MAANDRENTE DEPOSITO REKENING Wethouder „door 't lint bij opening van fitness- centrum ƒ12! Kruiswoordpuzzel bondsspaarbank HU-O Telefonische bereikbaarheid van gemeentelijke diensten wordt gewijzigd AutoRooij Soest b.v. neemt aktiviteiten Tevako b.v. over Met Raad en Daad :iniaiJiaim«iii:i:oic INSCHRIJVING Karbonade FOTO- STUIF VER HAAL HELP DE POLEN DE WINTER DOOR Lunchroom de KROON R. WESTRA rente maandelijks beschikbaar vaste rente: nominaal 7,5% effectief rendement 7,76 5 jaar vast minimale inleg f 15.000,- Vleesverkoop OPEN HUIS Onderwijsinstituut Huischer WASMACHINE of KOELKAST defect? 50 \di 10 Soester Courant van woensdag 5 januari 1983 10 11 Bijwerken en controleren van administraties, tevens jaarstukken en belasting aangifte. P. van Koningshoven Weteringstraat 65, Baarn Tel. 02154-1 1140 Nieuweweg 59 - Soest Telefoon 1 3288 koopt LOMPEN, IJZER, PAPIER en METALEN Zaterdags na 12 uur GESLOTEN. Midden Noord en Oost Nederland SteenhoHstraat 56. teleloon 12691 - Smitsweg 18 hoek Nieuweweg, telefoon 19525 Sousterbergseslraat 32. telefoon 18016 - Konmgmnelaan 18, telefoon 16600 Op sportieve wijze heeft wethouder drs. G. Plomp - colbertje uit, in over hemd - gisteravond aan de Van Weede- straat 43 in Soest het fitness-centrum Fitness Promotions Rolf Leenders of ficieel geopend. Hij deed een beenspier oefening op de leg-extention, waarbij een lint knapte. Na het welkomstwoord door de uit Hoe velaken afkomstige oud-leraar Engels Rolf Leenders, hield radiomedewer ker Klaas Samplonius een inleiding waarin hij iedereen een gezond 1983 wenste. Dat kan voortaan in Soest, dankzij Rolf en Irene Leenders. Zij stellen de bevolking van Soest en om geving in de gelegenheid om de goede voornemens, bijvoorbeeld om gezond (er) te gaan leven, ook uit te voeren. Door fitness-training, die valt onder de koepel van de Nederlandse Body Builders Federatie (NBBF), waarvan Leenders public-relationsman is, gaat men zich zowel lichamelijk als geeste lijk fitter voelen, aldus Samplonius. Hij constateerde dat de fitness- en body buildingtraining letterlijk uit duistere schuilplaatsen zijn gekomen, doordat steeds meer donkere schuur tjes worden verlaten voor volwaar dige accommodaties. Nederland telt momenteel dan ook al zo'n 300 fitness clubs. Samplonius legde er de nadruk op dat de clubs zich beslist niet toeleggen op het creëren van spiermassa's, zo als maar al te vaak wordt veronder steld. Ze bieden juist een goede manier aan om fitter door het leven te gaan, „zonder dat men zich walgend af wendt van degenen die aan de trai ningen meedoen." Fitness-training wordt in Nederland steeds meer ont dekt. Zijn er nu al 150.000 beoefenaren, eind van dit jaar verwacht men een aantal van 250.000 te hebben inge schreven bij de NBBF. Bij die ontwik keling is het van belang dat er geen wildgroei ontstaat en dat men gaat trainen onder bevoegde leiding. Dat kan voortaan bij Rolf Leenders. „Soest en omgeving kan hier massaal in beweging komen, eventueel om enig lichamelijk verval te corrigeren." Samplonius vermoedde dat de aan wezigheid van een centrum in Soest voor velen een stimulans zal zijn om ook aan fitness-training te gaan doen. In dit verband wees hii erop dat ook de Soester politie belangstelling heeft getoond. Wethouder Plomp zei dat het gemeen tebestuur het zeer op prijs stelde dat het centrum tot stand is gekomen op een plek die een beetje in verval dreig de te geraken. Dat Leenders uit het onderwijs afkomstig is staat er volgens de heer Plomp borg voor dat de beoefe naren van fitness op een goede bege leiding kunnen rekenen. Met de wens dat veel Soesters de weg naar het cen trum vinden besloot de wethouder zijn toespraak en begon hij aan enige lichamelijke inspanning, die tot het verbreken van het lint leidde en daar mee voor de