwerpen van de beschikkingen luiden: „positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voor koming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe' Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden inge diend vóór 6 januari 1983. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Bij besluit van 14 december 1982 heeft het college van b. en w. een beslissing genomen op verzoeken van A. W. v.d. Breemer, Korte Brinkweg 61 te Soest om vergunning tot het uitbreiden van een bestaande veehouderij op het perceel Korte Brinkweg61 te Soest (kad. gem. Soest, sectie A, nr. 3197) K. Frank, Koninginnelaan 48 te Soest om vergunning tot het uit breiden en wijzigen van een timmerwerkplaats op het perceel Koninginnelaan 48 te Soest (kad. gem. Soest, sectie K, nr. 100) Van Hengstum BV, Dorresteinweg 65 te Soest om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een apparatenbouwfabriek op het perceel Dorresteinweg 65 te Soest (kad. gem. Soest G, nrs. 7044 en 7045) A. A. M. van Roomen, Birkstraat 115 a te Soest om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een agrarisch bedrijf op het perceel Birkstraat 115 a te Soest (kad. gem. Soest, sectie C, nr. 3627) H. J. van Schie, Wieksloterweg WZ 1, te Soest om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een melkveehouderij op het perceel Wieksloterweg WZ 1 te Soest (kad. gem. Soest, sectie G, nr. 5620) Splinter Eemland BV, Beukenlaan 80 te Soest om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning i.v.m. het uitbreiden en wijzigen van een verkoop- en herstelinrichting van motorvoer tuigen annex verkooppunt van motorbrandstoffen annex wasin richting voor motorrijtuigen op het perceel Beukenlaan 80 te Soest (kad. gem. Soest, sectie A, nrs. 6738 en 6739) G. Tak, Eikenlaan 5 te Soest om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een herstelinrichting voor motorvoertuigen t.b.v. onderhoud van het eigen wagenpark op het perceel Eikenlaan 5 te Soest (kad. gem. Soest, sectie C, nr. 2382) Instituut voor Zintuigfysiologie TNO, Kampweg 5 te Soesterberg om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een betonnen berging met twee gescheiden kompar- timenten voor opslag van drukhouders en oplosmiddelen op het perceel Kampweg 5 te Soesterberg (kad. gem. Soest, sectie E, nr. 2765) De beschikking ligt ook ter inzage in de hulpsecretarie) De strekkingen van de ontwerpen van de beschikkingen luiden: „po sitieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe". Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 22 december a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 - 12.00 uur en in de cen trale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. De aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c. van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzagelegging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnen hof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeen komstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het tref fen van een voorlopige voorziening. "Het feit dat de minister mij naar Soest heeft gestuurd is al veelzeggend. Tien tallen bureaus zijn er slecht aan toe. Vooral in de grote steden is de behoefte aan nieuwbouw zeer groot." Met deze woorden gaf de plaatsvervangend directeur-generaal van Openbare Orde Veiligheid van het Ministerie van Bin nenlandse Zaken, mr. A. W. H. Docters van Leeuwen aan, dat de aanhoudende klachten die de minister vanuit Soest hebben bereikt over de huisvesting van het politiekorps, in elk geval enig zicht baar resultaat hebben gehad; al was het alleen maar dit bezoek. De heer Docters van Leeuwen bena drukte