3 Kampong neemt revanche0-1 )oor nederlaag tegen 'C Majella dreigt degra- atie voor V.V.z.'49 )ames V.V.Z.'49 behalen raaie 4-0 overwinning p Delta .O. Soest - Jeugdvoetbal Hees wint verdiend van Sperwer: 4-1 "■7 a, - I95' Persoonlijke rekords blijven komen bij Eemland-schaatsers Baarnse Auto Club ATERDAGVOETBAL DAMESVOETBAL De Boer scoort twee keer ZATERDAGVOETBAL Soest won destijds in Utrecht met 3-1 ZONDAGVOETBAL KLAVERJASSEN 319. 269. SEC-jeugc SCHAATSEN AUTOSPORT 1 U sn Soester Courant van woensdag 12 januari 19H3 21 forse 4-1 nederlaag, een trainer die l na het lopende seizoen het wel r gezien te houden en een positie op ranglijst die bepaald geen reden tot stdrlft geelt Deze drie zaken be. m het "'selopen weekeinde het et tiegebeuren bij V.V.Z. *49. V.Z. 49 is een zieke vereniging" ■dt er al links en rechts geroepen, se uitspraken kunnen naar het rijk fabelen worden verwezen. •Z- '49 is een gezonde, bloeiende tbalvereniging, waar alleen de re- •aten van het eerste elftal ver bene- de verwachtingen blijven. ,een hoopgevende seizoenstart zakte r.Z.'49 ver terug en belandde uitein- Ijk op de voorlaatste positie op de iglijst. De 4-1 nederlaag tegen de •Majella afgelopen zaterdag bracht degradatiespook weer een stapje hterbij. t is niet makkelijk om de oorzaken aan deze positie ten grondslag lig- op te sporen en te analyseren. Feit ichter wel dat de spelersgroep, die selectie van V.V.Z.'49 vormt, geen ïhte eenheid is. Vooral tussen de wat Ie re spelers, die het beleid van de dige trainer Veerman aanhangen de jongeren die dat beleid juist afwij- is het moeilijk om tot een dialoog te oen. Misschien is het daarom een ite beslissing van Veerman geweest er een punt achter te zetten want ding staat als een paal boven Lter. talent loopt er bij V.V.Z/49 vol- ende. zeker bij de jeugd. Nog even terug naar de wedstrijd van afgelopen 7Htorrtae:. V.V.Z.'49 begon aan deze uit wedstrijd met een nogal gewijzigde ploeg. Wim van der Pol en Marcel de Graaf zitten een schorsing uit terwijl Cor den Daas in militaire dienst is. Zij werden vervangen door Hans Roel. die een uitstekende wedstrijd keepte en door Günther Buxtorff en tony Donk die respectievelijk als rechts- en linksbuiten opereerden. Het eerste'half uur gaf twee gelijkwaardige pioegen ie zien. maar V.V.Z. was iets gretiger. In de dertigste minuut ging Peter van Barneveld dan ook goed door en via het lichaam van één van de Utrechtse ver dedigers verdween de bal in het doel 0- 1. Met dit doelpunt verdween alle V.V.Z.-inbreng in de wedstrijd. Majel la nam het initiatief in handen en het is vooral aan keeper Hans Roel te dan ken, dat V.V.Z. zijn voorsprong tot aan het rustsignaal wist te behouden. In de tweede helft ging het echter mis. In de vijfde minuut kwam Majella op gelijke hoogte toen uit een vrije trap Roel met een kopbal kansloos gelaten werd. Na dat de V.V.Z.-verdediging niet accu raat genoeg ingreep werd het 2-1. 3-1 werd het toen Hans Roel een hard schot niet in één keer onder controle kon brengen en één van de Majella spitsen attent reageerde. Kort voor het einde kwam de eind stand, nadat de linksbuiten van Majella een fraaie actie afrondde met een schot, dat Roel geen schijn van kans liet. Een verdiende nederlaag voor een ploeg waarin geen enkel spoor van samenwerking en opofferingsge zindheid te vinden is. Zaterdag a.s. krijgt VV .Z.49 Sova '54 op bezoek idanks het feit dat V.V.Z. met veel in- illers naar Lelystad afreisde, zijn de unes er toch