osbad ,,De Vuursche" ook voor Soest attractief zwembad 25 Autobedrijf Bosboom 'levert' Hofauto n Wijziging storingsdienst Woningbouwvereniging 'Soest' Weer Katten Kijken in Utrecht Allegro Non Troppo Klaproos op de muur Duinkikkers 2e in zwemvierkamp y ees Pouw vol plannen voor komende seizoen JAAR HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Donderdag 20 januari: Zaterdag 22 januari: ZWEMMEN/ WATERPOLO Rijverbod Soester Courant van woensdag 19 januari 1983 9 Foto: Goos van der Wilt Kees Pouw (r). met 'horeca' man de heer v.d. Brul en zijn echtgenote, hij het nu nog verlaten Bosbad 'De Vuursche.' Ofschoon de huidige weersomstandig heden geen zinnig mens naar het open luchtzwembad zullen lokken, wordt er achter de schermen van het Bos bad ..De Vuursche" in Baara, gelegen in de bossen tussen Baarn en Hilver sum, al druk gewerkt en plannen ge maakt. Kees Pouw, ooit beheerder van het Soester Natuurbad dat hij 17 jaar lang onder zijn hoede had. zal er in elk geval alles aan doen om het komende imerseizoen een succes te maken. >als dat ook vorig jaar al het geval was. Het ..Baarnse Bosbad" is een gezellig bad. ,,In zekere zin is het hier intiem", zegt Kees Pouw. en ook in een aantal andere opzichten oefent het bad op de bevolking in de omtrek grote aan trekkingskracht uit. Dat geldt zeker ook voor de bewoners van Soestdijk, voor wie het bad op een redelijke af stand is gelegen. De winterwerkzaamheden duren nog tot ongeveer 1 april. „Vanaf dat mo ment moeten we klaar zijn om open te gaan. als het weer het toelaat", licht Kees Pouw toe. „Ons criterium daar bij is de behoefte die vanuit de be volking wordt kenbaar gemaakt. In elk geval zullen we open zijn tussen l mei en 1 september. Maar als het weer goed is blijven we gerust langer open. Vorig jaar zijn we tot 22 septem- f ber open geweest, en reken maar dat dat een mazzel is geweest voor de abon- nementhouders". Voordelig Juist de abonnementhouders zullen beamen dat het Bosbad „De Vuursche" buitengewoon aantrekkelijk is om de zomerse dagen door te brengen. Kees Pouw werkt met een zeer voordelig kaartensysteem, waarbij een heel ge zin. ongeacht het aantal kinderen, voor 60,- mits gekocht in de voorverkoop) een heel seizoen lang van het bad ge bruik kan maken. De voorverkoop is deze week begonnen en duurt tot 1 april. Overigens wordt de zwembadliefhebbers ook na die da tum niet het vel over de oren getrok ken: dan kost een gezinsabonnement slechts 75,- (alweer: ongeacht het aantal kinderen Ook de dag-klanten hoeven niet te kla gen. Per persoon betalen zij 3,- voor een dagkaartje, en ook hier doet de leeftijd er niet toe. Kinderen beneden de leeftijd van 3 jaar mogen gratis binnen. Abonnementen kosten per persoon in de voorverkoop 30,- daarna 40,-. Jongelui beneden de leeftijd van 16 jaar moeten voor een abonnement 20,- betalen in de voorverkoop; na 1 april kost het hun 30.-. Bij mooi weer opent het Bosbad zijn „poorten" al om 8.00 of 9.00 uur 's mor gens, en afhankelijk van de belang stelling blijft het bad open tot wellicht een uur of half tien. Bij slecht weer worden als normale openingstijden aangehouden: van 11.00 tot 18.30uur. Flexibel „We zijn erg flexibel en dat is. in vergelijking met vroeger, toen het bad nog door de gemeente Baarn werd geëxploiteerd, ook voor het publiek veel aantrekkelijker. Met elkaar vor men we een uitstekend teamhet bad- personeel, de mensen van de horeca, het