WORDT VERVOLGD! De gelukkige winkelkringklanten van deze week Wethouder Oudemans tegen begroting van waterleidingbedrijf Nieuwe modellen Opel Senator en Monza Minder beperkingen aan vestiging bedrijven Üanö Netoer Opnemen gasmeterstanden door gasbedrijf aarn 'twinkelen waard Moge negentiendriéèntachtig U geluk en voorspoed brengen. OOK IN 1983 VAKMANSCHAP, VEELZIJDIGHEID, GASTVRIJHEID en SERVICE. Provincie Utrecht vraagt intrekking wet SIR Brand na inbraak Gestolen auto aangetroffen Auto uitgebrand en 1983 Herkent u zich op deze foto, gaat u dan naar fa. Gielen, Van Weedestraat 9, dan kunt u daar een slimslang in ontvangst nemen. Herkent u zich op deze foto, gaat u dan naar NMB, V an Weedestraat, dan kunt u daar een aansteker in ont vangst nemen. Herkent u zich op deze foto, gaat u dan naar Middelman Modes, Van Weedestraat lid, dan kunt u daar aan kleding ter waarde van 59,- in ontvangst nemen. Herkent u zich op deze foto, gaat u dan naar Nio. van Dam, Van Weedestraat 16, dan kunt u daar een cheque ter waarde van 50,- (schoenen) in ontvangst nemen. Herkent u zich op deze foto, gaat u dan naar Dorrestein Schoenen, Van Weedestraat 44, dan kunt u daar een waardebon ter waarde van 50,- in ontvangst nemen. Herkent u zich op deze foto, gaat u dan naar M. J. van Asch, Van Weedestraat 66, dan kunt u daar vlees ter waarde van 50,- in ontvangst nemen. Herkent u zich op deze foto, gaat u dan naar Drukkerij Smit bv., Van Weedestraat 47a, dan kunt u daar een schemerlamp in ontvangst nemen. «EN 12568 Herkent u zich op deze foto, gaat u dan naar V an der Linden, Burg. Grothestraat 6, dan kun u daar een mand dranken in ontvangst nemen. Gedeputeerde Staten van Utrecht heb ben de ministers van economische zaken en van volkshuisvesting, ruim telijke ordening en milieubeheer ge vraagd, de wet Selectieve Investerbigs Regeling (SIR) voor de provincie Utrecht in te trekken. In de brief waarin hun verzoek is vervat, zeggen GS dat de wet in de huidige sociaal- economische situatie zijn waarde als instrument om de investeringen over het land te spreiden heeft verloren. De wet SIR is van kracht sinds 1974 en heeft tot doel de voortgaande concen tratie van bevolking en bedrijvigheid in het westen van Nederland enigs zins te beteugelen. Bedrijven die zich in dit gebied willen vestigen, moeten dat melden. De meldingen worden ge woonlijk aan het provinciebestuur ge daan, dat vervolgens advies uitbrengt aan Den Haag. In sommige gevallen kan met melding worden volstaan, in andere wordt het bedrijf verplicht tot het aanvragen van een vergunning. Aan de vergunning kunnen voorwaar den worden verbonden. De mogelijk heid om op investeringen in bedrijfs gebouwen en -installaties een heffing te leggen, is sinds september 1981 al op geschort. Op het ogenblik wordt de economische situatie gekenmerkt door teruglopende investeringen en groeiende werkloos heid. Toepassing van de wet SIR is volgens GS van Utrecht in deze om standigheden niet langer zinvol. Voor zover nieuwe bedrijfsvestigingen be zwaren opleveren uit een oogpunt van ruimtelijke ordening of voor het mi lieu, kunnen die op grond van de daarvoor geldende wetten en regels worden ondervangen. Tot het opleggen van een vergunnings plicht heeft het Utrechtse college de laatste tijd nauwelijks meer geadvi seerd. Bij de tientallen meldingen van bedrijfsvestigingen in 1982 is het maar één keer gebeurd. In de brief, waarin het om intrekking van de wet SIR voor de provincie Utrecht vraagt, deelt het college van GS de ministers mee dat het vooruitlopend op jun beslissing geen afzonderlijke adviezen over mel dingen in Utrecht meer zal geven. De ministers wordt tevens aangeraden geen enkele melding in Utrecht meer om te zetten in een vergunningsplicht. GS geven voorts te kennen dat d GS geven voorts te kennen dat de provincie met de uitvoering van de wet SIR zou moeten worden belast, als deze niet wordt ingetrokken. MW? Kapsator^^ 'n goed verzorgd kapsel ^^voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 Na een telefonische melding van de rijkspolitie uit Zeist dat er ingebroken werd in het pand van een handelson derneming aan de Amersfoortsestraat, constateerde de politie dat men met een straattegel een ruit had verbroken. De directeur, inmiddels gearriveerd, verklaarde dat hij iemand had zien weglopen. Op hetzelfde moment nam de politie een onmiskenbare brand lucht in het pand waar, reden waarom de brandweer werd gewaarschuwd. Deze rukte met groot materieel uit en wist door snel optreden brand te voor komen. Soester Courant van woensdag 29 december 1982 Met zijn collega Veerman van Hilver sum heeft wethouder drs. J. Th. Oude mans uit Soest vorige week tegen de begroting van het Waterleidingbedrijf Midden-Nederland (WMN) gestemd. Zijn grootste bezwaren golden de kosten van de viering van het honderd jarig bestaan van het bedrijf, 235.000 gulden; het opnemen van een renteper centage van elf procent voor leningen (naar het oordeel van de heer Oude mans kan met negen procent worden volstaan); het opvoeren van een reser vering, terwijl er al een reserve is van 5,6 miljoen gulden. De Soester