f Landelijke Rij vereniging en Ponyclub Eldorado Goed begin Alfrink Mavo bij schoolschaaktoernooi Savornin Lohman-schakers struikelen voor halve finale Kaartleesrit AMAC op 26 januari a.s. Shot met 31 teams de competitie in Soester schakers nog ongeslagen Shotspeler Harry Maassen Goois tafeltenniskampioen Marius van Heiningen snel- damkampioen provincie Utrecht Den Os koploper bij Soest BC Badso uit Soesterberg (ftreen wederom kampioen! Geslaagde feestavond van Cross Team Soest jPapilli RUITERSPORT TAFELTENNIS DUIVENSPORT SCHAKEN TAFELTENNIS BOWLING DAMMEN DAMMEN ZATERDAGVOETBAL jjjjjjjÊjÊjm^ 7 16 Soester Courant van woensdag 19 januari 1983 Op zaterdag 11 december en zaterdag 15 januari j.1. heeft de L.R.P.C. Eldo rado Soest weer indoor-dressuurwed- strijden verreden. Op 11 december werd er in de manege in Utrecht streng gejureerd. Vandaar dat er niemand boven de 110 punten uit kwam. In de B-dressuur kreeg Nathalie Wol- lenberg met Apache 101 punten en Sa- bina van Dijk met Cartouche 104 pun ten. In de L-dressuur behaalde Ingrid Strumpel met Bartje 108 punten en Ta mara Bok met White Rocket 101 pun ten. Op 15 januari, bij de Indoor-dressuur bij "Het Kleine Ros" in Wijk bij Duur stede. behaalde in de B-dressuur Nat halie Wollenberg met Apache maar liefst 135 punten, wat goed was voor een 2e plaats, waardoor zij 2 winstpun ten wist te behalen en nu ook L-dres- suur gaat rijden. Sabrina van Dijk behaalde 102 pnt. In de L-dressuur behaalde Ingrid Strumpel met Bartje 113 punten en Ta mara Bok met White Rocket 96 pnt. Lezers van de sportpagina van de Soester Courant zullen vaker dit soort stukjes tegenkomen en zich misschien afvragen wat is dat voor vereniging? De L.R.P.C. Eldorado is een nog niet zo grote vereniging, maar wel oer -gezel- lig. Zij komt. naar gelang de grootte van de groep, één of twee keer in de week naar de binnenbak van de Ma nege Eldorado aan de Bosstraat, waar les wordt gegeven door Ferry Leek. Overal in de omgeving waar wedstrij den van landelijke rijverenigingen uit onze kring worden georganiseerd, schrijft Eldorado daarvoor in. Er is een hechte verenigingsband. le dereen helpt en steunt elkaar. Daar door worden de wedstrijden ook echt gezellig. Wie een eigen pony heeft en wel ge ïnteresseerd is in serieuze dressuur en alles wat met paardesport te maken heeft, kan gerust eens komen kijken, zaterdag"s van 13.00 tot 14.00 uur of maandags van 18.00 tot 19.00 uur. bij Manege Eldorado aan de Bosstraat. Meer informatie bij Fam. de Borst. Wieksloterweg O.Z. 85, Soest. tel. 17500. In het Br andpunt te Baarn is zaterdag middag j.1. het toernooi van de school- schaakkampioenschappen begonnen. De organisatie berust wederom bij de jeugdcommissie van de Stichts-Gooise Schaakbond. De scholen zijn ingedeeld in vier categorieën cat. A. HAVO en VWO bovenbouw cat. B. HAVO en VWO onderbouw cat. C MAVO en LBO cat. D. Basisscholen De kard. Alfrink Mavo is ingedeeld in categorie C. samen met de Openbare Scholengemeenschap De Randdijk uit Nieuwegein. de Buitenlandpoort Mavo uit Vianën en tenslotte met het Alb. Thijm College uit Hilversum. Het team van de Kard. Alfrink Mavo is samengesteld uit: 1. Rob Gerrits. 2. Bert Jansen. 3. Gert Stavast. 