IG Mij Wan ®«m \iest u uit 700 modellen met grandioos voordeel uw Ski kleding1 Soester 'Kloris en Roosje' werd kleurrijk schouwspel .lTderiacks 65?° "üreniacks89?» izel ING 9900 25° Thomasvaer en Pieternel aardig op dreef in Nieuwjaarswens ON tuut j3'u, het goed. Grandioos voordeel op Skikleding. Dat betekent aat Van Dam uw wintersportvakantie een heel stuk goedkoper maakt. l\om snel naar dé Wintersport-specialist: Van Dam in Soest. Daar kunt u kiezen uit een gerenommeerde kollektie. Voor dames, heren en kin eren. In prijsklassen van 49,- tot 199,-. Voorkom teleurstellingen en kom snel. De grote uittocht staat voor de deur. Goed idee voor de vakantie. Gaat u van dat voordeel met de hele familie maar eens lekker fi?*ra eten- We begroeten u gaarne en wensen u nu al een Fijne Wintersport-vakantie toe! SPORT INTERNATIONAL EXQUISIT SCHOENEN LEER Jacks vanaf 79?° Damespakken Rennhose Overalls 9 9 00 Nieuwjaarswens Thomasvaer en Pieternel, uitgesproken op 1 januari 1983 in De Borg te Soest 11 BL Soest •00 1983 iderlands ificate sn itie 00 uur en 1 gesloten). VAN WEEDESTRAAT16 -SOEST-TEL 13473 5-21860 V3 Soest 21 22 11. grof; 13. 17. muziek- 7. bijwoord; riesland; 32. v.h. Heilige 1; 44. broei- 19. hetzelfde rd; 59. goud 8. onderzoe- 76. loot; 78. p vereniging je; 6. aanw. et zijn; 12. 18. Frans iisjesnaam; 2. plaats in zangnoot; 'ergave; 52. luieren; 58. ndhout; 69. enning; 77. X0 suo gg :aqp 'OS :jous 68 au 06 'SI pjaoM :|bbji)j0A '88 :ojx '<58 89 'nvdjnq 1 u? :soi L2 :3utj|ais Z ïajnjjaAO KRJUOZIJOH MSSOldO Foto: Goos van der Wilt 'De bruiloft van Kloris en Roosje' het korte toneelstuk dat per traditie jarenlang werd opgevoerd na de vertoning van Vondels beroemde 'Gijsbrecht van Aemstel' is op Nieuwjaarsdag in een geheel nieuwe, Soester 'setting' herleefd en met zoveel inzet en energie gestalte gegeven, dat het geheel tot een buitengewoon kleurrijk schouwspel uitgroeide. In maar liefst drie opvoeringen 's middags om 14.00 en 16.00 uur en 's avonds om 20.00 uur in De Borg werd het Soester pu bliek onthaald op een stukje 'cultuur' dat het verdient uit te groeien tot een jaarlijkse traditie. Onder regie van Peter Houtzagers maak ten de acteurs en actrices van 'Soester Applaus' en de zangers en zangeressen van 'The Messengers' de uitvoering tot een fraaie 'show', die de moeite van het aanzien zeker waard was. Het goed opgekomen publiek in de middagvoorstelling was de zaal redelijk, in de avondvoorstelling zeer goed gevuld) hoefde geen spijt te heb ben van dit uitstapje op Nieuwjaarsdag. Het Nieuwjaarsorkest onder leiding van Gerard Ristjouw zorgde voor een geslaagde mu zikale ondersteuning. Hoogtepunt van de opvoering, waarnaar door allen met enige spanning werd uitgekeken, was uiteraard de door Thomasvaer en Pieternel (resp. gespeeld door Mia Kraal en Anne Holtrop) uit gesproken 'Nieuwjaarswens", waarin een aantal min of meer actu ele Soester zaken aan de orde werden gesteld. Het in de avondvoorstelling voltallig aanwezige College van Burge meester en Wethouders van de gemeente Soest kon dan ook het nodige "in zijn zak steken", al werden de teksten eerder geken merkt door lichte ironie dan door scherpe spot. Ten gerieve van de lezers van onze krant die de voorstellingen niet konden bijwonen laten we de volledige tekst van de "Nieuwjaars wens" hieronder volgen. Het jaar 1982 in het Soester gebeuren, bevat zaken om te bewenen en je te bescheuren. In 't begin van dat jaar zaten we al in zak en as toen er geen gewone vuilnisbak meer was. De bevolking verward, alom was de roep: Moet er nu een bak of een zak op de stoep? Na wat gebakkelij of moet ik zeggen zakkelij? was deze onduidelijkheid vlug voorbij. Ook werd er door onze vroede vaderen bepaald: het grove vuil wordt niet meer maandelijks opgehaald. Ter compensatie zij vermeld: ze komen wel als u milieuzaken hebt opgebeld. 