ka ?rberg id van 3apillon heren verslaat Green Giants: 65-44 Heren Olympia stevenen op kampioenschap af Weer winst voor Eemvogels Teams SVV boekten goede resultaten Bridge drive Rotary Club Soest/Baarn Sport Vereent- B.D.C. 14-17 Dames BDC onfortuinlijk verloren B.D.G. Zaalprogramma Soester Courant van woensdag 19 januari 1983 I-U 'chts R0y van Gestel, I udine Sehussler, Mil- et in de dubbel lieten aan de dames om de I het kampioenschap set met de grootste •verd binnengehaald :e tweede set, onder I vele Soesterbergse metten met de tegen- waardoor de stand ior het Badso bestuur istanders in de bloe- ïzet keerden zij vol- aiswaarts. •Overige uitslagen: 3 7-1 >3 4.4 12 5-3 ve8 R.9 Jeugd: 1-7 2-6 ,$5 Arie Buurman met 103, Jochem Groe- Prijs: nr. 41i Henk tn. 6e Prijs: nr. 79, ptn. 7e Prijs: nr. et 78 ptn. 8e Prijs: et 93 ptn. ijs voor de grootste naar nr. 60. Jan Later op de avond ngo en een loterij, te verdienen waren en draagbare t.v. r of CTS het nieuwe terrein kan rijden. ■1 de eerste compe- den worden. amma tnuari i-VVZ2 Boys 2 VVZ4 zen 6 -VVZ6 SEC ■lees 2 1 Boys 3 57 - Eemdijk !l 3 - Soesterberg 2 iari Soest 2 13 neveld 2 Soest 5 npiaö terveld 6 st 10 tor 8 aest ïesterberg sterberg 2 H°ogl.veen3 soesterberg 4 loesterberg 5 srberg 6 - Unitas 5 oesterberg BASKETBAL i het afgelopen weekeinde hebben al- vier teams strijd moeten leveren f n de tweede periode van de kompeti- ie. Alleen het eerste damesteam ging !>nderuit, maar zowel de heren 1 en 2 ils het jongens juniorenteam hebben ^uin wedstrijden gewonnen. Green Giants Papilion (heren)44-65 Voor het eerste herenteam was dit een pijzonder belangrijke wedstrijd. Zij noesten naar Leusden, spelen tegen [de enige mede-kampioenskandidaat Green Giants. Dit team had tot nu toe Ijslechts één wedstrijd verloren en bij winst van de Leusdenaren zouden ■beide teams weer op gelijke hoogte ko- lmen. Papilion was echter bijzonder I gebrand op deze ontmoeting en liet van ühet begin af zeer duidelijk zien wie het j sterkst was. Met name de enorme snel- heid waarmee de break werd uitge- I voerd was voor de Leusdenaren om moedeloos van te worden. Binnen acht minuten stonden de Soestenaren al voor met 19-4. De Papillon-heren ble- ven geconcentreerd doorspelen en Green Giants kon geen vat krijgen op dit snelle spel. Toen in de tweede helft de conditie ook nog een rol ging spelen speelden de Papillon-heren een gewonnen wed strijd, waardoor het nu inmiddels vier punten voor staat op nummer 2 Green Giants. De kampioenskansen zijn j daardoor weer aanzienlijk gestegen. Green Giants A - Papilion A (jongens) 35-41 Ook de jongens-junioren van Papilion moesten in Leusden aantreden. Deze ontmoeting was beslist wat spannen der door een kleiner krachtsverschil. Constant namen beide par- partijen de leiding en bij rust was de stand slechts drie punten verschil. Het bleef dan ook tot de laatste minuten spannend wie er als overwinnaar uit de bus zou komen. Uiteindelijk werd het de Soesters, omdat zij hun zenuwen meer in bedwang konden houden en met enkele snelle drives via onderscheppingen wisten te scoren Paplllon Quidam (dames)28-33 De dames van Paplllon staan nu weer op een tweede plaats door de nederlaag van afgelopen zondag in De Bunt tegen Quidam. De tweede wedstrijd Tüe dit seizoen is verloren, en wederom was Quidam de tegenstandster. Ook in de eerste ontmoeting wisten de Soester dames tegen Quidam moeilijk tot sco- ren te komen en nu hadden zij het weer heel zwaar tegen Quidam, dat vooral de lengte goed heeft uitgebuit. Bij rust hadden de dames uit Odijk al een 17-14 voorsprong, hetgeen nog met verontrustend was. maar de Soester dames konden niet dichterbij komen. De afstandsschoten waren te moeilijk en ook verdedigend werd er iets te makkelijk over gedacht, waar door de overwinning naar Odijk ging. Hierdoor staat Ouidam samen met Ire ne uit Bilthoven op een gedeelde eerste plaats, gevolgd door de Papillon-da- mes. Papilion Crackerjacks (heren 2)47-21 Ook het tweede herenteam blijft veel wedstrijden winnen en bezet nog steeds een uitstekende tweede plaats in deze afdeling. Nu was het Crackerjacks uit Amersfoort dat moest toegeven dat de Papilion reserves veel sterker wa ren. Het was voor de Amersfoorters in de eerste helft toch moeilijk scoren, want een score van zes punten is niet echt veel, waar tegenover Papillon er 26 had gemaakt. In de tweede helft was er iets meer tegenstand, doch de zege kon de Soestenaren natuurlijk niet meer ontgaan en werd bereikt met een eindstand van 47-21. Wedstrijden komend weekeinde Het eerste herenteam speelt a.s. zater dag (niet op zondag) om negen uur in De Bunt een thuiswedstrijd tegen Hoevelaken. Deze wedstrijd zal