stallingspersoneel. De mensen vragen me nu al: „Wanneer gaat het bad weer open?" Bij topdrukte werkt Kees Pouw soms met twaalf man. „Er zijn er altijd minimaal twee die toe zicht houden bij het bad", verduide lijkt hij. „Maar je moet ook kunnen wisselen. Als het warm is kun je onmo gelijk iemand zes uur achter elkaar inde zon zetten." Datzelfde geldt eigenlijk ook voor de „horeca-sector", die gedreven wordt door de heer C. v.d. Brul en zijn echt genote. De meeste Soesters kennen hem ook van de kiosk in de Soester duinen en van de ijsbaan, waar zij al tijd present zijn met „eten en drin ken". In Bosbad „De Vuursche" zor gen zij ervoor dat de bezoekers aan hun natje en hun droogje kunnen ko men. Op topdagen werken ze soms met z'n zessen, ook al „omdat je het nie mand kunt aandoen om zes uur achter elkaar achter de frite-oven te staan' Plannen Als bijzondere attracties heeft Kees Pouw voor het komende seizoen heel wat pijlen op zijn boog. Zo vindt op het terrein van het Bosbad de start en de finish van „De Vuurscheloop" plaats, met afstanden van 5, 10, 15, 20 kilo meter. Er zijn plannen om een water- poloweekend te organiseren en een zwemmarathon, een 24-uurswedstrijd, waarbij de ploegen constant in het water blijven. De ploegen wisselen natuurlijk van samenstelling. Verder vinden er op het terrein van het Bos bad, als verlengstukje van Kees Pouws eigen sportschool, ski- en conditietrai ning plaats, onder leiding van Sidney Teeling, leraar lichamelijke opvoe ding en Pouws rechterhand bij alle sportieve aangelegenheden. Op het terrein naast het grote bad ver rijst straks ook een grote tent, van 8 x 18 meter, die in zekere zin kan dienst doen als „dagverblijf". De tent blijft het hele seizoen staan en biedt de be zoekers bij wat minder mooi weer de gelegenheid om sportief bezig te zijn, eveneens onder leiding van Sidney Teeling, met hulp van Rudi van Leuve- ren. "Tarzanbaan" Verder zijn er vergevorderde plannen voor de aanleg van een "Tarzanbaan", waarop de bezoekers kunnen springen, klimmen en klauteren. Ze gebruiken dan alle spieren en oefenen hun spier kracht, hun evenwicht, hun behendig heid en de coördinatie van hun li chaam. "Op het gebied van snacks hebben we alles", vertelt de heer Van de Brul. Hij is verantwoordelijk voor de ver koop van frh.es, ijs, limonade, en nog veel meer ook zonnebrandolie en watersportartikelenuiteraard. Door de enorme koeling is hij in staat zelfs op de warmste dagen altijd gekoelde dranken te verkopen. Onder het technisch beheer van J. v.d. Hoef wordt het bosbad intussen hele maal klaar gemaakt om de bezoekers stroom van het komende seizoen te kunnen opvangen. Vermeld moet ook nog worden dat het mogelijk is om voor slechts 25,- een gezinsabonne ment op de rijwielstalling aan te schaf fen. Een persoonlijk abonnement kost 7,50. Voor deze bedragen hoeft geen Bosbad-bezoeker zich zorgen te ma ken over het lot van zijn rijwiel. De voorverkoop van de abonnementen voor het Bosbad, die deze week begint, vindt plaats op woensdagen tussen 13.00 en 17.00 uur en op zaterdagen tussen 10.00 en 13.00 uur, aan de kassa van het zwembad. Ook is het mogelijk de abonnementen te kopen aan het adres van Sportschool Kees Pouw, Wieksloterweg 15WX, Soest. Wanneer men de abonnementen tele fonisch bestelt (tel. 12214 in Baarn, tel. 15001 in Soest) worden ze, onder berekening van de portokosten, ook thuis gestuurd. "De Robben" Kees Pouw en zijn