Park Colenso krijgt flinke opknapbeurt 'Kruip uit je schulp en kom 's achter die geranium vandaan. lm* L-V- VyBk Borg-bestuur nu op volle sterkte Beginners-kookcursus voor mannen Windfall presenteert nieuwe LP bij A.C.C. Met Stokvis-reizen naar Karinthië en de Khön Jubileumconcert 'Sursum Corda' wordt groots muziekfeest 'Op de scheidslijn' - dichtbundel van Martha Boerema JP, te» SOESTDIJK >S, baarn ^"Éëi (Waar vrouwen overigens niet van uitgesloten worden) Première in Amanda's Country Club CAFÉ-RESTAURANT BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES Tweede aflevering cursus Hoe zeg je wat je denkt 'Het belangrijkste verschil met nieuwe auto's zijn onze prijzen' auto smeeing Soester Courant van woensdag 26 januari 1983 13 BLOUSES, »ze nieuwe 2 voorjaars eten binnen de rokken, veg voor... >eite. 'Ster Courant, afgehaald of de prijs van a contant. ourant raat 47A t ïonnee )est deed vorige efstai van haar zich een bedrag ■n. Tevens miste plaats waar de vonden bestond owel de week- 'estraat als het Imitsweg kunnen geweest. de dieptewer- een veel toe- ;ht lijkt verder rond. En zelfs van scherpte achteren, die ito een goede 1 fotograferen jraag creatief Foto: Goos van der Wilt allerlaagste >f inboedel spolissen ook n jaren? Uw verzeke- ïgelegen mo- polis en pre- irtaal. extra pak- er voordelige u informatie ik maken om leze pakket- 45 - Soest 155-17962 'POTHEKEN >t letsel op maandagmor- let fietspad langs aanrijding voor een bromfietser, richting Amers- /erklaarbare oor- raking kwamen en >er. een 12-jarige en Duin, als de •-jarige Soester. 1 letsel naar Zon- it. De fiets en de enoeg totaal ver- I^Tot groot enthousiasme van de bewo ners van Colenso is de afdeling Groen |en Recreatie van de Dienst Gemeente werken al enige tijd geleden begonnen aan een flinke opknapbeurt voor het F park aldaar. Nadat er aan het park ge- uime tijd weinig was gedaan is, mede I dankzij het goede weer van de laatste Bdagen, vooral de ook in dit park woe- Ikerende vogelkers bestreden en zijn ■oude. zieke en 'onderdrukte' bomen ■verwijderd. Mogelijk zullen ook enkele ■zwaardere bomen nog geveld worden, ■deelt de heer Klandermans, hoofd van I de afdeling desgevraagd mee. Het park. dat zo'n 100 a 125 jaar gele den werd aangelegd, had de beurt wel nodig. "Op een zeker moment heeft een park z'n eindstadium bereikt. Je zou bij wijze van spreken dan een heel nieuw park moeten aanleggen, maar omdat een aantal bomen natuurlijk nog helemaal niet aan hun einde zijn kun je door goed onderhoud er veel aan doen om de 'visuele achteruitgang' tegen te gaan. Daarom is het wel eens. goed er met de bijl doorheen te gaan." aldus de heer Klandermans. Er zijn plannen om de bestaande wan delpaden door het park op te knappen Medewerkers van de afdeling Groen en Recreatie aan het werk met de 'hout- versnipperaar' in het park Colenso. en te her-profileren, mits de financiën het toelaten. Men onderzoekt ook of het mogelijk is het speelveld In het park. dat nu al veelvuldig wordt gebruikt als trapveldje, omdat er al sinds jaar en dag een stel goalpalen staat opgesteld, wat dat betreft een wat blijvender ka rakter te geven, door er nog een stel neer te zetten. Hopelijk zal daarmee het 'wilde' balletje trappen op de gazons langs Colenso worden voorkomen. Het stichtingsbestuur van het dorps huis De Borg aan de Willaertstraat in I Soest is compleet. Vanuit de gebruikers- raad van het dorpshuis, die maandag avond j.1. vergaderde zijn de heren W. Verhart