in geslaagd om Delta op gen terrein een 4-0 nederlaag toe te «ngen. le dames waren er duidelijk op uit om ch te revancheren voor een paar igelukkige nederlagen aan het éinde in het vorig jaar. Massaal zocht V.Z. het strafschopgebied van haar genstander op. Marlouk Strietman izorgde de Lelystadse verdediging 'n hoop werk. In de vijfde minuut ferp de inzet van Strietman al vruch- in af. Een voorzet werd door één van de Slta-dames met de hand weggewerkt, et de strafschop die volgde belastte llen Maier zich. In eerste instantie st de doelvrouwe van Delta een doel- tnt te voorkomen. Maier was echter tent en zij vergiste zich niet voor de :ede maal 0-1. «ttua '.V Z. ging door, maar vond keer op'' er een uitstekende keepster op haar, ig. Toch werd het al spoedig 0-2. Mar- uk Strietman kwam na een fraaie ïo oog in oog met de Delta-keepster. rietman bleef gelukkig kalm en ver rotte de voorsprong tot 0-2. De Soes ter- dames bleven het beste van het spel houden. Delta kon daar maar weinig tegenover stellen. Keepster Marleen van der Craats behoefde slechts een enkele maal corrigerend op te treden. Deels door pech. deels door goed optre den van de Delta-verdediging bleven verdere doelpunten vooralsnog uit. !n de tweede periode kwamen de Delta- dames wat meer aan aanvallen toe. maar tot gevaarlijke situaties voor het doel van Marleen van der Craats kwam het niet. Vijf minuten voor het einde trok Marina van Ginkel mee naar voren en bediende Helen Maier op maat. De laatste haalde uit en borgde voor 0-3., Het vierde V.V.Z.-doelpunt kwam ook op naam van Helen Maier. Na een goede individuele aktie gaf zij de Delta-keepster voor de vierde maal het nakijken. A.s. zaterdag zullen de dames van W2 het heel moeilijk krijgen, als de uitwed- strijd tegen de Pechvogels uit Putten op het programma staat. Mochten de Veluwse dames nog een kansje hebben óm kampioen te worden, dan zullen ze zondermeer van V.V.Z. moeten winnen. De Soester dames hebben die kans niet, meer maar zij zullen zeker aan hun sportieve plicht voldoen om het Pechvogels zo lastig mogelijk te maken. Maar liefst 24 var. de 26 vastgestelde competitiewedstrijden bij de S.O. mest-jeugd gingen door. Waarschijn- k een unicum voor 8 januari! De èuwste S.O. Soest-aanwinst. de F-4. et om 11.00 uur het spits af. Zij stalen show met hun onbevangen spelletje zegevierden met 8-0 over Amers- rtse Boys F-3. Een groot aandeel in overwinning had Patrick Jacobs, maar liefst 5x scoorde. Gert-Jan iinsenberg nam 2 treffers voor zijn kening en Ronald Fugers wist ook lx lik te schieten. in de 24 wedstrijden won de S.O. est-jeugd er 11, het kwam 5x tot een ntendeling en 8 ploegen lieten de eer n hun tegenstander. st A-l - A.F.C/34 A-l 3-0 t paradepaardje van de S.O. Soest- d, de A-l. speelde thuis tegen C.'34. In Alkmaar was met 2-2 ge- gespeeld, zodat men enigszins ge- mnen de return tegemoet zag. st kwam sterk uit de startblokken het was Gerard Becker, die in de 10e nuut Soest op een verdiende 1-0 voor- •ong bracht d.m.v. een kopbal. Peter de Berg kreeg de kans om deze nd nog voor rust op 2-0 te brengen, :h zijn kopbal ging helaas naast. \C. kwam wat onder de Soest-druk idaan, maar tot scoren kwam men t, zodat de rust inging met de stand rust was het toch weer Soest, dat de in aangaf. Met een prachtig schot ca. 30 meter afstand bracht Peter de Berg de stand op 2-0. .C. gaf het echter nog niet op en d gevaarlijker. Peter Surstedt est zelfs eenmaal vanaf de doellijn Iding brengen door de bal weg te >pen. Soest trok zich op eigen helft jg en probeerde alleen via uitvallen itand verder uit te breiden, zo'n uitval ontstond een corner. De loor Peter Surstedt genomen corner landde via het hoofd van Peter v.d rg en een A.F.C.