Dokter Kuipersnestor der Soester huisartsen Oude Enghe verbouwd 50 Jaar geleden in Soest i>.v. Bijzondere aktiviteiten clubhuizen Stichting Jeugdzorg Dankbare reacties uit Kozle vraagt: uw aandacht: voor: GEMEENTE I I l I 0 1 I I l l Informatieavond Winkelvoorziening Soest-Zuid Te koop aangeboden Openbare commissievergaderingen 'Begroting 1983' Artsenechtpaar viert dubbel jubileum Op ruiming Broeken vrijetijdskleding Soester familie Douma ontving brieven 20 Januari 1933 4 5 Soester Courant van woensdag 19 januari 1983 Voord Zijde dubbel woonhuis met aan achtertuin, garage, en v v bedrading. igs geheel gemoderniseerd ng. kelderkast. L-vorm,ge parketvloer en open haard eethoek, grenzend aan de uiten, geheel gemoderm. rbouw app. Verd.: 2 royale aapkamer en een geheel 2 badkamer met ligbad. 2e Zolder met vliezotrap en r kamer. 9.500.- k.k. oveerde en in zeer goede loud verkerende hoek- garage en royale tuin woonkamer met corner Jtvloer en balkenplafond.' en met app Beneden nopane beglazing Hard- verd. met qrote ouder- ■'asfe drie deurskasf 2e en kleinere slaapkamer 'ad en Hardhouten et hobbykamer met dak m aansl wasmachine •000.. k.k. en verzekering ns goed 1 1e woonlaag met ler 2 slaaokamers kosten f300 -p m. som f65.000.- k.lc Taag met berg'ng ier. moderne keu- 3as-c v. iom f 68.000.- k.k. 3,r|g m het souter- '■'aapkamers. dou- W)f 95.000, -k.k. Rtlaan sgen 3-kamer- erre apparte> Z'en van lokale ,n9 en berging. ial. toirèt .badka- bad. 2 slaapka- kamer keuken. ?n 150. p.m. Gevraagde mf 95.000.- k.k. T O O R Soest 17251 of b versiering n n en >ires :ls en asbranders ten en lar ontwerp Het gemeentebestuur organiseert in samenwerking met Empeo (de ontwikkelaar van het plan) op woensdag 9 februari a.s., 's avonds om half acht in het gebouw De Rank, Soesterbergsestraat, een in- t tformatieavond over de Winkelpool Soest-Zuid (omgeving busstation aan de Soesterbergsestraat). KTijdens deze avond komen twee zaken aan de orde het bouwplan het bestemmingsplan Voor geïnteresseerden ligt zowel het bouwplan als het bestemmings plan ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum aan de Steenhoffstraat. Op de informatieavond zal aan de hand van dia's en tekeningen uit voerig op de plannen worden ingegaan. Tevens bestaat er gelegen- heid om over de plannen te discussiëren. Daarnaast zal op maandag 14 maart *s avonds om acht uur in De Borg, een speciale bijeenkomst worden gehouden voor de onder nemers. waarbij de invulling en brancheverdeling van de nieuwe winkels het onderwerp zal zijn. De gemeente Soest biedt te koop aan percelen bouwterrein in Soesterberg voor de bouw van vrijstaan de woningen. De bouwterreinen variëren in grootte van ongeveer 700 m2 tot ruim 1500 m2. De prijs bedraagt 175,- per m2, exclusief b.t.w. Goede bereikbaarheid per auto vanuit Utrecht en Amersfoort. Goede busverbindingen met Amersfoort, Zeist, Soest en Utrecht. Geen makelaarskosten. Beperkte optie mogelijk. Belangstellenden kunnen zich tot 11 februari a.s. schriftelijk opge ven als gegadigde bij burgemeester en wethouders van Soest, Ge meentehuis, Soest. Nadere informatie o.a. de voorwaarden van toewijzing, ligt ter in zage in het gebouw gemeentewerken, afdeling grondzaken. Lange Brinkweg 77, Soest, dagelijks van 9.30 tot 16.00 uur. De openbare behandeling van de concept-begroting 1983 door de ver schillende raadscommissie vindt plaats volgens het onderstaande schema: Commissie Algemene bestuurszaken Ruimtelijke Ordening, Volkshuisvesting en Economische aangelegenheden Welzijn Financiën en Grondbedrijf Onderwijs Bedrijven en personeelszaken Culturele Zaken Datum en uur: Maandag 7 febr. 1983 9.00-12.30 uur 13.30-15.30 uur 15.30 -17.30 uur Dinsdag 8 febr. 1983 9.00-11.30 uur 11.30-12.30 uur 13.30-17.30 uur 19.30 uur In deze vergadering zullen uiteraard alleen worden besproken de onderdelen van de begroting welke tot het werkterrein van de be treffende commissie behoren. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 - 12.30 - 13.30 - 17.00 UUR A.s. vrijdag 21 januari wordt op fees telijke wijze het 25-jarig jubileum van dokter J. Kuipers als huisarts in Soest gevierd. Dat gebeurt met een receptie, die van 17.00 - 19.00 uur in Darthuizen aan de Prins Hendriklaan wordt gege ven. De viering is voorbereid door een speciaal daartoe in het leven geroepen comité, dat samengesteld is uit vrien den en patiënten. Dokter Kuipers mag misschien in leef tijd niet de oudste arts van Soest zijn, hij is wel de dokter die er het langst zijn praktijk uitoefent en hij kan dus beschouwd worden als de nestor der Soester huisartsen. Een eeuw geleden was er slechts één dorpsdokter in Soest. Pas in 1903 kwam er een tweede bij; Toen dokter Kuipers zijn praktijk begon waren het er al ze ven en in de laatste 25 jaar heeft zich dit aantal verdubbeld. Deze gestage toename van het aantal artsen vormt een duidelijke illustratie van de groei van Soest en de vele veranderingen die daarmee gepaard gingen. Tradities Dokter Kuipers is een man die van tra dities houdt. Dat blijkt onmiddellijk als men zijn wachtkamer binnenkomt en achter de balie de drie portretten van zijn voorgangers ziet hangen. De drie dokters over wie dokter Kui pers eigenlijk liever vertelt dan over zichzelf, v; Toen dokter Kuipers in Ï958 de praktijk overnam stond deze bekend als „,de tweede praktijk" van Soêst. De eerste praktijk was die van (wat de Soesters toen noemden) de jonge doktor Ru- pert. Dat was van oudsher een kat holieke praktijk, passend bij het oudste bevolkingsdeel van Soest. De niet-kat- Foto: Goos van der Wilt Iedere Soestenaar kent van oudsher het fraaie en karakteristieke pandje, waarin de taveerne 'de Oude Enghe' is gevestigd. Gelegen op de hoek van de Middelwijkstraat en de Molenstraat maakt het deel uit van het Soest van vroeger. Een stukje historie Hoe oud is het pandje eigenlijk? Na vraag bij diverse Soesters heeft ge leerd dat het wel 240 jaar oud kan zijn. Van oorsprong is het waarschijnlijk een boerenwoning. Bekend is dat er in de vorige eeuw een wagenmakerij in heeft gezeten en daarna, tot in het be gin van deze eeuw, een zaak in comes tibles. Tot 1926 is er vervolgens een sla gerij gevestigd geweest. En reeds toen is er een horecabedrijf gekomen. Eerst een café annex koffiehuis, met daarbij zo rond de jaren veertig een speeltuin. Vanaf die tijd was er ok hotelaccom modatie. tot 1967. In die jaren heette het 'De Kleine Witte.' In het begin van de zestiger jaren is de zijzaal aange bouwd. In de zaak stond een biljart en het geheel werd verwarmd met een ou derwetse potkachel. In 1974 heeft de huidige eigenaar, de heer A. Henne- berke, het pand grondig verbouwd tot een restaurant. Het kreeg toen de naam taveerne 'De Oude Enghe.' Velen hebben de weg naar dit knusse restaurant met z'n Franse inslag we ten te vinden. De jongste verbouwing Enige weken voor Kerst bleek helaas dat de last der jaren wat te zwaar was gaan drukken op het aloude pandje. Een drastische restauratie