stellig niet te veel problemen opleveren voor Papillon. Het eerste damesteam gaat zaterdag naar Houten, waar het zal spelen tegen Woodpeckers. Ook voor de dames kan er winst zitten in deze ontmoeting. Afgelopen weekeinde speelden de heren tegen Allides uit Haarlem. Het werd na een boeiende wedstrijd een vrij gemakkelijke 3-0 overwinning. Er wordt nu dan ook al over een kam pioenschap gesproken. Het tweede team wist in een aantrekkelijke wed strijd van naaste concurrent Harder wijk te winnen. Het eerste damesteam speelde een goede wedstrijd en zij ver dienden meer dan de 3-0 nederlaag, maar voor de toekomst worden er nu toch meer punten van dit team verwacht. Heren Olympia I - Allides 3-0 ;Met zeer veel publiek speelden de ;heren van Olympia tegen het Haarlem- •se Allides. een team met zeer veel leng te. De eerste set begon goed voor .Olympia. Ze namen een 12-9 .voorsprong dankzij een prima serve en [bekeken spel. Door een tweetaj du- 'bieuze beslissingen van hét arbitrale .duo kwamen de heren van Allides terug tot 13-13. In een spannende eind fase. waarin Allides tot twee maal uit sloeg. wist de Parade-formatie de set winst te pakken. De tweede en derde set waren qua spel bijna hetzelfde. De Haarlemmers maakten zeer veel stop- fouten en aanvallend konden ze ook geen vuist maken, dankzij het goed iuncionerende blok. In de rallys trok Olympia ook aan het langste eind. Hierdoor werd het een vrij gemakke lijke 3-0 overwinning. Olympia - Harderwijk 3-1 Het tweede herenteam moest het zater dag opnemen tegen Harderwijk. Aan vankelijk leek het erop dat het Olym- 'piateam niet kon tippen aan het hard 'inslaande Harderwijk, maar later bleek het tegendeel. De eerste set ging mooi gelijk op en er was die set dan ook goed volleybal te zien. Door meer vechtlust van Olympia werd deze ge wonnen met 16-14. De tweede set kwam Harderwijk niet meer aan de bak en Olympia won deze set simpel met 15-7. ÏDe derde set kwam het tweede team al |snel achter met 13-8. Vervolgens door 'lef en vechtlust nog gelijk: 13-13. Dit !had echter te veel energie gekost, zo adat het niet moeilijk was voor Harder wijk om de laatste 2 punten te maken. De laatste set kwam Olympia 11-4 voor, maar liet daarna de tegenstander terugkomen. Vooral door de goed blok kende middenmensen, Wim Boeke- steijn en Bert van Schaffelaar, kon Olympia deze set nog uitmaken met 15- 12 KGU/V&S - Olympia 3 3-1 Het derde herenteam speelde in Bus- sum tegen KGU/V&S. Het beloofde een spannende wedstrijd te worden daar beide ploegen in de competitie elkaar op de hielen zitten. Het bleek dan ook al snel dat ze aan elkaar gewaagd waren. De eerste set wisten de Bussumers door routine en bluf enthousiasme en vechtlust, maar op beslissende momenten moetsen ze het toch laten afweten. De tweede set begonnen de mannen uit Soest beter. Door eigen spel te spelen wisten ze een 9-3 voorsprong op te bouwen. Door vooral veel gebruik te maken van de middenaanval wisten ze constant te scoren. Het werd uiteinde lijk 15-11 voor de oranje-zwarten. De derde en vierde set werden mede ver loren door het gepraat van de tegen stander en vreemde beslissingen van de scheidsrechter. De jongens uit Soest trokken zich dit nogal aan. Het werd dus uiteindelijk 3-1 voor KGU/V&S. Olympia 4 - Almere haven 0-3 Het wasf al snel bekeken voor de heren van ölympia heren 4. Ze kwamen er niet aan te pas in de wedstrijd tegen koplo per Almere Haven. De eerste set was zeer snel voorbij en door een slechte pass kwam men niet aan eigen aanval len toe, 6-15. In de tweede set ook veel slechte passes. Al snel was het 0-5 maar al naar gelang de wedstrijd vor derde kwamen de heren van Olympia 4 er beter in. Er werd beter geblokt en verdedigd, maar toch won A.H. deze set verdiend. De derde set was het evenbeeld van de tweede set. Ook nu begon het slecht men wist terug te ko nen tot 5-5, maar het Soester team zak te weer in en Almere won met 15-5. Dames Olympia 1 - Explosie '67 0-3 De dames van Olympia moesten in een volle Bunt tegen het op de vierde plaats geklasseerde Explosie *67 spelen. De eerste set begonnen de dames erg goed en namen door middel van een goede opslag pass en blok al snel een 6-1 voor sprong vergroot tot 9-4. Toen dachten de dames het varkentje wel even te wassen, maar Explosie kwam sterk terug, mede door stopfouten en paniek- volleybal van Olympia 11-11. Deze set ging door een goede aanval naar Ex plosie '6715-13. De tweede set kwamen de dames door een slechte stop al snel op een 9-4 achterstand, maar door een goede op slag van Alida van de Hoek kwamen de dames langszij 9-9. Toen pakte Explo sie de opslag terug en trok toen aan het langste eind 15-13. De derde set namen de dames