«SSpiverkoop Natuurbad' 'Nog geen sprake van bv Nieuwbouw bestelafdeling postkantoor gaat volgende week van start EETHOEKEN de Stadhouder brilmode FONDUE DANSANT QDeSoestef Duinen. Tweemaandelijkse termijnnota's gasbedrijf worden éénmaandelijks Waarom was Van de Ven's boekhandel dichtgeplakt? Verbetering onverharde bermen Soesterengweg Provincie vraagt reacties op sociaal-economische plannen Restaurant De Soester Duinen brengt besparing voor winter 1983 Verkoop 'Egghermonde' rond? INTENSIVE CRASH C0URSES Talenpraktikum Amersfoort r Sportvoorzitter Plomp in Nieuwjaarstoespraak Mltips.' Zwemtarieven 5% omhoog Postbussenbestand wordt gereorganiseerd 'Het belangrijkste verschil met nieuwe auto's zijn onze prijzen' r\ bij TIFFANY v. Weedestraat 52 - Soest DE GOEDKOPE BOEKENKELDER Multi dia show Indonesië Grondverkoop voor uitbreiding "Open HoP' BIRKSTRAAT 2 - SOEST - TEL 12874 Soester Courant van woensdag 12 januari 1983 Zuid an31 and woonhuis met c itasierijk aangelegde tul"' een sprankelend ideL-' een zonnig karakter. hüls Foto: Goos van der Wilt 'onkamer. ruime keuken t„ e verdieping: 3 slaand overloop en vaste igmet nog een 4e kante"3' 'akkapel, ruime tuin ZT L prettige woonomgevino I t bos dat even verderop be 'I me kamer met balken pia oer en sfeervol metselwerk 'I eni hal. 1e verdieping' 3 [S badkamer, toilet en over erdieping is als kamer Tn. )34a uis met onbegrijpelijk veel 11 t c.v.-gas. Indeling: qrote ut et open haard en parket- )n, hal en toilet. 1e verdie- amers, badkamer met lin H. 2e verdieping: 3 slaap- mer met douche en 3e toi- dubbele garage, ruime iai met apart buitenentree int een levendige straat ant een besloten, aanqe- sierbestrating. overdekte /er. Een komfortabel huis Je buitenkant niet zou ver- zoveel ruimte heeft, dubbele bewoning of als aktijkruimte. wmm 178 e »n dubbel landhuis met P 2400 m2 weelderig aalt pure klasse uit. armen en witte gevels I contrast met de om- omen en grasgazons, e woonkamer, open nd en stroken vloeren, ideuren, keuken, kel- a verdieping: 3 slaap- adkamer en trappen- 2 slaapkamers en igalow op ca. 450 m2 garage en tuin. ke architectuur, machtige kamer met open haard, het lichtkoepel en de is 1976, ouwmuren. 'kamer met schuif puin, die grenst aan slaapkamers, dou- a hal met bergkas- 'erdieping: 2 slaap- bergkast. woonvilla met tuin den luisterrijke en- bet riante trappen- ste kennismaking 3ze villa. In de lin- 'n gebruik als kan kitchenette. toilet •r en woongedeel- grond geheel ge- Living. eetkamer, Oorspronkelijke n. Moderne keu- compleet inge- f. 1e Verdieping: aangrenzende e slaapkamers, Vaste trap naar 5 en bergruimte. spraak voor een 2ichzelf over- gelijkheden die Jen heeft. 71. Comforta- aapkamers en f66.000.-. burglaan 11. ge, souterrain okamers. f415.000.-. Halfvrijstaand ners op ruim f249.000.-. raai apparte- grote woon- f 119.500,-. Moderne vrij- :ht, 4 slaap- N.o.t.k. 146. Semi- Tiers en 2 f465.000.-. 3251 3-630506 Tijdens de inmiddels traditie geworden jfporteontactavond aan het begin van pet nieuwe jaar vorige week in het res- aurant van het Soester Natuurbad, heeft voorzitter drs. G. Plomp van de Sportstichting met nadruk het gerucht «gen gesproken dat het Natuurbad zal worden verkocht. "Er wordt niks ver docht," aldus de heer Plomp. "Moge- 1 lijk bestaat er hier en daar wel belang stelling voor, maar op dit moment is er •zeker geen sprake van verkoop." De heer Plomp deed deze mededeling zijn nieuwjaarstoespraak, waarin [terugblikte op het