was onver mijdelijk. Dit werd met grote voortva rendheid aangepakt. Intern werden ex tra steunberen gemetseld en de nood zakelijke steunbalken aangebracht. Bovendien werd de indeling grondig veranderd, zodat een beter gebruik ge maakt kon worden van de beschikbare ruimte. Verder is de gehele dakcon structie vernieuwd. Doordat een ploeg van vaklieden vrijwel dag en nacht heeft gewerkt is de verbouwing thans, nauwelijks zes weken later, geheel ge reed. Hoe ziet het er nu uit? Ee paar dagen voor de heropening heb ben we de Oude Enghe bezocht en er met grote ogen rondgekeken. De inde ling is verbluffend goed gekozen, zodat ondanks de grote verandering geen af breuk is gedaan aan de typische stijl van de zaak. Waar vroeger het restau rantgedeelte was is nu een ruime en ge zellige bar gekomen. Er is een directe verbinding tussen keuken en bar. om de klant ook daar van warme hapjes te kunnen voorzien. Voor de bar staat in de erker de stamtafel, waar men rustig wat kan lezen of onder aangename kout iets drinken. Links naast de in gang is een genoeglijke zithoek met een groot open vuur. Geheel links in de zijzaal een groot restauranlgedeelte, eveneens rechtstreeks verbonden met de keuken, die langs de achterzijde is gelegen. De Oude Enghe zal in de toekomst da gelijks geopend zijn van 5 uur 's mid dags tot 1 uur's avonds in de week en tot 2 uur 's avonds op vrijdag en zater dag. Het is de bedoeling dat De Oude Enghe een aangenaam trefpunt wordt, waar men tegen een redelijk tarief lek ker kan eten en waar men een kopje koffie dan wel een borreltje kan drin ken, wanneer men zijn dagelijkse be slommeringen even wil vergeten. Een echte taveerne dus. De verbouwing wordt gevierd met een feestelijke receptie, op vrijdag 21 ja nuari a.s. van 17.00 tot 21.00 uur. Insluiping Een bewoonster van het Kerkpad deed bij de politie aangifte van de (jiefstal van een doublé broche en een zilveren armband. De daders waren de woning binnengedrongen en hadden alle kasten en laden doorzocht. 25.000,- aan spaarbrie- ven gestolen Een inwoner van Soest deed vorige week bij de politie aangifte van de vermissing van 25 spaarbrieven, elk met een waarde van f 1000,De spaar brieven waren afkomstig van een aan tal verschillende banken. Hoe de waar depapieren zijn verdwenen is niet te achterhalen. holieke „tweede" praktijk werd in 1903 opgericht door D. Schoonenbeek. Hij bewoonde het fraaie landhuis Hillgrove, dat aan de Burg. Grothe- straat, naast het Oranjehotel, gelegen was. Zijn opvolger, dokter Van Don gen, verplaatste de praktijk naar het huis aan de Middelwijkstraat, waar ook nu dokter Kuipers nog gevestigd is en met liefde woont. DokterVan Dongen bleef amper tien jaar in Soest en was later verbonden aan de Utrechtse medische faculteit, waar hij zowel docent van de heer als mevrouw Kuipers is geweest. Na dokter Van Dongen kwam dokter Donker en van deze laatste heeft dok ter Kuipers de praktijk gekocht, zoals toen de normale gang van zaken was. Dubbel jubileum Gebruikelijk was toen ook dat de dorps dokter getrouwd was, dus vond onmid dellijk vóór de overdracht van de praktijk een snel, maar wel reeds lang gepland huwelijk plaats. De heer en mevrouw Kuipers kennen elkaar reeds van de middelbare school! Zo komt het dat de familie Kuipers deze maand twee 25-jarige jubilea viert, want op 11 januari 1958 werden de heer en mevrouw Kuipers in de echt verbonden en op 16 januari begon dok ter Kuipers zijn eigen praktijk, nadat hij eerst, om zich