een ruime voorsprong 4-1, maar door door slimme prikballen kwam Explo sie terug tot 6-6. Deze stand bleef ge ruime,, tijd op, het scorebprd staan,, maar door een slechte aanval van Olympia-zijde trok Explosie weer aan het langste eind êh wonheze' sèt niét 15- 9. Het was een terechte 3-0 overwinning voor Explosie '67, maar de dames van Olympia hebben laten zien dat ze onte recht onderaan in de derde divisie staan- Olympia 2-OllyB 3-1 Olympia 2 heeft, nadat de eerste helft van de competitie vorige week met winst was afgesloten, ook de eerste return met winst afgesloten. In deze par tij was Olympia 2 duidelijk de beste. Vooral de eerste twee sets werd er erg goed gespeeld. De derde set werd door Olympia 2 erg nonchalant gespeeld na een 9-1 voorsprong. Deze voorsprong werd uit handen gegeven, en Olly B. trok deze set naar zich toe. De vierde set wist Olympia weer naar zich toe te trekken. Het was een verdiende over winning. nn. Olympia 3 - Oberon 2 2-2 Het derde dames team van Olympia moest afreizen naar Weesp om daar te gen Oberon 2 te spelen. Dat dit een moeilijke wedstrijd zou worden was bekend. De eerste set stonden de da mes van Olympia 3 met 12-4 voor maar door een goede middenaanval van Oberon werd deze set alsnog ver loren met 17-15. De tweede set namen de dames van Olympia het heft in han den en wonnen deze set vrij gemakke lijk met 15-8. De derde set namen de dames het te gemakkelijk op en wer den weggespeeld 15-7. De vierde set leek te lopen als de derde set. Al snel nam Oberon een 11-2 voorsprong, maar door een betere conditie kwam Olym pia goed terug en won deze set zelfs met 15-12. Door dit gelijke spel staat Olympia 3 nog steeds bovenaan in de tweede klasse. Jeugd Olympia A 2 - Oberon A I 3-0 De jongens van coach Frits Muller moesten in Weesp tegen het hoger ge klasseerde Oberon. De jongens wonnen geheel onverwacht met 3-0. In de eerste set was er een gelijk op gaande strijd te zien. In deze matige set trok Olympia aan het langste eind 15-13. In de tweede set was er goed samen spel te zien met goede aanval en verde diging. Daar had Oberon geen ant woord op en Olympia trok deze set naar zich toe 15-7. In de derde set werden de lange jon gens van Oberon overklast door een goede inzet en fanatisme van de Olym pia jeugd. Olympia won deze set ook met 15-9. Dit was de tweede overwin ning dit seizoen voor de jongens. Programma Heren: 19-118.45 uur De Trits Baarn BG&SV - Olympia 6 20-118.45 uur De Koppel A'foort Vollkei 9 - Olympia 8 20-120.15 uur Beukendal Olympia 3 - Servio 21-121.15 uur Ridderspoor Hoevelaken Surf 3 - Olympia 5 22-115.15 uur Maartensdijk Salvo - Olympia 4 22-117.00 uur De Bunt Olympia 1 - Shot 22-119.00 uur De Bunt Olympia 2 - SVV Dames: 20-119.00 uur Beukendal Olympia 6 - Surf 20-120.15 uur Beukendal Olympia 4 - Keizer Otto 22-1 15.00 uur Kerkelanden Spokers - Olympia 2 22-115.00 uur De Bunt Olympia 1 - Spirit Actief. Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant KORFBAL Afgelopen zaterdagavond trokken de Soester korfballers naar Leerdam om tegen Ter Leede te spelen. De Eemvo- gels hadden de intentie om tegen het laaggeplaatste Ter Leede twee punten in de wacht te slepen. Het bleek al gauw dat dat niet zo gemakkelijk zou gaan. Vooral de dames van Ter Leede speel den hard en gaven de Eemvogel- dames weinig ruimte. Zo hadden de Soestenaren moeite om in hun spel te komen en ze moesten er hard voor knokken. Pas in de achtste minuut bracht Wim van Rheenen de stand op 0-1 met een afstandsschot. Vijf minuten later mocht Wim van Rheenen en strafworp nemen en maakte 0-2. Ter Leede kwam via twee doelpunten binnen een minuut op gelijke voet. Een minuut later skoorde Wim van Rheenen met een uitstekend schot van af de middenlijn 2-3. Tijdens de rust werd Jan van de Kuil gewisseld voor Marco Kuil. Jan maak te zich direkt waar door met een door loopbal de stand op 2-4 te brengen. Ter Leede had daarop zijn antwoord klaar meteen afstandsschot: 3-4. Maar de Eemvogels vochten door. Ton Kraaikamp maakte zich de hele wed strijd verdienstelijk door veel ballen onder de korf af te vangen en kon zo de doorgebroken Leendert van den Berg goed aangeven die 3-5 skoorde. Wim van Rheenen, die een produktieve avond had, maakte zijn vierde doel punt en tot slot was het Jan van de Kuil die een strafworp toegewezen kreeg en de eindstand op 3-7 bepaalde. De Eemvogels beginnen volgende za terdag aan de return met zeven pun ten uit zeven wedstrijden. A.s. zaterdag spelen de Soestenaren in Bunnik-Odijk tegen het Houtense Victum. Dit belooft een spannende wedstrijd te worden, omdat beide ploe gen goed aan elkaar gewaagd zijn. Eemvogels 2 had een vrije zaterdag en moet 22 januari in