afgelopen jaar - "geen rijk. eerder èén van de magere Pjaren op sportgebied." al kon hij toch i paar zaken vermelden die zeker de moeite waard zijn geweest. Eigen inbreng Bln dit verband noemde hij o.m. de E nieuwe tribune bij SEC en de totstand- Bkoming van de kleedaccommodatie/- I clubgebouw bij S.O. Soest. Hij legde er I de nadruk op dat deze aanwinsten niet I alleen maar geld van de gemeente had- I den gekost, zoals buitenstaanders wel I eens geneigd zijn te denken. De eigen I inbreng van de clubs, zowel financieel I als door vrijwilligerswerk, is van groot I belang geweest. De heer Plomp roemde verder het en- thousiasme van de ouders van de fiets- crossers, waardoor er in het voorbije jaar iets goeds voor deze categorie sporters tot stand is gebracht. "Na tuurlijk is er in Soest ook een groep sporters, die terecht verzuchten 'wan neer zijn wij nu eens aan de beurt?'". De heer Plomp doelde met name op de motorcrossers, waarvoor het tot nu toe niet is gelukt een geschikt terrein te vinden. "Maar binnenkort hopen we van hogerhand een oplossing aange reikt te krijgen," aldus de voorzitter, wijzend op de plannend voor een regio naal crossterrein tussen Amersfoort en Leusden. Het nog maar enkele maanden functio nerende bestuur wenste hij toe dat het snel zijn 'zetting' zou vinden en dat het in de komende periode iets zou kunnen bereiken voor de sport, ondanks de be zuinigingsperikelen, waarmee het be stuur al wordt geconfronteerd. Over die bezuinigingen, waardoor de spprt een bijdrage van ruim een ton moet gaan inleveren, merkte de heer Plomp op: "We hebben intussen al een paar idee tjes. al wordt het wel steeds moeilijker om posten te vinden waar nog iets af kan." Misverstand Bezorgdheid sprak zijn opmerking over de contributies, die "aan afkal ving bloot staan." ïri dit verband wilde hij wel graag een opmerking kwijt over Wethouder Plomp tijdens zijn Nieuw- jaarsspeech in het restaurant van het Soester Natuurbad. het op ruime schaal voorkomende "merkwaardige" misverstand dat de sporter in Soest slechts 35 gulden voor het beoefenen van zijn hobby betaalt. "Dat is alleen maar de bijdrage die hij of zij aan de gemeente betaalt. De con tributie ligt veel hoger." "Waar houden de mensen op met spor ten, omdat het niet meer te betalen is?" vroeg de heer Plomp zich bezorgd af. ,,In de gezinnen heeft sportbeoe fening dikwijls een hoge prioriteit. Dat laten de mensen niet zomaar wegval len." Hij verzekerde de tientallen sportlieden in de zaal dat het bestuur op dit punt zeer alert zou zijn en in het nieuwe jaar "de zaak in de hand zou proberen te houden. In de plannen voor 1983 zal overigens grote nadruk komen te liggen op het particulier initiatief, meende de heer Plomp. "We zijn met BDC bezig.over een hal, al zijn er uiteraard nog allerlei obstakels, en misschien kunnen we nog iets voor de atlektiek doen." Plannen voor energiebesparende maatregelen moeten verder worden uitgewerkt, met name voor het Natuurbad. In dit ver band maakte de heer Plomp ook zijn opmerkingen over de "dreigende" ver koop van het bad. i januari en februari een originele Oostenrijkse Hüteavond. Heerlijk ontspannen dansen en dineren in Oostenrijkse omgeving 30 - p.p. onbeperkt SOESTERBERQSESTRAAT 1M. SOESTDUINEN 021SS 1273». Wanneer de gemeenteraad akkoord gaat met het voorstel van li. «ui W. zullen de zwemtarieven in Soest, met name voor het gebruik van het Soester Natuurbad en "de Turt." met 5', wor den verhoogd. Tijdens de vergadering