officiële opening zorgde. De Soester politieman Henny Truin en de uit Barneveld afkomstige Ralf Melissen demonstreerden vervolgens de werking van een aantal toestellen en er werd een in het Hoevelakens fitness-centrum van Rolf Leenders op genomen video-film vertoond. Behalve body building en fitness training kan men in het centrum te recht voor circuittraining, aerobics- jazzistics, skigymnastiek, sportmas sage-therapie, het zonnekanon, de ge- zichtsbruiner en de sauna. Als gevolg van de regionalisatie van de brandweeralarmering zal de vaste post van de brandweer Soest aan de Lange Brinkweg wegvallen. Dit heeft consequenties voor de telefonische be reikbaarheid en de draadloze kommu- nikatie ten behoeve van enkele gemeen telijke diensten en Soester instellingen. De aanvankelijk op l januari 1983 ge plande overschakeling van alarme ring en opvang van telefonische mel dingen. kan voor wat het laatste be treft pas eind januari/begin februari ingaan. Dit als gevolg van het feit, dat het Telefoondistrict de beide bui tenlijnen (Soest en Soesterberg) niet eerder kan aanbrengen, in verband met de levertijd van de materialen. Deze lijnen zijn door Soest overigens al begin oktober besteld. Het brandmeldingsnummer voor Soesterberg wordti 03463-1333. Het brandmeldingsnummer voor Soest blijft: 102155;-13333. De telefonische bereikbaarheid van gemeentesecretarie gemeentehuis sociale dienst en sportstichting zal zich met ingang van de datum van overgang (dus eind januari/begin februari) be perken tot de kantooruren van 08.30 uur tot 17.00 uur. Buiten deze uren zal de secretarie niet meer bereikbaar zijn. (Tot nu toe kon dat wel. Men bel de buiten de kantooruren 16744, (het gemeentehuis), en men kreeg de brand weercentrale in Soest, die vervolgens doorverbond. De nieuwe regeling is dezelfde als die in de meeste andere gemeente geldt. Belt men het gemeentehuis buiten de kantooruren, dan wordt niet opge nomen. De dienst gemeentewerken zal buiten de kantooruren bereikbaar zijn via het eigen nummer: 13241. Men krijgt bij het bellen buiten de kantooruren een antwoordapparaat voor de nood zakelijke informatie, bijvoorbeeld af zetting en gladheidsbestrijding. Het gas- en c.a.ai. bedrijf blijft ook buiten de kantooruren bereikbaar, zij het dat een splitsing wordt gemaakt. Voor gasstoringen moet men bellen 14258 (het huidige nummer). Na kan toortijd wordt een schakelapparaat aangezet, dat dan doorschakelt naar de wachtchef. (Van regeringszijde is als voorschrift gesteld dat men in zo'n geval éen „levend" persoon aan de lijn krijgt. Voor c.a.i.-storingen komt een nieuw telefoonnummer met antwoordappa raat. Dit nummer wordt binnenkort nog bekend gemaakt. Tot nu toe kwamen alle bovengenoem de „zaakjes" bij brandweer binnen. Dit ging vaak gepaard met het opvan gen van klachten die weer telefonisch opgelost moesten worden. De telefonische bereikbaarheid van de politie verandert niet. De Woningbouwvereniging Soest wordt voor klachten ook anders bereikbaar. Tot nu toe moest men buiten de kan tooruren het gemeentehuis 16744 bel len, (zoals in het telefoonboek staat). De vereniging krijgt nu een eigen num mer (nog niet bekend) en gaat verder met semafoons werken. De medische sector: een aantal huis artsen, een aantal specialisten, de wijkverpleegkundigen en enkele diensten van Zonnegloren (röntgen en fysiotherapie) hadden een draadloze verbinding met de brandweer tel. 12727). Dit gaat ook vervallen. Wat het wel gaat worden is nog niet be kend, waarschijnlijk zal men gaan werken met behulp van semafoons en door inschakeling van een boodschap pendienst. Morgen, donderdagmiddag om twee uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats hebben aan alle houders van kaarten. Met ingang van 1 januari 1983 neemt AutoRooij Soest b.v. de