Bussum tegen DSV 5. In Beukendal speelde Eemvogels 3 te gen KVO. (Dit werd een enorm span nende wedstrijd. Tini Martens gaf de Eemvogels een 1-0 voorsprong, maar KVO maakte 1-1. Voor rust skoorde Ria Wijnen met een afstandsschot 2-1. Direkt na de hervattng werd het 2-2. Weer was het Tini Martens die een voorsprong bewerkstelligde. Maar KVO kwam opnieuw terug tot 3-3. Ze namen zelfs een voorsprong van 3-4. Gelukkig trok Rien Kraaikamp de stand weer gelijk en Tini Martens maak te haar derde doelpunt en de score was weer 5-4. Vlak voor het eind werd het 5-5 en in de laatste sekonden van de wedstrijd kregen de Eemvogels een strafworp toegewezen. Rien Kraaikamp benutte deze kans om de winst binnen te halen heel koelbloedig, waardoor de eindstand 6-5 werd. Met deze overwinning en het vooruit zicht om zaterdag a.s. tegen het laagst- geplaatste Hemur Enge 4 te korfballen hebben Eemvogels 3 zich goed op de tweede plaats gevestigd. Eemvogels 4 speelde een goede wed strijd tegen TZ 5. Na een 0-2 achter stand was het Afina Oldewarris die de stand op 1-2 bracht. Hennie Kraaikamp bracht met een doorloopbal Eemvo gels zelfs naast TZ. Met rust was het 2-3. TZ liep naar 2-4 uit voordat Afina Oldewarris 3-4 skoorde. Na een doel punt van TZ benutte Ad van de Hoed een kans onder de korf en bracht de skore weer tot 4-5. Maar uiteindelijk was het toch TZ dat de langste adem had en met een 4-6 overwinning naar Maartensdijk terugkeerde. Zaterdag korfballen Eemvogels 4 in Montfoort tegen Fortis 5. De Eemvogeljunioren stond een moei lijke wedstrijd te wachten tegen de nummer één van hun poule: KVO'71. KVO had al gauw een 0-2 voorsprong, maar het leek of de Eemvogels vleu gels kregen. Ze brachten hun spelpeil goed omhoog en daardoor kreeg Erik Rauch twee kansen en bracht de stand op 2-2. Voor rust was het Claudia Touw slager die zelfs een 3-2 voorsprong ver wezenlijkte. Daarna had KVO meer geluk met het vinden van de korf. De Eemvogels ga ven goed partij maar konden niet ver hinderen dat KVO met 6-3 won. Eemvogels BI ontving het Utrechtse DVS Bl. De aspiranten zetten zich enorm in, maar hebben moeite met skoren. Na een 0-2 ruststand werd het uiteindelijk 0-5. Eemvogels Cl kon het niet bolwerken tegen Olympia C2. Met rust was het 0-3. Daarna kreeg de jonge ploeg de draad te pakken en had minder balver lies. Hun tegenstanders kwamen niet meer tot scoren, zodat het 0-3 bleef. KVO Q2 tegen Eemvogels Qi eindig de na een rommelige wedstrijd in een 0-0 stand. Programma voor 22 januari a.s. 10.30 uur Hemur Enge 4 - Eemvogels 3 12.00 uur Eemvogels Ml - Huizen Ml 12.15 uur Fortis 5 - Eemvogels 4 12.30 uur Eemvogels Bl SKF B2 13.00 uur Victum 1 - Eemvogels 1 17.50 uur DSV 5 - Eemvogels 2 VOLLEYBAL De teams van SVV draaiden naar be horen in de afgelopen week. Het twee de dames team speelde een zeer ver rassende wedstrijd tegen Madjoe in Enkhuizen, en behaalde een volle over winning en daarmee 3 vvedstrijdpun- ten. Ook het eerste herenteam won de uitwedstrijd tegen Woudenberg, en al was het dan geen volle winst, er kon den toch weer twee punten aan hun aantal worden toegevoegd. De dames van SVV 1 konden slechts 1 punt uit de wedstrijd" tegen Starlift"halen, toch een redelijk resultaat was. Ie divisie Dames Starlift 2 - SVV 1: 3-2; 10-15, 11-15, 15-3,15-9,15-12 Niet al te optimistisch maar toch met een goede instelling begonnen de da mes van SW 1 aan de eerste set. Het ging uitstekend, goede aanval en ver dediging. Ondanks een enkele foute serve liep het aan alle kanten van een leien dakje, 10-15. De tweede set was iets minder. Het jonge team van Star- lift liep uit, het draaide goed aan Voor- burgse zijde. SVV keek tegen een ach terstand van 9-3 aan. Toch kwamen de Soester dames goed terug en wonnen, na goed spel, verdiend met 11-15. De derde set gaf weer een totaal an der beeld. Starlift ging door met het goede spel en ook het blok van SVV werd doorbroken. De rood-witten kre gen als het ware geen voet aan de grond en konden slechts driemaal tot scoren komen, 15-3. Ook in de vierde set leek het een grote nederlaag voor SVV te worden bij een setstand van 14-2 achter. Door goede inzet en vecht lust konden de Soester dames de set een dragelijker aanzien geven, al moesten zij de set wel aan de tegen stander laten, 15-9. Ook in de vijfde set was het een wisselvallig SVV. Een ach terstand van 11-3 achter werd goed weggewerkt door een uitstekende aan val en blok, tot 12-12. Toch was het het jonge Starlift dat net iets meer had in die laatste fase, 15-12. Slechts één punt voor SVV. 2e divisie Dames Madjoe - SVV 2: 1-3 (10-15, 13-15, 15-12, 8-15) De dames van SVV zorgden voor een zeer verrassende uitslag. De eerste set liet