T 'Staan voor de Vrede' in Soest(Ned.)en Soest(Dld) Echografie, de opmars van geluidsgolven Kanker. Hoe ver is men in het laboratorium? Wv 50 Jaar geleden in Soest vraagt uw voor: SOESTDIJK Beschikking Hinderwet Sluiting INFOrmatiecentrum Verleende bouwvergunningen Bouwzaken Hinderwet- ontwerp beschikking Openbare commissievergaderingen 5/ Spreekrecht publiek Inbraak in Soesterberg Accu's gestolen CAFÉ-RESTAURANT BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES Wij wensen jullie een fijne en voorzichtige jaar wisseling. (Tot volgend jaar!) vrijetijdskleding 30 December 1932 ^joeste^Couran^an^voen8dag^^leceinbei^l98^ Bij besluit van 21 december 1982 heeft het college van b. en w. een beslissing genomen op verzoeken van F. de Zoete, dir. Frejo bv, Foekenlaan 6 te Soest om een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning t.b.v. een plaat-, con structie-, machine- en moffelinrichting op het perceel Dorrestein- weg 73 te Soest (kad. gem. Soest, sectie G. nr. 4976) D. G. Reesink, Talmalaan 12 te Soest om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning t.b.v. een timmerwerkplaats op het perceel Talmalaan 12 te Soest, (kad. gem. Soest, sectie K, nr. 2065) C. J. Ch. Thomas, dir. Cojabé bv, Isaacstraat 32 te Soest om ver gunning tot het oprichten in werking brengen en in werking hou den van een bedrijf voor het fabriceren van schoonmaakmiddelen en aanverwante artikelen op het perceel Belvèdèreweg 7 te Soest (kad. gem. Soest, sectie G, nrs. 4661 en 5067 De strekkingen van de ontwerpen van de beschikkingen luiden: ..po sitieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe". Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 29 december a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 - 12.00 uur en in de cen trale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c. bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzagelegging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State. Afdeling voor de geschillen van bestuur, Bin nenhof 1, 's-Gravenhabe. nenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeen komstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikkng dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het gemeentelijke INFOrmatiecentrum is van maandag 3 januari tot en met vrijdag 14 januari 's middags gesloten. (niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 7 december 1982. vergroten van eeen woonhuis op het perceel Bartolottilaan 26 kad. gem. Soest, sectie C, nr. 3247) vergroten van een woonhuis en een garage/berging op het perceel Hartmanlaan 24 kad. gem. Soest, sectie C, nr. 2341 vergroten van een woonhuis en het vernieuwen en vergroten van een berging op het perceel Buntweg 14 (kad. gem. Soest, sectie D. nr. 4295). Verlening d.d. 14 december 1982. vergroten van een berging van het woonhuis op het perceel Gallen- kamp Pelsweg29 (kad. gem. Soest, sectie C, nr. 2433). Verlening d.d. 21 december 1982. bouwen van een bedrijfsgebouw met woning op het perceel Pijnen burgerlaan 3 kad. gem. Soest, sectie C, nr. 3247 Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschik kingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publikatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. (openbare bekendmaking) De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergun ning te verlenen aan C. B. A. van Hoeven, Bazuin 24 te Soest, ten behoeve van het plaatsen van een dakkapel op een woonhuis op het perceel Bazuin 24 (kad. gem. Soest, sectie G, nr. 7771). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrij dag 31 december 1982, eventuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedu rende diezelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeente-secretarie, afd. 1, ter inzage. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Al- bert Cuyplaan ligt een verzoek van J. W. Huigen, Plasweg 25 te Soest om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning t.b.v. een herstelinrichting voor motorvoertuigen annex verkoop punt voor motorbrandstoffen op het perceel Stationsweg 6 te Soest (kad. gem. Soest, sectie K, nr. 2220) De strekking van het ontwerp van de beschikking luidt: positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van ge vaar, schade en hinder naar buiten toe". Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schrif telijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het ver zoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden in gediend vóór 13 januari 1983. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. maandag 3 januari - 19.30 uur: commissie algemene bestuurszaken De agenda vermeldt o.m. klinische psychiatrie in de provincie Utrecht beleidsnota automatisering donderdag 13 januari - 19.30 uur: commissie ruimtelijke ordening Op de agenda staat: plan Parklaan plan voor bouw 179 woningen in Overhees IV ontwerp bestemmingsplan Soest-Zuid -voortgang voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor gronden gelegen in het bestemmingsplan Kerkebuurt, Lande lijk Gebied en een perceel aan de Louise de Colignylaan Verschillende voorstellen tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zóneverordening Hinderwet woensdag 5 januari -19.30 uur: commissie bedrijven en personeels zaken De agenda vermeldt o.m. voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. het Gas- en CAI-bedrijf voor vervanging en uitbreiding van vaste aktiva in 1983; voorstel tot het verlenen van een krediet-bouwrijpmaken voor de realisering van het industrieterrein „Nieuwe Gracht" Voorstel tot het vaststellen van de „Beleidsnota automatisering voor de gemeente Soest' voorstel tot het verlenen van een krediet voor het bouwrijpma- ken van het „Centrale deel Overhees" Leden van de Soester IKV-kern en Vrouwen voor Vrede hebben in de afgelopen week de actie 'Staan voor de Vrede' inge luid, door met een spandoek en fakkels in de Van Weedestraat de aandacht van het publiek te trekken. Het initiatief is tot stand gekomen in samenwerking met de 'Friedensinitiative' uit het Duitse Soest, met wie de Vredesgroepen uit het Neder landse Soest goede kontakten hebben. Een soortgelijke manifestatie vond op hetzelfde moment in Duitsland plaats. Het is de bedoeling dat de actie elke laatste vrijdag van de maand wordt herhaald, tot het plaatsingsbesluit over de kruis raketten door de Tweede Kamer wordt behandeld. Foto:Goos van der Wilt Echografische apparatuur heeft nog maar net haar intrede gedaan in de ge neeskunde. De plaatjes die met behulp van deze apparatuur gemaakt kunnen worden blijken soms goed van pas te komen bij het opsporen van uiteenlo pende kwalen als hart- en vaatziekten, bloedingen, tumoren en aangeboren af wijkingen. Echografie kan een aantal duurdere dan wel minder ongevaar lijke technieken overbodig maken. echografie welkom De grootste successen heeft de echo grafie tot nu toe geboekt bij het onder zoek van de foetus en van hart- en vaat ziekten. Dr Koch, werkzaam in het A- Er zijn nogal wat verschillende vor men van kanker. Het ziektebeeld en \le kans op genezing zijn lang niet voor alle vormen gelijk, en over de preciese oorzaken van kanker bestaat nog veel onzekerheid. Een uitstekende voedingsbodem voor allerlei verschil lende theorieën die nu weer