's Lands regeerders, door financiële nood gedwongen, maken als een kat in het nauw soms rare sprongen. Zo werd daar het snode plan geboren: verdwijnen moet ons Zonnegloren! Het bericht sloeg bij de Soesters in als een bom verbazing en verbijstering heersten er alom. Dokter Buss had het kennelijk al vroeg in de smiezen, hij pakte snel zijn messen en zijn biezen. Maar wij Soesters, zoals het goede Nederlanders betaamt, hadden snel plannen tot actie beraamd. 'Zonnegloren moet blijven!was de leus of is er soms nog een andere keus? Zijn er niet plannen op tafel gebracht om een nieuw ziekenhuis te gaan bouwen aan de Praamgracht? Jazeker, dat huis zal de Oelte gaan heten. Wat is dat? Kun je het drinken of moet je het eten? Zeg Pieternel, heb jij deze zomer nog gezwommen? of was 't je ver om naar 't bad te kommen? Nou en of, mijn Thomasvaer. Ik ben trots op ons mooie bad, ik nam menigmaal een duik in 't gesubsieerde nat. Helaas is 't Soesterbad een blok aan 't gemeentelijke been waar moet men de grote exploitatiekosten heen? Men heeft geprobeerd 't spul voor een zacht prijsje te slijten, maar er kwam geen zakenman die zich erin vast wou bijten. Men sprak over sluiten, om niet langer geld in 't badwater te gooien, en wist op geen stukken na hoe men het dan moest rooien. Misschien dat het met een Pretpark wel lukken kan, maar dat is weer in strijd met het bestemmingsplan! Een ander bad heeft eens geprobeerd er 's winters forellen in te kweken, maar de vissen zijn al rap aan 't chloor bezweken. Trouwens, 't lijkt me ook een koddig gezicht als die vissen staan te dringen om van de hoge in 't 4-meter bad te springen. Maar goed, da's maar flauwekul, wij gaan ten onder aan regels en in betere tijden gemaakt, maar die ons nu beletten wetten, een goed en flexibel beleid te voeren, ja 't is hard men raakt in z'n eigen Gemeentewet verward. Maar laat ons hopen dat 't komend jaar veel mooi weer zal brengen, zodat men in plaats van sluiten het seizoen zelfs kan verlengen, 's Winters hebben we voor 't zwemmen ook nog de Turf helaas, om daar het water in te duiken is een hele durf! Want als je boven komt ben je meteen al aan de overkant. Tenminste, als je onder water al niet door een ander bent geramd Bovendiend: na een klein uurtje ploeteren gaat opeens de fluit, je bent nog niet eens goed nat en dan moet je er alweer uit. In de winkelkring Van Weedestraat, daar blijft men bouwen, maar ik ben bang dat dat ze nog eens zal berouwen. 't Wordt daar onderhand onmogelijk te parkeren; straks hoeft geen klant dat nog te proberen. De overkant kun je zonder risico haast niet bereiken of je moet op je knieën onder auto's door gaan kijken. De trottoirs staan vol met meubels en zelfs rekken kleren je kunt je kont dan ook niet veilig keren. De inspraak torpedeerde plannen voor de zoveelste keer: Het centrumplan, dat zien wij beslist nooit weer. De gemeente doet verder maar geen barst aan deze winkelkring, de straat is niet in hun bezit, men is in onderhandeling. Al ja ten is men daarover aan het praten ik denk dat ze de situatie stiekum maar zo laten. Want weet je waar of daar het schoentje wringt? Het is de staat die daarbij een liedje zingt! Wie zal dat betalen, wie heeft zoveel geld... Het grondbezit heeft jullie al lang mooi uitgepeld. Dus dat is alweer het oude liedje van de centen Soest staat straks nog landelijk bekend als een stel krenten! De gemotoriseerde jeugd verkeert in grote zorgen. Zij wil met spoed een crossbaan, zo van vandaag op morgen. De snelheidsduivels zitten toch zo graag aan 't stuur en de gemeente stuurt ze van het kastje naar de muur. Aan de Koningsweg klonk he't geknetter mijlen in het rond dat vonden de boeren daar niet zo erg gezond. Eerst liepen daar de varkens en de koeien, toen kwam er opeens een kudde brommers loeien. De jongelui beraamden zelfs een actie, blokkeerden de winkelkring met hun herrietractie. 