al een SVV zien dat erop ge brand was om te winnen. Er werd goed verdedigd en aangevallen. Madjoe kon weinig doen en speelde haar eigen spel, waardoor ze de set aan de gasten moesten laten, 10-15. Ook de tweede set werd uitstekend ge speeld door SVV, dat ondanks blessu res uitstekend draaide. Deze set was spannend doordat het Enkhuizer team nu goed weerstand bood wat ook lange rally's tot gevolg had. De rood-witten waren net iets krachtiger in de aanval waardoor ook deze set in hun voordeel kon worden uitgemaakt, 13-15. In de derde set was het SVV dat last had van enkele zwakke momenten, waar Mad joe gebruik van maakte, 15-12. In de vierde en tevens laatste set had SVV zich geheel hersteld en met uit stekend volleybal werd met 8-15 score gewonnen. Een verdiende overwinning die SVV 2 weer 3 wedstrijdpunten op leverde. Distriktsklasse Dames SW 3 Harderwijk: 3-0 (15-5, 16-15, 15-11) Voor het derde dames team van SVV was het een snelle overwinning op de gastspeelsters, Harderwijk 2. Vooral in de eerste set liep SVV ver uit door een goede serve, die Harderwijk niet goed onder controle kreeg, en ook de aanval scoorde goed. De setstand 15-5 zegt dan ook genoeg betreffende de le set. In de tweede set gaf Harderwijk duidelijk meer weestand en de strijd ging gelijk op, waardoor er leuk volley bal te zien was. Van beide kanten kwa men er goede aanvallen. SVV trok in deze set, in een spannende eindfase, aan het langste eind, 16-14. De derde set zou tevens de laatste set kunnen zijn, maar dan moest SVV wel winnen. Weer die goede aanval, waar Harder wijk het nogal eens moeilijk mee had. Ook de verdediging van de Soester dames was goed, al was de snelheid soms niet optimaal. Toch stelden de dames niet teleur. Door vechtlust en teamgeest pakten zij de overwinning met een setstand van 15-11. Een welverdiende overwin ning voor de rood-witten. 2e klasse Dames Olympia 5 - SVV 5: 0-3 (2-15,5-15,6-15) Ook het vijfde damesteam behaalde een snelle overwinning op plaatsge noten Olympia. Ook hier speelde de opslag een grote rol, SVV kon snel ver uitlopen. Olympia had het erg moeilijk' met de opvang en kon niet tot eigen spel komen, 2-15. In de tweede set ble ven de dames van SVV komen en sco ren, via aanval en opslag, en kwam er een aanval van Olympia dan werd deze door de SVV verdediging goed ver werkt. Olympia kwam slechts 5 keer tot scoren en moest deze 2e set weer aan SVV laten, 5-15. De derde set gaf eenzelfde beeld als de tweede. Olympia bood weinig weerstand, de aanvallen waren niet hard genoeg en de ver dediging liep ook niet al te soepel. Bij SW daarentegen kwam de aanval er wel goed uit. Al met al een makkelijke en snelle overwinning voor de dames van SW, 6-15. 2e klasse Dames SW 6 - Almere Haven 1: 0-3 (13-15, 7-15,2-15) De dames van SW 6 begonnen de le set erg fanatiek, wat een goed spelre- sultaat opleverde. Ook Almere Haven vocht om de punten, waardoor er leuke en spannende rally's te zien wa ren. In de laatste fase bleek Almere net iets sterker te zijn en SVV moest deze set met 13-15 aan de gasten laten. In de tweede set werd er weer wat sta- tischer gespeeld door het 6e, waardoor de pass niet meer zo zuiver lag en er geen aanval uitkwam. Almere bleef haar spel spelen en kon steeds meer uitlopen. SVV bleef weliswaar vechten maar kon slechts 7 keer scoren, 7-15 voor de gasten. Toch werd de derde set vol goede wil begonnen door de Soester dames, het mocht alleen niet baten. Almere Haven bleef komen. SVV zag in dat ze nu duidelijk de mindere waren en de setstand van 2-15 zegt dan ook meer dan genoeg, delijk de mindere waren en de setstand van 2-15 zegt dan ook meer dan genoeg. Jammer voor SVV. 3e klasse Dames SVV 7 Wilhelmina 3: 1-3 (2-15, 2-15, 15-9,12-15) Het was een vrij zwak SVV 7 afgelopen donderdag. In de eerste twee sets was de vorm van de SVV dames ver te zoe ken en de setstanden van 2-15 en 2-15 zeggen dan ook meer dan genoeg. Maar toen kwamen de rood-witten terug. De derde set begon weliswaar met een 7-0 achterstand, maar wat een vuur en samenwerking ontwikkelden de da mes toen. Het was een lust voor het oog, de onmogelijkste ballen hadden zij. De scheidsrechter zelfs genoot van de lange rally's en was in die momen ten erg soepel voor beide partijen, om die enorme vechtlust niet te niet te doen. Toch hield hij het goed in de hand en kon de set tot een goed einde leiden, wat in het voordeel was van SVV, 15-9. Ook de vierde set was spannend. Door de zeer goede serve van Wilhel mina, hebben de Soester dames deze set op het nippertje verloren, 12-15. 