eens ver wijzen naar verkeerde levensgewoon tes -vooral naar verkeerde eet- en drinkgewoontes- dan weer naar stoffen in het milieu, en soms bijvoorbeeld naar zoiets als erfelijke aanleg. De mensen die proberen wijs te worden uit de statistieken wijzen vooral op het gevaar van roken in verband met long kanker. Voor het overige tasten ze vaak nog in het duister. Hoe ver is men in het laboratorium? Kankergenen en kankerverwekkende stoffen Japanse onderzoekers kwamen begin 1982 in het nieuws met nieuwe onder zoekresultaten. Zij hadden stoffen ge vonden, die -hoewel ze zélf geen kanker kunnen veroorzaken- gekombineerd met kankerverwekkende stoffen een groter aantal tumoren bij proefdieren veroorzaken. En ook werden er stoffen aangetoond, onder andere in groenten voorstel tot verlaging van de marktgelden donderdag 6 januari -19.30 uur: commissie financiën en grondbedrijf De agenda vermeldt: Controlerapporten Verificatiebureau le halfjaar 1982 m.b.t. Grondbedrijf Bedrijf Gemeentewerken en Sportstichting. Krediet voor bouwrijpmaken van het „Centraal deel Overhees". Krediet voor bouwrijpmaken industrieterrein „Nieuwe Gracht". Krediet t.b.v. het Gas- en C.A.I.-bedrijf voor vervanging en uitbreiding vaste aktiva in 1983. Uitnemen van grond uit het grondbedrijf en inbreng in algeme ne dienst. Vaststellen „Beleidsnota automatisering voor de gemeente Soest". Verhoging tarieven „Soester Natuurbad" en instructiebad „de Turf". Subsidie in exploitatietekorten dorpshuis Soesterberg over 1982. Verlenen zakelijk recht aan provincie Utrecht voor aanleg riool watertransportleiding van Soesterberg naar Soest. Ruiling gronden aan de Koningsweg met T.B.S. Soest b. v. Verkoop grond nabij Soesterbergsestraat aan Bredero Vast Goed b.v. t.b.v. realisatie en uitbreiding winkelpool Soest-Zuid. Verkoop grond aan Ferd. Huycklaan e.o. aan Groot Gaesbeeker Gilde. Verkoop grond aan Beukenlaan aan b.v. v/h Fa. H. van Asch. Verkoop grond nabij Beukenlaan aan A. W. en A. H. Kuyer. Verkoop bouwgrond a.d. De Colignylaan aan D. van Arkel e.a. Verkoop grond bij woning Ferd. Huycklaan 24 aan J. Brons. Verkoop perceel Molenweg 28 aan D. Brons. Verkoop perceel Nieuweweg 21 aan S. Jongepier. Verkoop perceel grond Veenbesstraat aan Hervormde Gemeen te en Gereformeerde Kerk te Soest. Verkoop perceel Wilhelminalaan 16a aan C. G. M. Keren's. Verkoop grond bij Eigendomweg 80 aan H. van Oest b.v. Verkoop perceel Lange Brinkweg40 aan P. H. Hoebee. Verkoop perceel Lange Brinkweg 42 aan S. Akkerman. Verlagen marktgelden. Verkoop agrarische grond aan de Eemweg en in het gebied Wieksloterplas resp. aan de heer C. A. Kuijer en de heer J. H. O. Insinger. Concept Jeugdtandverzorgingsplan. De agenda's en de stukken die daarop betrekking hebben liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissieverga dering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor hel stellen van vragen of het ge ven van een toelichting bij een bepaald agendagpunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de spre kers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaak te opmerkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het pu bliek vragen hun opmerkingen bij de behandeling vap het agen dapunt te verduidelijken of aan te vullen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 - 12.30 - 13.30 17.00 UUR en fruit, die juisfr-een daling van het aantal tumoren veroorzaakte, wanneer werd vergeleken met een proef waar bij alleen een kankerverwekkende stof werd toegediend. De indruk zou nu kunnen ontstaan als zou het krijgen van kanker afhankelijk zijn van de aanwezigheid van -eerst- een