5. Donald Farrell en 5. Arnoud Banda. O.S.G. De Randdijk - Kard. Alfrink Mavo: 1-4 Derde bordspeler Gert Stavast mocht het spits afbijten door zijn opponent met een verraderlijke Dame-Paard-combi- natie tot overgave te dwingen. Arnoud Banda liet zijn tegenstander langer in het ongewisse dan nodig was. Enkele keren zag hij de mat-zet over het hoofd, totdat hij nog net op tijd kon toeslaan. De spanning keerde weer- terug toen Donald Farrell zijn Dame liet verschal ken, waardoor de partij verloren ging. Gelukkig deed Bert Jansen wat van hem werd verwacht. Gedecideerd bouwde hij aan de stellingen en op overtuigende wijze stevende hij op de overwinning af. De meest enerverende wedstrijd speel de deze keer Rob Gerrits. Nadat de kruitdampen waren opgetrokken, had Rob een Paard winst. Helaas plaatste hij het beest op een verkeerd veld. waardoor hij het om niet kwijt raakte, maar uiteindelijk mocht hij na een spannend eindspel de gelukwensen in ontvangst nemen. De sc-hakertjes van de De Savornin Lohmanschool in Soest-Zuid hebben, ondanks het feit dat zij zich zo tel mo gelijk verweerden, de halve finale van het provinciaal kampioenschap niet kunnen bereiken. Eenmaal doet de uit slag anders vermoeden, maar vrijwel steeds was het krachtsverschil miniem en had de uitslag net zo goed andersom kunnen zijn. Mógelijk zou bij wat meer wedstrijdervaring meer zijn bereikt. Dit laatste bleek eigenlijk direct al in de eerste wedstrijd tegen de kampioen van Barneveld toen twee spelers in ge wonnen positie hun dame aan een vroegtijdig einde hielpen. Winst was er- wel voor Bron Vos. die na een wat zwakke opening de individueel kam pioen van Barneveld versloeg. Arjan Hoksbergen had daarvoor al met een vlijmscherpe aanval het eerste punt voor de Soester school aan laten te kenen. Astnd Boessen bleef tot het laatste toe kans op winst behouden, maar een heel klein foutje in het eind spel bracht de uitslag toch op 2-3. De wedstrijd tegen de kampioen van Hilversum werd met nog meer- precisie gespeeld, maar nu zat het duidelijk tegen en wist niemand ondanks zeer spannende eindspelen tot winst te ko men. De laatste wedstrijd werd gespeeld te gen de uiteindelijke poule-winnaar, de kampioen van Vianen en bracht de meeste spanning. Wanneer de volle winst zou worden behaald, dan zou men zich alsnog voor de halve finales plaatsen. Na een goed uur spelen was de stand echter 2-2 en zat plaatsing er niet meer in. Maar bij Soester winst zou de tegen stander geen poule-winnaar zijn en hadden nog andere scholen kansen. Alette streed wat zij kon en wist steeds weer de winstkansen voor Soest te hou den. Uiteindelijk werd een pionoffer haar toch fataal. Ondanks verlies, maar niet met het gevoel verslagen te zijn. werd de thuisreis aanvaard. Woensdagavond 26 januari a.s. organi seert de AMAC voor leden en niet-le- den een kaartleesrit. voor auto's, van plm. 45 km lengte in de omgeving van Barneveld. De uitzetters hebben voor deze avond een zgn. ..pijlenrit" uitgezet, waarbij de deelnemers via op het kaartfragment ingetekende pijlen zelf de route dienen samen te stellen en te rijden. Ingeschreven kan worden in de A-klas- se (voor ervaren equipes), de B-klasse (gevorderden) en in ae C-klasse (spe ciaal voor beginners Vooral de C-klasse wordt een leerzame rit aangeboden, zodat deze deelnemers vertrouwd worden gemaakt met het kaartlezen als wedstrijdsport. Ingeschreven kan worden vanaf 19.30 uur in café-restaurant ,,De Faam", Hamseweg 9 te Hoogland, waarna om 20.00 uur de le deelnemer van start gaat. Het inschrijfgeld bedraagt voor leden 8,- en niet-leden 12,- incl. het kaart- leesmateriaal en kaartleeslineaal. Voor meer informatie: Pim Schol 03240- 16613. Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Na een rustpauze van zes weken die door de .Shotleden voornamelijk gevuld is met het spelen van de nodige regio nale en nationale tournooien gaat a.s. zaterdag 22 januari de competitie weer van start. Shot zal in deze voórjaars- competitie uitkomen met 31 teams, wat voor Shot een rekordaantal is. Voor veel van deze Shotteams zal het overig ens een zeer zware competitie worden; in de herfstcompetitie wisten liefst 11 teams kampioen te worden en deze teams staan nu voor de opgave om zich ook een klasse hoger te manifesteren. Met 4 landelijk spelende teams valt er voor de Soester tafeltennisliefhebbers in ieder geval weer tafeltennis van uit stekend niveau te aanschouwen in de Shotzaal aan de Valeriaanstraat. Heren: Shot 1 wist In de vorige competitie met een gigantische, overmacht kampioen te worden in de 4e divisie, zodat men deze competitie weer in de 3e Divisie uit zal komen. Het doel van deze com petitie zal het spelen op klassebehoud zijn, iets-wat gezien de zware poule van Shot 1 zeker niet makkelijk zal zijn. Te genstanders zijn achtereenvolgens Delta Impuls (HeerenveenNMB/- VDO (Amstelveen). Tempo Team (Amsterdam). Nieuw Vennep en Tref fers (Bovenkarspel). René Daselaar, Harry Maassen en Dirk Schudding vormen het vertrouwde trio dat de Shotkleuren in deze poule zal gaan ver dedigen. Gestart wordt aanstaande za terdag met een uitwedstrijd in Heeren veen tegen Delta Impuls 1, een wed strijd die in het verleden altijd borg stond voor veel spanning en sensatie. Ook voor Shot 2. dat na het verrassende kampioenschap in de herfstcompetitie nu in de 4e divisie zal debuteren, is spe len op handhaving het devies. Daartoe zal men twee van de volgende teams onder zich moeten houdenShot uit Wa peningen. Gentac uit Gendringen. Seine Meubelen uit Zwolle. Iduna uit de Bilt en afdelingsgenoot VEV uit Hilver sum. Gerhard Busch. Edwin Luyben en Bert van Velzen starten a.s zater dag met een thuiswedstrijd tegen naamgenoot Shot uit Wageningen, direkt al één van de tegenstanders waar Shot 2 zijn punten tegen zal moe ten halen. Toeschouwers zijn vanaf 15.00 uur uiteraard van harte welkom. Shot 3 zal deze competitie uitkomen in de 2e klasse van de afdeling 't Gooi. Ge kozen is voor één drastische ver jonging van dit team. met als doel Shot 3 binnen afzienbare tijd weer terug te brengen in de hoogste afdelingsklasse. Dat zal deze competitie overigens nog niet lukken, want de eerste tegenstan der is het sterke Pokerface 1. Shot 4 komt uit in de andere 2e klasse poule. Verwacht mag worden dat de routine van dit team in ieder geval garant zal staan voor een probleemloze competi tie. Dames: De Shotdames wisten het de afgelopen competitie op het nippertje te redden in de 3e divisie, zodat men ook deze com petitie weer landelijk gaat spelen. In deze nieuwe competitie stuiten de Shot- P.V. De Vriendschap Zaterdag 5 februari a.s. wordt er in het clubgebouw aan de Nachtegaal- weg, de jaarlijkse feestavond gehou den bekend onder de naam Kleintje Karnaval. Leden, donateurs, en begunstigers worden uitgenodigd om deze avond bezoeken. Kaarten voor deze avond, zijn te ver krijgen bij J. Kamerbeek, Wijnand Toplaan i, H. Rauch, Molenstraat 127. Toen het eerste tiental van de Soester schaakclub een jaar of vijf, zes gele den voor de eerste maal uit de Promo tieklasse van de Stichts Gooise schaak bond duikelde, werd de degradatie naar de eerste klas een jaar later al weer ongedaan gemaakt. De kans dat de geschiedenis voor de Soester schaakclub zich in dit opzicht weer zal herhalen is niet uitgesloten. Nu vier van de negen wedstrijden in de eerste klasse B gespeeld zijn, zijn de Soesters nog altijd ongeslagen. Ook concurrent HSG 3 kan nog wijzen op de ongeslagen status. Vorige week vrijdag (in de vierde ron de) rekende de Soester toptien af met een andere concurrent. Het sterke Via nen werd in de grote zaal van gebouw Credo naar een even verrassende als grote e1^ - 3nederlaag gespeeld. Dat de cijfers niet nog sterker in het nadeel van de bezoekers zijn uitgeval- en heeft Vianen aan zijn tegenstander te