-er in het doel. rard Becker kreeg nog een unieke hs op 4-0, maar zijn schot belandde de paal. Het bleef dus 3-0 voor S.O. est. i. zondag speelt Soest A-l uit tegen lendam A-l. complete jeugd-uitslagen waren iunloren: ïst 1 - A.F.C.'34 1 r.V.V. 1-Soest 2 ïst 3 - Hoogland 3 Iunloren: ist 1 - K.V.V.A. 1 est 2 - Hoogland 2 est 3 - Baarn 3 est 4-V.V.Z.'49 2 est 5 - Amersf. Boys 3 •Junioren: ®)evelaken 1 - Soest 1 %est 2 - Baarn 2 8EC l - Soest 3 Jgjevelaken 4 Soest 4 st 5 - Roda '46 7 Pupillen: V.Z. '49 1 - Soest 1 lest 2 - Quick 2 •akenburg 2 - Soest 3 Soest 4 - IJsselm. Vogels 5 Quick 4 Soest 5 Hoevelaken 5 - Soest 6 0-1 4-1 6-0 E-Pupillen: Soest 1 - Spakenburg 1 1-6 Quick 2 - Soest 2 0-0 IJsselm. V. 6 - Soest 3 afgelast E-Pupillen: Soest 1 - Hees 1 0-1 Soest 2 - Spakenburg 3 2-1 Hoevelaken 3 - Soest 3 3-0 Soest 4 - Amersf. Boys 3 8-0 Het thuisprogramma voor zaterdag 5 januari a.s. ziet er als volgt uit: A-Junioren: Soest 3 - Baarn 3 B-Junioren: Soest 3 - Eemdijk 1 Soest5-K.V.V.A. 4 C-Junioren: Soest 1 - Quick 1 Soest 2 - Soest 3 Soest 5 - Roda '46 8 D-pupillen: Soest 1-K.V.V.A. 1 Soest 3 - Ijsselm. Vogels 2 Soest 4 - C.J.V.V. 2 Soest 5 - Hoogland 4 Soest 6 - IJsselm. Vogels 7 E-Pupillen: Soest 2 - Quick 3 Damesvoetbal Hilversumsche Boys - S.O. Soest De S.O. Soest-dames zijn het nieuwe jaar goed van start gegaan. Op de felle en soms te hard spelende Hilversum sche Boys-dames werd een 1-0 over winning behaald. Het was Heidi Koele- wijn, die na 20 minuten spelen het win nende doelpunt scoorde. A.s. zondag wordt gespeeld de wed strijd S.O. Soest - Laren, aanvang 9.30 uur. Frank Smits oefenmeester III! Frank Smits, een der S.O. Soest-jeugd- bestuursleden, heeft in de afgelopen maanden kans gezien om naast zijn werkzaamheden als wedstrijdsecreta ris bij de C-junioren ook nog de cursus Oefenmeester III bij de K.N.V.B. te volgen. Vorige week legde hij met goed gevolg het examen af. S.O. Soest is weer een gediplomeerde jeugdtrainer rijker! Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Foto: Goos van der Wilt Hees moest het afgelopen zaterdag op nemen tegen Sperwer uit Loenen. Na vier weken van verplichte rust kwa men de Pijnenburgers maar moei zaam uit de startblokken en gezien het spel van de eerste twintig minuten deed niets vermoeden dat de stand uiteindelijk nog zo hoog voor de Hezia- nen uit zou vallen. Sperwer, dat zeker in het begin het be tere van het spel had, startte fel en zette Hees onder druk, maar tot meer dan éèn goede kans kwamen ze niet. Hees maakte het zichzelf erg moeilijk door het spel over teveel schijven te laten lopen. Hees had duidelijk meer meer individuele techniek in huis, maar niemand durfde een individuele actie te ondernemen. Men moest tot de 42ste minuut wacht ten, toen Hendrik de Boer de bal op het middenveld aangespeeld kreeg en alleen op pad ging. Na twee verde digers te hebben uitgespeeld liet hij de keeper ook kansloos: 1-0. De tweede helft liet een op alle fronten beter Hees zien. Dit resulteerde in de 12e minuut in 2-0, toen alweer Hendrik de Boer de bal in tweede instantie in de touwen knalde. Hees bleef drukken en met knap voetbal, veelal over de vleugels, werd Sperwer volkomen terug gezet op eigen helft. In de 20ste minuut