medewerkers be reiden zich voor op een topjaar, al is daarvoor uiteraard de instemming van de weergoden ook een vereiste. Als bij zonderheid weet hij nog te melden dat het Bosbad in het komende seizoen het „thuisbad" zal zijn van de HZC „De Robben" uit Hilversum, die hier hun zwem- en waterpolowedstrijden zullen houden. Vorig jaar is al eens geëxperimenteerd, en dat is zo goed bevallen dat er nu vaste afspraken zijn gemaakt. Een opmerkelijk feit is dat het water van het zwembad wordt verwarmd door zonnecollectoren. Daarmee is water van een constante temperatuur gewaarborgd. Foto: Goos van der Wilt Voor het vervoer naar de verschillende evenementen tijdens het zeer drukke weekeinde van 11 t/m. 15 februari stelde Autobedrijf Bosboom Prins Pieter I een heuse hofauto ter beschikking. Bij de foto: Ad Bosboom overhandigt de sleutels van de hofauto aan de chauffeuse van Prins Pieter I. Er blijkt nog enige verwarring te bestaan over de wijziging die per 1 januari j.1. doorgevoerd is in de storingsdienst van de Woningbouwver eniging 'Soest'. Tot deze datum kon namelijk gebruik gemaakt worden van de meldkamer van de plaatselijke brandweer. Deze is echter per 1 januari j.1. opgeheven, zodat er gezocht moest worden naar een nieuw systeem voor het melden van de urgente klachten buiten de kantoor uren. Nieuw systeem Het nieuwe systeem houdt in dat bij dringende klachten 's avonds en in de weekeinden het nummer 1 82 23 gebeld moet worden. Dus niet meer het telefoonnummer van de gemeente Soest (16744), maar het bekende nummer van de klachtendienst van de Woningbouwvereniging 'Soest'. Als dit nummer gedraaid wordt, krijgt men verbinding met een ant woordapparaat. waarop de klacht kan worden ingesproken. Het is nood zakelijk dat daarbij ook het betreffende adres en telefoonnummer opge geven wordt. Via de semafoondienst van de PTT wordt vervolgens de dienstdoende storingsdienstmedewerker opgeroepen. Hij zal zo snel mogelijk naar het bewuste adres toegaan of eerst telefonisch kontakt opnemen. Het zal duidelijk zijn dat alleen dringende klachten via dit systeem gemeld moeten worden. Op niet urgente klachten wordt nl. niet gereageerd en deze moeten op de eerstvolgende werkdag 's ochtends tussen 9.00 en 12.00 uur gemeld worden, ook op nummer 1 82 23. Onder ernstige klachten wordt verstaan klachten, die niet tijdelijk zijn te verhelpen. Voorbeelden zijn: ernstige daklekkage, het uitvallen van de centrale verwarming, gesprongen waterleidingen en verstoppingen, die uitstromend water tot gevolg hebben. Samenvatting Als een huurder van een woning van de Woningbouwvereniging 'Soest' buiten kantooruren bijvoorbeeld een van bovengenoemde ernstige klachten heeft, moet er dus als volgt gehandeld worden: - Bellen naar nummer 1 82 23; - Op het bandje van het antwoordapparaat de klacht inspreken; - Naam, adres en telefoonnummer niet vergeten. Zo snel mogelijk neemt dan de storingsdienstmedewerker van de W.S. telefonisch kontakt op of komt langs. Voor de 14de maal wordt in het week end van 29 en 30 januari 1983 in de Ex- pozaal van het Jaarbeurs Congrescen trum te Utrecht (Beatrixgebouw, in gang Croeselaan 6) de Internationale Kattententoonstelling "Katten Kijken" van Neocat gehouden. Voor dit jaar lijkse terugkerend kattengebeuren in de Domstad zijn ca. 1000 raskatten en 25 huiskatten ingeschreven. Jan Kruis en de mooiste "Rooie" Kater Huiskat-bezitters uit Utrecht en omge ving hebben