Klachten geluidsoverlast Queens Club worden weggenomen BYOUTERIEEN Kampioenen Regio Eemland motorcross 1982 Eind goed N (5 al goed! Wij laten U nu profiteren van extra lage prijzen I Cloffy De Ster Start 1983 verstandig De nieuwe BMW 3-serie staat bij ons v.a. ƒ26.195,-* er Pol m BAKKER BMW AMERSFOORT li.v. - Soest 0 b.v. udi dealer :je" Oud en Nieuw wensjes en prentjes Le Samourai Zaterdag 1 januari 1983 viert Molensoos 10-jarig bestaan m WEWER EDRIJF S B.V. DRIJF ILSEN uwjaar DEL 1983 lak®# U cliënten edig 1983 sbedrijf nieuwjaar dig 1983 11983 1983 I3 met vis Dijssel bij TIFFANY v. Weedestraat 52 - Soest Mode HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Filmhuis Artishock donderdag 30 december: Tot en met 31 december: Tentoonstelling: Anna Lenoir vertrouwen in 1932 uwe jaar te kunnen' ig nieuwjaar >t door: ïgs- en Straatwerk I318S-15315 3 - SOEST 21433 en en bekenden l 3T - TEL. 12112 LT2 - SOEST 55-19064 N7-BAARN 4-18633 1 omstreken !es, vrienden en Telefoon 15416 1der ilefoon 12659 en vrienden \K TELEFOON 18402 en bekenden in wij U steeds ïen. 'artnings- nisch drijf Tel. 12472 ten een V Soester Courant van woem 29 december 982 Omwonenden hebben enige tijd geleden het College van Burgemeester en Wet houders geattendeerd op de geluidsoverlast bij de Queens Club aan de Koningin- nelaan en op het verrichten van werkzaamheden aan auto's door een bedrijf op de openbare weg. Zij verzochten het College maatregelen te nemen tegen deze overlast. Uit een door het College ingesteld on- derzoek is gebleken dat de klachten omtrent de geluidsoverlast grotendeels kunnen worden weggenomen door ver- betering van het achter de Queens Club gelegen parkeerterrein. In overleg met Niemand is rijk genoeg om zijn verle den terug te kopen. Dit is een uitspraak van Oscar Wilde. Het is wellicht een overpeinzing waard bij het twaalf keer slaan van de klok. die het jaar 1982 uit luidt. Wie wil zijn verleden terugko pen? Hoe vaak zegt men "Als ik het nog eens over mocht doen. Ik wou dat ik in deze tijd jong was.Niets is er zo snel als het verleden. Het is er al na een fractie van een seconde. Zo gaat het ook met dit jaar. Voor de één een jaar vol diepe, doffe droefheid, voor de ander een jaar vol fijne herinneringen. Maar voor ieder geldt toch "Uren, da gen, maanden jaren, vliegen als een schaduw heen. Ach wij vinden waar wij staren niets bestendigs hier be neen. Op de weg die wij betreden staat geen voetstap die beklijft. Al het heden wordt verleden, schoon 't ons toegere kend blijft." In het laatste deel van de ze zin uit het oud- en nieuwjaarslied van Rhijnvis Feith ligt de schakel met de toekomst "Schoon 't ons toegere kend blijft." En dat raakt iedereen in de eigen verantwoordelijkheid. Voor uitlopend op de toekomst, die ook met de fractie van een seconde begint, wenst men elkaar het allerbeste, klin kend, proostend, telefonisch of met de wenskaart. Maar in vorige eeuwen wa ren er ook met de hand gecalligrafeerde en met een zeer decoratieve rand ver sierde nieuwjaarsbrieven, die kinde-' ren met de jaarwisseling aan ouders en andere familieleden in prachtig schoonschrift gewoon waren te schrij ven. Veel van deze prachtige werkstuk jes zijn in musea bewaard gebleven, o.a. In Hoorn, in het Westfries Mu seum. Dan waren er ook de berijmde nieuwjaarwensen, gedrukt op goed koop papier door Jan en alleman aan geboden. Dit met het doel de gebrui kelijke nieuwjaarsfooi, te ontvangen. Er waren aparte wensen van de lan taarnopstekers, tamboers, klokkenlui ders, torenwachters, straatvegers en porders. In vaak lange berijmde wen sen kwamen de gebeurtenissen, ook po litieke, uitgebreid ter sprake. De wen sen waren vaak voorzien van een hout snede, die het beroep van de "wenser" aanduidde, een houtsnede die men dan zelf inkleurde. Het geheel nogal onbe holpen, maar daardoor niet minder charmant. Thomasvaer en Pleternel De alom bekende Nieuwjaarswens van Thomavaer en Pietemei, op de bruiloft van Kloris en Roosje is een overblijfsel uit die tijd. Ook vroeger al kon men op bestelling zeer verheven heilwensen bestellen bij schoolmeesters en ama teur dichters, die er een aardig zak centje mee bij verdienden. Er werd in derdaad vaak ingehaakt op actuele ge beurtenissen. Zo is er in die wenskaar ten, vooral uit de 18e en 19e eeuw, die bewaard zijn gebleven, een stuk his torie vastgelegd. Het waren voor het merendeel de slechtst betaalden, die