en B. Prinz gekozen tot be- stuurslid in het nieuwe dagelijks be stuur. Eerder al waren door de ge meenteraad de heren T. Middelkoop, G. Kleiberg en P. Storimans voorge- j dragen als bestuursleden van De Borg, zodat het vijftal nu volledig is. Binnen- kort worden in een eerste bestuursver- i gadering de taken verdeeld. Fietser ernstig gewond I Een 7l-jarige fietser uit Soest werd vorige week bij het oversteken van de Middelwijkstraat zo ernstig aangere den door een personenauto, bestuurd door een 49-jarige plaatsgenoot, dat hij met hersenletsel naar Zonnegloren moest worden overgebracht. Later bleek opname in het Academisch Zie- I kenhuis in Utrecht noodzakelijk. De heer Prinz was gisteravond de enige kandidaat die bereid was na mens de permanente huurders voor een bestuursfunctie in aanmerking te komen. Datzelfde gold voor de heer Verhart. namens de incidentele huur ders. Namens de Stichting Lichame lijke Opvoeding en Sport liet de heer J. van Rootselaar echter weten, dat er vanuit die stichting ook belangstelling bestaat voor een functie in het bestuur. "De tijd is helaas te kort geweest om al een kandidaat naar voren te brengen. Het stichtingsbestuur vergadert 1 fe bruari. Dan kan een kandidaat worden aangewezen." aldus Van Rootselaar, die voorstelde de verkiezing uit te stel len. "Een goed bestuur is erg belang rijk, daarom vind ik dat de nu gestelde termijn wat verruimd moet worden. Het bestuur van de Sportstichting wil de functie in het bestuur van De Borg graag vervullen." Voorzitter D. van den Brink van de ge bruikersraad zei dat de verkiezing al een week was uitgesteld en dat er druk was uitgeoefend om de twee bestuurs leden tijdig naar voren te brengen. "Ie- Ook dit jaar wordt er weer een begin ners-kookcursus georganiseerd voor j mannen in Soest. In 6 lessen wordt ge leerd zelfstandig de maaltijd te verzor- gen. Het koken van aardappelen en groenten, het braden van vlees, het sto ven van vis, het bereiden van een stamppotje, een eenvoudig soep, een I.macaronischoteltje en een rauwkost slaatje en het maken van diverse saus- jes, dit alles en nog meer komt aan de orde in de kookcursus voor beginners. De cursisten krijgen een gedetailleerde 1 handleiding voor de bereiding van de I gerechten mee naar huis. Hierdoor is het goed mogelijk, het in de les ge- I leerde thuis nog eens over te doen, en dat moet ook eigenlijk wel, want écht goed koken leert men niet in 6 avonden. Echte kookvaardigheid krijgt men pas, door het vaker te doen. Overigens is tijdens de kooklessen van I vorig jaar weer gebleken, hoe talentvol mannen achter het fornuis kunnen zijn. Sluimerende eigenschappen, waarvan men geen vermoeden had. ontplooiden I zich plotseling, en sommige mannen, die vorig jaar de cursus hebben ge- volgd, blijken inmiddels het koken als liefhebberij te hebben opgevat. Hun j vaardigheid gaat intussen dan ook ver boven dat wat ze op de cursus geleerd hebben. Inmiddels staat er een kleine leskeu- ken voor 4 personen te blinken in de Gerrit van der Veenstraat, zodat ook aan kleinere groepen kookles gegeven kan worden. De nieuw te starten kookcursus voor beginners begint op dinsdag 8 februari en evt. ook op woensdag 9 februari, waarbij het van het aantal deelnemers zal afhangen, of hij in de huishoud school, Talmalaan 42. of wel in de kleine leskeuken aan de Gerrit van der Veenstraat gegeven zal worden. De kosten voor de 6 lessen bedragen 100,-inclusief ingrediënten. Men kan zich voor de cursus opgeven