was het nogmaals raak. Toen K. v. Dijk alleen voor de keeper miste, mocht Rob Mooij de te rugspringende bal afmaken: 3-0. Hees nam wat gas terug en toen kon Sper wer zich enigszins uit de Hees-greep losworstelen. Er volgde een kwartier van gelijkopgaande strijd, waarin wei nig gebeurde. Hees was de concentratie duidelijk kwijt toen Sperwer in de 38ste minuut een corner mocht nemen en Rob Pi- kaar zomaar in mocht koppen: 3-1. Hees schrok hiervan en ging de laatste vijf minuten vol in de aanval. In de 44ste minuut kon Kees van Dijk uit een goed opgezette één-twee-combinatie 4-1 laten aantekenen. Over de gehele wedstrijd gezien een dik verdiende overwinning, en tevens een goede ge nerale omdat zaterdag a.s. aangetre den moet worden bij plaatsgenoot SEC. m ;C_ i",:(v Deze Hees-aanval wordt tijdig verijdeld door de keeper van Sperwer. Hees 3 in topvorm na winterstop Zonder de geschorste Ben Zeypveld, de geblesseerde Reijer Looijssen en de op vakantie zijnde Ton Baars begon Hees 3 aan de zware streekderby tegen TOV 3 uit Baarn. Het was TOV dat naar twintig minu ten de leiding nam. Hees 3 liet zich echter niet van de wijs brengen en bleef via mooie combinaties de aanval zoeken. Dit resulteerde in de gelijk maker, gescoord door Jaap de Wilde uit een dieptepass van René Ribberink. Dit was tevens de ruststand In de tweede helft een voortdurend aanvalllend Hees 3. TOV 3 was maar zelden in de aanval maar kon die paar keer ook niet gevaarlijk worden want aanvoerder Jan Baars en keeper Eric Engel verkeerden in topvorm. Ook het middenveld en de aanval van Hees 3 konden elkaar blindelings vinden. In een tijd van vijftien minuten scoorde Hees 3 maar liefst viermaal. Teus Dor- resteijn, scoorde tweemaal uit een pe nalty nadat René Ribberink en Ben de Wilde onreglementair gestopt werden door de TOV 3 verdediging. Uitblinker Ben de Wilde bracht ook een treffer op zijn naam en good old Mosterd de Groot bepaalde met een hard schot de eindstand op 5-1. Volgende week Eemnes 3 - Hees 3 om 12.00 uur. Deze wedstrijd zal een ge vecht wórden om de derde plaats. De titel doet vermoeden dat Kampong afgelopen zondag aan de Bosstraat een verdiende overwinning behaalde en niets is minder waar. Weliswaar speelde Soest een van de minder goede wedstrijden van dit sei zoen maar toch was met een heel klein beetje geluk deze wedstrijd in een 3-2, 4-3 of zelfs 5-4 overwinning geëindigd. Waarmee slechts gezegd wil zijn dat het een wedstrijd was waarin vele kan sen onbenut bleven. Onbenut, niet ver prutst! Want het werd iedere bezoe ker op de Bosstraat duidelijk dat Soest bijzonder weinig geluk had met de vele schoten op het Utrechtse doel. Door lichte blessures was trainer Jan van Renswouw gedwongen een ietwat experimentele aanval op te stellen. Zo werd Henk van Asch opgesteld als tentrumspits, omdat Martin Lang- oroek licht geblesseerd op ,,de bank" sat. Ook Arie Boer was in de basis op genomen, en noodgedwongen moest Gé Schimmel onder de lat omdat „Good Old" Epi Kamphorst met knieblessu res kampt. Eerstgenoemde maakte zijn plaatsing niet waar, maar doelman Gé speelde een nagenoeg foutloze wedstrijd. Al in de eerste minuten liet Soest zien dat het vast van plan was deze wed strijd te gaan winnen. Men bouwde een licht veldoverwicht op en het eerste schot in de wedstrijd kwam op naam van Henk van Asch. Goede combinaties volgden elkaar op, maar evenals het eerste schot van Henk van Asch gingen de scholen uit de weinig uitgespeelde kansen voor