gehoor- gegeven aan de op roep om hun rode kater voor deze ten toonstelling in te schrijven. Jan Kruis, tekenaar van de bekende Nederlandse strip "Jan, Jans en de kinderen," zal op deze 14de Katten Kijken aanwezig zijn om de mooiste rode kater onder de huiskatten uit te zoeken. Met de. "rode dikke theemuts kater" uit zijn wekelijkse strip als voorbeeld zal dit zeker niet moeilijk zijn. De ei genaar van deze mooiste "Rooie" krijgt een gesigneerd exemplaar van "Het stille verdriet van een grote Rooie. een bundeling van een aan tal katfenstrips door Jan Kruis in de loop der jaren getekend. Ook de eigenaar van de "Best verzorg de huiskat," gekeurd en uitgezocht door de aanwezige dierenarts, krijgt uit handen van de tekenaar een gesig neerd exemplaar van dit kostelijke al bum. Beide prijsuitreikingen staan zondag om 12.00 uur op het programma. Be wonderaars van "Jan, Jans en de kin deren" kunnen zondag na de prijsuit reiking terecht om hun kollektie aan te vullen en door Jan Kruis te laten sig neren. Keuring van de katten Ren jury van keurmeesters uit Enge land. Frankrijk, Duitsland, België en ons land staat zaterdag en zondag voor de gigantische taak de ca. 1000 raskat ten te keuren. Deze keuring gebeurt volgend de ".Standaard" van de Coverning Coun- cil of de Cat Fancy, waarin precies om schreven staat aan welke eisen een be paald ras of variëteit moet voldoen om in aanmerking te komen voor de kwali ficatie "Uitmuntend." "Zeer Goed," "Goed" of "Voldoende." Na afloop van de tentoonstelling krijgt elke gekeurde kat een keurrapport. waarin de keur meester heeft vermeld hoe hij tot een bepaalde kwalificatie is gekomen. Ook de huiskatten krijgen na afloop van de show een keurrapport. Hierin zijn andere normen toegepast dan bij de raskat. Door de dierenarts wordt voornamelijk gekeken naar de ver zorging en de konditie van het dier. Raskatten op de tentoonstelling Van de ca. 1000 voor de tentoonstelling ingeschreven raskatten bestaat het grootste gedeelte uit Perzische Lang haren in al hun kleurslagen. Van de Korthaar rassen zijn o.a. de Siamees, de Burmees, de Abessijn, de Oosterse en de Europese Korthaar ver tegenwoordigd. Ook een aantal minder bekende rassen, zoals de Somali. de Balinees, de Turkse Angora, de Turkse Vankat en de Noorse Boskat zijn op "Katten Kijken" te vinden. Heel bijzonder is de komst van een "Japanse Bobtail" uit Frankrijk. Voor zover bekend is dit de eerste keer, dat dit van oorsprong oude Japanse ras waarmee in Amerika is gefokt, in Ne derland wordt geshowd. Utrecht heeft dus de primeur. De "Japanese Bobtail" is een kortha- rige slanke kat, waarvan het uitzond r- lijke de staart is. Deze is ongeveer 6 a 10 cm lang, maar zo sterk gekruld dat ze als een pompoen tegen het achterlijf zit. Herkomst van een aantal rassen Tegen het einde van de 17de eeuw wer den voor het eerst langharige katten in Europa gesignaleerd. Angora-katten, meegenomen door kooplieden op hun reizen uit Angora, het huidig,e Ankara. Later veranderde de. naam in Per zische katten, toen een ander ras uit Perzië werd ingevoerd. Beide soorten zijn de stamhouders van de Perzische Langhaar, zoals wij die thans kennen. Van de Siamees is bekend, dat om streeks 1970 een Brits diplomaat de eerste exemplaren uit het voormalig koninkrijk Siam naar Engeland heeft meegenomen. Sindsdien is het uiterlijk van de Siamees duidelijk veranderd. Waren de eerste exemplaren stevig van bouw met