danken. Toen vijfde bordspeler Van Tuinen een half uur voor de tijdcontrole het win nende puntje had binnengebracht liet Soest in de nog twee resterende ont moetingen de touwtjes enigszins vie ren. In tijdnood namen zowel René Molenaar als Ronald Henze genoegen met remises in stellingen die naar la ter zou blijken) gewonnen stonden voor de Soest-spelers. Beide spelers zijn dit seizoen in bondcom- petitieverband tot grote hoogte geste gen. Sulenta is momenteel nog de enige speler van Soest met een honderd procents score. De soester- (dit seizoen van het vijfde naar het derde bord opgeklommen) heeft tot dusver al zijn (drie)partijen gewonnen. Het heeft vorige week vrijdag overi gens heel lang geduurd voor er enige tekening in de strijd kwam. Nadat zes partijen beëindigd waren was de stand nog volledig in evenwicht S^-3^ Koen Vegter, Soester kampioen van 1982, opende al vrij snel de score. De op papier sterke Nolte dwong hij met de zwarte stukken al snel tot overgave. De grieperige Chiel Vennik leed hierna schipbreuk. Hij zag een aardige aan val op niets uitlopen en moest tot zijn leedwezen constateren dat er een po sitioneel verloren stelling overbleef. Rudo Niemeijer boekte z'n derde re mise in successie. Het was er één waar mee hij niet ongelukkig mocht zijn, want zijn tegenstander had een gezon de vrij pion die maar moeilijk tot staan gebracht kon worden. Gerrit Muis bracht met een schitterende combinatie het tweede volle punt op de score tabellen. Toen zijn opponent con stateerde dat aan torenverlies niet meer te ontkomen zou zijn hield hij het verder voor gezien. Dat deed ook Michiel Jonker. De acht ste bordspeler van Soest moet aan die verliespartij een wrange smaak over gehouden hebben. Hij stond aanvan kelijk glorieus, maar zag een makke lijk te weerleggen mataanval over het hoofd, hetgeen hem de partij kostte. Daarna vielen de punten als rijpe appe len van de boom. Groen, in de eerste drie bondswedstrijden nog niet erg op dreef, maakte z'n opstelling aan het tiende bord nu wel waar door zijn tegenstander geleidelijk aan naar een nederlaag te schuiven. Dat deed ook Sulenta. Met de zwarte stukken tover de hij zijn tegenstander zoveel pro blemen voor de ogen dat deze gedesil lusioneerd de pijp aan Maarten gaf. Van Tuinen boekte zowaar een nog fraaiere zege. Hij nam, zoals zo vaak dit seizoen, alle risico's van de wereld. Ging zélf en voerde tegelijkertijd ook zijn tegenstander langs afgronden, maar kon tenslotte toch de oogst bin nen halen. Met zijn overwinning trok Van Tuinen, die deze en volgende week aan een van de tienkamptoernooien van het Hoogovenschaaktoernooi zal deelne men, zijn team voor de tweede keer dit seizoen over de streep. Ook in de thuiswedstrijd tegen Overvecht 1 had de nestor van het team Soest al aan de eindoverwinning geholpen. Dat Henze en Molenaar hierna met remises genoegen namen was nog slechts van belang voor de statistiek. De volgende wedstrijd speelt Soest op donderdag 27 januari in en tegen Go- rinchem. Vast staat al dat Soest niet op volle oorlogssterkte zal kunnen aan treden. Zeker twee, mogelijk zelfs drie of vier invallers zullen het team dan moeten completeren. Maar zelfs dat hoeft nog niet desas treus te zijn. De uitwedstrijd tegen Oog in Al heeft dat (met vijf invallers in de gelederen) wel aan het licht gebracht. Toernooi voor huisschakers bij Soester schaakclub In het kader van het 60-jarig bestaan van de Soester schaakclub zal er - ver moedelijk - op 18 maart a.s. een toer nooi worden gehouden voor huisscha kers. Er zal gestreden worden om het huisschakerskampioenschap van Soest. Aan dit evenement kunnen schakers deelnemen die niet aan een of andere