kanker verwekkende stof, en -vervolgens- een kankerremmende of -bevorderende stof. Daarmee wordt echter volgens Bent velzen -onderzoeker bij TNO te Delft voorbij gegaan aan het ingewikkelde proces van kankerverwekking zelf. Zijn ervaring is dat bij bepaalde proef dieren waarbij het proces enigszins kon worden opgehelderd, een kwaad aardige tumor in een aantal stappen gevormd kan worden. Daarbij onder gaat het erfelijkheidsapparaat van een cel een aantal veranderingen. Bescha diging van het erfelijkheidsapparaat kan één zo'n stap zijn. Maar lang niet elke beschadiging leidt tot het ontstaan van een tumorcel. Ook de aktiviteiten van en rondom het intakte erfelijk heidsmateriaal speelt een rol. Het is in middels duidelijk dat er ook kanker genen bestaan. Stukken van het erfe lijkheidsmateriaal die een belangrijke rol spelen bij het ombouwen van de ge wone cel tot een kankercel. Misverstanden Dat juist het erfelijksheidsaparaat van de cel zo'n belangrijke rol speelt zou ons ten onrechte kunnen doen vermoe den dat kanker, of bijvoorbeeld de afweer tegen kanker, van ouders op kinderen overerft. Maar slechts een klein aantal vormen van kanker vol doet aan de regels van de erfelijkheid zoals wij die kennen. Het idee van een overerfelijk afweermechanisme heeft men voor een aantal belangrijke vor men van kanker ook moeten laten va ren. Experimenten met proefdieren doen de onderzoekers zelfs nog twij felen of het mogelijk is tegen kanker afweer te ontwikkelen. De konstatering dat er verschillende kankergenen zijn voor verschillende vormen van kanker, doet vermoeden dat de processen die een rol spelen voor elke vorm van kanker ook wel eens kunnen verschillen. Het is niet dui delijk of er voor elke vorm van kanker- straks één gemeenschappelijke stap in het proces kan worden aangewezen. Wel lijkt het in overeenstemming met de nieuwe theorieën dat stoffen die -ook al moeten ze eerst van buiten komen- in de cel terechtkomen van invloed kunnen zijn op het ontstaan van kan ker. Goed voorspelbaar is die invloed echter nog niet. Desondanks is -mede door de Japanse onderzoekresultaten- de aandacht voor het menselijk menu steeds groter geworden. De kosten die gepaard gaan met be handeling van kankerpatiënten en het leed dat de patiënt soms moet onder gaan, rechtvaardigen dat er onderzoek wordt verricht naar de mogelijkheden tot preventie van kanker of hel ontwik kelen van een goed medicijn of andere vormen van genezing. Ondanks de te genwerping dat het onderzoek juist een komplex beeld oplevert waaruit eerder valt af te leiden dat preventie maar be perkt haalbaar is. En hoewel de vorm waarin dat gebeurt nogal eens ter dis- kussie staat is goede voorlichting en het opstellen van voorzichtige adviezen waarschijnlijk beter dan wachten op het "uiteindelijke bewijs" voor bepaal de theorieën, al was het alleen maar om zoveel mogelijk de misverstanden uit de weg te ruimen. Een bewoner van de Amersfoortse- straat deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van vier gou den tientjes en een fles parfum. Inbre kers waren het huis binnengedrongen door een deur aan de achterzijde te for ceren. De woning werd geheel door zocht. Uit een aan de Parallelweg geparkeer de vrachtwagen werden vorige week twee 24-volts accu's gestolen. De waar de bedraagt circa 400 gulden. BART KOOY Vredehof straat 6 Telefoon 12525 Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal v.WeedestraaWT tel.12424 Soest cademisch Ziekenhuis te Leiden, voegt hieraan toe, dat op een aantal afde lingen van het ziekenhuis steeds meer met echografische apparatuur wordt gewerkt. En hij verwacht