2-ZITSBANKEN 50 Jaar geleden in Soest .L. Laatste VVV nieuws Unies... Krediet van 3,8 miljoen voor bouwrijpmaken Overhees- centrum en Nieuwe Gracht 6 Januari 1933 voor: GEMEENTE Raadsvergadering Openbare commissievergadering Spreekrecht publiek Hinderwet-ontwerp beschikking Beschikking Hinderwet Hinderwet Bouwzaken bij TIFFANY v. Weedestraat 52 - Soest honder-use winter koopjes "J J*. om- Broeken vrijetijdskleding De eerstvolgende gemeenteraadsvergadering vindt plaats op don derdag 20 januari om 19.30 uur in de aula van het Griftlandcollege aan de Noorderweg. Vanzelfsprekend bent u van harte welkom bij deze openbare ver gadering. De agenda ziet er als volgt uit Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 18 november 1982. Ingekomen stukken. Vragenhalfuurtje. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor gronden gelegen in het bestemmingsplan Kerkebuurt, Landelijk Gebied en een perceel aan de Loui'se de Co- lignylaan. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor het bouwrijpma- ken van het „Centraal deel Overhees". Voorstel tot het verlenen van een krediet bouwrijpmaken voor de realisering van het industrieterrein „Nieuwe Gracht". Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het Gas- en Cai-bedrijf voor vervanging en uitbrei ding van vaste aktiva in 1983. Voorstel tot het uitnemen van grond uit het grondbedrijf en in breng bij de algemene dienst. Voorstel tot het vaststellen van de „Beleidsnota automatisering voor de gemeente Soest' Voorstel tot verhoging van de tarieven voor het „Soester Na tuurbad" en het instructiebad „De Turf". Voorstel tot het verlenen van een subsidie in de exploitatie te korten van het dorpshuis Soesterberg over het jaar 1982. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst waarbij de ge meente aan de provincie Utrecht een zakelijk recht verleent ten behoeve van de aanleg van een rioolwa tertransportleiding van Soesterberg naar Soest. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met TBS Soest BV inzake ruiling van gronden aan en nabij de Konings weg. Voorstel tot verkoop van grond nabij de Soesterbergsestraat aan Bredero Vast Goed BV, gevestigd te Utrecht, ten behoeve van de realisatie van de uitbreiding van de winkelpool Soest-Zuid. Voorstel tot verkoop van grond aan de Ferdinand Huycklaan en de Peter van den Breemerweg aan het Groot Gaes- beeker Gilde of Sint Aechten-Schuttergilde van Soest. Voorstel tot verkoop van een perceel grond aan de Beukenlaan aan BV v/h Fa. H. van Asch te Soest. Voorstel tot verkoop van een perceel grond nabij de Beukenlaan - aan de heren A. W. en A. H. Kuyer te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in ar tikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een handel in papier en een papierver- werkend bedrijf op/in het perceel Amersfoortsestraat 15 te Soesterberg. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in ar tikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een opslag- en verkooppunt van propaan- en butaangasflessen op/in het perceel Generaal Win kelmanstraat 93 te Soesterberg. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in ar tikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een herstelinrichting voor motorvoertui gen op/in het perceel Industrieweg 29. Voorstel tot het verlenen van een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van een her- stelinrichtingi voor motorvoertuigen, annex opslag van motorbrandstof op/in het perceel Kerkstraat 58. Voorstel tot het verlenen van ene ontheffing als bedoeld in ar tikel l van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, inwerking brengen en in werking houden van een machinale houtbewerking/timmer werkplaats op/in het perceel Koninginnelaan 104. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in ar tikel l van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een opslag voor propaan gasflessen op/in het perceel Korte Brinkweg 37. Voorstel tot het verlenen vian een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van een repa ratie-inrichting voor rijwielen, bromfietsen en moto ren magazijn voor onderdelen op/in het perceel Nieuweweg 97. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in ar tikel l van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een metaalbewerkingsinrichting op/in het perceel Nijverheidsweg 4. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in ar tikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmesterij op/in het perceel Veenzoom7. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in ar tikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een technische installatie ten behoeve van een bankgebouw op/in het perceel Van Weedestraat 19. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in ar tikel l van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor papierrecycling op/in het perceel Van Weerden Poelmanweg 23 te Soester berg. Voorstel tot het verlenen van een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zóneverordening Hinderwet ten behoeve van een ga ragebedrijf op/in het perceel Birkstraat 28-30. Voorstel tot verkoop van bouwgrond gelegen aan de De Coligny- laan aan de heer D. van Arkel en enige anderen. Voorstel tot verkoop van een perceeltje grond bij de woning Fredinand Huycklaan 24 te Soest aan de heer J. Brons. Voorstel tot verkoop van het perceel Molenweg 28 aan de heer De Brons te Soest. Voorstel tot verkoop van het perceel Nieuweweg 21 aan de heer S. Jongepier te Soest. Voorstel tot verkoop van een perceel grond grenzend aan het perceel Veenbesstraat 2 aan de Hervormde Gemeente te Soest en de Gereformeerde Kerk te Soest. Voorstel tot verkoop van het perceel Wilhelminalaan 16a aan de heer C. G. M. Kerens te Soest. Voorstel tot verkoop van een perceel grond grenzend aan het perceel Eigendomweg 80 te Soest aan bloemisterij H. van Oest B.V. te Soest. Voorstel tot verkoop van het perceel Lange Brinkweg 40, Soest aan de heer P. H. Hoebee te Soest. Voorstel tot verkoop van het perceel Lange Brinkweg 42, Soest aan de heer S. Akkerman te Soest. Voorstel tot het verlagen van de marktgelden. Voorstel tot verkoop van agrarische grond aan de Eemweg en in het gebied Wieksloterplas, respectievelijk aan de heer C. A. Kuijer te Soest en de heer J. H. O. Insinger te Baarn, Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in arti kel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en In werking houden van een jongerencentrum op/in het perceel achter Molenstraat 142. De stukken die op deze vergadering betrekking hebben liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. donderdag 13 januari - 19.30 uur gebouw gemeentewerken', commis sie welzijn. De agenda vermeldt o.m. resultaten van het ombuigingsoverleg met de welzijnsinstel- lingen welzijnsplanningen subsidieverordening brief stichting bewonerscommissie Weegbreestraat en concept- antwoord. 1. Vanaf èèn kwartier vóór en tot aanvang der commissieverga dering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendagpunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de spre kers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het pu bliek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agen dapunt te verduidelijken of aan te vullen. Op de gemeentesecretarie (afdeling 1) en de bibliotheek aan de Al- bert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van T. Bischot, Vredehofstraat 1 te Soest om vergunning tot het op richten. in werking brengen en in werking houden van een werk plaats voor het spoelen van garens op het perceel Dorresteinweg 64a te Soest (kad. gem. Soest, sectie G, nr. 5281 Aannemers- en Wegenbouwbedrijf H. S. Hendrikse en Zn. bv., Plasweg 49 te Soest om vergunning tot het oprichten en in werking hebben van een opslag van wegenbouwmaterialen, stalling en on derhoud van voertuigen en wegenbouwmachines op het perceel Schoutenkampweg48 te Soest (kad. gëm. Soest, sectie D, nr. 4005) Technische Handelsonderneming „Hydrotest" bv., Merelweg 3 te Soest om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting tot het assembleren van hy draulische aandrijfcomponenten op het perceel Merelweg 3 te Soest kad. gem. Soest, sectie K, nr. 2642 De strekkingen van de ontwerpen van de beschikkingen luiden: „po sitieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schrif telijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het ver zoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden in gediend vóór 20 januari 1983. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Bij besluit van 28 december 1982 heeft het college van b. en w. een beslissing genomen op het verzoek van: Procar Verkoop BV. Grote Melmweg 2-13 te Soest om vergunning tót het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting tot vervaardiging van autoreinigingsmiddelen, ontsmettingsmiddelen en handreinigingsmiddelen annex handels onderneming op het perceel Industrieweg 30 te Soest (kad. gem. Soest, sectie G, nr. 7813 De strekking van het ontwerp van de beschikking luidt: „positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van ge- van gevaar, schade en hinder naar buiten toe". Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 5 januari a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 - 12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzagelegging van de beschikking. Het beroepschrift moet wor den gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeen komstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het tref fen van een voorlopige voorziening. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Aibert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van A. G. van Doorn, Dorresteinweg 72 te Soest om vergunning tot het oprichten en in werking hebben van een rondhouthandel annex mestopslag op het perceel Wieksloterweg hoek Dorresteinweg te Soest (kad. gem. Soest, sectie G, nr. 6305) A. A. Hilhorst, Birkstraat 114 te Soest om vergunning tot het op richten en in werking hebben van een agrarisch bedrijf op het per ceel Birkstraat 114 te Soest (kad. gem. Soest, sectie D. en C, nrs. resp. 2746 en 2721 W, J. Kok, Zwaluwenweg 22 te Soest om vergunning tot het oprich ten en in werking hebben van een handels- en transportbedrijf op het perceel Zwaluwenweg 22 te Soest (kad. gem. Soest, sectie H, nr. 3802) Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de ver gunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethou ders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzage- legging van het verzoek d.d. 5 januari 1983. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemach tigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar ge legenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op woensdag 26 januari 1983 om respectievelijk 09.00, 09.30 en 10.00 uur in het gemeente huis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren heb ben ingebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schriftelijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schrif telijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. (openbare bekendmaking) De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, ver gunning te verlenen aan DJEDDAH PROPERTIES B.V., Nieuw Loosdrechtsedijk 239 te Nieuw Loosdrecht, ten behoeve van het bouwen van een woning op het perceel aan de Van Goyenlaan (kad. gem. Soest, sectie K, nr. 2019). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrij dag 7 januari 1983, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen geduren de diezelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeente-secretarie, afd. 1, ter inzage. r INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. s. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 - 12.30 - 13.30 -17.00 UUR Ook in dit laatste VW Nieuws, zullen wij voor onze trouwe lezers en lezeres sen een aantal tips opnemen voor een dagje, of avondje uit. Voor kaarten die via het VW theaterbespreekbureau geboekt worden, zult U in de toekomst de bemiddeling van VW Baarn, Hil versum of Amersfoort moeten Inroe pen. Het IVN-Eemland maakt de eerste na tuurwandeling in 1983 niet zo ver weg, en wel in de Lange Duinen. Wanneer U hieraan wilt deelnemen en onderweg allerlei wilt horen over het overwinte ren van planten en dieren, kunt U zich voegen bij het gezelschap, dat in klei-, ne groepen om twee uur vertrekt vanaf het pleintje voor het station Soestduinen. In Utrecht wordt van 13-16 januari a.s. de konsumentenbeurs "Vakantie '83" gehouden. Wie zich terdege van de mo gelijkheden in eigen land op de hoogte wil stellen, reppe zich dus dan naar Utrecht. Het NBT zal U graag van dienst zijn. Amersfoort biedt U in januari weer vol op gelegenheid prima voorstellingen te gaan zien op niet al te grote afstand. Zo is in de Flint op 8/1 een popconcert door Golden Earring (ingang Teut), aan vang 20.15 uur en eveneens op 8/1 In de Flint (ingang Coninckstraat) een op treden van Alexandra Radius en Han Ebbeiaar, die duetten uit romantische balletten dansen, afgewisseld door piano-intermezzi door Regina Albrink en verbindende teksten van Ine Riet stap, uitgesproken door de acteur Gerard Heystee. "Drie in de pan" is de titel van een kluchtig blijspel met Piet Bambergen, René van Vooren, Joke Bruijs en Arnie Breeveld. Dinsdag 11 januari om 20.15 uur in De Flint. Eveneens de Flint op 14 januari een optreden van Rita Reys en het Trio Pim Jacobs en de L H Band en op zondag 16 januari The Orchestra of St. John' Smith Square, o.l.v. John Lubbock, met als soliste Emmy Ver- hey, viool. Wie geïnteresseerd is in geologie, kan naar een lezing met diapresentatie van de St. Geologische Aktiviteiten Kring Amersfoort op vrijdag 14 januari over een mineralogisch onderwerp. Om 20 uur in De Brug, Schuilenburgerweg 2. Entree ƒ2,50. Het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie, afd. Amersfoort en Omstreken organiseert op zondag 16 januari a.s. een wandeling door de Treek. Verzamelen hiervoor om 14.00 uur bij Hotel Den Treek. In De Vaart te Hilversum zijn tot en met 9 januari olieverven, gouaches, aquarellen en tekeningen te zien van de in 1962 overleden kunstenaar Herbert Fiedler. De werken hebben betrekking op het Gooi, waar de kunstenaar in de oorlog woonde: landschapjes van Eem- nes en Laren en portretten van Gooise boeren. In het Amsterdamse Gaasperpark staat het gloednieuwe Zeiss Planeta rium Amsterdam. Daarin bevindt zich het grootste projectiescherm van Ne derland, 620 vierkante meter, in de vorm van een halve bol. Er is te veel te zien om op te noemen maar een be zoek aan het Planetarium is zeker de moeite waard! Het is zes dagen per week geopend ('s maandags gesloten). Er worden wisselende programma's vertoond, aangepast aan de tijd van het jaar en aan actuele gebeurtenissen in sterrenkunde of ruimtevaart. Het planetarium is aan de Kromwijkdreef 11, eindhalte metrolijn richting Gaas- perplas. Geopend: dinsdag t/m zondag van 10 tot 18 uur, di., woe. en zaterdag tot 21 uur. Alles over tenten, vouwwagens, toer- en stacaravans, kampeerauto's en toebe horen op de Caravan en Camping RAI 1983 van 20 t/m 24 januari 1983. Nog meer dap in 1981 al het geval was, zal aandacht worden besteed aan toeris tische informatie en de recreatiemoge lijkheden in en buiten Nederland. Met de kinder uit. Dat kan o.a. naar Poppentheater Toermalijn aan de Kop pelpoort te Amersfoort, elke woensdag en zaterdagmiddag, aanvang 3 uur. De voorstelling duurt anderhalf uur. En tree per persoon ƒ5,- incl. konsumptie. Het repertoire van het seizoen 1982- 1983 is "Een kusje voor Katrientje" (4-8 jr.); "Hansegansje" (4-8 jaar); "Joeri en de kleine draak" (5-9 jaar); "Petertje, het spitsneusmannetje" "De hoed van Tra, de trol" (6-10 jaar) "Het lappen paardje" (6-10 jaar). Tel. 033-19629. Een nieuw speelgoedmuseum Deven ter. In dit nieuwe museum zijn de col lecties van twee bestaande speelgoed musea samengevoegd. Daarnaast is ook nog een verzameling oude blikken onder hetzelfde dak gebracht. Het nieuwe Speelgoed- en Blikmuseum ligt naast het historisch museum De Waag, waar een schitterende collectie antieke fietsen en de oude Sallandse keu ken de grootste publiektrekkers zijn. Brink, hoek Boterstraat. Geopend di. t/m za. 10-12.30 en 14-17 uur. Zo. 14-17 uur. Entree 1,15, pas 65 ƒ0,65. Er is in de winter ook veel te zien op de Flevohof. Er