schaakvereniging verbonden zijn, maar deze denksport ,,zo maar" eens beoefenen. Van het aantal inschrijvingen zal af hangen of er in één of meer groepen gespeeld zal worden. Wie nadere gegevens wenst of zich wil inschrijven voor dit Eerste Soester Huisschakers toernooi, kan zich in ver binding stellen met de wedstrijdlei der van de Soester schaakclub, de heer R. G. E. Henze (tel. 02155-19163). De inschrijvingstermijn sluit eind vol gende maand. dames achtereenvolgens op Irene (Til burg Ilocos Leiden Twenty One l lp Rotterdam Scylla Leiden en Phoe nix (Delft). Op het eerste gezicht niet zo'n sterke poule, zodat do perspectie ven op handhaving voor' José I iaselaar, Wilma Geleijnse en Wilke Schut gun stig zijn te noemen. Gestart wordt aan staande zaterdag met een thuiswed strijd tegen het sterke Irene. Jeugd De goedlopende» jeugdafdeling van Shot breidt zich nog steeds uit. hetgeen o.a. blijkt uit het aantal van 16 jeugd- teams dat de komende competitie achter de tafel zal verschijnen. Vooral het aantal meisjes neemt flink toe en dat is een verheugende zaak. Het le jeugdteam van Shot speelt ook nu wem- in de landelijke competitie en wordt ge vormd door Remi Halvers. Edo Fran sen. Frans Mark Schut en do op lande lijk niveau debuterende Ronald Busch. Traditiegetrouw zijn in de eerste we ken van januari in Huizen en Hilver sum weer de Gooise talëltenniskam- pioenschapper. verspeeld om uit te ma ken wie zich de sterkste tafeltennissers van de afdeling 't Gooi mogen noemen. Onder de deelnemers bevonden zich ruim 40 Shotleden, die samen liefst 7 eerste en 10 tweede prijzen mee naar Soest namen. Als kroon op deze uitste kende verrichtingen wist Shotspeler Harry Maassen het Algemeen Goois Kampioenschap bij de heren voor zich op te eisen, de eerste keer in de ge schiedenis dat een speler van Shot deze titel in de wacht sleept. Een nieuw be wijs dat het tafeltennis in Soest sterk in opmars is. Senioren De absolute topper bij de senioren was het reeds vermelde Gooise kampioen schap van Shotspeler Harry Maassen. Deze had uiterst geconcentreerd naar dit kampioenschap toegeleefd, maar- startte toch niet bepaald sterk met een zeer moeizame pouleoverwinning. Daarna begon de vorm langzaam te groeien en onder andere via een over winning op clubgenoot Dirk Schudding wist Harry Maassen uiteindelijk de finale te bereiken. In de finale ontmoet te hij de zeer sterke Sep Tump (Nikè) en deze twee spelers maakten van de eindstrijd een waar spektakelstuk. Zo'n 200 enthousiaste toeschouwers za gen Harry Maassen uiteindelijk op het laatste nippertje winnen: 18-21 (na 10-2 voor), 22-20, en 21-19 (na 4-12 achter). In de A/B klasse zorgde Dirk Schui- ding voor een uitstekend resultaat dóór favoriet André Louwen uit te schakelen en zich zo te plaatsen voor de filiale. In de finale was hij echter kansloos tegen van Eekert van Niké. De laatste heren- enkelklasse waarin Shot sukses had was de G-klasse, waarin Thijs van Hoorn naar een knappe 2e plaats reik te. Bij de herendubbels toonden Harry Maassen en René Daselaar zich het sterkste Gooise dubbel door alle tegen standers vrij eenvoudig terug te wij zen. In de herendubbel E-klasse zege vierde het Shotdubbel Wilfred Busch/- Chris Sondaar. Een knap resultaat, al hoefden zij hier slechts twee wedstrij den voor te winnen. Bij de H-dubbels kwamen Hans van Velzen en Ruud den Blanken goed voor de dag door in' een sterk veld als 2e te eindigen. Biji de dames was er aan Shotzijde alleen sukses weggelegd voor José Daselaar. die in de S 1 klasse het Goois kampioen schap bij de dames net niet wist te be reiken, maar op een toch ook fraaie 2e plaats eindigde. De mixed dubbels tenslotte