rust allemaal naast het Utrechtse doel. Het werk dat doelman Gé Schimmel intussen te doen kreeg vergde geen spectaculaire acties, waarmee al dui delijk wordt dat de eerste helft voor Soest schadevrij doorgebracht had kun nen worden. Na wat terugval, die ongeveer een kwartier duurde kwam de snelle Huub Koppel alleen vrij met een goede pass van het middenveld, maar hij stuitte op de zeer goed uitgelopen doelman Van Beek. Ook doelman Schimmel kon nog een maal zijn klasse tonen bij een corner van Kampong Johan Staal knalde een opzetje (vrije trap) van John Wester- veld (weer) net naast en Huub Koppel trof vlak voor rust met een goed schot de lat. Duidelijk tot dan toe was dat Foto: Goos van der Wilt Henk van Asch springt hoog boven een Kampong-speler uit om de bal weg te kop pen. 3-0 2-2 4-1 4-0 3-0 1-1 1-1 1-3 0-1 5-0 0-8 3-1 4-3 2-2 1-0 afgelast Klaverjassen WZ In het clubhuis van de voetbalverenig ing VVZ'49 werd maandag j.1. weer de maandelijkse klaverjasavond gehou den. 56 Deelnemers zorgden voor een gezellige strijd, die uiteindelijk gewon nen werd door mevrouw. E. Stolwijk. De onderstaande tien brachten het er het beste van af: 1. Mevr. E. Stolwijk 5209 punten 2. Mevr. M. Lelpolot 5155 punten 3. Hr. S. Opmeer 5077 punten 4. Mevr. H. Huisman 5059 punten 5. Mevr. v.d. Broek 5013 punten 6. Hr. J. SJigter 5006 punten 7. Hi. ..in u.ii punten 8. Mevr. van Houten 4916 punten 9. Hr. J. de Bree 4909 punten 10. Hr. Visscher 4821 punten De troostprijs ging naar de hr. A. Huy- tlng. Hij behaalde ..slechts" 3998 pun ten. Klaverjassen bij S.O. Soest De Sportorganisatie Soest organiseert op dinsdag 18 januari a.s. weer haar maandelijkse kaartavond. Om 20.00 uur is iedere kaartllefhebber weer wel- kom in het Paviljoen aan de Bosstraat- West. Soest wat meer verdiende dan die 0-0 ruststand. Het zou echter nog erger worden. Vlak voor rust, is een ogen schijnlijk „dode" situatie, verspeelde Johan Staal, deze middag belist onder zijn kunnen spelende, zeer knullig (Amsterdammers zouden zeggen „schlemielig") de bal. R. de Ronde van Kampong profiteerde daar be kwaam van en scoorde beheerst en zuiver (0-1). Zoals gezegd viel Arie Boer terecht uit met de rust en kwam de licht gebles seerde Martin Langbroek hem vervan gen. Maar voordat de nieuwe aanvals- linie (waarin Wim Gouw als linker spits ging opereren) tot actie kon ko men was het Kampong dat als eerste aanspraak maakte op een treffer. Uit een massale aanval werd voor het Soest- doel zo'n hachelijke situatie gescha pen dat het een wonder was dat Soest op dat moment niet op een beslissen de 2-0 achterstand werd gezet. Toch was het Soest dat even later het meeste recht kon laten gelden op een goal. Een voorzet van de snelle Huub Koppel werd door Wim Gouw ineens (het wordt eentonig) net naast gekogeld. Een hele serie corners leverde te wei nig gevaar op om de Utrechters in het nauw te brengen. Na ruim een kwartier kreeg Kampong ook weer een hele serie kansen, maar ook de Utrechters prefereerden het z.g. breien boven een goed gericht schot. Johan Staal zag nog een kogel (hoe kon het andersnet naast gaan en daar na werd Gert Westerveld (aanvaller) ingezet voor de niet inponerende Arjan Schipperen (middenvelder). Na ruim twintig minuten wilde Soest doorzetten. Een goede, massaal opge zette aanval waar geen Utrechts been tussen zat eindigde in een nard scnot van Henk van Asch: (U raadt het) net naast. Uit buiten spelpositie scoorde Kampong nog eenmaal maar daarbij kwam Soest