over de finan ciële ombuigingsoperatie is besloten dat het tekort bij de zwembaden met 25.000,- moet worden verminderd. Bij de vaststelling van de diverse gemeen telijke tarieven is een besluit over de zwemtarieven destijds aangehouden, totdat over de ombuiging meer.duide lijkheid zou bestaan. In het voorstel van het College is afge zien van een extra tariefsverhoging om het tekort te dekken. De verhoging blijft derhalve beperkt tot 5'zoals het bestuur van de Stichting Zwembaden had bepleit. Een kaartje voor het Soester Natuur bad gaat voor de jeugd t/m 14 jaar 2,10 kosten; vanaf 15 jaar 3.10. Een seizoenabonnement kost in het vervolg vanaf 17 jaar 54.--. Voor De Turf geldt een tarief van 1.85 voor de jeugd t/m 14 jaar. Vanaf de leeftijd van 15 jaar betaalt men 2,10. Door de sterk gestegen gasprijs van de laatste jaren en doordat de inning van het CAI-abonnement en de reinigings rechten via het Gasbedrijf plaatsvindt, is vopr veel verbruikers de tweemaan delijkse termijnnota erg hoog gewor den. Meerdere verbruikers hebben dan ook gevraagd of het Gas- en CAI-be- drijf over wil gaan op inning van de verschuldigde bedragen via maand- termijnnota's. Burgemeester en wethouders hebben daarom besloten om vanaf 1 januari 1983 over te gaan op maand-incasso, met uitzondering van de maand decem ber, waarin geen termijnnota zal wor den aangeboden. Dit betekent dat men in januari t/m wvcmbpr fpn torm i in ter grootte van l/ll gedeelte van het te verwachten verschuldigde jaarbe drag. Voor de meeste verbruikers is de termijnnota iets meer dan de helft van de 6e termijnnota van vorig jaar en nog niet aangepast op basis van de nieuwe tarieven. Nadat men de afrekening over 1982 heeft ontvangen zal de termijnnota worden aangepast, waarbij dan reke ning zal worden gehouden met het gas verbruik in 1982 en de nieuwe tarieven. Aan verbruikers die automatisch be talen zal door het Gas- en CAI-bedrijf niet elke maand meer een nota gezon den worden. Bij deze verbruikers zal op het dagafschrift van de bank of giro vermeld staan welke maand de afschrij ving betreft. Toen uw verslaggever over de Soester- bergsestraat liep zag hij dat de grote vellen papier waarmee boekhandel Van de Ven een paar dagen was dicht geplakt weer waren verdwenen. Toch even kijken wat ze daarbinnen gedaan hebben, dacht hij. Gewoon, de voor raad getold en schoongemaakt, vertel len ze desgevraagd. En de voorver koop? Ja natuurlijk, de voorverkoop- boeken (restpartijtjes van de uitge verij) vast in de winkel klaargezet. En al die stapels op de grond dan? Op de grond voor alle kasten staan stapels boeken, samen honderden, misschien wel meer dan duizend exemplaren. Wat zijn dat dan voor boeken? Dat, vertellen ze van Van de Ven., dat zijn nu de échte uitvori"- ■-•mpken. Dp eigen oude voorraad, duizend en één exemplaren, enkele stuks, uit alle 52 rubrieken. Gaat dat naar de opkoper? Welnee, éénmaal per jaar gaan al die boeken (ook heel veel kinderboeken) weg voor minder dan de helft, niet naar de opkoper, maar gewoon aan de eigen klanten. Je gelooft je ogen niet als je dat ziet, zoveel en zo goedkoop. Ik vind daar natuurlijk wat van mijn gading bij voor mijzelf, mijn vrouw en mijn kinderen. Of dat echt gekocht kan wor den voor zo weinig vraag ik eerst nog voorzichtig. Ja hoor, pak maar mee. Gelukkig ga ik naar huis met een stapel boeken voor een prikkie. Ik zou toch dezer dagen even langsgaan als ik u was. de échte opruiming is nu begon nen. (advertentie) Volgende