waren een volledige Shotaan gelegenheid. In de mixed I klasse een volledige Shotfinale, waarin René Da selaar en Marolein Köller zegevierden en Harry Maassen en José Daselaar genoegen moesten nemen met een 2e plaats. In de mixed II klasse was een zeer knappe le plaats weggelegd voor het Shotdubbel Willeke van Zoeren en Thi js van Hoorn. Jeugd: Ook bij de jeugd de nodige suksessen van Shotspelers, al ging het Goois kampioenschap dan naar een andere vereniging dit jaar. Bij de meisjes ju nioren zorgde Gonnie de Rie voor een uitstekende 2e plaats, een prestatie die door Marga Voskuilen geëvenaard werd bij de meisjes pupillen Tevens haalden Marga Voskuilen en Lisette Knoop een 2e plaats bij het meisjes pu pillen dubbel. Bij de jongens maakte Berend Jonker zijn favorietenrol waar door de aspiranten A/B klasse met overmacht te winnen. Ok in de aspiran ten C klasse was er sukses voor Shot. want Axel van Elteren legde beslag op een eervolle 2e plaats. De strijd bij de jongens pupillen werd volledig door Shot beheerst, want twee jeugdspelers van Shot ontmoetten elkaar in de finale. In deze finale werd Remco Schimmel uiteindelijk le, terwijl Ri- chard van de Heuvel als 2e finishte. Het 2e jeugdteam zal uit gaan komen in de hoogste afdelingsklasse. Hier zullen Ronald Huigen. Robert Smeeing en nieuwkomer Axel van Elteren de Shot- kleuren zo goed mogelijk gaan verde digen. Wie eens een kijkje wil nemen bij Shot is op de volgende tijden van harte welkom maandag vanaf 20.00 uur: senioren 18 jaar of ouder), donderdag van 18.30 - 20.00 uur: jeugdspelers tussen 13 en 17 jaar. donderdag van 17.00 18.30 uur: jeugdspelers tussen 8 en 12 jaar. Voor alle inlichtingen over de tafeltennis vereniging Shot kan men terecht bij Jan van Asch. Vedelaarpad 14 (tel. 19028) en Dirk Schuiling, Heideweg 37 (tel. 12684). Feestavond bij Soester Bowlingbond A.s. zaterdag 22 januari organiseert de Soester Bowlingbond een grote feest avond in het dorpshuis De Borg aan de Willaertstraat. De avond begint om 20.00 uur. De S.B.B. heeft momenteel zo'n 110 spelende leden en maakt zowel op maandagavond als op dinsdagavond een goed gebruik van de banen in De Borg. Toch kennen nog lang niet alle leden elkaar goed. Om die reden is de feestavond van a.s. zaterdag ge organiseerd, zodat men uitgebreid met elkaar kennismaken. Om de avond compleet te maken heeft de S.B.B. een aantal artiesten uitgeno digd. Het bestuur zou het zeer op prijs stel len op deze avond ook zoveel mogelijk oud-leden te ontmoeten, en natuurlijk ook belangstellenden die het lidmaat schap overwegen. Zij zijn van harte welkom. Een groot aantal Soester winkeliers heeft gratis prijzen beschikbaar ge steld voor een grote tombola. Bij de op zaterdag 8 januari j.1. ver speelde kampioenschappen sneldam- men voor de prov. Utrecht in sporthal de Bilt werd door 8 spelers van de Damvereniging Soest deelgenomen. Er was ingeschreven in hoofdklasse, le en 2e klasse. Met in totaal 70 deelnemers werd een zeer spannende strijd gestreden, om maarzo hoog mogelijk te eindigen. Na de voorrondes bleken de D.V.S. spelers v. Heiningen. Boobé en Spiegel nog goede kansen te hebben. In de finale van groep A bereikte Marius v. Heiningen zeer royaal de le plaats met 13 punten, echter met 10 punten onmiddellijk gevolgd door de pas lid geworden B. Boobé, eveneens van D.V.S. In de sub-finalegroep 2e klasse was de eerste plaats voor de jeugdige Ed Spie gel en zeer goede 2e in deze groep werd H. Hammacher evenals Ed lid van de Damvereniging Soest. Voor D.V.S. een zeer goed resultaat en een volgend jaar voor herhaling vatbaar. Na. de zeer drukke maanden van de Bondswedstrijden is bij D.V.S. de strijd om