2e Soester Sylvesterloop Programma 28e Kerstcross van 'Tempo' succes Spannende finale springwedstrijd bij Paardensportcentrum Soest Geslaagd eerste Kersttoernooi van Papillon Sterke Deelname Herman Snoeyink grote winnaar Sportblessures zijn vaak te voorkomen 12 Fiets-winter-tips RUITERSPORT WANDELSPORT ATLETIEK WIELRENNEN Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg Zaalprogramma Veilig op de fiets bij sneeuw en gladheid. JBÊÊttsmb Sportcontactavond in het nieuwe jaar Traditiegetrouw zijn de Soester en Soesterbergse sportverenigingen door de Sportstichting weer uitgenodigd voor een sportcontactavond op woens dag 5 januari vanaf 20.30 uur in het restaurant van het Soester Natuur bad. Avondvierdaagse in Soest in juni De Plaatselijke Regelingscommissie Avondvierdaagse Soest heeft van bur gemeester en wethouders toestem ming om van maandag 6 tot en met donderdag 9 juni de Soester Avondvier daagse te houden. Aan de wedstrijd- en prestatielopen, die op oudejaarsdag 31 december door SO. Soest-atletiek werden gehou den, zullen vele lopers uit heel Neder land deelnemen. Naast een sterke afvaardiging van de midden afstandselectie van de KNAU o.l.v. Haico Scharn, staat de telefoon van het organisatie comité roodgloeiend voor het verstrekken van inlichtingen. Reeds 175 voorinschrijvingen zijn er bij de categorie wedstrijdlopers bin nengekomen. Onder de Soester sporters die genieten van de wintersport bestaat veel be langstelling voor deelname om daar mee hun conditie op peil te houden. De prestatielopers vangen aan om 14.30 uur de 1000 meter, om 14.45 uur de 2100, 4200, 6300 en 8400 meter naar keuze. Inschrijven bij de caravan vanaf 10.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 voor de 1000 meter en 3,50 voor de 2100. 4200, 6300 of 8400 meter. Voorafgaande aan de prestatielopen starten reeds om 10.00 uur de kleinste wedstrijdlopertjes, en dat gaat dan in de verschillende leeftijdsklassen zo door tot 13.10 uur; dan starten de da mes met een zeer sterk veld en om 13.35 uur de heren met alle Soester favorieten, die zeker niet mee zullen strijden om de Sunway wisselbokaal, maar toch zulleri laten zien dat at letiek in Soest op een vrij hoog peil staat. Toeschouwers en deelnemers: u kunt parkeren aan de Bartolottilaan en op de weilanden van de ..Paardekamp". De bezitters van honden dienen deze aan de lijn te houden zoals ook in de Korte Duinen vereist is. Tot ziens op 31 december op het parcours aan de Birkstraat achter Restaurant De Korte Duinen, aan de weg naar Amersfoort. De sponsors zijn. Sunway, Kahn-Schoe- nen, Van den Broek Soest/Baarn, Hi tachi, Procar, Restaurant De Korte Duinen. Middenstandsbank, Lotto schoenen, Boekhandel Van de Ven, Eb Karelse, Torline, Credietbank. Coca-Cola en Jac. Hermans. Restaurant „Soester Natuurbad" v. Weerden Poelmanuieg 4 Soest Tel. 13156 b.g.g. 11121 Ontdek de mogelijkheden van onze vernieuwde sfeervolle zaak. Cap. 200 pers. o.a. bijzonder geschikt voor: bruiloften - recepties - bedrijfs feesten - muziekavonden - partijen - koude en warme buffetten etc. Zeer ruime parkeergelegenheid. Informeer vrijblijvend. Woensdag 29 december 1982: 08.00 - 21.00 uur Scholierenbasketbal Donderdag 30 december 1982: 08.00 - 21.00 uur Schollerenbasketbal Vrijdag 31 december 1982: 08.00 -16.00 uur Scholierenbasketbal Zaterdag 1 januari 1983: Nieuwjaarsdag - geen gebruik Zondag 2 januari 1983 10.00 -18.00 uur B.D.C. handbal 18.30 - 23.00 uur M.H.C.