aktiviteiten van Tevako b.v. over. Het bedrijf in Soest, met tevens een vestiging in Baarn, zal haar aktiviteiten met groot enthousiasme voortzetten. De familie de Rooij heeft een naam op het gebied van het garagevak. Direkteur van het Bunschotense bedrijf en nu dus ook van AutoRooij Soest b.v. is de heer L. de Rooij. Zijn broer T. de Rooij is direkteur van het V.A.G. dealerbedrijf in de Bilt. Hun vader J. de Rooij heeft zich ruim 50 jaar geleden in het autovak begeven en grootvader de Rooij verdien de reeds zijn brood in het garagevak. Know-how en ervaring voldoende dus om alle vertrouwen te kunnen stellen in de wijze waarop de aktiviteiten van het dealerbedrijf voor Soest/Baarn en om geving zullen worden voortgezet. Het overnamebesluit is in goed overleg met de importeur van Volkswagen en Audi in Nederland genomen. POLEN,5398 Dit nummer geldt zowel voor bank als giro. Giften storten tn.v. de 'Nederlandse Stichting Hulp Polen', Den Haag. BRUIDSTRANEN- Mijn a.s. vrouw is in allo staten, omdat haar ouders de toestemming voor een huwelijk wei geren. Zij is nu bij mij in huis. Volgen de maand wordt ze 21. Kunnen wij dan toch trouwen, of dreigen er moeilijk heden? Antwoord: Zodra zij 21 jaar is, kunt u met haar in de echt worden verbon den en als u dat beter of prettiger vindt, kan het zelfs precies op haar verjaardag. Éérder kan het niet vol gens de wet. U spaart dus de voorge schreven wachttijd uit, als u reeds nü gaat aantekenen en alles voor het hu welijk in orde brengt. Wenst u huwe lijkse voorwaarden, dan moet u ook tevoren naar de notaris gaan. Haar ouders kunnen het huwelijk niet belet ten als hun dochter meerderjarig is, en het nadien ook niet laten ontbinden indien het hier volgens de regels vol trokken is. Ouders kunnen in ons land ook een kind niet onterven. Toch ver moeden wij, dat geen van allen het prettig zal vinden als zij op de huwe lijksdag zouden ontbreken. Daarom is het aan te bevelen om toch nog een ver zoening te bewerkstelligen vóór de huwelijksvoltrekking plaatsvindt. Lukt het u beiden niet, schakel dan een gemeenschappelijke vriend of begrij pend familielid in! TINE... HOE? - Een dokter die ik toevallig sprak, heeft mij een middel tje aanbevolen tegen het dichtslibben van de bloedvaten, maar hij gaf me geen recept. Ik weet nog, dat het op ...tine eindigde, maar daar gingen zeker vier lettergrepen aan vooraf. Weet u toevallig de naam? Antwoord: Dat moet soja-lécithine zijn, Het helpt tegen een teveel aan cholesterol en houdt uw bloedvaten schoon. U kunt het bij elke drogisterij kopen, maar de korreltjes moeten beslist in een goed sluitende glazen pot en in een droge kamer of kast bewaard worden, want ze trekken véél vocht aan. Gebruik: twee theelepeltjes per dag in een beetje water, of in de pap, of met de zemelen onder de yoghurt die u dagelijks eet. GERINGDE C- Bij aan- of afkondigin gen van t.v.-programmals zie je tegen woordig vaak een C in een cirkeltje bij de titels staan. Wat betekent dat? Antwoord: Een C in een cirkel is de internationale aanduiding, dat het co pyright (de auteursrechten) berust bij degene wiens naam daarbij genoemd is. Dat kan dus de schrijver van de tekst of de componist van een muziek stuk zijn, of beiden, maar ook wel eens de omroepvereniging, de uitgever of een impressario. Degenen die' hetzelf de werk (ook) willen gebruiken, weten dan bij wie ze moeten aankloppen met het oog op de te verlenen toestemming en de betaling van auteursrechten. Overigens kan de verrekening plaats vinden via de bestaande auteursrech tenbureaus. VERWEERD AARDEWERK - Hoe kan ik lelijk geworden aardewerk weer mooi krijgen? Antwoord: Er zou een nieuwe laag glazuur op aangebracht moeten wor den en dat kan alleen de aardewerk fabriek en kost u dan meer dan dit stuk waard is. Een