goed weg. omdat de goed leidende scheidsrechter Tieman uit Amsterdam alert reageerde en het doelpunt afkeurde. Het gehele laatste kwartier was voor de Soest-ploeg, die allerlei pogingen ondernam om op z'n minst de gelijk maker te forceren. Het mocht niet meer baten, alles ging als eerder deze middag-.net naast... Het was een domper op de lichte vreug de voor de selectie tot dan toe. Immers, Junioren Al behaalde een regelmatige overwinning op AFC'34 Al. Het tweede behaalde een verdienste lijk gelijkspel bij LVV 2 (penalty ge mist! het derde won knap de uitwed strijd tegen Baarn 2 met 1-3 en het vierde behaalde een thuisoverwinning (weliswaar op het nippertje door veel invallers!met 2-1 op Scherpenzeel 2. Deze resultaten kunnen wellicht toch een stimulans zijn voor trainer Jan van Renswouw om door te gaan. Hij had deze wedstrijd als een sleutelwed strijd gezien. Won Soest, dan stond men l punt van de koploper af; ver loor Soest (zoals nu) dan moest hij weer naar onderen kijken om het degradatie spook een straatlengte voor te blijven. Materiaal is er voldoende bij Soest. De juiste vorm is wat zoek. Toch zul len er weer vele supporters a.s. zondag mee gaan naar Vreeswijk waar tegen de club met die naam de strijd gestre den zal worden voor de, laten we zeg gen: sub-top. DeK9.- moetei van hun* naar de oni A.s. zondag penzeel naar d In een sportieve wedstrijo twee kostbare punten verspe Hoogland. Degredatiekandidaa, land begon met 7 punten uit 11 strijden, SEC 6 punten uit 10 wedsfi" den. Reeds in de derde minuut weru. Keeper Eric Heemskerk met een zeer hard schot op de proef gesteld, maar op kundige wijze wist hij de bal te keren. Even later had Jos van Rouwendaal pech, toen Ruud van Rouwendaal op rechts doorbrak, prachtig voorzette en Jos ver buiten bereik van doelman Hans de Nooy op de deklat kogelde. In de tiende minuut ging John Westerveld in de fout. speelde de bal terug in de vrije ruimte en het was Gert Paauwe, die deze kans voor Hoogland afrondde, 1-0. Vooral de eerste helft was Wim Al tenaar fel aanvallend en Jos Rouwen daal werd de kans tot scoren ontno men, door de goed leidende scheids rechter P. H. M. Vermeer uit Utrecht, wegens te hoog trappen. De SEC-ploeg werkte zeer hard, met uitblinkers als Jan van Rees, Jaap Holleman en John Derks. Maar Hoogland kwam terug. Henk van de Fijnegeer verscheen alleen voor Heemskerk, maar op su blieme wijze wist Eric verder onheil te voorkomen. Wim de Haan van Hoog land kreeg een waarschuwing wegens gevaarlijk spel tegen Theo Altenaar. Robbert Sakkers en Jos van Rouwen daal kregen nog kansen, maar wisten deze niet te benutten. Ruud van Rou wendaal incasseerde een waarschuwing wegens het vastpakken van een tegenstander, die dreigt door te breken. Een goede voorzet van Wim Altenaar wordt door Jos van Rouwen daal net naast gekopt. Op slag van rust is het Henk van de Fijnegeer die met een zeer fraai doelpunt, buiten bereik van Heemskerk, Hoogland op 2-0 brengt. Na de pauze wederom een fel jagend SËC, maar zonder resultaat. Mark Timmer schiet hard in, doch Arie Bos weet de bal te keren. Wim Altenaar breekt door, maar met de punt van de In een sportieve wedstn vorde Al is de Sec Al hét* goed begonnen door met 1-J Na 15 minuten opende Jos Kra een goed opgezette aanval de sco, Na 25 minuten werd het 0-2 door I Henkel. Door een fout in de Amsvoro^ verdediging wérd het 0-3 door Rein Westra. In de Rust kwam Ronald de Rooy erin voor Alisa Bican. In de 60e minuut werd