een "bolle" kop, soms een knik in de staart en met schele of loenzende ogen, de huidige Siamees is een lange, slanke kat, heeft een wig vormige kop met grote oren en prach tig blauwe ogen, een lange dunne zweepstaart. In Siam bestaat een legende "hoe de Siamees aan de knik in de staart en de schele ogen" is gekomen Twee Siamezen "Chuia" en "Tien" leefden samen met een oude priester in een tempel. Toen de oude man over leed, bleven beide dieren alleen in de tempel achter. Chula de poes en haar kameraad Tien bespraken wat zij moesten doen en besloten werd, dat Tien op zoek zou gaan naar een jonge priester die de tempelplichten kon overnemen. Chula zou achterblijven om de tempelschat, een met juwelen bezette beker, te bewaren. Tien was al eenpaar weken weg en Chula vond haar taak erg zwaar, om dat ze door het bewaken van de schat niet mocht slapen. Ze loste het pro bleem op door haar staart stevig om de steel van de beker te krullen, weten de dal niemand de beker nu kon stelen zonder haar wakker te maken. Gedu rende de uren dat ze niet sliep, staarde ze strak naar de beker om zich ervan te overtuigen dat deze werkelijk veilig was. Tien kwam tenslotte terug, met een jonge priester en zij vonden Chula nog steeds wakend over de schat, ter wijl voor haar in de zon haar jongen speelden. Deze hadden allemaal een knik in de staart en schele ogen. Dierenbescherming op "Katten Kij ken" Traditie getrouw zal ook'de Dierenbe scherming. afdeling Utrecht, onder lei ding van mevrouw C. A. M. Stafleu aanwezig zijn om een aantal katten aan een nieuw tehuis te helpen. Voor Vijftig gulden (hiervoor zijn de dieren mgeent tegen katteziekte en voor zover de leeftijd het toelaat gesteriliseerd of gecastreerdkunnen belangstellenden de kat van hun keus mee naar nemen. Vriendelijk verzoek om voor een goed sluitende mand of tas te zorgen, waarin de nieuwe huisgenoot kan worden ver voerd. Gratis toegang vor een aantal bezoe kers Evenals verleden jaar zijn bezoekers met de naam Kat. de Ka(d)T. Catz, Kater of Poes ook voor deze "Katten Kijken" weer hartelijk welkom. Op vertoon van een geldig legitimatiebe wijs met foto hebben zij beide dagen gratis toegang tot de tentoonstelling. Lichamelijk gehandicapten met één begeleider hebben op zaterdag gratis toegang tot de tentoonstelling. Openingstijden "Katten Kijken" is beide dagen van 10.00 - 18.00 uur voor het publiek ge opend. De toegangsprijs bedraagt 6,--, Kinderen tot 12 jaar en 65-plussers (op vertoon van 65 kaartbetalen 3.--. Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 -1 95 77. RegieBruno Bozetto Italië 1976 In het kader van de animatieweken, die Filmhuis Artishock tot en met 27 ja nuari organiseert, draait op donderdag 20 januari de avondvullende animatie film Allegro Non Troppo van Bruno Bo zetto. Allegro Non Troppo kan men als de tegenhanger van Walt Disney's Fan tasia (1940) zien. In tegenstelling tot Fantasia, die ernstig van karakter is, is Allegro Non Troppo een aaneenscha keling van satirische en komische tafe relen. We zien dat Disney's Faun een wellustige oude manin het mu ziekstuk van Claude Debussy, "Prélu de a 1'après-midi d'un faun," uitbundig en levenslustig is. Maar in Allegro is hij een afgeleefde faun, die impotent geworden is en met kosmetische trucks de jonge nymfen wil blijven be koren. Op muziek van Dvoraks "ze vende Slavische dans", tekent Bozetto een ironisch beeld van het gebruik van macht. Een