handige doe-het-zelver zou door polijsten de ruwe plekken weer glad kunnen maken en op de andere plaatsen iets kunnen bereiken met witte lak. Maar wij raden u aan, dit beeldje zo te laten, want de verwe ring is een bewijs van de oudheid. Een antiquair geeft er méér voor in de huidige staat. MANNETJESPUTTER Ik ben aller gisch voor vogels, maar m'n kinderen hebben een kruising van een kanarie en een putter in huis gehaald. Is die eigenljk wel levensvatbaar? Antwoord: Jawel, en als uw kinderen hem niet bij vriendjes kunnen onder brengen, zult u nog lang moeten lijden, want zo'n kruising is geharder dan zijn ouders en wordt (bij goede verzorging) veel en veel ouder, namelijk 20 - 25 jaar. SOEST in de IVO MAVO, Valeriaanstraat 176a. Aanvang: woensdag 16 maart 1983. O'; wekelijkse cursus bloemenschikken slaal onder leiding win een ervaren en bevoegde leerkracht (Ja cursus beslaat uil 8 lesavonden Na iedere los van 19 30-21 30 uur nemen de deelnemers een fraai bloemstuk mee naar huis Hel cursusgeld bedraagt 1156.-. inclusief bloemen en hel materiaal, alsmede een cursusboekje, de cursus is dus volledig verzorgd In september start ook nog de vestigingsopleiding bloemenschikken en binden (bloemist-winkelier). Opgave binnen 10 dagen door een (brief)kaart Ie zenden aan Slichtmg Bevordering Onderwijs aan Volwassenen (SBOV). Sir Winsfon Churchdlweg 2, 2251 CX VOORSCHOTEN Gaarne duidelijk uw naam, adres en cursusplaats vermelden. Na opgave ontvangt u een bevestiging Voor informatie en/of opgave: Bel 01717-2010* WINKEL VAN HET WOORD Speciaalzaak op christelijk gebied: bijbels, boeken, grammofoonplaten, kruisjes, tegeltjes, kinderbijbels, schilderijen, hangertjes, scheurkalenders enz. Nw. Baarnstr. 27, Baarn, tel. 02154-18253 Steenhoffstraat 30a - 3764 BL Soest Telefoon 02155-12900 voor de volgende kursussen - aanvang 3e week januari 1983 typen stenografie bedrijfscorrespondentie Nederlands notuleren Engels cambridge first certificate praktijkdiploma boekhouden moderne bedrijfsadministratie Aanmelden dagelijks 09.00-17.00 uur en 19.00-22.00 uur (maandagavond gesloten). Prospektus gratis op aanvraag. STOMERIJ „IA" b.v. TELEFOON 02154-13954 VOOR GOED EN SNEL CHEMISCH REINIGEN. Bel technisch bureau DIRECT 24 uurs service. Geen Voorrijkosten Tel. 02154-15308 \ÈJ Soesterbergsestraat 20A Postbus 99 met bruine bonen, rauwkost en zuurgarnituur Telefoon 02155-21860 3768 AB Soest Dinsdags gesloten. YVONNE en WIM Twee aanrijdingen na alcoholgebruik Een 33-jarige inwoner van Slikkerveer werd op Oudejaarsdag door de politie aangehouden, nadat hij tot twee keer toe een aanrijding had veroorzaakt. Na de tweede aanrijding moest de man, die een behoorlijke hoeveelheid alcohol tot zich had genomen, naar Zonneglo ren worden gebracht, waai' hij voor verwondingen aan zijn gezicht weid behandeld. In eerste instantie had hij de auto van een inwoner van Soest aan de Haver- weerd aangereden. De wagen werd daarbij zo zwaar beschadigd dat hij moest worden weggesleept. Een ge tuige had het ongeval gezien en kon de politie op de hoogte stellen. De tweede aanrijding deed zich voot' op de Nieuweweg, waar de auto van een andere Soester, woonachtig aan de Ereprijsstraat, het moest ontgelden. Ook deze auto moest worden wegge sleept. De Sikkerveerder moest uiteraard de bloedproef ondergaan en werd ont haald op een proces-verbaal. praktische tips voor fotografen in de vorm van een foto-drieluik Fotograferen is soms een beetje het beoefenen van de moderne kunst. Wie er oog voor heeft, ontdekt in alledaagse onderwerpen bijzondere motieven. Dat maakt het werken met de camera juist zo boeiend; je kunt er het dagelijkse leven mee weergeven zonder meer. Maar je kunt ook proberen om in de gewone dingen om je heen bepaal de motieven te vinden, die kunnen zorgen voor