dat hij werkelijk niet alle poli tiebureaus, waarover klachten bestaan, afreist, zodat in dit geval rustig kon worden gesproken van een nieuw feit. Tijdens een korte persconferentie in het gemeentehuis overhandigde burge meester P. Scholten de heer Doctors van Leeuwen een exemplaar van het "Blauwboek," waarin het gemeentebe stuur een overzich geeft van alle pro blemen die zich in de loop der jaren met de huisvesting van het Soester politiekorps hebben voorgedaan. "Ei genlijk is het een 'zwartboek,' al dus de burgemeester, maar om het niet al te somber te maken noemen we het maar een blauwboek. De heer Docters van Leeuwen, verge zeld door de heren Zuidam en Ter Laak van de Directie Politie van het Mini sterie, benadrukte dat veel korpsen op dit moment kampen met soortgelijke en andere problemen. Het blauwboek noemde hij "een opgewekte presenta tie van een serieus te nemen ellende." Hij meende dat er sprake was van een behoorlijk ernstige toestand, maar dat Soest in dit verband niets kon worden verweten. "Soest heeft zelfs meer ge daan dan van een gemeente in deze omstandigheden kon worden ver wacht." De heer Docters van Leeuwen, die rechtstreeks aan de minister zal rap porteren over zijn bevindingen, vond dat het politiebureau er weliswaar uit stekend uitzag (daarbij doelend op de uiterlijke staat van onderhoud), maar dat het niet goed, niet functioneel en veel te klein was. "Ik ben hier terecht op bezoek gekomen." Gevraagd naar de plaats van Soest op de "urgentielijst" die het ministerie hanteert, merkte de heer Docters van Leeuwen op dat Soest tussen 1985 en 1990 wellicht aan de beurt zou zijn om een nieuw politiebureau te mogen bouwen, maar dat hij onmogelijk spe cifieker kon zijn. De "bouwstroom" van politiebureaus valt soms mee, soms tegen, en het gaat er maar om dat een eventuele meevaller zo snel mogelijk benut zou kunnen worden. Burgemeester Scholten kon wat dat laatste betreft aanhaken: "We hebben er altijd naar gestreefd alles startklaar te hebben. De plannen en de uitwerking liggen klaar. Als het groene licht uit Den Haag zou komen, hebben we onge veer vier weken nodig om er de laatste hand aan te leggen." Overigens wilde de burgemeester niet ingaan op de suggestie dat de gemeen te het besluit om geen geld meer te spenderen aan het onderhoud van het bestaande politiebureau nu zou gaan herroepen. De brief, waarin dit aan de minister was meegedeeld, mocht naar zijn smaak niet als "pressiemiddel" worden beschouwd, maar als een soort noodkreet, een laatstge waarschuwing. Het blauwboek" bevat een opsomming van alle knelpunten en problemen die de huisvesting van het politiekorps in het huidige gebouw met zich mee brengt - en dat zijn er niet weinige. Nieuwe elementen vormen de opinies van de Gewestelijke Gezondheids dienst, de Brandweerinspectie en de Arbeidsinspectie, die onlangs hun standpunten aan het gemeentebestuur meedeelden. De Gewestelijke Gezond heidsdienst Eemland schrijft o.m.: "Over het geheel genomen kan van de psychohygiëne gezegd worden, dat het personeel onder zeer grote druk en onder slechte arbeidsomstandigheden moet functioneren. Het moreel van het personeel is gelukkig van dien aard, dat een en ander nog niet tot een mani fest dysfunctioneren naar het publiek heeft geleid. Er zijn echter duidelijk tekenen dat bij voortduren van de hui dige situatie binnen beperkte termijn de ervaren druk zich ook in duidelijke ontsporingen zal manifesteren." De districtsinspecteur van het Brand weerwezen laat weten dat hij "het ge bruik van het politiehoofdgebouw in deze vorm uit brandveiligheidsoogpunt niet toelaatbaar acht," terwijl de Ar beidsinspectie