zich met "Seegenwensch" tot de "ade- lijke en loffelijke Heeren en inwoon- ders dezer Steede" richtten. De As- lieden wezen in de 18e eeuw al op de duurte. Zij richtten zich tot de "Graaf- felijkheid." "En geef d'inwonders al een ieder met elkaar, Dog een goed- koope Tyd in dit begonne Jaar Dit is d' opregte Wensch van ons als Vullislieden, Wij hopen, dat de heer ons Wenschen doen geschieden Gij zult ons vaardig zien om Uw ten dienst te staan Om prompt op onzer tyd 't onreine vuil te laan Met Wagens en de Schuyt, de Straate zindli jk houwen Gelijk het voegd tot dienst van Dienst- maegd en van Vrouwen." Heel belangrijk overigens toen al in de tijd dat men zich wassen maar onge zond vond, was dat de Vullislieden op tijd kwamen. Bij al die gedrukte en ge schreven nieuwjaarwensen zijn er ook gezongen wensen. Vroeger zette in sommige streken de nachtwacht om twaalf uur een lied in. Later de dirigent van de zanggroep. Vaak trok men dan zingend door de straten. En onde lei ding van de klepperman zong men dan: "Het oude jaar is henen het nieuwe vangt weer aan. Het vorige is verdwenen gelijk ook wij vergaan." de eigenaar wordt er naar gestreeld het parkeerterrein zo spoedig mogelijk te verharden en ter plaatse een licht mast aan te leggen, waardoor bezoe kers van deze dancing hun auto's daar kunnen parkeren. Door de eigenaar- van de Queens Club is verder toege zegd dat de geluidsoverlast die door de muziek vanuit de dancing veroorzaakt wordt, zoveel mogelijk beperkt zal worden door de door hem aan te brengen geluiddempende voorzie ningen aan de ventilatoren. De eigenaar van het bedrijf dat de overlast op de straat veroorzaakt is door het college aangeschreven op grond van artikel 36 en ar tikel 105 van de Algemene Verordening Soest. De overlast bestond onder andere uit het schoonspuiten, reinigen en repareren van auto's, gereedschappen en machi nes op de openbare weg en de daarmee gepaard gaande stank, stof en geluids overlast. Ingevolge artikel 36 is het verboden zich op of aan de weg zodanig te gedra gen dat onnodig overlast wordt veroor zaakt aan bewoners van de nabij gele gen woningen. Bovendien is het vol gensartikel 50 aan de Verordening ver boden een weg te gebruiken als wer k plaats of onnodig op of aan een weg werkzaamheden te verrichten welke geraas, stank of hinder veroorzaken. Van Weedestraat 5a - 5B Van Weedestraat 8 Soest Zittend van links naar rechts. Rudy Hamersveld, Jeroen Smit, Andre van Alhen, Hans Reyerse, Gert van de Ree. Staand van links naar rechts. Sjaak Kraai, Hennie van de Bont, Henk van Kooy, Arjan Brouwer, Peter de Bruin, Rob Vernet, Wilfred Meyers. Auto-emblemen gestolen Uit een auto die geparkeerd stond aan de Henriëtte Blaekweg werden in het afgelopen weekeinde drie auto-emble men gestolen. Kermis Soest 18 t/m 23 mei De jaarlijkse Kermis in Soest vindt vol gend jaar van 18 t/m 23 mei plaats. De periode 11 tot en met 15 mei was niet geschikt vanwege de schoolexamens. Poging tot inbraak De poging die inbrekers in het werk stelden om een bedrijf aan de Amers- foortsestraat binnen te dringen bleven zonder resultaat. Wel werd flinke scha de aangericht aan het hekwerk en aan een intercominstallatie. Diefstal van bierkrat Een 39-jarige Soester werd door de politie aangehouden, nadat hij bij een slijterij aan de Smitshof een krat met lege bierflesjes had weggenomen en deze trachtte in te wisselen bij de su permarkt iets verderop. De man bleek overigens nog voor een totaal van 275,- aan boetes schuldig te zijn en werd voorlopig ingesloten. Crossauto in beslag genomen Maandag j.1. trof de politie bij de Soester Engweg drie jongelui aan, die met een auto aan het crossen waren in het zandgat achter de Verlengde Tal- malaan. Bij de nadering van de politie sloeg het drietal op de vlucht, de wagen achterlatend. Deze werd naar het poli tiebureau overgebracht. Prijs af BMW Ned NIJVERHEIDSWEG-N 83. TEL: 033-14047 Ook voor BMW-LEASING Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 1 95 77. Regie: Jean Pierre Melville. Frankrijk 1967. Jeff Costello Alain Delonverlaat zijn woning, steelt een Citroen, verschaft zich bij zijn vriendin Jeanne en bij een kiubje kaartspelers een dubbel-alibi en rijdt naar een Parijse nachtclub. Daar binnengekomen schiet hij de eigenaar neer. Bij het verlaten van de club wordt hij herkend door de pianiste Va- lérie (Cath.y Rosier). Jeff werpt het moordwapen in de