-Soest hockey Zondag 2 januari 1983: 10.00 -17.00 uur Badso badminton Zondag 2 januari 1983: 10.00 -15.00 uur Selby badminton Soester Courant van woensdag 29 december 1982 Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant aan Zee. 3. Pluis, Ruischerburg. Handbal vereniging BDC Wedstrijdprogramma Zondag 2 januari Thuiswedstrijden in Sporthal Beuken dal Dames jun. 3 10.00 uur BDC 3 - A.S.V. '65 Dames sen. 3 10.50 uur BDC 3 - A.S.V. '65 2 Dames sen. 4 11.50 uur BDC 4 - S.H.V.U. 2 Heren sen. 3 12.50 uur BDC 3 - A.S.V. Vianen Meisjes adsp. 13.55 uur BSV - Neyenroden 14.45 uur BHC - Fortissimo 2 Uitwedstrijden Zon.2jan. Dames jun. 1 10.00 uur Achilles '28 - BDS 1 Meisjes adsp. 3 10.50 uur Nederhorst - BDC 3 Heren sen. 2 15.45 uur Laren 2 - BDC 2 Dames jun. 2 15.50 uur Fortissimo - BDC 2 Vrij zijn: Dames sen. 1. 2. Heren sen. 1. 2. Jon gens adsp. l. Meisjes adsp. 1. 2. Meisjes pup. 1, 2, 3. jongens pup. 1.2. Welpen. N ieuw jaarsbijeenkomst volleybalvereniging Olympia Op zondagmiddag 2 januari a.s., van 15.00 - 17.00 uur. nodigt de plaatselijke volleybalvereniging Olympia al haar (oud (leden, trainer s en sympathisan ten uit voor een gezellig treffen in de kantine van sporthal De Bunt. Tijdens deze ongedwongen bijeenkomst zal het bestuur iedereen haar beste wensen voor het nieuwe jaar aanbieden. Nieuwjaarsreceptie V.V. Hees De voetbalvereniging Hees houdt op zaterdag I januari a.s. om 15.00 uur haar nieuwjaarsbijeenkomst voor alle leden en donateurs. Om 14.00 uur zal de traditionele wedstrijd tussen een elftal bestaande uit leden van hel bestuur en de leiding van Hees en de A-junioren plaatsvinden. X ieuwjaarsbi jeenkomst Tennisvereniging Soesterberg De Lawn Tennis Vereniging (LTV) Soesterberg houdt op zaterdag 8 janua ri een speciale nieuwjaarsbijeenkomst in het clubgebouw aan de Kerklaan. De aanvang is 20.00 uur. irrflnriNsen. Foto: Jaap v.d. Broek Voorop WU Brouwers; naast hem Frans Francissen. Eindelijk was het dan zo ver op tweede kerstdag: de finale bij het paarden sportcentrum „Soest". Na het ringste ken en de dressuurwedstrijden was nu het springen aan de beurt. Er was nog van alles mogelijk, voor de jeugd, die een radio-cassette-recorder of een televisie kon winnen, en voor de vol wassenen, die een geheel verzorgde vakantiereis van een week naar Portu gal in de wacht konden slepen. 's Morgens om 10.00 uur begon de 80 cm. Na een zeer spannende finale was de uitslag: le W. van Rijn op Mus tang; zij won de radio-cassette-recor der. 2e W. Koops op Charmanta; 3e P. v.d. Bolt op Pasha; 4e M. L. Perier op Amigo; 5e P. Knobelsdorff op Mis- terX. Helaas hadden de weergoden de paar densportliefhebbers deze week in de steek gelaten. Daarom kon de cross in de 80 cm en 1 m geen doorgang vinden, ook omdat het risico voor de paarden te groot was. Onder grote belangstelling werd er in de 80 cm ge start, wie zou de t.v. mee naar huis nemen. De uitslag was als volgt: le C. de Ruig op Unix; 2e H. v. Rijn op Silvia; 3e L. v.d. Horst op Jacob; 4e H. Cijfer op Silvester; 5e J. v.d. Schaaf op Derby. De televisie ging naar L. v.d. Horst op Jacob. Toen was eindelijk het grote moment aangebroken. Het parcours voor de 1 meter werd verhoogd door R. Brink en B. Huurdeman. De paarden werden losgereden. Er waren 10 personen die in aanmerking kwamen voor de reis naar Portugal. De spanning in de foyer was te snijden, na een zeer span nende barrage tussen K. Koster, H. van Rijn en L. Smit. De eerste prijs werd De op Tweede Kerstdag in Soestduinen georganiseerde 28e Kerstcross van de Soester Ren- en Toervereniging 'Tem po' is wederom een groot succes ge worden. De uitslagen in de verschillende cate gorieën luiden Amateurs: 1. Herman Snoeyink, De nekamp. 2. Wil Brouwers, America. 3. Kees van de Wereld, Nieuwkoop. 4. Gert Dolfsma, IJsselmuiden. 5. Frans Fran cissen, Rosmalen. 6. Wiegert van de Hoef, Baarn. 7. Hans Steekers, Noord- wijkerhout. 8. Fons van Katwijk, Op- loo. 9. Huub Kools, Baarle-Nassau. 10. Hans van Staten, Rotterdam. Liefhebbers: 1. Wim van Dompseler, Harderwijk. 2. G. van Dijk, Bleiswijk. 