Diefstal van gereedschap Uit de berging van een flatgebouw aan de Haverweerd werd vorige week een hoeveelheid gereedschap weggeno men, waaronder een aantal ring- en steeksleutels. De eigenaar deed hier van aangifte bij de politie. De waar de van de buit bedraagt ca. 200,-. Tas gestolen Een inwoonster van Soest deed aangif te van de diefstal van haar handtas, waarin zich een geldbedrag van 35,-, twee bankpasjes en een eurocheque be vonden. De tas werd later leeg terugge vonden in een container achter een café aan de Stadhouderslaan. bij Mar Visser, Gerrit van de Veen straat 91. tel. 13093. dereen heeft op het verzoek om een kandidaat voor het dagelijks bestuur te leveren, kunnen reageren," aldus de heer Van den Brink. De twee nieuwe bestuursleden, die met grote meerderheid werden gekozen, zijn zeker geen onbekenden in het Dorpshuis. De heer Prinz heeft vanaf januari 1980 tot november van dat jaar de taak van waarnemend directeur ver De twee nieuwe bestuursleden, die met grote meerderheid werden gekozen, zijn zeker geen onbekenden in het dorpshuis. De heer Prinz heeft vanaf januari 1980 tot november van dat jaar de taak van waarnemend directeur vervuld, tijdens het "directeurloze tijdperk.' Door veel inspanning heeft hij de koffieconcerten weten te brengen tot wat ze nu zijn: "een groot succes," aldus de heer Prinz. Als ver tegenwoordiger van de Johannes Paro chie heeft hij daarnaast veel kontakt met de huidige directeur van het dorps huis. Ook zijn medebestuurslid W. Verhardt is nauw bij De Borg betrokken. Hij maakte al eerder deel uit van zowel het algemeen bestuur, als het 'oude' dage lijkse bestuur. Volgens de twee nieuwe bestuursleden is het belangrijk dat veel mensen en verenigingen in het dorpshuis terecht kunnen. "Er moet meer regelmaat komen, zoals dat bij de koffieconcerten gebeurt," aldus de heer Verhart. "We moeten de mensen wat bieden op het culturele- en sociale vlak en bovendien het bedrijfsleven zien te interesseren voor het gebouw. Er komt gelukkig wat meer waar dering voor De Borg. A.s. zaterdag 29 januari zal de uit Oudewater afkomstige countryband "Windfall" een country-dansavond verzorgen in de tuinzaal van Schouw burg Gooiland te Hilversum op uitno diging van Amanda's Country Club. De in country-kringen zeer bekende band werd opgericht in 1977 en werkt nog steeds in dezelfde formatie; nog nooit is een lid van de band opgestapt met ruzie. De 8 musici, 1 dame en 7 heren, be spelen met elkaar zo'n 15 instrumen ten, variërend van accordeon tot spaan- se luit, terwijl 5 zangstemmen het vocale gedeelte voortbrengen. Mijlpalen werden bereikt door het win nen van de zilveren gitaar op het Uden- se country-festival 1979, een optreden in de Tros International Show te Utrecht, de Country-'80 Tour met Saskia en Ser ge, en de Tour met de Amerikaan Dick Damron, die zij begeleidden in 1982. Verder leverde "Windfall" hun bij drage aan de LP "Doublé Dutch" een dubbel-elpee met uitsluitend Neder landse country-muziek, met een song geschre\uu uoor hun bas^i^i LJarry Swaan. LP Op hun onlangs verschenen LP, die de toepasselijke titel draagt "No Co vers", staan uitsluitend eigen compo sities, waaronder een pedal-steel instrumental "A piece of Green", een ode aan de Amerikaanse pedal-steel- gitarist Lloyd Green. Barry Swaan, bassist, Hans Mulder, solo-gitarist, en Hans de Jong, steel- gitarist, schreven de nummers voor deze unieke LP, die op 29 januari voor het publiek verkrijgbaar is in de pro