is een overdekte, ver warmde wandelroute aangelegd langs de verschillende paviljoens. De aan dacht wordt gevestigd op het werk van boer en tuinder. De kassen, veeteelt en de champignonkwekerij, maar ook het kaasmuseum, klederdrachtexpositie, collectie boerenwagens, het centrum voor oud-Nederlandse hoenderrasseh zijn zeker de moeite waard. Nieuw is de wereldtuin met tropische kas waarin bananen, cacao en rijst. In de succu- lentenkas zijn liefst 5500 soorten cac tussen en vetplanten. Geopend maan dag t/m zondag van 9-17 uur. Flevohof te Biddinghuizen. In de wintermaanden alleen bereikbaar met eigen vervoer. Toegang 12,-. Pas 65 ƒ10,-. Met de folder "Beelden nader Bekeken" kunt U aan de hand van een platte- grondje een wandeling in de binnen stad van Amersfoort maken. Ook vindt U een beschrijving van dit 30-tal beel den in de folder. Verkrijgbaar bij VW Amersfoort. Toegang gratis! bij een kindervoorstel ling door "De bruine boon" in 't Hoogt te Utrecht, met "Voor meer kleur", op woensdag 12 januari, om 15.00 uur. Voor wie dansend het nieuwe jaar wil ingaan is in het Kurhaus in Den Haag op 8 januari de World Cup Latin-Ame rican dansen voor amateurs demon stratie wereldkampioen professionals, m.m.v. The Skymasters en Lobo. Inl. 070-520052. Operetteliefhebbers opgelet! Vlktoria und ihr Husar op 10 en 11 Januari a.s. in 't Spant te Bussum. De Hoofdstad operette is de naam voor een geweldige avond. De Keukenhoffolders hebben wij ont vangen en hieruit willen wij U alvast even de openingsdatum meedelen. Deze kleurrijke gebeurtenis is te bezichtigen vanaf 25 maart en sluit op 23 mei 1983. De entree is ƒ8,-, kinderen ƒ4,- (vanaf 4 t/m 12 jaar). De woensdag is weer de gezinsdag en dan mogen de ouders hun kinderen t/m 12 jaar gratis meenemen. Parkeergeld ƒ2,- per auto. Gecombi neerde trein/toegangbewijzen via NS stations. VW Soest maakt van deze gelegenheid tevens gebruik U allen een zeer voor spoedig 1983 te wensen en hoopt U in de tóekomst nog weer eens de service te kunnen verlenen zoals U die van haar gewend was. Tot zolang zult U voor gid sen, theaterbespreken enz. de weg naar een VW kantoor in de regio moe ten vinden. *r 1 n poar doage veul oake- - paas ééjn den en toen 10.- 25.- 55.- (2 voor 100.-) v.V\teedestraatTlc tel.12424 Soest Het bouwrijpmaken van het nieuwe in dustrieterrein van de gemeente Soest, het plan 'Nieuwe Gracht.' gaat de ge meente de som van 2,3 miljoen kos ten. Voor soortgelijke voorbereidingen voor het centrale deel van de wijk Overhees, waar het toekomstige win kelcentrum gaat verrijzen, dient een bedrag van 1,5 miljoen te worden uit getrokken. Het bedrag voor het Industrieterrein 'Nieuwe Gracht' omvat zowel de kosten van de grondwerkzaamheden als de kosten die de dienst gemeente werken moet maken voor landmeet kundige en stedebouwkundige activiteiten. Het centrale deel van de wijk Overhees omvat de Van der Huchtschool -- die er overigens al staat -- het winkelcentrum en een aantal wo ningen. Overigens tekent het College bij het voorstel aan dat bij de plannen voor Overhees de grootst mogelijke so berheid in acht is genomen. Wel komt er enige variatie in de bestrating en zullen hier en daar bloembakken wor den geplaatst. Restaurant „Soester Natuurbad" v. Weerden Poelmanweg 4 Soest Tel. 13156 b.g.g. 11121 Ontdek de mogelijkheden van onze vernieuwde sfeervolle zaak. Cap. 200 pers. o.a. bijzonder geschikt voor: bruiloften recepties bedrijfs feesten - muziekavonden - partijen - koude en warme buffetten etc. Zeer ruime parkeergelegenheid. Informeer vrijblijvend. Ingezondenstukken Geachte Redactie. Ondergeteekende verzoekt U beleefd, om opname van het volgende. U beleefd dankend voor de plaatsruimte. De Soester Politie Naar aanleiding van de uitlating, gedaan door het gemeenteraadslid Mej. Funke, die vroeg of het waar was, dat, toen een der Directrice's van een der Herstellingsoorden alhier, toen zij een paar verdachte per sonen door den tuin zag sluipen, de politie opbelde, de Directrice tot antwoord heeft gekregen, dat de tijd voor de ronde nog niet was ge komen. Hierop