3. R. Wittens, St. Michielsgestel. Veteranen: 1. K. Stobbe. De WilD. 2. W. Broeren, St. Michielsgestel. 3. C. van de Hulst, Zoeterwoude. Junioren: 1. R. Nijkamp, Doetinchem. 2. R. Pley, Wierden. 3. M. Hendriks, Assen. Nieuwelingen: 1. Marcel Gerritsen, Hooglanderveen. 2. E. Kouiss, Katwijk De uitslagen van de strijd om de ti tels van het district Midden-Neder land luiden: Amateurs: 1. Wiegers van de Hoef, Baarn. 2. Martin van Baak, Montfoort. 3. Pascal Kolkhuis,, Tanke-Breukelen. Liefhebbers: 1. Kees Bokma, Baarn. 2. P. van Braak, Montfoort. 3. G. van Baak, Montfoort. Veteranen: 1. Evert Jan Gerrit sen, Hooglanderveen. 2. C. Hakkert, Geldermalsen. 3. J. Veltkamp, Kame- rik. Junioren: 1. J. van de Straten, Hilver sum. 2. P. Haaksman, Zeist. 3. Bob van Boeyen, Baarn. Nieuwelingen: 1. Marcel Gerritsen, Hooglanderveen. 2. Martin van de Poel, Bussum. 3. Edwin Hop, Baarn. Herman Snoeyink kwam al in de eerste rond bij de profs en amateurs op kop door en zou zijn voorsprong tot het eind toe bewaren. Tempo-renner Wie gert v.d. Hoef wist lange tijd de tweede plaats vast te houden, maar eindigde tenslotte op de zesde plaats. Wil Brou wers en Kees v.d. Wereld leverden een duel om de tweede plaats; in de sprint bleek Wil Brouwers de sterkste. In het midden winnaar Herman Snoe yink; links Wil Brouwers (nr. 2). Rechts Kees v.d. Wereld (nr. 3) met Ronde-Miss Dineke v.d. Broek. Foto: Jaap v.d. Broek De jonge Soester basketvereniging Pa pillon hield op Tweede Kerstdag een verenigingstoernooi, waarbij naast de organiserende vereniging nog vier ver enigingen waren uitgenodigd in sport hal Beukendal. Er werd in vier afde lingen gespeeld: een dames-, een jon gens- en twee herenpoules, maar de uit eindelijke winnaar zou die vereniging zijn, die met alle teams het meeste aantal punten had behaald. Belangrij ker echter was het meespelen, waar door iedereen op zo'n Tweede Kerstdag weer eens lekker aan het sporten was tussen de kerstdiners door. Hierdoor werd het ook een geslaagde happening, waar iedereen met tevre denheid op terug kan kijken. De uiteindelijke totaal-winnaar werd Red Stars, dat in totaal 24 wedstrijd- punten vergaarde, gevolgd door Dunc- kers met 18, Irene uit Bilthoven met 17 en Bourgondië uit Wijk bij Duurstede met 15. Papilion zelf nam de laatste plaats in met een bescheiden totaal van 6 punten. Ook werden er prijzen uitgereikt voor die vereniging die het meest gescoord had en de vereniging die het meest ge passeerd werd. Een prijs was er voor de vereniging met de meeste per soonlijke fouten en ook voor de vereni ging die de minste persoonlijke fouten had. Hierdoor bleek na afloop dat alle ver enigingen dan toch nog in de prijzen vielen, die door voorzitter Rob Weber van Papillon aan de winnaars werden uitgereikt. Samenvattend een bijzon der geslaagde sportdag, die beslist voor herhaling vatbaar is. erjassen bij SEC Op maandag 3 januari 1983 is er weer klaverjassen bij de v.v. SEC in het clubhuis aan de Bosstraat. Leden, donateurs, familie en kennissen zijn van harte welkom. Aanvang 20.00 uur; inschrijfgeld 2,50 per persoon. Er zijn mooie prijzen beschikbaar. Uitgebreide voorlichting in het boekje Goed en veilig fietsen. Verkrijgbaar door overmaking van f 7,90 op postgiro 2345671 n.v. stichting: fiets, Amsterdam. zondheidszorg (NISGZj, Postbus 344, 3760 AH Soest. Telefoon 02155-17457. Tips voor verstandig bewegen - Vraag altijd advies wanneer u aan sport wilt gaan doen en lichaamlljke klachten heeft, dan wel net ziek bent geweest. - Vraag ook advies indien u al lang niet aan sport heeft gedaan of intensief wilt gaan bewegen of sporten. - Doe nooit meer dan waarbij u zich lekker voelt. Doe het in uw eigen tem po. Overschrijdt geen grenzen, die uw lichaam u al vaak automatisch aan geeft. - Blessures