het 0-4 door Jos Kramer. Hierna werd Erwin Meerding voor Jos Kramer gewissel. Deze wisseling bracht een beetje onrust in de verdediging van SEC en dit werd goed afgestraft door Amsvorde 1-4. Hierna was het weer de beurt aan Sec en via een afstandschot van Ronald de Rooy werd het 1-5 wat tevens de eindstand was. Wedstrijdprogramma Sec-jeugd zater dag 15 januari 1983: 14.30 uur Sec Al - V.V.Z.'49 Al 15.00 uur Achterveld A2 - Sec A2 13.45 uur C.J.V.V BI - Sec Bl 15.00 uur Sec B2 - S.O.Soest B4 12.30 uur Baarn C2 - Sec Cl 13.45 uur Sec C2 - Ijsselmeervogels C5 13.00 uur Sec Dl - V. V.Z.A. Dl 12.00 uur Sec D2 - Hoogland D2 12.00 uur Roda D4 - Sec D3 12.00 uur V.V.Z.A. D9 - Sec D4 11.00 uur Sec El - Ijsselmeervogels E2 12.00 uur V.V.Z.'49 E2 - Sec E2 11.00 uur Sec Fl - K.V.V.A. Fl 12.00 uur Sec F2 - C.J.V.V. F2 10.00 uur Baarn F4 - Sec F3 Op zondag 2 januari zijn er wedstrijden gereden voor a-b-c-junioren van de schaatsvereniging Eemland: Bij de ju nioren-a reed Erik Walgreen een per soonlijk rekord op de 500 mtr. in 46.1 sec. en reed hij de 1500 mtr. in 2.28.0 min. Bij de junioren-b reed André Bosboom de 500 mtr. in 50.4 sec., wat voor hem een persoonlijk rekord betekende. Op de 1500 mtr. kwam hij tot een tijd van 2.35.6 min. Monique de Bruin werd op de 500 mtr. gediskwalificeerd, maar reed de 1500 mtr. in 2.50.0 min. Igor Zweers reed op beide afstanden een persoonlijk rekord nl. de 500 mtr. in. 47.8 sec. en de 1500 mtr. in 2.28.8 min. Bij de junioren-c reed ook Jolanda Los 2 persoonlijke rekords nl. de 500 mtr. in 55.3 sec. en de 1500 mtr. in 3.08.3 min., dit laatste betekende voor haar een verbetering met 8 sec. Afgelopen vrijdagavond hebben de se- Snelcursus scheids rechter Het bestuur amateurvoetbal is de mening toegedaan dat er dit komende voorjaar zo mogelijk een midweekse competitie zou moeten worden inge steld voor niet actieven. In eerste aanleg zal er over de mogelijkheden hiervan op zaterdag 22 januari a.s. een overlegvergadering plaatsvinden van het bestuur amateurvoetbal en de 20 afdelingen. Intussen heeft een aan tal afdelingen op eigen initiatief con crete plannen uitgewerkt. Dat geldt ook voor het bestuur van de KNVB. af deling Utrecht. In overleg met de Com missie Opleidingen en de Scheids- rechterscommissie wordt als eerste concrete plan een speciale snelcursus scheidsrechters voor niet actieven ge lanceerd. Onder het motto: "Maandag begint de cursus, het volgende week einde de wei in." Het doel van dit initia tief is tweeledig. Enerzijds zou de voet balsport er op deze wijze toe kunnen bijdragen om de leegte in het bestaan van een aantal niet actieven te vullen. Anderzijds zou het een versterking van het scheidsrechterscorps kunnen bete kenen, hetgeen nog steeds dringend gewenst is. Het bestuur van de KNVB, afdeling Utrecht, is voornemens, wan neer deze cursus - die eind deze maand, begin februari van start gaat (en die overdag wordt gehouden- een succes wordt, ook andere cursussen voor niet actieven te organiseren. Daarbij wordt gedacht aan de ABO cursus, de be- stuurskadercursus. de cursus zaalvoet balscheidsrechter en de scheidsrechter orièntatie-cursus. Aanmelding voor deze speciale snelcursus kan geschie den bij de KNVB. afdeling Utrecht. Postbus 2170, 3430 CW Nieuwegein. Het bestuur van de Baarnse Auto Club heeft een routebeschrijvingsrit georga niseerd, nl de Midwinterrit. De uitzet ter Folkert Kamp heeft een traject van ca. 20 km lengte uitgezet door de ge meente Baarn met