de punten voor de onderlinge competie weer aangevangen. De spe lers zijn verdeeld over 2 groepen en in elke groep wordt zeer fel geknokt om de punten. Het ledental van de vereniging be draagt alle hüisdammers zich als lxd bijna alle huisdammers zich als lid hebben opgegeven en er door de komst van nieuwe leden een grote aanwas is geweest. Voor nieuwe leden bestaat nog steeds de mogelijkheid zich op te geven als ;spelend lid van D.V.S., welke vereni ging momenteel één der grootste van de provincie is. De uitslagen van de op maandag 3 ja nuari gespeelde wedstrijden zijn-: Groep A: M. Lambrechts - E. Spiegel 2-0 Ij. Luttik - W. E. Meijerink 2-0 E. Veerman - R. Damen l-i J. Riewald - J. J. den Os 0-2 Stand AAN DE KOP: 1. J. J. den Os8-13 en 2. R. Damen 7-10. Groep B: J. Bonneau - A. Ter Rele 0-2 Th. Schimmel - A. M. Witte 1-1 F. Spilker - R. Verwoerd 2-0 A. Breukel - L. v. Brummelen 2-0 W. v. Egdom - B. Boobé P. Verwoerd - E. v.h. Klooster 0-2 K. Hammacher - A. Bon i-i Nadat vorig seizoen het eerste team van BC Badso is gepromoveerd maar de overgangsklasse hebben ze dit sei zoen ook deze klasse met een uitste kend resultaat doorlopen. Dit weekend behaalden ze op overtuigende wijze het kampioenschap en promoveren naar de 3e klasse landelijk. Evenals vorig jaar werd dit gereali seerd dankzij de inzet en de kwaliteiten van de volgende spelers: Roy van Ges tel, Jop Tazelaar, Claudine Schussler en Milly Pellikaan. Na een uitstekend verlopen competitie werd afgelopen zaterdag in Utrecht het kampioenschap behaald door de overwinning op DVS 2. De wedstrijd, waar toch met de nodige spanning naar toe was geleefd begon met winst voor Roy van Gestel en verlies voor Jop Tazelaar. Nadat Claudine Schussler vrij gemak kelijk (11-8/11-2) haar single won kon Milly Pellikaan met wat meer moeite in drie sets 1-11/11-9/9-12) het derde punt voor Badso binnenhalen. Ook de mixen verliepen niet geheel vlekkeloos maar Roy en Claudine wis ten toch hét 4e puntje binnen te slepen. Badso 2 - Mariken 3 Hoogland 3 - Badso 3 Badso 4 - Sj. Sjuttel 2 Badso 6 - Vollenhove 8 BVO 791 - Badso 1 Badso 2 - Selby 3 3 - Castellum 6 Het Cross Team Soest organiseerde op vrijdag 14 januari zijn jaarlijkse feestavond. Er was een grote opkomst, met muzikale omlijsting van de Val- leys uit Zeist werd feest gevierd. Na de opening werd er gedanst en ge praat over het volgende seizoen. Om plm. 21.30 uur vond de prijsuit reiking plaats. Er waren vele bekers beschikbaar. In de 1300 cc klasse gingen de bekers naar de volgende rijders: le prijs nr. 24, Herman Jongkind met 38 punten. 2e prijs: nr. 71 Teus Gijsen met 52 ptn. 3e prijs: nr. 97 Piet Aurik met 64 ptn. Herman Jongkind kreeg ook nog de wisselbeker die hij in 1983 moet ver dedigen. In de special klasse ontving nr. 45, Roel Donker-steeg met 36 punten de beker voor de eerste plaats, plus een wissel beker. Ook deze rijder moet hem in '83 weer verdedigen. De 2e prijs ging naar nr. 4, Thomas Schuurman, met S.O. Soest - Jeugdvoet bal Het kan raar lopen met een voetbal programma in januari. Vorige week een bijna volledig afgewerkt program ma en afgelopen weekend werd alles afgelast. Aangezien het er naar uitziet dat het de hele week nog kwakkelen blijft is het Jeugdbestuur van S.O. Soest naar alternatieven gaan zoeken. Afgelopen zaterdag werd er door de verschillende jeugdselecties in een zaal getraind en a.s. zaterdag, als, dus weer alles zou worden afgelast, zijn de niet-selectie elftallen aan de beurt. Er zijn 3 zalen gereserveerd, zodat alle niet-selectie elftallen van F-pupil tot A- junior aan bod zullen komen. Maar misschien zijn de weergoden de voetbaljeugd goed gezind en kan er za terdag