een mooie vlakverde ling. De camera op deze manier hanteren, lijkt op dat wat moderne kun stenaars doen. Ook zij beelden niets herkenbaars af maar spelen met kleuren en vlakken, ze herhalen motieven en komen zo tot een bepaalde ruimteverdeling, die 'mooi' is. Mensen die daar gevoel voor hebben, ge nieten van het lijnen- en kleurenspel. Dit alles klinkt wat theoretisch en daarom geven we hierbij ook enkele voorbeelden. De eerste foto geeft een stukje weer van een parkeerterrein. De opname werd gemaakt toen de zon laag stond en het profiel van de betonnen blokken duidelijk in licht en donker zichtbaar was. De streep van platte stenen vormde de afscheiding tussen twee parkeerplaatsen. De contrast werking van licht en donker zorgde er voor dat er een boeiend effect ontstond, waardoor de foto een mooie beeldopbouw kreeg. De tweede foto is ook niet gemakkelijk thuis te bren gen. Toch is het een heel gewoon onderwerp, namelijk de weerspiegeling van het licht in het water. Het lijkt op het kunstwerk van een schilder met een modern palet. Het onderwerp van de derde foto wordt door bij na niemand herkend. Deze vlakverdeling is gewoon een foto van de gebroken voorruit van een auto. Door het geheel hard af te drukken ontstond het zwart/wit effect. Zo kun je ook van iets héél gewoons een boeiende foto maken. Horizontaal: 1. staatsbedrijf; 4. land in Europa; 9. deel v.e. schip; 11. grof; 13. tandarm zoogdier; 14. dubbelklank; 15. ijle stof; 16. voorzetsel; 17. muziek stuk; 21. N.V. (fransafk.); 23. meisjesnaam; 25. deel v.e. breuk; 27. bijwoord; 28. vreemde munt (afk.30. deel v.e. fr. ontkenning; 31. water in Friesland; 32. hypothese; 37. plaats ih België; 38. familielid; 39. voorzetsel; 40. v.h. Heilige Romeinse rijk (afk.); 42. geogr. aanduiding (afk.); 43. voorzetsel; 44. broei- plaats; 45. bijwoord; 46. als eerder (afk.); 47. onsamenhangend; 49. hetzelfde (afk.); 51. Engels voorzetsel; 52. vierhandig zoogdier; 53. omgekeerd; 59. goud (Frans); 60. bijwoord; 61. uitroep; 62. bijwoord; 64. schrijftafel; 68. onderzoe ken; 71. vogelprodukt72. deel v. Frankrijk; 75. de lezer heil (afk.); 76. loot; 78. kippeprodukt; 79. en omgekeerd (afk.); 80. nieuw; 82. omroepvereniging (afk.); 83. knabbelend; 84. wig. Verticaal: 2. deel v.e. trap; 3. Frans pers. vnw. 5. landstreek in Spanje; 6. aanw. vnw.; 7. bedorven; 8. vorm van reutelen; 9. kindergroet; 10. het zijn; 12. mannetjeseend; 15. ingedikt vruchtensap; 16. Engels lidwoord; 18. Frans lidwoord; 19. godsdienst (afk.); 20. zangnoot; 22. behoeftig; 24. meisjesnaam; 26. deel v.h. oog; 29. vaartuig; 30. deel v.e. Franse ontkenning; 32. plaats in Nederland; 33. meisjesnaam; 34. stijl; 35. muziekterm; 36. gewas; 37. zangnoot' 41. boom; 48. bovenlipversiersel; 50. verdriet hebben; 51. afstand, overgave- 52 tijdperk; 54. nederlander; 55. de oudere (afk.); 56. getij; 57. schuieren-' 58. jongensnaam; 63. gewicht; 65. melkklier; 66. anno (afk.); 67. rondhout; 69. tandarm zoogdier; 70. uitheemse plant; 73. meisjesnaam; 74. ontkenning- 77. windrichting (afk.); 81. maanstand (afk.). ■18 OU ii .09u -H :wu> 61 reopj oz '69 reu l9 :ou -99 :J9m .suo •8S uaSsA IS '90 00 Uusjp -fg .5S ;uopu/qa„ '|uo ■8f :doi :tos ie '.uvviS -98 :o,u3I ge w ^£9 0,do ren reut -es :mi»rgg :«u»t 'W iuusM ;un .j,88 'Zt ressa 01 :sp e Uwraj -8 Uot i :3rp o 'ujjuauu-c 'm-, J. .pjoo« :90J} z nre.HiJ.TA :osu -os :os 'zi lis si ijus -9i :sj gz :sjpuuu,,I0U 88 '0Jf '58 ;j9 -••»» 09 !JO 6S :usAoqs,sjspuo es VduÈ •n*8Pm' ■a :nu :uk> :to 'ulm 0, «o »T„ L'w :s0' •jspuo 'ZE :ss 'TS reu 0e :uij -sz :js -u '.janm -ir 'luaraï-S i8 3un|i"s •/T 'ai -QT 'SBS CT 90 PT 'it> OT 'A*n, tv 11 55 SS .BS is 0jniJ0AO Li .9, 91 -soa SI .00 et .re 81 .«ru -n :*sp -6 re-uopuu :„c! lazzridauooMsinini onissouo

Soester Courant | 1983 | | pagina 10