motiestand van A.C.C. A.C.C. De nog steeds groeiende Stichting Aman da publiceerde onlangs haar planning tot en met i :ni iyfc>3, waaruit blijkt dat het puuuek maandelijks kan rekenen op een country-dansavond in Gooiland, een sfeervolle zaal met een ruime dans vloer. De prijzen liggen beslist niet ho ger dan elders in het Gooi. Een unieke avond, die u zeker niet mag missen. Telefonische informatie: 02152-50958. BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal Als binnenkort voor de tweede keer de cursus 'Hoe zeg je wat je denkt' in Soest van start gaat (op woensdag 2 fe bruari a.s., 's ochtend om 9 uur in De Open Hof), dan zijn er onder de deel neemsters in elk geval een paar vrou wen die ook de eerste cursus hebben Ook dit jaar heeft 'Stokvis-Reizen', Ir. Menkolaan 65, Soest, tel. 23587, weer een tweetal interessante senioren - reizen (60 jaar en daarboven) per tou ringcar uitgeschreven. De eerste reis in de voorzomer vindt plaats van 31 mei tot 12 juni 13 dagen uit en thuis) met als verblijfplaats Villach in de Oostenrijkse provincie Karinthië. Er is geboekt in het comfortabele eerste klas Hotel Post, gelegen in het gezel ligste deel van de stad. Alle kamers zijn voorzien van bad/WC. De 1-persoonskamers zijn reeds volge boekt. Villach ligt aan de toegangspoort naar het zuiden, een levendige stad met zacht klimaat, beschut door de Al pen en omringd door de vele zo gelief de meren zoals de Ossiacher en de Wörther See. Een vakantieparadijsje, juist geschikt voor mensen op iets hogere leeftijd. Dagelijks worden met de touringcar uitstapjes gemaakt in de wijde omge ving. Bad Brückenau: De nazomerreis brengt u van 31 augustus tot lö septem Aan de oever van de Wörther See ber (11 dagen) naar Bad Brückenau, in Centraal Duitsland, gelegen temidden van prachtige natuurgebieden, waar onder het Rhöngebergte. Er wordt ge logeerd in het Kurhotel, gelegen in het prachtige Kurpark, dat nog dateert uit de tijd dat Koning Ludwig I van Beieren hier jaarlijks de zomer placht door te brengen. In dit Kurort vindt men terrassen, zwembad, parken, waar dagelijks muziek wordt gemaakt. Vanuit Bad Brückenau worden dage lijks excursies gemaakt in de prach tige omgeving. Voor deze reis zijn nog voldoende 1-persoonskamers voorra dig. Stokvis-Reizen zijn bestemd voor se nioren. Daarom is de service zo hoog mogelijk opgevoerd. Als voorbeeld: de koffers worden een dag van tevoren opgehaald en het vertrek vindt plaats vanaf verschillende punten in Gooi- en Eemland. Voor meer bijzonderheden wordt verwezen naar de advertentie in dit blad. A.s. zaterdag in de Julianakerk De vanwege het 25-jarig bestaan jubi lerende Chr. Koorvereniging 'Sursum Corda,' die de feestelijkheden ter gele genheid van deze mijlpaal vorige week begon met een gezellige receptie in de Emmakerk, geeft zaterdag a.s. 29 januari haar jubileumconcert in de Juliana kerk aan de Julianalaan. Het concert begint om 20.00 uur. Entree 5,--. Medewerking verlenen Reinata Heemskerk, alt; het Soester Muziekge zelschap o.l.v. Herman Wilderdijk; Adrie Goor-Schipper, orgelGert Muts, orgel/piano; de gebroeders Van Sant brink, trompet en orgel; en de gem. zangvereniging 'Paleis Soestdijk.' Het geheel staat onder leiding van dirigent L. J. Meijer, terwijl Diane van Hulst zorg draagt voor de presentatie'. Samenzang: lied 464 1 en 2 (liedboek voor de kerken) Chr. Koorver. Sursum Corda: lied 267 - 1 en 3 (melodie "Wachet auf, ruft uns die Stimme). Gebr. van Santbrink (Orgel en Trom