zijn dikwijls te voorkomen. Vaak kondigen ze zichzelf aan. Een maal overbelaste spieren, pezen of ge wrichten blijven lang gevoelig en moe ten ontzien worden. Gewoon doorgaan is vragen om blessures. - Laat blessures, die niet snel vanzelf verdwijnen of steeds weer terugko men onderzoeken door een arts op een erkend SMA. - Zorg voor goed materiaal, voor goede vochtabsorberende en niet knellende kleding. En voor goed schoeisel: voor buitensporten heeft u andere schoe nen nodig dan voor zaalsporten - Voor vragen en adviezen of bij twij fels staat er altijd en deskundige voor u klaar in uw sportmedische regio. Inlichtingen daarover, adressen of te lefoonnummer? Schrijf of bel het Na tionaal Instituut voor de Sportgezond- heidszorg (NISGZ), Postbus 344, 3760 AH Soest. Telefoon 02155-17457. Spelmoment uit de ontmoeting Papillon Heren I - Red Stars heren L Tip Tip Tip Tip Tip Tip Tip Tip Tip Tip Tip Tip Sportblessures komen veel voor. Onderzoekcijfers geven aantallen van een half miljoen tot een miljoen sport blessures per jaar aan. Het laatste cij fer omvat ook de lichtere blessures. Bovendien is gebleken, dat veel spor ters lang last blijven houden van hun klachten. gewonnen door Hester van Rijn, die een grandioze tijd neerzette, waar door ze tevens de prijs naar Portugal won. De kleine Hester liet alle andere deelnemers achter zich, op haar fan tastische paard Silvia. De overige uitslagen waren: 2e L. SMit op Silver King; 3e K. Koster op Re vanche 4e K. Houtkamp op Pascalle 5e S. Plantinga op Magnefique. Hester van Rijn met Silvia, die de eerste prijs won. Na afloop werd de prijs naar Portubal uitgereikt door de heer J. v.d. Schaaf van Air Portugal. Een onnodige zaak, omdat sportblessu res in veel gevallen te voorkomen zijn. Dit blijkt, als we kijken naar de meest voorkomende oorzaken. - gebrek aan konditie - gebrek aan vaardigheid - verkeerde training of techniek - verkeerd schoeisel of materiaal - slechte akkomodatie - spelverruwing bij kontaktsport. Sportmedisch advies en begeleiding krijgt u in de 38 regio's van Nederland bij ruim 200 sportkeuringsbureaus en bijna 40 sportmedische adviescentra. Sportblessures worden op een Sport medisch Adviescentrum (SMA) des kundig bekeken. Voor de behandeling krijgt u adviezen mee. Samen met het SMA zal herstel zo spoedig mogelijk plaats vinden omdat de doktor de gene zing op de voet volgt. Zo helpt het SMA u op een verantwoor de manier om zo snel mogelijk weer te kunnen sporten. Topsporters kunnen ook terecht op de sportmedische afde lingen van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond (KNVB) en de Neder landse Sport Federatie NSF Inlichtingen daarover, adressen of telefoonnummers? Schrijf of bel het Nationaal Instituut voor de De damesteams van Papillon en Red Stars. 1: 2: 3: 4: 5: 6 7: 8 9: 10: U 12 Droog warme, royaal zittende kleding Een fietsregenpak geeft óók warmte Bescherm handen en oren Hou ze warm Doe niet een te lange das om, dat is gevaarlijk. Schoenen of laarzen met grof rubberprofiel zijn aan te bevelen Zo glij je bij op- en afstoppen niet zo gouw uit Een goed bandenprofiel geeft houvast op de weg Pomp ze bij gladheid mei le hard op Gebruik tietstassen, snelbinder of mandje Hang niets aan 't stuur Zorg voor de juiste stuur- en zadelstand Zorg dat uw voeten goed bij de grond kunnen Verlichting is uw veiligheid, vermijd vooral een slippende dynamo Banden met reflecterende zijkant-strips ot reflectoren in de spaken zorgen dat de (iets bij wegkruisingen goed zichtbaar is Wat extra vet en olie op alles wal draait en beweegt. Regelmatig onderhoud voorkomt roest Fiets in een gelijkmatig tempo Zo tietst u stabiel Wees bij sneeuw en gladheid aftent. Niemand kan dan snel remmen

Soester Courant | 1982 | | pagina 17