in te werken, een maand visites had meegereden met dokter Donker. Daarvoor had hij ^erst enige tijd als'assistent in Driebergen gewerkt en voor enkele artsen tijdens hun vakanties waargenomen. Dokter - Kuipers weet te vertellen dat het waar nemen in een grote dorpspraktijk be paald geen sinecure was, omdat vaak ook het apothekerswerk erbij kwam. Als dan bovendien de patiënten alleen per veerpont te bereiken waren, zoals in Werkendam het geval was, kon het gebeuren dat 's avonds na een late be valling het tij tegen was en de pont niet meer naar huis voer. Steun Mevrouw Kuipers is ook arts en zij heeft vele jaren met haar man in de praktijk meegeholpen. Zij nam naast het telefonische dokterswerk de medi sche controle van de in de praktijk ge boren baby's op zich. Zij was en is trou wens nog altijd een grote steun voor haar man. In 1958 waren de tijden anders dan nu. Men was in materieel opzicht niet zo verwend. De heer en mevrouw Kuipers vonden het niet erg in een bijna leeg huis te beginnen, een huis waarin slechts één straalkachel was, die bij het spreekuur op de patiënt gericht stond om hem of haar ten minste de illusie van warmte en behaaglijkheid te geven. Omdat het praktijkgedeelte van het huis opgeknapt en geverfd moest worden vond het spreekuur die Foto: Goos van der Wilt eerste maand plaats in de zitkamer, slechts door een opgehangen laken afgescheiden van de eetkamer. Er zul len stellig nog patiënten zijn die zich dat prille begin van dokter Kuipers in Soest zullen herinneren. Verschillen Dokter Kuipers doet graag bevallingen en hij vindt het dan ook jammer dat het aantal daarvan in de loop der jaren zo sterk is teruggelopen. Toch heeft hij al enkele malen een tweede-gene ratie-bevalling gedaan: de baby van eertijds is de kraamvrouw van nu. Dat zijn voor hem leuke ervaringen. Een ander opvallend verschil met vroeger is de verhouding in tijd, be steed aan spreekuur en huisbezoeken. Ging vroeger 10% naar het spreekuur en de rest grotendeels naar huisbezoe ken, nu ligt dat precies andersom. Daarom denkt dokter Kuipers met een vleugje nostalgie terug aan vroeger jaren. Meer dan van het spreekuur houdt hij eigenlijk van huisbezoek, omdat hij daar door de eigen entourage de patiënten en hun familie beter leert kennen. Voor hem is de persoon lijke band met de patiënt belangrijk. Om deze reden heeft hij ook een uitge sproken voorkeur voor vrije artsen keuze. Door een vrije keuze krijgen niet alleen de patiënten de dokter die hun goed ligt, maar krijgt de dokter ook een patiëntenkring die bij hem past. Gemeentearts Naast zijn eigen praktijk is dokter Kui pers reeds jaren werkzaam als gemeen tearts van Soest. In de loop der jaren is ook deze taak van karakter ver anderd. Lag vroeger de nadruk op keuringen en ziekte controle, nu wordt dit werk door de G.G.D. in Amersfoort verzorgd. De gemeentearts doet voor namelijk lijkschouwingen, een taak waarover men liever zwijgt, maar die toch noodzakelijk is. Dat dokter Kuipers' patiënten geza menlijk een comité hebben gevormd om het 25-jarige jubileum op feeste lijke wijze te vieren'is te begrijpen. Hij is met zijn voorliefde voor traditie en zijn stabiele karakter een persoon lijkheid die kalmerend werkt. Zijn wij ze van optreden is een waar antido tum tegen de onrust en de vaak zin loze veranderlijkheid van deze moder ne tijd. Wat kan een patiënt zich nog meer wensen? TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Inl. 033-729097 EFFEKTIEVE TALENSTUDIE