pet): "Trumpet Voluntary" (J. Stan ley). Chr. Koorver. Sursum Corda: "Tres Hymni" (H. Blekkenhorst Reinata Heemskerk (solozang) met orgelbegeleiding: a. "Vergine, tutto amor" (D. F. Durante); b. "Am Abend" (M. Reger). Soester Muziek Gezelschap o.l.v. H. Wilderdijk: "Choraal" (Huggens). Chr. Koorver. Sursum Corda: "Ge bed" (Bortnianski). Chr. Koorver. Sursum Corda Reina ta Heemskerk: "Blijf bij mij Heer" J. v. Ingen Schenau Reinata Heemskerk (solozang) met pianobegeleiding: a. "He's the Lilly of the valley"; b. "The Gospel Train"; c. "Joshua fit the battle of Jericho"; d. "He gives me"; (H.T. Burghleigt). Chr. Koorver. Sursum Corda Reina ta Heemskerk: "Panis Angelicus" (C. Franck). Gert Muts (orgelsolo)"Allegro Maes toso from sonata for organ" (E. Elgar). Chr. Koorver. Sursum Corda en Soes ter Muziekgezelschap: "Deutsche Messe" (F. Schubert). Reinata Heemskerk (solozang) met or gelbegeleiding: a. "Jesus du Lamm Gottes (N. Kjellström). b. "Herrlich ist das Leben" (N. Kjell ström). Soester Muziekgezelschap: "Nightfall in camp" (D. A. Pope). Chr. Koorver. Sursum Corda, Gemeng de Zangver. Paleis Soestdijk en Rei nata Heemskerk: "Lead me Lord" (S. S. Wesley). Chr. Koorver. Sursum Corda Gem. Zangver. Paleis Soestdijk: "O, How amiable" J. H. Maunder). Gebr. van Santbrink: "Duke of Glou- cester'smarch" (J. Clarke). Chr. Koorver. Sursum Corda Gem. Zangver. Paleis Soestdijk: "Psalm 24 (C. W. von Gluck). Chr. Koorver. Sursum Corda Gem. Zangver. Paleis Soestdijk: "Praise the Lord" (R. Smart). U zij de Glorie. Diana van Hulst Reinata Heemskerk De occasions van Smeemg: Smeeing, Omdat uw garage net zo betrouwbaar moet zijn als uw auto Koningsweg 14-Soest-Tel 02J55-13227 meegemaakt en de hele training in 'op komen voor jezelf' nóg graag en keer willen doen. Dat doen ze niet omdat ze in de eerste serie niets hebben opgestoken. Inte gendeel enthousiaster pleibezorg- sters ervan kun je nauwelijks ver wachten, zoals drie van hen in een gesprekje duidelijk maken. Die drie zijn Toos Slagt, Henny Bos-Verbeek en Addy van Doorn Verbeek. Met nadruk vertellen ze dat ze door de cursus juist grote veranderingen bij zichzelf hebben zien plaatsvinden, zoals dat trouwens ook door anderen, buitenstaanders, is geconstateerd. "De mensen zeggen wel eens: 'Wat ben jij veranderden meestal bedoelen ze dan: in m'n voordeel," zoals Toos het onder woorden brengt. Kontakt Wat de cursus precies inhoudt wordt langzamerhand duidelijk Henny Bos vertelt bijvoorbeeld iets over het 'kon- trakt', dat iedere deelneemster aan het begin van de cursus aangaat. "Je legt daarin als 't ware vast wat het doel is dat je wilt bereiken, en je vorderingen tijdens de cursus worden steeds aan de hand van dat kontrakt bekeken. In de cursus wordt aangehaakt bij wat de deelneemsters in hun dagelijks leven meemaken en wat voor hen problemen oproept. Doorgaans gaat dat in de vorm van een rondje "goed en nieuw", waarin verteld wordt wat er intussen is terechtgekomen van wat in het kontrakt staat op getekend. "Dat kontrakt hangt aan de muur, op een flap, zodat je het iedere week kunt zien," legt Henny uit. Weerbaarder Toos beaamt dat de deelneemster echt wel spectaculaire resultaten mogen verwachten. "Er kwamen vrouwen die nergens nee op durfden zeggen als hun iets werd gevraagd, en dat doen ze nu wel. De meeste vrouwen, zijn in staat zich nu veel weerbaarder op te stel len." De cursus is gebaseerd op de "Tien As sertieve Rechten," een soort Tien Ge boden voor de vrouw