politicus wil de massa beïnvloeden, maar bemerkt te laat dat zijn retoriek werkt als een boemerang. Op de "Bolero" van Ra vel wordt een fantastisch scheppingsverhaal verteld. Uit een paar druppels Coco-cola ont wikkelt zich het leven, terwijl de "Val se Triste" van Sibelius het leidmotief is voor de geschiedenis van een kat die op de muur van een afgebroken huis zit. Het laatste deel van de film, op muziek van Strawinsky's "De Vuurvogel," speelt zich af in de tuin van Eden. Om dat de film voor het merendeel geba seerd is op louter muziek is het gemis van Nederlandse ondertitels geen en kel bezwaar om de film goed te kunnen volgen. Op deze avond zal Harrie Geelen onze gast zijn en de avond begeleiden. Hij schrijft, tekent, componeert, animeert, schildert en regisseert sinds zijn stu dententijd. Hij werkte eerst bij de stu dio's van Joop Geesink en vervolgens bij Toonder. Hij schreef scenario's voor t.v.-programma's, zoals voor 'Ha- melen' en 'Oebele,' heeft 'Pinkeltje' geschreven en geregisseerd en maakte o.a. de film 'Je moet het zelf maar (w)eten' voor het Bureau van de Voe ding van de overheid. Uit het werk van Toonder heeft hij het scenario opge bouwd voor de tekenfilm 'Heer Bom mel en Tom Poes,* die op 9 februari in première gaat. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 5,--/CJPen leden ƒ4.--. Naast de vaste filmavond op de don derdag organiseert Filmhuis Artishock op zaterdag 22 januari een extra-film avond. Deze avond krijgt een feestelijk tintje door het draaien van 2 lange speelfilms voor de prijs van één! Dit vanwege het feit dat Filmhuis Arti shock in februari 5 jaar bestaat! Om 21.00 uur starten we met De Klaproos op de muur (voor de inhoud zie hier onder), om vervolgens om 24.00 ur een Franse nachtfilm (welke blijft een ver rassing te draaien. Hierin speelt Cat- herine Deneuve de hoofdrol, waarmee vreemde dingen gebeuren. RegiePh. Anagnosti Albanië Albanië ten tijde van de Italiaanse be zetting 1939-1943. Zoals overal in Alba nië wordt de fascistische bezetting door Italië ook gevoeld in het weeshuis. De direkteur van het weeshuis, een doorgewinterde fascist, oefent een ter reurbewind uit. 's Nachts dwingt hij de wezen om in de stad anti-fascitische pamfletten en leuzen die op de muren zijn aangebracht weg te halen. De kin deren zijn verontwaardigd over deze gedwongen mobilisatie en onder in vloed van Luan, een onderwijzer en Ali, een arbeider, beginnen zij elke daad van de direkteur met argwaan te bekijken en houden zij iedereen in de gaten die 's nachts het weeshuis in of uit gaat. Vier oudere kinderen zijn woedend over de beestachtige behan deling die zij krijgen van de opzichter, een schurk en instrument van de di rekteur. Ze nemen wraak door hem van de trap af te laten vallen. Dit is het eerst protest. Als een van de kinderen door de kogels van een fascistische pa trouille omkomt kalken ze op de muren van het weeshuis: 'Weg met het fascis me' en 'weg met de fascistische direk teur.' Dit is de druppel die de emmer doet overlopen. De rebellerende kin deren worden op straat gegooid. Buiten gekomen ondernemen ze nieuwe ak- ties. Aanvang: 21.00 uur. Entree gehele avond: 5,--/CJP en le den/4,--. Zaterdagmorgen is de 3e wedstrijd gespeeld in de E/F-competitie, waarin de Duinkikkers uitkomen. De ploeg vertrok richting Doorn met de bedoe ling een goede klassering te behalen en zoveel mogelijk persoonlijke re cords te verbeteren. Bij deze vierkamp zijn de Duinkikkers altijd in het nadeel, omdat de ploeg vooral jongere leden heeft (een stille wenk voor de polo dames en heren?). Ondanks deze handicap werden zij toch 2e achter Woestduin. De individuele resultaten vielen soms wat tegen, maar gelukkig zijn er ook goede tijd geklokt. Hieronder een overzicht van de beste resultaten». 