de staf breekt over een groot aantal mankementen van tech nische aard, betrekking hebbende op het gebrek aan capaciteit van de wa terleiding, de te kleine kantine, de mu nitieopslag, de onvoldoende ventilatie, het lekkende dak, etc. f met borgvoering Nu slechts v.WeedestraaWF tel.12424 Soest Maar liefst 20% van al het afval dat door de Dienst Gemeentewerken Soest wordt opgehaald bestaat uit oud pa pier. Ruwweg betekent dat dat in Soest per jaar 2000 ton papier wordt wegge gooid. Omdat elke ton afval een bedrag van 60,- (bij composteren) of 100,- (bij verbranding) kost, wil directeur S. Brunekreef onderzoeken of het ge scheiden ophalen van oud papier de moeite waard is. De gedachten gaan daarbij uit naar op gezette tijden het plaatsen van con tainers bij sportverenigingen, scholen, e.d. In die gevallen waar deze instel lingen zich al met het ophalen van oud papier bezighouden zou dat een aan zienlijke vergemakkelijking beteke nen, zij het dat de prijs waarschijn lijk iets onder het bedrag komt te liggen dat thans bij de papierhandel wordt ontvangen. Het gaat er de heer Brune kreef vooral om het oud papier ophalen te bevorderen bij die instellingen die dat nu nog niet doen, omdat de organi satie ervan te omvangrijk is. Verdere „indamming" van de oud- papierstroom in het afval zou de ge meente flinke besparingen kunnen op leveren. De heer Brunekreef bena drukt overigens dat het niet de bedoe ling is de bestaande tussenhandel in de wielen te rijden. De gemeente zal zich niet met de inzameling gaan bezighouden, maar de instellingen in kontakt brengen met papierfabrieken die het oud papier gebruiken als grond stof voor nieuw papier (recycling). Een bijkomend voordeel van een der gelijke regeling is dat er een vaste papierprijs kan worden geboden, zodat schommelingen achterwege blijven. Van het plaatsen van „vaste" papier containers - zoals de glasbakken die op een aantal plaatsen in Soest staan - is de heer Brunekreëf geen voorstander. „Daar hoef je maar een lucifer bij te houden of de boel staat in lichterlaaie". Een werkgroep, bestaande uit het in terim-bestuur en vertegenwoordigers van verenigingen in Soesterberg, zal zich zo spoedig mogelijk buigen over de vraag of en zo ja op welke wijze de toekomst van het Dorpshuis in Soester berg kan worden veiliggesteld. Dat is het resultaat van de vorige week in het Dorpshuis gehouden vergadering, waarin de problematiek van het Dorps huis centraal stond. Vertegenwoordigers van 24 verenig ingen in Soesterberg woonden deze bij eenkomst bij, die in redelijke sfeer ver liep, ofschoon de voortekenen niet erg gunstig waren. Er was op aange drongen om de vergadering uit te stel len, vooral omdat men veel te weinig inzicht had in de financiële situatie van het Dorpshuis. Het verzoek om uitstel uit Soesterberg, ook gedaan omdat te gelijkertijd een vergadering van de Sportstichting werd gehouden waar ook veel verenigingen bij wilden zijn, was echter afgewezen. Wethouder Frans Kingma, voorzitter van het in terim-bestuur, verdedigde dit besluit door te stellen dat langer uitstel de si tuatie alleen maar zou verslechteren. Ook vorige week werd nog oppositie ge voerd tegen het besluit om de verga dering toch door te laten gaan; die duurde echter kort omdat men wel in zag dat hiermee in ieder geval niet het belang van het Dorpshuis was ge diend. Niettemin bleef overeind dat het ontbreken van voldoende inzicht in de financiële situatie een te grote handi cap was om nu al besluiten te nemen of toezeggingen te doen met betrekking tot de toekomst en het gebruik van het Dorpshuis. Uiteindelijk besloot men tot het instellen van een