week woensdag, 19 januari, wordt een begin gemaakt met de bouw van de bestel-dependance van het Soes ter postkantoor, die op het industrieter rein aan de Nijverheids weg gaat ver rijzen. Wanneer een en ander volgens plan verloopt zal het pand in het laatste kwartaal van dit jaar gereed zijn. Oud- directeur P. J. van Leeuwen zal om 11.00 uur *s ochtend de plechtigehande lingen verrichten waarmee de nieuw bouw officieel van start gaat. Engels - Duits - Frans - Spaans - Portugees - Italiaans - Russisch - Nederlands. 2tot4weken. Inl. 033-729097 Een bewoner van de Soesterengweg heeft zich onlangs tot de gemeente ge wend met het verzoek iets te doen aan de wateroverlast bij de onverharde bermen van de Soesterengweg. Door de dienst gemeentewerken zijn reeds emge werken uitgevoerd, terwijl ande re binnenkort aan de orde komen. Het dwarsprofiel voor de woningen aan de Soesterengweg, tussen de Molen straat en uw woning bestaat uit de rij weg en een plm. 5.00 meter brede onverharde berm. Langs de perceels- grenzen is een voetpad van beton- tegels dat tijdens de reconstructie en de aanleg van de riolering Molenstraat is aangelegd. Daarvoor was de situatie sinds jaar en dag, een onverharde berm •vanaf de perceelsgrenzen tot de rij- Belasting-verordeningen Koninklijk goedgekeurd Bij Koninklijk Besluit van 6 december 1982, nummer 13, zijn de volgende be lastingverordeningen voor 1983 goed gekeurd (raadsbesluiten van 21 okto ber 1982): leges (inclusief leges bouw vergunningen), marktgelden, begraaf- rechten, rioolrecht en hondenbelas ting. De verhoogde tarieven treden op 1 januari 1983 in werking. Aan de ge meenteraad is inmiddels een voorstel gedaan tot verlaging van de markt gelden. weg. Doordat het lengte-profiel vanaf de Molenstraat een aflopende helling vertoont, verzamelt het oppervlakte water zich hoofdzakelijk in de berm voor uw woning. Om dit water op te vangen is op deze plaats een straatkolk geplaatst met rondom een klinkerver harding. Tevens zullen de zeer geringe verzakkingen in het tegelpad nog wor den gerepareerd en zullen de diepste oneffenheden in de berm worden ge ëgaliseerd. De occasions van Smeemg: Smeemg. Omdat uw garage netzo betrouwbaar moet zijn als uw auto Koningsweg 14 Soest TclOlIK 13227 Eind vorig jaar verscheen een contou rennota, waarin gedeputeerde staten van Utrecht het voorstel doen een pro vinciaal ontwikkelingsinstituut met een aantal uitvoerende taken op sociaal-economisch terrein in te stel len. Daarnaast zou er een breed sa mengestelde sociaal-economische ad viesraad moeten komen en een provin ciaal overleg tussen het georganiseer de bedrijfsleven en G.S. Voordat provinciale staten om hun oor deel over de contourennota wordt ge vraagd, krijgen belangstellende organisaties en ander geiniei eer den de gelegenheid er op te reageren. Schriftelijke reacties zijn welkom tot 1 februari a.s. Adres: Gedeputeerde sta ten van Utrecht, postbus 18100. 3501 CC Utrecht. Exemplaren van de contourennota zijn verkrijgbaar bij de afdeling voorlich- tuig van de provinciale griffie, tel. (030) 321632, toestel 444. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij het bureau econo mische zaken, tel. (030 524111, toestel 237. Het wordt voor een steeds groter wor dend aantal mensen steeds moeilijker ieder jaar weer al datgene te doen wat zij het jaar daarvoor ook deden voor wat betreft de wintersportvakantie. Aan zon en sneeuw kan De Soester Duinen niet veel doen, maar waar men wel wat aan doet zijn de genoeglijke avonden, de après ski-avonden en de gezellige Oostenrijkse fondueavonden en ook nog voor een veel lagere prijs dan men gewend is in de wintersport gebieden. Daarnaast is een beetje sneeuw van harte welkom, want dan herkent u het gebied van de Soester. Duinen niet meer. Voor de langlau fers is het dan volgens de kenners één van de mooiste langlaufparcoursen van Nederland met uitgezette loipes. Nog even terugkomend op die bespa ring, want daar gaat het om. De Soester Duinen organiseert alle zaterdagen in januari en februari vanaf 15 januari een originele Oostenrijkse Hüteavond in haar restaurant De Soester Duinen. Het rechter gedeelte is dan geheel in Oostenrijkse stijl ingericht. Vanaf 17.00 uur is er een trio in stijl en kan men naar hartelust dansen. Men kan onbeperkt fonduën of racletten (een soort gourmet met uitsluitend raclette kaas, uitjes, augurkjes en gepofte aar dappel). Uiteraard ontbreekt de glüh wein piet en zijn er tal van Oostenrijk se wijnen te verkrijgen. Verder is er de bekende Obstler en Puntigamer bier om de dorst te lessen. De prijs van de fondue inclusief de muziek is slechts 30,- p.p. wat goed koop genoemd mag worden. Zo draagt restaurant De Soester Dui nen ook steentje bij om voor een be- Zo draagt restaurant De Soester Dui nen ook zijn steentje bij om voor een betaalbare prijs toch een gezellige avond door te brengen en alle dage lijkse problemen even te vergeten. Deze avonden worden georganiseerd met medewerking van het Oostenrijks verkeersbureau, Austrian Airlines en Roelofs wijnimport. Om u in de gelegenheid te stellen een glaasje glühwein te drinken heeft men op de openingsdag vanaf 12.00 uur gezorgd voor een originele skikabine recht streeks uit Oostenrijk (men zegt dat de Koninklijke familie hier diverse malen tijdens hun vakanties gebruik van hebben gemaakt). Vanuit de kabi- ne wordt tot 17.00 uur een glas glüh wein geschonken. Het landgoed Egghermonde in Soester- berg zal waarschijnlijk worden ver kocht aan de heer J. Tournois uit Den Briel. Tournois heeft het hoogste bod gedaan op het landgoed 305.000 gulden plus 15.000 gulden voor enkele kleine stukjes grond) dat bij openbare inschrij ving te koop werd aangeboden. Alleen de toestemming van de gemeenteraad is nog nodig voordat de koop definitief gesloten kan worden. Tournois, die restaurateur, galeriehou der en kunsthandelaar is, zegt erg te vreden te zijn over de koop van het landgoed met zijn kapitale villa. ,,Wij zijn van plan om het pand eerst in de oorspronkelijke staat terug te brengen, en er dan in te gaan wonen. Maar om dat het pand nogal groot is, kan ik er ook een expositieruimte en werkplaats in aanbrengen. Op het landgoed wil ik beelden plaatsen. Belangstellenden kunnen dan op bepaalde dagen komen kijken." De eigenaar is spè verwacht niet dat de gemeenteraad bezwaren tegen de koop zal maken. ,,Wat ik met het land goed wil gaan doen past goed in het be stemmingsplan. De nieuwe eigenaar mocht niets aan het huis gaan verbou wen. Welnu, dat ben ik ook helemaal niet van plan. Het zal juist gerestau reerd worden." Om twee verschillende redenen heeft Tournois het landgoed gekocht. ,,Ik heb grote kinderen die in Utrecht studeren. Die moeten nu.ejke.daij.naaj; Den Briei reizen, Soesterberg ligt aicn- ter bij Utrecht, dus ze zullen minder tijd hoeven te besteden aan het reizen. Ten tweede is het zo dat Egghermonde meer in het centrum van het land ligt. Dat is een groot voordeel ten opzichte van