diende onze geachte Heer Burgemeester in de laatst gehouden gemeenteraadsvergadering van antwoord en zeide o.m.dat dit verzoek om assistentie was gedaan in den nacht van 5 op 6 Aug. 1932, tusschen 10 en 12 uur. Dit antwoord van den heer Burgemeester is niet overeen komstig de waarheid. Ondergeteekende voelt zich, hoewel noodgedwongen, verplicht, ook vooral tegenover zijn gezin, de waarheid onder de aandacht van de in gezetenen der gemeente te brengen. Door ondergeteekende en door den agent van politie Heupers, werd in den nacht van 5 op 6 Aug. 1932 nacht dienst gedaan. De Burgemeester zegt: „toen deed een thans niet meer in dienst zijnde, wegens ongeschiktheid ontslagen politieman wachtdienst". Dien nacht werd door beide politiemannen om het uur, dus een uur straatdienst en dan een uur wachtdienst verricht. Het moet niet zijn wegens ongeschikt heid ontslagen politieman, maar een politieman, die wegens het berei ken van den 55-jarigen leeftijd eervol is ontslagen, hoewel zonder pen sioen of eenig vergoeding hoe dan ook. Ondergeteekende, die door deze woorden werd bedoeld, heeft het bewuste telefoongesprek niet gevoerd, doch dit werd door den agent van politie Heupers gedaan, die de inhoud van dit telefoongesprek schriftelijk vastlegde in 't dagelijksch rappor- tenboek, waar een en ander is na te gaan en men de bevestiging van mijn bewering kan vinden. Ik betwijfel het niet, of onze geachte heer Burgemmester, was in deze niet juist voorgelicht, of zijn er andere oor zaken, waaraan dit te wijten is. Ik juich het ten zeerste toe en het stemt mij tot grooten dankbaarheid, dat de Burgemeester zoo goed de menta liteit van de manschappen van zijn politiecorps weet te beoordeelen. Het is mij bekend, dat er momenteel een kwestie is over gevonden voor werpen en dat hiernaar door de Justitie 'n onderzoek wordt ingesteld en zonder twijfel zal elke Ingezetene dezer gemeente te zijner tijd gaarne van den Heer Burgemeester vernemen en dat op hoogen prijs stellen, hoe hij in deze de mentaliteit beoordeelt van den betrokken politieman, die de oorzaak is geweest van dit onderzoek. Ondergeteekende is reeds 30 jaar Onbezoldigd rijksveldwachter, waar van 13 jaar als nachtwacht en agent van politie doorgebracht en is dus in de gemeente Soest welbekend en hij hoopt en vertrouwt, dat iedereen, die dit moge lezen, dit wil bevestigen, te mogen opmerken, dat hij van onbesproken gedrag is en altijd geweest is en hoopt dat dit voor hem in dien nog noodig, de rehabilitatie is. B. KARELSEN. Onbezoldigd Rijksveldwachter. Soest, 5 januari 1933. Een nieuwe touringcar De heer Tensen, de voortvarende ondernemer van den autobusdienst Baarn—Soest—Amersfoort, heeft weer een prachtvolle touringcar aan geschaft, die in den a.s. zomer in gebruik zal worden genomen. Deze nieuwe wagen is reeds gearriveerd, maar blijft ongebruikt ln de garage staan, tot de a.s. automobieltentoonstelling te Amsterdam. Daar zal deze car n.1. door de firma, die haar leverde, worden tentoongesteld. Na afloop daarvan zal de wagen in dienst worden gesteld. Winterlezing Hoewel misschien geheel overbodig, willen wij toch nog even de aan dacht vestigen op de lezing, die a.s. Donderdag, 12 Januari om 8 uur in „Religie en Kunst" zal plaats hebben. Namens de afd. der Ned. Chr. Vrouwenbond en het comité voor win- terlezingen zal dan optreden Dr. K. Dijk uit Den Haag, met het on derwerp: „De verwachting van den heilstaat". Ter aanbeveling voor spreker en onderwerp behoeven wij niets meer te zeggen, beiden spreken voor zich zelf en bij gevolg is een opwekking tot bijwoning ook overbodig. Blljke onze meening daaromtrent juist te zijn. Damclub te Soestduinen In verband met gemaakte plannen, om te komen tot de oprichting van een damclub alhier, zal ter animeering daarvan op Donderdag 12 Januari a.s., door den heer Bakker een simultaan-partij gespeeld wor den in hotel Van Raay te Soestduinen. Wij wekken belangstellenden op, dezen avond vooral bij te wonen en gaarne eigen materiaal mede te nemen. De aanvang is om half acht.

Soester Courant | 1983 | | pagina 5