werkgroep, samengesteld uit het interim-bestuur en vertegenwoor digers van de verenigingen. Deze werkgroep zal zo snel mogelijk bij el kaar komen om haar taak, pogingen aan te wenden om te komen tot toe komstperspectieven voor het Dorps huis, aan te vatten. Eerste Soester eierveiling Kipeieren: Hoogste prijs 5,40; middelprijs 4,05 - 4,95; laagste prijs 3,10. Eendeieren 3,05, alles per 100 stuks. Aanvoer 10914 stuks. Handel vlug. Kerstmelodie Evenals vorige jaren zullen Gebr. Butselaar met eenige plaatsgenooten in den Kerstnacht, te 12 uur, in de nabijheid van hun woning in de B. Grothestraat, eenige kerstliederen ten gehoore brengen. Drie-stuks-actie Op initiatief van den Zeer Eerw. Heer Pastoor der parochie Soestdijk, werd met het oog op den nood der tijden een z.g. „drie stuks-actie" georganiseerd, waarbij iedere deelneemster of deelnemer de vérplich- ting op zich nam, minstens 3 kleedingstukken aan te bieden, welke dan omstreeks Kerstmis zouden worden uitgereikt aan de meest arme ge zinnen. Bedoelde actie is een groot succes geworden; niet minder dan plm. 300 kleedingstukken werden verzameld, meerendeels onderklee- ding door deelnemende dames zelf vervaardigd. Met deze artikelen, alsmede met de kleedingstukken, welke jaarlijks door de dames der St. Elizabeths-Ver. en bovendien door het R.K. Armbestuur worden ver strekt, werd j.1. Zondag in het Parochiehuis een tentoonstelling gehouden, welke zeer druk is bezocht. Dat uit deze tentoonstelling, mede voor de armen, zooveel mogelijk munt werd geslagen is zeer begrijpelijk. Een aantal attracties genoot groote belangstelling, terwijl menig kopje thee werd geschonken. Piano- en vioolmuziek maakte het geheel gezellig. Ons Postkantoor Naar ons door de directie der Posterijen wordt bericht, zal het verbouwde kantoor, Steenhoffstraat 11, dezer dagen in gebruik worden genomen en met ingang van 24 December voor het publiek worden open gesteld. Vergadering van de Anti-rev. Kiesvereen. Ned. en Oranje te Soest, op Dinsdag 20 December j.1. Voor een vrij mager bezette zaal opende de voorzitter deze vergade ring met het voorlezen van Psalm 46, waarna hij voorging in gebed. Hij sprak daarna een kort openingswoord en na het voorlezen der notulen door den secretaris, kwam hij aan het woord voor zijn onderwerp, n.1. een overzicht te geven van de gemeentebegrooting van onze gemeente Soest over 1933. Het heeft zooals licht te begrijpen is heel wat hoofdbrekens gekost om een sluitende begrooting maken, waarbij de belastingen niet behoeven verhoogd te worden. Een verblijdend ver schijnsel is het feit, dat de gemeente kan beschikken over een reserve- kapitaal van 72.000,-, dat over de drie eerstvolgende jaren zal worden verdeeld alzoo 24.000, voor 1933, 1934 en 1935. Er is 50.000 uitgetrokken voor steun waarvan echter weer 40 pCt. of 20.000 door het Rijk wordt vergoed. Belangrijke werken zullen in werkverschaffing worden uitge voerd, o.a. voor het te maken zwembassin Soestduinen 70.000; 104.000 voor het vernieuwen en verbeteren van wegen, o.a. op 't Hart, voorts ƒ374.000,- voor armenzorg en 11.000,- voor armlastige krankzinnigen. Veel geld kosten de woningbouw-vereenigingen o.a. de vereeniging „Óns Belang" te Soesterberg en de R.K. vereen. St. Joseph, kosten jaar lijks 31.000,-. De bouwver. „Patrimonium" en „Goed Wonen" bedrui pen zich vrijwel. Ook het onderwijs kost veel geld, o.a. 18.700,- voor het Lager onderwijs en 1126,- voor het U.L.O.-onderwijs. Het voorstel korting salarissen gemeenteambtenaren is om van de eerste 1000.