die assertief wil zijn. Toos legt ook uit waarom de cur sus alleen op vrouwen is gericht. "In de eerste plaats gaat de cursus uit van de Werkgroep Emancipatorische Kursus- sen voor Vrouwen in Soest, en in het al gemeen uiten vrouwen zich gemakke lijker in een groep waarin ze zich veilig voelen; met mannen is dat dikwijls niet het geval." "Voor een heleboel mannen zou 't trou wens ook best een goeie cursus zijn," vindt Addy van Doorn. "Wat we leren is hoe we met kritiek of zelfs agressiviteit kunnen omgaan. Dat we ons niet laten overdonderen," vult haar zuster Henny aan. "De cursus is soms heel ingrijpend. Je leeft je ook in de problemen van een ander in en dan komen er soms emotionele toestanden naar voren, waar de mensen echt mee worstelen." De Tien assertieve rechten zijn: 1. Je bent zélf degene, die uitein delijk oordeelt' over je eigen ge drag, gevoelens en gedachten, en die voor de consequenties verantwoordelijk is. 2. Je hebt het recht om je gedrag of beslissingen niet te excuseren of te verklaren. 3. Je hebt het recht om van me ning te veranderen. 4. Je hebt het recht om fouten te maken en de verantwoordelijk heid ervoor te dragen. 5. Je hebt het recht om te zeg gen "Ik weet het niet. 6. Je hebt het recht om onlogisch te zijn bij het nemen van beslis singen. 7. Je hebt het recht om te zeg gen 'Ik begrijp het niet. 8. Je hebt het recht om te zeg gen: "Het kan me niet schelen" (dat ik niet volmaakt ben 9. Niet iedereen hoeft je aardig te vinden (en omgekeerd); je kunt ook dan met mensen om gaan. 10. Al deze rechten hebben an deren ook, dus heb je het recht om zelf te bepalen of je oplos singen wilt zoeken voor anderen. (Kinderen en echtgenoten zijn ook anderen). Iedereen is verantwoordelijk voor haar Of zijn eigen leven! Geef dus niet anderen of de om standigheden de schuld van al wat misgaat en vooral: laat je niet de schuld aanpraten van an dermans mislukking! Groeien Voor een groot deel bestaan de oe feningen tijdens de cursus uit het spe len van een rollenspel. "Gedragsthera pie is een veel te zwaar woord." legt Toos uit. "het gaat om de omgang met mensen, hoe je zonder conflicten toch voor je eigen rechten kunt opkomen. Je leert ook het opkroppen van je proble men tegen te gaan, zodat die er niet op een verkeerde manier uitkomen." Toch kunnen conflicten evengoed ook het gevolg zijn van een cursus 'Hoe zeg je wat je denkt.' "Maar de ervaring leert dat veel mensen hun relaties veel dieper zien worden. Je kunt er enorm door groeien." Is er veel moed voor nodig om de eerste stap naar de cursus te zetten? "Er komen veel vrouwen met dezelfde problemen. Maar het is best een beetje eng, in het begin", vertelt Henny. "Maar ik zou al die vrouwen wel willen toeschreeuwen: Kruip uit je schulp en kom 's achter die geranium vandaan De cursus is ontstaan uit de VOS-cur- sus, waarin één ochtend was inge ruimd voor het thema 'Hoe zeg je wat je denkt.' Met 'BOM-vrouwen' of 'Dolle Mina's' heeft het allemaal niets te ma ken, zo wordt duidelijk. "Misschien wordt je d'r hooguit een tikje feminis tisch van. Keuzes maken Toos verduidelijkt: "In wezen komt de cursus neer op: keuzes maken. Wat vind je wel, wat vind je niet belang rijk?" In een beschrijving van de cursus valt te lezen: "Het is een assertiviteitscur- sus en dat wil zeggen dat we in zo'n cursus oefenen in "opkomen voor je zelf" - oefenen in het ontdekken van wat je precies voelt, vindt en wilt; in het uitkomen daarvoor en ernaar han delen." Evenals vorig jaar wordt de cursus be geleid door José Meyer en Cécile Polspoel, die beiden een kadertraining voor deze cursus hebben gevolgd. 