dat het ge bruik nog zal toenemen en dat nieuwe toepassingen zullen worden gevonden. Zal dat betekenen dat andere afbeel dingstechnieken zoals de röntgenfoto straks tot het verleden zullen behoren? Dat ligt niet voor de hand. Geluidsgol ven brengen andere eigenschappen van menselijke organen naar boven dan de röntgenstraling. Belangrijke prae voor de echografie is wel dat de geluidsgolven zoals ze worden gebruikt om organen af te beelden onschadelijk zijn gebleken, ook bij herhaaldelijke toepassing of langdurige blootstelling. Vooral dat laatste ligt in het geval van de -in principe niet onschadelijke- rönt genstraling anders. Met de echografie worden eigenlijk extra gegevens ver kregen naast de al bestaande afbeel dingen. De apparatuur wordt dan ook vaak naast andere ingezet. Wat het ge volg zal zijn voor de ontwikkeling van de kosten voor de gezondheidszorg is nog niet duidelijk. De techniek zelf kan soms vijf tot tien keer goedkoper zijn dan vergelijkbare afbeeldingstech nieken. Maar als de patiënt gewoon aan een extra onderzoek wordt onder worpen, worden de kosten natuurlijk alleen maar hoger. Slechts wanneer het echografisch onderzoek verder on derzoek overbodig maakt of leidt tot een betere behandeling van de patiënt kan de nieuwe apparatuur eventueel ook kostenbesparend gaan werken. Wat dan zeker een zaak van lange adem wordt. Opmars van de medische techniek Omdat het om weinig ingrijpend onder zoek gaat kan de echografie polokli- nisch worden toegepast. Voor de pa tiënt een voordeelhij of zij hoeft niet te worden opgenomen. Wel is -zeker op dit moment- het interpreteren van de onderzoekgegevens en het begeleiden van het zoeken naar goede afbeel dingen nog specialistenwerk, en is dus aan de echografische apparatuur ook het inkomen van de specialist gekop peld dit kan het inzetten van deze ap paratuur toch nog duur maken. De toe genomen behoefte aan informatie over de zieke patiënt komt overigens tot ui ting in het aantal onderzoeken dat de patiënt ondergaat op de polikliniek. Dat aantal is over de laatste tien jaar met 80ót toegenomen, bij een gelijk blijvend aantal patiënten die een spe cialist bezochten. Overigens heeft de behoefte van waarschijnlijkzowel de patiënt als specialist vermoedelijk met zich meegebracht dat op medische ap paratuur en het aantal onderzoeken dat de patiënt ondergaat nog nauwe lijks is beknibbeld. De Werkgroep Re ductie Overbodige Diagnostiek, opge richt in 1980 en funktionerend binnen het eigen Academisch Ziekenhuis te Leiden, heeft de gestadige groei echter met enige zorg aangezien. De vrees be stond dat ongeremd alles onderzoeken ook in medisch opzicht nadelig kon zijn voor de patiënt die daarbij soms on nodige risiko's ondergaat. Sinds de op richting van de Werkgroep is in Leiden overigens de groei van het aantal on derzoekshandelingen per patiënt "van zelf," dat wil zeggen, nog vóórdat er maatregelen werden getroffen, tot stil stand gekomen. Maar hoewel de op mars van de echografische apparatuur wel eens is gebruikt om de afhankelijk heid van de medische apparatuur te symboliseren, blijkt voorlopig nog niet dat juist déze apparatuur te vaak wordt ingezet. H» Publieke Verkooping Door Jhr. P. A. A. H. Graafland, waarnemende het vacante kantoor van wijlen notaris F. P. E. v. Ditzhuijzen te Baarn, werd Woensdagavond te 8 uur in hotel Ockhuijsen te Soestdijk publiek verkochi het geheel in bedrijf zijnde Hotel-Café Ockhuijsen, met complete inventaris. Het perceel werd opgehouden voor 23500,-. Commissie van Weldadigheid Donderdagmorgen te 10.30 uur werd door den Burgemeester namens bovengenoemde