Clubhuis "Het Kruispunt" (Albert Cuyplaan 200, tel. 21987) Donderdag 27 januari a.s. start een nieuwe kursus voor jongens en meisjes vanaf 12 jaar. Gedurende deze kursus, die 10 weken duurt, worden er mario netten gemaakt. Een heel afwisselend programma, o.a. kleien, timmeren, plakken, kleertjes maken. Iedere donderdagavond tussen 19.00 en 21.00 uur. Kosten per keer ƒ1,-. Opgave bij het Kruispunt. Zaterdag 29 januari a.s. is er weer een Bingo-avond voor volwassenen vanaf 17 jaar. Kinderen onder begeleiding. Deze bingo-avond begint om 20.00 uur en is toegankelijk voor ouders, wijk bewoners en belangstellenden. Maandag 31 januari om 20.00 uur is er weer de twee wekelijkse klaverjas- avond voor volwassenen. Ook deze keer zijn er weer leuke prij zen te winnen. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 p.p. Clubhuis "Dc Vangrail" (Nachtegaal- weg 8c, tel. 17615) Zaterdag 22 januari is er een Bingo avond voor volwassenen. Aanvang 19.30 uur. Toegang vanaf 17 jaar, kinderen onder begeleiding. Vrijdag 28 januari: Voor iedereen van af 14 jaar, de overbekende film van André van Duin Joep. Aanvang 19.30 uur. Dinsdag 25 januari a.s. begint een nieuwe kursus voor volwassenen van 5 weken Klusjes in en om het huis. In deze kursus komt o.a. aan de orde huishoudelijke apparatuur zoals strijk bouten, koffiezetapparaten, stekker aanzetten e.d. Een uitstekende kans voor mensen die zelf wat handigheid willen leren in kleine huishoudelijke klusjes. Deze kursus kost 15,- excl. materiaal. Opgave bij De Vangrail (er is een be perkt aantal kursisten plaatsen). In de kursusprijs is een kopje koffie inbegrepen. Clubhuis "De Praatpaal" (Molen straat 142, tel. 19546) Woensdag 19 januari: van 14.00 - 16.00 uur voor kinderen van 4 tot 12 jaar Silhouetten maken en afmaken van een maquette maanlandschap. Woensdag 26 januari: van 14.00 -16.00 uur voor kinderen van 4 tot 12 jaar voorbereiden van een toneelstuk. De cors maken, teksten maken, toneel spelen. Woensdag 2 februari het opvoeren van het toneelstuk dat vorige week is voor bereid. Tevens worden alle ouders en belangstellenden uitgenodigd om het toneelstuk te komen zien. Na afloop wordt er bingo voor kinderen gedaan. De bingo-kaartjes kosten één dubbeltje. Deze middag begint ook om 14.00 uur en alle kinderen van 4-12 jaar zijn van harte welkom. Rommelpotterij is een groep kinderen die iedere dinsdagmiddag tussen 16.00 uur en 17.30 uur bij elkaar komt om te koken of te knutselen. Er kunnen nog enkele kinderen bij. Ook op de knutselgroep van donder dagmiddag kunnen nog enkele kinde ren bij. Beide groepen zijn voor kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar. Opgave bij "De Praatpaal." Restaurant Soester Natuurbad" v. Weerden Poelmanweg 4 Soest Tel. 13X56 b.g.g. 11121 In onze sfeervolle vernieuwde zaak verzorgen wij alle mogelijke partijen koffietafels koude en warme buffetten etc. Cap. van 30 tot 250 pers. Zeer ruime parkeergelegenheid. Gehele jaar geopend. Informeer vrijblijvend Eig Gor Donkers. Zondags in 't café, koffie met appelgebak 3.50; 2e kopje gratis. Tevens plateservice. Commissie R.O.: snelheid bij plan Parklaan De commissie Ruimtelijke Ordening is van oordeel dat het gemeentebestuur met voortvarendheid verder moet wer ken aan het zo snel mogelijk realiseren van het bestemmingsplan Parklaan. De heer G. Beijen (VVD) had uitge rekend dat elke dag uitstel de gemeen te duizend gulden kost. De heer R. van Logtenstein (CDA) betreurde het dat in het plan geen par keerplaatsen zijn opgenomen bij het NS-station Soest-Zuid. Hij drong aan op een snelle behandeling van het plan, „om de buurt snel een 'lift' te geven. Daar zal de hele omgeving duidelijk op vooruitgaan. Hij vond dat het onlangs gelanceerde kantorenplan voor de hoek Parklaan- Nieuweweg in de procedure moet worden meegenomen. Wethouders drs. G: Plomp (VVD) zeg de de yerlangde voortvarendheid bij het verder uitwerken van het plan toe. I Opruiming Opruiming 10.