Seine, maar wordt later tijdens een politie-inval bij het kaartspelen in hechtenis genomen, om dat hij aan de beschrijving van de moordenaar voldoet. Zijn zorgvuldig uitgedachte alibi's lijken voldoende. De politiecommissaris is er echter van overtuigd dat hij de dader is, maar moet hem wegens gebrek aan bewijs vrijlaten. De politie volgt hem op de voet. Als Jeff zijn huurmoordenaars loon wil incasseren probeert een blon de killer hem te doden. Met een schot wond in de arm verbergt Jeff zich en kele dagen in zijn woning. Bij het ver laten van het huis zet de politie de achtervolging in. De verwikkelingen komen tot een dramatisch hoogtepunt in de nachtclub waar de moord is ge pleegd. Le Samourai is een klassieke gangster film van de grootmeester is dat genre in Frankrijk, Jean Pierre Melville. Hij liet zich inspireren door de Ameri kaanse film, maar behield toch een op merkelijke eigen stijl. Of het nu in het politie-gangster-milieu of in de oorlog speelde, Melville creëerde zijn eigen geïsoleerde wereld waar het spel van de dood werd gespeeld. Le Samourai was een hoogtepunt in zijn werk. De film is een beschrijving van het gedrag van een huurmoordenaar die schizo freen is. De triestheid, de eenzaam heid, de vervreemding en het gebrek Artishock expositie aan communicatie in Le Samourai, spreekt door een bijzonder gebruik van de kleuren. Het was Melveille's grootste wens een kleurenfilm te ma ken in zwart-wit en hij lijkt daarin bij zonder geslaagd. Volgende week donderdag 6 januari de Zwitserse film E Nachtlang Fuurland van Clemens Klopfenstein. Een radio- nieuwslezer op kroegentocht, die met humor en cynisme rekenschap geeft van de frustraties in zijn leven. Aanvang: 21.00 uur Entree5,--/leden, CJP 4.--. Steenhoffstraat 46 Soest Anna Lenoir Anna Lenoir, afkomstig uit het Vlaam se Brugge, heeft o.a. in Brugge en Italië geëxposeerd. Italië heeft een heel bijzondere betekenis voor haar. Met haar man was zij ten tijde van de grote aardbeving in november 1980 in Zuid-Italië. Dit gebeuren was een ommekeer in haar leven: zij kwam nu met heel andere dingen. Doek en verf werden opzij gezet. In kastjes ge vangen, zien we nu verminkte pop pen, gebroken voorwerpen en geschil ferde muren. Zij is een veelzijdig kunstenares, want ook in de taal kan zij zeer goed uitdrukken wat haar diep ste gevoelens zijn. De tentoonstelling is tot en met 31 de cember dagelijks te bezichtigen van 14.00 - 16.00 uur in de grote expositie zaal, ook in het weekend en de t is vrij. Nieuwjaarsavond zal voor De Molen soos in het teken staan van het 10-jarig bestaan. Het Soester jongerencentrum is het enige jongerencentrum in de ge meente Soest en één van de weinige welzijnsinstellingen binnen Soest die zich specifiek richt op de leeftijdsgroep 16 jaar en ouder. November 1972 werd de stichting offi cieel gesticht. Een groep enthousiaste jongeren gesteund door een aantal ou deren die het stichtingsbestuur vorm den, begon de eerste stappen te zetten in de welzijnsvoorzieningen binnen Soest. Tien jaar later kan men zeggen dat De Molensoos een begrip is gewor den voor de Soester jeugd. Nu nog steeds draaiend op een groep van onge veer 25 medewerkers, echter wel in een, nieuw opgebouwde Molensoos en ge steund door twee beroepskrachten. Willem De Zwijger Medewerkers van De Molensoos willen dit 10-jarig bestaan niet zomaar voor bij laten gaan. Het feest zal bestaan uit drie onafhankelijke gedeeltes. Het eerste gedeelte speelt zich af zaterdag 1 januari a.s. Dan komt de Hitkrant Drive-In-Show met niemand minder dan disc-jockey Willem de Zwijger. Ie dereen die geweest is in de feesttent tergelegenheid van 950 jaar bestaan ter gelegenheid van 950 jaar Soest moet zich zeker nog herinnneren het geweldige spektakel van Willem de Zwijger. Hij bezocht enkele malen eer der De Molensoos met de Beton-Show en de de Vara-drive-in-show. Ook dit maal zal Hitkrant de show ver gezeld laten gaan van lichteffekten, la serstralen. rookeffekten enz., maar ook met tal van prijzen zoals langspeel platen. concertbonnen, t-shirts enz. Natuurlijk wordt voor de medewerkers van De Molensoos de avond nog ge slaagder als od deze avond alle leden van De Molensoos aanwezig zijn. Het Soester jongeren centrum is ge vestigd aan de Molenstraat 142a te Soest. Het optreden van Willem de Zwijger begint om 20.15 uur De Molen soos opent zijn deuren om 20.00 uur.

Soester Courant | 1982 | | pagina 7