de stad waar ik nu mijn galerie heb." De verkoop van het landgoed heeft heel wat voeten in de aarde gehad. De gemeente is er al jaren mee bezig. Aanvankelijk besloot de raad tot ver koop aan de Nationale Woningraad voor 575.000 gulden. Mede door bezwa ren uit Soesterberg keurden gede puteerde staten het raadsbesluit tot verkoop af. Later werd het verkocht aan de tweede gegadigde, de heer E. P. Sival in Soesterberg, voor 416.000 gulden. Hij slaagde er echter niet in om de financiering rond te krijgen. De gemeente besloot toen tot verkoop bij openbare inschrijving. Het hoogste bod is 305.000 gulden, 275.000 gulden lager dus dan de aanvankelijke ver koopprijs die de nationale Woningraad bereid was te betalen. In het nieuwe pand wordt voornamelijk de afdeling 'Bestelling en verzending Brief- en Pakketpost' ondergebracht, die nu nog onderdak vindt in het post kantoor aan de Steenhoffstraat, dat echter al jarenlang veel te klein is. Bo vendien wordt in het nieuwe gebouw een kantine opgenomen. Eén van de gevolgen van de algehele r-éorganis£ft'é';diebij de postdienst in Soest gaat plaatsvinden is, dat het hui dige postbussenbestand naar de nieuwe behuizing zal worden overgebracht, waar de via de postbussen binnenge komen post in ontvangst kan worden genomen. Mochten houders van postbussen in het huidige postkantoor aan de Steenhoff straat echter overwegende bezwaren hebben tegen deze nieuwe regeling, dan blijft uiteraard een postbus aan het hoofdpostkantoor voor hen beschik baar. Men dient er dan wél rekening mee te houden dat men een nieuw postbus nummer toegekend krijgt, omdat het huidige postbusnummer op grond van organisatorische en praktische overwegingen niet kan worden gehand haafd. In dergelijke gevallen zal men zijn briefpapier etc. tijdig van het nieuwe postnummer dienen te voor zien. De postdienst zal al het nodige in het werk stellen - zo wordt in een onlangs verschenen circulaire meegedeeld - om de post in de overgangsfase bij de juiste postbus onder te brengen, al zal het misschien niet helemaal uitgeslo ten kunnen worden dat deze tussen de correspondentie van de nieuwe houder van het oude postnummer terecht komt. Belangstellenden worden in de gele genheid gesteld hun voorkeur aan te geven, door middel van een formulier dat aan het postkantoor moet worden teruggezonden. Meer dan 2000w,boeken in prijs verlaagd in van boekhandel Van Weedestraat/ .Stadhouderslaan Wij kopen al uw oude boeken Op woensdag 19 januari a.s. verzorgt Reis bureau Gerth in samenwerking met Unitravel een multi-dia avond over Indonesië. Deze prachtige dia show. waarvan de tekst inge sproken is door Mies Bouwman, wordt ge houden in de Open Hof. Dalweg/hoek Veen besstraat De avond begint om 20.00 uur en toegangs kaarten hiervóór zijn verkrijgbaar bij Reis bureau Gerth. tel. 22144 of 12683. Overeenstemming over grond verkoop voor winkel- pooi Soest-Zuid Breevast B.V. te Utrecht (Bredero Vastgoed) is bereid een stuk grond aan de Soesterbergsestraat van de gemeente aan te kopen ten behoeve van de uitbreiding van de winkelpool in Soest-Zuid. Het gaat daarbij om een oppervlakte van ca. 3000 m2, met een mogelijkheid voor de vestiging van een bank en horecabedrijven. Het College van Burgemeester en Wet houders deelt in een brief aan de ge meenteraad mee dat met Breevast vol ledige overeenstemming is bereikt. In de overeenkomst is vastgelegd dat er rekening wordt gehouden met een eventueel niet doorgaan van de plan nen. De gemeente is