3e klasse Dames SVH 3 SVV 9: 2-2 (13-15, 15-4, 10-15, 15-8) De wedstrijd in Hoogland was een bij zondere. In de le set liep SVH uit tot 6-0. SVV vocht goed terug en de stand op het bord veranderde, 8-6. Belde teams bleven vanaf dat moment goed aan elkaar gewaagd. Goede aanval len en leuke rally's. SVV trok aan het langste eind en won met 13-15. De tweede set was iets minder aan de kant van SVV. De zwakte van de Soester dames duurde echter de gehele set en SVH maakte daar gretig gebruik van. De stand 15-4 zegt dan ook voldoende. In de derse set kwam SVV zeer goed terug, minder fouten en een goede ser ve. SVH kon tot de 10 goed meekomen maar moest toen de leiding aan SVV laten, dat met 10-15 won. In de vierde set had SVV weer een inzinking en kwam met 10-0 achter. SVH dacht een gemakkelijke overwinning te boeken maar de dames van SVV kwamen te rug tot 10-8. De fut leek eruit en SVH won met 15-8. Een wedstrijd die in aller ogen juist eindigde, gelijk spel. 4e klasse Dames SW 10 - Surf 6: 0-3 <10-15,8-15,3-15) De dames van SVV 10 blijven nog steeds proberen om een wedstrijd gelijk te doen eindigen of om zelfs te winnen. In de eerste set gaven de dames van SVV dan ook redelijk goed partij, maar moesten de eer tóch aan de tegenstan der laten, 10-15. In de tweede set was de vechtlust aan SVV zijde iets minder en het team was weer erg statisch. Surf ging goed door en won ook deze set met 8-15. In de derde set werd het 10e geheel weggespeeld. Met een setstand van 3-15 maakte Surf een eind aan een door hen verdiend gewonnen wedstrijd. Jeugd meisjes Leos b2 - SVV b3: 0-3 (6-15,4-15,15-17) Een leuke ontmoeting, eindigend in een 3-0 zege voor de SVV meisjes. De eerste set liepen de partijen aanvankelijk ge lijk op, maar rood-wit had toch meer inhoud in haar spel. Goed combinerend werd als eerste de 15 gehaald (15-6). Leos deed in het tweede bedrijf ver woede pogingen om het tij te doen ke ren. SVV bleek evenwel ook het ver dedigingssysteem langzaamaan on der de knie te krijgen en dat resulteer de in weinig gaten. Setwinst ook nu voor de gasten 15-4. Een erg spannende derde episode met tot het eind onzeker heid over de winst. SVV zakte bij tijd en wijle wel eens terug, maar herstel kwam op tijd. Zelfs de eerste frontale aanvalsslag uit het achterveld kon ge noteerd worden. Uiteindelijk gingen de rood-witte armen omhoog, 17-15. Distriktsklasse Heren Woudenberg - SVV 1: 2-3 (15-11, 10-15, 15-13,9-15,8-15) SW startte de eerste set erg lauw, waardoor Woudenbrg het spel kon be palen. SVV kon dan wel goed scoren maar het was toch te weinig, 15-11. De tweede set werd erg rustig en ge degen gespeeld. De aanvallen die toch het meeste kunnen scoren, waren er wel maar toch niet in die mate om het echt spannend te maken. Woudenberg was in deze set net iets de mindere. 10-15. De derde set begon Woudenberg weer erg goed, mede door het feit dat de eigen aanvalsverdediging van SVV het liet afweten. Na een time-out werd het snel weer rustiger en meer door dacht, waardoor SVV in score gelijk opging met Woudenberg tot de stand 13-13. Helaas verloor SVV deze set toch met 15-13. De vierde set dicteerde SVV de wedstrijd volkomen, en mede door goed spelverdelen en een goed geslo ten blok werd deze set met 9-15 gewon nen. Een punt was binnen maar Wou denberg was nog niet verslagen. Weer met rustig bekeken volleybal werd in de 5e set een voorsprong genomen door SVV die niet meer afgestaan werd, 8-15. Verdiend werden twee nuttige wedstrijdpunten aan de reeds behaalde 7 punten toegevoegd. Wedstrijdprogramma Do. 26-1: 19.30 uur D SVV 3 - SSS, Beukendal 21.30 uur D SVV 5 - Servio, Beukendal 21.30 uur D SVV 8 - Unicornus 2, Beu kendal 19.00 uur D SVV 9 - PSVA, Beukendal 21.30 uur D SVV 10 - Wilhelmina 5, Beukendal 20.15 uur H SVV 4 - Keizer Otto 2, Beu kendal 21.30 uur H SVV 5 - GVC 2, Beukendal Vr. 21-1: D Lovoc - SVV 4, Loosdrecht D Spirit 4 - SVV 7, Amersfoort H Lovoc - SVV 2, Loosdrecht H Spokers 3 - SVV 3, Hilversum Za. 22-1: D Oikos SVV 1, Roermond D Allides - SVV 2. Haarlem D Huizen 3 - SVV 6, Huizen 19.00 uur H Olympia 2 - SVV 1, Bunt 19 Op vrijdagavond 4 februari 1983 or ganiseert de Rotary-club Soest-Baarn voor de tweede maal een bridge-drive in het Griftland College in Soest. De Rotary-club zal de baten van deze a- vond ten goede laten komen aan haar communityservice projecten. De drive begint om 19.00 uur. Het adres van het Griftland College is Noorder- weg 79. De inschrijfkosten bedragen 25.