toch buiten gespeeld worden. In dat geval spelen 16 van de 26 jeugd- ploegen thuis. Die ploegen zijn: A-junioren: Soest 1 -R.C.H. 1 (zo 23/1) Soest 3 - Spakenburg 3 B-junioren: Soest 2 - Hoogl. Veen 1 Soest 3 - Hoevelaken 2 Soest 4 - Achterveld 2 Soest 5 - V.V.Z.A. 5 C-junioren: Soest 2 - Amsvorde 1 Soest 3 - Roda '46 3 Soest 4 - Achterveld 2 Soest 5 - C.J.V.V. 4 D-pupillen: Soest 2 - Achterveld 1 Soest 5 - Roda 6 E-pupillen: Soest 2 - Hoogland 2 F-pupillen: Soest 1 - V.V.Z.'491 Soest 3-V.V.Z.A. 4 Soest 4 - SEC 3 het af gelopen w vier teams str de tweede peric _j. Alleen het een >nderuit, maar zo .Is het jongens ji iun wedstrijden ge Ireen Giants Pap /oor het eerste he lijzonder belang) ïoesten naar Le e enige mede- Jreen Giants. Dit slechts één wedsl vinst van de I Ibeide teams weer men. Papillon w I gebrand op deze o 'het begin af zeer sterkst was. Met |heid waarmee d< voerd was voor moedeloos van te minuten stonden voor met 19-4. D ven geconcentn Green Giants koi dit snelle spel. Toen in de twe< ook nog een rol g papillon-heren strijd, waardoor punten voor staa Giants. De te daardoor weer a« Van links naar rechts Roy van Gestel. Jop Tazelaar, Claudine Schussler, Mil ly Pellikaan. Nadat de heren het in de dubbel lieten afweten was het aan.de dames om de wedstrijd (en dus het kampioenschap) veilig te stellen. Nadat de eerste set met de grootste moeite 15-18werd binnengehaald maakten zij in de tweede set, onder aanmoediging de vele Soesterbergse supporters, korte metten met de tegen standsters (9-15) waardoor de stand 5-3 werd. Nadat zij zowel door het Badso bestuur als door de tegenstanders in de bloe metjes werden gezet keerden zij vol komen tevreden huiswaarts. •Overige uitslagen: 7-1 4-4 5-3 Jeugd: 2-6 3-5 46 punten. 3e Prijs: nr. 44, Arie Buurman met 64 ptn. 4e Prijs: nr. 103, Jochem Groe- nendaat 66 ptn. 5e Prijs: nr. 41, Henk v.d. Berg met 66 ptn. 6e Prijs: nr. 79, Herrijkhop met 75 ptn. 7e Prijs: nr. 241, Nico Gijzen met 78 ptn. 8e Prijs: nr. 77. Paul Holb met 93 ptn. Er was ook een prijs voor de grootste optimist: die ging naar nr. 60. Jan Maarten de Groot. Later op de avond was er ook een bingo en een loterij, waarin veel prijzen te verdienen waren met als hoofdprijs een draagbare t.v. Het is nog niet zeker of CTS het nieuwe seizoen op een eigen terrein kan rijden. Op 26 maart a.s. zal de eerste compe titiewedstrijd verreden worden. Voetbalprogramma zaterdag 22 januari vvz 14.30 uur IJFC - VVZ 12.00 uur Wartburgia - VVZ 2 14.30 uur VVZ 3 - SVM Boys 2 12.00 uur Montfoort 3 - VVZ 4 12.00 uur VVZ 5 - Huizen 6 10.00 uur Hulshorst 6 - VVZ 6 Dames: VVZ-DVSA SEC 14.30 uur Cobu Boys - SEC HEES 14.30 uur Hees - Unicum 12.30 uur Hierden 2 - Hees 2 12.00 uur Hees 3 - SVM Boys 3 12.00 uur Hees 4 - DVS 7 10.00 uur Hees 6 - Unicum 6 SOESTERBERG 14.30 uur Soesterberg - Eemdijk 12.00 uur Scherpenzeel 3 - Soesterberg 2 Zondag 23 januari S.O. SOEST 14.30 uur Soest - PVCV 11.30 uur Hilversum 3 - Soest 2 11.00 uur BVC 3 - Soest 3 11.45 uur Soest 4 - Barneveld 2 12.00 uur Sparta (L) 4 - Soest 5 14.30 uur Soest 7 - Olympia 6 14.30 uur Soest 8 - Achterveld 6 14.30 uur VVZA 9 - Soest 10 11.45 uur Soest 13 - Stator 8 Dames 11.00 uur Hoogland - Soest SEC 14.30 uur HVC - SEC 11.30 uur SEC 2-DOS 2 11.30 uur Roda 3 - SEC 3 11.30 uur Baarn 4 - SEC 4 11.30 uur SEC 5 - BFC 5 SOESTERBERG 14.30 uur De Meern - Soesterberg 12.00 uur VVOG 4 - Soesterberg 2 11.30 uur Soesterberg 3 - Hoogl. veen 3 11.30 uur Bilthoven 3 - Soesterberg 4 11.30 uur Bilthoven 5 - Soesterberg 5 14.30 uur Ares 4 - Soesterberg 6 11.30 uur Soesterberg 7 - Unitas 5 Dames 10.00 uur Nijenrodes - Soesterberg

Soester Courant | 1983 | | pagina 16