- 25.- 55.- I (2 voor 100.-) v.WteedestraatH0 tef.12424 Soest Molensoos viert tienjarig bestaan De Molensoos aan de Molenstraat be staat dezer dagen tien jaar. Dit bijzon dere feit is voor de Stichting ..Jonge rencentrum Soest", die de Molensoos exploiteert aanleiding tot een feeste lijke receptie, die gehouden wordt op zaterdag 22 januari a.s. in de Molen soos, Molenstraat 142a. De receptie be gint om 15.00 uur en duurt tot ca. 17.00 uur. De familie Douma van de Ir. Menko- laan uit Soest heeft onlangs twee brie ven ontvangen uit het Poolse Kozle, de plaats waar het merendeel van de kerstpakketten, die in Soest en omge ving werden ingezameld tijdens de ak- tie van de Stichting "Midden-Neder land helpt de Polen", werd heenge bracht. De eerste brief die de familie Douma ontving is een reaktie op de kerstkaart, die zij bij het door hen samengestelde pakket hadden gevoegd. Een vrouw schrijft: "Ik wil graag de hele familie bedanken voor het pakket dat ik gekregen heb. Ik ben u van ganser harte dankbaar. Ik ben een jonge vrouw met vier kin deren. jongens van 7. 5. 4 en 1 jaar. De kinderen zijn erg blij Het was voor ons met Kerstmis een grote steun. Ook voor de gedragen kleding voor mijn kinderen ben ik u zeer dankbaar. Ik hoop dat u mij ook schrijft." Enige dagen later ontving de familie Douma nog een Poolse brief, van iemand die in de buurt van de eerste briefschrijfster woont. De brief luidt als volgt "Beste Familie, Ik dank u voor het grote pakket dat ik via de kerk van Kozle heb ontvangen. We waren er erg blij mee. omdat het nog voor Kerstmis aankwam. Zoals jullie weten is het toch niet zoals het moet zijn en als men zulke goede vrien den heeft dankt men God daarvoor. Mijn kinderen waren blij met alles, omdat één van mijn dochters al een kind heeft, het tweede is onderweg. Er is niet veel te krijgen bij ons. Wij wonen in een dorp en dat is altijd erger dan in de stad. Eén van mijn dochters gaat nog naar school. We zijn heel blij met alles. Voor het nieuwe jaar 1983 wensen wij jullie alle maal een goed jaar. veel geluk en Gods zegen, want wat kan men nog meer wensen als het zo is. Nogmaals: veel, veel dank voor alles. Wij zullen het nooit vergeten." Onder de brief is toegevoegd: "Alstu blieft spoedig antwoprd. De Stichting "Midden-Nederland helpt de Polen" oordeelde het beter de namen en adressen van de briefschrijf sters niet te vermelden. Wij geven graag gevolg aan dit verzoek. Red. i. Uit het gemeenteraadsvergadering: De voorzitter houdt een Nieuwjaarsrede Spr. heeft zich bij de intrede van 1933 afgevraagd hoe de zaken staan met betrekking tot de gemeente. Het jaar 1932 is voorbijgegaan zonder schokkende gebeurtenissen. De laatste maanden van het jaar hebben het gemeentebestuur echter met veel zorgen overladen. De werkeloos heid heeft als gevolg der tijden ongekende afmetingen aangenomen en voor velen is de bestaansmogelijkheid dan ook niet weinig afgenomen. Deze werkeloosheid en de daarmee gepaard gaande steunverleening hebben van de gemeente zeer