commissie, ingesteld door H.M. de Koningin Moeder, aan plm. 70 personen warme onderkleeding en dekens uitgereikt, bene vens een bonboekje van 5,-. Voor velen een extraatje in deze benarde tijden. Poging tot inbraak Zondagnacht is bij den graanhandelaar De Boer, op den Noorderweg, een poging tot inbraak gepleegd. Hiertoe bevond zich reeds een persoon op het balcon aan de achterzijde der woning. Zich ontdekt ziende door den heer De Boer, sprong de ongenoode gast plotseling van het balcon in den tuin. om zich daarna te voegen bij zijn collega, die met twee rijwie len de wacht hield. Op deze rijwielen hebben beide personen zich hierna ijlings „uit de voeten" gemaakt. Bekroond Onze plaatsgenoot, de heer P. Bei jen, behaalde op de groote konijnen tentoonstelling te Amersfoort met vier inzendingen Vlaamse Reuxen Ko nijnen 'n 1ste, 2de en 3de prijs, benevens 2 clubprijzen en een prijs N.K.B. Verkooping Dinsdagmorgen werd door Notaris A. O. Dammers in hotel „Eemland" geveild: 1. De villa aan de Lange Bergstraat 29, groot 6.20 A. Kooper werd de heer W. A. Hilhorst alhier voor 5010,-. 2. Een huis aan de Koninginnelaan, genummerd 144 en 146, ter grootte van 39.85 A. Kooper werd de heer H. Kooper werd de heer H. W. van Dijk voor 3504,-. Benoeming Kerkeraadsleden Door het Kiescollege zijn gekozen tot ouderling de heeren B. J. Buxtorff Sr. en H. van Mastrigt Sr. en tot diaken de heeren D. van Kleef en H. van der Baan. De periodieke aftredende leden van den kerkeraad werden herkozen. Onderlinge Gymnastiekwedstrijden De onderlinge wedstrijden, welke door de vereeniging „A.G.A.V.S." te Soesterberg voor de leden Donderdag en Vrijdag zijn gehouden, zijn uit nemend geslaagd. Voor de jongens en heeren traden als juryleden op de heeren Sluys en Roggeveen uit Zeist, terwijl voor de meisjes en dames als zoodanig fun geerden Mej. Kros en den Heer Mantel uit Utrecht. Zooals bekend is de heer Mantel directeur van de heeren-afdeelingen van „A.G.A.V.S. De uitslag is als volgtJongens 1ste gelid: 1. B. Sloothaak: 2. O. Sissins; 3. Sar; 4. Nest; 2e gelid: 1. H. Sloothaak; 2. Utrecht; 3. Mulder; 4. van de Kamp. 3de gelid: 1. Buitenhuis; 2. G. van Hilten; 3. Aartsen. Ad- spirant-heeren: 1. D. Lub, 2. Smeenk: 3. Tammer; 4. L. Meier. Hoofdaf deling heeren 1ste gelid: 1. Smits, 69,5 punt, die hiermee voor de tweede maal achtereen den wisselbeker „Mantel" wint; 2. van Werkhoven 62 3/4 punt; 3. J. Grootewal 59 1/4 punt; 4. J. Lub 56,5 punt; 5. de Bruin 44 punten, 2de gelid: 1. Weltevreden 33% punt; 2. D. Lub 30% punt; 3. Reinders 29 pnt. Een extra prijs, uitgeloofd door den heer van Beesd voor paardspringen, werd behaald aantal was 20. Meisjes, 1ste gelid: 1. B. v.d. Laak; 2. L. van Drie; 3. D. Los; 4. C. van Boeyen. 2de gelid: 1. J. Moree; 2. G. Pastunink; 3. B. van Werkhoven; 4. Rekké. Adspirant dames: 1. van de Weerd; 2. Stemerding; 3. C. Mulder; 4. T. van Ruyven. Dames: 1. Annie Grootewal 60,5 punt, die hiermee den voorde eerste maal verstreden wisselbeker A.G.A.V.S. wint; 2. Stócker 54 punten; 3. Duin 54 punten, (beiden na loting) 4. van Neste; 5. R. Lub. De prijs van Beesd (een klokje) voor paardspringen dames werd gewonnen door Annie Grootewal. Bedoelde wedstrijden zijn voor „A.G.A.V.S." een groot succes gewor den. Met genoegen kan worden geconstateerd, dat zoowel de verschil lende afdeelïngen als de leden individueel in de laatste tijden groote vorderingen hebben gemaakt. Met betrekking tot de lichamelijke op voeding heeft A.G.A.V.S. in den korten tijd van haar bestaan reeds zeer veel goeds verricht, waarvoor haar alle eer toekomt.

Soester Courant | 1982 | | pagina 5