't Zandgat op Soesterberg werd hun toen aangewezen om daar met decibels de aarde tc beracen. Helaas, ook die contreien werden afgekeurd, dus wordt er nu nog dagelijks door het verkeer gescheurd. Bij station Soestduinen, onder groene dennebomen, is er indertijd een camping bijgekomen. En in 't seizoen verpozen er mensen, jong en oud, in ons onvolprezen gemeentewoud. Maar dacht je dat ze daar nog rustig zaten? Nee, dat lustoord moet de raad ook altijd nog bepraten. Er kunnen daar nog best wat houten huisjes bij en ze staan nog lang niet op een dichte rij. Dat zou de gemeente zelfs nog geld kunnen verschaffen zo zou er te verdienen zijn aan 't recreatie-maffen. Maar nee, wij blijven schuiven op de lange baan; niemand weet hoe lang hij daar kan blijven staan. In plaats van lekker in de Soester zon te kroelen liggen ze nietop stretchers maar zitten ze op schupstoelen. In plaats van piepers werd de Eng met flatten volgepoot. 't Lijkt haast wel een stad, ja Soest werd groot. Daarom is men in Overhees ook vlot gaan bouwen; er kwamen hele huizenwijken om de mensen in te douwen. Maar een bevolking moet zich ook kunnen verpozen en zo heeft men destijds voor deze Borg gekozen. Koningin Beatrix heeft dit dorpshuis zelfs geopend; zij kwam met de auto en deed de rest maar lopend. Straks vragen wij haar om 't weer te sluiten, want de kosten zijn hier praktisch niet te stuiten. Het wilde niet draaien zoals men had gedacht, dus werd er naast kerk en leut ook subsidie in gebracht. Vijf miljoen heeft mén hier in 't veen geplant, maar 't publiek werd helaas niet voldoende klant. Als dorpshuis is de Borg misschien wel goed geslaagd, voor goed funktioneren wordt er toch meer gevraagd. Soest heeft nog steeds een groot gebrek aan zalen, daar loopt hier de kunst al jaren van te balen. Dus gebruiken wij dit huis als centrum voor cultuur want een echte schouwburg komt ons veel te duur. Zo staan wij hier nu op dit dorpstoneel, maar als echte Bühne betekent het niet veel. Het heeft zelfs niet eens een echt gordijn en voor ballet, toneel en show moet dat er toch wel zijn. Kom gemeente, kom daarvoor nu eens over de brug'. Aan de vermakelijksbelasting verdient u het weer ferug. De subsidiebron van onze overheid is droog gaan staan; daar stroomt geen cent meer uit, daar zijn we mooi mee afgegaan. Geen geld meer voor de sport, bejaardenzorg en Artishock, in 't asiel daar heerst de honger straks in 't hok. Voor de brandweer wordt het pompen of verzuipen en dan maar bij moeder achter de kachel kruipen. P.V.O. hangt de lier maar aan de wilgen en dat is zot, want die zijn door Chrisje Uiterwijk zojuist geknot. Soest zonder P.V.O.dat is voor festiviteiten een groot malheur straks spelen zij de kraaienmars met recht in F mineur! Ons mannen Apollokoor is nog wel met zingen aan de gang. Zij studeren nu al weken legato op de Zwanenzang. Aan de Steenhoffstraat daar is 't kantoor van V. V. V., nu nog open voor de toerist, straks bureau voor een lege B.V. De peuterzalen komen akelig leeg te staan wij zijn met het lot van de moeders zeer begaan. Straks moeten ze zelf weer oppassend worden, maar eerst demonstreerden ze met spandoek en met borden. Met versierde peuters gingen ze samen demonstreren om de beknotting van hun vrije tijd te weren. Ach moedertjes, wees toch niet zo bang... Heus, de jongste jaren van uw spruit duren niet lang. Hou ze nog wat bij u, dat kan toch best en wordt niet kwaad als er eentje u pest. Voordat je 't weet zijn ze al zo groot gegroeid dat de kleuterschool zich ermee bemoeit. Iedereen moet toch heus een stapje achteruit, al dat protesteren helpt geen fluit. De poen is op, we hebben te royaal gedaan, al is er nog zoveel gas naar 't buitenland gegaan. Iedereen denkt: bezuinigen dat is voor de buren we komen er wel achter, 't zal ons allemaal bezuren. In de kranten hebben we de plaatjes mogen zien van 't nieuwe (gemeentehuis; de plannen werden opgehemeld als een artiest door Willem Duys. 