groote offers geëischt en spr. juicht toe. dat deze offers gebracht zijn onder mede-opoffering van de eigen be langen der leden van den raad. Deze goede samenwerking vraagt spr. ook voor het jaar 1933. Volgens spr. zijn de financiën der gemeente niet ongezond, hetgeen niet wegneemt, dat de gemeente-huishouding met beleid zal moeten worden gestuurd. Hierbij wil spr. vooral zien naar de groote behoefte van een groot deel der bevolking, door welke hande lingen de andere gemeentezaken echter geen schade mogen lijden. Spr. wil met den raad ook in 1933 zoeken naar de goede oplossingen en is er van overtuigd, dat deze zullen worden gevonden, wanneer het noodige optimisme de samenwerking illustreert. Met de beste wenschen in 1933 voor de gemeente en de leden van den raad besluit de Voorzitter zijn rede. K.R.O.-Film Maandagmiddag werd alhier de K.R.O.-film vertoond voor de kinderen en des avonds voor de ouoeren. Zoowel 's middags als 's avonds was de zaal geheel bezet. Het was een lust om te zien. hoe de K.R.O. in die jaren grooter en grooter werd en zich meer en meer uitbreidde: ook werden nog een paar leuke films vertoond, die de lachtlust opwekten. De aanwe zigen hebben dien avond veel genoten. R.K. Kiesvereeniging Soest In de j.1. Maandagavond gehouden vergadering, waarin o.m. de heer Suring sprak over „De laatste 4-jarige periode in de Tweede Ka mer der Staten Generaal." werd de volgende motie aangenomen: De R.K. Kiesvereeniging van Soest in vergadering bijeen op 16 januari 1933; spreekt haar afkeuring uit over het uitbrengen van de stem van het Raadslid P. v.d. Breemer tegen kindertoeslag bij de vaststelling van het salaris van het gemeente-personeel bij de behandeling van de gemeen- te-begrooting 1933, omdat een dusdanige uitspraak indruischt tegen ons katholiek beginsel en besluit deze motie ter kennis te brengen van bovengenoemd raadslid en van de pers. R.K. Kiesvereen. „Soesterberg" In de algemene vergadering van de R.K. Kiesvereeniging te Soester berg op 14 januari j.1. werd navolgende motie aangenomen. De R.K. Kiesvereeniging te Soesterberg in algemene vergadering bijeen op 14 Januari spreekt haar groote afkeuring uit over het feit, dat het R.K. gemeenteraadslid P. v.d. Breemer in de raadsvergadering van 21 De cember 1932 stemde tegen kindertoelage: spreekt de wensch uit, dat de R.K. Kiesvereeniging te Soest genoemd raadslid bij de volgende ge meenteraadsverkiezingen niet meer candidaat zal stellen. Missie-tentoonstelling Zaterdagmiddag half 3 werd door Pater De Kort uit Suriname de mis sie-tentoonstelling van kerkelijke paramenten geopend, die, het moet ge zegd, een naaldkunsttentoonstelling is. Alles wat noodig is bij den H. Dienst is smetteloos vervaardigd, zoodat de verschillende missionaris sen Verblijd zullen worden. In hoofdzaak was alles bestemd voor de missie in Suriname, maar er was ook bij voor Padang. Coak eiland. Nieuw Zeeland, Afrika, Noorwegen, Hees, Cuyck, Medan, Roermond. De tentoonstelling werd o.m. bezocht door Z.H. Ex. Bisschop Bucks uit Finland, die de tentoonstelling en opzet ten zeerste roemde. De dames van de Missiekring hebben eer van hun arbeid: veel steekjes zijn in die 2 jaar door hen gemaakt voor alles gereed was. Behalve de tentoonstel ling waren enkele attracties opgesteld, o.a. een grabbelton, rad van avontuur, legkaart raden, poppenhuis en een kopje thee drinken. Met veel genoegen kunnen de dames op de tentoonstelling terug zien. 4

Soester Courant | 1983 | | pagina 5