wethouder lichtte allereerst zijn bezwaar toe tegen zijn 'uitsluiting' als lid van het waterJeidingsbestuur in de vorige vergadering. Hij mocht toen wel de bijeenkomst bijwonen, maar niet aan de discussies meedoen en ook niet meestemmen. Volgens het WMN- bestuur had zijn voorganger D. Hoek stra reglementair nog zitting tot l no vember. In de vergadering van vorige week erkende het bestuur, dat het reglement aanleiding zou kunnen ge ven tot misverstanden. Het bestuur was overigens niet op de hoogte gesteld van de wethouderswisseling in Soest. De heer Oudemans wees erop. dat de heer Hoekstra, die niet in de raad terugkwam en dus 'gewoon' burger was, als zodanig nimmer de gemeente had kunnen vertegenwoordigen. Afge sproken werd, dat het bestuur van het waterleidingbedrijf de gemeenten erop zal attenderen, dat vervanging van be stuursleden door welke oorzaak ook. altijd gemeld moet worden. Ken bedrag uitgeven van 235.000 gul den voor de viering van honderd jaar waterleiding en daarnaast een tariefs verhoging van vier procent invoeren, kan het WMN naar het oordeel van de heer Oudemans niet maken. Hij kreeg echter te horen, dat de voorberei dingen voor de jubileumviering al an derhalf iaar nan de gang zijn, dat er al contracten zijn afgesloten en dat alles al in zo'n vergevorderd stadium is, dat niets meer kan worden teruggedraaid. Het verlagen van het rentepercentage op de begroting 1983 van elf naar ne gen, zoals de heer Oudemans voorstel de, kreeg geen instemming. Het be stuur wees erop, dat dit percentage een onderdeel is van het meerjarenbeleid zoals dat eerder werd uitgestippeld. Het bestuur hield ook vast aan het op voeren van een reservering, ook al is er al een reserve van 5,6 miljoen, reden waarom de heer Oudemans reserve ring nu overbodig achtte. De Soester wethouder vond het ook niet nodig om werknemers van zestig jaar en ouder meer werktijdverkorting toe te kennen en ook het verlagen van de leeftijd (van 60 naar 55) waarboven men niet meer wordt ingeschakeld voor wachtdiensten etc. kreeg niet zijn instemming. Dat gold tenslotte voor de hele begroting. Na de introduktie van de Corsa en de Rekord, presenteert Opel nu ook de Senator en Monza in een nieuwe uitvoe ring. De nieuwe topmodellen van Opel onderscheiden zich door: koetswerken, die een lagere luchtweerstand hebben; de uitbreiding van het motorenaanbod met de uiterst zuinige 2 liter vier cilinder krachtbron met een elektro nisch gecontroleerd benzine-injektie systeem; verbeterde onafhankelijke In het afgelopen jaar heeft het gemeen telijk gas- en c.a.i.-bedrijf aan de gas- verbruikers gasnota's gestuurd over het geschatte gasverbruik. Dit waren zo genaamde termijnnota's. Om een afre kening te maken moet men het juiste gasverbruik weten. Daarvoor moet de gasmeterstand opgenomen worden. Dit 'meter-opnemen' vindt plaats tus sen 29 december en 4 januari aanstaan- Bij een aantal flatgebouwen zal het op nemen in de avonduren tussen half zes en half negen gebeuren. De meteropnemer komt eenmaal langs. Wanneer men niet thuis is, laat hij een kaart achter, waarop de gebrui ker zelf de meterstand kan invullen en die daarna portvrij aan het gas- en c.a.i.-bedrijf gezonden kan worden. Op het parkeerterrein van een bedrijf aan de Koningsweg trof de politie in het afgelopen weekeinde een personen auto aan, die op Eerste Kerstdag ge stolen bleek te zijn. De wagen behoor de toe aan een inwoner van Nijkerker- veen. In de nacht van maandag op dinsdag j.1. werd de politie gewaarschuwd door een bewoner van de Dennenweg, wiens auto in brand stond. De brandweer moest er met twee stralen aan te pas komen, maar kon niet meer voorko komen dat de wagen geheel uitbrand de. Over de oorzaak is niets bekend. wielophanging; toegenomen comfort en verbeterde veiligheidsvoorzie ningen. Alleen al de wijzigingen aan het koets werk hebben de luchtweerstand ver laagd en daardoor ook het brandstof- gebruik met 7%. Nog een stap op de weg naar optimaler brandstofver bruik is de uitbreiding van het moto renprogramma met de 110 pk sterke 2 liter injektiemotor. Met deze kracht bron, waarvan de toevoer van benzine wordt stopgezet bij het gas terugne men, realiseert de Senator zeer gunsti ge verbruikscijfers: 7.5 liter bij 90 km/uur, 9.8 liter bij 120 km/uur en 11.9 liter in het stadsverkeer. De Senator 2.0 E, leverbaar vanaf maart/april volgend jaar, accelereert vanuit stilstand tot 100 km/uur in 13,5 seconden en heeft een topsnelheid van 180 km/uur. Opel zal de jongste generatie van haar topmodellen op de komende RAI per sonenwagen tentoonstelling officieel bij het publiek introduceren. Enige maanden later zal een sportieve va riant van de Monza met een beroemde naam, de GS/E, op de markt verschij nen. Herkent u zich op deze foto, gaat u dan naar Meilof's Verf Behang, Burg. Grothestraat 12, dan kunt u daar een behanger-gereedschapkist ter waarde van 50,- in ontvangst nemen. Herkent u zich op deze foto, gaat u dan naar Bril Cen trum, Van Weedestraat 17a, dan kunt u daar een ther mometer ter waarde van 49,25 in ontvangst nemen. EESTRAAT 8 02154-13486

Soester Courant | 1982 | | pagina 13