- geen korting te heffen, van de tweede 1000,- 5 pCt. en van de derde 1000,- 10 pCt. Dit zijn enkele der belangrijkste punten uit de begrooting. Na de pauze werden er vragen gesteld en was er een geanimeerde be spreking, waarbij de antwoorden bevredigend waren. De voorzitter sloot daarna deze vergadering, waarna de heer Jac. Bijleveld voorging in dank aan God. Bondsvoorzitter W. Mulder overhandigt de prijs aan de heer P. Klören, winnaar in twee categorieën. Niet alleen een enorm aantal vogels ruim 1200 maar ook een onafzienbare rij mensen waren vrijdagavond j.1. aanwezig in het clubgebouw „Vogelzang" van de „Soester Vogelvrienden" aan de Parallelweg. Omdat de vereniging 30 jaar bestaat heeft zij de organisatie op zich genomen van de jaarlijkse ten toonstelling van het district Utrecht. Om de vogels onder te kunnen brengen hééft de vereniging zelfs een tijdelijke uitbreiding van het gebouw moeten be werkstelligen. (niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 16 november 1982. bouwen van 12 woningen op het perceel Beetzlaan hoek Schriks- laan (kad. gem. Soest, sectie K, nr. 2894). Verlening d.d. 23 november 1982. uitbreiden van een winkel en een bestaande plantenkas op het per ceel Steenhoffstraat 1 (kad. gem. Soest, sectie A, nr. 4659). Verlening d.d. 30 november 1982. verbouwen van een woonhuis op het perceel Ossendamweg 10 (kad. gem. Soest, sectie D, nr. 3599). Verlening d.d. 7 december 1982. splitsen van 15 flatwoningen in 30 tweepersoons H.A.T.-eenheden in de wijk Smitsveen (kad. gem. Soest, sectie G, div. nrs. verbouwen van een woonhuis op het perceel Braam weg 14 (kad. gem. Soest, sectie D, nr. 3314) plaatsen van een dakkapel op een woonhuis op het perceel Draai lier 41 (kad. gem. Soest, sectie G, nr. 7825). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschik king (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publikatie bij het college van b. en w. een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen. In zijn welkomsttoespraak roemde voorzitter W. Kuijer het organisatie comité, dat zich voor de realisering van de tentoonstelling bijzonder had ingespannen. „Het is grandioos, ge weldig!", aldus de heer Kuijer, die erop wees dat de 1200 vogels afkomstig waren van 27 verenigingen uit het district. Een staf van maar liefst 19 keurmees ters was bezig geweest met de keu ringen. Uit de 1200 inzendingen waren tenslotte acht kampioenen tevoorschijn gekomen, die namens de vereniging werden beloond met een gewichtig levensmiddelenpakket. De prijzen werden uitgereikt door Bondsvoor zitter W. Mulder, die de tentoonstel ling opende. De hoofdgroepkampioenen waren Hoofdgroep jeugd (kanaries en tro pische vogels), Ch. dwergkwartel, 91 pnt., Margriet van Doorn, Soest, (tevens winnares Bondskruis SVV) Hoofdgroep Zangkanaries, Meester zanger: Harzer, 90 pnt., H. Spelbos, Nieuwegein. Hoofdgroep Kleurkanaries (hfd. gr. 3 en 4). Bruine kanarie, 91 pnt., A. G. Westland, IJsselstein. Hoofdgroep Kleurkanaries (overige hoofdgroepen) Oranjerode kanarie, 91 pnt., G. Bloemendaal, Woudenberg. Het gemeentelijk INFOrmatiecentrum is donderdag 23 december 's middags en vrijdag 24 december de gehele dag gesloten. Hoofdgroep Vorm- en Postuurkana ries, Parijse Frisé, 91 pnt., A. C. van Beveren, Veenendaal. Hoofdgroep Tropische vogels (kondi- tie vogels), Californische kuifkwartel, 91 pnt.J. Vink, Renswoude. Hoofdgroep Zebravinken en Japanse meeuwtjes, Eenkleurige donkerbruine Japanse meeuw, 91 pnt., P. J. F. Klö ren, Soest. Hoofdgroep Gras- en grote parkieten, Lutino grasparkiet, 91 pnt., P. J. F. Klören, Soest. INFORMATIES: INFO-CENTRUM. STEENHOFFSTRAAT 9a. TELEFOON 02155 -22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 - 17.00 UUR

Soester Courant | 1982 | | pagina 5