- per paar of 12,50 voor een indi viduele opgave. Bij individuele opgave zal de wedstrijdcommissie voor een partner zorgen. Er zijn vele prijzen. De hoofdprijs is een wisselbeker die ter beschikking is gesteld door de Soester Courant Druk kerij Smit i. KAARTEN Inschrijving door storting van de in schrijfkosten, onder vermelding van na (a) m (en), op bankgironummer 23.89.09.921 t.n.v. Rotary-club Soest- Baarn bij de Nederlandse Credietbank te Soest. Het postgironummer van de Nederlandse Credietbank is 7452 (Rot terdam). Zowel beginners als gevor derden zijn van harte welkom! Gaarne opgave bij inschrijving of men tweede klasse of hoger in de bridge-bond com petitie speelt. Nadere inlichtingen bij: C. F. stork tel. 02154-15184, R. A. Krij- nen tel. 02155-10739, J. W. R. Alexander tel. 02155-10536, A. Bredius tel. 02155- 17678, S. van der Ruyt tel. 02154-11590. HANDBAL Na de overwinning van vorige week zondag op koploper Hellas, stond voor afgelopen zondag de wedstrijd op het program tegen het Utrechtse Sport Vereent. Alhoewel B.D.C. in de le wed strijd deze Utrechtse ploeg met maar liefst 23-15 terugwees, was men er in het Soester kamp van overtuigd dat de gastheren uit Utrecht revanche wilden nemen. Men name door de overwinning van deze Utrechtse ploeg op het in degre- datiegevaar verkerende Aalsmeer waren zij gesterkt. In het begin konden zij de Soestenaren goed volgen, maar ondanks dat beide partijen bepaald niet in hun beste vorm waren, bleef B.D.C. duidelijk de meerdere. Het gat werd dan ook geslagen in de 15e mi nuut, toen B.D.C. uitliep naar een 4-1 voorsprong. Dit verschil heeft men de hele wedstrijd door kunnen conti nueren, en het was dan ook niet meer dan terecht dat B.D.C. ondanks een matige wedstrijd de 2 punten mee naar huis nam. In de beginfase van de wed strijd bleek al vrij spoedig dat beide ploegen elkaar geen duimbreed toe wil den geven. Trainer Piet Diemei had Cleem Diemers de opdracht gegeven, de gevaarlijke linkeropbouwer van Sport Vereent af te stoppen. Deze aan valler moest daarentegen Cleem in de hoek afstoppen, zodat er tussen deze 2 kemphanen een boeiende tweestrijd ontstond. Ondanks het van meet af aan agressief verdedigen van de gastheren creëerde B.D.C. diverse kansen. Door goed keeperswerk van de keeper van Sport Vereent werden deze kansen pas na 5 minuten verzilverd. Sjaak Smee- ing tilde de Soestenaren uit een rom melige situatie naar 1-0. Nadat Sport Vereent vanuit een breakout de stand gelijkgetrokken had, barstte het schut- tersgeweld in de 12e minuut pas echt los. Cleem Diemers en Ries Smeeing scoorden beiden eenmaal vanuit een strafworp, en Jan Bunt verzilverde een kans aan de cirkel op koele wijze. Ook de linkeropbouwer van Sport Vereent liet eenmaal van zich spreken, toen hij vanuit de opbouw de goed keepende Geert Zoetelief met een hard schot ver schalkte. Daardoor stond B.D.C. in de 23e minuut met 5-2 voor. Het gat van 3 doelpunten werd door de gasten koel bloedig uitgebouwd. Ondanks veel overtredingen van de Utrechtse ploeg konden de B.D.C.-ers weglopen naar een 8-3 voorsprong, via doelpunten van Jan Bunt en Cleem Diemers. Deze laatste had daarmee, ondanks het mis sen van een strafworp, de balans van de tweestrijd tussen zijn opponent in zijn voordeel doen doorslaan. Dat men er bii de Soestenaren van overtuigd was dat de strijd nog niet gestreden was. bleek wel in de beginfase van de 2e helft. B.D.C. begon bijzonder gecon centreerd en liep dan ook vrij snel uit naar een 11-4 voorsprong. Toen leek het erop dat men de Utrechtse opponent opnieuw een fikse afdroging zou geven. Het pleit echter voor de vechtlust van deze ploeg dat zij binnen 7 minuten terug wisten te komen naar 8-12. Met name de verdediging van B.D.C. liet in deze fase nog wel eens een steekje vallen en de gastheren maakten hier koelbloedig gebruik van. De aanval van B.D.C. daarentegen liep veelal stuk op de keeper. Diverse malen werden kansen vrij aan de cirkel, van uit de hoeken tegen de keeper gescho ten. Het aanvalsspel van de Soeste naren had hier duidelijk onder te lij den. De combinaties liepen niet meer zo vloeiend en de bal werd te veel naar de medespelers gebracht. Hierdoor was men niet meer in staat om elkaar vrij te spelen. Toch zagen Paul van de Deysel en Ries Smeeing nog kans B.D.C. op een 9-13 voorsprong te brengen. Met nog 10 minuten spelen namen de gastheren wat meer risico. Hierdoor ontstond er weer wat meer ruimte in de le lijn terwijl de Break out van B.D.C. nu wel afgerond werden. Ries Smeeing vanuit een strafworp, Sjaak Smeeing vanuit en break out en Cleem Diemers vanaf de cirkel brach ten B.D.C. in veilige haven. Met nog 4 minuten te spelen stonden zij met 11-16 voor. Dit was het moment dat de Soestenaren hun routine hadden kunnen bewijzen. Inplaats van de wed strijd koel uit te spelen en rustig te wachten op hun kansen, probeerden zij toch nog hun tegenstander een grote nederlaag toe te brengen. Dit resul teerde in een bijzonder rommelige eindfase waarin beide partijen over en weer nog kansen kregen. De