't Ontbrak nog maar aan een maquette, reeds opgemaakt, maar dat heeft men niet gedurfd, zo'n ding wordt gauw geraakt door een liter carbolineum, er protesterend overheen gekwakt Dat heeft al eerder zo'n miniplan getroffen, die staat nu ingepakt. Ons huidige gemeentehuis is allang het dorp ontgroeid daarom werd er met uitbreidingsplannen weer gestoeid. En dat resulteerde in de zoveelste houten barak, maar dat was goed bekeken, die kreeg een plat dak. Want intussen zijn er alweer nieuwe keten bij bedacht; wegens gebrek aan ruimte worden die dan op zo'n plat dak gebracht. En voor het geld dat aan dat geklungel is besteed hadden wij allang een nieuw stadhuis, wel tweemaal kompleet. Op een dag was aan de Dalweg op een bord te lezen dat het in Soest ook weieens anders kon wezen. Daar aan de Dalweg zal het nieuwe gemeentehuis gaan komen Maar helaas, wat bleek toen wel de volgende dag? De dag ervoor was 1 april, waarna half Soest in stuipen lag! Wat ook 't vermelden waard is dat zijn al de kampen die men hier uit de grond wist te stampen. Na lang debatteren over de plek, en of het wel moest, kwam aan de Koninginnelaan het zigeunerkamp Soest. Trots zijn we op het nationaal bekende kamp voor paarden na een werkzaam leven rusten daar de hoog bejaarden. Het nudistenkamp hield dit jaar open dag. En wat op andere dagen persé niet mag: Je kon er toen eens rustig kijken gaan om dan te ontdekken"er was niets aan". Een kamp voor de vrouwen die vreden beogen moest de gemeente dit jaar voor een tijdje gedogen. Toen het kamperen bij het vliegveld hen werd belet hebben ze prompt 't gemeentehuis bezet. Na wat zachte drang en wat overredend praten hebben ze het gebouw in vredesnaam maar weer verlaten. Door het wel van gister en het !we,e vanmorgen zit onze Gemeente in de financiële zorgen Het tekort is vele miljoenen wel te groot! Nog veel meer plannen raken zo in de Wieksloot. Neem nou de behuizing van ons politieapparaat- Het zal nog jaren duren, voordat er een nieuwe building staat. Voor de agenten is dat een ramp, zo weten velen. De huidige kantine is zo klein, ze kunnen er "slechts opklapbadminton (spelen. De cellen zijn zelfs als onbewoonbaar daar verklaard, er kan geen boef meer zuinig in worden bewaard. Ook hier heeft men barakken bijgebouwd waarin de stapels procesverbalen zijn opgestouwd. Als het korps wordt uitgebreid met een nieuwe agent komt er weer een hokkie bij, daar is heer Adema al aan gewend. Onze burgervader ging op hoge poten naar Den Haag - helaas men luisterde daar matig naar 't geklaag. Er zit me een nieuwe minister voor zulke zaken; misschien valt daar nog wel een handeltje te maken. Vind je 't fijn om in Soest te wonen, Pieternel? O ja hoor, 't is hier mooi en rustig, ik vermaak me wel. Wat dacht jij van de winkels, kun je hier alles kopen? Nou, da's heus niet slecht, je hoeft nooit ver te lopen. We hebben straks zelfs drie winkelpolen; dat wordt dan voordelig in je schoenzolen Zo is er in Overhees een supermarkt begonnen, (Hij was er al, toen er nog maar enkele huizen stonden Niet te groot van opzet en dat was goed bekeken, zo kon hij nog groter groeien als de plannen gunstig leken. Maar de Gemeente wilde iets anders en heeft de toekomst gauw aan ene heer Hermans verhuurd. 4 6 kan straks sluiten, men zegt: hij is te duur maar hij haalde daar wel de kastanjes uit het vuur. Met de resultaten van zijn arbeid gaat dan een ander pronken. Zo is een kleine ondernemer daar mooi ingestonken. De Gemeente wilde een zaak met een niet te breed assortiment, zodat er ook nog plaats bleef voor een andere tent. Zo'n beslissing is uniek, dat komt nergens anders voor; er is veel geredeneerd, maar 't gaat heus wel door. 