'Hoe zeg je wat je denkt' duurt twaalf ochtenden of avonden, te beginnen op woensdagochtend 2 februari a.s. om 9.00 uur in De Open Hof. Belangstel lenden kunnen zich opgeven bij Toos Slagt, tel. 17641, en Marijke de la Mar, tel. 10084. De kosten zijn 50,-. Jazz-concert in De Borg zeer geslaagd Vrijdag 21 januari j.1. trad in een goed bezette zaal van de Borg de 'Westland Jazz Society' op. Dit ensemble is sa mengesteld naar Dixieland-traditie: ritmekwartet (waarin een banjo!), cornet, clarinet en trombone. Ook het repertoire bestaat grotendeels uitdegeëikte „klassieken". Van de groep valt bijzonder te prijzen de goede ritme-sectie, met als de twee uitblinkers de pianist en de con tra-bassist, die naast het in stand hou den van een stuwend ritme ook beiden voortreffelijk soleerden. De melodie-instrumenten stelden enigs zins teleur, niet vanwege het enthou siasme van de spelers, doch eerder doordat de technische vaardigheid op hun instrument hun bij het improvise ren beperkingen oplegde. En uitge breid improviseren is nu eenmaal de essentie van dit type muziek. Zeer geslaagd waren de zangsoli van pianist en drummer en de meerstem mige vocals. Al met al een zeer geslaagde avond, waar volop kon worden genoten. Wel vraagt men zich weer af waarom een dergelijk type orkestje, dat in New Orleans in staat is een behoorlijk groot plein te „bespelen", in een kleine zaal een versterkersinstallatie gebruikt. PJH Aanhanger te zwaar beladen Op de Dalweg hield de politie vorige week een 29-jarige inwoner van Soest aan, die daar met zijn personenwagen plus een aanhangwagen reed. Nader onderzoek bracht aan het licht dat de aanhanger veel te zwaar beladen was en een aantal technische gebreken ver toonde. De Soester bleek bovendien niet in het bezit te zijn van het vereiste registratiebewijs. De politie maakte proces-verbaal op. Auto uit verkeer genomen Bij een routinecontrole op de Soester- bergsestraat hield de politie vorige week een 19-jarige automobilist uit Weesp aan. Bij onderzoek bleek zijn wagen in onvoldoende staat van onder houd te verkeren, reden waarom deze naar het bureau werd overgebracht. Dichteres is oud-inwoonster van Soest De derde dichtbundel die de dichteres Martha Boerema, in Soest geen onbe kende omdat zij er vele jaren heeft ge woond (haar vader was destijds hoofd van een van de lagere scholen in Soest- Zuid), onlangs heeft gepubliceerd draagt als titel 'Op de scheidslijn.Eer der publiceerde zij de bundels 'Adem tocht' en 'De ware liefde,' beide uitge geven bij drukkerij De Kok in Rotter dam. De thans in het Friese Appelscha woon achtige Martha Boerema heeft de 39 gedichten omvattende nieuwe bundel laten uitgeven door De Feniks Pers b.v. in Meppel. De bloemlezing vormt de neerslag van een rijpingsproces, zo als een mens in voor- en tegenspoed kan doormaken. De verzen getuigen van grote innerlijke bewogenheid, een sterk vertrouwen op God en een god vruchtige kijk op het leven van alle dag. Gedreven door haar liefde tot God richt de dichteres zich in korte, ver staanbare poëzie tot de medemens. De door haar zo dichterlijk getoonzette wereld zal veel mensen, ongeacht hun leeftijd, zeker gemakkelijk aanspre ken. De bundel is tegen een verkoopprijs van 5,- verkrijgbaar bij De Feniks Martha Boerema Pers, Jan Vermeerstraat 11, Meppel.

Soester Courant | 1983 | | pagina 13