in elk geval aan de overeenkomst gebonden tot l januari 1986. evenals zij gerechtigd is de over eenkomst per 1 januari 1988 op te zeg gen wanneer met de realisatie van het project nog niet zou zijn begonnen. Indien de gemeenteraad akkoord gaat is met de verkoop een bedrag van 1.300.000,- gemoeid. Caravans moeten verdwijnen Rondom het braakliggende terrein aan de Rademakerstraat in Soester berg, waar de door brand verwoeste meii belzaak Meubidick was gevestigd, is een omheining aangebracht, sinas enige tijd staan binnen die omheining cara vans. Enkele raadsleden uitten hier over vorige week hun verwondering tijdens de rondvraag in de commissie vergadering van bedrijven en perso neelszaken. De nieuwe situatie is in strijd met het bestemmingsplan. On duidelijk is overigens of het hier gaat om handel in caravans of alleen om een opslagplaats. De zaak is in onderzoek bij de afde ling ruimtelijke ordening van de ge meente. De directeur van gemeentewerken, ir. S. H. Brunekreef, deelde desgevraagd mede dat hij Burgemeester en Wet houders zal adviseren de eigenaar van het Meubidick-terrein aan te schrijven met het verzoek de caravans onmiddel lijk weg te halen. Het College beslist de volgende week dinsdag, aldus commis sievoorzitter wethouder drs. J. Th. Oudemans (VVD). In de gemeenteraadsvergadering van volgende week komt aan de orde het verzoek dat de Hervormde Gemeente en de Gereformeerde Kerk van Soest aan het gemeentebestuur hebben gericht om een stuk grond aan te kopen ten be hoeve van de uitbreiding van het kerk gebouw "De Open Hof" aan de Veen besstraat. Het betreffende perceel is 220 m2 groot en zal worden verkocht voor een bedrag van 18.700,- (exclu sief BTW), indien de gemeenteraad met het voorstel van het College in stemt. de kontakten Polycon kontaktlenzen zijn „Z"uurstofdoorlatende harde lenzen die ook nog zacht op het oog aanvoelen. Dat is nieuw. Tot voor kort waren alleen zachte lenzen gasdoorlatend. Maar niet iedereen is geschikt voor zachte lenzen, of men ziet tegen het veeleisende onderhoud èn de hoge kosten op. Toch wil iedereen graag profiteren van die nieuwe ademende lenzen. Zijn er nog meer voordelen van die nieuwe „Z"uurstofdoor- latende Polycon lenzen? Gelukkig wel! 1De lenzen zijn buitengewoon ogenvriendelijk. 2. De lenzen bevatten siliconen en voelen daardoor duidelijk zachter aan dan normale harde lenzen èn laten voldoende zuurstof door. 3. De gewenningstijd is zeer kort. 4. De meeste mensen die Polycon lenzen dragen kunnen zonder problemen lenzen en bril afwisselen en blijven steeds helder zien. 5. Overgevoeligheid tegen licht en hinderlijke reflexen worden door de nieuwe Polycon lenzen bijna altijd opgeheven. 6. Sportbeoefenaars hebben meer baat bij de Polycon lenzen, omdat het materiaal een betere warmte-afgifte heeft. Dat is belangrijk voor de zuurstofbehoefte van het oog. Wie heeft er bijzonder veel voordeel van? ledereen die leeft en werkt in een omgeving waar de lucht droger is dan normaal. Dat is in airconditioned gebouwen zoals kantoren, warenhui zen, ziekenhuizen, banken, supermarkten of gewoon thuis waar de C.V. de lucht droog maakt. Polycon lenzen moeten nat bewaard worden, maar vragen géén duur of gecompliceerd onderhoud. Polycon lenzen geven het comfort van zachte lenzen en het scherpe zien van harde lenzen. Polycon lenzen gaan langer mee dan zachte lenzen. Polycon lenzen kunnen verzekerd worden. Gediplomeerd optometrist - Lid O.V. I

Soester Courant | 1983 | | pagina 3