100 m. schoolslag: Lauret Uyland: 1.44,5, een evenaring van haar per soonlijke record; Sandra Uyland: 2e plaats in 1.38,3; Ralph Hellebrand met 1.27,2, een persoonlijk record, net als Coen Beyer met 1.30,3. 50 m. schoolslag: Hier haalde Axel de Zoete een 3e plaats met 41,3. 100 m. vrije slag: Sonja Fugers en Lauret Uyland beiden een persoonlijk record met 1.23,0 en 1.22,4. Een ie plaats en een persoonlijk record was er voor Ingeborg Uyland in 1,22,9. Ook Anuschka Spelbos deed goed haar best. 50 m. vlinderslag: Een persoonlijk re cord voor Steven Uyland en Marco Bremer met 42,5 en 45,2. 100 m. rugcrawl: Christine Buyst een nieuw record en een 3e plaats in 1.21,8. Ook een 3e plaats voor Antonio van de Hengel in 1.39,5. Arnoud Banda haalde zijn record naar beneden met bijna 3 seconden in 1.20,1. Tenslotte zwom Axel de Zoete erg snel met 1.22,2, een lë plaats, en nieuw record en nog maar u,z van de snelste herenlimiet verwij derd. 100 m. wisselslag: Een nieuw clubre cord en een 3e plaats voor Sandra Uyland met 1.26,4. Verder een nieuw persoonlijk record voor Petra Rade maker in 1.34,1. Estafette: Een 3e plaats voor de dames en herenploeg. Het opmaken van de eindbalans geeft dit resultaat: 12 persoonlijke records, 6 keer een 3e plaats. 1 keer een 2e plaats en 2 keer een le plaats. Tenslot te nog dit: hard blijven trainen, dan komen de resultaten vanzelf IJsselduikers 4 Duinkikkers heren 3: 1-11 Afgelopen zondag moest het heren 3- team aantreden tegen de IJsseldui kers uit Vleuten/De Meern. Ook voor deze wedstrijd moest er beroep gedaan worden op enkele aspiranten. In de eerste periode gingen de heren flitsend van start. Reeds na 31 seconden werd de score door Wilfred Egbers geopend. De IJsselduikers herstelden zich ech ter snel van deze verrassing. Zij wisten zelfs in de tweede periode tot l-l terug te komen. Deze opleving bleek slechts van tijdelijke aard te zijn, daar Karei van de Burg tot tweemaal toe de tegen stander wist te verrassen. In de derde periode kon de voorsprong naar 1-7 worden uitgebouwd. Ondanks deze gro te voorsprong werd er in de vierde en laatste periode niet verslapt. Hierdoor kon het goede spel gehandhaafd en de voorsprong vergroot worden naar 1-11. Dit betekende de tweede overwinning van dit team na de winterstop. De doel puntenmakers waren: Karei v.d. Burg (5 x Rolf Olsen. (2x), Otto Jansen (2 xen Wilfred Egbers (2 x Programms komend weekeinde Zondag 23 januari 18.05 uur Jongens Asp. - De Amer 17.30 uur Meisjes Asp. - Aquarijn 18.45 uur Heren 1 - VZV 19.30 uur Dames 1 - KZC 2 20.15 uur Dames 2 - De Amer 2 Alle wedstrijden worden thuis ge speeld, dus in zwembad De Trits te Baarn. In de nacht van donderdag op vrijdag hield de politie op de Nieuweweg de be stuurster van een personenauto aan, die door haar opvallend rijgedrag deed vermoeden dat zij te veel had gedron ken. De vrouw, een 42-jarige inwoonster van Soest, onderging zowel de blaas- testen als de bloedproef. Tegen haar werd proces-verbaal opgemaakt. Uiteraard kreeg zij een rijverbod.

Soester Courant | 1983 | | pagina 9