resteren de tijd was echter te kort om de uit slag nog te beïnvloeden. Het was Paul van de Deysel die B.D.C. op de 17 doel punten bracht en tenslotte de einduit slag bepaalde op 14-17. Zo hadden de Soestenaren opnieuw 2 punten aan hun totaal toegevoegd, alhoewel dit op een veel overtuigender manier mogelijk was geweest. Door dit resultaat is B.D.C. opnieuw een plaatsje omhoog geklommen en bezet zij nu de 4e plaats op de ranglijst. Volgende week Komt het Drentse "Hurry Up" op bezoek in Soest. Deze ploeg staat slechts 1 punt onder de Soestenaren en zal alles in het werk stellen om B.D.C. te passeren. Aan spanning zal het dus komende zon dag in Beukendal niet ontbreken en het is dan ook te hopen dat het publiek in groten getale aanwezig zal zijn bij dit grootse spektakel. Aanvang van de wedstrijd 15.00 uur. HANDBAL De dames van BDC hebben de uitwed strijd tegen Hellas 2 in Voorburg op het nippertje verloren met 14-13. De hand- halsters uit Voorburg wisten na het eindsignaal van de scheidsrechters een nog toegestane vrije bal te benutten en daardoor de wedstrijd in hun voordeel te beslissen. De Soester dames begonnen de wed strijd erg gemotiveerd en met een ver dediging die er op gericht was de drie opbouwspelers van Hellas uit te scha kelen. Dat lukte prima. De Hellas aan val was het eerste kwartier van de wedstrijd geheel ontregeld in tegen stelling tot de aanval van de Soester dames, die snel was en waarin elk klein gaatje benut werd. Ria v. Duuren open de de score met een schot uit de tweede lijn en kort daarna wist ook Geesje van Engelenburg met een hard schot de ge routineerde keepster Sandra Reinders te passeren. Hellas kwam terug tot 2-2 maar de BDC-ers wisten elkaar goed te vinden in deze eerste 15 minuten van de wedstrijd en d.m.v. mooie aanspeel- ballen op de cirkel konden Dinie v.d. Heiden en Ria v. Dijk (2x) scoren. En toen Geesje van Engelenburg nog maals doel trof vanuit de tweede lijn stond BDC op een comfortabele 2-6 voorsprong. Toen kreeg Hellas iets meer grip op de verdediging van BDC. die op dat moment ook wat slordiger werd en scoorde drie maal op rij. Dit bracht de spanning terug in de wed strijd bij de stand 5-6 in het voordeel van BDC. Voor de rust wisten Hellas en BDC allebei nog twee keer te scoren. Voor Soest waren dit Geesje van Enge lenburg en Marijke Hoekstra die de stand op 7-8 brachten. BDC begon de tweede helft met een andere verde- digingstaetjek. maar dit bleek geen goede zet te zijn. Hellas kreeg verschil lende kanseq en wist er drie te benut ten, wat de stand bracht op 10-8 in het voordeel van Hellas. Na opdracht van trainer/coach Cees Douze gingen de dames uit Soest weer verdedigen zoals in de eerste helft, waarmee Hellas weer onder druk gezet werd. Ria van Duuren vanuit de tweede lijn en Ria van Dijk vanaf de cirkel wisten de stand weer gelijk te brengen 10-10. In deze fase van de wedstrijd verzuimden de hoekspeelsters van BIX! de vele kansen te benutten en daardoor af stand te nemen van Hellas. Integen deel, de dames uit Voorburg bleven steeds een kleine voorsprong houden. Pas bij de stand 13-12 kon BDC weer gelijkkomen doordat Ria van Dijk een penalty benutte. In hei eindsignaal van de goed fluiten de .scheidsrechters werd er nog een overtreding gemaakt door BDC waar door Hellas nog een vrije bal mocht ne men. Deze werd hard door de muur van armen van BDC geschoten en keepster Joke v.d. Kamp had geen schijn van kans. Dit betekende een overwinning van 14-13 voor Hellas. Samenvattend kan gezegd worden dat BDC een erg goede wedstrijd heeft ge speeld, vooral verdedigend, tegen deze topploeg uit de eerste divisie. Volgende week, zondag 23 januari spelen de da mes van BDC om 13.30 uur tegen Pl/- Foreholte in Sporthal Beukendal in Soest. O Handbal vereniging Wedstrijdprogramma zondag 23 januari Thuiswedstrijden Sporthal Beukendal Meisjes pup. l 10.00 uur BDC 1 - DWSM Meisjes adsp. 2 10.50 uur BDC 2 - Staedl/HMS Meisjes pup. 2 11.40 uur BDC 2 - S.H.V.U. 2 Jongens adsp. 12.30 uur BDC - Achilles '28 Dames sen. l 13.30 uur BDC - Pl/Foreholte Heren sen. 1 15.00 uur BDC - Hurry Up Dames jun. 3 16.15 uur BDC 3 - SHVU Dames sen. 3 17.05 uur BDC 3 - Fidelitas 2 Uitwedstrijden zondag 23 januari Meisjes pup. 3 10.00 uur BHC - BDC 3 Jongens pup. 1 12.00 uur Braek-Out - BDC 1 Heren jun. 1 12.15 uur DSO BDC 1 Heren jun. 2 12.30 uur Seyst 2 - BDC 2 Meisjes adsp. 3 12.40 uur Nieuwegein - BDC 3 Dames jun. l 13.00 uur Laren - BDC 1 Dames jun. 2 13.30 uur Nieuwegein - BDC 2 Dames sen. 2 13.50 uur Laren - BDC 2 Heren sen. 2 14.20 uur Nieuwegein BDC 2 Vrij zijn: Dames sen. 4. Heren sen. 3. Meisjes adsp. l. Jongens pup. 2 en Welpen.

Soester Courant | 1983 | | pagina 17