't Wordt gevaarlijk als de raad zich met de handel gaat bemoeien, laat die hier liever maar met, grondaankopen stoeien! Ik kan zelf heel best bekijken, waar ik graag kopen wil m'n schoenen en m'n jassen en de anti-conceptiepil. In 't Smitsveen staan veel auto's buiten geparkeerd men heeft er voldoende plaatsen gecreëerd. Toch heeft men destijds niet ver genoeg gekeken 't is nu bekend, dat het mensdom voor de auto is bezweken. Men heeft zelfs huisjes op wielen aangeschaft. Op vakantie ga je daar in wonen en er wordt ook in gemaft Maar waar moet je 's winters blijven met zo'n caravan? daar staat voor een hoop geld. dat kun je niet laten bederreven. Een overdekte stalling, die moetje duur betalen, en op een flat kun je hem niet achter in je tuintje halen. Bij een boer kun je hem kwijt, met groot gemak, maar voor meer dan drie krijgt hij de politie op z'n dak. Dan maar op de parkeerplaats weggezet. Dat is wel goed, maar dat is het hem nou net - Daarom moeten parkeerterreinen worden uitgebreid; een auto moet toch ergens staan als hij niet rijdt? Daarom heeft de zuinige gemeente 60.000 guldens gevoteerd, terwijl de politie geen enkele bekeuring heeft genoteerd. Gemeente, stuur voor deze karren maar een onroerendgoed-aan- slagbiljet - dat brengt u geld in 't laadje en 't bespaart op 't straatbudget! "Soestdijk geen stankwijk." die kreet kwamen we nog al eens tegen. Het milieu, de frisse lucht, daar is ons veel aan gelegen. En dat er in Soest bedrijven zijn die gadverdikke luchtjes verspreiden waar een fatsoenlijk mens in zou stikken, dat is al te bont, dat had de milieugroep snel bekeken. zij probeerde al snel daar een stokje voor te steken. Men liet van zich horen en protesteerde steeds vaker onder de bezielende leiding van ene vrouw Rademaker. Maar zou men ook niet de trom eens moeten roeren Onder onze zeer nijvere Soester boeren? Want van tijd tot tijd is het geen harden hier, dan stinkt iedere burger naar de gier Dat mag dan gezonder zijn, dat is waar, Maar als ik het voor het zeggen heb ruik ik liever ouwe klaar. Want zelfs ons drinkwater is niet te vertrouwen - diegenen die van een lekker bakkie houwen wisten het niet meer, zo donker kwam het water uit de kraan, Of ze er nou wel of geen koffie in hadden gedaan. Trouwens ik verwacht het milieuvolk bij mij ook aan de deur, want ook mijn schoorsteen verspreidt sinds kort rook en geur. Ik heb. ik zal het hierbij ronduit zeggen, pas nog een open haard aan laten leggen. Ik stook nu van alles, zaag bomen en palen. want mensen, het gas is toch niet meer te betalen Ondanks eigen bellen is het meer zoals het was; alleen welgestelden kunnen nog aan het gas Een markant persoon die het milieu ook zeer ter harte gaat, en in onze samenleving niets maar dan ook niets achterwege laat om ons te overtuigen van het belang van puur natuurlijkheid, dat is, u raadt het al, ons aller Chrisje Uiterwijk! Hij zorgt met een groepje anti-onverschilligen onder andere jaarlijks voor het knotten van de willigén, en in het bos voor 't kappen van wild hout. Voorwaar, een voorbeeld voor broodnodig natuurbehoud Hoe is het gesteld met onze heilige Hermandad? Ik geloof het loopt daar niet zo glad. Laatst was er een enquête en ik begreep daarvan dat het zo toch eigenlijk niet langer kan. Er is teveel aan werkzaamheden en aan taken voor 't aantal mensen, en die mogen zelfs geen overuren maken. Zo zit men op het bureau met de handen in het haar. Ze willen wel, maar de vraag is hpe en waar. Dat is ook de vraag die in d' enquête werd gesteld; wat mij betreft, dat is heel gauw verteld - Ik zou het geachte korps dan willen vragen let niet op mij als ik eens te hard rij met mijn wagen. Het antwoord van de dief zal luiden wellicht: Knijp eens een oogje toe als ik een kluisje licht. Maar zonder dollen, zoals het nu is kunnen ze het niet alleen. Dat hoeft ook niet, want die pet past toch iedereen? Ondanks alle