daarin tal van leuke en wellicht onbekende vallen. Zoals ge bruikelijk is voor de C-klasse een wat eenvoudiger rit uitgezet. Het bestuur en de sportcommissle van de Baarnse Auto Club nodigen iedereen uit donderdag 13 januari a.s. naar café "Het Wapen van Beerestein" te komen, waar de starttafel vanaf 19.00 uur geopend is en de eerste deelnemer om 19.31 uur vertrekt. Het adres is: Zandvoortweg 132 te Baarn. De Midwinterrit is de eerste rit. die dit jaar meetelt voor het clubkampioen schap van de BAC 1983. Iedereen be gint dus weer met een schone lei en heeft weer volop kansen dit jaar kam pioen te worden. Het inschrijfgeld be draagt 10,- per équipe, waarop leden van de BAC 2,- per persoon korting krijgen. nioren van de schaatsvereniging Eem land de volgende wedstrijden gereden Fred van Tol reed de 1000 mtr. in 1.39.9 min. en noteerde op de 1500 mtr. een tijd van 2.31.3 min. Marcel van Horns- veld reed de beide afstanden m respec tievelijk 1.40.2 min. en 2.31.9 min. Bert v.d. Weerd reed de 1000 mtr. in 1.27.9 min. en noteerde op de 3000 mtr. een tijd van 4.56.3 min. Er stond veel wind. Zondag jl. zijn de junioren c-b wedstrij den gehouden. Jan van Maanen kwam aan de start voor de c-junioren en reed de 500 mtr. in 54.2 sec. en de 1000 mtr. in 1.56.3 min. Henk Hagen deed over deze afstanden respectievelijk 56.1 sec. en 1.49.1 min., wat voor hem een persoonlijk rekord betekende. Bij de b-junioren noteerde Arnold Hagen op de 500 mtr. 52.9 sec. en kwam op de 3000 mtr. tot een tijd van 6.25.8 min. André Bosboom reed de 500 mtr. in 50.4 sec., wat een evenaring van zijn persoonlijk rekord berekende. De 3000 mtr., welke hij voor de eerste keer reed, eindigde voor hem in 5.39.7 min. Igor Zweers reed de 500 mtr. in 49.0 sec. en ook hij reed de 3000 mtr. voor de eerste keer in een tijd van 5.19.6 min. Er stond veel wind en de baan was aan- Zaterdag 15 januari 1983 vvz 14.30 uur 12.00 uur 12.00 uur 12.00 uur 10.00 uur 12.00 uur 14.30 uur Dames 11.00 uur Pechvogels - WZ SEC 14.30 uur 12.00 uur 12.00 uur 12.00 uur VVZ - SOVO '54 VVZ 2 - FC Majelia 2 Huizen 4 - VVZ 3 VVZ 4 - Desto 5 CJVV 6 -VVZ 5 Hoevelaken 6 - VVZ 6 VVZ 7 - Hoevelaken 7 SEC - Hees SEC - Soesterberg 3 SEC 3 - Altius 7 DOSC6 - SEC 4 Hees 14.30 uur SEC - Hees 12.00 uur Hees 2 - Unicum 2 13.45 uur Eemnes 3 - Hees 3 12.00 uur Zuidvogels 6 - Hees 4 10.00 uur Stroe 5 - Hees 5 10.00 uur Hees 6 - Huizen 11 Soesterberg 14.30 uur Radiostad - Soesterberg 12.00 Uur Soesterberg 2 - SVL 2 12.00 SEC 2 - Soesterberg 3 Zondag 16 januari 1983 S.O.Soest 14.30 uur Vreeswijk - Soest 12.00 uur Soest 2 - Maarssen 2 12.00 uur Soest 3 - De Zebra's 2 12.00 uur Veensche Boys 2 - Soest 4 14.30 uur Soest 5 - 't Gooi 5 14.30 uur Soest 6 - Hoogland 6 12.30 uur LVV 6 - Soest 7 9.30 uur Soest 8 - Hoogland 8 14.30 uur Hoogl. veen 5 - Soest 9 14.30 uur Hoogland 11 - Soest 10 10.30 uur LVV 10 - Soest 11 9.15 uur Soest 12 - Victoria 12 10.00 uur De Zebra's 8 - Soest 13 14.30 uur Soest 14 - Actif 16 Dames 9.30 uur Soest - Laren SEC 14.30 uur SEC- Scherpenzeel 12.00 uur WIJ 2-SEC 2 14.30 uur Hoogland 4 - SEC 3 11.30 u ur SEC 4 - Limvio 3 11.30 uur SDO 5-SEC 5 11.30 uur Amersf. Boys 7 - SEC 6 Soesterberg 14.30 uur Soesterberg - De Zebra's 14.00 uur KWA 5 - Soesterberg 3 11.30 uur Soesterberg 4 - Austerlitz 3 11.30 uur Zeist 5 - Soesterberg 5 14.00 uur St. Boys 7 - Soesterberg 6 14.30 uur De Meern 12 - Soesterberg 7 Dames: 11.00 uur Soesterberg - Hoogland

Soester Courant | 1983 | | pagina 19