bezuinigingspèrikelen van dit jaar, hééft de brandweer het mooi voor elkaar: Een nieuwe wagen is er bijgekomen - Een ladderwagen om van te dromen. De oude ladderwagen staat nu aan de kant ze zijn zo trots op die nieuwe, nemen 'm zelfs mee naar een heidebrand. Maar door dit duo is de kazerne nu veel te klein, de ziekenwagen staat daarom buiten op het terrein. Dat is ook wel van de frisse als men 's winters uit wil rukken en men eerst bij vorst de ijsbloemen van de ramen moet plukken. Toch zitten ze wel met de oude trapauto in hun maag; geen brandweerkorps wil hem hebben, want hij is veel te traag. Nou, dat is toch niet zo'n ramp, nu hebben ze twee ladderwagens voorhanden één voor snelle en één voor langzame branden. Ook kunnen ze hem altijd nog gebruiken om de kerstboom bij het politie bureau op te sieren, Want daar hoeft hij niet met grote snelheid heen te gieren. Maar ook dit stemmig gebruik is al weer achterhaald, want menig politieman heeft van angst gebaald als hij op die hoge ladder al die lampjes op moest hangen. Dit was dan ook beslist geen karweitje om naar te verlangen. Daarbij vergeleken is het met de nieuwe ladderwagen wel een makkie - ze staan niet meer op de treden maar rustig in een bakkie. Heel vroeger loeide er bij brand een sirene over Soest, waarna de brandweerman met grote spoed naar de centrale fietsen moest. Toen kwam er een nieuwe kazerne met een meldingskamer, maar voor de commandant de man met de hamer. De nieuwe apparatuur was nog maar net geïnstalleerd of de melding van de branden zal worden worden gecentraliseerd. Moet men dan eerst naar Amersfoort bellen om de Soester spuitgasten naar het vuur te laten snellen? Ondanks deze handicap staan zij dag en nacht paraat en hun optreden is altijd feilloos en kordaat. Door snel handelen blijft veel voor de vlammen gespaard en dat is voor onze goegemeente enorm veel waard. Ja Pieternel, wat zijn wij druk met al deze problemen Die ze naar ik hoop ons toch niet zullen ontnemen. Want waar zou onze Soester Courant van moeten bestaan als alles in het vervolg naar wens en op rolletjes zou gaan? Waar moeten we dan over mopperen en discussiëren en waartegen het vingertje heffen en anderen beleren? Je hebt gelijk, mijn allerbeste Thomasvaer. Maar nu dan toch onze wensen voor het komend jaar. Dat zijn er vele, Pieternel dat is niet te vermijden in deze donk're en zoals men zegt, deez' barre tijden. Maar allereerst zou ik dan eens wat verder willen kijken om over grenzen onze wensen te gaan vergelijken, met wat te wensen voor grote delen van de mensheid daar waar men onder oorlog en verdrukking lijdt, waar uitgestrekte handen smeken om wat eten - bij dat beeld ben ik wat ik wensen wilde voor onszelf vergeten. Wat hebben wij nog te verlangen als we zien wat er om ons heen gebeurt? Onze wensjes, ach.het is het schaamrood dat mijn wangen kleurt. Als je ziet hoe velen lijden door oorlog en geweld, door hongersnood en onderdrukking worden neergeveld, dan kan het niet anders of wij eindigen met de wens dat er een waardig bestaan komt voor ieder mens. En dat er voedsel komt voor iedere mond, dat vriendschap en naastenliefde groeien, zodat er vrede komt. Dat, Thomasvaer, is mij uit 't hart gegrepen, en wellicht moet dit het einde zijn van ons gedicht Maar om deez' allergrootste wens in vervulling te doen gaan kunnen wij niet alleen met 't noemen daarvan volstaan. Het gaat niet zonder inzet van jou en mij en u, dat mag je niet verwachten. Zoiets dat kan alleen met bundeling van alle krachten van mensen die met het lot van anderen zijn begaan, die Naastenliefde hoog in het vaandel hebben staan. Die kracht is sterk, het is goed ons daarop te bezinnen. Want daarmee en met Gods hulp is al het kwaad te overwinnen. Vrede op aarde en welzijn voor alle mensen Wat zouden wij nog meer moeten wensen.

Soester Courant | 1983 | | pagina 11